Keresés

Részletes keresés

Andi58 Creative Commons License 2017.06.15 0 1 20385

Ja és pár hónapra rá beadtam egy állapotrosszabbodást, akkor behívtak személyesen, maradt a C2 ás ugyanúgy 2019. a felülvizsgálat ideje.

 

Előzmény: Andi58 (20383)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.15 0 0 20384

Ibi és Hamster2 részére!

 

327/2011. (XII. 29.) Korm. rendelet
a megváltozott munkaképességű személyek ellátásaival kapcsolatos eljárási szabályokról

 

A jogszabály mai napon (2017.06.15.) hatályos állapota.

 

13/B. §30 (1) A szakértői szerv a személyes vizsgálatot mellőzheti, ha
a) a szakértői szerv vagy jogelődje által kiállított, az érintett személy rendelkezésére álló szakvéleményben, szakhatósági állásfoglalásban vagy határozatban foglaltak szerint az érintett személy állapota végleges,
b) a szakértői szerv vagy jogelődje által kiállított, az érintett személy rendelkezésére álló szakvélemény, szakhatósági állásfoglalás vagy határozat időbeli hatálya alatt kerül sor az újabb minősítésre, vagy
c) az érintett személy állapota a rendelkezésre álló orvosi dokumentáció, egyéb irat alapján megalapozottan megítélhető.

Andi58 Creative Commons License 2017.06.15 0 1 20383

Én 58 évesen tavaly voltam először, papírokból vizsgáltak. A határozatomban benne van, hogy 2019. 08. hóban kell újra mennem. C 2-őt kaptam. Tehát 2019-ben 61. évemben leszek és visszahívnak, vagy sem. Ki tudja.

 

Előzmény: 560707 (20377)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.15 0 0 20382

Kedves Hamster2!

 

A felesleges  adminisztráció  csökkenését a többi hivatalos ügyintézés során sem lehet észrevenni. Mindenhová külön-külön kérnek iratokat, fénymásolatokat, pedig a hivatalok kapcsolatban állnak egymással (átküldhetnék). A kommunikáció meg néhány szavas, félválról a személyes ügyintézés estén is.  Mintha minden csak tartalék lángon, alig működne. Mindenki fáradt, nehezen funkcionál? 

Ki kell tartanunk, bármilyen nehéz. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (20380)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.15 0 2 20381

Kedves 560707!

 

Jó volna többet olvasni a felvetett témával kapcsolatban. Ha találsz, találtok bővebbet,részletesebben megfogalmazottakat, osszátok meg, gondolom, ez mindenkit érdekel. 

Előzmény: 560707 (20377)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.15 0 2 20380

Én eddig nyolcszor voltam bizottság előtt,

7-éve100%,ill.D-kategóriás vagyok,az e.ü.

dokumentációkból egyértelműen véleményezhető

lenne, hogy nincs javulás,47-éves vagyok, hányszor kell

még megjelenni a 10-perces szakértésre?

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.15 0 0 20379

Kedves Ibi!

 

A szisztéma is változhat, akár év közben is. 

A kezelőorvos mennyi időt szán a megfogalmazásra, milyen hatásfokkal, mennyire alaposan, lényegretörően fejti ki a véleményét.  A felülvizsgálóorvos humánuma, objektivitása, tájékozottsága az adott betegségek kimenetelével kapcsolatban. A kormányzati elvárások, a költégvetés aktuális helyzete, mind-mind befolyásol(hat)ja. 

Már nem foglalkozom azzal, hogy megfeleljek másoknak, idegeneknek, akik egyáltalán nem ismernek.  Saját elvárásainknak kell megfelelnünk.

 

 

 

Előzmény: ibi43 (20376)
ibi43 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 20378

Kedves Kollokvium!

Köszönöm a választ!

Nagyra tartalak a segítőkészségedért és a pontos, tisztán  érthetően megfogalmazott írásaidért!!!

