Keresés

Részletes keresés

Makosx Creative Commons License 2010.04.03 0 0 44590
Ismét egy kérdés a szakikhoz.

Az ép.gépész a terven a visszatérő ágakba előírt egy-egy Herz szabályzó szelepet, az előremenőbe egy-egy gömbcsapot.
Vettem a 2 db Herz Strömax-M DN20-ast (nem én választottam az eladó a terv szerint ezt adta) de a Herz leírása DN 25-t ajánl 22-es csőhöz. A gömbcsap helyett 2 db Strömax U elzáró szelepet vettem. Kérdésem, cseréljem-e a DN20-ast DN 25-re, ill. az Strömax U-t gömbcsapra.
kuló Creative Commons License 2010.04.02 0 0 44589

heló

bocs elfelejtettem irni hogy a 14 liter az percenként értendő.

Az-az 14liter viznek kell átfolynia a csapon percenként.

Én ugy szoktam mérni hogy egy nagyobb méretü felmosóvödörnek majdnem meg kell telnie percenként.

Még valami, tapasztalatom szerint a legjobb melegvíz komfortot  az immergáz kazánoknak van.Aszem beépített tárolós kondenzácios kazánja is csak nekik van a piacon.

Előzmény: g71 (44586)
Lacivill Creative Commons License 2010.04.02 0 0 44588

Egyszerű, keress egy vödört, és nézd meg, hogy mostani melegvized mennyi idő alatt tölti meg. Egy kádat elég sokára tölt meg ez a sebesség. Családi házba jobb a külön tárolós megoldáa, ha többen lakják.

Előzmény: g71 (44586)
CarolusT Creative Commons License 2010.04.02 0 0 44587

kedves Gmkiev!

Nem árajánlatot kértem, hanem egy körülbelüli árat a 160 nm.-es ház radiátoros fűtésének a kb. költségaire, ami mankó lehet a döntésünk meghozatalában. Gondolom, ez a jó az ilyen szakfórumokban, hogy a hasonló problémákon már túljutott topiktársak elmondják, nekik mennyi volt, hogy csinálták stb. Persze arra is, hogy segítséget kaphatunk hozzáértőktől egyes konkrét műszaki probléma megoldásához. Árajánlat és az árajánlat ára? Ez mindegyik szak-fórumon felvetődik, de túl azon, hogy természetesen egy korrekt árajánlat munkával jár, bármennyire is bosszantó ennek szerintem bele kell férnie az üzletmenetelbe. A házépítésen kívül-én más műszaki területen dolgoztam valaha-teljesen természetes volt, hogy árajánlatot kértek másoktól is és ha nem az én ajánlatomat választották, én koppon maradtam és egy vasat sem kaptam a sok esetben többnapos munkámért.

Előzmény: gmkiev (44570)
g71 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 44586
Köszönöm a válaszodat! ám bevallom, hogy a "14l-es melegvíz komfort" mit takar, elég-e vagy kevés, nem tudom.
Bár azt hiszem kezdem érteni, ha betudják állítani az általad leítrakat, akkor ez azt jelenti, hogy a folyamatos melegvíz folyatásnál ( tehát, ha túl léptem a 48 l.-t)a kazán tudja úgy melegíteni a vizet, hogy , én mit felhasználó ne érezzek hőmérséklet csökkenést. Jól értelmezem, vagy teljesen máshol járok?
Már csak ez a büvös 14 l-t kellene megfejtenem:))))
Előzmény: kuló (44584)
kuló Creative Commons License 2010.04.02 0 0 44585

heló

olvasom a "leveled" és szerintem szupi hogy egy épitető igy körbejárja a gépészet témályát.

A kondenz kazánhoz csak anyit füznék hozzá hogy az radiátoros magashömérsékletü rendszernél is jó hatásfokot eredményez.Egy jó idöjárásfüggő szabályzóval komoly megtakarítást lehet elérni.Hagyományos kazánhoz képest a magashömérsékletü renszernél is vagy 8 % megtakarítást eredményez.

Előzmény: CarolusT (44583)
kuló Creative Commons License 2010.04.02 0 0 44584

heló

a kazán  hmv komfortja nagyon jó.Nem kell félni a melegviz sose fogy el .

de be kell tartani egy fontos szabályt, a kazán hidegviz oldalára sarokszelepet kell betenni és azt ugy beálitani hogy egy melegviz csap teljes nyitásakor 14 l viznél több ne tudjon kifolyni.

