Keresés

Részletes keresés

COOP Creative Commons License 2011.09.24 0 0 931

Mi minden este csavarogtunk jó későig. Csodaszépek a mecsetek kivilágítva, kár lenne kihagyni, eszembe se jutott félni.

Előzmény: Lillacsibe (929)
monguzking Creative Commons License 2011.09.24 0 0 930

Taksim tér környéke szerintem biztos biztonságos este is-kivéve persze kurdoktol kik mivel törökök szakitottak izraelrel kapnak pénzt és fegyvert zsidoktol igy számitani kell merényletekre de azzok nappal vannak igy este biztonságosabb-különben is gyönyörü az hagia szofia is kivilágitva este igy tölem akkár banditáktol is henyzseghet park akkor is odamegyek

Előzmény: Lillacsibe (929)
Lillacsibe Creative Commons License 2011.09.23 0 0 929

Sziasztok,

Igen, a nagymecsetet, meg a többit mindenképp egy napra raknánk.
Este körbenézni? nos, akkor a következő kérdésem:
közbiztonság, este....? erről milyenek a tapasztalataitok? nem para? :D

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.22 0 0 928

szia  65€ tudum vinni

Előzmény: Lillacsibe (918)
Kiskata82 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 927

Lilla,

a nagy bazártól gyalog kb. 10 perc a Kék-mecset és az Aja Szófia, szerintem ezeket érdemes egy napra tervezni..

Előzmény: Lillacsibe (923)
Kiskata82 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 926

este érdemes felmenni a Taksim térre, tele van bárokkal, kajáldákkal a környék..és a sétálóutca KARÁCSONYI díszkivilágításban pompázik.. :-)))

Előzmény: Lillacsibe (923)
Kiskata82 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 925

a vízum 15 € 90 napra, nem változott..Nem lehet nem megtalálni a reptéren, csak iszonyat sor van..

Előzmény: koteczki (922)
monguzking Creative Commons License 2011.09.22 0 0 924

Hello.Topkakira nagyon kevés lesz egy 3-4 ora.Nagy bazár pedig nincs nyitva vasárnap erre ügyelj.Ha kevés az idöd akkor használd ki az éjsztakát is-én este is járni fogom az utcákat mert szépen kivannak világitva müemlékek

Előzmény: Lillacsibe (923)
Lillacsibe Creative Commons License 2011.09.22 0 0 923

Hú, köszönöm szépen nektek az infókat! na, ez a hajózás asszem jó lesz, bár sajna gyakorlatilag csak 1,5 napunk lesz, mert első nap fél 4-kor száll le a gépünk, és 3. nap már délre kint kell lenni.
Azt nem tudom lehet-e hosszabbítást kérni, mi ezt nem kérdeztük meg.
Mi az Orient Mintur hotelt választottuk végül. Az volt a legszimpibb.
Amúgy valszeg az lesz, hogy első nap du megnézzük a bazárt, meg a környéket, második nap délelőtt a topkapi-t, és a többi mecsetet, délután meg átmegyünk hajóval oda a szerelmesek dombjára, és 3. nap délelőtt meg lehet még egy kis bazár lesz, nem tudom. Sajna nem sok mindenre lesz idő.

koteczki Creative Commons License 2011.09.21 0 0 922

 

Kompok menetrendje itt:

http://www.sehirhatlari.com.tr/en/sehirhatlari-main-i-1-1.html

Eminönü-Üsküdar 15 percenként közlekedik.

 

A repülőtéren lehet megvenni a vízumot, csak követni kell a többieket és visa feliratot. 15 EUr ( ha mén nem változtattak rajta )

 

 

monguzking Creative Commons License 2011.09.21 0 0 921

Sziasztok.Én azt szeretném kérdezni hogy vizumot reptéren is fellehet venni?-mert konzuli lapon azt olvasom hogy vasuti,közuti vizi határátkelö de reptéri ebben nem szerepel.Malév amit küldöt e-ticketet angolul van igy fene tudja hogy mit irtak rá.Illetve kérdezném hogy atatürki reptéren is megállo metro nonstop üzemel vagy ott is van ugy mint pesten hogy éjszaka nem megy?

pacifül Creative Commons License 2011.09.20 0 0 920

Szia Lillacsibe.

Mi is nézegetjük a Malév Air toursos utat, mert a legolcsóbban így jönnénk ki egy Isztambuli látogatással. Lehet hosszabbítást is kérni, hogy 3 éj legyen? Valamint tudjátok azt hogy melyik hotelben lesztek elszállásolva?

 

 

Előzmény: Lillacsibe (908)
Kiskata82 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 919

Szia Lillacsibe,

szerintem felesleges már az óvárostól taxival menni oda..

Eminönü-től megy hajó kb. óránként Üsküdar-ba, kb 20 perc az út és mindössze 1 zseton (2 líra) a menetdíj. Eleve sokkal gyorsabb mint a dugóban araszolni és szép is a hajókázás a Boszporuszon.

Aztán (ha ajánlhatok mégegy szépet) Üsküdartól meg megy hajó visszafelé egészen Eyüp-ig, a menetidő durván 50-60 perc. (ez már az Aranyszarv-öböl felső csücske majdnem).

