Keresés

Részletes keresés

kem0001 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23830

Igen, ez nekem is gyanús kapásból, hogy másnapra akár kész lenne. Bár igaz, sablon, panel ablak. Mondjuk az árt kicsit olcsónak tartom elsőre, inkább 300000-re saccolom a kettőt + redőny. Bár redőnyből alumíniumon gondolkodok, szóval az megint kicsit rá fog dobni az árra.

Előzmény: gabeeen (23829)
gabeeen Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23829

"A cég méltán büszke arra, hogy a műanyag nyílászárók széles skáláját gyártja,

a klasszikus ablakoktól a többszárnyú erkélyajtókon át a fix bevilágító falakig."

 

Azt tegyük tisztába hogy az Aluplast GMBH ablak profilokat gyárt, és nem konkrétan ablakot, erkélyajtót stb.

A profilt eladják ablak gyártóknak akik az ablakokat méretre gyártják ablak profil+vasalat+üveg+acél erősítést felhasználva.

 

Itthon a Hevestherm gyárt Aluplast profilból, azon kívül néhány kisebb gyártó még. Lengyelországban sokan gyártanak ebből a profilból én személy szerint még jó minőségű lengyel Aluplast profilból készült nyílászáróval nem találkoztam.

____________________________________________________________________________

 

"A munkát akár másnap is el tudjuk végezni!"

 

Ez a legfurcsább nekem abban amit írtál. Nem találkoztam még olyan céggel akik raktár készleten tartanak nyílászárót az általad írt 240cm x 260cm-es mérethez.

A redőnyök szakszerű felszereléséhez (redőny előkészítés) toktoldók is szükségesek, na ilyennel meg végképp nem találkoztam hogy ehhez valaki raktár készletet tartana.

 

A méretre gyártás legkevesebb 2 hetet igénybe szokott venni normál esetben.

Most hogy tél van ez persze lehet gyorsabb mert ilyenkor kevesebb a gyártók munkája is általában, de máról holnapra azért így sem működik a dolog.

 

 

Előzmény: kem0001 (23828)
kem0001 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23828

Megkérdeztem ezt a huablak céget kíváncsiságból. 

Ezt az ajánlatot kaptam: 

1 db 150x90 BNY ablak

1 db 330x150 BNY+BNY+BNY ablakszerkezet

1 db 240x260 BNY+BNY+FIX+hőszigetelt panel erkélyszerkezet

 Összesen:299 000 Ft

Redőny az összes ablakra:70 000 Ft

A munkát akár másnap is el tudjuk végezni!

Ha a 330x150 ablakszerkezet kimarad az mínusz 130 000 Ft.

Nekem ez az ár kissé sandít elsőre ja és plusz 70000 a redőny mindenhova.

És hogy a szakik esetleg jobban értenek hozzá, itt egy leírás is az ablak szerkezetéről:

Szerkezet: Németországból szállított hőhídmentes műanyag gömbölyített profilrendszer,

horganyzott idomacél merevítéssel, két sorban körbefutó, nagy rugalmasságú EPDM

tömítéssel, kívül-belül fekete vagy világosszürke színben, RAL 9016 standard fehér, német

gyártmányú MACO multi matic  több ponton záródó  biztonsági vasalattal, beépített

résszellőzéssel, hibásműködtetés gátlóval..

 

Az ALUPLAST  GmbH több mint 25 éve foglalkozik a németországi Ettlingenben műanyag

nyílászárók PVC profilrendszerének gyártásával, fejlesztésével és kereskedelmével. Kiváló

minőségű, megbízható termékeiknek köszönhetően Európa összes országán kívül még a távoli

