Keresés

Részletes keresés

nettomazsola Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3495
" mindkettőtök ékes szóhasználata zavar/t."

allati egyszerü, nem kell olvasni. en lemondok rola szivesen.

egyebkent ez sem igaz, mert elöbb jelentel meg pudingmannak beszolni es "b@ctatni" -> igy megfelel? meg a kisujjamat is eltartottam ahogy irtam!

annyi topik van az indexen, ez kifejezetten a becsi magyaroknak v a becsbe keszülö magyaroknak. mi a fenenek kell itt kötözködni?
arrol nem beszelve, h fogalmam sincs honnan veszed, h pm 24 eve van itt, v angyalföldi? ha meg poenra tudod akkor eleg undorito irl infokat kiirogatni. nekem pl ez a proli.
Előzmény: Törölt nick (3489)
Herzdame Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3494
Ja, en nem Becsben elek am!
A film meglesz!
... azert thx! :-)
Előzmény: pudingman (3470)
Herzdame Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3493
"gorsban uszni"
"gyorson uszni"

... en aszondom, hogy gyorsAn uszni! Kac-kac!
Előzmény: pudingman (3475)
Herzdame Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3492
Mit moooooncz???
Előzmény: Törölt nick (3479)
pudingman Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3491
Ez a nap vicce:-))
A mi szóhasználatunk zavart. Ez tényleg szuper.
Csak egy kérdés: akkor mit keresel itt? Nekem is volt olyan topic ami nem tetszett, de van egy egyszerü megoldás: nem kattintok rá.
Előzmény: Törölt nick (3489)
pudingman Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3490
Elöször mulattam a beírásodon, most már csak sajnálni tudlak. Micsoda boldogtalan, nyomorult életed lehet, hogy itt próbálod kiélni magad.
Ezért adtam ingyen tanácsot, hogy lehetnél boldogabb. Hallgass zenét, olvass, menj színházba, kirándulni, sprortolj stb.
Az élet egy csoda. Élvezd!!! Ne az interneten kötekedj.
Szerintem örülnél, ha annyi pénz lenne a számládon, amennyit én már cd-re, és dvd-re költöttem.
Igen, sok embernek szívesen másolok, méghozzá ingyen. Lehet, hogy ez fáj a nem létezö lelkednek:-)) Ez neked rablás?
Van egy szó, amit ti boldogtalan emberek nem ismertek: altruizmus..
Nézz utána a szótárban.

Az meg külön mulattat, mikor ilyeneket olvasok:
"Tegyed ne kérj töllem engedélyt."
Te beszélsz a prolokróll? Tölem, két l-lel!! Ha, ha...
Ezt mail-en akartam írni, de nem vagy publikus:
Ha gondod van velem, a 10. kerületben lakom, ha errefelé jársz, csöngess fel. Van itt nem messze tölünk, bocs, hogy megértsd:"töllünk" egy boxclub. Bemegyünk a ringbe, és elintézzük ütötávon belül.
A vesztes nem megy rendörségre... Ha én vesztek, akkor fél éven belül visszavágot kérek.
Mail-em publikus, az iwiw-en megtalálható a tel. számom.
Előzmény: Törölt nick (3483)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3489

Grűß Gott.
figyelj, mindkettőtök ékes szóhasználata zavar/t.
csak pudingman basztatashoz ... tedd meg helyettem.
Danke.
& .
Előzmény: nettomazsola (3488)
nettomazsola Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3488
na, mert igazabol az jön le, h se Becshez, se mashoz, csak pudingman basztatashoz ... azt meg igazan nem kene.
Előzmény: Törölt nick (3487)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3487
Ühümm.
index.hu ---> Fórum

/W.1080./
más?
Előzmény: nettomazsola (3486)
nettomazsola Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3486
neked van barmi közöd a topikhoz? ha nem, akkor legy szives mashol! eddig ez itt nem volt divat es nem is hianyzik.
Előzmény: Törölt nick (3485)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3485

Elnézést kivéve pudingman

&L.
russell.sqr Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3484
ez nagyon hiányzott ide...
de azt hiszem a színvonalat jól mutatja
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3483

Hozzám szóltál? /3480/
Most pofátlankodsz? vagy ha analfabéta vagy, akkor játsz a pöcsöddel!
Tegyed ne kérj töllem engedélyt.
Látom az angyalföldl proll-Mentalitätod az megmaradt.
Kár volt Bécsbe költöznöd 24 év alatt csak a kosz ragadt rád.
Fyorszelf.
Előzmény: pudingman (3482)
pudingman Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3482
Tévedsz! Akikekt én választottam, azok nem lopnak, vagy csak kevesebbet.
Adok egy tippet, ha unatkozol: vegyél elö egy könyvet és olvassál, vagy ha analfabéta vagy, akkor játsz a pöcsöddel!
Eltévesztetted a házszámot: ide nem kötekedni járunk, ez nem vallási és nem politikai topic.
Előzmény: Törölt nick (3481)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3481

