Keresés

Részletes keresés

miglinc Creative Commons License 2015.07.10 0 0 18975

Megpróbálom meg egyszer:

alfi13 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 18974

Azért tegyük tisztába azt a Ridomil gold-ot.

Ridomil Gold MZ 86 WG  ebben mankoceb (Dithane) és mefenoxam van. ÉVI szőlőben 56 nap

Ridomil Gold Plus 42,5 WP rézoxidklorid és metalaxil van. ÉVI szőlőben 21 nap

Előzmény: juhosttt (18966)
Maci_P Creative Commons License 2015.07.09 0 0 18973

Mennyire csináltam rosszul? Ha pár napon belül valamilyen felszívódót kap, az már késő?

 

És ha jól értem, azon a  vesszőn, ahol alig maradt levél, dobjam le a fürtöket, mert nincs értelme megtartani. Az ezután esetleg előbújó hónaljhajtások még segíthetnek az érlelésben?

 

Köszi

            Maci

Előzmény: kavicsos64 (18965)
Kukuma Creative Commons License 2015.07.09 0 0 18972

A képet a beillesztés nagyba kattints nagyobb lesz a képed 

Előzmény: miglinc (18968)
juhosttt Creative Commons License 2015.07.09 0 0 18971

Ridomil gold mz-re gondolhatott!

 

Kicsit megtévesztő ez a név hasonlóság, meg hogy csak az utolsó név az eltéről. Plus vs mz

Előzmény: arpad-lajos (18970)
arpad-lajos Creative Commons License 2015.07.09 0 0 18970

Ridomil Gold plus (peronoszpóra ellen)ebben nem mankoceb, hanem réz van. évi:21 nap +Topas (lisztharmat ellen) évi: 14 nap

Előzmény: kavicsos64 (18964)
arpad-lajos Creative Commons License 2015.07.09 0 0 18969

Ezekről a mini képekről semmit sem lehet megállapítani. Ne lebutított képet tegyél fel.

Előzmény: miglinc (18968)
miglinc Creative Commons License 2015.07.09 0 0 18968

miglinc Creative Commons License 2015.07.09 0 0 18967

Sziasztok!Segítségre lenne szükségem,mi baja lehet a szőlőmnek.Rendszeresen permetezem,levéltrágyát is kapott már kétszer,és így néz ki.Az utóbbi két,három évben jelent ez meg a szőlőben de nem íjjen mértékben.Most ez valami brutális.Érdekes,hogy a fekete szőlő szép zöld,a fehér pedig így néz ki.Mi lehet a baj?Tanácstalan vagyok,kérlek titeket segítsetek.

juhosttt Creative Commons License 2015.07.09 0 0 18966

A ridomil goldban mankoceb van.

Előzmény: kavicsos64 (18964)
kavicsos64 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 18965

Jégverés után mindig felszivódóval kéne fertötleníteni a sebeket ! Fürtönként 8-10 levél kéne ahhoz hogy jól beérjenek a fürtök!

Előzmény: Maci_P (18963)
kavicsos64 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 18964

A ridomil gold évi. ideje 56 nap ez normális ? A dithane is 56 nap ? Ma vettem vegyszereket ,ilyeneket máskor is használtam már de ez most meglepett ,kérdés van -e a csemege szőlőimnek még 56 nap hátra. Valami jártasabb szőlész mondhatna valami rövidebb évis felszívódó+ kontakt vegyszert peronoszpórára ,és lisztharmatra !

Maci_P Creative Commons License 2015.07.09 0 0 18963

Hello!

Tegnap volt egy durva jégeső, a levelek jó részét leverte, komplett fürtöket is, és nagyon sok bogyót is, kilátszik a mag is néha. Cabrio Top volt itthon, és még adtam hozzá rezet is (Astra). Ez elég lehet, hogy a maradékot megmentsem? És a kevés levél elég lesz egyáltalán, hogy beérjenek a fürtök, vagy dobáljak le még belőlük majd valamennyit?

Köszi

            Maci

Marcuszka Creative Commons License 2015.07.09 0 0 18962

Köszönöm a választ, akkor legalább emiatt nem kell újra permeteznem. Reggel nyolcig mindig befejeztem, de úgy látszik jobban jártam volna, ha kihagyom. Remélem azért marad meg valamennyi így is.

Előzmény: gardonyim (18960)
gardonyim Creative Commons License 2015.07.09 0 0 18961

Valamennyit segíthet, ha leszeded, de szinte biztos, hogy ott van már a levelek fonákján is, csak nem vetted észre. Az összes fertőző telepet nehéz lesz kézzel megsemmisíteni... Én permeteznék egyet a helyedben. Ha bio akarsz lenni, akkor narancsolaj+kén mehet, ezeknek az ÉVI-je ráadásul 0 nap.

