Keresés

Részletes keresés

Timna Creative Commons License 2003.05.21 0 0 1341
ööö... hogy iratkozok fel? :)))))
na jó, már ment egy greetings levél, oszt majd lesz valami. van mozgás a listán?
Előzmény: bubis (1337)
MaugliEDC Creative Commons License 2003.05.21 0 0 1340
TCFS!
A tönkrevágott lemezes mondatodból azt szűröm ki, hogy megvan még az a lemez. Sejtem, hogy mindent megtettél a megmentése érdekében, de nem lehetséges, hogy még van esély? Nem akarok kürt kft.-t játszani, de jó lenne, ha megírnád, hogy milyen módszerekkel próbálkoztál. Ilyenekre gondolok, hogy egy linuxos gépen egy régi 5"25-ös drive-al ledumpolni az egész lemezt egy file-ba azzal is lehetne játszani. Ki tudja, hátha van olyan drive, ami nem zakkan meg a lemeztől egyből. Ilyen "megmentéses" dolgokkal foglalkoztam régebben több-kevesebb sikerrel.
Előzmény: TamasS (1267)
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.21 0 0 1339
Na, megint van néhány nagy hír!

Methabolix team reunited. Tegnap beszéltem Beast-el és Unreallal. Úgy néz ki indulnak a compón, szóval lesz MX part. :D

Skoro bácsi is aszonta, hogy lehet, hogy indul. Most épp megademót írogat, meg valami játékot megint, hátha lesz ideje megtölteni egy 16-ost is effektekkel :D

Úgy néz ki, hogy Action-t is sikerült meggyőzni, így már minimum 3 GOTU nevezés lesz... :D

Az utolsó hírt még csak az érintettnek mondtam el, mert akkora hír, hogy amíg tök tuti nem lesz, addig nem akarom nagydobra verni. De tuti nagyot fog robbanni, ha bebizonyosodik. :D

BUBIS!!!! Vedd rá Mucsi bácsit a visszatérésre!!!!! Az én pluszimon még mindíg ott virít a "MUFFBUSTERS - The new lifestyle" matrica, amit személyesen kaptam tőle egy BITLET karácsonyon. :DDDD

Beasttel tegnap épp azt beszéltük, hogy mekkora nagy ütés lenne, ha az MB visszatérne. Akkor aztán teljes lenne a retromania.

UFF! Továbbra is nagy királyság van, és egyre nagyobb... :D

MaugliEDC Creative Commons License 2003.05.21 0 0 1338
Hát látom MC télleg felejtettél rendesen.. :-)
A tegnap esti programozgatás után a következő kérdéseim lennének:

- Hogyan is ment a bill. figyelés? Tudom, hogy valami lda$ff08, sta$ff08, meg $ff30 is volt benne, és lehet, hogy ki is tudnám keresgetni a régi programjaim közül, de hátha mond itt valaki egy tök 1xűt. :-)
- A keretreíró guruktól szeretném megkérdezni, hogy miért van az, hogy #$38 fölött (cmp $ff1d)nem olyan egyszerű egy rasztercsíkot húzni. Ezt plus4-en sosem értettem. Most megnéztem YAPE alatt is megvan ez a bűvös határ, bár a YAPE másképp reagál, mert két csíkot is húz.

YAPE:
- Egy d64 ataccsolás és egy detaccsolás után maga a YAPE program mellé (current dir) menti a cuccost. Ez csak most tünt fel, miután átállítottam az "indítás helyét" máshova.. :-) Jól megijesztett. :))
- Néha reset esetén nem állítja vissza a regisztereket (többek között az $ff15, $ff19-et) és ekkor is végigírja a memory-t érdekes byteokkal :-)

bubis Creative Commons License 2003.05.21 0 0 1337
+4 levlista hol van, hogy iratkozok fel?

http://c64.rulez.org/mailman/listinfo/plus4

vagy már kérdeztem? :))

Igen, es valaszt is kaptal. :)

