Keresés

Részletes keresés

Deskó74 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151500

Kangxin, sanmu........besz@rok micsoda nevek! :-))

Életemben nem hallottam ilyeneket!

 

Ráadásul nem is érzek rá késztetét,hogy közelebbi ismeretségbe kerüljek velük...

 

Előzmény: Törölt nick (151499)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151499

Kangxin. Nem egy oregon, de kevésbé hibás sztem mint a sanmu. Van élprofilja is meg minden. :) A sanmuból én sokat nem nézek ki, tompa nem egyformák a fogak stb. De állítólag van ettől még rosszabb lánc is.( Na az milyen lehet? :)) Állítólag a sanmuval is lehet vágni... :) hát ezért én inkább nem is mondok semmit, amíg ki nem próbáltam. :) Kiváncsi vagyok, hogy forgácsol, meg milyen gyakran kell reszelni. ;)

Előzmény: Deskó74 (151497)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151498

Nincs mit. Örülök, hogy ezt a gépet választottad. Biztos vagyok benne, hogy tetszeni fog, és nem bánod meg. :)

Én megértem, hogy büszke vagy rá, príma kis géped van.  :) ( azért nem is olyan kicsi :) )

A "dörgő" ;) :)

Előzmény: ágrágó (151489)
Deskó74 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151497

Milyen az a lánc...???

Előzmény: FuxtecHu (151492)
Deskó74 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151496

" Kínában hivatalosan 8 minőségi osztályba sorolják a termékeket. A 6 - 8-as besorolásúak a legszarabbak, a kormány ezek árúsítását a belföldi (kínai) piacon NEM ENGEDÉLYEZI !"

 

Ez,hogy működik a gyakorlatban...???

Bármilyen termék profilban kiadják ezen minősítéseket...???

Ki adja ki...???

 

Előzmény: fvcc (151490)
fvcc Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151495

Még annyit hozzáteszek, hogy az 1000-ből 800 csak 1-2-fajta láncfűrészt gyárt, továbbá tv-t, dvd-t, hűtőgépet, nyomdagépet, cipőt, ruhát...... stúdióvakut!    .... nos ök a 6-7-8-ad osztály. A maradék 200-nak meg van fejlesztő részlege is.

    ök azok, akik a 800-at perlik terméklopásért.

Előzmény: fvcc (151493)
Deskó74 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151494

Igazad is van! :-)

 

Lényeg a lényeg maradéktalanul tartsd be az eladód használati utasításait, így

adod meg a legnagyobb esélyed a hosszú boldog együttlétre! :-)

 

Jó 2T olaj, / Makita tök jó /,helyes keverési arány, 1 hónapnál nem öregebb keverék,

szintén jó lánckenő olaj, szakszerű bejáratás......ezek az alapok!

 

De talán az a legfontosabb,hogy megértsd azt,hogy vannak határai a gépednek.

Nem agyonüthetetlen,nem világmegváltásra van tervezve,hanem arra,hogy 

ésszel és némi hozzáértéssel üzemelve háztájiban tegye a dolgát. :-)

 

Gratula ismételten hozzá, ha nem fogod a jövőben olyan feladatok elé állítani

ami meghaladja a képességeit, minden bizonnyal hosszú-hosszú  évekig fog örömet szerezni,szolgálni Téged!

Csak rajtad múlik!  :-)

Előzmény: ágrágó (151487)
fvcc Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151493

:DDDDD

 

Azt írtam volna? Nem hiszem !

Stúdióvakuknál van perfekt áttekintésem (meglehetősen szük felhasználó réteg!), ott 269 gyártó van. Láncfűrészeket meg - lehetséges, hogy - ezer cég gyárt :D   (füteni, fát vágni többen akarnak, mint modelleket fotózni)

 

Én csak olyasmit írtam, hogy külakakot könyebb lopni (és szarul lemásolni), mint a bent levő krémet. :)

 

Nehogy berosálj, mert az a kétbalkezes ökör, akinek fükaszát és fünyírót vettem töled (még a kapa feltét van soron), eddig még nem volt képes tönkre tenni egyiket sem :D    Az pedig nagy szó!!!!

Előzmény: FuxtecHu (151491)
FuxtecHu Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151492

Örülök én is, jó lesz az, hidd el. Csak ésszel kell használni, meg a láncot ÉLEZNI ÉLEZNI!!! 

Előzmény: ágrágó (151487)
FuxtecHu Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151491

Most ki ne hozd te is, hogy csak a doboza más egy Fuxtec-nek, meg a straussnak, akár CHS-nek, mert berosálok...