A kikötőtől kis kabinos felvonóval lehet felmenni a Pierre Loti kávézóhoz, ahonnan szintén nagyon szép kilátás nyílik a városra és isteni az almatea :-)

Előzmény: Lillacsibe (918)
Lillacsibe Creative Commons License 2011.09.20 0 0 918

Szia,
OK, és mennyibe kerülne, ha elvinnél minket az óvárostól?

Előzmény: Törölt nick (917)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 917

szia hajoval üsküdar ba kel menni onnan vagy taxsival vagy mikro buszsal lehet menni vagy en is tudum vinni

Előzmény: Lillacsibe (916)
Lillacsibe Creative Commons License 2011.09.19 0 0 916

Sziasztok. Köszi az infókat. Úgy hallottam hogy nagyon szép a "Szerelmesek dombja" is.

Oda az óvárostól hogyan, mivel érdemes átmenni? Hajó nem megy oda?

 

ZolKa Creative Commons License 2011.09.11 0 0 915

Köszi szépen valamelyik nap felmegyek.

Előzmény: Törölt nick (914)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.10 0 0 914

szia neve çamlıca ot van szerelmeszek dom  egyeysz isztambul onnan lehet laatni jo panorama van olyn mit csitadella budapesten

Előzmény: ZolKa (913)
ZolKa Creative Commons License 2011.09.08 0 0 913

Sziasztok!

 

Úgy hallottam, hogy az ázsiai oldalon a TV toronyoknál van valami kilátó vagy van valami kilátás.

Tud erről valaki? Hol van pontosan?

 

monguzking Creative Commons License 2011.09.08 0 0 912

Sziasztok.Én oktober14-én megyek isztanbulba és hétfö reggel haza.Ha valaki épp ott tartozkodik csatangolhatunk együtt is,vagy ha valaki eltöltene egy hétvégét isztanbulba de nem volt utitársa akkor hajrá-szállást még nem foglaltam.Üdv

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.06 0 0 911

szia repteri transzfer varosnezes magyarul idegen vezetö info@timzan.com  www.timzan busz.com

+905324312671 RAMAZAN TİMZAN REPTERİ TRANSZFER 25€ LUKSZUS WOSWAGEN CARAVELLAVAL

koteczki Creative Commons License 2011.09.06 0 0 910

Ha van már szállásod, akkor írhatsz nekik, hogy küldjenek érted taxit a repülőtérre, ez 25 EUR. Vagy foglalhatsz itt is, ez valamivel olcsóbb. http://www.sabihagokcenairportshuttle.com/

A tömegközlekedéssel bejutást a városba azt itt a többiek jobban tudják.

Városon belül meg szerintem felejtsd el a taxit. Kompok, villamosok, buszok, nagyon egyszerű, de úgyis a legjobb gyalog.

 

 

 

 

Előzmény: Lillacsibe (908)
kirgizke Creative Commons License 2011.09.06 0 0 909

Az Atatürk "egész" közel van a belvároshoz, metro-villamos kombóval kitünően megközelíthető. A taxi szerintem drága, a tömegközlekedés jó, bár ha Sultanahmetben maradsz, akkor nemigen lesz rá szükséged (kiv. a reptér).

Előzmény: Lillacsibe (908)
Lillacsibe Creative Commons License 2011.09.06 0 0 908

Sziasztok,

mi októberben szeretnénk menni a párommal Isztambulba, 3 napra a Malév Air tours szervezésében.Volt már közületek valaki velük?
A  reptér milyen messze van az óvárostól? És kb az mennyibe kerül taxival? Illetve mivel érdemesebb közlekedni: taxi, vagy tömegközlekedés?

Kobzoska Creative Commons License 2011.09.06 -1 0 907

Persze, kibírom, legfeljebb addig nem tisztálkodom. :-))

Nagyon jó lesz akkor is, köszi előre is. Előtte majd még írok.

Előzmény: koteczki (906)
koteczki Creative Commons License 2011.09.05 0 0 906

Szia, én november 2-án utazom, ha addig kibírod nélküle én szívesen hozok Neked.

 

Előzmény: Kobzoska (905)
Kobzoska Creative Commons License 2011.09.05 0 0 905

Valaki, aki mostanában megy Isztambulba, megkérhetném egy kis beszerzésre?

Van egy szuper fürdőlepedőjük/törölközőjük, aminek jó a nedvszívóképessége, de kis helyen elfér, ezért nagyon bevált. Csak hát tegnap lába kelt a Széchenyi-fürdőben, ezért kellene egy új.

Így néz ki:

Kb. 5 euróba kerül, könnyű és kicsi.

Hozna nekem valaki egy ilyet?

Előre is köszi!

nem sírunk Creative Commons License 2011.09.04 0 0 904

Nézegettem a Turkish Airlines járatait, és érdekes, hogy a bud.hu szerint Budapesten a 2B-re érkeznek de a 2A-ról indulnak. Vajon miért van ez így?

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.03 0 0 903

szia

Előzmény: Törölt nick (901)
lamed Creative Commons License 2011.09.01 0 0 902

Azt olvastam néhány oldalon, hogy az Akbilt lassan kivonják a forgalomból, lecserélik az Istanbulcard-ra. Igaz ez? A kártya „tudja” mindazt, amit az Akbil? Van valami hátránya esetleg az Akbilhoz képest?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!