Keresés

Részletes keresés

Wattocsak Creative Commons License 2010.04.05 0 0 44634
Bocs de nem mindig olvasok teljesen vissza. Tudod az a fránya munka.
De ha legközelebb eleresztesz egy telefont akkor ilyen baleset nem érhet. Egyébként a 22 jó számnak tűnik.
Előzmény: babarucu (44633)
babarucu Creative Commons License 2010.04.05 0 0 44633

44131 hsz páran reagáltak kértek még adatokat, e szerint hiteltelen az állításod 

előtte és utána is volt hsz-ed 

Előzmény: Wattocsak (44628)
babarucu Creative Commons License 2010.04.05 0 0 44632

A dörmögésem nem neked szól! nagyon jól tudod hova használunk flexi bekötést akkor minek írjam le.

Nem kioktatás azt mások írják, erre pöccentem be.

 

Előzmény: kuló (44630)
SzentesBalazs Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44631
Kedves Kuló!
Köszönöm a választ!
Egy kérdésem még lenne: az micsoda? (mármint az entc)
Bocsi, csak egy mezei felhasználó vagyok, aki szeretne meleg vízben fürdeni. (tudom, szerelő hívása lesz a dolog vége)
Köszönöm előre is segítségedet!
Üdv:
Balázs
Előzmény: kuló (44627)
kuló Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44630

kedves babaarcu kolega

legyenszives kioktatni lefolyó szerelésnél hol használunk flex összekötést, természetessen nem sifon felhasználásra gondolok.

érdeklödéssel várom válaszát :

egy pályakezdö

Előzmény: babarucu (44609)
kuló Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44629
meg kell nézni a szervizmenüben lehet -e állitani a höm. eltolodást.Ugyhiszem helyiség hömérséklt offset néven fut.
Előzmény: NORTHLINE (44617)
Wattocsak Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44628
Ilyen durcásan ne menj locsolkodni, mert nem mindegyik tojás főtt:-)
Ha van kérdésed tedd fel! Ha megszólítasz akkor biztos válaszolok. Minden elérhetőségem nyilvános ezért nem értelek.
Előzmény: babarucu (44626)
kuló Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44627
elsökörben a hmv entc-t nézd meg
Előzmény: SzentesBalazs (44619)
babarucu Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44626

 ehez iq kell nem?

régebben kérdeztem valamit egy fűtéssel kapcsolatban nem reagáltál rá ahogy vártam, csak a duma, írás megy

 részemről ennyi, osszátok az észt két szupermen

Előzmény: Wattocsak (44623)
kuló Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44625

drazice tároló nagyon jó bár félek ezt leirni mert biztos lessz aki megyözödés nélkül cáfolni fog.

sokat bekötöttem nekem semmi gondom velük ,de ha késöbb napkollektoros rendszerrel is tervezel akkor én a kétcsőkigyosat javaslom.

Ilyen árban háromfunkcios tárolót nemigen találsz.

ráadásul beépített három termosztáttal.

Előzmény: lacima79 (44622)
kuló Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44624

tekercset tekertetni nemszabad,neméri meg.

az email cimem elérhtö,ha kell postázok neked egy bontot sit szelepet.

Előzmény: holicse (44612)
Wattocsak Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44623
Kicsit nehezen tudom értelmezni a szerelő kontra tervező hozzászólásod. Pedig kíváncsi lennék rá mert az egyik voltam, a másik vagyok :-)
Előzmény: babarucu (44621)
lacima79 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44622
Üdv!

Fűtésátalakításban gondolkodok ahogy már írtam régebben. Egy Junkers CerapurSmart kondenzációs kazánt vettem 14kw-ost. Vennék mellé egy indirekt fűtésű tárolót. A városunkban levő boltban lenne akcióban Drazice márkájú 200L-es fali tároló kazánra lehet kötni illetve van beépített 220-as vízmelegítője és 1 hőcserélős. Kérdés, hogy ezt lehetne-e használni későbbiekben napkollektorral? 92.000 forint ez a típus, ami két hőcserélős és direkt napkollektoroshoz ajánlják az 140.000. Tudtok esetleg valami olcsóbb tárolót ennél?
babarucu Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44621

A tervezőkről még annyi lenézik a szakikat.

