Keresés

Részletes keresés

florg Creative Commons License 2011.09.18 0 0 2271

Erre én is gondoltam, hogy kéne venni egy fejet, aztán megtartani a kupakot, és eladni a fejet. :)

 

A probléma csak az, hogy nem egyszerű fejeket eladni, én is hirdetem egy ideje a szoprán Meyert, meg a tenor Barit, ketten már érdeklődtek is, de a megnézésig senki nem jutott (pedig igen jó fúvókák).

Előzmény: Fraktál fúvós (2270)
Fraktál fúvós Creative Commons License 2011.09.18 0 0 2270

Nekem van egy eladó, fém Berg fejem, kupakkal. ;)

 

Előzmény: Jazzmedve (2269)
Jazzmedve Creative Commons License 2011.09.17 0 0 2269

Ezeket nem ismerem. de köszi, lehet sikerrel járok valameilyiknél

Előzmény: florg (2268)
florg Creative Commons License 2011.09.17 0 0 2268

Máshol nem? Passcaglia, A&A? Ot vannak közel, nekik is szokott lenni.

Előzmény: Jazzmedve (2267)
Jazzmedve Creative Commons License 2011.09.17 0 0 2267

sajnos olyan ami jó lenne nincsen, már próbáltam. :(

Előzmény: florg (2266)
florg Creative Commons License 2011.09.17 0 0 2266

Szerintem a Fontrade-ben van külön kupak.

Előzmény: Jazzmedve (2265)
Jazzmedve Creative Commons License 2011.09.17 0 0 2265

Nincsen valakinek berg larsen kupakja? vagy bármilyen ami jó tenor guardalára, és eladná? Lehetőleg műanyag, de ha fém az se olyan vészes.

Jazzmedve Creative Commons License 2011.09.17 0 0 2264

hát mondjuk, valahogy nekem se jutott még eszembe, hogy kéne egy ilyen :) Pláne ennyi pénzért. Inkább a próbaterem, ha már nem tud valaki tényleg hol gyakorolni. Ennek az áráét, mondjuk egy olyan 100óra gyakorlás simán megvan. Szerencsére abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy panelban lakom, és 6év szaxofonozás alatt még senki nem szólt, hogy nem kéne :) és általában este 8-9ig nyomom.

Előzmény: florg (2263)
florg Creative Commons License 2011.09.16 0 0 2263

Úgy látszik, ez erősen személyiség, kor és helyzetfüggő.

Én, a háttérben egy házzal, ahol akármikor fújhatok, úgy mennék el egy ilyen kütyü mellett, hogy észre sem venném, nemhogy kipróbáljam. De szerintem akkor sem hozna lázba, ha kollégista lennék. Eddig bárhol laktam, mindenhol beköltözésem napján körbementem, és udvariasan bejelentettem, hogy zenész vagyok, a megengedett időben gyakorolni fogok, elnézést. A paravánt is csak jóérzésből csináltam, meg amiatt, hogya családtagjaimat ne vegzálják (az egy olyan ház volt, ahol sok volt a bunkó). Úgyhogy nálam továbbra sem nyert.

 

És úgy látszik, túl retrográd vagyok: az állványtól is frász tör. Amikor megvettem a baritont, nagyon örültem, hogy van rajta állvány, de jó. Na, vagy kétszer volt rajta, és nem is tervezem, hogy visszateszem, iszonyú kényelmetlen. (Persze nem lóg a nyakamban hat órát egyfolytában, akkor lehet, hogy visszatenném).

Előzmény: Jazzmedve (2261)
-Kulcsi- Creative Commons License 2011.09.16 0 0 2262

Szegény hangszer azt hiheti hogy inkubátorba került...

Jazzmedve Creative Commons License 2011.09.16 0 0 2261

nem olyan rossz ez a cucc. Én prbóbáltam, Van hozzá állvány, még tartanod sem kell, bármikor tudsz gyakorolni, ha éppen nem olyanok a körülmények. Persze nem olyan mint élőben, de nem is arra való. Aki kezdő szaxofonos és nincs hol gyakorolnia, az valószínű inkább nem szaxofonozik. Ez inkább arra jó, hogy ha éjjel kedved támad kis zenéléshez, tudjál fújni.

florg Creative Commons License 2011.09.16 0 0 2260

Ember persze fülhallgató nélkül mutatja, úgy meg az intonáció megy a levesbe, mondjuk egy kollégiumi hangzavarban.

