Keresés

Részletes keresés

pufffffneki Creative Commons License 2011.02.07 0 0 1956

Furcsa, hogy mintha nem is olvasnád el a cikket, csak marha nagy vehemenciával szidod Vágót, aki egy szót nem szól az írásban? Ezzel inkább magadat tszed nevetségessé.

 

Miért nem  voltál ott, ha ennyire biztos vagy a véleményedben és az azt alátámasztó magyarázataid igazában?

 

Miért csak egy homeopata orvos volt ott, aki a cikk szerint csak lejáratta magát és  a szakmát, azzal amit és ahogy mondott?

 

Ráadásul egyenesen olyat cáfolsz, aminek te nem jársz utána, hiszen honnan is tudhatnád, hogy a társaság minek  jár utána?


Tudják hogy kell szedni, és ha ott lettél volna, vagy figyelmesebb vagy akkor láthatod is, hogy senki nem vízzel döntötte magába a bogyókat.

„Azt sem tudják, hogy a vízkristálynak milliónyi képe van”  igen. És mi köze van ennek ahhoz a sok megtévesztetthez, aki azt hiszi hogy egy természetes gyógynövény hatóanyagát viszi be a szervezetébe?

Az indikátor által kiváltott hatásnak az égadta világon semmi bizonyítéka nincs. Talán kicsit magukba kellene nézni a homeopatáknak és nem csak a hitet, meg a rázást meg az egyéb ezen alapuló  csodákat kéne hangoztatni, hanem publikálniuk kellene minimum annyi esettanulmányt, amit a tudományos folyóiratokban a gyógyszerek kapcsán is kötelező, ha azokat engedélyeztetni akarják.

 

„A belinkelt önkormányzati újságban levő cikk legalább röviden idézi egy homeopata doktornő szavait, aki a lényeget mondja, és rávilágít arra, Hraskó és Vágó rosszul közelítenek a témához, tehát nem is juthatnak el a bizonyításig”


Annyira felületes vagy, hogy önkormányzati újságról zagyválsz, amikor annak semmi köze nincs ahhoz, ráadásul honnan is tudhatnád, hogy rövid idézetről van szó, vagy a homeopata doktornő  pont ennyit mondott vagy sem?

 

Mivel ott voltam így  saját fülemmel hallottam, hogy nem megátalkodottságról van itt szó, hanem  egy egyszerű tényről és annak kulturált kommunikációjáról. Ami igen ritka manapság.

 

A szkeptikusok abba nem nyugszanak bele, hogy a szabályozás megkülönbözteti a feltételeket a hatásvizsgálat tekintetében és mindenféle vizsgálat nélkül gyógyszerként engedi forgalmazni a homeopátiás szereket, és megtéveszti a vásárlókat, ami viszont hatalmasat lendít az üzletág virágzásán.

Előzmény: MontyPython (1954)
bm613 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 1955

A homeopátiáról minden tisztességes kettős vak próba bebizonyította, hogy gyógyhatása megegyezik a placebóéval. Ennyi.

Előzmény: MontyPython (1954)
MontyPython Creative Commons License 2011.02.07 0 0 1954

1023

Gratulálok a Szkeptikus Társaságnak, Vágó Istvánnak és a részvevő okostojásoknak!

A Társaság kinyilatkoztat, mint egy orákulum, semminek nem jár utána, nagyon sok mindent nem tud a témában, amivel végül is kinevetteti magát (ó, ez nekem egyáltalán nem probléma! :-D).

 

Levezetni egy jószerével "bírósági tárgyalást" kizárólag az "ügyész" megszólalási lehetőségével, emmándöfi!
Beszélni arról, amiről csak tudni véli, hogy bármit is tud, kétségtelenül az ilyen doktoranduszok sajátja. Teljesen mindegy, hogy Vágó István a Klubrádióban mondja el újra és újra, amihez mégcsak nem is konyít, majd ugyanott Hraskó Gábor terjeszti a tant és a boszorkányüldözést, aztán kimennek a utcára, és bebizonyítják, hogy a Nap forog a Föld körül.
Oly meggyőzően beszélnek, mintha tudnák is, miről, s mégcsak kétség sem ébredhet az emberekben, hogy nem biztos, hogy a Szkeptikus Társaság (vaskalapos és röghözkötött) vezetői, tagjai, követői valóban tudják-e, miről beszélnek!

Még azt sem tudják, hogyan kell szedni! (Bementem egy gyógyszertárba homeopátiás bogyóért, s miközben fizettem, megjegyeztem, hogy be is veszem, a gyógyszerésznő pedig azt kérdezte, hozhat-e egy kis vizet hozzá!!! (Jesszus!)

