Keresés

Részletes keresés

Zöldár Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8936

  "berakom a helyére a rozsdamenteset?"

 

 Úgy legyen  az egy lényegesen jobb, de drágább anyag !!

Előzmény: kingoftailor (8928)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8935

Itt is van

MSZ 845/2010

Zöldár Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8934

  "és az átvételi elismervényre ráírta, hogy javasolja a bélelést..("

 

 

 

 De hát ez a seprő korrekt volt  _ csak javasolta , így a helyes.

 A bélelés csak a kémény élettartalmát nőveli, néha elég jelentősen.

 

 Főleg gázfűtésnél fontos ez !!

Előzmény: joevagyok68 (8924)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8933

várj egy kicsit küldöm a kivonatot

Zöldár Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8932

 Na ennek csak a fele igaz !

 Odáig igen, hogy balesetvédelmi szempontból  a következő kell :

 

 Előírás szerint korlát . láb és térd ,, deszka ,, kell horganyzott fémből . Viszont mi van ha nem horganyzott, hanem csak  ' mázolva ' van ( rozsdátlanítva, alapozva és fedőfestékkel ) Ez vajon mibe ütközik ?

 Sőt fából is megengedett, csak eseteleg nem annyira tartós.

 

 Itt a kemény büntetés kitétel már elmaradt ?? !!

 A kéményseprő legfeljebb nem megy fel ( habár ha kap egy ötös, már nem szédül ) . Ha viszont nem kap akkor lehet az a járda horganyzott sőt savállóból, akkor se megy fel  !!

 Persze amikor egy lakásban egy semleges légkörbe is megkövetelnek savállóból készült tisztító ajtót  - minden lehetséges !!

Előzmény: ép-it-ész (8931)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8931

Ha valakit esetleg érdekel ( mert monjuk közös képviselő ) akkor nem árt ha tudja, tudjátok , hogy a kéményseprő járda építésének szabálya kissé szigorodott.

Ha most valaki fából vagy fémből járdát kíván építtetni a hagyományos módon , megdől mint Rottenbiller.

Előírás szerint korlát . láb és térd ,, deszka ,, kell horganyzott fémből . Ezt viszont egyenlőre nem lehet kapni.

Az  országban egyedül egy cég foglalkozik ezzel a témával .

Ha valakit érdekel írjon és ha tudok segítek .

kingoftailor Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8930

Egy válaszfal mellé van építve a kémény.

A "kazánház" bent van a lakásban. Valójában gardróbszobának is használjuk.

A vége a kazán mellett van a földön.

Ott van egy tisztítónyílás és egy a padláson.

A kémény kb 7 méter magas és ha jó a mérésem, akkor 180*180-as (kéményseprő góré szerint 160*160-as lehet csak (látatlanban)).

Elhúzás nincs.

Kondenz elvezetőt nem láttam most se a kéményben.

 

A huzatot is csak az álló kazán tetejénél mért.

Előzmény: joevagyok68 (8929)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8929

"Műbizonylatom (stb.) nincs, mert másfél éve vettük a házat és már így volt a kémény.

 Mi csak a kazánt cseréltük ki idén."

Ha meg tudod oldani sk. , szerintem OK.  de psszzzzt...

 

Ezeket a rozsdamentes csöveket hegesztve toldogatják, vagy szegecselik?

1m-es darabokban, van a hasznos hossz 95 cm.  és szegecselik elvileg hozzávaló rozsdamentes popszegeccsel

 

Hogy kötik bele a kazán kémény csövét?

Leér a bélés a kémény legaljáig?

Lekéne, hisz alul is kell legyen tisztító nyílás, és kondenz elvezető is.

 

Lehet egyéb gyíkjuk a kéményseprőknek?

Ha minden ok, lehet észre sem veszi, hogy nem alu hanem ko........:-)) hisz eddig csak huzatot nézett, azt mondtad...

 

Amúgy milyen/hol megy a kémény? Főfalban ?

Hol ér véget , pinecében?

Jelenleg hol van tisztító nyílás? csak alul ?

Ha vegyes szeretnél, szerintem kell legyen felül (pallástérben) is......

Van benne elhúzás ?