Ha ez igy van beállitva akkor folyamatossan van melegviz.

Ha ez a melegviz komfort kevés akkor a höközpont kialakitást ajánlom,de az nagyobb helyigényü.

Előzmény: g71 (44582)
CarolusT Creative Commons License 2010.04.02 0 0 44583

Köszönöm a segítőkészségedet, de tényleg egy ilyen jellegű a másik topiktárs által adott kb. árra volt szükségem azért, hogy valahogy össze tudjam hasonlítani a különböző fűtési lehetőségeket. A problémám onnan indult, hogy jó lenne gazdaságos, korszerű fűtést kialakítani. Ez, ha gázzal történik kondenzációs kazán és valamilyen felületfűtés. A padlófűtés nem jöhet szóba, mert kedves feleségem ragaszkodik a hagyományos csaphornyos parketthez. Nosza legyen falfűtés. Igen ám, de akkor nem lehet csak kellő óvatossággal képeket rakni a falra. Ez még nem akkora dráma, de bútort a falhoz már nem ajánlatos tenni és akkor könyvesszekrények stb hova. Az újabb ötlet a mennyezetfűtés. Jó ennek a fűtésmódnak is vannak kritikusai, de nem csak ez a baj vele, hanem az, hogy nagyon drága. Tehát hagyományos parketta, falak fúrhatóak, bútorozhatóak és elfogadható ára van ez a hagyományos radiátor, jó nem a régi öntöttvas, hanem az újabb lemezradiátorok. Ekkor visszajutunk az elejére, ehhez nem nagyon gazdaságosak a kondenzációs kazánok, hacsak jelentősen túl nem méretezzük a radiátor nagyságát, hogy alacsony hőmérsékletű előremenő vízzel is elég legyen a leadott hőmennyiség.

Ezek után kéne kalkulálni, hogy jó ez kicsit drágább, de kényelmesebb, ez olcsóbb de ezt és ezt a kompromisszumot kell elfogadni. Én levegős hőszivattyúban gondolkozom-kérem nem megkövezni engem-és úgy látom, hogy a levegős hőszivattyú és a jó minőségű gázkazán-mint melegtermelő- közötti ár különbség is számottevő, de sokkal nagyobb az árnövekedés hagyományos radiátoros fűtés és a korszerűbb felületfűtés között. 

Előzmény: Mihály Épületgépészet (44569)
g71 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 44582
Sziasztok!

Családiházunk építésénél a kazán választás fázisához értünk.
Junkers ceraclass illetve a Junkers Ceraclass Acu között tanácstalankodunk., teljesen laikusként.
A beépített tárólóval kapcsolatosan vannak kétségeink.
48l-es méretnek van már "élvezhető" jelentősége kényelem, komfort szempontjából, vagy ez annyira kicsi méret, hogy nem is érdemes vele foglalkozni.
Gondolok itt egy tusolásra, kád feltöltésre.

CarolusT Creative Commons License 2010.04.02 0 0 44581

Köszönöm, pont ilyen jellegű választ reméltem.

Mégegyszer köszönöm!

Előzmény: Lasermouse (44565)
kuló Creative Commons License 2010.04.02 0 0 44580

tévedés tévedés tévedés

ez a matek amit te alkalmazol az egy nikecel kereskedöre vall.

A két készülék közötti hatásfok külömbség még 70 fokos elörekenönél is hatalmas.

A höszigetelés nagyon jó,de azért fütteni mégiscsak kell.

Namost ha füttünk akkor mértne egy jó kazánnal tegyük.

még a matekodba sántit ,a bekerülési költséget is érdemes hasonlítani a megtakaríttással.egy jó kazánnal megsporolhatsz akár 25 % ot is mondjuk 100000.-ft plusszal,addig ez a pénz szigetelés terén nagy nulla.

TERMÉSZETESSEN ELISMEREM A JÓ SZIGETELÉS JELENTÖSÉGÉT,ÉS SENKIT NEM ÖSZTÖNÖZNÉK ,HOGY SPOROLJON A SZIGETELÉSEN.De az éremnek van egy másik oldala is .

Előzmény: memorix (44579)
memorix Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44579
A hőszigetelés nem fogyaszt gáz ha hideg van ergo kisebb a káros anyag kibocsájtása:))

A kondenzációs akkor érné meg ha akciósan 50 eFt belül van a különbözet...

radiátoros fűtésnél 65 fokos előremenőnél nincs jelentősége...felület fűtésnél van 7% különbség a valóságban (papíron persze minden szép)..