Angyalföldi asocial proll-Mentalität.
A tolvaj politikusokat is TE választod akik téged képviselnek. :-(
Geistiges Eigentum elrablása.
Előzmény: pudingman (3480)
pudingman Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3480
Mivel anarchista vagyok, így leszarom minek hívják. Ennek ellenére semmi köze a rabláshoz.
Ha majd a szemét politikusok kevesebbet lopnak......
Előzmény: Törölt nick (3479)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3479

"Eigentlich wäre "Schwarzkopie" o. "Privatkopie" oder illegal erstellte Kopien eine geeignetere Bezeichnung, doch "Raubkopie" ist viel, vieeel böse & macht vieeel mehr Angst."
Ne erőltesd, de jure „nach geltendem Recht“ a "privátkopia" a saját használatra az eredetiről készitett másolat amit használsz használhatsz!! és ez legál.
Amit továb adsz az echte Raubkopie.
A "barna" vaj nem lesz fehér és szagtalan, büdös marad - so ist es.... :-((

"massiv auf die Eier," Ááá a pénztárcádra. :-DD
Előzmény: Herzdame (3461)
Kereva-5 Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3477
Köszönöm megkaptam. Nem voltam gépközelben a hétvégén, de még ma este válaszolok.
Előzmény: pudingman (3476)
pudingman Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3476
Szombaton küldtem egy mail-t. Ráérsz válaszolni ha megkaptad, de légy szíves jelezd, ha nem. Ki lettek írtva a gépemröl a virusok, remélem már rendesen müködik a mail-em.
Előzmény: Kereva-5 (3425)
pudingman Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3475
Megnéztem, mit írtam:
"Jövő héttől elkezdek tanulni gyorsban úszni..."
Nem tudom, jobb lett volna, ha azt írom: elkezdek tanulni, gyorson úszni:-))
Előzmény: nettomazsola (3474)
nettomazsola Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3474
pl azt mondjak ( ugy emlekszem), h xx mp 100 gyorson, de azt nem, h xx mp 100 gyorsban.
Előzmény: nettomazsola (3473)
nettomazsola Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3473
gyorsuszas
nekem a "gyorson uszni" az vhogy jobban hagnzik, mint a gyorsBAN uszni, de olyan reg usztam mar, mittudomen! aze kerdeztem, h masnak hogy hangzik?
Előzmény: pudingman (3472)
pudingman Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3472
Ha úszásról van szó, akkor nálam semmi nem biztos:-), de triatlon berkekben van ilyen. Úgy kérdezik egymástól: gyorsban úszod, vagy mellben. Lehet, hogy helyesen így hangzana?: gyorsúszó vagy, vagy mellúszó?
Ezen még nem gondolkoztam, de most hogy mondod, tényleg elég magyartalan.-)
Előzmény: nettomazsola (3471)
nettomazsola Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3471
szerintem ez jo igy.

lehet, h en marr felejteni magyar, de nekem ez kicsit furcsa; " gyorsban úszni" - ilyet mondanak?
Előzmény: pudingman (3437)
pudingman Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3470
Siess, ha moziban még látni akarod, mert már csak egy mozi játsza, egy elöadásban, és elég rossz idöpontban: du. kettökor.
Még augusztusban hoztak be egy filmet IV. Henrikröl (Párizs megér egy misét)
Csak Floridsdorfban játszották. Gondoltam, megvárom még beljebb hozzák, aztán két hét múlva levették a müsorról. Gondolom a mai bunkókat nem ilyen tipusú filmek érdeklik.

A Herbstgold-ot, ha megjelenik dvd-n, megveszem. Ha érdekel, akkor szívesen küldök egy "rabolt példányt":-))

