Keresés

Részletes keresés

Hermione_Granger Creative Commons License 2003.11.19 0 0 400
Bocs. "erről" :)
Előzmény: Hermione_Granger (399)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.11.19 0 0 399
Szerintem erre a "határviszályról" van szó:

http://index.hu/eu/olivenza1108/

Előzmény: dismay (398)
dismay Creative Commons License 2003.11.19 0 0 398
Hali,

Mariza az uj Fado istennő, Lisszabonban mindenhol őt reklámozták, de lemaradtam a koncertről...

a határviszály vmi halászati dolog volt északon, ugyanis a halak már egyre kevesebben vannak, és bacalhau-t is észak-európából importálják:) (ami elég röhejes hiszen ez a nemzeti kaja)...

byte

dismay

Előzmény: marzel (397)
marzel Creative Commons License 2003.11.17 0 0 397
* és mi ez a határ viszály amit a Népszabadság ír?
Dunno. nem hallottam rola.

* amúgy bírod a portugálokat?
Nincs sok kapcsolatom veluk. Bar eppenseggel most portugalokkal lakom egyutt. Jo fejek, de foleg erasmusosokkal logok: olasz, katalan, belga, francia, nemet... Van 1 csomo spanyol, de annyira nem jonnek be: akiket ismerek baromi hangosak, allandoan mosolyognak, es nagy az arcuk.

* FC Porto stadionban voltál?
A foci kimaradt az eletembol.

* Ez a Mariza tényleg egy új Amalia?
He? Desculpa? Nem vagom, ki egy uj mi?
Mindegy, mert ugyse tudom.

Előzmény: dismay (396)
dismay Creative Commons License 2003.11.09 0 0 396
Olá,

és mi ez a határ viszály amit a Népszabadság ír?

amúgy bírod a portugálokat?

FC Porto stadionban voltál?

Én a FIFA 2004-el most nyomom a portugál bajnokságot:)

Ez a Mariza tényleg egy új Amalia?
Mindenütt nyomják, nyáron a Madredeus: Electronico-t vettem meg... Megéri?

até a logo

dismay

Előzmény: marzel (395)
marzel Creative Commons License 2003.11.06 0 0 395
Most éppen süt a nap, de nagyon szeret esni az eső is.
Előzmény: dismay (394)
dismay Creative Commons License 2003.11.05 0 0 394
Hali,

mi a helyzet Porto-ban?

byte

dismay

Előzmény: Hermione_Granger (393)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.10.17 0 0 393
Mi a baj a nickemmel??? :)))
Előzmény: dismay (392)
dismay Creative Commons License 2003.10.17 0 0 392
Olá Hermione,

nyugodtan kötözködj, csak felvágásból használom:)

de írhatom Lizsboá-nak ahogy ejtik is...

szóval portugál buzi vagyok ezért, meg a Lisszabonról Thomas Liewen jut eszembe a sorozatról ahogy a náci kémekkel harcolt a híres sorozatban:)

amúgy ilyen nick-el kérded:))

byte

dismay

Előzmény: Hermione_Granger (391)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.10.17 0 0 391
OFF
Bocs, nem kötözködni akarok, csak szeretném már megtudni, hogy miért hívod Lisszabont Lisboának? Nem jó a magyar név? Bécset is Wien-nek emlegeted?
(Tényleg nem bántani akarlak, ne értsd félre)
ON
Előzmény: dismay (390)
dismay Creative Commons License 2003.10.16 0 0 390
Szia,

azért a szótár csalós lehet, ha nem tanultál előtte portugálul, mert nagyon slendriánok a portugálok kiejtésileg...

Lisboa-ban nyáron még én is szívtam, habár vmennyire tudok beszélni... vagy az angolukkal jöttek, vagy vmi brutál helyi nyelvjárásban próbálkoztak, azért a többségében megértettem magam persze... a legnagyobb dícséret az volt amikor megnyugtattak, spanyol létemre nagyon jól beswzélek protugálul:)

byte

dismay

Előzmény: alha (389)
alha Creative Commons License 2003.10.16 0 0 389
Sziasztok!
En is mar nagyon varom hogy indulhassunk.November 4.e mar nincs is olyan messze.
A leirtak alapjan,akkor beszerzek egy szotarat is.Amugy keszenlett a honlapjuk,oktober elejere.Viszont elfelejtettek egy megközelitesi linket beiktatni,ugyhogy kereshetjük a palyat,allitolag 5 kmre van Bragatol.
Mivel tudjuk a hotel cimet,igy megvan az elsö utunk a repterröl.A hotelben pedig csak utbaigazitanak.
Mi az az Erazmus?Mit is tanulsz hat ott tulajdonkeppen?
dismay Creative Commons License 2003.10.16 0 0 388
Olá,

Erazmus-osnak leni királyság:) Most volt ismerősöm Lisboa-ban...