Azonban a jobban hőszigetelt ház kisebb fogyasztása fontosabb mint egy kevésbé hőszigetelt háznál a 7% különbség...
Előzmény: kuló (44578)
kuló Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44578

na és a károsanyag kibocsátás?

kondenz kazán és a jó höszigetelés eggyüt a nyeró

 

Előzmény: memorix (44577)
memorix Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44577
A hőszigetelés a legjobb az nem fogyasztja a gázt :)

A kondenzációs és a turbós közötti különbözetet hőszigetelésre érdemes költeni... jobban jár vele...
Előzmény: kuló (44576)
kuló Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44576

A kondenzácios kazán radiátoros fűtésre is jobb mint a sima turbos kazán.

egy időjáráskövetö szabályzoval csodákra képes,már ami a gázmegtakarítást illeti

Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44575
Azt nem mondtam h. ennyi adatból fogok ajánlatot tenni. Előbb megtervezem, megcsinálom az alaprajzot, függőleges csőtervet, persze nyilván a már előzőleg megkapott ház adataihoz mérten stb. nekem ez a foglalkozásom, ezért fizetnek, érted?
Előzmény: KalásziM (44573)
kuló Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44574

egy 160 nm családiház korrekt ajánlatának kidolgozása, ha van terv akkor is minium 5 ora.

akkor ehhez tegyük hozzá a helyszini bejárást, a megrendelövel minimum 2 órás megbeszélést.ugye ez mind mind idő.Az idö = pénz.Ha ezt a tézist elfogadjuk akkor egy jól kidolgozótt ajánlat ára 30000.-ft.

Na ennek ellenére én se kérek manit érte,de televan a kukim hogy kb.minden 5. ajánlatkérö talán ha válaszra méltat.

Tudom hogy sokan erre aztmondják biztos drága vagyok.Valoban ,a nejem szerint KIS DRÁGA vagyok,de reális áron dolgozok.

Viszont a megrendeök/tisztelet a kivételnek/ elveszik a kedvem mikor azt mondják :

kérjunk minnél több ajánlatot ugyse kerül pénzbe.

Szerintem az lenne a korrekt ha előzetes érdeklödés után kiválaszt két esetleg három iparost aki megbizható, és közülük ajánlat alapján kiválasztani a legjobbat.

A legjobb ajánlat nem egyenlő a legolcsobbal.

Előzmény: KalásziM (44573)
KalásziM Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44573

  Azért amit a t.társ felvázolt az alapján nem hogy ajánlatot, de még tervet se igen lehet készíteni. Azokhoz kell még tájékozódás, adat felvétel stb.

 Kell egy részletes terv, részletes költségvetés kiírás (legyen anyagspecifikáció ), majd ez után jöhet az árazás.

 És még egy nagy tévedés szokott lenni.

 Ha a tervezővel készitettünk egy un. árazott költségvetést  - az csak egy durva tájékoztatás a megrendelő számára  - hogy tudja mihez tartsa magát, mire számítson. Mondjuk úgy jobb mint a semmi.

 Van egy 114 tételes munka, amire a tervező kihoz  860 eft -ot-

 Ez az ár  nem egy szentírás. Ha  egy vállakozó megajánl  830 és  950 közötti árat, ok. mehet. De ha  1480 eft -ot - ott nem árt gondolkodni.

 Valamelyik fals. Vagy a tervezőé ,vagy az ajánlattevőé.

Előzmény: Mihály Épületgépészet (44569)
gmkiev Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44572

Badarság! És megint képes vagy leírni!

Csak akkor ingyenes az ajánlat ha én végzem a munkát. Ha nem akkor ki kell fizetni!

Előzmény: KalásziM (44571)
KalásziM Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44571

 

 Hát igen  ez egy régi csont !

 

 Valóban az ajánlat készítés munka, pénzbe kerül.

Csakhogy azt a vállakozó  állja, az ált rezsi terhére.

 

 

 A rossz vállalkozó  túl magas árat ad meg,  ezért nem fogadják el, vagy túl alacsonyat. Ekkor meg ráfizet (habár ilyen olyan pótmunkával eseteleg a pénzénél van.)  

 

 Természetesen lehet pénzt kérni, akkor amikor nincs kimunkált költsévetés kiírás (listázás ki hogy nevezi ). Ezt a munkát meg kell fizetni. De illik előbb tisztázni, mit fog csinálni, mennyiért.

  A legtöbb mester ezt   ' megelőgezi ' a kuncsaftnak a munka reményében.

