Keresés

Részletes keresés

Bergeron Creative Commons License 2011.09.14 0 0 2241

Ha egy régi építésű társasházban laknál, nyugodtan fújhatnál naphosszat, a vastag falakon nem megy át.

 

A régi építésű társasházban is átmegy.

Amikor 100+ éves házban laktam ott is jött a szomszéd, hogy őt zavarja a szaxofon hangja, igaz, hogy csak azután mikor szóltam, hogy a szülinapi bulit lehetőleg ne otthonra szervezze és az ablakok kitörése hajnali négykor nem része egy ilyen bulinak.

 

A többi lakó is pontosan tudta, hogy mikor gyakorlok, ha valakinek alacsony az ingerküszöbe akkor így is úgy is panaszkodni fog és egy társasházba mindig van legalább egy ilyen.

 

Az ugyanebben a házban lakó profi basszgitáros félsüket idős szomszéd nénije kalapácsot tartott az ágya mellett és azzal verte a vastag falat amikor gyakorolt.

 

Ezekkel maximum azt lehet tenni, hogy kisebb ajándékokkal, koncertbelépővel, a gyerekek, unokáik dícséretével...stb lekenyerezzük őket.

Előzmény: florg (2234)
florg Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2240

Akkor cső kilőve, marad a paraván.

 

Lehet, hogy csak rendes a többi lakó. Én sem szóltam sose, ha normális időben zajongtak.

Előzmény: pete53 (2238)
florg Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2239

Vannak konkrétan csőre szigetelések, el kell menni valami építési áruházba.

Amúgy szivacshenger (belül fémfólia, hogy ne olvadjon meg), aztán arra némi rongynemű rákötözése.

 

De ha csinálsz egy összecsukható paravánt (vagy veszel), és arra ragasztasz 5 cm-es szivacsoz, arra pedig esetleg tojástarókat, és a tetejére még raksz egy részleges fedést, kaphatsz egy hátul nyitott "süketszobát", amibe fújsz, a hang benn marad, de levegőt azért kapsz. Nekem majdnem ilyenem volt, de nem volt nyitott hátul, csak részben, mert nem volt olyan szobám, aminek nem volt közös fala szomszéddal.

Előzmény: pete53 (2237)
pete53 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2238

Cső abban a szobában egyedül a radiátor csöve, az viszont az alsó/felső lakóhoz fut be, aki még nem szólt egy árva szót sem. Lehet, hogy mindkettő süket? (Vagy erős dohányos?)

Előzmény: florg (2236)
pete53 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2237

Mivel kellene szigetelnem, hogy az tényleg jó legyen?

Előzmény: florg (2232)
florg Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2236

Nem a beton főként. A csövek. Szigeteld le a csöveket, sokkal jobb lesz a helyzet.

Előzmény: pete53 (2235)
pete53 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2235

A röhej az, hogy az ominózus szomszéd felé eső teljes falfelületen dugig tele könyvespolcok vannak. Csak hát az a fránya panelbeton úgy vezeti a hangot, hogy na.

Előzmény: florg (2232)
florg Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2234

A lakótelep nem arra van kitalálva, hogy ott éljen az ember. Akkor élőtelep lenne. :)

Ha egy régi építésű társasházban laknál, nyugodtan fújhatnál naphosszat, a vastag falakon nem megy át.

Előzmény: pete53 (2233)
pete53 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2233

Hát igen. Szeretem az ilyen jól meghatározott dolgokat. Gyakorlatilag mindig lesz olyan megtépázott idegzetű egyed, akinek bármilyen kis zaj is zavarja a nyugalmát.

(Engem momentán a mástól a lakásunkba beáramló cigarettafüst zavar, káromkodom is, de még sohasem jutott eszembe, hogy korlátozni kívánjam az illetőt.)

Előzmény: florg (2228)
florg Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2232

Nos, ebben az esetben elmehet az illető a jegyzőhöz.Ez egy elég szép bő szabály, ennél szigorúbbak szoktak lenni (lásd link).

 

Én speciel megelőzném, és elmennék a jegyzőhöz/önkormányzathoz stb. és kérnék egy olyan papírt, amit Fraktál kolléga javasolt. Meg kell benne határozni, hogy neked ekkortól eddig gyakorolnod kell, mert a munkádhoz/tanulásodhoz elengedhetetlenül szükséges. És ha ez benne van a szabályzatban megahtározott időtartományban, onnantól kész.