 

Üdv,

Előzmény: Battaglia (18959)
gardonyim Creative Commons License 2015.07.09 0 0 18960

Ez nekem perzselésnek tűnik. 25 fok felett, vagy erős napsütésben ne permetezz, különösen ne kénnel! Melegben csökkentheted a kén dózisát, közelebb az előírt minimumhoz. Lehetőleg valami jó minőségű (szemcseméret eloszlás) ként használj, pl. Thiovit-et vagy Kumulus-t!

 

Üdv,

Előzmény: Marcuszka (18958)
Battaglia Creative Commons License 2015.07.09 0 0 18959

Az egyik szőlőn vagy két fürtön is látszik a lisztharmat. Eddig nem permeteztem. Segít ha leszedem a két fürtöt?

Szellősen tartom a tőkét, ez is ott fertőződött ahol a szomszéd telke el van hanyagolva és a sok gaz felfutott a kerítésre. Eger1 fajtáról van szó.

Marcuszka Creative Commons License 2015.07.09 0 0 18958

Sziasztok! Második éve vagyok szőlős gazda. Ez éven szerettem volna mindent megtenni, hogy legyen szőlőm, hogy lássam, melyik tőkén milyen van. Tavaly a lisztharmat miatt, meg mert későn jutottam a telekhez már nem volt jó termés. Többnyire bordóilé plusz kén neo val permeteztem. Ilyen levelek kezdenek feltűnni egyre több helyen. A fürtből még csak kettőt-hármat láttam ilyet.Legutóbb pár napja permeteztem. Előtte egy héttel azelőtt. Szeretném megállítani, de nem vagyok még elég tapasztalt. Próbálom diagnosztizálni, talán orbánc, de akkor ez a permet nem volt jó ellene. Tudtok segíteni?

pintjano Creative Commons License 2015.07.08 0 0 18957

"ahogy jön a déli órák száma, egyre közelebb kerül a naphoz a föld azon oldala ahhoz a naphoz"

S ha már földrajz: miért van az, hogy az É-i sarkon nyáron amikor több hétig nem megy le a nap, mégsem olvad el a jég??? "Mert mindig "laposkúszásban" jön a Nap fény!!!

 

No nem kerül közelebb, hanem a beesési szög növekszik (s ha nem lenne visszaállitva az óra, akkor tényleg délben "delelne", igy 1 órakor van a dél!!)

S délután 2 kor--igy csalással 3!!!-- van a legmelegebb. Nem fűt délután jobban, de addigra már a talaj és levegő is jobban felmelegedett... Most a kánikulában persze alig érezni külömbséget, mert már reggel is nagyon meleg van...

Nem véletlen a K-i lejtőnek jobb a vizmegtartása, mint a Ny-i nak... a nemes szőlő D-DNY-i lejjtőre való.

Eygébként a Bianka nem csipi ezt a meleget, de ősi szőlőfajok most vannak elemükben, az "ámerikaiak" pedig haldokolnak...

Egyébként ha vki nem tudná, télen vagyunk közelebb a naphoz, ezért nálunk (É-i féltekén) 2 héttel rövidebb a tél, mint a D-i féltekén

üdv PJ

Előzmény: juhosttt (18954)
juhosttt Creative Commons License 2015.07.08 0 0 18956

Szóval a föld nem forog (gondolom lapos is...), ha nyugatra ér a nap akkor idő arányosan nő a hőmérséklet is (bár én ezt nem érzem, de biztos bennem van a hiba), az algakivonat egy kőzet.

Na akkor ezt megbeszéltük! :D 

Előzmény: öreg_néne_b (18955)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.07.08 0 0 18955

Nem vagyok egy földrajz guru

Ez a rész igaz, a többi teljesen téves.

Előzmény: juhosttt (18954)
juhosttt Creative Commons License 2015.07.08 0 0 18954

Nem vagyok egy földrajz guru, de egy kis alap műveltségem van:

A föld forog (kicsit oválisan, de ez most annyira nem fontos nekünk). Szóval "felkel" a nap, ilyenkor ahogy jön a déli órák száma, egyre közelebb kerül a naphoz a föld azon oldala ahhoz a naphoz. Ezután ahogy távolodik szóval nyugat felé halad a nap, akkor egyre hűvösebb lesz, mert távolodunk a naptól....

Ha a te logikád követnénk, akkor mire nyugatra ér a nap már 60-90 C foknak kellene lenni, mert a napsütéses órák száma mégis csak több mint délben... O.o De nem így van, ha nyugaton lenne a nap 24 órát, akkor se melegedne fel úgy a levegő, mint amikor dél-kora délután jár.

 

 

De nem vitatkozom olyannal akinek az algakivonat egy kőzet. (ha már ócsárolásba csapott át a vita...)