Előzmény: Timna (1336)
Timna Creative Commons License 2003.05.21 0 0 1336
ööö +4 levlista hol van, hogy iratkozok fel? vagy már kérdeztem? :))
Timna Creative Commons License 2003.05.21 0 0 1335
Valahogy így kezdtem egy rutint az AP4-ben: asr, ret :)))) Aztán csodálkoztam hogy panaszkodik compilálásnál :)) Amúgy mindent lefordít az AP4 egy kis improvizációval, pl ezt is: lda ($d0),x. Természetesen lda ($d0, x)-re ami kicsit más :DD
Előzmény: Timna (1334)
Timna Creative Commons License 2003.05.21 0 0 1334
Na, tegnap este kódolgattam. Végülis maradtam az AP4 (saját PC-s 6502 assembler) és az emulátor monitor kevert használatánál. Gaia, nagyon jó a kis debugger a Yape-ben (breakpointtal sirály!). A billentyűzettől viszont kiütést kezdek kapni :) Lassan megszokom, hogy a dollárjel Shift4 az emuban, aztán visszamegyek a PC-s assemblerre és keresgélem a gombokat :DD
Hatalmas haladás, hogy eredetileg egy karakterkészletet sem tudtam rendesen átkapcsolni, arra meg magamtól jöttem rá, hogy az $ff07 felső bitjét is át kell billenteni alkalomadtán. :)) Úgyhogy éledeznek az emlékek.
Majd küldök működő mintát az effektről ha lesz már mit. 3 éve álmodtam meg és úgy tűnik nem lehetetlen megcsinálni. Kérdés, hogy belefér-e a raszteridőbe hogy 50FPS-sel mozgolódjon vagy sem...
LucaFIRE Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1333
Yes, it surely runs on the black monster, but try it on YAPE and you'll see a nice eternal azure screen...
Előzmény: TLCCNS (1332)
TLCCNS Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1332
Heh... Yes, it kinda is. (But LBM should still tell you how to crack it |-DDD ; I did a stupid mistake _after_ the routine completes the decrypting phase :-/ ). It shouldn't run on any current emulators; you should run it on the real thing :-).

Best regards,

L.

Előzmény: LucaFIRE (1321)
NinjaOfGS Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1331
KÖszi mindkettőtöknek...:)
Timna Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1330
na mára ennyi, majd még ismerkedek az emuval :)
Timna Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1329
ment emilben
Előzmény: NinjaOfGS (1326)
Gaia Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1328
A Csabo IDE-je itt van (ebben AS65 van asszem, vagy pont az AP?):

http://plus4.emucamp.com/tools/plus4ide/

A masik magyar sracet is megtalaltam. Forrasban is megvan... Eleg jo! Itt van:

http://members.chello.hu/toth.balint/software/

Es itt egy masik lap tovabbi dev-linkekkel:

http://www.alphaworks.com.au/Devtools.htm

Előzmény: NinjaOfGS (1326)
Gaia Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1327
Hat sosem volt, ezert kapsz olyan szep krixkraxokat :-)
Előzmény: Timna (1323)
NinjaOfGS Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1326
Hali!

>Van egy AP4 nevű assemblerem 6502-höz ami elvileg jól műxik, azzal gondoltam dolgozni

Átküldenéd nekem?
Vagy ha van link, az is jó.

Köszi!

Előzmény: Timna (1305)
Gaia Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1325
:-) Ja, ugy erted... De ha olyan kiosztast akarsz, ami koveti az input local beallitasokat, akkor mar nem csak egyszeru csekbox, mert az minden nyelven mas lesz... Hm. Lehet megis meg lehet egyszeruen csinalni, de akkor nem a WM_KEYDOWN message-t kellene lekezelnem, hanem a WM_CHAR-t... Akkor viszont a keyboard latch emulaciojat is at kell irni (mert ugye az nem ASCII). Jaj.... Szoval nem olyan egyszeru ez... :-/
Előzmény: Timna (1322)
Timna Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1324
de műxik :)
Előzmény: Timna (1323)
Timna Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1323
jézusom. $2000 mióta van átfedve rommal? huh :))
Előzmény: Gaia (1319)
Timna Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1322
Kell neked C-ben programozni :))
Nem kell semmi user interface csak egy csekkboksz.
Vagy a mostani, vagy ami a windózból érkezik. Pont. Semmi extra.
Előzmény: Gaia (1317)
LucaFIRE Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1321
TLC!!!
Levente, your TLC Defender is really aggressive! :D

I tried to tun your Outrun demo, but the Defender stops decrunching!

