Keresés

Részletes keresés

lustica Creative Commons License 2011.12.25 0 0 48712

Nem akarlak riogatni, de doki mielőbb!

 

Egyik ismerősöm kutyáját nemrég műtötték, egy héttel azelőtt nyelv le egy csontot, endoszkóppal kiszedték, de perforálta a nyelőcsövet rá egy hétre.

 

Remélhetőleg a doki megtalálja a csontot, ha mégse, menni kell tovább, mert nagyon veszélyes!

Előzmény: Abrash (48708)
artamira Creative Commons License 2011.12.25 0 0 48711

Ha a torkán akadt volna valami, nem lenne túl vidám. A fogai között keresgélj, lehet beakadt egy csontszilánk és ez irritálja. A hátsó örlőfogak közé szokott,  főleg szárnyas csont.

Előzmény: Abrash (48708)
Pisces72 Creative Commons License 2011.12.25 0 0 48710

Meg egy jó nagy t...könrúgás a szomszédnak, legalább verbálisan. Továbbá említsd meg neki azt is, h ezt az orvosi számlát lesz szíves ő kifizetni.

(A mi szomszédunk is csak hasonló körülmények közt hagyta abba az etetést. Ő ráadásul nem is szól, h etet, csak eb lett 1 hónap alatt 5 kilóval nehezebb.)

Előzmény: cheereck (48709)
cheereck Creative Commons License 2011.12.25 0 0 48709
szerintem nem kérdés, hogy orvos...
Előzmény: Abrash (48708)
Abrash Creative Commons License 2011.12.25 0 0 48708

van egy kis baj..

 

Dorka (11 hónap körüli labi) lenyelt valamit, ami a torkán akadhatott.  a szomszéd szokott csontot adni neki (hiába kérem hogy csak én), talán azt

 

Vidám, szaladgál, de láthatóan ki akar valamit köhögni a mancsával is piszkálja a fejét. eszik normálisan úgy nézem.

SOS orvos, vagy kivárhatom az ünnep végét? help.

manduláig benyúltam a torkába, nem éreztem semmit  (igaz nem tudom mit keresek)

 

cheereck Creative Commons License 2011.12.25 0 0 48707
szia, lehet keverem a dolgokat, de nem Benő veszett el az évzáró kutyasulis klubkiránduláson?
Előzmény: Ez a nick is foglalt! (48689)
lustica Creative Commons License 2011.12.24 0 0 48706

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek!  :)

Szepi bá Creative Commons License 2011.12.22 0 0 48705

Vaddisznóbetegség öli a vadászkutyákat

2011. december 22., csütörtök 10:52 |

 

Sok vadászkutya múlt ki az elmúlt hetekben Vas és Zala megyében.

Sok olyan kutya pusztult el az utóbbi hetekben, akik vaddisznóhajtás után lettek rosszul, ezért a szakemberek álveszettség-járványtól tartanak. A Bors információi szerint a közelmúltban több vadászkutya is rejtélyes körülmények között pusztult el azután, hogy vaddisznókkal.

Marót Béla fővadász, az Országos Vadászkamara kynológiai bizottságának elnöke szerint az elhullásokban azonos körülmény, hogy a kutyák egytől-egyig disznóhajtás után lettek betegek, és gazdáik elmondása alapján a veszettség tüneteit mutatták. A fővadász arra gyanakszik, hogy álveszettség, vagy másik nevén Aujeszky-betegség üthette fel a fejét a vaddisznóállományban.

Ezt a kórt a kutyák kötelező veszettség elleni beoltásának bevezetését elérő Aujeszky Aladár állatorvos fedezte fel, de a veszettség kórokozójával ellentétben ez ellen mindmáig nem sikerült sem gyógyszert, sem vakcinát előállítani.

A betegség az emberre nem veszélyes, de a nagy értékű, hosszú évek alatt kiképzett vadászkutyákat érdemes egy ideig távol tartani a disznóhajtástól, és a nyers vaddisznóhústól.

Szepi bá Creative Commons License 2011.12.21 0 0 48704

Nos erre csak azt tudom mondani ,hogy ezek is ugyanolyan baromfik mint a többi a kakasok 4.- 5.kg a tyúkok 3.- 4. kg . Ha igaz a szó beszéd Angliában nem ünnep az ünnep orpington leves nélkül .

Előzmény: donci2 (48703)
donci2 Creative Commons License 2011.12.21 0 0 48703

kicsit off! elnézést érte!

szóval azok a tápok evésre valók, vagy dísztyúkok? boccs a hülye kérdésért, de nagyinál nem ilyen tyúkokból szokott a húsleves készülni...

