Keresés

Részletes keresés

pudingman Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3464
Gyerekkorom óta bünözö vagyok. Most már hova változzam:-))
Előzmény: Törölt nick (3455)
pudingman Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3463
Csirkét nem eszem, halat is csak ha nagyon muszáj. Mindig viszek magammal PowerBar Isotonic-port + fehérjeport, meg aminósavtablettákat (BCAA, mert csak az szívódik fel sport közben)
Sótablettát nem, merrt az anyjukat vegyék le. Olyan drágán adják, teljesen hülyének nézik az embert. Jó nekem az egyszerü konyha, vagy tengerisó is:-))
Igazából egyre kevesebb esélyem van erre a novemberi edzötáborra. Augusztus közepén csináltam egy ironman-t, ahol a március óta fájó porckorongsérvem teljesen beszart. Gondoltam pihenek szeptember végéig + kaptam az Oberlaa-n kezelést és helyreáll. Október 1-jén voltunk Törökországban, ahol akartam 100-120 km között futni. A végén csak 55 km-t tudtam, mert még mindig nagyon fáj.
Viszont edzötábornak csak akkor van értelme, ha elötte már futottam kb. 500 km-t.
Lehet, hogy eltolom januárra.
Előzmény: Herzdame (3459)
pudingman Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3462
Köszönöm:-) Nekem se volt semmi ötletem a rövidítéssel kapcsolatban.
2006-ban írtam egy beszámolót a 12 órás OB-ról, ahol egyébként csúnyán leszerepeltem. Április végén volt a verseny, és reggel 10-kor a rajtnál csak 6 fok volt + zuhogott az esö. A hülye fejemmel elkezdtem futni egy fürdönadrágban, gondoltam úgyis vizes leszek, késöbb meg melegedni fog. Hát nem, söt még rosszabb lett, mert feltámadt a viharos szél. 30 km után felvettem egy hosszúnadrágot, de már késö volt. Megfagytak a térdeim, és ötvenvalahány kilométer után feladtam a versenyt. Leírtam, hogy miért és milyen megfontolásból. Ez a cikk is megjelent egy magazinban, de elötte a szerkesztö felhívott, hogy kicsit lerövidítené. Mondtam: oké, semmi gond. Aztán mikor megjelent, a hajam is égnek állt - akkor még több volt:-)) Nem volt semmi értelme annak, amit állítólag én írtam.
Szerintem ö is érezte, mert kaptam az újságtól egy Timex órát ajándékba...
Előzmény: Herzdame (3458)
Herzdame Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3461
RAUBKOPIE urheberrechtswidrig hergestellte Kopien, ...

Mir geht der "Raub" massiv auf die Eier, weil hier eine Gawalttat impliziert wird.
Das wissen nicht nur Juristen, auch der nette Mann auf der Straße oder seine Frau verbinden Raub mit Gewalttätigkeit. Das ist aber nicht mehr nur scharfe Rhetorik oder Polemik, das ist Propaganda der Brunnenvergiftersorte.
Sowohl der Diebstahl als auch der Raub im Rechtssinne setzen eine Wegnahme voraus. Wenn Musik/Film online getauscht und kopiert wird, kommt allerdings nichts weg, vielmehr tritt der gegenteilige Effekt ein, die Dateien vermehren sich sogar.

Eigentlich wäre "Schwarzkopie" o. "Privatkopie" oder illegal erstellte Kopien eine geeignetere Bezeichnung, doch "Raubkopie" ist viel, vieeel böse & macht vieeel mehr Angst.
Előzmény: Törölt nick (3455)
Herzdame Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3460
Amikor Sir Tim a www.-et kitalalta, akkor nem gazdasagi-, kommerciallis erdekek hajtottak, hanem azt tervezte, hogy az interneccet mindenki altal elerhetöve tegye.
Előzmény: pudingman (3441)
Herzdame Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3459
Az etkezessel kapcsolatban.

Motto: keep it simple!
Fontos, hogy a vizhaztartas stimmeljen, kaloria & a natrium.
Cola, schoki az araboknal is van, hal & csirke is, ... sotablettakat + különfele energia shake-ket por formajaban be lehet vinni.