Gaia Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1320
Shit, ugy ertem az FF12-be... Bocs.
Előzmény: Gaia (1319)
Gaia Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1319
De jo az, csak meg az FF13-ba is 0-t kell irnod... Azzal jelzed tudod, hogy ne a ROM-bol szedje...
Előzmény: Timna (1318)
Timna Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1318
Ennyire nem jöhettem ki a gyakorlatból :)
$ff13-ra mit kell írnom ha $2000-től levő karakterkészletet akarom bekapcsolni? Mert $20-ra nem azt mutatja amit kellene :(
Gaia Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1317
Ez erdekes feature, mindenesetre nem szandekosan lett implementalva :-) Valahogy nem kezelem le rendesen az ALT Gr-t es szerintem egy bal CTRL es sima ALT kombinaciojakent ertelmezodik. Este kidebuggolom. Jo, hogy mondtad.

A key mappinget sokan hianyoltak. Egyebkent az igazi gepen is SHIFT+4, de ez gondolom nem vigasztal most :-) Amennyire lehet, azt a mappelest kovettem, persze ha attol mar elszoktal meg furabb az egesz :-) Megcsinalni, hogy valtoztathasd a kiosztast nem nehez, de a user interface-t megcsinalni hozza... brr... :-/ Inkabb kivanj mast, heh :-)

Előzmény: Timna (1315)
Timna Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1316
Sajna F11 vagy TAB+F11 helyett mindig Shift+F11-et nyomok, jajistenem :)
Timna Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1315
végülis kitapasztaltam, hogy jobb alt után a számbillentyűk változtatják a kurzor és a beírás színét, aztán a bal alt kilép ebből a kapcsolgató módból. viszont van hogy nem, és akkor ugrott a keyboard :))
Előzmény: Gaia (1313)
Timna Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1314
A PC friendly alatt azt értem, hogy nálam $ jel az ugye jobb alt + é :)) hungarian keybordán. De sokaknak biztos shift+4 akik angolt használnak. Nekik nem gáz az emu annyira, de nekem kinszenvedés, márpedig csak jó lenne, ha úgy dolgozhatnék alatta mint a PC-n. Legalábbis a leütött és megjelenő karakterek megegyezhetnének.
Lehetne kapcsolni a keymappingot erdetire (mint most műxik) meg PC-szerűre, ahogy én javaslom: tehát használja olyankor a windóz keymappingját. Gondolom ez nem nagy nehézség :)
Épp elég az editor különbségeit megszokni (overwrite mód, end-home billentyűk, stb...)
Előzmény: Gaia (1311)
Gaia Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1313
Hm... Ez a jobb Alt tenyleg fura. Most attettem nemzetkozi keyboardra (en angolt hasznalok amugy, de ez gondolom latszik ;-) ) es eleg erdekesen viselkedik ha megnyomom a jobb ALT-ot... Nem tudok tobbet bevinni semmit, amig nem nyomtat meg a bal oldali ALT-ot... (vegyuk eszre restart azert nem kell... :-) ) Ezt jo lenne kiegyenesiteni. Koszi! :)
Előzmény: Timna (1310)
Gaia Creative Commons License 2003.05.20 0 0 1312
Hat, kene egy eroltetett reset a drive valtas utan, mert ugye a rendszervaltozok mit sem sejtenek az egeszrol es az igazi gepen sem bekapcsolva digdostuk a 1541-eket meg 1551-eket :-) A billentyuzettel kapcsolatban csupa ful vagyok, minden javaslat erdekel.
Előzmény: Timna (1310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!