 

Előzmény: Szepi bá (48702)
Szepi bá Creative Commons License 2011.12.21 0 0 48702

A felső sorban lévők : az egy táp Angol eredetű és Orpington a neve a kutyák nagyon szeretik és én is . 100% baromfi és alkalmanként tojás nevű melléktermékük is van .

Előzmény: Abrash (48701)
Abrash Creative Commons License 2011.12.20 0 0 48701

nem tudom, mit etettél a felső sorban levő szegény labikkal, de azonnal hagyd abba :)

Előzmény: Szepi bá (48700)
Szepi bá Creative Commons License 2011.12.20 0 0 48700

lustica Creative Commons License 2011.12.19 0 0 48699

ha lenne like gomb... :-D

Előzmény: Gabiiiiii (48692)
lustica Creative Commons License 2011.12.19 0 0 48698

Korán hoztátok akkor el :-)))

Hiába laknak egy utcával arrébb, sajnos nem jutottam át hozzájuk korábban :-S

Előzmény: Ez a nick is foglalt! (48688)
lustica Creative Commons License 2011.12.19 0 0 48697

egy dolgot nem szabad elfelejteni:

Mást jelent Amerikában és mást Európában a korai ivartalanítás!

 

Amcsiban a 3 hónap előttit mondják korainak (leginkább 6-8 hetesen)

Míg nálunk inkább az egy éves kor előttit.

a 3 hós kor alattira igazak az általas elmondottak.

Labradoroknál a 6-8 hónapos kan már a legtöbb esetben ivarérett! így a felsorolt hátrányok már nincsenek meg. viszont annyit nyersz vele, hogy még nincsenek meg a túltengő hormonok miatti esetleges rossz szokások.

 

Szukánál ugye más kérdés, múltkor belinkeltem a cikket, hogy mik az előnyei/hátrányai, az megint más tészta.

Előzmény: GoldenPapa (48696)
GoldenPapa Creative Commons License 2011.12.19 0 0 48696

Biztos vagy az ivartalanításban?

 

Én a magam részéről már többféle véleményt hallottam a témával kapcsolatban, pro és kontra, hát nem tudom. Azt mindenesetre számomra hihető és logikus, hogy ha ilyen fiatal korban ivartalanítasz egy kan kutyát, akkor a testfelépítése kicsit másmilyen lesz, úgymond kevésbé erőteljesek lesznek rajta a kanokra jellemző vonások... Hallottam olyat is, hogy korán ivartalanítottak kan kutyust és így nagy mértékben megnyúltak a csontok, törékenyek lettek az addig masszív, vaskos lábai.

 

Persze hallottam pozitív dolgokat is a korai ivartlanítással kapcsolatban, például, hogy alapból nem alakulnak ki a "rossz" szokások, a szökés, agresszívitás a többi kannal.

 

Én mindenképpen azt javaslom, hogy gondold meg alaposan mielött döntesz ebben a kérdésben, kérj ki annyi véleményt, amennyit csak tudsz. (Nem vagyok ivartalanítás ellenes, csak éppen hallottam róla nagyon pozitív dolgokat, ugyanakkor sok rossz tapasztalatot is.)

Előzmény: Anbati (48694)
Szepi bá Creative Commons License 2011.12.19 0 0 48695

Szia , ha ivartalanítani szeretnéd én azt javaslom mielöbb ted meg .

http://mancsok.hu/rendelo/ivartalanitas.htm

Előzmény: Anbati (48694)
Anbati Creative Commons License 2011.12.19 0 0 48694

Sziasztok! Fél éves a kutyus, én fiatalabbat szerettem volna, de meglepetésként  kaptam. Viszont nagyon aranyos, és okos. Taníthatták előttem, mert kapásból visszahoz bármit, amit eldobok. Meg több mindent tud, amit most akartam tanítani neki. Vidéken élünk,hatalmas udvar, erdő,  nálunk kutya nem jön be lakásba, de nagyon jó dolguk van. Van egy tacsi méretű keverék kutyusunk is, elég öntörvényű, és viszi a "rosszba" a labradort. Külön foglalkozom vele ezért, de együtt is szoktak lenni, hatalmasakat hancúroznak, játszanak. Viszont ilyenkor két lépés vissza  abból, amire megtanítottam. De nem bánom, a lényeg, hogy jól érzik magukat, és nagyon szeretnivalók. Ja, mindkettő fiú, az egyiket (szerintem a labit)  ivartalanítani kell valamikor. Ez kb. mennyibe kerül (tudom, doki függő, dé mégis nagyságrendileg, tól-tólig), és mikor érdemes?