Ismét köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (20375)
560707 Creative Commons License 2017.06.15 0 1 20377

Kedves Kollokvium! Elvileg akik 5 éven belül vannak a nyugdíjkorhatárhoz, tudtommal azokat egyáltalán nem vizsgálják felül a rendelet alapján már békén hagyják, úgy hogy szerintem ez nem azt takarhatja.

 

Előzmény: Törölt nick (20374)
ibi43 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 20376

Hú, felhergeltem magam. Nem értem milyen szisztéma szerint pontozgatnak.

Azt hiszem itt olvastam, h valamelyik társunknak p,sch-ja van, D kategóriát kapott. Van még ehhez más betegsége is? 54-ik éves ismerősöm bip.aff. zavarral, ami azért kissé enyhébb mint a p.sch, hozzá valami idegzsába és magasvérnyomás jött még, véglegeset kapott.

Nekem p.sch, amire ló adagnyi gyógyszert szedek, mellé elég komoly izületi és porcokat érintő valamint egyéb szervi betegségek, 14 féle gyógyszert szedek, C2-t kaptam.

Nem szeretnék irigynek tűnni, de ha a házi orvosomtól kezdve a reumatológusig mind elmondják, h a p.sch nem gyógyítható, max. szinten tsrtható, akkor miért hívogatják folyamatosan vissza az embert?

Az a színt is milyen már? Állandó tompaság, lassúság, topogás, ráadásul sokszor a bevett gyógyszer ellenére is hanghallás, hallucináció....

A legszörnyűbb, hogy a gyógyszerek miatt az ember arca úgy néz ki, mintha szellemi fogyatékos lenne, a szemei meg mintha épp akkor ébredt volna fel.

Azt meg már kár is említeni, bárhová menj, boltba, hivatalos helyre, de akár egy idegorvoshoz szédülés mistt, amikor rá néznek az emberre, lerí róluk, hogy idiótának tartanak.

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.15 0 0 20375

Kedves Ibi!

 

Ha már évekkel ezelőtt is papír alapján minősítettek, akkor jó eséllyel ez ismételten megtörténhet. Teljes biztonsággal azért ezt nem lehet kijelenteni.

Úgy emlékszem, volt egy ilyen rész, hogyha teljesen egyértelműek diagnózisok, az állapot megítélése (de most per pillanat nem tudom idecitálni, csak emlékezetből, saját szavakkal írom), akkor is dönthetnek papír alapján.

Remélem, majd megírod a fejleményeket, amik kedvezőek lesznek számodra.

Előzmény: ibi43 (20373)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.15 0 0 20374

Feltételezem, hogy a "meghatározott korosztály"azokra a rokkantakra vonatkozik "akiknél az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg".

"A személyes vizsgálat helyett okmányos felülvizsgálat ", tehát papír alapján döntenek. A kapott orvosi dokumentumokat, iratokat visszaküldik a betegnek.

Előzmény: Törölt nick (20372)
ibi43 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 20373

Kedves Kollokvium!

Gondolod, hogy ez a tájékoztató más megyékre is érvényes?

Különösen az orvosi dokumentumokból történő vizsgálat érdekel.

Melyik lehet a "meghatározott korosztály"?

Engem 2 éve (keleti megye) papírokból minősítettek, akkor voltam 47 éves.

Nem bámnám ha ez megismétlődne. No meg azt sem, ha már végleg békén hagynának, de erre nem sok remény van.

Előzmény: Törölt nick (20371)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.15 0 0 20372

Szervusztok! Magyarán: be kell küldeni az orvosi papírokat, ők átnézik, és "visszaszólnak"? Érdekes, ha így van. Lehet, hogy rosszul értelmeztem a leírtakat. 

Előzmény: Törölt nick (20371)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.15 0 1 20371

Kedves Mi lesz Velünk!