Előzmény: fvcc (151490)
fvcc Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151490

Csak általánosan írom:

- nagyon sok gyártó van kínában láncfűrész kategóriában is. Vannak olyan elemek, amiket mástól vesznek (van, amit saját maguk gyártanak le) - ezért is olyan az egyik tojás, mint a másik. Esetleg más színben.  A lényeg szerintem a műanyag alatt van.

- amikor a sajátomat vettem (egy kicsit többet a kelletténél), kértem alkatrészeket is. A kínai megsértődve írta vissza: ök minőségi fűrészeket gyártanak!  Utólag igazat adok nekik. A minőségben.

- pár év alatt ismételten bejelentkeztek nálam, kell-e újabb adag?  Azóta már kb. a negyedik nevük van (van cég, melynek nincs export-joga, ezért közvetítők által tud csak exportálni. Vagy csak egyszerűen átalakul.... :D)

- a dobozon Európa összes nyelvén ott van a felirat, mi van a dobozban. Az enyéim nevenincs, viszont nem tartom kizártnak, hogy esetleg 50 különböző néven is találkoznék pont ugyanazzal, ami nekem van.

- bármilyen kínai gyártókra/termékre érvényes, hogy ha azt mondom, kell xx db, és az legyen a neve, hogy "fvcc", akkor azok ilyen néven lesznek leszállítva, feliratozva, dobozolva, stb...

- a kínaiak már mindent lemásoltak / elloptak, amit csak lehetett, így már - mivel kiürült a "forrás", - hát egymástól lopnak.  Mára már elérkeztek odáig, hogy a termék-lopási perek 85%-a kínai - kínai cégek között folyik.

- amit ellopnak és úgy gyártják, azok minősége általában "alacsonyabb" (magyarán: szarabb), mint az "eredeti".

 

Kínában hivatalosan 8 minőségi osztályba sorolják a termékeket. A 6 - 8-as besorolásúak a legszarabbak, a kormány ezek árúsítását a belföldi (kínai) piacon NEM ENGEDÉLYEZI !  Védi a saját népét a szartól (ott 30 dollárnyi yüanból 5-6 tagú családnak kell megélni egy hónapon át), ezért azokat kizárólag exportra lehet csak gyártani.  (csak halkan mondom: ezeket is megveszik "valakik", ... és pont Európa (Ázsia, USA) lenne a kivétel ?)  

   A vicc meg az, hogy amikor ezekkel találkozunk itt - ott - amott .... (mindenfelé), az eladási ár és a minőség között SEMMILYEN összefüggés sincs.  Ezért lehet az olcsó árú is jó, a drága meg szar (is).  A kisker ár - bárhol is - attól függ, hogy az adott kereskedő (hálózat) hányszor 100%-os haszonnal dolgozik, hány viszonteladó kezén megy át az, ahol mindig dagad egy kicsikét az ára.  Ahol meg nincs "hálózat", ott az adott importőrön - végeladón múlik, hogy sokkal-e, vagy csak kevesebbel szorozza a vételárat.

 

Ennyi uraim.

ágrágó Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151489

Köszönjük a videót, gondolom nem kis munka volt vele. Az "átlag" ember simán megveszi a hirdetéses, vagy teszkós sz@arokat utánn meg figyel, hogy szétesik a gép az első gurigánál. Ha lesz folytatása szívesen várom, engem (és talán nem egyedül vagyok) érdekelne a vágáspróba is, ha ugyan mindegyik gép beindítható:))) Még1xthanks

Előzmény: Törölt nick (151445)
ágrágó Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151488

Köszi:)

 

Egyenlőre ezeket csináltam róla.

 

 

Előzmény: Deskó74 (151413)
ágrágó Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151487

Igen betartottam mindent. íma is még csak finoman, nem égetem szét, pihenetem. Makita olajat vettem bele 25-ös keveréket csináltam ahogyan kell... Szép hangj van, tök büszke vagyok:)

Előzmény: FuxtecHu (151428)
Mr.Gabson Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151486

Ok! Értjük egymást.

Előzmény: fvcc (151482)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151485

Ja annyiért neked se...ezt is írtad... nem figyelek :)))

Előzmény: Törölt nick (151483)
fvcc Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151484

Azt elfejeltettem leírni, hogy a kis emberke profi favágó volt (papírral). Mivel alkalmazott, bónuszként kapott tölem egy jófajta 55°-os házi kerítésszaggatót :D

Előzmény: fvcc (151482)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151483

Na ugye. ;) Azért ez fontos dolog. Akciós ár: 44.990 Ft tehát nem 20e környéke...

