Keresés

Részletes keresés

monguzking Creative Commons License 2011.10.10 0 0 987

Ráadásul ahogy nézem elöjelzést idöjárásrol pechem lesz mert pont erre az három napra mond esöt igy aztán esöben éjszakázás is szabad ég alatt elég siralmas lehet-nem ugy ha tiszta csillagos ég lenne akkor elmeditálgatnék boszborusz partján   még kérdezném azt is ha metroval jönnék atatürkröl végállomásig akkor gyalog kb mennyi idö galátatorony környéke ahol van szállásom péntekre s szombatra---vagy esetleg inkább másik tömegközlegedést válasszak?

Előzmény: zalan98 (985)
monguzking Creative Commons License 2011.10.10 0 0 986

Én pénteken délben utazom igy minden nyerö tipp érdekelhet---most legföképp az foglalkoztat hogy hétfön kora reggel indul haza gépem és sajnálom a pénzt taxira-már vasárnapi hotelröl is lemondtam igy kérdés hogy fogok 4-5ora között atatürkre érni??Oldalazak már vasárnap este arrafelé?-mi az fene látnivalo lehet atatürk közelében-belvárosban jobban eltudom ütni idömet--nem beszélve hogy tura hátitáskámmal leszek igy messziröl kiszurhatják rossz emberek hogy kifosztando turista vagyok--igy most mi legyen?Ötletek?

Előzmény: zalan98 (985)
zalan98 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 985

Sziasztok!

Holnap érkezem haza. Friss infóim vannak az alap dolgokról, ha érdekel valakit.

 

COOP Creative Commons License 2011.10.10 0 0 984

A metro a reptér alatt van.

Előzmény: Lillacsibe (983)
Lillacsibe Creative Commons License 2011.10.10 0 0 983

Sziasztok,

írtátok, hogy vonattal, illetve metróval a legjobb bemenni az óvárosba a reptértől.
Azt meg tudjátok mondani, hogy a reptértől kb kilyen messze van az állomás? Tehát a csomagokkal mennyit kell mászkálni?
Jegyet gondolom az állomáson lehet venni.

Amúgy nincs ilyen 3 napos vérlet az ottani tömegközlekedésre?

COOP Creative Commons License 2011.10.06 0 0 982

..és tuti olyan idő is lesz. Én csak az akkuweathert, de olyan lett, mint írta előre.

Előzmény: koteczki (976)
zalan98 Creative Commons License 2011.10.06 0 0 981

Köszi, én is így gondoltam.

Előzmény: monguzking (980)
monguzking Creative Commons License 2011.10.06 0 0 980

egyértelmöen az tura az nyerö ha kimondottan boszporuszi hajokázásra vágysz hisz kompok elsösorban átkelésre vannak kitalálva igy kevésbé komfortosak

Előzmény: zalan98 (979)
zalan98 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 979

Sziasztok!

Pénteken megyünk ketten a Malév Airtours-zal Istambulba először. Kedden du jövünk vissza.

Mivel a meteorológia vasármaptól esőt igér, így már szombaton megejtenénk a hajózást a Boszporuszon. Mit javasoltok, olvastam a kompos lehetőséget vagy egy Boszporusz-túra a jobb választás? Néhány eurós árkülönbség nem számít.

Köszönöm

llaci10 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 978

Köszi! Böngészem.

Előzmény: koteczki (976)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.04 0 0 977

szia

Előzmény: Törölt nick (950)
koteczki Creative Commons License 2011.10.04 0 0 976
Előzmény: llaci10 (975)
llaci10 Creative Commons License 2011.10.03 0 0 975

Először leszünk ezen a versenysorozaton /ezért nem tudom, hogy a nézőkhöz hogy viszonyulnak/, bár a bazárban lévő futamot mindig megrendezik. Fényképeket készítettek már róla, de lehet, hogy a rendezők. 2 nap lesz egy Belgrád Forest nevű helyen, 1 nap Heybeliadán, az utolsó futam pedig a Topkapi környékén. Eddig kb. 800 nevező van. Az előjelzéseknek van egy megbízható oldala?

Előzmény: koteczki (973)
iczod Creative Commons License 2011.10.03 0 0 974

Köszönöm a válaszokat.

Valaki esetleg tud személyes tapasztalatot a Hotel Laleli-ről?

koteczki Creative Commons License 2011.10.02 0 0 973

Tájfutóverseny ??? Hát ez baromi érdekes. És hol lesz még futam ? Lehet menni szurkolni a bezárt bazárba ?

Idpjárást illetően nagyon jó híreim vannak. Állítólag gyönyörű nyárias idő lesz.

Én magam 2009 november elején személyesen is megtapasztaltam, hogy nagyon kellemes rövidujjas idő volt. Azért majd figyelem az előrejelzéseket is.

 

 

Előzmény: llaci10 (970)
koteczki Creative Commons License 2011.10.02 0 0 972

Mecseteknél pont nem kell fizetni, mindegyik ingyenes. Egyéb helyeken meg csak lírát fogadnak el én úgy tudom.

 

Előzmény: orsolya58 (971)
orsolya58 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 971

köszönöm a segítségedet. Még egy kérdésem lenne, van e lehetőség arra, hogyha valaki nem lirával fizet hanem euróval például  mecseteknél erre van mód?

Előzmény: koteczki (967)
llaci10 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 970

Mi is a malévval megyünk, és 8.-án jövünk. A nápolyi "nemrég" sajnos már egy éve volt. Nekünk az út egy tájfutóverseny apropójából történik. /ist.5day 4 nap alatt/ Érdekessége az egyik futam a nagy bazárban zárás után. Szállás a Deniz Hauses-ban. A Baran nem is rossz ötlet... A reptéren felismerhetsz: 63éves vagyok, 110kg., és a hajamnak 90%-ban csak a helye van meg...       Ha valaki tud egy oldalt, ahol utánna lehet nézni a november elejei időjárás archivumnak, kérem tájékoztasson.