Szóval ha szembe állsz a főtéren a városházával akkor balra van egy kis utca Rua da Fabrica ami felmegy egy térre aminek a neve Praca de Guilherme Gomes Fernandes (en itt laktam a Duas Nacoesben).

Na ezen vannak a Büchhandlerek, és a közepe táján balra van a kocsma.

Másik érdekes dolog, a főtére alsó részében lévő kocsma igen jellegzetes portugál pincére:)

Ha a posta mellett elmész van egy zsákutca a Travessa de Congregados, itt van egy Paris nevű étterem, nagyon lepukkant 60-as évek fíling, és ugyanolyan drága mint a parton.

A piacon voltál? érdemes megnézni milyen a polip mielőtt az asztalra kerül. A Douro partján találtam egy kis éttermet ahol mind a főtt és mind a sült verzióját királyan készítették el...

Mondjuk a Tripas nevű helyi ételt nem kostóltam (vmi pacalszerű cucc), meg disznó van benne, azt meg nem szeretem...

Portugálul is tanulsz kint?

Amúgy szerinted milyenek az ottani portugálok, nekem több éves Lisszaboni tapasztalat után kicsit barátságtalanabbak....

Amúgy nekem Amszterdamra meg Marseille-re hasonlított nagyon a hely...

A reptér meg egy röhej szerintem, mintha vmi banánköztársaságban szállnál le:)

Adeus,

dismay

Előzmény: marzel (387)
marzel Creative Commons License 2003.10.15 0 0 387
Ingyen ruha a meztelen vásárlóknak
Ezt lekestem :)
Előzmény: CsFeco (385)
marzel Creative Commons License 2003.10.15 0 0 386
Haat nem mondom, hogy nem lepukkant Porto. A kulso reszeken eleg gaz csupa beton hazak vannak. Ribeiran pedig a regiek olyanok, amilyenek. A metro meg mindig nincs kesz (bar allitolag mar valamelyik reszen mukodik).

Tul hideg nincsen. Hetvegen lementunk delre, Lagosba, ott volt igazan jo ido ~28 fok. :)

Egyebkent tanulni jottem egy fel evre (ERASMUS), vagy mi a szosz :))))

Szoval merre is van az a holland utca?

Előzmény: dismay (384)
CsFeco Creative Commons License 2003.10.14 0 0 385
Egy kis színes hír Portugáliából: :)

Ingyen ruha a meztelen vásárlóknak

2003. október 14., kedd
Egy portugál divatszaküzlet felajánlotta, ingyen öltözteti fel pucéran érkező vásárlóit.

Egy fiatalokat célzó ruhaüzlet Lisszabonban akciót hirdetett: aki szerdán meztelenül megy vásárolni hozzájuk, ingyen kapja meg a kiválasztott ruhákat, adta hírül az AFP hírügynökség.

"Aki pucéran érkezik, felöltözve távozik" - nyilatkozta a hírügynökségnek az üzlet egyik menedzsere, Vera Guedes.

A résztvevőknek nem kell meztelenül végigsétálniuk az utcán, elegendő lesz, ha a bolton belül vetkőznek pucérra, ráadásul törölközőt is kapnak majd, hogy a nyitásra várva az utcán eltakarhassák magukat.

Amikor megadják a jelet, a vásárlóknak le kell dobniuk magukról a törölközőt, majd bemehetnek a boltba, ahol egy teljes öltözéket (cipő kivételével) magukra ölthetnek, majd fizetés nélkül távozhatnak.

dismay Creative Commons License 2003.10.14 0 0 384
Hali,

irigyellek, gondolom ott még jó idő van:)

még mindig olyan lepukkant Porto?
megnézted a Holland utcát, ahol, 3-4 holland könyvesbolt is található?

ezen van egy igazi helyi erős kocsma óriás TV-vel stb. ne hagyd ki...

amúgy mit csinálsz kint?

byte

dismay

Előzmény: marzel (383)
marzel Creative Commons License 2003.10.13 0 0 383
Ola!


Na mi ujsag, egy honapja megallt az elet?

