Keresés

Részletes keresés

Ez a nick is foglalt! Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48755

Biztos igazad van, ítéleteddel szakmai alapon nem vitatkozhatom.

A konkrét epizódot --amiről beszélsz-- sem láttam.

Egy dologra szeretten volna felhívni a figyelmedet: TV show esetében a "3-4 perccel előtte láttam" értelmezhetetlen fogalom :-).

 

Nézd vissza egy akármelyik epizódot. Átlagosan 5-10 másodpercente van vágás, ha "akció" van 2-3 másodpercente.

A hangsáv gyakran nem a kép saját hangja, hanem a vágás előtti klipből nyúlik át.

Mivel a képet nem 2-3 mp-es blokkokban veszik fel, ezért szükségszerű, hogy a végső adásban megjelenő képsorrend _NEM_ a valós idő szerinti sorrendet tükrözi, így nézőként a konkrét nyers felvételek (mert több operatőr is van) hiányában olyat mondani hogy "én már korábban láttam" nagyon bátor.

 

 

Előzmény: kriseva (48754)
kriseva Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48754

Miért néztem volna vágott adást?A TV-ben láttam,követtem az eseményt attól a pillanattól,ahogy a pit gazdik megérkeztek hozzá a saját kutyájukkal.Az ő kutyái,vagy mitudoménkié már kint voltak,vagy 8-9 pit.Leállt a gazdikkal beszélni,úgy,hogy hátatfordított a kutyáknak.Nem ez a gond,de új pit került a mondjuk összeszokott falkába.Ilyenor soha nem fordíto hátat a kutyáknak,1 percre sem.Nem telt el 6-7 percnél több,és kitört a verekedés 2 kutya között.Ha szemben áll velük,jól láthatta volna,hogy az a 2 kutya össze fog verekedni,teljesen nyilvánvaló volt a testbeszédükből.Meg az is,ahogy Cézár megijedt.

Arró meg már nem is beszélek,miyen szakszerűtlen módon próbálta őket szétszedni,illetve hárman kapkodtak,a két nem túl gyakorlott,újonnan érkezett gazdik segítségével.

Megnyugtatlak,nem 1 műsorát láttam,és nem csak ebből vontam le következtetéseket.

Azt is láttam,mikor meghívták egy farmra,tejes 1 hónapra,hogy egy befogadott kutyát,akit már 1 éve nem tudtak megfogni,se a közelébe menni,segítsen megszelidíteni.Na látod,azt az adást tutira megvágták,mert napokig kínlódott vele,nem egyedül,hanem 2 segítőjével,és nem ment.A kutya pontosan 12 pórázt szakított le magáról,én mr kínomban röhögtem,aztán csak annyit láttunk,hogy ölben hozza ki a lovak közül.Majd 1 hónap múlva.Közben ki tudja mit csinált vele,mert a kutya remegett a kezében.

Csak úgy halkan jegyzem meg,hogy elszökött,agresszív,vagy nagyon parás kutya befogására az állatvédőknek nincs fizetett 1 hóapjuk,főleg ha az a kutya mondjuk egy megközelíthetetlen,más emberekre veszélyes,utcán kóborló agresszív káj,vagy kau,vagy bármi.Be kell fogni rögvest.Nem úgy,hogy majd holnap felkelek a farmon,és folytatom.

Nem állítom,hogy egyáltalán nem ért a kutyákhoz,azt viszont állítom,hogy sokszor követ el súlyos hibákat.És ezt nem egy filmből szűrtem le.

Előzmény: Ez a nick is foglalt! (48748)
wastegate Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48753

 

3 és most 8.5 hónapos ...

 

w

Előzmény: Pisces72 (48739)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48752

:) Vannak, bizony! De a hörcsög még a mutatóujjadat sem képes leharapni, ha elrontod a dolgokat, max egy kicsit megcsípi...