 

http://www.bekesijarasok.hu/felulvizsgalatos-ugyek

 

"Felülvizsgálatos ügyek 
●megállapított és folyósított rokkantsági ellátás időszakos felülvizsgálata 
●megállapított és folyósított rehabilitációs ellátás időszakos felülvizsgálata, abban az esetben, ha az ügyfél 2011. december 31. napján folyósított  ellátással rendelkezett, és a 2012. évtől hatályos jogszabályok szerint komplex minősítésére még nem került sor.

 

Ügyintézés helye

5600 Békéscsaba, Munkácsy Mihály. u. 4.

 

Alapvető eljárások, ügymenetre vonatkozó tájékoztatás

A korábbi határozaton szereplő időpontban történő felülvizsgálat. Hivatalból indul az eljárás, amelyről végzéssel értesítjük az ügyfelet és amellyel egyidejűleg a személyes vizsgálatra történő idézést is kiadjuk.

Meghatározott korosztály részére a személyes vizsgálat helyett okmányos felülvizsgálat is történhet, ez esetben az előző komplex minősítés óta keletkezett orvosi dokumentumokat (leletek, zárójelentések) a megküldött nyilaktozattal együtt vissza kell küldeni."

 

Előzmény: mi lesz velünk (20369)
Andi58 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 20370

Szerintem ez nem megye függő. Ha az orvos a papírokból úgy látja, hogy tud dönteni, akkor nem hívnak be. 

Előzmény: mi lesz velünk (20369)
mi lesz velünk Creative Commons License 2017.06.15 0 1 20369

Üdvözlök Mindenkit!

 

Lenne két kérdésem :

Békés megyéről tudtok valamit? Van csúszás a behívásban?

 

Békés megyében volt már olyan akit "csak" a papírok alapján minősítettek?

 

Tehát nem kellet megjelenni személyesen a felülvizsgálaton.

Andi58 Creative Commons License 2017.06.15 0 1 20368

Sajnos csak reménykedni tudunk. 

Előzmény: Törölt nick (20367)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.15 0 3 20367

Pozitív változások reményére. Például: munkalehetőség, emberi(bb) hozzáállás a részükről? Bocsáss meg, amiért ezt kérdezem. Szerintem az a baj, hogy maga a magyarság is széthúz, irígy, s ez kihat mindenre. /Közhely, de igaz szerintem./ Üdv.: A.

Előzmény: Andi58 (20366)
Andi58 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 20366

Mire gondolsz?

 

Előzmény: Törölt nick (20365)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.14 0 0 20365

Andi kedves! Például?! 

Előzmény: Andi58 (20363)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.14 0 3 20364

Szomorú a helyzet. Fogalmam sincsen mire vannak a segítő alapítványok? Fogalmam sincsen milyen alapon osztogatnak 30-40-50 ezres járadékot, ellátást, megélhetésre. A rezsi kifizetésére elmegy az egész, és ezután mehetsz különféle adományozókhoz koldulni, önkormányzathoz eseti segélyért, bedöglik a tv, a régi mosógép, mit csinálsz?! Magadra maradsz. Annak van ám cudar sorsa, aki egyedűl él. 10-20 évet így élni? Miért van ez így? Retek dolog. A másik némely nénik a közelemben pl. elvárják a segítséget, bevásárlás, ügyintézés, sorolhatom: természetesen INGYÉ. Miféle ember, aki munka nélkűl akar 2-3 órás családsegítő elfoglaltságért, jövés-menés, dokihoz kísérés, vásárlás, ügyintézés, pl. 2500 - 3000 forintot. Fizetni nem akarnak. Tehát ez van. S nem akarom ismét előhozni a tovább nem adott bérletet. Marad a lógás a buszon, vagy a gyaloglás. Klasszikus témák. Unalmas dolgok. Aki fiatal elmegy, nemcsak a pénz miatt, az összetartás hiánya miatt is - szerintem.

Előzmény: Andi58 (20361)
Andi58 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 20363

Nem tudom ki kerül jövőre kormányra, de nagyon remélem, hogy lesznek részünkre pozitív változások.