Ha tervező lennék elnéznék pár boltba mi a vélemény erről, arról anyag szerelvény készülék...stb

szakikkal szintúgy és meló közbe is benéznék

ilyen sok sok év alatt volt nagyonkevés, családi vagy társasháznál talán háromszor

 

de minek is megadom az irányt osz arra vagy baj lesz, a felelősség a szerelőé

 

babarucu Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44620

Nem a tervezőkkel van a gond hanem azokkal akik mondják, írják az igét oszt lövésük sincs mi cső és cső + idomok, radiátor és radiátor, ...stb között a különbség

csak egy példa szar cső 190Ft/fm jó minőségű 260-300FT/fm itt már bukott is a ter mellé a költségvetés, becslés

radiátorminőségről nem is beszélve

azt tudja minden tervező milyen beton kell alapba, koszorúba ...stb atöbbit mé nem?

ha figyelmesen olvasnál akkor párszor leírtam nem szerelek gázt már nagyon régóta és nem vagyok szakszervizes sem ezért ha olvasnál ebben a témában nem szoktam írni

fűtéshez, vízhez nem csináltatnak tervet általában 100 ból talán kettő három

 a reális ár a boltban van nem a programban erre írtam egy telefon ha lusta a becslő

az árak hetente változnak

még írhatnák példákat de minek

gázos témában egyátalán nem kell együttműködni ezt nem tom honnan vetted

kb hova kerül a kazán mennyezetáttörés nem mindíg lehetséges a rajz szerinti helyen, kazán olyan amit a szerelő ajánl ha megfogadják, mert ugye nem érdemes egy olyan kazánt betenni aminek a szakszervize 200km tűzhely ua

szellőzők ua ahova be lehet tenni...stb

 

Előzmény: KalásziM (44615)
SzentesBalazs Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44619
Kedves Topiklakók!

Adott egy SD Isotwin F25 Hmod turbós kombi készülék. Azt tapasztaltam az utóbbi napokban, hogy kb. 5 perc melegvíz vételezés után nem hajlandó melegvizet adni a kazán. Hibaüzenetet nem ad, a fűtésoldali víznyomásra 1,5-1,6 bart jelez ki a kijelző, a vízlágyító patronban mindig volt "töltet". Hangra olyan, mintha nem menne teljes "gőzzel" a melegítője, de hibakód, figyelmeztetés semmi.
Van rá tippetek, hogy mi okozhatja?
Köszi előre is a válaszokat!
Üdv:
Balázs
holicse Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44618

Azt nem tudom melyik szált el, de tény, hogy két csatlakozó megy rá, és abból csak az egyikben is 4 érintkező van. Külön van egy kis és egy nagy tekercs (a nagyon van a 4 bemenetes csatlakozó).

Nyilván ez a modulációs egység, a biztonsági is egybem, mert a gáz becsatlakozás ebbe megy bele rögtön a csapot követően, s ebből már rögtön az égőfejbe megy tovább a gázcső....

 

Szétszedtem, hát ezt nem fogom tekertetni. Ez egy egybefröcsöntött micsoda, nem lehet hozzáférni.

Marad kérdésnek az összes többi lehetőség...