Előzmény: Ez a nick is foglalt! (48750)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48751

Na, pont ez az, ami miatt én Korom Gáborra szavazok. Az ő módszer-együttese szinte milliméterre pontosan azt adja, amire MA van szüksége egy kutyatartónak. Mert párszáz -párezer- éve bizony, mások voltak a viszonyok, mások voltak az emberek, a társadalmak, és mások az elvárások is, amit a kutyával szemben támasztott az ember, és nem biztos, h azok a módszerek, amikkel évszázadokkal ezelőtt sikeresen működtünk együtt, azok ma is elérik a céljukat. A céljainkat. Ő elég inteligens és elég bátor volt ahhoz, h egyrészt újragondolja ezeket, másrészt jó kérdéseket feltéve megtalálja a ma helyes válaszokat. Ő sem fedezett fel semmi olyat, amit ne tudtunk volna jóval korábban, csak testre szabta a kollektív tudást. Nagyon pontosan. :)

Előzmény: Ez a nick is foglalt! (48748)
Ez a nick is foglalt! Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48750

lehet hogy a hörcsögtartásnak is vannak szigorú szabályai...

Előzmény: Gabiiiiii (48747)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48749

Az én tapasztalatom inkább az, h legtöbbször a szeretettel van baj. Hibás pl. legelőre rakni, és ha a másik kettő nem teljesül, akkor meg pláne katasztrofális. És elég gáz a kutyát emberi módon -gyerek helyett :(- szeretni. Neki nem arra van szüksége.

Előzmény: Ez a nick is foglalt! (48746)
Ez a nick is foglalt! Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48748

Azért legyünk igazságosak.

Te egy vágott adást néztél. Ez alapján igen merész bármiféle következtetést levonni.

Lehet, hogy amit a műsorban 4-5 perccel hamarabb "láttál" az valójában egy-két órával esetleg napokkal is korábban történt, és közben rengeteg egyéb dolog történhetett aminek hatására Cesar úgy döntött ahogy döntött. (pl. a kutyát megfegyelmezték, stb.)

 

Valószínűleg a fickó nem hülye, sok kutyával foglakozott, és a kutyológia egyébként sem egzakt tudomány.

Pl. jópárszáz évig teljesen más módszerekkel/elvárásokkal neveltek mint mostanság, mégis voltak okos kutyák; mégis azt mondják hogy a kutya az ember legjobb barátja és nem azt hogy a kutya őrjöngő szörnyeteg :-).

 

Szóval részemről csak annyi, hogy nekem kicsit keveset mond a műsora.

Előzmény: kriseva (48744)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48747

szerintem meg akinek ezek nem egyertelmu alapfogalmak egy kutya kapcsan,az tartson aranyhorcsogot

Előzmény: Ez a nick is foglalt! (48746)
Ez a nick is foglalt! Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48746

Szerintem egyáltalán nem triviális.

Ha olyan magától érthetődő lenne, akkor nem lenne annyi frusztrált viselkedészavaros kutya a parkokban.

(véleményem szerint leggyakrabban a fegyelem és a mozgás hiányzik).

 

Gyakran az igazság retrospektíve már tényleg egyszerűnek tűnik, de rájönni azért nem biztos hogy az :-).

 

Előzmény: Gabiiiiii (48743)
kriseva Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48745

A  fegyelmet meg Korom Gábortól tanuld,hidd el,sokkal sikeresebben fogod tudni alkalmazni.Ez csak jó tanács.

Előzmény: Lego75 (48741)
kriseva Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48744

Senki nem mondta,hogy Cézár hülye,csak azt,hogy amiből ő milliókat szed össze magának,azt egy rutinos kutyatartó simán übereli.De láttam pl.olyan műsorát,aminél ömkéntelenül felkiálltotta,hogy ez ne normális.Például mikor kiengedte a pittjeit,mert hozta hozzá egy neveletlen pittet,beengedte a sajátjai közé,és HÁTAT FORDÍTOTT a kutyáknak.Majd baromira csodálkozott,hogy a kutyák összeverekedtek,alig bírták hárman szétszedni őket.És nem azért mert én,de én már 3-4 percel előbb lláttam,hogy össze fognak verekedni.És még sorolhatnám...