Előzmény: Törölt nick (20362)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.14 0 1 20362

Megértjük egymást, de messze nem jut el szavunk.

Az elmélet és a gyakorlat nagyon távol van egymástól, pedig összhangban kellene lennie. A jövedelmeknek, ellátásoknak a reális megélhetési költségekhez, kiadásokhoz kellene igazodnia.
A döntéshozóknak személyesen, közvetlenül meg kellene tapasztalniuk a megváltozott munkképességű emberek helyzetének  nehézségeit.  A kis változtatásokkal még jelentős pozitív eredmény nem következett be. 

Előzmény: Andi58 (20361)
Andi58 Creative Commons License 2017.06.14 0 1 20361

Kedves Kollokvium! Köszönöm a hozzászólásod. Sajnos tisztában vagyok vele, hogy ennyi idősen még középfokú kereskedelmi végzettséggel sem lehet sem részmunkaidős, sem teljes munkaidős álláshoz jutni, főleg leszázalékoltan. Csak ugye olvassuk, halljuk, hogy munkaerő hiány van főleg a kereskedelemben. Akkor most kell a dolgozó, vagy sem? Olyan helyre vettek volna fel, ahol megszakadtam volna (pékség, 60 fok nyáron), ott még az orvosi papír sem érdekelte volna őket. Na ezt nem! 

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.14 0 4 20360

Tömegével küldtem el az önéletrajzokat - eredménytelenül. Nem jeleznek vissza, csak a lehetséges jelölteknek. Az önértékelést ez a helyzet alaposan lerombolja. Amúgy is nehezen lehetne elvégezni még a részmunkát is, hiszen állandóan orvoshoz kell menni. Melyik cég viseli el a távolléteket, hiányzásokat, a mai világban, ahol egy emberre 2-3 ember munkája jut. És univerzális legyen, akár egy robot.

Kilátástalan az egész. Csodák meg nincsenek. Illetve lehetnek, ha valaki ismeri az odavezető utat. Bocs a kitérőért.

Előzmény: Andi58 (20355)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.14 0 0 20359

Ortopéd szakorvos írhat fel ortopéd cipőt(gyógycipőt). Az ortopéd szakvizsgálathoz beutaló szükséges háziorvostól vagy más, a vizsgálatot kérő szakorvostól. Társadalombiztosítással orvosi rendelvényre felírható, a gyógycipő, a  vizsgálatot követően, ha az orvos indokoltnak tartja. Talpbetétet is javasolhat. 

Előzmény: Nickov (20354)
mrduckhead Creative Commons License 2017.06.14 0 0 20358

Köszönöm a választ.

 

A 2016 május 1 módosítást úgy értelmezem,hogy akinek nincs átlagjövedelme,akkor a minimál összeget veszik alapul,(ahogy a 2014 január 1-i szabály)ami 93000 forint,de viszont kisebb százalékal számolják az ellátás összegét,mivel nincs átlagjövedelem.Vagyis olyankor egy minimálisabb százalékkal számolnak,ergo:kevesebb az ellátás összege.

 

Mivel nekem 2016 márciusban volt a vizsgálatom,átlagjövedelmem nem volt,mivel az utolsó több,mint 2 évben nem dolgoztam a balesetem előtt,nem volt keresőtevékenységem,így nekem az alap összeg járt(93000) és annak a 65%-a.

De ha legközelebb megyek,akkor ilyen esetben mit-hogyan számolnak?

 

De lehet,hogy rosszul értelmezen a 2016 május 1-i módosítást.

 

A rokkantsági ellátás összege

 

Eddig a 2012-ben érvényes minimálbér (93 ezer Ft) százalékában volt meghatározva, május 1-jétől az évenként megállapítandó alapösszeg (2016-ban: 94500 Ft) százalékában meghatározott korlátok érvényesülnek.

Az alapösszeg a 2012-ben érvényes minimálbér összege az idei kötelező nyugdíjemelés mértékével – 1,6% - növelve, vagyis külön emelésre e rendelkezéssel nem került sor.