Vegre kijutottam Portoba. Masfel hete vagyok itt, es 5 honapot leszek osszesen. Mostmar nincs kerdesem. Elvesztem. Na jo nem, de az elso het nagyon durva volt. Senki sem beszel az uzletekben angolul, ami mondjuk kene ahhoz, hogy buszjegyet vegyen az ember. Azert mukodik. Egyedul a diakok beszelnek angolul, de sokan huzzak a szajukat, hogy nem nagyon tudnak.Meglepo, hogy sok idos ember beszel angolul. Ja bocs, a repteri busz vezetoje beszelt angolul. A tobbi nem.

Utbaigazitas: buszvezetoben ne bizz. Ha nem pontosan oda megy, ahova te akarsz, hanem 1 utcaval odebb, akkor elhajt, hogy ez nem a te buszod.

Orulten vezetnek. Lonely Planet szerint itt van a legtobb baleset Europaban. A busz 30-as tablanal 60-al megy. A taxis varosban 100-al. Persze csak ejszaka, mert nappal dugo van, ui. a legtobb diak kocsival jar. Allitolag, ahogy buknak ki a felev soran ugy javul a kozlekedes :)

Utbaigazitas meg: Nagyon segitokeszek. Akkor is, ha nem beszelnek angolul. Akarmilyen ertelmes fejet vagtunk eddig altalaban mindig 5x elmondtak merre kell menni. Ez aztan jol megkavar. Lonely szerint, ritkan hallhato az hogy nem tudom. Akkor is megmondjak merre menj, ha nem is tudjak :) A holgy akitol a koleszom felol erdeklodtem nem torodott bele, hogy nem tud segiteni, es elrangatott az otodik emberig, aki mar tudott angolul. A lenyeg az, hogy mar eleve jo utcabol indultam, kb. 5 perc gyaloglas utan megtalaltam volna, igy lett belole 1 ora. Szoval ovatosan.

A hazak szamozasa az idegeneket megtevesztheti: ha a 30-as szamnal allsz es a 330-at keresed, nem biztos, hogy a varos masik vegeben van. Nem ritka, hogy 20-30-asaval kovetkeznek a szamozasok, igy a fenti pelda ket aprocska haztombot jelent.


Na, kiadtam magambol. Azert szep a varos :)
dismay Creative Commons License 2003.09.02 0 0 382
De nada!

Amúgy a vásárláshoz. Eléggé borzalmasan tudnak öltözni a portugál nők. De nem a csokikról beszélek:)

Előzmény: marzel (381)
marzel Creative Commons License 2003.08.30 0 0 381
Obrigado.
Előzmény: dismay (379)
alha Creative Commons License 2003.08.28 0 0 380
Köszi a valaszt.Akkor mi is ott veszünk terkepet,mivel novemberig biztos nem jutunk el Pestre.
A vasarlasrol meg mindig senki nem irt.Lanyok!Milyen a tapasztalatok?Nagyon konzervativ,vagy lehet valami divatosat is talalni?
Előzmény: kathy (377)
dismay Creative Commons License 2003.08.28 0 0 379
Hali,

HUNGRIA / Budapeste (abrange Bulgária e Croácia)

Icep Portugál Nagykövetség
MOM Park C épület IV em.
H-1123 Alkotás u.53
Budapest - Hungary

Delegado: Dr. JOAQUIM PIMPĂO

Tel: 00-36-1-4887865
Fax: 00-36-1-4887870
E-mail: icep.bpest@mail.datanet.hu

Előzmény: marzel (378)
marzel Creative Commons License 2003.08.27 0 0 378
Portugália autóstérkép 2400.- HUF, most láttam az M7-en egy MOL kútnal. (nagy, hajtogatnivaló fajta)

Ez valamelyik korábbi (pár éves) hozzászólásban volt:
"akinek kellenek térképek, árlisták stb. az menjen a Belgrád rakparton az ICEP Portugál Kereskedelmi Irodába, kb. két nagyszatyornyi anyagot vágnak hozzá (A Márc. 15. térhez esik közelebb)" - Van még ilyen? Még most is itt? Telefonkönyvben nem találtam. (neten sem)

Előzmény: Jozsef (376)
kathy Creative Commons License 2003.08.27 0 0 377
Sziasztok!

Jo terkepet minden varosban lehet szerezni, ha nem keso este ersz oda. Mindenhol van "Turismo", azaz informacios iroda (ki vannak tablazva, ha jol emlekszem, kek negyzetben egy kis "i" betu). Ingyen adjak, es altalaban jo kis terkepek. Itt lehet beszerezni meg mindenfele mas infot, konyvecskeket, ilyesmit szinten ingyen. Legtobb varosban 7-ig van nyitva a Turismo, de van, ahol csak hatig.

