Keresés

Részletes keresés

bezzeg Jani Creative Commons License 2014.06.01 0 0 99716

 

Érdekes nekem sem volt és még rajtam kívül sok száznak sem a szimpla fallal ha van a cefre főzőhöz keverő nem néhány szezon hanem több tíz év.

 

 

Egs!

Előzmény: Babar66 (99708)
körte51 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 99715

Igen,Tucso69 győztes párlata is így készült! Azt mondja nem szabad belefőzi ,mert rossz fűízt visz bele! Most néztem még termeli a co2 -t a cefrém,nem főzöm még ma,várok még teljesen lecseng!

Előzmény: Hurkafej (99713)
Attek73 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 99714

Üdv mindenkinek

 

Hurkafej Creative Commons License 2014.06.01 0 0 99713

Főzésre kiszeded a szirmokat? Én úgy tervezem, hogy nyomatom neki azért a kavarómmal, és akkor majd az áramlat mozgatja a szirmokat fent.

Előzmény: körte51 (99712)
körte51 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 99712

Enyém is pont egy hetes! Közel van hozzá ,már alig hallom a pezsgést,hogy főzzem! Néha alányomtam a felúszó virágot! A bodzavirág átadja az aromáját gyorsan, nem kell ,hogy emiatt később főzd! Abból gondolom, amikor üdítőnek csináljuk,szinte pár óra után ki lehet szedni a szirmokat , én ha este csinálom ,reggel már fogyasszuk!

 Úgy tervezem hogy délután, leszűröm és este alá is gyújtok! Az előszeszbe bele fogok én is egy pár csokrot lógatni ,minél erősebb íze legyen! :-)

Előzmény: Hurkafej (99710)
sogi01 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 99711

                                                   vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

 

Előzmény: sogi01 (99696)
Hurkafej Creative Commons License 2014.06.01 0 0 99710

Üdv. Bodzavirág párlatot készítek jelenleg. A cefre 7 napos lesz holnap, szerintem lehet főzhető már, erős alkoholos illata van. 30 liter, 3kg cukorral. A kérdésem az, hogy így a cukorcefrénél elég ez az idő? Az illata nagyon jó, de ugye a szirmok könnyen felúsznak a cefre tetejére, így nem oldódik ki belőlük talán annyi íz, ezért jobb lehet még hagyni a cefrét?

Esetleg ha lefőtt, akkor az alszeszt még meg lehetne ízesíteni némi szirommal eredményesen?

rézműves1 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 99709

...a Te üstödnél a dupla fal, elég jó biztonságot ad a leégés ellen, csak az alakja miatt nem egyszerű egyenletes távolságot tartani a másik edénnyel és így kicsit több olaj kell...de van egy egyszerű és jó (olajos) megoldás és azt régebben egy szintén "alambikos" fórumtársunk meg is csinálta...szerzett egy fazekat, aminek a belső átmérője kb. 1-centivel volt nagyobb az Ő üstjének a "hasánál" és abba egyszerűen beleállította a gömböt...az aljára távtartókat tett, hogy az üstöt alul is kellő vastagságú olaj melegítse és a fenti hézagot a két üst között, egy végtelenített, rugalmas szilikoncsővel zárta le...gondolom a cefre kiöntése, az üst megdöntésével kicsit macerás, de lehet, hogy kimeri...mindenesetre működik neki...

Előzmény: HondaKiller (99706)
Babar66 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 99708

Ne vezesd félre! A duplafalúsítás teljes megoldás!

Mióta nekem is az van (3-4 szezon) azóta semmi problémám.   (A pálinka főzéssel...)

Üdv!

Előzmény: bezzeg Jani (99704)
Tucso69 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 99707

Gratula, szép lett!

Előzmény: körte51 (99691)
HondaKiller Creative Commons License 2014.05.31 0 0 99706

A dupla falúsítás már önmagában is nagy előrelépés volna. De a keverő lapátot se utasítanám el. 
Szóval valaki foglalkozik ilyennel vagy tud ajánlani olyat aki elvállalná eme nemes feladatot ? :)
Köszönöm előre is

Előzmény: körte51 (99703)
bezzeg Jani Creative Commons License 2014.05.31 0 0 99705

Sok egyszerű és nagyszerű megoldás léteik 

 

íme egyik kolléga

 

 

ill. másik kolléga megoldása.