A már megállapított ellátásokat, valamint – új és az eddiginél kedvezőbb rendelkezésként - az alapösszeget a kötelező nyugdíjemelés mértékével évente emelni kell. (Eddig minden új ellátást az évek óta változatlanul hagyott 93 ezer Ft százalékában meghatározott korlátok között kellett megállapítani.)

Új rendelkezés: ha nincs havi átlagjövedelem, akkor – a minősítési kategóriától függően - az alapösszeg 30, 45, 50, 55  százalékában meghatározott mértékű ellátást lehet megállapítani.

A rokkantsági ellátás mellett változatlan feltételekkel lehet munkát vállalni (május 1-jétől e feltételek vonatkoznak a rehabilitációs ellátás mellett végzett munkára is, lásd fentebb).

 

 

Előzmény: ibi43 (20345)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.14 0 1 20357

"1) rokkantsági ellátás melletti munkavégzést csak akkor kell bejelenteni, ha az e tevékenységből származó keresete három egymást követő hónapban (vagyis mind a három hónapban) meghaladná a minimálbér másfélszeresét (Mmtv. azaz a 2011. évi CXCI. törvény szerint).

17. § (1) A rokkantsági ellátásban részesülő tíz napon belül értesíti a rehabilitációs hatóságot, ha

c) keresőtevékenységet folytat, és a jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül meghaladja a minimálbér 150 százalékát.

(2) A rokkantsági ellátásban részesülő személy az (1) bekezdés c) pontja szerinti értesítéssel egyidejűleg haladéktalanul igazolja jövedelmének összegét.

Természetesen ügyeljen arra, hogy három egymást követő hónap legalább egyikében a keresete legyen kisebb, mint a minimálbér másfélszerese, mert ha ezt meghaladja mind a három hónapban, akkor megszüntetik a rokkantsági ellátását.

 

2) A rokkantsági ellátás mellett időbeni korlátozás nélkül lehet dolgozni, csak az 1. pontban ismertetett kereseti korlátozást kell figyelni.

3) Az összeghatár vizsgálata során a cafeteria és a táppénz (mint keresőképtelenség esetére járó pénzbeli egészségügyi ellátás) összege nem számít be. A táppénz folyósításának tartama alatt sem szűnik meg a rokkantsági ellátás.

4) A kereseti korlátot az ellátás melletti munkavégzés kezdő hónapjától kell figyelni."

 

"Nagyon lényeges elem, hogy csak akkor kell az ellátást megszüntetni, ha három egymást követő hónap mindegyikében magasabb lenne a kereset, mint a fent megjelölt összeg. Ha például valaki májusban és júniusban többet keres, de júliusban kevesebbet, mint a minimálbér másfélszerese, akkor nem kell megszüntetni az ellátását.

Ha augusztusban és szeptemberben ismét többet keres, de októberben megint kevesebbet, akkor továbbra sem kell megszüntetni az ellátását. Ha viszont novemberben, decemberben és a következő év januárjában egyaránt többet keres a minimálbér másfélszeresésénél, akkor az ellátását meg kell szüntetni."

 

Nem voltam még ebben a helyzetben. Általában mélyen a törvény által megengedett jövedelemkorlát felső határa  alatt alkalmazzák a megváltozott munkaképességűeket. A gyakorlat ezt mutatja. Ritka eset, amiről írsz. 

Előzmény: 17macsek (20356)
17macsek Creative Commons License 2017.06.14 0 0 20356

Köszi Kollokvium! Szóval ezzel azt mondod, hogyha többel vesznek fel a munkaszerződésben mint 191.250 forint bruttó bér, akkor megszüntetik a rehab. ellátást. Ezek szerint nem megoldás, hogy pár napot táppénzen van az ember, ahogy azt az előbb tanácsolták. Megerősítést várok! Köszönöm, hogy ismét segítesz nekem!!

Előzmény: Törölt nick (20352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!