Ki kell probalnod, hogy a szervezetednek mi a legmegfelelöbb & annal kell maradnod.
Előzmény: pudingman (3447)
Herzdame Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3458
Nekem nagyon tetszett a beszamolod, en nem vennek el belöle semmit, de nem is tennek hozza.
Jelentesse meg igy, ahogy van, ha nem, akkor hagyja az egeszet.

Egyebkent elismeresem a teljesitmenyedert!
Előzmény: pudingman (3437)
asx Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3457
A legnagyobb baj az egészben, hogy az Eurofightert is, az érte fizetett kenőpénzt is meg az assikat is mi fizetjük ki. Hogy melyik mennyibe kerül az számunkra teljesen irrelevant.
Előzmény: pudingman (3445)
asx Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3456

LGT-ért én sem adnék ki pénzt...  :)))

 

Nem is az a legnagyobb gond, hogy letöltik a filmeket, az úgy sem lesz olyan minőség mint egy Blu-ray, de még DVD sem. Engem az bosszantott fel amit írtam is az Avatar-ral kapcsolatban. Mert az a film moziban volt hatalmas élmény 200m²-es vásznon, 3D-ben. És akkor itt az indexen az Avatar topicban olyanok pofáztak akik torrentről letöltik a filmet pocsék minőségben, megnézik a 15"-os laptopon és tépik a szájukat, hogy szar a film. Na, ez már a pofátlanság csúcsa.

Ha érdekli a film akkor menjen el moziba, nézze meg utánna megbszélhetjük. Ha meg letölti torrentről és azért nem tetszik neki mert szar a minősége akkor legalább fogja be a pofáját.

Előzmény: nettomazsola (3443)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3455

" azokat a filmeket amiket megvettem, valakinek átmásolom."

RAUBKOPIE urheberrechtswidrig hergestellte Kopien, ...
Előzmény: pudingman (3441)
malenykij polgar Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3454

Nem beszélek arabul ;) Ismerem a számokat, tudok kb. 8 szót, meg felismerek 5 betüt.

Azért hívom a területemnek, mert a cégnél én felelek a közel-keleti meg az afrikai eladásokért.

Előzmény: pudingman (3453)
pudingman Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3453
Futás szempontjából a thébai nagyon köves volt, és nem lehetett síkon futni. November, december táján még nem akarok sok szintet futni, mert a magas pulzussal futás, tönkreteszi az alapállóképességet. Erikával tavasszal készültünk egy Sziria-Jordánia körútra, de a június versenyem miatt lemondtuk. Talán február körül bepótoljuk.
Mit jelent: a területemen? Talán még arabul is tudsz? Szívesen tanulnék arabul, de nincs semmi nyelvérzékem.
Tengeri herkentyüket sem eszem, de ha nagyon muszáj, akkor halat igen, de tészta nélkül nem lehet két héten keresztül sokat futni.
Dubai-t néztem, de nagyon drága. Már így is túl sokat költök a sportra.
Assuán egyre szimpatikusabb lesz. Egy Nílus út alkalmából voltunk ott 2 napot, és ahogy visszaemlékszem a sivatag jó volt.
Előzmény: malenykij polgar (3452)
malenykij polgar Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3452

Nem tudom, hogy milyen a szar sivatag, meg a jó sivatag futó szemmel. Én max. fotózni szoktam.

 

Szerintem Marokkóban felejtös lesz a tészta. Gyümölcs meg zöldség lesz dögivel. Tejre meg túróra lehet hogy vadásznod kell.

De lesz kuszkusz. Bár nem tudom, hús nélkül is csinálják-e, a hús majdnem minden kaja alapja. Van tengeri herkentyüs változata.

Egyiptomot nem szeretem, messze a legkellemetlenebb arab ország a területemen. Százszor inkább Szíria, Libanon. (Bár ott neked nem sok sivatag van.)

 

Dubait nézted már?