Azt sem tudják, hogy a vízkristálynak milliónyi képe van, miről beszél Hraskó Gábor! A testben levő vízmolekulák képe és bizonyos betegségek között összefüggést talált az a japán tudós, aki megannyi felvétellel bebizonyította és osztályozta a vízmolekulák képét (a bennük levő törvényszerűségeket), s ezt több, mint 10 éven keresztül fotózta, úgy tette közzé!

(Talán művelődjünk kissé: http://www.vitalland.hu/aquarion/dr-masaru-emoto )


Mindent egybevetve súlyosan tévútra viszik a hallgatókat akkor, amikor a témában lecsupaszítják a higítás során esetleg visszamaradó eredeti indikátoranyag fellelésének kérdését, holott az indikátor által kiváltott hatás a nyitja a homeopátiának. Az indikátor - nevéből adódóan - nem közvetlenül, mint hatóanyag kell szerepet játsszon, hanem az őt körülvevő, higításban levő, többnyire vizes folyadék belső struktúrájának változásában, és az ezzel összefüggő, a rezgésinformáció közvetítő szerepében.
Hraskó Gáborék tévúton járnak, elsősorban azért, mert nyomelemet keresnek lenyomat helyett.

Hívjanak meg olyan egyetemi oktatót, aki a vízszerkezet-kutatással foglalkozik, avagy/és az orvostudományi egyetem homeopata fakultációján tanít, horribile dictu egy homeopata orvost, aki mint orvos is elismert, de ezt az egyoldalú diskurzust, tunkolva állandóan abban, hogy mennyi buta ember van, aki a homeopátiát orvoslásként elfogadja - akár beteg, akár orvos, vagy gyógyszerész -, egy méltánytalan vitát alakítanak ki rendszeresen, az egyoldalú tájékoztatás jegyében.

A belinkelt önkormányzati újságban levő cikk legalább röviden idézi egy homeopata doktornő szavait, aki a lényeget mondja, és rávilágít arra, Hraskó és Vágó rosszul közelítenek a témához, tehát nem is juthatnak el a bizonyításig. Ez a két urat valószínűleg sem alapjaiban nem rendíti meg, sem nem fogja predesztinálni arra, hogy valaha is elmélyedjen tisztességgel a témában.

 

Az a megátalkodottság, ahogy hajtogatják a magukét, és egyáltalán nem érdekli őket a homeopátiát használók és művelők képviselőinek véleménye, az eredményeket úgy nevetik ki és degradálják, hogy abszolút meg vannak győződve a saját igazukról, ez épp "tudósok" esetében elképzelhetetlen. Úgy látszik, egyeseknek túl sok idejük van (Vágó úr esetében bizonyosan), de nem elég ahhoz, hogy beleférjen némi bátorság a másik fél érveinek meghallgatására.

Persze, megtehetik, mindenki úgy teszi nevetségessé magát, ahogy csak tudja.

 

Előzmény: pufffffneki (1953)
pufffffneki Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1953
Ildi90 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 1952

BUÉK!!!!

Ágicácska Creative Commons License 2011.01.05 0 0 1951

Mivel? :)

Előzmény: ranyho (1950)
ranyho Creative Commons License 2010.12.31 0 0 1950

Egyetértek :)

Ágicácska Creative Commons License 2010.12.29 0 0 1949

Megsúgtam nekik. :-)

Előzmény: G.B.Bejja (1948)
G.B.Bejja Creative Commons License 2010.12.29 0 0 1948

Hogy találták ki, hogy mire vágysz ? :))

Előzmény: Ágicácska (1947)
Ágicácska Creative Commons License 2010.12.29 0 0 1947

Megkaptam karácsonyra és 3 nekifutásra "felfaltam". Eteti magát. :-)

Előzmény: G.B.Bejja (1934)
emsworth Creative Commons License 2010.12.29 0 0 1946

Ide tartozik még Formalde is.

Előzmény: dajong (1945)
dajong Creative Commons License 2010.12.24 0 0 1945

Mi a közös Petőfi Sándorban és Vágó Istvánban?

- Mindkettőről neveztek el hidat.

G.B.Bejja Creative Commons License 2010.11.27 0 0 1944

Egyetértünk.

Előzmény: Törölt nick (1943)
G.B.Bejja Creative Commons License 2010.11.26 0 0 1942

Eszerint te oly ember védelmére kelsz, akit nem ismersz.

 

Konkrétan hol és mivel védem - és ki ellen ???

Te viszont nyilván közeli családtagja lehetsz, ha ennyire tudod hogy mit gondol :)

Előzmény: Törölt nick (1939)
pufffneki Creative Commons License 2010.11.26 0 0 1940
emsworth Creative Commons License 2010.11.25 0 0 1938

Érdekes olvasmány, valóban, és tényleg letehetetlennek bizonyult. Tetszik, ahogy a fiatalabb pályatárs önmaga számára is keresi a magyarázatokat az idősebb kolléga sorsában... Remek alaphelyzet egy kamaradrámához, és Bárdos jól ki is játszotta. (Nota bene: reggel én is ugyanazt a kávét iszom: a fekete zacskós neve Classic, a lila: Guatemala, a zöld: Brésil.)