 

 Nem egyszerű a vállalkozó élete sem.

 

 Az viszont nem megy, hogy kimunkált terv és az ahhoz tartozó költségvetés alapján a vállalkozó csak pénzért ad ajánlatot.

 Akkor lennének olyan  simlis vállalkozók,  akik eleve irreális árak alapján csak az ajánlattevésből megélnének.

gmkiev Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44570
Tudna arról tájékoztatni valaki, hogy ilyen kevés adatból hogyan lehet korrekt árajánlatot adni?
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44569
Egy építőpari cégnél dolgozom ahol az épületgépészetet én viszem, mi szívesen felvesszük Veled a kapcsolatot és árajánlatot is küldünk, ha érdekel írj viszza az e-mail címemre.
Előzmény: CarolusT (44564)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44568

Képes lennél elkérni azért pénzt? Ha az ajánlatodat nem fogadják el, akk. mit csinálsz? Akk. is küldöd a csekket?

Előzmény: gmkiev (44567)
gmkiev Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44567

" árajánlatokat (ez nem kerül pénzbe)."

 

Ezt meg honnan veszed?

Az árajánlat, munka. Annak van értéke, és azt el is kell kérni.

Éhen számolgatni egészségtelen! Nagy a hibaszázalék.

Előzmény: KalásziM (44566)
KalásziM Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44566

  Sokba, nagyon sokba !

 

 

 Amúgy : kell készíteni egy tervet, majd egy költségvetés kiírást (pénzbe kerül ), majd ez alapján un. árajánlatokat (ez nem kerül pénzbe).

 És a legkedvezőbb ár alapján megbizni egy vagy több kivitelezőt.

 Persze nem biztos, hogy a legkedvezőbb ár lesz a legjobb munka.

 A kivitelezőt korrekten kifizetni.

 Ilyen egyszerű.

 

 

 Jó kettő hónapjha volt itt egy hitvita erről.

 

Érdemes olvasgatni.

Előzmény: CarolusT (44564)
Lasermouse Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44565

Ugyanekkora, hasonló beosztású házba:

Gázbevezetés (gázvezeték a háztól -kazántól-  kb 15 méterre), gáztervel, márkás kondenzációs kazán, sajátmárkás szabályzóval, tárolóval, füstgázelvezetéssel (szuterénből tetősík fölé 8m) beüzemeléssel mindennel bő egymillió, általában szerintem 7-800 ezer és másfél millió között lehet számolni az egyedi körülményektól és a választott márkától függően.

90m2 padlófűtés mellett 11 radiátor, az egész kompletten az utolsó termofejet is beleszámolva, munkadíjjal számlával 2.7M Ft. Ezen bőven lehet spórolni a radiátorok között van 2 padlókonvektor ami önmagában 300 ezer. A padlófűtés szabályzása, a csövek stb is húzós, szerintem csak radiátoros rendszer kialakítása bőven a fele alatt megoldható.

Vízszerelés HMV-cirkulációs körrel (a konyhát sikerült a kazántól a lehető legmesszebb rakni), függesztett wc-kel és bidékkel, munkadíj mindenre (de az anyag a csapokat/wc-csészket/bidéket nem tartalmazza) szintén számlával 700 ezer.

Előzmény: CarolusT (44564)
CarolusT Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44564

Tisztelt Urak!

Azt kérdezném, hogy hozzávetőlegesen egy 160 nm-es kétszintes ház gáz-fűtésszerelése mennyibe kerülne. Hagyományos radiátorokkal, egy elfogadható minőségű gázkazánnal, anyaggal munkadíjjal együtt. A helyiségek: nagy nappali, három hálószoba, két fürdőszoba, konyha és háztartási helyiség, szélfogó. Tudom, hogy sok dologtól függ, azért csak a kb. árat kérdezem. Egymillió vagy másfél, vagy kb kettő, ilyen megközelítésben kellene az ár.

Előre is köszönöm.

csocso50 Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44563
Ismeri valaki DIAMOND aluplex csővet?
gmkiev Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44562

Beszéljünk talán a "komoly" gázkészülékekről.

A ZC18 falitartozéka új korában is komolytalan, volt, és persze maradt is.

Előzmény: sjohn (44558)
tangerine Creative Commons License 2010.04.01 0 0 44561
Értem köszi. Hát ezt nem nevezném komolynak, azért is kérdeztem. Úgy néz ki hogy OK, mert nyílt égésterű.
Előzmény: Törölt nick (44557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!