Előzmény: öreg_néne_b (18951)
zsorsz Creative Commons License 2015.07.08 0 0 18953

"De nem vitatkozom olyanokkal, akikből teljesen hiányzik a logikus gondolkodás képessége."....:))))))))))  hasamat fogom a röhögéstől,a bőrzeke sokat kibír.:)))) 

Előzmény: öreg_néne_b (18951)
zsorsz Creative Commons License 2015.07.08 0 0 18952

"Egyszerűbb, ha a leveleket leszeded, bele egy üvegbe, lezárod aztán ki a napra" .....jó ötlet,de egy áttetsző fóliazsák kezelhetőbb lesz.Köszi az ötletet.

Előzmény: juhosttt (18949)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.07.08 0 0 18951

Délután nem azért van melegebb, mert erősebben süt a nap, hanem, mert reggel óta folyamatosan süt.

De nem vitatkozom olyanokkal, akikből teljesen hiányzik a logikus gondolkodás képessége.

Előzmény: juhosttt (18948)
zsorsz Creative Commons License 2015.07.08 0 0 18950

A választ juhos kolléga megadta.

Előzmény: öreg_néne_b (18947)
juhosttt Creative Commons License 2015.07.08 0 0 18949

Tüzet NE rakj ebben a melegben, vagy ha mégis, csak nagyon körültekintően, legyen nálad lapát/ásó, hogyha elszabadulna, akkor földel le tudd hányni + víz az oltáshoz. Ilyenkor még egy cigicsikk is katasztrófát tud okozni.

 

Egyszerűbb, ha a leveleket leszeded, bele egy üvegbe, lezárod aztán ki a napra. Nem hinném hogy túlélik. Ha mégis látsz mozgást, akkor kézzel is megölheted.

A rovarölőket azért nem honorálom, mert ahol rovar van ott van madár és pók, aztán majd kialakul a természetes fauna. (persze ahol kabócák özönlenek ott ez nem ilyen egyszerű, ott muszáj)

 

 

 

Előzmény: zsorsz (18945)
juhosttt Creative Commons License 2015.07.08 0 0 18948

Ha nyugaton jár a nap, lehűl a levegő, hűvösebb van. Továbbá a meteorológusok is mindig azt mondják h a délutáni órákban ne legyünk a napon, mert nagy az uv sugárzás meg stb stb.

A keleti napsütés nem olyan intenzíven "süt", az kellemes mind az embernek, mind a növénynek. Nekem a szobám keleti ablakú, itt minden virág/növény nagyon jól érzi magát. A fiatal palántákat/növényeket sem perzseli az a napsütés.

A nyugati napsütés már gyenge, több óra kell, hogy ugyanazt a hatást elérje, mint a keleti.

 

A délelőtti-kora délutáni is jó lenne, ha nem 45-50 fok lenne a napon. Ez már a növényt perzselheti, az ember hőgutát kap, leég, a hülye munkatársak átcsapnak méghülyébbé... Szóval az erős napsugárzásnak vannak hátrányai. De ettől függetlenül én inkább kapálok 50 fokba napon, mint hideg legyen :)

Na de nem offolok.

Előzmény: öreg_néne_b (18947)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.07.08 0 0 18947

Egyáltalán nem logikus. A nap ugyanolyan erővel és ugyanannyi ideig süt Keletről, mint Nyugatról. De ezt csak a koránkelők látják.

Előzmény: zsorsz (18939)
Jani71 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 18946

Neked is köszönöm az észrevételt és az ötletet!

Az általad javasolt kísérlettel odáig el tudok menni, hogy üvegben 'kitenyésztem' (ha van mit).

A többi kérdéses, inkább nem megvalósítható.

Viszont további adalékként még annyit (a hsz-odban írtakra reagálva - ezt eddig nem írtam, de épp az imént beszélgettünk itthon erről), hogy a kronológiához hozzá tartozik a szőlő tetejezése is.

Ha egyelőre elfogadjuk a perzselést, akkor a képlet része, hogy nem rég tetejeztem.

Az alábbi hsz-omban írt 'talajtakarás' részben ennek a talajon hagyott darabjait jelenti.

Ugyebár felülről meg leszedtem a 'tetőt'... Minden tényező a legrosszabb időzítéssel jött.

Egymást erősítve...

Felszívódót mindenképpen tervezem (szigorúan figyelve az ÉVI-re!).

Az az igazság, hogy a botritisz miatt még a fürtzáródás előtt akartam valami Teldor/Chorus/Topas/Ridomil/Amistar félét szórni, de eltrehánykodtam.

De még nincs minden veszve, mert vannak olyan fajták, ahol még időszerű.

Na meg talán a záródott fürtöknél se értelmetlen, ha alaposan csinálom.

No hát majd lesz valami, meglátjuk a többit!

 

Előzmény: arpad-lajos (18944)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!