Előzmény: GoldenPapa (48693)
GoldenPapa Creative Commons License 2011.12.19 0 0 48693

Szia Anbati!

 

Kölyöklabid van vagy egy felnőtt kutyát vettél magadhoz?

 

Szerintem kérdezz nyugodtan, én szintén új vagyok a fórumon és nem ismerek innen senkit, sőt a topic hangulatával se vagyok tisztában, de nem hinném, hogy bárki is megmorogna, ha felteszel egy kérdést!:)

 

Ha tudom a választ a kérdésedre, nagyon szívesen válaszolok én is neked.

 

Előzmény: Anbati (48691)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.12.19 0 0 48692

egyet mindekeppen tanacsolok neked...Senkit ne kovess vakon,hasznald a jozan eszedet es az osztoneidet,hiszen minden ember-kutya kapcsolat mas,nincs egyetelemes igazsag...Lehet gyakorlati tanacsokat kapni,nemelyik igen hasznos,de GONDOLKOZZ!!

Előzmény: Anbati (48691)
Anbati Creative Commons License 2011.12.19 0 0 48691

Már egy ideje olvasom a fórumot, mert néhány hete van egy labim. Kérdeznék is, de nem merek. Lehet, hogy csak én látom így, de azt érzem,hogy segítés helyett a másik piszkálása, kritizálása megy ezen a fórumon. Off:  Legalábbis mióta én olvasom. Westageta stílusát megszoktam még tavaly a Kórfus fórumon, egyébként tud Ő másképp is írni, és jó fej.  Arra a fórumra viszont maximálisan igaz az összetartás, segítés, sok hasznosat tudtam meg Korfuról nyaralásunk előtt.

On: A gyereknevelésre sincs egyértelmű recept, minden gyerek más és más. Azonkívül többféle módon is el lehet jutni a célba.

donci2 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 48690

A nappal szemben ültettem le, ezért mondjuk úgy arisztokratikusan hunyorog... :)

Előzmény: Ez a nick is foglalt! (48689)
Ez a nick is foglalt! Creative Commons License 2011.12.18 0 0 48689

@Goldenpapa: Köszönjük!

@Dönci2: Nagyon szép kutty ez a Brúnó! Igen tekintélytparancsolóan tud nézni, már-már arisztokratikus ahogy ül és figyel!!!

Előzmény: donci2 (48684)
Ez a nick is foglalt! Creative Commons License 2011.12.18 0 0 48688

Nagyon cukorfalatok! Az enyém sajnos nincs közte, de az albumodat megkönyvjelzőztem!

Köszönöm!!!

Előzmény: lustica (48682)
Ez a nick is foglalt! Creative Commons License 2011.12.18 0 0 48687

Hát igen, Benő nekem is kétszer majdnem teljesen kicsúszott a kezemből Ü2-n. Általában túlbuzog benne a tettvágy. Mint egy barátom találóan megjegyezte, Benő "kitörő életjelenségeket" produkál. Én persze örültem volna egy kicsit kevesebb egyéni kezdeményezésnek, dehát így szép a kihívás :-).

Előzmény: donci2 (48681)
Ez a nick is foglalt! Creative Commons License 2011.12.18 0 0 48686

Köszönjük!

 

Tavasztól biztos járunk valami vadászkutyás helyre (itt Budapest környékén csak Babatpusztát ismerem), ha jól megy talán vizsgázunk is egyet :-).

Idén voltam már egyszer ősszel, és a kis hurkagyurka igen ügyesnek bizonyult. Elsőre behozta a dummy-t, és pár perc elteltével is emlékezett rá hova dobták ki, így azonnal megtalálta. Igen büszke voltam rá. Kérdés hogy sikerül-e az érdeklődését fenntartanom, ha igen, nyert ügyünk van :-).

 

Előzmény: Szepi bá (48680)
Abrash Creative Commons License 2011.12.18 0 0 48685
donci2 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 48684

Egyszerűen nem találom a vizsgás képeket. Kimentem és készítettem néhány képet most. Itt vannak:

 

https://plus.google.com/u/0/photos/101208582589046831679/albums

Előzmény: Ez a nick is foglalt! (48679)
GoldenPapa Creative Commons License 2011.12.18 0 0 48683

Szép kutyus ez a  Benő!:)

Előzmény: Ez a nick is foglalt! (48679)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!