Keresés

Részletes keresés

pudingman Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3451
Tiszta hülye vagyok!!! Majdnem ugyanazt leírtam mégegyszer. Azt hiszem ez már a kezdödö Alzheimer:-))
Előzmény: pudingman (3450)
pudingman Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3450
Köszi a választ. Ez egy nagyon kicsi oázis, csak 3 ezer lakosa van. Milyen finom kajákra számíthatok?:-)) Itthon sok tejet, túrót, tojást eszem, de a friss kecsketejtöl biztos hányingerem lenne. Naponta meg kéne ennem 4-5 ezer Kcal-t, mert szeretnék naponta 30-60 km között futni. Gondolom tészta, túró, datolya, banán, dinnye van. Tudok magammal vinni kész szójafasirtport, meg aminosavtablettákat.
Tavaly decemberben futottam Luxorban - Ny. Thébában, de ott a sivatag nagyon szar.
Az elöbb találtam egy két hetes utat Assuánba, csak 790€-ba kerülne félpanzióval, és jó meleg van. A fekete lelkem szereti a meleget:-))
Viszont a marokkói út kalandosabb lenne. A kérdés csak az: nem menne-e a futás rovására. Májusban szeretnék részt venni Burgenlandban, Gols-ban a 48 órás futáson.
Fontos lenne ez a két hét, a kilométergyüjtés szempontjából.
Előzmény: malenykij polgar (3448)
malenykij polgar Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3449

*decemberben

Előzmény: malenykij polgar (3448)
malenykij polgar Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3448

Én sokat utazom arab országokba, de Marokkóba majd csak decemberbe megyek.

Készülj arra, hogy ha ök egycsillagosnak deklarálják a szállodát, akkor az európai szemmel nulla vagy negatív csillagos. Próbálj privát szállást keresni, mert ha elöször mész hozzájuk, ki fogsz akadni. Más világ.

A kaja nem lesz gond, legfeljebb meg fognak lepödni, hogy miért nem eszelt húst.

Nem is baj, mert "más" fogalmak szerint tárolják a húst, néhány echte európait leveri a lábáról a helyi nem szállodás kaja.

Eszel hús helyett majd mást, finom dolgok vannak.

Ha franciául nem beszélsz, meg leszel löve, de van kezed-lábad, meg fogod magad értetni.

Előzmény: pudingman (3447)
pudingman Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3447
Volt itt a fórumon valaki, aki sokat utazik arab országokba. Talán tud segíteni, ha olvassa:
November végén terveztem egy két hetes edzötábort Dél-Marokkóba. Az volt a terv, hogy elrepülünk Agadirba, onnan a helyi busszal lemegyünk délre Tan-tan-ba.
Sajnos most olvastam, hogy a "városban" csak egy 1*-os hotel van, meg pár olcsó szállás. Kicsit elgondolkoztam: franciául nem beszélek, vegetáriánus vagyok.
A kérdésem: mire számíthatok? Az étkezés nagyon fontos lenne, mert naponta szeretnék futni a sivatagban 30-60 km között. Lenne egy másik lehetöség:
Tiznit, ez egy elég nagy város, 30 ezer lakossal, kb. 100 km-re Agadirtól és van
egy 3*-os hotel is. Itt csak az a kérdés, hogy milyen ott a sivatag?
Aztán néztem még Tunéziát. A Tozeur oázis jó lenne, de két hét 1300€-ba kerülne (ezer alatt akartam megúszni), ráadásul meleg sincs, kb. 20 fok.
Ismer valaki valami jobb helyet?
pudingman Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3446
Én még az elsö 5 LGT-t, és Omegát megvettem, aztán a többit már másoltam. Most már a magyarok közül csak Hobo lemezeit veszem meg.
Az évek során vettem kb. 600 cd-t, aminek a nagy része már lemezen megvolt. Igazából kétszer fizettem ki a jogdíjat:-))
Persze letöltöttem rengeteg régi blues-t a 60-as évekböl. Már csak azért is, mert ezek már sehol nem kaphatók.
Viszont a nagy kedvenceknek a cd-it a mai napig megveszem: Led Zeppelin, Deep Purple, Colosseum, Jimi Hendrix, Gary Moore, Allman Brothers, Eric Burdon, Cream, Rare Earth, Jethro Tull, Mountain - Leslie West, Captain Beefheart stb.

Előzmény: nettomazsola (3443)
pudingman Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3445
Értem én, de erre csak azt tudom mondani: nagyon szép világban élnénk, ha csak mindenki ennyit "lopna"
Nagyon sok filmet megveszek, de olyan is van amit másolok, de csak dvd-röl.
A torrentröl töltött filmeket nem szeretem: 1, ha aránylag gyorsan lejön, akkor nem jó a minösége,
2, ha jó a minösége, akkor napokig, hetekig tart a letöltése.