G.B.Bejja Creative Commons License 2010.11.24 0 0 1937

Én is mindig visszakanyarodok, mikor rájövök, hogy ez nem lehet V.I vagy B.A...

Előzmény: emsworth (1935)
emsworth Creative Commons License 2010.11.24 0 0 1936

(Most hallom, hogy a Klubrádióban V. I. beszélget Rangos Katalinnal. Sőt talán Bárdos is ott van, mert Rangos Andrást emleget.)

emsworth Creative Commons License 2010.11.24 0 0 1935

Ma óta olvasom, még szoknom kell ahhoz, hogy a könyv mindkét emberről szól párhuzamosan. Érdekes szerkezet; a bulváros sztoriknál izgalmasabbak a belső történések. Jó olvasmánynak ígérkezik.

Előzmény: G.B.Bejja (1934)
G.B.Bejja Creative Commons License 2010.11.24 0 0 1934

Inkább azt beszéljük meg, hogy ki vette meg a könyvet ,és hol tart az olvasással ?

 

Én tegnap.

jó hír Creative Commons License 2010.11.23 0 0 1933

Azt olvasom egy ma megjelent hetilapban, hogy Vágó a TV2- műsorvezetője egy élőadásos játékban....rá pár percre egy másik, szintén ma megjelent hetilapban pedig, hogy Vágótól megvált a csatorna, más vezeti a műsort...a műsorújságban még ő van...

 

győzike viszont jó pénzért szerepel...az ország nagy-nagy (le)épülésére (elnézést Vágó Úr!)

Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.11.20 0 0 1931

Nyilván nem ez a topik a helye, nem is azt mondtam, hogy itt kéne, de azt, hogy Fábry húzzon már a susnyásba, mert gusztustalan ahogy a FIDESZ sejhaját nyalja, az valahogy nem hagzott el sehol...

Előzmény: Fáradt Vándor (1930)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.11.20 0 0 1930

Érdekes, hogy például Fábryról senki sem érez késztetést hangoztatni, hogy milyen politikai nézeteket vall...

Előzmény: Kozomago (1929)
Kozomago Creative Commons License 2010.11.19 0 0 1929

Hát igen, a suszter maradjon a kaptafánál. Amíg nem kezdte hangoztatni a - cikkből láthatóan tényleg eléggé érdekes megközelítésű (és akkor finom voltam) - politikai nézeteit, addig az ország bölcs kvízmestere tudott lenni, mostanra viszont sikeresen alámerült a politizáló fertőbe, ami által a hitelességén is csúnya csorba esett. Fénykorában tényleg remek műsorvezető volt, kár, hogy valamilyen okból fontos volt számára eldobni ezt és lesüllyedni az egymást mocskoló politikai erők szintjére. Szerintem az igazán bölcs emberek mindig meg tudnak maradni pártokon felül állónak, nem hódolnak be egyik oldalnak sem, hanem mindkettőt kellő kritikai érzékkel vizsgálják, elköteleződésük pedig elvi, nem pedig politikai alapokon nyugszik. Vágóból ez hiányzott, el is vágta magát, amihez csak hozzájárult pluszban a televíziókat uraló, a műveltségi vetélkedőt, mint műfajt háttérbe szorító aktuális trend.

Előzmény: Herold (1926)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.19 0 0 1928

:-(

Előzmény: Ágicácska (1900)
G.B.Bejja Creative Commons License 2010.11.19 0 0 1927

Elmegy nyugdijba, él a hobbijának és mindenki tehet neki egy szivességet.

Előzmény: Herold (1926)
Herold Creative Commons License 2010.11.19 0 0 1926

http://hetivalasz.hu/itthon/ez-lett-vago-istvan-veszte-33406

 

Ezért kellett mennie.

Csak azt nem tudom, ez az ember hol volt az elmúlt 8 évben. Szánalmas amit csinált (nem a tv-s tevékenységére gondolok), nem kár érte.

G.B.Bejja Creative Commons License 2010.11.17 0 0 1901

Süllyed a szinvonal, győz a gagyi.

 

Nincs mind csodálkozni.

Előzmény: Ágicácska (1900)
Ágicácska Creative Commons License 2010.11.17 0 0 1900
varadit Creative Commons License 2010.11.09 0 0 1899

Köszönöm!

 

 Küldtem egy mailt, de már lehet hogy feleslegesen.

 

 http://comment.blog.hu/2010/10/29/fogd_a_negyvenmilliot_es_fuss

 

 "...új vetélkedőre úgy négyezren jelentkeztek a készítők szerint, akik közül az első rostán ezer fő ment át, és közülük hívtak be próbajátékra jónéhányat."

 

 

Előzmény: Ágicácska (1898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!