Előzmény: Lego75 (48741)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48743

ne is szegyeldd,honnan tudhatnad?

 

kizart,hogy a sajat jozan eszeddel nem tudtad ezt a harmas alapelvet megtalalni:)

Előzmény: Lego75 (48741)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48742

Ezt az elsőt honnan is szűrted le?

Előzmény: Lego75 (48741)
Lego75 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48741

Lehet, hogy ez a César Millan szerintetek egy hülye nem ért hozzá, de hogy jól eladja magát az biztos... Nálam a sorrend fordított volt: csak annyit tudtam, hogy van egy műsora tévében, de abból szinte egy epizódot sem láttam, a könyvét viszont most olvasom. Nem vagyok rutinos kutyás, nincs még egy éve, hogy meg van a labink. Én hasznosnak tartom a tanácsait, pedig nem járok rózsaszín ruhában és a kutyát sem öltöztetem bőrszerkóba. A három alapelv amit tanácsol: 1. SOK MOZGÁS, 2. FEGYELEM, 3. SZERETET. Be kell látnom, hogy ezt én sem mindig tarto(tta)m be, de azért igyekszem, mert fontosnak érzem. Ennek a kiképzéshez szinte semmi köze sincs, de én nem szégyellem, még tanulom a kutyával való együttélés szabályait. 

Gabiiiiii Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48740

en szinte mind lattam,hidd el,sokkal nagyobb aranyban fordul elo,mint 2:)

 

volt egy par resz,amit erdeklodessel figyeltem,pl ami minket is erint,a szeparacios szorongasosak,de semmi latvanyosat nem lattam,ezert tovabbra is megyek a sajat fejem utan...Talan a leghasznalhatobbat a Victioria musoraban lattam,amit hasznalhatonak gondolok,de nem tudom mit szolna a fonokom,ha egesz nap webkameran figyelnem a kutyat otthon  es eluvoltenem magam a tele irodaban,hogy fujjj,nem mesz onnan??:))

 

a tobbit meg sikerult nagyjabol sajat kutfobol megoldani nem elfelejtve,hogy o egy kutya,mi vagyunk az emberek,mi diktaljuk a szabalyokat es meg az embergyerekem is messze magasabban all,mint a kutya,barhogyan is imadjuk...Ez az alap es innen mar sokkal konnyebbek a dolgok

Előzmény: Pisces72 (48738)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48739

Nyújtod te ezt a kutyát? :) Hatalmasat nőtt! Vagy csak a bundája? ;-)

Előzmény: wastegate (48737)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48738

:) És mégis legalább 2 rész azok közül, amiket láttam, ezzel foglalkozott. Itt lett elegem a dologból. Mármint Cesar dolgaiból.

Egyébként igen, a gazdiknak kell megtanulniuk kutyául, h aztán a kutya működőképes legyen. Nagyon kevés az "eleve hibás" kutty, annál több viszont az elrontott.

Előzmény: Gabiiiiii (48736)
wastegate Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48737

 

BUÉK 2012!

 

 

Gabiiiiii Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48736

en eleg sok reszt megneztem kivancsisagbol,hogy tudjam,mirol beszelek:)

 

az esetek 99%-ban semmi baj a kutyakkal,a gazdak cihologiai esetek,lasd a talpig rozsaszin kutyat gazdastol,meg a tobbit...Szerintem nem kell ahhoz Cezar,hogy ahogy elso alkalommal megharapa kutya,olyat kapjon,hogy a fal adja neki a masikat

Előzmény: Pisces72 (48735)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 48735