 

Előzmény: pudingman (3450)
pudingman Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3451
Tiszta hülye vagyok!!! Majdnem ugyanazt leírtam mégegyszer. Azt hiszem ez már a kezdödö Alzheimer:-))
Előzmény: pudingman (3450)
pudingman Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3450
Köszi a választ. Ez egy nagyon kicsi oázis, csak 3 ezer lakosa van. Milyen finom kajákra számíthatok?:-)) Itthon sok tejet, túrót, tojást eszem, de a friss kecsketejtöl biztos hányingerem lenne. Naponta meg kéne ennem 4-5 ezer Kcal-t, mert szeretnék naponta 30-60 km között futni. Gondolom tészta, túró, datolya, banán, dinnye van. Tudok magammal vinni kész szójafasirtport, meg aminosavtablettákat.
Tavaly decemberben futottam Luxorban - Ny. Thébában, de ott a sivatag nagyon szar.
Az elöbb találtam egy két hetes utat Assuánba, csak 790€-ba kerülne félpanzióval, és jó meleg van. A fekete lelkem szereti a meleget:-))
Viszont a marokkói út kalandosabb lenne. A kérdés csak az: nem menne-e a futás rovására. Májusban szeretnék részt venni Burgenlandban, Gols-ban a 48 órás futáson.
Fontos lenne ez a két hét, a kilométergyüjtés szempontjából.
Előzmény: malenykij polgar (3448)
malenykij polgar Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3449

*decemberben

Előzmény: malenykij polgar (3448)
malenykij polgar Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3448

Én sokat utazom arab országokba, de Marokkóba majd csak decemberbe megyek.

Készülj arra, hogy ha ök egycsillagosnak deklarálják a szállodát, akkor az európai szemmel nulla vagy negatív csillagos. Próbálj privát szállást keresni, mert ha elöször mész hozzájuk, ki fogsz akadni. Más világ.

A kaja nem lesz gond, legfeljebb meg fognak lepödni, hogy miért nem eszelt húst.

Nem is baj, mert "más" fogalmak szerint tárolják a húst, néhány echte európait leveri a lábáról a helyi nem szállodás kaja.

Eszel hús helyett majd mást, finom dolgok vannak.

Ha franciául nem beszélsz, meg leszel löve, de van kezed-lábad, meg fogod magad értetni.

Előzmény: pudingman (3447)
pudingman Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3447
Volt itt a fórumon valaki, aki sokat utazik arab országokba. Talán tud segíteni, ha olvassa:
November végén terveztem egy két hetes edzötábort Dél-Marokkóba. Az volt a terv, hogy elrepülünk Agadirba, onnan a helyi busszal lemegyünk délre Tan-tan-ba.
Sajnos most olvastam, hogy a "városban" csak egy 1*-os hotel van, meg pár olcsó szállás. Kicsit elgondolkoztam: franciául nem beszélek, vegetáriánus vagyok.
A kérdésem: mire számíthatok? Az étkezés nagyon fontos lenne, mert naponta szeretnék futni a sivatagban 30-60 km között. Lenne egy másik lehetöség:
Tiznit, ez egy elég nagy város, 30 ezer lakossal, kb. 100 km-re Agadirtól és van
egy 3*-os hotel is. Itt csak az a kérdés, hogy milyen ott a sivatag?
Aztán néztem még Tunéziát. A Tozeur oázis jó lenne, de két hét 1300€-ba kerülne (ezer alatt akartam megúszni), ráadásul meleg sincs, kb. 20 fok.
Ismer valaki valami jobb helyet?
pudingman Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3446
Én még az elsö 5 LGT-t, és Omegát megvettem, aztán a többit már másoltam. Most már a magyarok közül csak Hobo lemezeit veszem meg.
Az évek során vettem kb. 600 cd-t, aminek a nagy része már lemezen megvolt. Igazából kétszer fizettem ki a jogdíjat:-))
Persze letöltöttem rengeteg régi blues-t a 60-as évekböl. Már csak azért is, mert ezek már sehol nem kaphatók.
Viszont a nagy kedvenceknek a cd-it a mai napig megveszem: Led Zeppelin, Deep Purple, Colosseum, Jimi Hendrix, Gary Moore, Allman Brothers, Eric Burdon, Cream, Rare Earth, Jethro Tull, Mountain - Leslie West, Captain Beefheart stb.

Előzmény: nettomazsola (3443)
pudingman Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3445
Értem én, de erre csak azt tudom mondani: nagyon szép világban élnénk, ha csak mindenki ennyit "lopna"
Nagyon sok filmet megveszek, de olyan is van amit másolok, de csak dvd-röl.
A torrentröl töltött filmeket nem szeretem: 1, ha aránylag gyorsan lejön, akkor nem jó a minösége,
2, ha jó a minösége, akkor napokig, hetekig tart a letöltése.