Mexikóba is exportálják ablakaikat. A gyártási folyamat és a minőség-ellenőrzés az EU

elvárásai szerint folyik, ennek köszönhetően az Aluplast nyílászárók számos minőségi

tanúsítvánnyal rendelkeznek, köztük ISO, TÜV és magyar ÉMI bizonyítvánnyal is. A

gyártáshoz csak kiváló minőségű, többszörösen ellenőrzött, újra feldolgozható alapanyagokat

használnak fel. A cég méltán büszke arra, hogy a műanyag nyílászárók széles skáláját gyártja,

a klasszikus ablakoktól a többszárnyú erkélyajtókon át a fix bevilágító falakig. A gyártó az

intelligens anyagfelhasználás és korszerű technológiai megoldások alkalmazásainak

köszönhetően elérte, hogy termékeik mind a gazdaságosság, mind a gyakorlati felhasználás

szempontjából különösen versenyképesek legyenek

 

Ti mit gondoltok így elsőre? Még több helyen is utánakérdezek, de ez így elsőre nem tetszett nekem, szomszédokat is megkérdem hátha jobbat ajánlanak.

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23827

Hát ha így kérik, így kérik, eladható. Ha fizetnek tökmindegy.

 

Biztos otthonosabbnak mutatkozik a belül fa, csak nekem az ilyen megoldás valahogy sosem tetszett. Optikailag egy famintás fólia is ugyanazt a hatást keltheti.

Előzmény: gabeeen (23825)
gabeeen Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23826

A másik dolog amivel engem is "bevittek néha a málnásba" hogy ugyanolyan magasságú ablakok esetében is szét variálták magukat a kilincs magasság megadásával :D

 

 

Előzmény: gabeeen (23825)
gabeeen Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23825

Olasz gyártónak találtam a honlapján, ott szeretik a dolgokat megbonyolítani:-)

 

2-3 éve voltak olasz partner cégeink akik pl mindenféle logika nélkül 2 különböző színű fóliázással kérték az ablakokat, adott esetben mondjuk fényes arany színű vasalati takarókkal de ezüst kilincsel.

 

Először én is gondolkodtam ezek értelmén de aztán rájöttem hogy halott dolog logikát keresni bennük:D

Előzmény: Törölt nick (23823)
kiss_atti Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23824

Nem jól látod.

Azért van kívül műa, mert sokkal jobban ellenáll az időjárás viszontagságainak, és azért van belül fa, mert sokkal szebb, otthonosabb, melegebb.

Előzmény: Törölt nick (23823)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23823

Ennek a vegyítésnek mégis mi értelme? Kinéz valaminek, de nem az.

Vagy legyen tiszta fa, vagy legyen tiszta műanyag.

Előzmény: gabeeen (23822)
gabeeen Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23822

Hoppá!

 

Itt összekeverték hogy melyik oldalra való a fa, és melyikre a műanyag:D

Az öreg Mészölyt idézve: Ilyen méltatlanul! BDSRSTNT! :D

kiss_atti Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23821

Nekem otthon

 

19 éves P2000, sárgo Rotoval. Kétévente "ránézek", semmi bajuk. Műszakilag.

Esztétikailag már látszik rajtuk a kor, de Anya sajnos nem nagy bajnoka az ablatokok/szárnyak külső tisztításának...

:-)

 

Kicseréltem 1.0-sra az összes üveget vagy 3-4 éve, de folyamatosan azon gondolkodom, hogy veszek egy mély lélegzetet, és 90-esből, háromrétegű, hangszigetelt üvegezéssel cserélem, kivéve a fürdő/spájz, stb ablakokat.

De ehhez meg - amilyen hülye vagyok - szétverném a komplett falkávát - és ezt Anya 2 éve nem engedi, így folyik a küzdelem ezerrel...

:-))

Előzmény: gabeeen (23820)
gabeeen Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23820

Nekem itthon Aluplast Ideal 2000-es, 3 kamrás ablakaim vannak, anno a Hevesthermes korszakom elején építettem be őket. 

 

Azóta eltelt 10 év és bizony ha a Veka Alphaline-al akarnám összehasonlítani ez utóbbit akár lehetne űrtechnológiának is nevezni az én nyílászáróimhoz képest.