 

Ettől függetlenül szigetelnék, a békesség kedvéért, házilagosan lakótelep szinten pár tízezer forintból tökéletes szigetelést lehet összehozni, akár még olcsóbban is.

Előzmény: pete53 (2230)
pete53 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2231

Brrrrr!!!!!

Előzmény: Fraktál fúvós (2226)
pete53 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2230

Igen, van olyan, hogy Házirend, ez viszont a zenetanulásra nem tér ki. Általánosságban tartalmaz olyat, hogy tartózkodni kell a hangos zenehallgatástól stb. stb., különös tekintettel a hétköznap este 22 és reggel 6 óra közötti időtartamot. Zajt okozó háztartási gépeket lehet üzemelteni 8 és 20 óra között, szombaton 8 és 14 óra között. Ennyi. Még konkrét zajszint-határérték sincs megadva. Amikor évekkel ezelőtt nehezményeztem, hogy valaki rendszeresen hajnali 4-kor a teherautóját túráztatja elindulás előtt, az önkormányzatnál finoman szólva elhajtottak azzal, hogy szolgáltassak rá bizonyítékot, hogy a zaj meghaladja a megengedett határértéket. Hajnali 4-kor szerintem bármi, ami az embert felébreszti, meghaladja a megengedett határértéket, és azt is elhiszem, hogy a szomszédomat a legkisebb nem kívánt zaj felingerli. Gyakorolni viszont kell. Annak idején volt a pacáknak olyan javaslata, hogy korlátozzam heti fél órára. No comment…

Előzmény: florg (2225)
florg Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2229

Szelevényi Ákos (Akosh S, ha így jobban beugrik), szintén egy szekrényben gyakorolt ifjúkorában.

Előzmény: Fraktál fúvós (2226)
florg Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2228

Igen, kivéve, ha belefut egy ilyen házirendbe: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:v7asAhMoWHoJ:www.rezoningatlan.hu/xv-nyirpalota-u-24-38-hazirend/+hangszeres+gyakorl%C3%A1s+t%C3%A1rsash%C3%A1zban&cd=10&hl=hu&ct=clnk&gl=hu&client=firefox-a

 

Ilyenkor nincs mit tenni, szigetelni kell. Lakótelepen leginkább a csöveket, talajt és mennyezetet. Meg ha van, természetesen azt a falat, ami a szomszéddal közös.

Előzmény: Fraktál fúvós (2227)
Fraktál fúvós Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2227

Hát így nézve azt mondom, hogy be kell menni az önkormányzatba, és be kell jelenteni a gyakorlási időt. Az önkorm. ad egy hivatalos papírt, hogy zenészként ekkor, meg akkor gyakorolhatsz. Ha rádhívja  a rendőrt, előhalászod a papírt és mész vissza gyakorolni.

Előzmény: florg (2225)
Fraktál fúvós Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2226

Még a nagybátyám mesélte, hogy volt neki egy szaxofonos kollégája, aki a ruhásszekrényre fúrt 3 lyukat, és hangszert ily módon izolálva gyakorolt a lakcsitelcsin. Ennek létezik egy fejlesztett, némító válltozata. Olyan, mint egy kemény formatok, van rajta elektrónika, meg hangszóró is. cca. 100 euro az ára.

Előzmény: pete53 (2223)
florg Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2225

Gondolom társasházi formában. Kell lennie egy társasházi szerződésnek. Abban benne van elvileg minden kritérium (állattartás, hangszeres gyakorlás stb.). Elmész a közös képviselőhöz, és elkéred. Ha önkormányzati lakás (már ha van még olyan), akkor az önkormányzatnál vannak a vonatkozó szabályok.

 

A szerződés, vagy szabályzat általában meghatározza a gyakorlás idejét. Nincs joguk korlátozni benne, ha erről külön pont nem rendelkezik. Ha a gyakorlás a munkádhoz, vagy tanulmányaidhoz szüksége, akkor egyenesen jogod van hozzá. Van egy fajta "csendrendelet", régen ez 22.00 óra volt egységesen, aztán ez változott, mindenhol más, de általában 19.00, 20.00 óra a kezdete, és valami 9.00 kökrüli a vége.