Az, hogy neked mennyiért sikerült megvenni, az egy dolog...  de más, nem tud annyiért olyat. ;)

Amúgy meg jó gép az ami neked van, de ha nem haragszol meg annyiért nem kellene. Inkább egy fuxi. :)

Előzmény: Mr.Gabson (151480)
fvcc Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151482

Én csak egy magyartalan szókapcsolatot írtam le az egyik dobozról.  Jó, kiváló, gyenge, rossz - sorolhatnám (persze kíváncsi lennék rá, ki írna rá az árujára az utolsó 2-őt.)

 

    Házi használatra szarokat (és nagyon olcsót) használok bármi olyan eszközböl, ami nagy ritkán kell. Ha elcsesződik, veszek egy másikat (ezek olyan kategóriák, amire pl. 10 év alatt csak egypárszor van szükségem).  Láncfűrészből ferdeszeműm van - bagóért vettem, évente felvág(ok) 10 - 30 méter tüzifát (nem erdei köb, csak sima). 5 éve megy gond nélkül, köszöni szépen jól van (ez a jobbik fajtából való).  Úgy gondolom, hogy olcsóbban vettem, mint te bármit is.  Egyszer kapott 5 órás nonstop munkát (csak addig pihent, míg benzint kapott) - nem én gyilkoltam:  bérmunkások. Este 9-re megolvadt rajta a műanyag (ez volt vagy 3 éve), azóta is megy, csak kicsit már rondán kopott/olvadt szegényke.

   Amivel a pénzemet keresem, abból az igényeim szerinti legjobbat veszem. Amiket árulok (pénzkeresés céljából), azok minőségi hongkongi termékek (volt kapitalista cég, aki megtanult minőséget gyártani) Nem láncfűrész kategória, teljesen más terület.  7 év alatt egyik vevöm sem reklamált, meghibásodás nem volt. Ebben a kategóriában is árulnak szarokat - drágábban, mint az általam forgalmazottak.

 

   Szóval nincs magas minőség, sem alacsony :D

   Volt az udvaromban, kerítéstöl 5 centire (házközel mindkét oldalon, gázvezeték közvetlen mellette) egy 30 méter magas ginko, 110 éves, minden része  nedves rothadásos.  Törzsének kerülete több volt mint 280 cm.  Jött egy kis emberke egy rövid listás Stihl-vel, felmászott a daru kosarába és szépen ledarabolta az egészet, fentről lefelé. Az utolsó 5 métert (pedig alig volt helye), centire oda döntötte, ahova akarta. Majd a törzset CD lemezekre darabolta (kellettek a természetvédőknek). Azzal a rövid lappal. A fa alatt kőkockás autobejáró volt. Minden vágás pontos és tükörsima volt.

 

   Értjük egymást? Nincs "magas" minőség. Csak jó, közepes ... és csapnivaló van :D

 

Előzmény: Mr.Gabson (151476)
Mr.Gabson Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151481

Hurrcane= Hurricane

Előzmény: Mr.Gabson (151480)
Mr.Gabson Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151480

Milyen típus: Hurrcane MS2245 (írtam)

 

Ilyen:

 

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/motorsaege-kettensaege-benzin-hurricane-ms2245-neuware/62655921-84-698

 

Bauhaus-nak szállították mint forgalmazónak:

 

http://www.akciosaruk.hu/kert/kertigep-kerti-eszkoz/kerti-gep-es-tartozek/lancfuresz/hurricane-ms-2245-benzines-lancfuresz-bauhaus.html

 

44990.-Ft volt az akciós ára, Én nem-vettem volna ennyiért.

Előzmény: Törölt nick (151477)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151479

Igen, nagyon jól tudnak. :)))))

Előzmény: fvcc (151475)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151478

Hurricane MS2245 Ja, nem figyeltem...:) Olyat még nem láttam.

Előzmény: Törölt nick (151477)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151477

De milyen tipus a fűrész? Azt lehagytad. Meg hol lehet kapni? Meg most mi az ára? :)))))

Előzmény: Mr.Gabson (151472)
Mr.Gabson Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151476

Te mint kereskedő mit ajánlaná egy 150cm-es embernek?

Mint forgalmazó számodra mitjelent az "alacsony minőség"?

 

Én amikor vettem a motoros-láncfűrészem tudatában voltam, hogy némi szerencse kell ha az embernek kell alkalmanként egy fűrész(nem keretes vagy vonó fűrész) 20 000.-Ft környékén van rá pénz akkor megalkuvással jár a vásárlás.