 

Nekem még sincs semmi gondom a saját mára elavultnak számító "csotrogányaimmal" :D

Előzmény: kiss_atti (23816)
Belzer Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23819

Élő fával kellene védeni, annak nem árt a nap. Pl be lehetne futtatni borostyánnal :-)) 

Előzmény: kiss_atti (23816)
gabeeen Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23818

"Csodálkozom,hogy  a   gyártók   olyat  nem   csinálnak,hogy   kívül  fa,belül,a  hőszigetelő  része   műanyag....Na  az  már   igen!"

 

Ennek mi értelme lenne? Kívül fa? Szerinted a fa "immunis a napfényre"? :D

 

Olyan létezik egyébként hogy kívül alu/belül műanyag, és kívül alu/belül fa nyílászáró.

Mielőtt sorra írod ezeket az oltári nagy hülyeségeidet legalább vedd a fáradtságot hogy utána olvasol a dolgoknak.

 

Előzmény: atrego (23809)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23817

Redőny is van, ami elsődlegesen (állítólag) pont a naptól véd.

Előzmény: kiss_atti (23816)
kiss_atti Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23816

Veka Alphaline is szuper ablak profil.

--

ja,

 

kár, hogy elporlad 15 éven belül, és semmi nem marad belőle, mert eggyé válik az Univerzummal....

:-)

Ellenben, ha mókányolsz rá fából/farostlemezből külső borítást, úgy örök élet + 1 nap. A kívülre került fát ugyanis nem kell kezelni sosem,

minden gyártó egy sík idióta - a műanyagos mérnökökkel ellentétben !! - , amiért nem fát használ külső borításként.

Előzmény: gabeeen (23815)
gabeeen Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23815

A Roto NT is egy kiváló vasalat rendszer, bátran választhatod, ahogy a Veka Alphaline is szuper ablak profil.

Amennyiben ezt választod kérj a tokba polisztirol szigetelést, Ug=0,5W/m2K üvegezést meleg peremmel. Biztos vagyok benne hogy nem fogod megbánni.

 

A Maco is szintén egy jófajta vasalat, de a Roto semmivel nem rosszabb véleményem szerint.

Előzmény: Hangus (23807)
Belzer Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23814

Résszelőző igen. Ez működik úgy mintha kicsit nyitva lenne az ablak, vagy talán nyitva is van. 

Azt gondoltam rendelésnél ki lehet hagyatni. Miért erőltetik ezt ennyire? 

Van még olyan vasalat ami nem tudja ezt a funkciót? 

Előzmény: kiss_atti (23811)
Belzer Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23813

Leírták már itt előttem is páran... Azért közelsem olyan drasztikus a helyzet mint ahogy gondolod! Nem fog az a nyílászáró hipp-hopp elporladni. 

 

"Olyan   helyen  tökéletes  a   műanyagablak,ahol  nem   éri  nap.

Pl. beltéren? :-) 

 

"Csodálkozom,hogy  a   gyártók   olyat  nem   csinálnak,hogy   kívül  fa,belül,a  hőszigetelő  része   műanyag....Na  az  már   igen!

Azért nem mert ettől jobbakat csinálnak. 

Kívül alu belül fa vagy műanyag és pur vagy csak pur. De ezt is írták már előttem. Nézz utána. Érdemes megnézni, mást úgysem fogsz tudni vele csinálni... mert az árát még nagyítóval sem fogod tudni kiolvasni :-)) 

 

Mi lenne ha vennél műanyagot és otthon vágnál rá kívülre egy borítást alu vagy fém lemezből, ami van. :-) 

Előzmény: atrego (23809)
kiss_atti Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23812

Én meg most beszéltem egy állattenyésztővel,

 

azt mondta, hogy a dísztyúkok másfél évet élnek, és ne higgyek a kósza híreszteléseknek, a Városligeti-tóba nem költözött át a Loch-nessi szörny.

Értem én, hogy kigondolsz dolgokat, de leírni is muszáj ??

:-))))

Előzmény: atrego (23809)
kiss_atti Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23811

A szellőző

 

ebben az esetben az a résszellőző, amit maga a vasalat "tud". Benne van, használni nem kötelező.