Előzmény: florg (2259)
florg Creative Commons License 2011.09.16 0 0 2259

Inkább próbahelyet bérlek. Fülhallgatóba fújással milyen lesz a hangképzése? Ha hangosra veszi, miért fog nagyobbat fújni? Stúdióba is bemennek a kezdők, aztán nem mernek belefújni, mert hangos a fülesben.

Előzmény: Bergeron (2258)
Bergeron Creative Commons License 2011.09.16 0 0 2258

Amíg nem próbáltam nem mondanék róla véleményt. Megoldás lehet azoknak akik szobát bérelnek, koleszban laknak, nincs érzékük a paravánbarkácsoláshoz vagy túl kicsi a lakásuk egy ilyen megoldáshoz. Ezzel ki lehet küszöbölni pl. azt a gyakori problémát, hogy a játékos visszafogott levegővel gyakorol, hogy halkabb legyen, és ezért nem fejlődik.

 

A vidó és fórum szerint nem annyira gáz, sőt egy idő után akár divat is lehet belőle.

 

http://www.jazz-sax.com/2006/02/silent-saxophone-practice/

 

Előzmény: florg (2257)
florg Creative Commons License 2011.09.16 0 0 2257

Ez iszonyú. Borzalmas. Szörnyű. Inkább bérelek egy próbahelyet gyakorlási időre, mint hogy vegyek egy ilyet. Fülhallgatóba fújni. Ezt sem találhatták ki mások, csak a japánok, ahol papírból vannak a falak, ott valóban nincs más megoldás (bár ott is inkább fölbérelném a jakuzát, hogy rendezzék le, akit zavar a gyakorlásom. :))

 

Én maradok a paravánnál. Vagyis már nem, mert családi házba költöztem. Igaz, drágább volt, mint ez az "óvszer", de kényelmesebb is.

Előzmény: Bergeron (2254)
pete53 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 2256

Jól szoltál Florg, ezzel én is így vagyok. Ugyan egy csapásra megoldaná a dolgokat, csak hát a hangszerrel való kontaktus - és akkor még finom voltam - nem igazán optimális :)

Előzmény: florg (2253)
pete53 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 2255

Igen, a vastag szőnyeg jó megoldásnak tűnik, talán még hungarocell sem kell. A belmagasság meg a szokásos: 2,60 :( Mondjuk, a munkahelyemen, ahol korábban tettem egy rövid ideig tartó kísérletet (régi, magas bérlakásban, ahol körben senki, alattunk pince, a fölöttünk lévő szint üres), is lejött a két emelettel feljebb lakó, mert a téglafal is felvitte a hangokat. (Igaz, hogy az reggel 7 órakor volt :) A fene gondolta volna. Nehéz mesterség ez. És ez még csak a gyakorlás… mi lesz a zenélés örömével?

Előzmény: -Kulcsi- (2249)
Bergeron Creative Commons License 2011.09.16 0 0 2254

Ez a forgalmazó weboldala:

 

http://www.bestbrass.jp/en/sound-t/e-sax.html

 

Az eredeti ára 50 000 yen azaz kb. 125 000 Ft, persze attól még lehet gagyi.

 

Ha akár éjszaka is elő lehet venni és a szomszéd nem ébred fel a gyakorlásra akkor talán megéri annak aki sokat dolgozik:)

 


Előzmény: florg (2253)
florg Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2253

Ingyen se kéne. Inkább megverem a szomszédot. :)

 

Ha jól értelmezem, ebbe bele kell rakni a szaxit, aztán bedugni a kezed, mint egy kesztyűbe, és egy gagyi hangszórón jön ki a hang. Hangképzés nuku. Viszont izzad a kezed, két kilóval nehezebb a cső, valamint nem látod. Nekem azért bizonyos szinten vizuális élmény is tartozik a zenéhez, szeretem látni a hangszert.

Előzmény: Bergeron (2252)
Bergeron Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2252

Ilyet próbált már valaki?

 

http://www.ebay.com/itm/E-Sax-Best-Brass-Alto-Sax-/320759580135?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4aaec2c5e7

 

Az ára nem tűnik annyira vészesnek.

Előzmény: pete53 (2247)
florg Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2251

Ezek vámmal/szállítással/áfával sem nagyon drágák, ha nem mennek nagyon föl. (Pláne, ha  a tulaj ráírja, hogy 100 dollár.)