Előzmény: sjohn (44614)
NORTHLINE Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44617
Üdv mindenkinek,olyan kérdésem lenne,hogy Vaillant kond. kazán,külső hőm.érzékelővel,430-as szabályzóval rendszeresen aláfűt a programozott hőmérséklethez képest,jelenleg pl. 1-1,5 fokkal.Amíg hidegebb volt,ez nem fordult elő,vagy max. 0,5 fok volt az eltérés.Meredekebb görbét nem biztos,hogy kellene állítanom,mert új és jól hőszigetelt a ház,mínusz 10 fok alatt is simán fűtött 45 fokos vízzel,a görbe 0.8-ra van állítva.Az opciókban a termosztát elnevezésű van beállítva,az elvileg úgy működik,ha a helyiséghőmérséklet alatta marad a kívántnak,akkor emeli az előremenőt,ha meghaladja,akkor pedig lekapcsolja a kazánt.Tudja-e valaki,hogy lehet rávenni a rendszert,hogy fűtsön már pontosan a program szerint?
Köszönöm,ha valaki segít.
KalásziM Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44616

 Ez az un. sor ellenőrzés. Nyilván összel mindenhová nem tudnak elmenni.

A törvény írja elő ezen kötelezettséget az állampolgár részére, a kéményes cégek mivel monopol helyzetben vannak ki is használják ezen lehetőséget.

 

 Mondjuk azért  nekik több rutinjuk van az esetleges hibák kiszürésére.

 Ettől függetlenül olyan még nem volt, hogy valaha is ők feletek volna egy kéményes balesetért.

 

 

  Egyébként kissé eltúlozzák ezeket abaleseteket.

 van Mo. 20 halállála végződő CO mérgezés. de ebből csak kettő három amikor tényleg a kémény hibája.

 

 Sok egyéb oka lehet. Pl. kiesik, nem tették vissza  füstcsövez, elkoszolodott a gázkazán hőcserélője, kedvezőtlen légköri viszonyok, egy utólag beépített nagy teljesítményű konyhai elszivó stb.

 

 

 A tartalék kéményért is természetesen fizetni kell. Nekem 15 éve még soha nem nézték meg  !

 Úgy kell felfogni mint egy adót ! Abból is van sokféle.

Előzmény: Vikusz1977 (44315)
KalásziM Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44615

  Látom nem szereted a tervezőket. Ok.

 De akkor miért dolgozol a terveik alapján ?

 Egyébként a költségbescslést nem mutatjuk meg a kivitelezőnek.

 Még neked se. Ahhoz  a leendő kivitelezőknek semmi közük.

 

 Tanulj meg egyébként figyelmesen olvasni.

 

 

 Természetesen lehet egy becslés is fals.

 Viszont  ha 3 ajánlat  3 árat tartalmaz, akkor  a  leendő kivitelezők is elrugaszkodnak  legalább  2 közülük nem reális árat adott meg.

 

 

 Egyébként az ajánlati ár nem csak túl drága lehet, hanem pont a fordítottja  - túl alacsony a munka elnyerésének reményében.

 

 

 

" csak a melóimnál észlelem ezt a semmit"

 

 nyilván a naiv megrendelőid ezek szerint megmutatják neked ezeket a becsléseket, sőt mint írtad te is rendelsz becslést.

 

 

 

"tervezőkés a kivitelezők között semmi kommunikáció nincs. Én ezt úgy látom a "

 

 

 Van ilyen eset is pl. ha tökéletes a terv, de van amikor eleve együtt kell működni pl. a gázos témában.

sjohn Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44614
Ez egy SIT szelep és a modulációs tekercse szállt el?
Előzmény: holicse (44613)
holicse Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44613
Esetleg egy szakosabb topicba kéne ezt feszegetnem? Melyikben?
Előzmény: holicse (44612)
holicse Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44612

 

 

Ma reggel meglepetést ért minket, HMV helyett HHV-vel fogadott a kombi Beretta Ciao-nk. Kiverte a biztit. Amit kicserélve figyeltem, mikor a mágnesszelep indult volna, belőle is egy szikra ugrott ki, majd kiverte a biztit ismét. Akkor láttam meg a tárulkozó képet.

