Keresés

Részletes keresés

Epikurosz Creative Commons License 2007.12.30 0 0 208
10 g = 1 evőkanál
10 dkg = 10 evőkanál
Ez ilyen egyszerű.
Előzmény: tunderlala-3 (207)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 207
Én így szoktam, az airwolf-osok így ajánlják, 1 liter vízhez 10 gr tengeri só. Miért ne lenne jó?
Előzmény: Epikurosz (206)
Epikurosz Creative Commons License 2007.12.30 0 0 206
úgyse jó.
Előzmény: tunderlala-3 (204)
Epikurosz Creative Commons License 2007.12.30 0 0 205
Megnéztem a Wikipédián (amúgy én írtam be, csak már nem emlékeztem):

"A tengervíz a tengerekből vagy óceánokból származó víz. Legismertebb tulajdonsága az édesvízénél lényegesen magasabb sótartalma. Ez az érték átlagosan 35‰ (3,5%), ami azt jelenti, hogy minden liter vízben 35 g só (főként nátrium-klorid) található oldott állapotban. Az emberi sejtek között lévő ozmotikus folyadékban a só koncentrációja csak 9‰ (fiziológiás oldat), emiatt a tengervizet ívóvízként az ember nem tudja tartósan használni. Épp ezért, hajótörötteknek jó tudni, hogy a felnőtt ember napi konyhasó-szükséglete normális körülmények között (a mérsékelt égövön) kb. 5 gramm (1 teáskanálnyi).[1] Tehát, ha a fenti érték háromszorosát vesszük, amit a szervezet még fel tud dolgozni, akkor a tengervízból naponta kb. fél litert lehet meginni, a többi vízszükségletet más forrásból, például a magunkkal vitt ívóvíztartalékból, egyéb élelmiszerekből (például, gyümölcsökből) vagy esővízből kell fedezni."

Tehát, tengervíz készítéséhez adj egy liter vízhez 2 púpozott evőkanál konyhasót.
Előzmény: Epikurosz (203)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 204
Ja, bocsi, elírtam, 1 dkg a só. :p
Előzmény: Epikurosz (203)
Epikurosz Creative Commons License 2007.12.30 0 0 203
10%-os sóoldat, ez sok!
A tengervíz lenne az igazi, meg is fogom nézni, hogy annak mennyi a sótartalma (2-3%?)
Előzmény: tunderlala-3 (201)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 201
Persze, erről volt is már szó, meg lehet csinálni az airwolf-ot viszonylag könnyen, akinek van rá ideje....
Nem használok bele gyári folyadékokat, 1 liter vízben 1 dkg konyhasó felold és annyi.
Hát, aludni nem lehet mellette, ha teljes drafton megy, az tuti....le szoktam venni éjszakára fél teljesítményre, így alszik a csajom mellette...engem mondjuk még ez is zavarna, de ő megszokta.
A dologhoz mondjuk hozzá tartozik, hogy nálunk síri csend van éjjel, faluban lakunk és ezen belül is egy olyan utcában, ahová senki nem jár be a utóval, csak aki itt lakik.
Előtte városban laktunk, szerintem ott az utcai zajtól tuti nem lett volna zavaró....
Előzmény: Donpipike (196)
Epikurosz Creative Commons License 2007.12.30 0 0 200
Sőt, léteznek olyanok is, amelyeknél a fordulatszám szabályozható. Egy ilyent össze lehet kötni egy nedvességtartalom-érzékelővel, és máris megvan az intelligens légmosód.
Előzmény: Epikurosz (199)
Epikurosz Creative Commons License 2007.12.30 0 0 199
Vannak csendes PC ventilátorok, olyant kell venni.
Előzmény: Donpipike (197)
Epikurosz Creative Commons License 2007.12.30 0 0 198
A gázkonvektor lehet, hogy nem belülről használja a levegőt, de a beszívónyílása kint közel van ahhoz a nyíláshoz, ahol a gázok távoznak. Kapiskó?
------