Szerintem, amit a politikusok ellopnak, az sokkal több kárt okoz az országnak.
Pl. az eurofighter vásárlás 2 milliárd euróért.
Elfogadnám azt a kenöpénzt, amit ezek a köcsög keresztény övp-sek zsebretettek.
Ehhez képest az a pár ezer szociálhilfe "csaló", amit a jobb oldal örökösen emlegett, nevetséges összegbe kerül az országnak.
Előzmény: asx (3442)
nettomazsola Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3444
megneztem; http://bookline.hu/sortlist/sortlist!page.action?id=2926
3696 Ft lemezenkent. namost nehogy azt mondd, h csak annak van joga LGT-t hallgatni aki majd 50ezer FT-ert megveszi az összeset.
tudod, inkabb a kiadoknak kene eszbe kapni, h a masolas idejeben felesleges ennyiert adni.
Előzmény: nettomazsola (3443)
nettomazsola Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3443
ebben csak reszben van igazad. azok akik letöltik azok nem vennek meg boltban v senki nem venne annyit, mint amennyit letölt. igy legalabb sokkal többen latjak a filmeket!

en megveszem, mert nekem kell a borito, az egesz körites, a filing ami jön egy uj filmmel.
zeneket en is masoltam, - föleg regi magyarokat - de a kedvenceket megvettem.
tuti nem fogok adni 10 db regi LGT lemezert darabonkent 2-3000FT-ot, de akkor sem adnek, ha nem lenne meg lemasolva.
Előzmény: asx (3442)
asx Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3442

Ebbe inkább ne menjünk mélyebben bele. Ha meg nem érted akkor amúgy sem lenne semmi értelme...

 

Nézd meg mi megy Mo.-n. Ha én valakinek azt mondom, hogy megvettem DVD-n a filmet akkor legjobb esetben is hülyének néznek, hogy nem tudtam, hogy azt le is lehet tölteni.

Tönkretették a videotékat, tönkretették a szinkronstudiokat, tönkre fogják tenni az egész filmipart.

Letöltik valamelyik torrent oldalról az Avatart, megnézi a laptopon és van véleménye a flmről! Én meg primitív vagyok, mert megnézem a moziban 200m²-en real 3D-ben és tetszik, holott semmi mondanivalója a filmnek. És amlyen hülye vagyok, ezek után még DVD-n is megveszem.

Lehet, hogy bennem van a hiba... 

Előzmény: pudingman (3441)
pudingman Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3441
Most tényleg nem értem! Mi abban a lopás, hogy azokat a filmeket amiket megvettem, valakinek átmásolom.
Előzmény: asx (3439)
asx Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3440
Tudom, csak egyesek nem értik, hogy miért...
Előzmény: pudingman (3438)
asx Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3439

Mit nem értek?

Ezt: "...ami filmek nekem megvannak, azokat ingyen másolom át neki."

 

De mindegy, nem érdekes. Csak kicsit furcsa, hogy pont egy ilyen beírás után van véleményed azokról akik lopnak.  :))

Előzmény: pudingman (3436)
pudingman Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3438
Mondjuk ebben igazad van..
Előzmény: asx (3433)
pudingman Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3437
Segítségre lenne szükségem. Írtam egy cikket a júniusi versenyemröl egy online újságba. Olvasta valami szerkesztö, és ma felhívott, hogy megjelentetné, csak kicsit rövidítsem le. Lenne valakinek ötlete, hogy mit hagyjak ki belöle?
Itt olvasható:
http://www.hunrun.com/pudingman-beszamoloja-commitment-dupla-ironaman-vilagbajnoksagrol

pudingman Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3436
Nem értem mit nem értesz. Ez két hozzászólás volt.
Kereva azt írta, hogy ne 20€ filmeket nézzek neki. Erre írtam, hogy ami filmek nekem megvannak, azokat ingyen másolom át neki.

A másikat gondolom nem kell megmagyarázni, te is tudod az újságokból...
Előzmény: asx (3435)
asx Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3435

Ezt bogózd már ki nekem légyszíves, mert nem értem:

 

"2000 után már megmutatták. Többet loptak, mint elötte bárki más."

"Valamit félreértettél. Én ingyen akartam neked átmásolni a filmeket:-)"

Előzmény: pudingman (3430)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!