Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Jason88 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 12491

Na akkor egy találos kérdés vasárnapra :)

Adott ez a DuPont gyöngyház-metál szín. Észterrel nem vegyül semennyire, még annyira se mint a víz az olajjal :)
Nitroval hígítva /1:0,8/ besűrűsödött , de úgy hogy a kanál is megáll benne:)
Desztillált vízzel vízzel jól keverhető, de úgy se jó a végeredmény.
Önmagában kifújható rendesen de lassan szárad , mintha vízbázisú lenne de oldószeresnek vettem.
Száradáskor párszor görcsöt is kaptam hogy még mi baja lehet, mert olyan foltosan száradt , már el se hittem hogy ezek után lehet valami ... De végül jó lett,attól függetlenül  jó lenne akkor tudni hogy most milyen.



Jason88 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 12490

Köszönöm! :)

Előzmény: diessel (12489)
diessel Creative Commons License 2014.05.31 0 0 12489

0,8 !

Előzmény: Jason88 (12488)
Jason88 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 12488

Javítás: 1:0,8 nem 1:8 :)

Előzmény: Jason88 (12487)
Jason88 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 12487

Valaki szokott DuPont metál/gyöngyház bázist használni? Mi a hígítása, 1:1 vagy 1:8 ? Köszi

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.05.31 0 0 12486

Hát, gyakorlatilag az övvonal alatt kellett fújni, küszöbökkel -falcokkal együtt plusz a tetőt a tetőablak végéig, meg ugye a két lökhárító... Tulképpen azért sok felület nem maradt ki, szerintem a felület felénél azért több lett fújva. Gondolkodtam színváltáson is, mert kicsit más szín volt akciósan féláron, de végül ez volt a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás. Az olcsóbb (nem végleges, csak hozzávetőleges) ajánlat kb. 80-100 rugóról szólt, igaz az előkészítés - vagy legalábbis az én előkészítésem inspekciója, finomítása - is benne lett volna. Hozzá tartozik, hogy ez is csak emailes értekezés alapján született.
Elgondolkoztam rajta, de végül inkább bepróbálkoztam magam, mivel eddig - a hegesztőgép árát nem számolva - mindössze kb. 65 ezerbe volt forintálisan az egész akció és ehhez képest nem tűnt kevésnek a százas.
Valamint az egész autóért sem kaptam az akció előtt 200 ezret sem...még csak rá sem kérdezett senki. Szóval nem akartam elszállni a költségekkel, hat év további életben tartás lett a cél, nem valami youngtimer előállítása vagy ilyesmi ... :-)

A legelső elképzeléseim szerint költöttem volna rá kb. 400 ezret és igyekeztem volna valami egészen jó állapotba varázsolni ennyiből. Aztán módosítottam ezt az elképzelésem, mert rájöttem hogy erre a kocsira reálisan gondolkodva minél kevesebbet szabad csak költeni, mert a kétszer annyi ráfordított pénz nem fog sem kétszer jobb, sem kétszer hosszabb életű autót eredményezni.
Hát ez lett.  Minden esetre többé nem kezdek ilyen melóba, saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy nem éri meg a ráfordítandó irdatlan munkamennyiség miatt.

A következő hat évben dögre fogom ezt járni és közben kigyűjtöm egy addigra 10-12 éves másik Mazda árát.
Ha pedig az nem jön össze, akkor lemondok a csilivili dolgokról és váltok valami nagyon olcsó nagyon kommersz autóra. Volt korábban pl. Marutink, hát az tényleg fillérekből fenntartható volt. (persze a 323-hoz nincs mit hasonlítani az "élményt")
Egy százasért vettem, három vagy négy évig használtuk, végül 140-ért adtam el... közben pedig alig költöttem rá pár ezret :-). Azt hiszem az egyetlen kocsink volt amit drágábban adtunk el mint amennyiért vettük... Nem igaz, volt korábban egy Alfasudom is, azt is többért sikerült eladni, de abba rittyentettünk házilag egy vajszínű műbőr kárpitot ami jól sikerült és sokat dobott a kocsin.

 

Előzmény: Mafia05 (12483)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.05.31 0 0 12485

Köszi, de már elkéstem az agyalással, tegnap meg is rendeltem az Erba-t. Meglátjuk milyen lesz, mindössze hat rugóért házhoz hozzák, gondolom egy lépcsőfokkal legalább jobb lesz az előzőnél. Ami ha nem tört volna el le sem cseréltem volna....

Előzmény: Paco155 (12481)
Jason88 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 12484

3-5000 Ft /elem , ha csak fújni kell.

Mafia05 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 12483

50-ért nem vállalta senki hogy csak lefújják és kész másdolguk nincs vele? Sőt ahogy néztem a képeken mégcsak nem is lett telibefújva az egész autó.

Előzmény: Mindenváró Ádám (12480)
szilentium Creative Commons License 2014.05.30 0 0 12482

Polír anyagot kapsz kimérve is , nem kell kilóra venni .

