Keresés

Részletes keresés

bobek73 Creative Commons License 2011.04.03 0 0 8891

Sziasztok!

 

35kw Totya kazánhoz (150-es füstcső) egy  8,66m-es 160-as shiedel uniplus kéményt néztem ki.Ezt most 200.000Ft körül lehetne megvenni.Mi a véleményetek ,mert a leiert nagyon lehúztátok.Megéri az árát?

 

Másik kérésem.

Mennyire kell a kéménynek túlógnia a gerincen?

 

 

titusz99 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 8890

Mostmár látom, hogy hőtágulási karmantyúval szállították?

Az nekem sem tesztik! Ezért torkolati kúp van  az enyémen.

Szerintem minden szempontból is jobb a kúp. A karmantyúval macerásabb elkészíteni a kéményfejet.

De ott sem emelheti meg a fedlapot a samott hőtágulása.

Üdv.:Titusz

Előzmény: bento1 (8889)
bento1 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 8889

A 10 cm az építési leírásban is benne van.Nekem a fedlapos változatot szállitották le,ott a külsö betonköppenyre rá kell tenni egy gyári szellőzést biztosító lemezt ami belenyullik a kerámiabetétbe. Ez biztositja a szellőzést a külső köppeny és a kerámiabetét között.

Előzmény: titusz99 (8887)
cseik Creative Commons License 2011.04.01 0 0 8888

schiedel műszakilag jó, könnyű rakni.

 

olyan kivitelező építhet kéményt, akinek erre képzettsége van és a vállalkozási /működési engedélyében a kéményépítés szerepel. van ahol elfogadják műszaki vezető nyilatkozatát is, ha a kivitelező nem adhat ilyet, de erre előre kell rákérdezni, mert zömében nem fogadják el ezt.

 

nem kell neki alap. 15-20 cm vastag lemezre ráterhelhető általában, ha az be van vasalva rendesen. ez azt jelenti, hogy ~2x2 m-es d10-es vasháló már elég lehet, szimmetrikusan a kéménytengelyre. de ez függ a többi vastól és a lemez vastagságától, de nagyságrendileg ez jó.

Előzmény: Dati84 (8884)
titusz99 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 8887

Honnan veszed ezt a 10 cm-t?

Tudomásom szerint pont ellenkezőleg!

A betonfedlap és a cső között légrés van, a csö a kúpnak megfelelően  magasabb mint a fedlap.

Persze ez csak a gyári alkatrészeire igaz.

A 10 cm (hiány) szerintem a hószigetelés végére igaz UNI esetén (kell a szellőztetésre a hely).

 

Üdv.:Titusz

 

Előzmény: bento1 (8885)
Zöldár Creative Commons License 2011.04.01 0 0 8886

  "Ez gyakorlatban annyi hogy a kerámiabetétnek alacsonyabbnak kell lennie kb.10 cm-el mint a külső betonköppeny.Nálam ebbe kötöttek bele."

 

  És mi van ha csak 6m a táv ??

 

 Az a kémény belső jó ha 2-3 cm tágul !

 És a belekötés egyedül a Te jogod lett volna. A kivitelezők felé !!

 Mi közük ehhez a kéményeseknek ??

 

 

 Már megint egy túlterjeszkedés !!

 

Előzmény: bento1 (8885)
bento1 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 8885

Helló Dati84!

 

Ha jól tudom akkor a kémény építéséről a kivitelezőnek nyilatkoznia kell amit a kéményesek kérni fognak.Sajnos én most küzdök a leier-el,az ilyen márkanevű kéményt nem ajánlom. Arra vigyázzatok még hogy a "dillatációs" hézag meglegyen a belső kerámiabetét tetejénél.Ez gyakorlatban annyi hogy a kerámiabetétnek alacsonyabbnak kell lennie kb.10 cm-el mint a külső betonköppeny.Nálam ebbe kötöttek bele.Ha felépítették a kéményed rögtön vetesd át a kéményesekkel mert ezért is érhet meglepetés!!A tetőn kivüli részt be kel vakolni.Nálam az alapot ugyanolyan mélyre ásták mint a ház alapját (90 cm).

Előzmény: Dati84 (8884)
Dati84 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 8884

Szép napot mindenkinek! Még mindíg kéményvásárlás előtt állok, és ehhez szeretnék néhány dolgot megtudni.

A LEIER kéményekről letettem, most a Schiedel került szóba a családban. Valaki tapasztalatát megoszthatná velem ezeket illetően.

Továbbá érdekelne, hogy ha ilyen kéményre kerül a választás, akkor milyen szakértelmet igényel az összeépítése, mert lehet magunknak kellene megcsinálni. Kőműves nem vállalja vagy csak arany áron. Továbbá érdekelne, hogy milyen alapozás kell egy ilyen kémény alá, mivel azzal tisztában vagyok, hogy egy 12-15 cm es aljzatbeton nem bírja el. Tehát kell valami szilárd alap, aminek a méretei érdekelnének. Előre is köszönök minden hozzászólást!