Szerdán fellép Sopronban Markó Iván társulata. Nem kell Györig utazni:-)

http://www.prokultura.hu/cgi-bin/index.php?module=petofi&function=events&event=2010PETE0131
Előzmény: Herzdame (3466)
Cornelio6 Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3469
Sziasztok,én Kornél vagyok Budapestről,vizvezetékszerelő(és lakásfelújításokkal is foglalkozom.Az eu-s szabványok europában mindenhol ugyanolyanok!Tehát a kombi cirko készülék ami (a fűtést,és a használati melegvízellátást is ellátja) az pl. német gyártmány-(Junkers,Waillant)néven fut. Ezeket használják Europában általában mindenhol,legalábbis ezek a legjobbak,minőségben. Egyedűl Angliában eltérőek a szabványok az átlagostól,mivelhogy ott mások a coll-ra vonatkozó szabványok(Angol Coll).Az Europai szabványok azért is megfelelőek az Ausztriaihoz,mert pl. a vörösrézcső,amivel itthon dolgozunk,illetve az 5 rétegű műanyagcső(ivóvízre,és fűtésrendszer szerelésére való mind a kettő) német,olasz,spanyol,magyar,szlovák,skót,boszniai gyártmány és mindegyik kompatibilis egymással.Sőt,még a szennyvízcsőrendszer is(pvc lefolyócsővek is),porcelánok(fajanszárúk is) ugyhogy nem kell aggodnotok,mert minden megoldható arra felétek ausztriában! És ha gondoljátok a pároddal,én megoldom nektek ezt a  komplett lakásfelújítást a-z-ig, kb. 50-60%-os áron az ottani árakhoz képest,ha esetleg ugy gondoljátok. Minden jót!  Kecskés Kornél  Épülétgépész.  Tel:+3620/578-60-41 vagy +3630/432-33-12  www.non-stopviz.hu - E-mail: kornelkecskes@gmail.com  (De inkább mobilon,köszönöm!)
Előzmény: awake (3468)
awake Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3468
Szevasztok!

Egy ideje Bécsben élünk, és úgy döntöttünk, nem öntjük tovább a pénzt bérleti díjba, hanem veszünk egy saját lakást.
A felújítandó lakás csábító gondolat, lévén hogy magyarként némi előnyt élvez az ember a kivitelezés terén, mivel az itteni szakmunka egészen elképesztő árakon elérhető, és ez valamelyest kiiktatható.

Azonban vannak bizonyos munkák, melyek mindenhol engedélyhez kötöttek, itt viszont egyelőre nem vagyunk tisztában az árakkal, és ebben szeretnék tanácsot kérni tőletek.

Elég egyértelműnek tűnik, hogy ha az ember olyan lakást vesz, ahol új fűtési rendszert kell kialakítani, ezt nagyrészt vagy egészében osztrák céggel kell kiviteleztetni.
- gázterv és engedélyeztetés - mérnöki munkadíj;
- cirkószerelés;
- fűtőcsövek, radiátor szerelés (?)

opcionálisan kéménybélelés, de ezt inkább hagyjuk.

Vajon mennyibe kerül mindez egy kisebb - cca. 60 m2-es - lakás esetében?
Van tapasztalatotok?

Van egy olyan bizonytalan információm is, hogy magát a cirkókazánt is itt kénytelen megvenni az ember jóval magasabb áron, mert eltérő a helyi szabvány és mást nem engednek felszereltetni. Az EU egységes szabványaira tekintettel ez kissé meglepett. Valóban így van?

Milyen más munkálatok lehetségesek, ahol az engedélyezési folyamat sajátosságai miatt kizárólag helyi kivitelezővel megoldható ezen kívül?

Valahogy be kéne lőnöm az ebből fakadó többletköltségeket, hogy lássam, a felújítandó lakások közül melyekkel érdemes foglalkozni.

Előre is köszi a segítséget.
Herzdame Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3467
Elfelejtettem sok sikert & kitartast kivanni.
Azt hiszem, hogy aki mar fel mer allni a 'rajt'hoz, az mar gyöztesnek könyvelheti el magat.
En mar egy-ket oras nyari strandolastol is kivagyok, nem, hogy azutan meg 180 valahany km't biciklizzek & 42 km't lefussak.
... szal RESPEKT! :-)
Előzmény: pudingman (3463)
Herzdame Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3466
Megneztem a trailert, ... nagyon lyoooo! Köszönöm a Tippet.
Alkalomadtan lekoppintom. ;-)

... most mar tudom, hogy miert debattaznak a politikusaink a 70 eves nyugdijhatarrol.
Biztosan mindegyik latta a filmet. :-)

Előzmény: pudingman (3465)
pudingman Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3465
Voltunk ma moziban, megnéztük a Herbstgold címü filmet. Dokumentumfilm a veterán világbajnokságra készülö szereplökröl. Hihetetlen, hogy 80-90 éves emberek milyen teljesítményre képesek, és milyen pozitív energia árad belölük. Párszor kapart a torkom, meg könnyes lett a szemem......
Egy 92 éves svéd futó, a 100 métert 19 másodpercre futotta, amivel második lett. Azt mondja a végén: a fenébe, ma csak ennyire tellett, de jövöre jobb leszek. A gyöztes ideje, 17 másodperc. Sok mai húszéves nem tudná ennyire futni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!