De azt sosem értettem , hogy elsőre miért a bázis+lakk verzióval kezdi bárki is a festést tanulni. Öreg autók házi sufnizásához tökéletes választás bármely ipari akril festék . Messze könnyebb vele dolgozni , jól tolerálja az elnagyolt előkészítést és a fújási hibákat is egyszerűen el lehet tüntetni egy polírral . A nagyon elszúrt elemeket könnyebb javítani foltban vagy újrafújni az egészet .

Előzmény: Mindenváró Ádám (12476)
Paco155 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 12481

Javaslom inkább kérdezz rá RM 66-nál, hogy tud-e ajánlani valamit.  Szerintem az Erbánál sokkal jobb pisztolyt is tud majd javasolni.  Pl én az Auarita 3000 mini-t vettem tőle, nem sokkal többe került mint korábban az Erba mini máshonnan, és nagyságrendekkel jobb.

Előzmény: Mindenváró Ádám (12480)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.05.30 0 0 12480

Hát én próbáltam... ötvenet megért volna nekem, de annyiért senki nem vállalta. Amit meg is értek.
Többet viszont nekem nem ér, és így viszont csak 25-be került... Utolsó momentumként még a gagyi pisztolyom tartálya is letört. Gondolkoztam előtte egy hvlp pisztolyon, de aztán elvetettem, gondolván nem az lesz a gyenge láncszem, aztán most utólag mégis beruházok egy ERBA 1.4-esbe, úgy látom az bevált itt többeknek amatőr szinten. Legközelebbi feladatnál kiderül jelent-e különbséget. (bútorajtókat fog kelleni csinálni nemsokára)

Előzmény: Mafia05 (12479)
Mafia05 Creative Commons License 2014.05.29 0 0 12479

Nem akarom leszólni a munkádat főleg hogy elsőre csinálod , de jobban jártál volna ha lefújatod valakivel aki le tudja szépen fújni, mert ez elég messze van a széptől. Azért becsülendő hogy próbálkozol magadnak megcsinálni a gépet.

Előzmény: Mindenváró Ádám (12478)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.05.29 0 0 12478

Köszi szépen, feltétlenül az lesz a befejező rész, ahol végre megint napvilágot lát az autó... :-)

Lassan már összefelé szerelem, még az üregelés és az alvázvédő van hátra, na meg az összeszerelés.
Nagyon akartam májusban már kész lenni, de sajna lehet a jövő hétre csúszik a befejezés.


Csináltam ma is pár képet, de nem sokat mutatnak, kevés a fény a pinyóba.

http://www.habfarago.hu/galleries/index.php?folder=/20140529/

 

Előzmény: vendo (12477)
vendo Creative Commons License 2014.05.29 0 0 12477

Szia! Figyelemmel kísérem a munkádat és csak azt tudom mondani hogy minden elismerésem neked! Le a kalappal előtted! !
Én nem vagyok egyik szakmabeli sem, csak műkedvelő, úgyhogy tudom mit végzel. 
Ha elkészültél ugye mutatsz néhány képet az autóról úgy egészben! Mert már darabokban sokat láttam. :)

Előzmény: Mindenváró Ádám (12476)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.05.29 0 0 12476

Köszi. Hát, nehéz meló a kasznizás is, a festés méginkább, de el tudom képzelni milyen sikerélményt adhat egy igazán tökéletesre sikerült munka. Sajna nemigen lesz benne részem :-).
Azért jelenleg még én is elégedett vagyok magammal, pedig még amatőr szemmel is látszik, hogy ez egy home made dukkó :-)

 

Visszacsiszoltam a megfolyt lakkot 360-as , majd 800-as papírral, végül az egészet felmattítottam ilyen egész finom dörzsivel. Aztán megfújtam újra a színt is egész vékonyan, majd a lakkot is. Szép óvatosan, több lépcsőben, és egészen jó is lett. Legalábbis ide falura a 20 éves autómra tökéletesen megfelel... feltéve, hogy nem fog lehámlani meg ilyesmi. Apróbb dolgokat (felniket pl.) fújkáltam már máskor is és azok elég tartósnak bizonyultak, remélem ez sem lesz másképp.

 

Kérdés: Érdemes-e excenter csiszolóval bepróbálkozni polírozni rajta itt ott? (néhol rászállt a muslinca, aztán a fújt és fújatlan területek közötti ködölést,  ilyesmiket).  Ha igen, kisebb kiszerelésben, vagy olcsóbban kapható-e valahol használható polírozóanyag?

Amiket láttam azok literesek, félliteresek voltak és bazi drágák... 7-10 ezer ...

 

Előzmény: szilentium (12474)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.05.29 0 0 12475

Köszi, látom Pécelen vannak. Hozzám egész közel, mégsem ismertem őket.

 

Előzmény: mykeman72 (12473)
szilentium Creative Commons License 2014.05.29 0 0 12474

Ez egy ilyen szakma , üdv a klubban ... :-)

A festékszórás érzésre megy , némi gyakorlás után ráérzel , hogy mennyit kell a felületre vinned , hogy az ott is maradjon ill kiterüljön , amíg mozog még az anyag és ne meginduljon lefelé .