És a legfontosabb ....Mekkora a kémény eredeti mérete ?   Keresztmetszet és magasság...

 

Esetleg árakat itt is nézhetsz....összehasonlításnak

http://www.femkemeny.hu/hu/dokumetumok.html

 

 

 

 

Előzmény: kingoftailor (8928)
kingoftailor Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8928

A kémény most is bélelt csak alumínium csővel.

A házat másfél éve vettük. Mi van, ha sk kiveszem az alu csövet és berakom a helyére a rozsdamenteset?

 

Ha kérdezik:

 

"Műbizonylatom (stb.) nincs, mert másfél éve vettük a házat és már így volt a kémény.

 Mi csak a kazánt cseréltük ki idén."

 

Ezeket a rozsdamentes csöveket hegesztve toldogatják, vagy szegecselik?

Hogy kötik bele a kazán kémény csövét?

Leér a bélés a kémény legaljáig?

Lehet egyéb gyíkjuk a kéményseprőknek?

 

Előzmény: joevagyok68 (8927)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 8927

CSak amelyik érdekel, és-vagy amiben "érintett" vagyok ...:-))

 

Ha ép a kémény teteje -nincs szétfagyva- és biztos nem szívózna, hogy jövőre már vegyes lesz benne , akkor nosza..

Nekünk szétfagyott, hozzá kéne nyúlni amúgy is......

Előzmény: kingoftailor (8926)
kingoftailor Creative Commons License 2011.04.13 0 0 8926

Te mindegyik fórumban ott vagy? ;-)

 

Tavaly előtt jött a kéményseprő. Egy fiatal srác volt.

Bedugta a huzatmérőkét aztán tartotta a markát.

 

Ez a kémény bélelés eléggé lehúzás szagú nekem.

 

Ha jól tudom, ide gödöllőiek járnak ki.

Előzmény: joevagyok68 (8924)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 8924

Milyen sűrűn jár felétek a kéményseprő ?

Ideköltözésünk óta (9éve), nem járt erre .

3 éve -mikor gázkazán megszünt- alubélést kicimbáltam a kéményből és vegyest kötöttünk rá.

9 év után 1 hete volt itt elöször a seprő, papírjai szerint még gáz-kémény volt beírva nekünk.

Mondta átírja vegyesre, és az átvételi elismervényre ráírta, hogy javasolja a bélelést..(főleg azért mert főfalban megy a kémény) ....... ennyi.

Nem tudom felétek mennyire nagy a szigorúság....

Előzmény: kingoftailor (8923)
kingoftailor Creative Commons License 2011.04.13 0 0 8923

Sziasztok!

 

Az álló gázkazánunk lecseréljük egy fali turbósra.

A helyére esetleg bekötnénk egy vegyestüzelésű kazánt.

A kéménybe eredetileg is egy vegyestüzelésű kazán volt bekötve.

 

Muszály kibéleltetnem a kéményt?

 

Mi van, ha nem csináltatom meg akkor sem?

Zs:) Creative Commons License 2011.04.12 0 0 8922

Nagy kémény, Győr

Előzmény: sur5al (8919)
gmkiev Creative Commons License 2011.04.12 0 0 8921

"2. Ajánljatok lszi lelőhelyet 250/45fokos rozsdamentes füstcső elemre. Google nem akar segíteni."

 

Szabó kandalló Kecskemét

Előzmény: sur5al (8919)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 8920

Esetleg árendás

http://www.femkemeny.hu/hu/webshop/category/17/saválló-acél-béléscső-égéstermék-elvezetők/átmérő--ø-200-mm.html

igaz itt csak D200 ig van fönn és 30 fokos , de biztos legyártják és akár el is kűdik, hamár van vebsopuk....:-))

rugalmasak, onnan vettem a béléscsövet..

Előzmény: sur5al (8919)
sur5al Creative Commons License 2011.04.12 0 0 8919

Sziasztok!

 

Mi a szabályos bekötés füst/béléscsőre? Úgy értem apára anya vagy anyába apa? Nekem az előbbi van és a rozsdamentes acél csövön kívül szép barnás-fekete megfolyások vannak (ráégve). Azt tervezem, hogy megfordítom a cső irányát. Amúgy egy régi kémény van kibélelve vele és egy vízteres kandalló üzemel rajta.