 

Amennyiben napi-használatú dologról van szó asztalos körfűrészt vehetsz garanciával 14000,-Ft ért, de a sajátomra ennyiért körfűrészlapot nem veszek, mert bútorlapot kell vágni kipattogzás mentsen így Festool ATF55E körfűrészt használok ami 140E felett van. Példámból arra próbálok ráutalni alkalmankénti használatra számomra nem kell ipari gépet venni, de nincs olyan elvárásom egy alacsonyabb áron összerakott géppel, mert ott megalkuvással jár az olcsóbb ár (minőség-ellenőrzés hiánya).

Előzmény: fvcc (151475)
fvcc Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151475

"MAGAS MINőSÉG"

 

nahát a sógorék milyen jól tudnak magyarul????

Már csak arra lennék kíváncsi, milyen lehet az "alacsony minőség" ?!   (Nem sikerül eldöntenem, hogy egy 150 cm-s emberkének milyen minőség kell a kettő közül?)

Előzmény: Mr.Gabson (151474)
Mr.Gabson Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151474

Lemaradt a felvétel:

 

 

ui:

 

2T olaj:

 

http://www.olajsziget.hu/motorkerekpar/ketutemu/238-castrol-power-1-racing-2t

 

Gyertya: NGK BPMR7A

Előzmény: Mr.Gabson (151472)
Uaz08 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151473

Kösz de nem,mert a Jézuska hozott egy új Fuxtec-et,így megoldódott a probléma...DDDD

Előzmény: Törölt nick (151470)
Mr.Gabson Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151472

Nagyon jó így látszik a különbség.

 

A feketeleves számomra, hogy Straus külsőben pompázik a Kínai láncfűrészem csak piros testtel, szürke szűrőház burkolattal, Hurricane MS2245 elnevezéssel.

 

A szűrőházfedélben lenne a téli-üzem váltó (Straus-ból hiányzik a helye is) bár enyémen nem szerelték bele, tehát nincs.A rögzítőcsavar úgy mint a Fuxtec en benne marad a lészűrőház fedélben(nem veszítem el).

A porlasztónál nincs luk a ventilátor felé.

Nincs előszűrő a ventilátor-felőli ágon.A berántónál így látszik a Fuxtec nagyobb átmérővel testesebb darab, de Straus megoldású(eddig nincs gondom vele).

Benzin/olajsapka mint a Fuxtec-nél erősebb kialakítású.

Kuplung nálam betétgyűrűs.

Zsírozva kaptam Én is.

Hővédő nincs kipufogó környékén, de jó ötlet.

Kipufogóban számomra utálatos hogy oldalra fúj, tuskó-vágásnál rendesen zavar, hogy a homokot a vezetőlemezre képes nyomni.

Gyárilag nem tudom mekkora mekkora db matrica lehetett rajta (mert nincs meg), de a tank mellet 1:50 matrica volt.

Gyártási vagy sorozatszám jelölés a tankon a kapcsoló alatt volt (lemostam félre-raktam de nem találom) de a házban kipontozva meg van az olajszivattyúnál lévő keretben(Fuxtec szép nagy számmal a láncolajmennyiség csavar felől látható).

Nem zörög kotyog.

A félgáz automata mint Fuxtec fűrészen.

Van primer pumpa.

Gyárilag 49.8 ccm, elvileg 2.2 kW teljesítményű(én úgy vélem ~2 kW reális lehet) 45 cm vezetővel 1.5 mm(OEM Oregon) és 34SL Oregon lánccal 0.325" osztással.

Súlyát nem-tudom pontosan szárazon üresen nincs 5kg, 2.8 deci láncolaj és 6.1 deci benzin megy bele.

Jelenleg Oregon 150MPBK095 vezetővel 95VPX lánccal megy.

Megközelítőleg 42 üzemóra van benne( 2.5 éves), légszűrési problémát tömítésekkel orvosoltam, olajtank csatlakozás lett beragasztva( szivárgott mivel rosszul feküdt a tankon)

Gyárilag 12500 fordulatra volt állítva percenkén(most is erre-van beállítva), de Csigának hála leírása alapján sikerült beállítani gyorsulás hideg meleg indítással nincs gondom (párás hűvös nedves időben hidegen leállogat, akkor emelek egy picit az alapjáraton).

 

Összességében elégedett vagyok 14 000 Ft-ba került, egy év cseregaranciát vállat az eladó (raklapos új sérült gépekkel érkezett Németországból).

 

 

stihl170D Creative Commons License 2013.07.25 0 0 151471

Nekem meg a dcs5200-ra 92 + Áfát. Hát kb ez a sok ...

Előzmény: Uaz08 (151469)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!