SolnesN Creative Commons License 2011.03.31 0 0 8883

 Kettő kémény lesz, vagy kombi készülék mint írták.

Előzmény: tpapa (8881)
gmkiev Creative Commons License 2011.03.31 0 0 8882

Mivel úgy is kombi lesz a církó, így nincs kérdés.

Előzmény: tpapa (8881)
tpapa Creative Commons License 2011.03.31 0 0 8881

Sziasztok!

 

Adott egy régi építésű családi ház, tetőtérbeépítéssel. A kémény a pinceszintről indul, az első szinten van egy elhúzás benne, a tetőtérben a régi kémény el lett bontva, onnan már új építésű, sajnos az elhúzás ettől még megmaradt. Most egész hosszában utólagosan bélelt, rugalmas csővel. A pincében van erre kötve egy bojler és egy cirkó egymás felett bekötve.

 

A kérdés, hogyan lehet/kell kivitelezni a cirkó cseréjét modernebbre?

 

Ha turbós csővel ki lehet bélelni, akkor mi lesz a bojlerrel, ami most teljesen szabályos módon, engedélyezve van oda bekötve? Használhatja ugyanazt a kéményt kivezetésre? (Hiszen az égésterméke magasabb hőfokú, most is kiáramlik magától.)

 

Ha ez nem megy, milyen javasolt megoldások vannak erre a problémára?

Zöldár Creative Commons License 2011.03.31 0 0 8880

 A vakolatot ki kéne javítani !

 Tudod a város kép !!!

Előzmény: csipy31 (8878)
Zöldár Creative Commons License 2011.03.31 0 0 8879

  Hát igen  Pesten főutvonalon !!

 

 Én Pestszentlaposon  -a centrumtól / Stadtmitte / 22 km -re egy eldugott mellékutcában akartam egy szerelt kéményt felállíttatni.

 Engedték volna, ha Ybldíjas építész csinál rajzot erről a hátsófronton lévő kéményről.

 

 Rajz lett volna csak, nem Ybl - Makovec díjas építésztől, így elvetettem a megoldást. Közben felfedeztem , hogy az Üllői úton olyan 102 -104 magasságban valami társasház utcai homlokzatán jó 20 éve valami villanyszerelő csinált olyan  5 m magasan  8-10 m hosszú vízszintes villanyvezeték árkot, benne kb. 3-4 villany 'bergman' cső - mán nem így hívják. Az árok 'szakszerűen' úgy 1.5 - 2 m -enként be gipszelve - mondjuk kissé kanyargós, olyan ökör húgyozás szerű. Na itt a főútvonalon ez senkit nem zavar - (legalább a vakolatot helyre állították volna !! - 20 év alatt - csak egy létra és 3 - 4 veder gipszes malter kell. )

 Éppen mikor felfedeztem - másnap a spanyol király robogott arra (nem egyedül, nagy felhajtással )

Előzmény: csipy31 (8878)
csipy31 Creative Commons License 2011.03.31 0 0 8878

Sziasztok

Na végre kész az új kéményem. Igaz most mégtöbb füst megy a szomszédba, de az nem az én bajom, de a lényeg olyan huzata van hogy behorpasztja a kazán oldalát:):):)

Természetesen minden szakszerű ahogy kell legyen!!!!!!!

Pesten-főútvonalon-utcafronton. Itt mindent lehet csinálni.

 

 

Kalci24 Creative Commons License 2011.03.31 0 0 8877

bocsi el lett írva 0,2-0,3 bar

Kalci24 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 8876

Köszi értem!Amugy meg 156-os a csőve!

2.5-3 bar ír nekem is huzatigényre.

De  majd megkérdezek egy épületgépészt!

pjotrkolja Creative Commons License 2011.03.30 0 0 8875

A varázsszó a tervezés és méretezés, ha tudod, hogy mit és hová akarsz tenni, akkor szépen meg lehet határozni, hogy miből mekkora kell.

Pl. ha egy bizonyos gyártó kéményét veszed alapul, akkor az itt megtalálható méretező táblázat, jó közelítéssel segíthet.

Ha a légellátás több mint megfelelő (kb 200*200 mm zsalus rács), és az összekötő elem sem a normálistól elrugaszkodott, akkor a táblázatban szereplő kéménytípus esetén 6-8 fm hatásos magasság esetén, DN200-250 közötti kémény a sanszos.

 

Előzmény: Kalci24 (8872)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 8874

A használatijában nincs benne ?

A füstcsöve(ük) mekkora? 

Minimum akkora kell legyen  :-) és legyen vagy 9-10 m magas

Ha nincs meg ez a magasság akkor a keresztmetszetet kell növelni...