 

Előzmény: HondaKiller (99702)
bezzeg Jani Creative Commons License 2014.05.31 0 0 99704

A duplikálás félmegoldás!

Nézd meg a régi szimpla és duplikált bérfőző cefrefőző üstöket fontos kelléke a keverő lapát.

Előzmény: HondaKiller (99702)
körte51 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 99703

Ha már ki szeretnéd javítani ,akkor itt az alkalom a duplafalúsításnak és megoldódik a problémád ! Akár kis időre "felügyelet nélkül" hagyhatod ,nem kell aggódni ,hogy mikor ragad oda!:-)

Előzmény: HondaKiller (99702)
HondaKiller Creative Commons License 2014.05.31 0 0 99702

Húú mit indítottam itt a "nem túl jól" megfogalmazott gondolatommal. Amint beleégettem a cefrét másnap neki álltam takarítani és nem tavasszal :) pár órás sika-mika után feladtam és hallgattam egy tanácsra felöntöttem higított salétromsavval. Az tette a dolgát és a réz üstöt erősen megmarta, de ki nem lyukadt. A felülete "kráteresre" formálódott.
Szóval szeretném ezt kijavítani rajta, hogy sima legyen újra a felülete. ( a kráteres felület miatt a cefre véleményem szerint sokkal könnyebben leégne ezek után, mondjuk eddig se volt nehéz oda égetnem :)  Gondoltam felcsiszolom,polírozom de szűk nyaka miatt nem csak takarítani nehéz. Gondoltam rá, hogy dupla fenekűvé alakítani nagy meló volna? persze egy olyannak aki ért is hozzá? 

Előzmény: szilvakukc (99698)
rézműves1 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 99701

...de ha azt is lecsiszolja, az is pont olyan jó...

... ha meg nem csiszolja le, attól még jó lehet, csak nem olyan szép...:):)...

Előzmény: rézműves1 (99700)
rézműves1 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 99700

...várgyáá!!, nem jól mondod...az alambik főzőnek a keményforrasztását fikázza az "ellenségnél", nem a Dest...a DES teteje korcolva van és lágy forrasztva...de ez az alambikos is csúsztatás, mert látszik a fotón, hogy az ő forrasztásuk (ami le van csiszolva) ezüsttel van (ezüst+sárgaréz) és a másik sötétebb fotón foszforos (vörös) rézpálcával van forrasztva...aki már csinált ilyet tudja, hogy az ezüsttel, a viszonylag alacsonyabb munkahőmérséklet miatt szebben lehet forrasztani, de a hozzáértő a másikkal is tud ilyen minőséget, csak azzal jóval nehezebb, de ha azt is lecsiszolja, az is pont olyan jó...

Előzmény: szilvakukc (99693)
rézműves1 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 99699

...az a gond az ilyen szűk nyakú (egyébként jó) főzőkkel, hogy leégés esetén nagyon nehéz kitakarítani...mivel szimplák, ezért is ajánlják, hogy hígabb cefréket kell benne főzni, mert az nem igaz, hogy a gömb forma miatt nem ég le...igazából ezek az arab

fazonok, eredetileg illóolajok lepárlására készültek és nem cefre főzésre...ott csak vizet párolnak és a "gazokat" beleszórják, vagy a gőz fölé lógatják...persze lehet vele páleszt is főzni, csak egy kicsit jobban oda kell figyelni, mint egy duplánál...

...ha sikerült kipucolni, ne törődj a "kráterekkel" főzzél benne nyugodtan, majd ha kilyukadt, akkor kell intézkedni, de az könnyen javítható egy szimplánál...

...nagyanyáink az "ánti világban" főleg vidéken, még a lyukas lábasokat is befoltoztatták a "famíliárisan pigmentált" szakemberrel, nem dobták el...DDD...