 

Nekünk annó, amikor társasházban laktam, benne volt a szerződésben pontosan minden. Ennek ellenére szivacsos paravánt építettem magamnak (ma is meg van, próbahelyemen jól szolgál, meg felvételeknél használom). Bármi is a szabály, ha maradsz a lakótelepen, javaslom, szigetelj le egy szobát, ahol gyakorolsz, a békesség jobb. Én többek között ezért költöztem kertes házba, hogy kedvemre zajonghassak, a nap bármely szakában, akár zenekarostul is.

Előzmény: pete53 (2223)
-Kulcsi- Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2224

Kertesházban születtem és most is ott élek. Ebben sajnos nem tudok a segítségedre lenni. Talán 2 éles út lehetséges: megvesztegeted valamivel, vagy szétütöd. (zárójelben, talán kis zsarolás is beleférhet :-D )

Előzmény: pete53 (2223)
pete53 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2223

Segítség!!! Budapesti lakótelepi lakásban lakom. Alt szaxofonon gyakorlok napi rendszerességgel, mindig azonos időben. A másik házbeli(!) falszomszédom meg akarja fúrni az itthoni gyakorlást. Korábban már egyeztettünk, akkor a kérésére áttettem a gyakorlás helyszínét a másik szobába, amit másnap vissza is jelzett, hogy így rendben van. Most meg fel akar jelenteni a jegyzőnél. Rajta kívül más még nem nehezményezte a dolgot.

Milyen kritériumoknak kell megfelelnem, hogy büntetlenül gyakorolhassak?

 

Fraktál fúvós Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2222
Fraktál fúvós Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2221

Akkor 4 éven felülieknek YAS 23 altó 185e.  Hangszerész által beállitva. (42 éves) ))

Előzmény: florg (2220)
florg Creative Commons License 2011.09.12 0 0 2220

4 éves hangszerész? Azzal azért vigyáznék...

Előzmény: Jazzmedve (2218)
Jazzmedve Creative Commons License 2011.09.12 0 0 2219

-nak :)

Jazzmedve Creative Commons License 2011.09.12 0 0 2218

Egyik barátomnakmegkért, hogy hírdessek:

Eladó Shagerl S-600L hajlitott szoprán szaxofon, eredeti tokkal és fúvókával újszerű állapotban, hangszerész által beállitva. (4 éves) 

Ár:190e Ft 

 

Érdeklődni lehet:

Sélley Szabolcs

 szabolcs.selley@gmail.com+36-30-651-56-69

Fraktál fúvós Creative Commons License 2011.09.12 0 0 2217

Van 1 eladó YAS 23 altóm, ha valakit érdekel.

 

florg Creative Commons License 2011.09.11 0 0 2216

Itt pedig egy Toneking fej, amit ismeretlen gyártónak tulajdonít az oldal.:)

http://www.mouthpiecemuseum.com/MouthpieceMuseum/Misc.html

 

(Azért némelyikre kíváncsi lennék, Strathone Ajustotone-t meg majdnem vettem kezdő koromban, de lebeszéltek. Most már sajnálom, mert nagyon jópofa, még ha valóban vacak, akkor is. )

Előzmény: florg (2215)
florg Creative Commons License 2011.09.11 0 0 2215
Előzmény: florg (2210)
-Kulcsi- Creative Commons License 2011.09.11 0 0 2214

:-D A felhasznált anyagok a legjobbak: Kerékpár kulacstartó; Farost-lemez; szárnyasanya; és a kedvencem a ereszcsatornatartó/pvc cső-tartó konzol, ami még gumibetétes is!

Előzmény: Fraktál fúvós (2211)
florg Creative Commons License 2011.09.11 0 0 2213

Viszont milyen szépen lekaparja a mázt a hangszerről. (Rögtön be lehet azonosítani, hogy menetzenekarból jött a hangszer. :))

 

És miért csak altra van? Az altosok szomjasabbak?

Előzmény: Fraktál fúvós (2211)
florg Creative Commons License 2011.09.11 0 0 2212

Ezt én menetzenészeknél pont el tudom képzelni, hogy praktikus lehet. Képzelje el egy kétórás felvonulást a tűző napon, egyenruhában, ahol nem akaszthatsz magadra mindenféle kulacsot és tarisznyát.

 

(Mondjuk a legkirályabb az lenne, ha a fúvóka mellé lenne vezetve egy műanyag cső, akkor csak bele kéne szipákolnia. :))

Előzmény: Fraktál fúvós (2211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!