Előzmény: -Kulcsi- (2250)
-Kulcsi- Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2250
-Kulcsi- Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2249

Padló: Florg jól mondja a szőnyegeket, de én tennék alá két lépésálló polisztirol (nikecell/hungarocell) táblát pluszban. (Szívesen adok ha meglátogatsz.)  Ablak: függönytartó kéne jó masszív és arra valamilyen sűrű szövésű textil , ami sötétítő funkciót is ellátna egyben. Paraván tetejére szintén hasonló fedés. (tojáskartont is tudok adni ,jó sokat. Akinek kell most szóljon, mert brikett lesz belőle nemsokára  -nagyobb mennyiségben elég nehéz beszerezni egyébként...) Belmagasság mekkora amúgy?

Előzmény: pete53 (2247)
florg Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2248

Ablak: kapható gumicsík, leginkább huzat ellen, körberagasztod. Aztán, ami ott kimegy, talán már csak pofánverés terhe mellett zavarjon bárkit is (paraván esetén nem jut el az ablakig a hang nagy része).

Felül: paraván tetjén egy vastagabb pokróc, igényesebbeknek keretre feszített vastagabb pokróc.

Alul: dupla szőnyeg, lehetőleg vastag, olcsón lehet kapni, nem kell szép legyen, csak jó.

Előzmény: pete53 (2247)
pete53 Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2247

Gyerekek! Köszönöm az ötleteket. Látom, szíveteken viselitek a sorstársak gondjait. Még a paraván tűnik a legolcsóbb és legkivitelezhetőbb megoldásnak, vagy át kell mennem egy kisebb szobába, ha minden kötél szakad, hogy ne az eget verje a kipárnázás költsége. De még ez sem oldja meg a padló és az ablak problémáját (ez utóbbi a budi meg a fürdőszoba kivételével minden helyiségen van,  és nem lenne szerencsés vakablakot csinálni belőle). Gyanítom, hogy a zajszigetelésben ez a leggyengébb láncszem.

-Kulcsi- Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2246

Igen, ez is jó megoldás lehet. Ki kell párnafázni a szobát, vagy gipszkartonprofilt szerelni rá és mehet bele. Vigyázni kell arra hogy a párnafák/lemezkeretek mögé a falhoz minden rögzítési ponthoz kell tenni kis gumibrezonstiftet. Ez el is tartja picit a faltól és a keret nem ér hozzá közvetlenül semmihez. Aztánm mehet rá a karton, mondjuk 12mm-es. Aztán falcolás és glettelés és festés. Utána már nem mondja meg senki, hogy nem eredeti méretű a szoba. Bár a kapcsolókat , konnektorokat, antennakábeleket, világításokat, radiátorokat, stb. ki kell vezetni az új falra és a mennyezetre. Jó kis hétvégi játék! :-D Lehet ,hogy ez Florg által javasolt összecsukható paraván az egyszerűbb... ;-)

Előzmény: RoGS (2245)
RoGS Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2245

Én valami ilyesmivel szigetelném le azt a falat. Kb 1000 ft/nm-re jön ki. Raksz rá egy gipszkartont, lefested és kész. Igaz, kicsit kisebb lesz a szobád :-)

 

http://www.euroof.hu/termdetail.cfm?marka=Rockwool&ID=1405

 

Előzmény: pete53 (2223)
florg Creative Commons License 2011.09.14 0 0 2244

Hát, hacsak nem baritonos, kell szűrni a magas hangokat. :)

 

Az enyém úgynézett ki, hogy két 170x70-es furnér lap egy farácson, azon egy 5 centis szivacs, ebből 5 darab, paravánná összerakva. Tökéletesen  működött. Amit mondasz, az felháborítóan drága, bár valóban jó.

Előzmény: -Kulcsi- (2243)
-Kulcsi- Creative Commons License 2011.09.14 0 0 2243

Ez a legjárhatóbb út, csak zárójelben jegyzem meg, hogy a tojáskarton leginkább magasfrekvenciás hangot szűr. Van ilyen fekete kétfajta szivacsból álló lap plusszos piramis profillal, na azok profik nagyon, de az áruk elég mocskosul magas.

Előzmény: florg (2239)
florg Creative Commons License 2011.09.14 0 0 2242

Én nagyon sokáig fújtam régi építésű házban, sose volt gond. Még azt is megtettem, hogy tanítványom fújt, én meg kimentem meghallgatni, alig hallatszott ki valami. Persze lakás tájolása válogatja, ezek olyan lakások voltak, amik fölött padlás volt, és 3 oldalon nem volt szomszéd.

Előzmény: Bergeron (2241)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!