Én csak pár adást láttam tőle, de többre nem is vagyok kíváncsi. Ennyi is elég volt ahhoz, h rájöjjek, ha tőle akarom megtanulni a "szakmát", akkor szinte minden adást végig kell néznem, amire nincs időm, ha meg csak párat tudok megnézni, akkor az max kutyás szórakoztató műsornak fogható fel, másnak nem nagyon. Az -általam látott- adásai ui. olyan problémákról szóltak, amik az én "praxisomban" még nem fordultak elő, és valószínűleg nem is fognak. :) (Mert pl. farkast nem tartanék, vagyis nagyon nem érdekel, h egy farkas sétáltatása során mire kell figyelni a kutyákén túl, ill. egy dominanciára, agreszivitásra hajlamos ebzet kizárt, h a kezem alatt eljusson odáig, h rendszeresen megharapja a háziakat.  :) ) Ebben a pár részben baklövést nem láttam tőle, de ez a többire vonatkozóan semmit sem jelent. A közönségcsalogató hókuszpókusz meg kifejezetten idegesít, ha a "tudást" szomjazom. :)

Előzmény: kriseva (48734)
kriseva Creative Commons License 2012.01.01 0 0 48734

Engem Cezar Milántól konkrétan kiráz a hideg.Nem beszélve arról,hogy láttam pár műsorát,ahol orbitáis hibát követett el.

Amit ő tud,azt bármelyik régi kutyás tudja,csak ő jobban el tudja adni magát.

Előzmény: Pisces72 (48733)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 48733

Korom Gábor: Neked ugatok! Ahogy Éva is írta. :)

De ha el tudnál menni egy ingyenes előadására, ott már helyből megkapnád a javarészét. (Ezért zavar Cesar hűmeghaaaa-ja. Mert egyetlen JÓ előadás is elég (lenne), h valóban összeálljon az ember fejében a kép.)

Ezt nem beszéltük már át nemrég? (Jajjj, a szilveszter! :) )

 

BÚÉK mindenkinek!

Előzmény: Abrash (48726)
kriseva Creative Commons License 2012.01.01 0 0 48732

Nekem sokkal szimpatiusabb Korom Gábor tükörmódszere.Nézz utána annak is,minden szombaton reggel van a TV-ben,és sok videó is van fenn róla a youtubon.

Előzmény: Abrash (48726)
kriseva Creative Commons License 2012.01.01 0 0 48731

Na ezzel én is pont így vagyok,csak nem tudtam így megfogalmazni:))

Előzmény: Pisces72 (48725)
wastegate Creative Commons License 2011.12.31 0 0 48730

Szeretetben, egészségben
legyen részed egész évben.
Légy szerencsés, vidám, boldog,
felejtsd el a bút, és gondot.
Kezdődjön hát egy új élet:
legyen békés, boldog éved!


BUÉK 2012

Abrash Creative Commons License 2011.12.31 0 0 48729

Kösz Gabi és ez a nick..

 

Utána nézek.

És asszem mégi megyek januártól klikkesedni.

 

BUÉK (boldog újévet a kutyáknak) (de a gazdiknak is :) )

Előzmény: Gabiiiiii (48728)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.12.31 0 0 48728

a poraz ket vegen:)

Előzmény: Ez a nick is foglalt! (48727)
Ez a nick is foglalt! Creative Commons License 2011.12.31 0 0 48727

A könyvet nem olvastam, de TV-ben néha néztem a műsorait.

Nekem kicsit misztikus ezzel a "rossz energia-jó energia" dologgal. Nagyon gyakran nem látom a különbséget az "ládod, ez most jó" és az "ez nem jó" között. Semmi konkrétum amit figyelhetnék.

 

Kutyás műsorban nekem sokkal szimpatikusabb volt az "It's Me or the Dog" Victoria Stilwell-lel (sajnos a magyar címre nem emlékszem).

 

Előzmény: Abrash (48726)
Abrash Creative Commons License 2011.12.31 0 0 48726

nekem kezdőként hasznos Cesar. Showműsor? az hát. Megél belőle és jól mulat? Biztos.

 

amit hiányolsz belőle, az milyen könyvből tanulható? (leszámítva a professzori fokozatot kutyológiából)

Előzmény: Pisces72 (48725)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!