Előzmény: koteczki (961)
koteczki Creative Commons License 2011.10.02 0 0 969

Zsetonnal működik az is, aztán hogy egy ilyen teljes oda-vissza útra hogyan, azt nem tudom

Közben kitaláltam, hogy hogyan lesz teljes a pénteki napunk.

Reggel villamossal el Kabatasig, onnan busszal el egészen Rumeli Hisariig. Megnézzük a várat, majd busszal tovább Sariyerbe. Onnan megy komp A.Kavagiba. Ott lesz időnk várat mászni, nézelődni és a 17:00-kor induló komppal vissza Eminönübe. Visszafelé már szépen ki lesz világítva minden.

 

 

Előzmény: monguzking (968)
monguzking Creative Commons License 2011.10.02 0 0 968

kompoknál nem kell elöre megvenni jegyeket?

Előzmény: koteczki (967)
koteczki Creative Commons License 2011.10.02 0 0 967

A kompok menetrendje itt :

http://www.sehirhatlari.com.tr/en/  Innen úgy válogatod össze az útvonalat ahogy Neked tetszik. Van egy full Boszporusz ajánlatuk is, ami naponta kétszer indul ( kivétel téli időszakban ) Eminönüből A. Kavagiig. Oda-vissza a jegy 25 ITL. A. Kavagiban van 2 vagy 3 órád,attól függ melyik járattal mész. Vannak rövidebb és naplementés túrák is. Még nem próbáltam, tehát én is csak az oldalukról tudtam tájékozódni. Jó egy hónap múlva már lesz konkrét tapasztalatom is.

 

Előzmény: orsolya58 (966)
orsolya58 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 966

Szeretném ha válaszolnál, hogyha az ember Buszporusz hajókirándulásra megy , akkor az honnan indul, mennyi ideig tart, és egyfolytában  megy a hajó vagy le is lehet szállni és akkor ujbol jegyet kell venni vagy lehet folytatni a megvett jeggyel.

Előzmény: koteczki (955)
koteczki Creative Commons License 2011.10.01 0 0 965

És erről hallott már valamelyikőtök ?

http://www.turkishflavours.com/index.php

 

monguzking Creative Commons License 2011.10.01 0 0 964

van olyan gondom hogy hétfön már nagyon korán 5.30kor indul vissza malévos gépem atatürkröl igy már vasárnap estére nem foglaltam szállást-ezzel nincs baj-de igazábol nem akarom nagy költségbeverni magamat taxival de nem tudom hogy van e olyan korán tömegközlekedés mivel eljuthatok 4.30ra atatürkre vagy ha nincs akkor van-e valamiféle lehetöség atatürk közelében hol eltölthetem éjszakát valamiféle nonstop helyen iszogatva

koteczki Creative Commons License 2011.10.01 0 0 963

Dehogy magas! Google térképen minden rajta van, Te meg már úgyis ismered a járást.

 

Előzmény: COOP (959)
koteczki Creative Commons License 2011.10.01 0 0 962

Azon a fél napos Boszporuszos kiránduláson Saryert is érintjük, bár nem hiszem, hogy a múzeumot megnézzük. Épp most írta egyik utitársam, hogy a múzeumokat tartogassam a roszz időre. De nem lesz rossz idő!!!

Előzmény: kirgizke (960)
koteczki Creative Commons License 2011.10.01 0 0 961

Na, akkor akár ehetünk is együtt Baran-ban vagy akárhol, mert én is november 2-án utazom Malévval. Hát Ti ? Emlékszem rá, hogy többen szoktatok menni, nemrég voltatok Nápolyban is ugye ? Hol lesz a szállás, hány napig maradtok ? Mik a tervek ? Én 89-nem szerettem bele a városba. Mindjárt megnézem, amit ajánlottál.

 

Előzmény: llaci10 (958)
kirgizke Creative Commons License 2011.10.01 0 0 960

Arról azt olvastam, hogy a Kék Mecset tövében van, de még nem jártam ott.

Ja, és még eszembe jutott vmi: Sariyerben (ide lehet kompozni a Boszporuszon - önmagában véve is szép) van egy magánmúzeum, a Sadberk Hanim Múzeum, állítólag nagyon szép gyűjteménye van. Biztos szép kirándulás lehet, de szerintem min. egy egész délelőtt kell rá.

Előzmény: koteczki (953)
COOP Creative Commons License 2011.10.01 0 0 959

Köszönöm:))

Hú ez nekem még magas, de utánuk olvasok, keresek.

Mindenesetre elteszem magamnak:)

Tőled mindig jó ötleteket kapok!

Eyüp tényleg jó!

hajózni imádok és remélhetőleg Nektek sokkal de sokkal jobb időtök lesz!

Előzmény: koteczki (945)
llaci10 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 958

Egyszer kb. '90-ben voltam, azóta is visszavágyom. Nov. 2.-tól megyünk egy 10 fős baráti társasággal, és szokás szerint rám hárul a szervezés. /nem panasz!/ Rengeteg helyről nagyon sok dolgot összeszedtem már. /Ezt például ismered:http://ww.acpasion.net/foro/showthread.php?t=26761&page=219 , nagyon sok szép és jó van benne Európáról, Törökországról, a megjelenő oldal kb. közepétől isztambulról./ Egyszer jártam Antalaya környékén is.

Előzmény: koteczki (956)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!