Szerintem, amit a politikusok ellopnak, az sokkal több kárt okoz az országnak.
Pl. az eurofighter vásárlás 2 milliárd euróért.
Elfogadnám azt a kenöpénzt, amit ezek a köcsög keresztény övp-sek zsebretettek.
Ehhez képest az a pár ezer szociálhilfe "csaló", amit a jobb oldal örökösen emlegett, nevetséges összegbe kerül az országnak.
Előzmény: asx (3442)
nettomazsola Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3444
megneztem; http://bookline.hu/sortlist/sortlist!page.action?id=2926
3696 Ft lemezenkent. namost nehogy azt mondd, h csak annak van joga LGT-t hallgatni aki majd 50ezer FT-ert megveszi az összeset.
tudod, inkabb a kiadoknak kene eszbe kapni, h a masolas idejeben felesleges ennyiert adni.
Előzmény: nettomazsola (3443)
nettomazsola Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3443
ebben csak reszben van igazad. azok akik letöltik azok nem vennek meg boltban v senki nem venne annyit, mint amennyit letölt. igy legalabb sokkal többen latjak a filmeket!

en megveszem, mert nekem kell a borito, az egesz körites, a filing ami jön egy uj filmmel.
zeneket en is masoltam, - föleg regi magyarokat - de a kedvenceket megvettem.
tuti nem fogok adni 10 db regi LGT lemezert darabonkent 2-3000FT-ot, de akkor sem adnek, ha nem lenne meg lemasolva.
Előzmény: asx (3442)
asx Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3442

Ebbe inkább ne menjünk mélyebben bele. Ha meg nem érted akkor amúgy sem lenne semmi értelme...

 

Nézd meg mi megy Mo.-n. Ha én valakinek azt mondom, hogy megvettem DVD-n a filmet akkor legjobb esetben is hülyének néznek, hogy nem tudtam, hogy azt le is lehet tölteni.

Tönkretették a videotékat, tönkretették a szinkronstudiokat, tönkre fogják tenni az egész filmipart.

Letöltik valamelyik torrent oldalról az Avatart, megnézi a laptopon és van véleménye a flmről! Én meg primitív vagyok, mert megnézem a moziban 200m²-en real 3D-ben és tetszik, holott semmi mondanivalója a filmnek. És amlyen hülye vagyok, ezek után még DVD-n is megveszem.

Lehet, hogy bennem van a hiba... 

Előzmény: pudingman (3441)
pudingman Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3441
Most tényleg nem értem! Mi abban a lopás, hogy azokat a filmeket amiket megvettem, valakinek átmásolom.
Előzmény: asx (3439)
asx Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3440
Tudom, csak egyesek nem értik, hogy miért...
Előzmény: pudingman (3438)
asx Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3439

Mit nem értek?

Ezt: "...ami filmek nekem megvannak, azokat ingyen másolom át neki."

 

De mindegy, nem érdekes. Csak kicsit furcsa, hogy pont egy ilyen beírás után van véleményed azokról akik lopnak.  :))

Előzmény: pudingman (3436)
pudingman Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3438
Mondjuk ebben igazad van..
Előzmény: asx (3433)
pudingman Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3437
Segítségre lenne szükségem. Írtam egy cikket a júniusi versenyemröl egy online újságba. Olvasta valami szerkesztö, és ma felhívott, hogy megjelentetné, csak kicsit rövidítsem le. Lenne valakinek ötlete, hogy mit hagyjak ki belöle?
Itt olvasható:
http://www.hunrun.com/pudingman-beszamoloja-commitment-dupla-ironaman-vilagbajnoksagrol

pudingman Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3436
Nem értem mit nem értesz. Ez két hozzászólás volt.
Kereva azt írta, hogy ne 20€ filmeket nézzek neki. Erre írtam, hogy ami filmek nekem megvannak, azokat ingyen másolom át neki.

A másikat gondolom nem kell megmagyarázni, te is tudod az újságokból...
Előzmény: asx (3435)
asx Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3435

Ezt bogózd már ki nekem légyszíves, mert nem értem:

 

"2000 után már megmutatták. Többet loptak, mint elötte bárki más."

"Valamit félreértettél. Én ingyen akartam neked átmásolni a filmeket:-)"

Előzmény: pudingman (3430)
asx Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3434

Szia,

megnéztem az oldalt. Az E-mail címük: xxxxxxxx@hotmail.com

Roppant korrekt cég lehet....

Előzmény: Nyusz24 (3422)
asx Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3433

Szerinted jár, mert tényleg jár...

Férje Mo.-n vállalkozó, ő még egy percet nem dolgozott Ausztriában. De azért a családi pótlék jár, és ez így is van jól. Mi majd kifizetjük, ha meg véleményük van esetleg róla akkor meg majd lenáciznak. Mi csak dolgozzunk és adózzunk rendesen, meg fizessük a KK-t és fogjuk be a pofánkat. A kitermelt javakat majd elosztják úgy, hogy jó legyen. Nekünk meg kuss...

Előzmény: nettomazsola (3417)
asx Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3432

Látom, hogy nem érti...

Na mindegy.

Előzmény: nettomazsola (3426)
asx Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3431

Az 1999-es választások utáni események a demokrácia lábbal tiprása volt!

Ahogyan Schüssel kancellár lett az meg egyébként is egy skandal!

Gondolom emléxel rá, ha már így szóba hoztad. Vagy megbeszéljük, hogy ki(k)nek a támogatásával lett kancellár?