Vigyazzatok, Portoban a hid felso resze (+ a fel varos) le van zarva az autok elol (ha ugyan azota be nem fejeztek) a metroepites miatt, es csak gyalog lehet rajta atjutni. Egyebkent nekunk nem volt bajunk a parkolassal, szinte mindenhol talaltunk helyet, viszont legtobb helyen szorgalmasan kell bedobalni az automataba az eurokat.

Az kek csempes hazat nem fogod elteveszteni ha legalabb ot percet setalsz a varosban :-).

A borospincekbe erdemes lemenni es kostolni, meg akkor is, ha legtobb helyen par euroba kerul. (Auto nem kell hozzajuk, gyalogtavolsagban vannak.) Finomak a borok... Viszont vasarolni szerintem nem nagyon erdemes ott, mert a szupermarketekben sokkal olcsobb a portoi (igaz, ki tudja, ennyire "jo").

Udv,
Kathy

Előzmény: alha (375)
Jozsef Creative Commons License 2003.08.26 0 0 376
Köszi a valaszt.A ferjem szerint egy berautohoz terkepet is kapunk.Szerintetek erre remenykedjünk?
Én már négyszer béreltem kint autót, de még egyszer sem kaptam térképet. De pár euróért - szerintem - Ausztriában is beszerezhetsz egyet.
Üdv
József
Előzmény: alha (375)
alha Creative Commons License 2003.08.26 0 0 375
Köszi a valaszt.A ferjem szerint egy berautohoz terkepet is kapunk.Szerintetek erre remenykedjünk?
Vagy legalabbis az irodajukban kell lenni,amit megvasarolhatunk.de ha mashol nem is,a repteren kell lenni,ugye?Portorol es Bragarol kellene.
Közben az utolso mailüket megegyszer elolvastam.az utoiratban emlitettek hogy aug.18-30igszabadsagon vannak,ugyhogy remenykedem weblap ügyben.
Küldött mar valaki bort haza?Bevasarolnank,ha van egy jo tip hazaszallitasi ügyben.bar 20kgot biztos nem erünk el a poggyasszal,adjam fel hat a repteren poggyaszkent?
Előzmény: dismay (374)
dismay Creative Commons License 2003.08.26 0 0 374
Hali,

Porto másik oldalán a régi hídnál borospincék vannak, meg a város kertvárosi és proli része is lentebb a Douro partján.

Érdemes kimenni az óceán felé, mert érdekes a tengerpart mármint nekünk.

A Boros ház szerintem a parti éttermektől van nem messze, ha a nagy lejtős Marseille-t idéző utcán mész lefele, de lehet hogy tévedek.

Amúgy nagyon jellemző a portugálokra, hogy mindent megígérnek, aztán meg nagy ívben...

A versenylapja szerintem is utána készül el:)

dismay

Előzmény: alha (369)
marzel Creative Commons License 2003.08.25 0 0 373
Oké a Buszt nem gondoltam komolyan. Eléggé kényelmes vagyok, inkább repcsi.

Portoról két térkép:
http://www.stcp.pt/pt/mapas/ - Ez a helyi BKV oldala, leginkább a járatokra koncentrál, viszont pdf-ben is letölthető, nyomtatható.

http://ortos.igeo.pt/igeoe/ingles/ - 1 méteres felbontású légifotó térkép Portoról, Lisszabonról és egész Portugáliáról, bár az utobbinak eléggé furák a színei.

Előzmény: alha (369)
tomlaker Creative Commons License 2003.08.24 0 0 372
szerintem inkább a rendezvény utánra lesz kész, de hát ez is a latin temperament bája:))))
Előzmény: alha (371)
alha Creative Commons License 2003.08.23 0 0 371
Szia!A hotel leirasban az all hogy 100m-re van a Bom jesustol.Azt biztos nem hagyjuk ki.
Közben az egesz topikot vegigolvastam.Nagyon informativ volt.Igy mar lassan kepet tudok alkotni az orszagrol,es mar alig varom hogy repüljünk!
arra is kivancsi vagyok mar hogy ilyen mentalitasuak milyenek egy rendezvenyszervezesben.A verseny november 8-9 lesz,de a verseny /nemzetközi!/honlapja meg mindig munka alatt all.Talan nov 1re kesz lesz.
Előzmény: tomlaker (370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!