Na, visszavittem a hidegpárásítót. Kérdi a srác az okát, mondom: Rossz tőle a közérzetem.
Azt az arcot látnotok kellett volna...:-)

Persze, aztán elmagyaráztam, hogy ez hideg, nekem meleg kell. Visszárú, pecsét stb. Végülis nem találtam melegpárásítót, így a 9k forintomért vettem egy konzernyitót és egy tojásfőzőt. Végszükség esetén ez utóbbi is párásít.:-)
Addig is marad a Venta légmosó, bár az éjjelre nem jó, mert zajos.
Előzmény: tunderlala-3 (194)
Donpipike Creative Commons License 2007.12.30 0 0 197

Még1... Nem nagyon hangos az "üzem" közben, mégis egy pc venti van benne azokban meg nem mindegy milyen mert némelyík tud vonyítani?

Szóval este ha megy mondjuk lehet aludni tőle, nem idegesítő?

Előzmény: tunderlala-3 (195)
Donpipike Creative Commons License 2007.12.30 0 0 196

Az Airwolfot nézegettem a honlapokon és a rajz meg a leírások alapján majdnem megcsináltam, nem kell sok dolog hozzá, és a szűrőt meg  a folyadékot ami igazán a két legfontosabb dolog külön meg is lehet rendelni a "házipatikáról" akinek van egy kis műszaki érzéke összedobja hamar.Azt hiszem ez lesz, pár ezer forintból kijön.

Pc venti,táp,kaspó,a szűrőzsák egy kis idő és lényegében meg is van.

Azt hiszem jövőre megcsinálom, jó tippet adtál kösz.

Fehér por nem is lehet ezzel a technológiával mert itt a szűrőzsákon átszívott vizet párologtatja el úgyhogy a venti kihúzza, a sok trutyi a vízkővel együtt marad a zsákon... 

Akit érdekel nézze meg egyszetórű és ötletes masina, ja és önműködöen szabályozza magát a "természet", mert amit a levegő felvesz 50-55%-ot annál több ezzel a technológiával nem lesz.Mint egy egyszerű légmosó olyan...

Előzmény: tunderlala-3 (194)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 195
NÁlunk 24 órás üzemmódban jár az összes légtisztító, a Daikin is. Ettől függetlenül úgy gondolom, alap, hogy szellőztetni kell...akár van légtisztító, akár nincs...sztem.:)
Előzmény: Epikurosz (189)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 194
Nekünk van az egyik gyerekszobában airwolf légtisztító is, az párásít is.....amikor túlszárítottam az atkák miatt a levegőt (nálunk is komoly atka-pollen-penészgomba allergia van:S ), akkor ezt hoztam ki a nappaliba is, hogy emeljem a párát....szóval ez megy már több mint egy éve a kislányomnál, és semmiféle fehér por nincs tőle...

Elég egyszerű szerkezet, én nem is nagyon hittem benne, hogy jó lehet, de amikor kiderült a kislányom poratka allergiája, akkor pont az olcsósága miatt vettük meg, gondoltam próba, ha nem jön be, kuka ennyi pénzért, nem sajnálja az ember....és várakozáson felül bejött....azóta is ez van nála, a Daikin a nappaliban, éjjelre nálunk.

Szóval ezt azért írtam, mert légtisztító hatása is van (na persze ne daikin és s harp és nemtom milyen szuper dolgok, de a port leköti, az biztos) és párásít is, fehér por nélkül.
Előzmény: Donpipike (191)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 193
http://www.daikineurope.com/products/air-purifiers/default.jsp
Előzmény: mr.Baker (183)
Donpipike Creative Commons License 2007.12.30 0 0 191

NA, tessék!

Pont ez a bajom nekem is...

Az a baj,hogy azok az 5l.-es kannás deszt, ill. ioncserélt vizek amit lehet kapni a kutaknál ill. a bevásárlóközpontokban azok, nem igazán jók...