Előzmény: pudingman (3420)
pudingman Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3430
2000 után már megmutatták. Többet loptak, mint elötte bárki más.
haider buberlpartie-ja, magyarul: hímringyó brigád:-)) megmutatta milyenek az igazi "anständige" politikusok. Mint tanult, iskolázott emberek (pincér, benzinkutas, autókereskedö) haider jóvoltából felelös poziciókba kerültek. Meg is mutatták, mit tudnak..
Előzmény: nettomazsola (3428)
pudingman Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3429
Itt válaszolok, mert kb. 1 órája nem tudok mail-t küldeni - szemét virus....
Valamit félreértettél. Én ingyen akartam neked átmásolni a filmeket:-)
Most vettünk pár új filmet: Das weisse Band, Der Vorleser, Agora, Blind Side,
P.S. Ich liebe dich, My big fat greek summer, Jesse James - Brad Pitt,
Moskau in New York - Robin Williems, Message in a bottle - Kevin Costner.
Klimt - Malkovich - jobbat vártam, Inglouriuos Bastard - Brad Pitt
Nem tudom ismered-e Josef Hader-t. Van neki egy három részböl álló sorozata:
Komm süsser Tod, Silencium, Der Knochenmann. Mondjuk ezekben elég wienerisch-t beszélnek, de van német aláírás hozzá.
Der Fall des Lemming - baromi wienerisch. Én is aláírással néztem meg:-)
Régebbi filmek: Der Schuh des Manitu, Piano, Titanic, König der Fischer, Vom Winde verweht, Wyatt Earp - Kevin Costner, Lawrence von Arabien.
Guy Ritcihie filmek: Snatch - Bube, Dame, König, Gras - Rocknrolla - óriási filmek:-)
Meg sok Woddy Allen. Egyelöre ennyi...
Ird meg, ha érdekelnek. Mail-t tudok fogadni
Előzmény: Kereva-5 (3425)
nettomazsola Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3428
en mondjuk hanynek a gondolattol is, h az FPÖ a becsi vezetesben v kormanyban, de tan arra jo lenne, h megmutathatnak, h semmi megoldasuk nincs semmire csak a hözönges, uszitas. perceken belül kiderülne.
Előzmény: pudingman (3420)
nettomazsola Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3427
ez most komoly v vicc?

egyebkent itt vannak linkek;

http://nemetnyelvtan.lap.hu/

http://nemettanulas.lap.hu/nemet_nyelvtan/11245342

( google.hu -> "nemet nyelvtan")
Előzmény: gurítós (3418)
nettomazsola Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3426
nem erti ... remenytelen.
Előzmény: pudingman (3420)
Kereva-5 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3425
Sajnos nagyon elvacakoltam az időt, és azóta sem jutottam el abba az üzletbe. Helyette vettem egy rakat könyvet, leszakadt a kezem, mire hazacipeltem. :)) Legutóbbi utamon épp valami karitatív könyvvásár volt az egész belvárosban.
Nagyon szeretnék német nyelvű dvd-t, és akkor végignéztem az általad ajánlott cég honlapját, de a bőség zavara..... Nyelvgyakorlás céljára kellene, tehát viszonylag jól érthető szöveg. Nem szeretem továbbá az agresszív, háborús és horror dolgokat, inkább a lájtos, kellemes filmecskéket. Így azután nagyon nehéz egy bolt hatalmas kínálatából - helyismeret hiányában - választani.
A mélcímem publikus, ha tudnál konkrétan ajánlani valamit. És ha lehet, ne a 20 Euro feletti kategóriából. :))
Még egy kérdés, ha szabad....... tudnál olyan linket, ahol Nordic Walking botokat lehet kapni, kiváncsi vagyok az árára.
Előzmény: pudingman (3424)
pudingman Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3424
Tudtál venni múltkor németnyelvü filmeket? Nekünk van kb. 200 db dvd-nk. Írj egy mail-t, ha érdekel valami. Szívesen megírom neked.
Előzmény: Kereva-5 (3423)
Kereva-5 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3423
Ez egyáltalán nem tartozik a ritkaságok közé. Van egy másik népszerű ország, ahol számtalan magyar él és dolgozik. Döbbenetemre, igen sokan közülük a jobbiknak szurkolnak, és széljobb elveket vallanak. Ez már azért is csodálatos, hiszen éppen ama ország liberális törvényeinek köszönhetik, hogy ott élhetnek. Ilyenek vagyunk! :(
Előzmény: pudingman (3420)
Nyusz24 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3422
Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni! A párommal Bécsbe készülünk dolgozni, van egy netes oldal (becsimagyarok.hu) ahol egy ügyvédi iroda hirdeti magát, hogy a kijutásban segít (munkavállalás, letelepedés stb.) mindjárt ahogy belépsz az oldalra jobb oldalon az első hirdető! nem tudom hogy etikus e a nevét, címét feltenni ezért nem teszem!

ha valaki tudna nekem segíteni, hogy valós cégről van e szó és tényleg azzal foglalkozik amit hirdet az írjon!


KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!