 

Előzmény: Kalci24 (8872)
csiba00 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 8873

Most őszintén? Szerintem a legegyszerűbb válasz megnézni a kazán használatiját, hogy mit szeret, aztán ha ez megvan - mint pl Robinál, akkor fel kell keresni egy épületgépészt, vagy olyan céget, akik kémény építéssel foglalkoznak, és majd ők megmondják a tutit.

Mert gondolom, ha ilyen kérdések merülnek fel, akkor nem megy egyedül a kémény építése. Itt a fórumon biztos akad, aki nagyjából meg tudná mondani, de látatlanban nem lehet 100%-ra menni.

Előzmény: Kalci24 (8872)
Kalci24 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 8872

Hali!

Itt nincs senki aki tudna válaszolni a kérdésemre ill. Robi kérdésére?

Ferrum75 Creative Commons License 2011.03.29 0 0 8871

Most arra gondolsz, hogy a képen a földszintről indul a kémény? Ezt onnan indítod ahonnan akarod, ha csak a tetőtérben van rá szükséged akkor onnan (pl 5 méter komplett magasság). Azt viszont nem tudom, hogy van-e Magyar engedélye. Üdv.

Előzmény: Döme 58 (8868)
Kalci24 Creative Commons License 2011.03.29 0 0 8870

Hello!

 

Rendelkezem egy Viadrus U 22 D 6 tagú kazánnal, nagyon kezdő vagyok a témában namármos mekkora kémény kell hozzá?

Új kéményt szeretnék hozzá építeni mire kell figyelni?

Lehet e, vagy kell e  új téglás kéményt bélelni?

Köszi a választ elöre is!

Robi911 Creative Commons License 2011.03.29 0 0 8869

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy van egy 5 tagos Viadrus kazánom, amihez szeretnék egy új kéményt. Megvan a kazán huzatigénye - 0,2-0,35 bar. A kérdésem csak annyi, hogy milyen magas és milyen keresztmetszetű kémény szükséges hozzá.

Köszi előre is.

Döme 58 Creative Commons License 2011.03.29 0 0 8868

Sajna a dolog lényegesen rövidebb. Csak a padlástérbe kell a kémény.

Előzmény: Ferrum75 (8864)
Dunit Creative Commons License 2011.03.28 0 0 8867

 Miért kellene béleltetni ?

 Használaton kivül kell helyezni.

 A bekötőnyilások befalazva, a kéményfejre egy beton fedlap !

 Egyszer persze kell fizetned , de utána már nem !!

Előzmény: airelle007 (8866)
airelle007 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 8866

Kedves kéményszakik :) Segítséget szeretnék kérni kéményseprő ügyben. Készülök egy használatbavételi engedélyezetésre (tetőtérbeépítés). A házban villanyfűtés van, ugyanakkor megmaradt 3 régi kémény is, amit nem tervezek használni (a kéménylyukak is el vannak tüntetve, kivéve 2 tisztítónyílást). A tartalékfűtést is próbálom az ELMŰ-n keresztül intézni, mivel a házban 'bika' villamosrendszer van. Gáz nincs bevezetve.

 

Milyen megközelítésből érdemes a kéményseprőkkel tárgyalni, hogy ne akarjanak kéményt béleltetni feleslegesen?

 

 

gmkiev Creative Commons License 2011.03.28 0 0 8865

Természetesen azt is tedd hozzá, hogy van e Magyar engedélye? Mert ha nincs, akkor csak nézni, de nem használni engedik. Az "engedők"!:))

Előzmény: Ferrum75 (8863)
Ferrum75 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 8864

Bocs a kép lemaradt.

Előzmény: Döme 58 (8859)
Ferrum75 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 8863

Szia Döme58! Én most regisztráltam mert tetszik a fórum. Németországban építek kéményeket. Szerintem egy könnyűszerkezetes kéményre van szükséged. Fölösleges a duplafalu saválló, és drágább is. Mellékeltem egy rajzot. A súlyáról annyit, hogy kicsit nehezebb mint a gipszkarton. Keress ha tudok segíteni. Üdv, Szilárd.

Előzmény: Döme 58 (8855)
Zöldár Creative Commons License 2011.03.23 0 0 8862

 Olvasom itt korábbi hozzászólásokban, hogy ennyi és ennyi magasságot írnak elő az szabványok. Konkrétan valami 4.2 m -t. Lehet előírják, de egy kémény magasságot jobbára a fizikai törvények határozzák meg.

 

 Ínkább lehet ugyan javasolni pl. így : a minimális kémény magasság ilyen és ilyen készüléknél ennyi és ennyi. De előírni ??

 Azért mindig jobb ha egy kicsit magassabb mint az előírt - ha már úgy elő írkálják !! Az szent szabványok !!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!