Előzmény: HondaKiller (99685)
szilvakukc Creative Commons License 2014.05.31 0 0 99698

Szerintem, Te is csak azt hiszed, hogy érted! Beleégette, és ott hagyta tavaszig? Milyen hülyeség ez már megint?

Előzmény: körte51 (99694)
snapszmester Creative Commons License 2014.05.31 0 0 99697

Kárörvendésről szó nincs. 

De, megint ott tartunk hogy mindenki ért hozzá. 

Mi lesz legközelebb? Salétromsavat, sósavat ajánlunk pH beállításra. Kiirtjuk még a szomszédokat is? 

Egy kis józan paraszti ész azért szükségeltetik.

Előzmény: körte51 (99694)
sogi01 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 99696

                                                vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

 

 

Előzmény: sogi01 (99680)
körte51 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 99695

Hallottam  már olyat ,hogy réz vízmelegítőből készült főzőüstöt ,úgy odaégettek ,hogy flexel kellet szétvágni a takarításhoz  !  Gondolom volt egy kis kóstolás főzés közben az előző éviből!:-)

Előzmény: körte51 (99694)
körte51 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 99694

Ennél egyszerűbb, simán odakozmált az átlagnál jobban és kész !  Adott egy jóakaró aki választóvízzel beáztattatta és legyen hálás ,hogy nem királyvízzel tette ezt! Mi pedig tanulva és nem kárörvendve mások hibáján ,ismételtünk egy kis kémiát! Az az 1,5mm fenéklemez nekem is soknak tűnik ,ha ennyi akkor szuper kis üst!

Előzmény: szilvakukc (99693)
szilvakukc Creative Commons License 2014.05.30 0 0 99693

Azt hiszem kezdem érteni:

Valamikor főztél valamit, és szartál kitakarítani a moslékot. Ott hagytad a főzőben télire, majd tavasszal tettél hozzá salétromsavat, ami szétmarta a réz főzőt. Bezzeg, a DES főző, mennyire profi annak a másik oldalon ott van, hogy mennyivel szarabb a más hegesztés. Hát ez marhára életszerű történet. Hát nem tudok mást ajánlani:

Vegyél DES-t abban benne hagyhatod a moslékot évekig,ráöntheted akár az Alien testnedvét, az sem marja szét, tehát egyszerűen a DES főnyeremény!

Ugyanitt testnedvüket szintén könnyedén nélkülöző hölgyeket  keresünk, é-DES jeligére a szerkesztőségbe.:DDD

 

Előzmény: HondaKiller (99685)
Darth Plagueis Creative Commons License 2014.05.30 0 0 99692

Köszi! Elég ócska most az idő, egyelőre nem gond a hőmérsékletet alacsonyan tartani. Ha mégis, olvastam, hogy pillepalackban lefagyasztott vízzel lehet hűteni:-) Bár nem szeretném sokat nyitogatni a hordót. Palásthűtésről meg szó se lehet, közönséges műanyaghordó.

Előzmény: kupeci (99688)
körte51 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 99691

Üveg már van , csak meg kell tölteni!

barkócza Creative Commons License 2014.05.30 0 0 99690

Híg salétromsavas öblítéssel szokás rezet tisztítani. De öblítéssel, nem áztatással. :)

Előzmény: HondaKiller (99689)
HondaKiller Creative Commons License 2014.05.30 0 0 99689

Köszönöm a kémia "órát" azóta már én is utána olvastam :(

Előzmény: csalitos (99687)
kupeci Creative Commons License 2014.05.30 0 0 99688

Nagyjából igen .Igyekezz 20C-on tartani ha lehet, és kb 1 max 2 hét múlva kész lesz. Akkor viszont lehetőleg azonnal főzd!:)

Előzmény: Darth Plagueis (99686)
csalitos Creative Commons License 2014.05.30 0 0 99687

   "Tuti Tipp" Én is mondok egyet. Ne higgyél minden jóakarónak. Néha azért nézz utána a tippeknek. A google a barátod. A salétromsav hígított állapotban a platinafémek (ruténium, ródium, palládium, ozmium, irídium, platina) és az arany kivételével minden fémet felold.

   Minden jót.

   Józsipapa 

Előzmény: HondaKiller (99682)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!