Sigma 845 balra el....Újonan 16-20000 közt látom elsőre. Olcsóbban valakinek? Bontott? Esetleg tekercseltessem meg? (volna a közelben egy tekercselő ismerős)

 

Vagy merre tudtok továbbirányítani?

 

Még egy gondolat! Mivel idén tölti be a 10. évet a Berettánk, ne gondolkodjunk a javításban? Új? Vagy vegyünk egy másik bontott komplett Berettát, aminek nem ez a hibája? (sosem volt még javítva, így minden eredeti még benne...10 éves!)

babarucu Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44611

Van ez fenenagy sokminden a boltokban csak

,az a gond nics rá lóvé bocs iq nics hozzá.

Nekünk inkább az a gondunk, hogy felveszünk kölcsönt kapunk amennyit és abból akarjuk megcsinálni a házat, lakást.

Már eleve kevés rá a pénz, inkább megcsináltatjuk silány anyagokból és fusis emberrel csak beleférjen egy lcd tv vagy laptop...stb szvsz ezt akartad írni

Mi vágyunk valamire és álmodozunk, kint ahol szerinted sokkal több az iq-s ember vágyik valamire és megveszi, nem álmodozik.

Srórolás még nem dolgoztál sok sógornak németnek, azok spórolnak a szerelési anyagokon hoznak kintről minden szar kínai csapot, sarokszelepet, wc kagylót..stb

csak itt az a különbség, hogy ha megdöglik a cucc akkor rádbízza és van pénze minőségi csapcserére, wc kagylóra...stb

nem iq lóvé

Előzmény: Wattocsak (44596)
babarucu Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44610

Jól írtad, költség becslést azt tud ami kb = a semmivel

Nem csak a melóimnál észlelem ezt a semmit, a saját házam bővítésénél ahol az építőanyagknál nincs akkora szórás (itong vagy tégla) cement, ragasztó

még itt se tudnak számolni , mert elavult programokkal dolgoznak.

Én ezt úgy látom a tervezőkés a kivitelezők között semmi kommunikáció nincs.

és hamá a tervező csinál ajánlatot legalább telefonáljon egy szakboltba mi mennyibe kerül + szerelő rezsidíj, azt má nevezhetnénk becslésnek.

 

 

 

 

Előzmény: KalásziM (44595)
babarucu Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44609

A flexibilis cucc az összekötő szokott lenni, egy dolog, hogy valakik szifonnak is használják.

Ami nem nagyáruházi kínai szar, az amire kitalálták tökéletes.

Előzmény: kuló (44606)
babarucu Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44608

A te problémád egyértelmű dugulás, és egy vagy akárhány légbeszívó se segít rajta.

Légbeszívót vagy szellőzőt ált csak szintes háznál kell betenni.

A környéki sok faluban sehol sincs légbeszívó se szellőző mégis működik mindenhol.

Pár éve ahol csatornázva lettek a faluk simán rá lettek kötve a rendszerre (ha esetleg valaki be akarná magyarázni az emésztő és csatorna különbséget)

Nekem két wc + sokásos lefolyók vannak emésztő és nincs ilyen jellegű probléma.

Ha a szomszédom emésztője megtellik, akkor hallom a wc nyitott ablaknál ezt a kluttyogásos dolgot.

Előzmény: glaci75 (44598)
nixon70 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44607
Viszont kívánom!!
Előzmény: ha4nz (44605)
kuló Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44606

a flexi sifon az egy tákolmány .egy széthuzható müanyag "tömlő" ideiglenes bekötésre van kitalálva,de használjuk ha elvan hibázva a kiállása a lefolyónak.

Ha nem tengejyen,vagy nem jó magasságban van a kiállás.

Előzmény: ha4nz (44605)
ha4nz Creative Commons License 2010.04.04 0 0 44605

Kellemes húsvétot minden kedves topictársnak és családjának!

 

(mellesleg milyen az a flexi szifon? a búrát ismerem)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!