( Személyes véleményem szerint semmire nem jó, én - ha tehetném - kivetetném minden rendelésből.. nem lehet)

Előzmény: Belzer (23808)
atrego Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23810

a  vasalat  marad az egészből   50  év  múlva.AZ  MEGMARAD!:)))ja és   az üveg

Előzmény: kiss_atti (23805)
atrego Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23809

a  műanyag nem  tart    50 -80   évig....Vagyis   tart,de   darabokban,széthullva,alkotórészeire  bomolva.Most  beszéltem a   műanyagos  mérnökkel,elmondta,hogy  az   UV állóságot  úgy  idézik elő,hogy  a  kompozitba  UV-t  elnyelő,illetve  visszaverő  komponenseket   kevernek.Namármost  a  folyamat  így  lassúbb,de  a   felületről mindenképp   elindul.Nekem is   volt  szerencsém  régebbi   ilyen   anyagú    dolgokat   láni..,hááát-nem meggyőző.

Olyan   helyen  tökéletes  a   műanyagablak,ahol  nem   éri  nap.

Csodálkozom,hogy  a   gyártók   olyat  nem   csinálnak,hogy   kívül  fa,belül,a  hőszigetelő  része   műanyag....Na  az  már   igen!

   Egy  ismerősöm  pedig  azt  csinálta   magának,ő  sem  "szakember",csak  műkedvelő,hogy  a   kívül  meghagyta   a régi  faablakot,belülre/1 méteres   fala   van,mint  az  én   házamnak/betette  a   műenyagablakot.Na  az  tényleg  ezer év,meg  egy  nap!UV  álló,jó  hőszigetelő és   kívülről  patinás,szép is  

Előzmény: Belzer (23802)
Belzer Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23808

Ha már úgyis ablakszellőző a téma... 

 

Nézegettem mostanában is nyílászárós oldalakat, ablakokat, csak úgy (vételi szándék nélkül) hogy kb milyenek, miket kínálnak manapság. Azt láttam hogy sok helyen (szinte mindenhol) bele írják a típusok jellemzői közé, hogy szellőzővel. Hogy van ez? Manapság már nem lehetne szellőző nélkül venni? Csak lehet úgy rendelni.

Hangus Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23807

Veka alhaline 90-es ablakot csak Roto vasalattal lehet szerintetek rendelni? Mindenhol ezt látom, de nekem nagyon a maco vasalatot ajánlották. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23806

Baloldalon, fent van egy "Piszkozatok" az adatlap és a bejárt topikok között. Nézd meg, hátha ott megleled.

Előzmény: kiss_atti (23805)
kiss_atti Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23805

Írtam egy oldalt, és eltűnt a francba...

Két sorban:

 

30 évesek az első, nagy tételben beépített műa. ablakok ( Pók utcai, Tatai úti ltp). A profiloknak semmi baja, a vasalatok elhanyagoltsága miatt nem működnek normálisan. A mostani, sokkal fejlettebb profilrendszerekből, üvegekkel készült szerkezetek - minimális odafigyeléssel, karbantartással - 50-80 évre rendben lesznek.

 

A faablakaid felett eljárt az idő, mint ahogyan a mostani műanyagok felett is el fog. Majd.

Előzmény: atrego (23781)
ganser Creative Commons License 2016.01.23 0 0 23804

Akkor használj kisebb marógépet.

Például dremel multit.

Előzmény: curiousboy (23776)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.22 0 0 23803

Ne is mondd, hétfőn megint mehetek a Lidlibe kiflit venni.

Előzmény: kiss_atti (23801)
Belzer Creative Commons License 2016.01.22 0 0 23802

Nálunk is van egy épület amibe még a 90es évek elején került műanyag ablak. Szoktam nézegetni, dee.. hát azért na. :-) 

Hétvégén lehet készítek róla egy képet és felteszem ide, hogy a jelenleg aktív ablakos urak véleményezzék. Érdekelne mit mondanának róla. 

Előzmény: elemes2 (23784)
kiss_atti Creative Commons License 2016.01.22 0 0 23801

A következő életedben tutti valami állványos fúró leszel.

:-))

Előzmény: Törölt nick (23800)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!