Előzmény: Mindenváró Ádám (12469)
mykeman72 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 12473

A Novol is forgalmaz kontroll port elég nagy kiszerelésben,ami oldószermentes púder és elég nagy korongja van ami a gazdaságos felvitelt elősegíti.

Előzmény: Mindenváró Ádám (12472)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.05.28 0 0 12472

Legközelebb - ha csinálok még ilyet valaha - feltétlen fogom használni ezt a vezetőréteget. Nem is annyira az a deci kárba ment anyag a bosszantó, hanem hogy  megint kenni, csiszolni kell, miután az ember egyszer már órákat töltött a porszívózással, takarítással... és akkor megint mindent összeb.sz finom porral... :-(

Mafia05 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 12471

Matt feketével lehe helyettesíteni. Én gitteléskor és alapozás után is ezt használom.

Előzmény: bexxter (12470)
bexxter Creative Commons License 2014.05.27 0 0 12470

A gittre szokás "guide coat" "vezető réteg" szóval valami sötét szinű festék ködölve, hogy kijöjjenek a hibák. ez olcsó is, hogy ne legyen gond a "pazarlás" másrészt nem oldja egyik a másikát. Festékboltban megmondják mit ajánlanak ilyenre, legközelebb. Nagy felületnél megéri..

Előzmény: Mindenváró Ádám (12469)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.05.27 0 0 12469

Üdv,

 

Na kipróbáltam ma a fényező apparátot. Lefújtam a két lökhárítót (le vannak szerelve) és azok egészen jól sikerültek.  Ennek örömére az összes többi elemet eléggé elQrtam ugyan azzal a lendülettel...  :-(

 

Az egyik javított sárvédőn és a tolótetőn már a bázis olyan domborművet mutatott, hogy kellett rá húznom még egy réteg kittet, nem bírtam úgy hagyni. Alakítottam volna még korábban ha látom hogy milyen, de nem láttam, atom simának tűnt mind a kettő a töltő alapozás után.

 

Aztán meg ahol lehetett alaposan megfolyt a lakk. Érdekes módon nem akkor amikor fújtam, hanem pár perc múlva, miután már odébbálltam az elemtől. Szóval észre sem vettem csak a végén hogy valami nem frankó .

 

Otthagytam most nagy duzzogva hadd száradjon meg, aztán holnap este készülök hogy valami finom papírral visszasimítom és fújok rá óvatosabban még egy réteg lakkot. Szerencsére legalább anyag maradt.
Eléggé bosszús vagyok miatta. Tudom hogy az ilyen jellegű dolgokban (ahol nagyon türelmesnek kell lenni) sosem voltam jó és ez most is kivilágosodott, de muszáj ezt is megcsinálni.


Ha van valakinek tanácsa hogyan csináljam, ossza meg velem.

Nehogy úgy járjak a javítgatással, mint Mr. Bean a Wistler anyjával :-)

 

Mafia05 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 12468

Létezik.

Előzmény: Viktorboy (12467)
Viktorboy Creative Commons License 2014.05.27 0 0 12467

Ok. Köszi.

 

A rücsiből létezik spray kivitel?

 

Üdv . V.

Előzmény: vw_golf1.6TD (12466)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2014.05.27 0 0 12466

Viktor: fémig tisztítod, rozsda átalakítása,  fémre való alapozó, rücsi , fedő festés

Előzmény: Viktorboy (12465)
Viktorboy Creative Commons License 2014.05.26 0 0 12465

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni. Adott egy küszöb, kívül egy két helen lejött az alvázvédő, alatta rozsdás.

1. Rozsdaátalakítás

2. Rücsy spray

3. Fedő fényezés.

 

Sorrend ok? Vagy hogyan csináljam?

Rücsy spray-t milyet vegyek?

 

Köszi V.

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.05.26 0 0 12464

Üdv,

 

Lassan a fényezés javítása következik. A gittelés meg az előkészítés még sokkal nehezebb feladat nekem, mint a lemezjavítás. Annyira szép eredményre nem számítok, a cél egy elfogadható kinézet és főleg hogy tartson a bevonat.

Nagyjából itt tartok :
http://www.habfarago.hu/galleries/index.php?folder=/20140524/


Van egy szórópisztolyom, az a fajta, amit pár ezerért készletben árulnak.
Nyilván nem egy csúcsminőség, de a kérdésem az volna, hogy vajon érdemes lenne-e vennem egy másikat olyan kb. 8000 forintos kategóriából? Vagy a gyenge láncszem úgysem a pisztoly lesz, hanem a kezem?

RM 66 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 12463

Igen , használhatod másba is.Márkátol fügetlen az alapanyaguk egyforma.Kérdezd meg,milyen % -ban szokták használni azt a márkát amit adnak.

Előzmény: Bagor1 (12462)
Bagor1 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 12462

Kösz, akkor amennyire tudom, visszacsiszolom, és a szóróba kerítek egy kis lágyítót.
Más márkához keverhetem vajon, vagy ugyanattól kéne minden?

Előzmény: RM 66 (12461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!