Szeretnék egyszer tényleg normális desztvizet venni, mondjuk a nagyapám pálinkafőzőjével csinálni , :)) mert az tuti az lenne.Aztán ha jönne a fehér por mindig akkor kivágnám a szemétbe ezt a sza*t, de így is az lesz a vége, mert inkább szívok száraz levegőt, mint kallciumporos száraz levegőt, mert azért nem emeli meg a r.páratartalmat rendessen ahogy kéne...Mert ugye van szellőztetés, ilyen huzat-olyan huzat, légáramlás imitt-amott ( de szépen írtam ), szóval nem egy körbefolpackozott helység, így meg nem ér semmit.

Na bocs,hogy ennyit nyavajogtam!

Előzmény: Epikurosz (189)
windy12 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 190
Természetesen igazad van, sőt, hogy az energiát is megspóroljuk, olyan klímaberendezés az igazi, amelyik egyben hővisszanyerős is, így nem szellőzteted ki a szabadba a meleget. Ez viszont már egy-két nagyságrenddel nagyobb költség, és kevesen tudják megoldani.
Előzmény: Epikurosz (189)
Epikurosz Creative Commons License 2007.12.30 0 0 189
Nakérem, a hidegpárásítóm ma megy vissza a boltba, kétnapos csere lesz, vagy melegpárásítót veszek, vagy kenyérsütőt helyette. Nekem nem jött be a hidegpára.
Meg az a sok fehér por...tiszta krétaüzem lettem.

A légtisztítókkal kapcsolatban egy szösszenetet engedjetek meg nekem:
Az bennük a legidegesítőbb, hogy mennek pld. 4 óránt át, mely alatt hiper-szuper csíra, por, atka, pollen, füst, és más mocsoktól mentes levegőt kapsz a szobában, de jajj! 4 óra alatt elhasználódik az oxigén, pláne, ha gázkonvektoros a fűtésed, emiatt ki kell nyitni az ablakot, szellőztetni kell, és a légtisztítás kezdődhet elölről.

Én továbbra is kötöm az ebet a karóhoz: egy sima légtisztító nem megoldás, olyan klímaberendezés kell, amely kapcsolatban áll a külvilággal, és megoldja a szellőztetést is.

Ennél már csak egy oxigén előállító légtisztító lenne jobb, amelyet feltöltesz vízzel, és abból oxigént állít elő, (a hidrogént meg vagy visszaforgatja, vagy kiengedi a szabadba, vagy tölti a hidrogéncellás autód aksiját). Ez a jövő!
mr.Baker Creative Commons License 2007.12.30 0 0 188
oké, nekem jó lesz januárban is :)
Előzmény: windy12 (187)
windy12 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 187

Mint említettem, idén nem forgalmaztunk légtisztítót, de januártól be tudom szerezni bármelyik márkát.

 

A klímakérdésedre válaszolva: A japán márkák, megbízhatóbbak, jobb minőségűek, mint a dél-koreaiak, és a Daikin közülük is az egyik legjobb. Az Lg dizájnban jár elöl, valamint ők raktak először plazmaszűrőt a készülékeikbe, így a légtisztításban hatékonyabbak. Őszinte vagyok, én nem tudnék választani.

Előzmény: mr.Baker (186)
mr.Baker Creative Commons License 2007.12.30 0 0 186
értem, és akkor tőled lehet venni nagykeráron daikint?! :D Tavasszal pont kellene 4 klima meg egy ilyen kis légtisztító is :) Tényleg a daikin jobb mint az lg? :)
Előzmény: windy12 (184)
mr.Baker Creative Commons License 2007.12.30 0 0 185
A zepter nem jó az biztos, most ki jött egy új típusuk azt még nem láttam. Nekem van egy, a garázsban használom :)
Előzmény: tunderlala-3 (182)
windy12 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 184

Jó reggelt:

 

Igen, klímás vagyok, és nem forgalmazunk légtisztítót (aztán persze ez még változhat). Ami fontos, hogy igen komoly poratka és pollenallergiám van, és most állok én is légtisztító vásárlás előtt. Mivel volt lehetőségem behatóan megismerni a Daikin márkát a klímaberendezések terén, és mondhatom, hogy a csúcsot jelentik, azt gondolom, hogy légtisztító terén sem adják lejjebb. Természetesen nagyon körbejártam a dolgot, ehhez a lehetőségeim adottak, mivel több forgalmazóval is kapcsolatban vagyok a klímaberendezések kapcsán. Azt gondolom, hogy a szobai légtisztítók közül az egyik legjobb választás a Daikin, de természetesen vannak alternatívái. Nekem mindig nagyon fontos, hogy ár-érték arányban a legjobbat válasszam, nem szeretek több pénzt kiadni, annál, amennyit ér a termék, amit megveszek. Természetesen előnyösebb a helyzetem, hiszen nagyker áron válogathatok, és szinte mindegyiket ki is próbálhatom.

 

A Daikin angol nyelvű ismertetőjében egy szó nem esik az ózongenerátorról, úgyhogy egyértelmű elfordításról van szó, bár én ennél sokkal nagyobb fenntartással szoktam nézni ezeket a dolgokat: simán előfordulhat, hogy amikor a magyar forgalmazó ózongenerátorról beszél, akkor azokat a szélesebb vásárlói rétegeket célozza meg, akik kevéssé néznek utána, tájékozatlanok, nem tudják, hogy az nem is olyan jó dolog, viszont tök jól hangzik. Marketingduma.

Előzmény: mr.Baker (183)
mr.Baker Creative Commons License 2007.12.30 0 0 183
erre én is gondoltam, van valakinek angol nyelvű?
Előzmény: windy12 (178)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 182

Akkor feltételezhetően ért hozzá? Most kicsit fel vagyok idegesítve ózonilag.:s :D

 

NÉztük a Zepter-t....abban körbehozsannázta az ügynök az illatkockát....mikro mondtam neki, hyog vegye már ki belőle, nem nagyon akaródzott neki...aztán mégis muszáj volt...nem járt még 5 perce anélkül, már olyan fénymásoló szag volt idebent, hogy namég.:S Na az az ózon szaga egyértelműen.... Ezért nem akarta kivenni, az a kocka arra való, hogy azt elfedje....sztem.:s

Előzmény: Törölt nick (181)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 179

Te figyi, Te nem a daikinnál dolgozol?:)

Mondjuk nekem is daikin van, úgyhogy remélem, hogy igazad van abban, amit írsz, ez csak úgy felmerült bennem....:))

Előzmény: windy12 (178)
windy12 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 178

Mivel a levegődoktoros ember forgalmazza a Sharpot, természetesen azt fogja ajánlani, hisz ebből él. Ha a Coolklímás emberrel méleztél volna, lehet, hogy most Daikinod lenne. Egyébként a levegődoktoros ember abból él, hogy a levegőszennyezettség mértékét, és annak élettani hatásait jelentősen eltúlozza, így teremtve piacot a vállalkozásának. Sima egyszerű, alap marketing.

 

A magyarnyelvű leírás egyszerű téves fordítás, félreértés. Ózongenerátoros légtisztítót szerintem már nem nagyon gyárt senki.

Előzmény: mr.Baker (174)
mr.Baker Creative Commons License 2007.12.29 0 0 177
"Ez pedig nem jelent nehézséget, mivel az itt használt UV lámpa teljesítmény sok százszorosan alulmarad a káros limit alatt....."

igen, már csak az a kérdés mennyire marad a káros limit alatt :D De valszeg alatta marad......
Előzmény: windy12 (173)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 176
Hol?
Előzmény: mr.Baker (175)
mr.Baker Creative Commons License 2007.12.29 0 0 175
a magyar leírásban van amit lentett is linkeltek.
Előzmény: tunderlala-3 (171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!