 

Kérdések:

1. Mivel lehet eltávolítani a csőre ráégett cuccot?

2. Ajánljatok lszi lelőhelyet 250/45fokos rozsdamentes füstcső elemre. Google nem akar segíteni.

 

Köszi.

 

Émile Creative Commons License 2011.04.09 0 0 8918

 Ezek a serperők állandóan átvenni akarnak - ahelyet, hogy tisztítanának, amikor kell !!

lomi1 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 8917

"Természetesen" az új kémény csak úgy ki fog nőni...

 

A jelenlegi kb. 10 éve épült és azt sem vette át senki. Egyébként egy majd 100 éves parasztházról van szó.

Előzmény: gmkiev (8913)
lomi1 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 8916

Mindenkinek kösz a hozzászólást.

Előzmény: lomi1 (8910)
cseik Creative Commons License 2011.04.08 0 0 8915

lehet, nekem nem szakmám, csak azt kell tudnom, hogy mire való. a többi még oktatásból ragadt meg, hogy nem minden agyag alkalmas hőálló késztermékhez és nem mindegy, hogy milyen módon dolgozzák fel(tisztítják=iszapolják, szűrik, adalékolják vagy mittudomén :) )

Előzmény: Émile (8914)
Émile Creative Commons License 2011.04.08 0 0 8914

 Hát olyant nem igen csinálnak, hogy ilyen célból tisztítanák az agyagot. ( Viszont iszapolják, szűrik stb. )

 Elvileg minden agyag tűzálló. Csakhogy némelyek szennnyezettek un. olvadék képző összetevővel ( vasoxidok, alkálik stb ) és ezért ezek nem tűzálló agyagok.

 Hogy a kőagyag pontosan milyen agyagból készül nem tom (illene valamikor a szakmám volt ). A lényeg :  majd olvadásig izzitják, ekkor kialakul egy üveges fázis és ezért  a vegyszereknek nagyon jól ellen áll. De rideg , törékeny.

 Amúgy valamikor a kémény toldatokat ilyen kőagyag cső féleségekből is készítették (meg öntvényből ).

 Ugylátszik ott fent a kémény tetején  a hőingadozás már elhanyagolható.

Előzmény: cseik (8912)
gmkiev Creative Commons License 2011.04.08 0 0 8913

Kishazánkban, egyik megoldást sem tudod a kéményseprőkkel átvetetni.

Ha ez egyáltalán szempont.

Előzmény: lomi1 (8910)
cseik Creative Commons License 2011.04.08 0 0 8912

nem javasolt ez a megoldás, mert a kőagyag cső valószínűleg nem tűzálló/hőálló. az agyagot külön tisztítással teszik jó hőállóvá és nem valószínű, hogy ezt megteszik ha csak vízvezetésre készülő cucchoz lesz.

Előzmény: lomi1 (8910)
Émile Creative Commons License 2011.04.08 0 0 8911

 Érdekes felvetés !

 

Viszont találsz a tulajdonságok között olyant, hogy a hőingadozásnak ellenáll ez az anyag ?

 Én nem találtam.

 Aztán az is érdekes , hogy ezt az anyagot visszahozzák a szennyvízelvezetésbe.  Már nagyon régen ezt alkalmazták - még jóval a műanyag előtt.

  A sorrend - kőagyagcső (1890 -től kb a 30-as évekig , majd az azbesztcement kb. 1970 -ig  és azután a műanyag. Ez egy rendkivűl rideg (szinte üvegszerű ) anyag - a vegyszereknek jól ellen áll.

 Viszont egy kéményben nagy a hőingadozás - évente 210  x melegszik és ugyan annyiszor hül - ki tudja meddig tart !!

Előzmény: lomi1 (8910)
lomi1 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 8910

Tiszteletem a Szakembereknek!

 

Véleményt kérnék az alábbi dologban:

 

Fűtés átépítést tervezek. Ez sajnos kéményépítéssel is jár. Nevezetesen a szilárd tüzelésű kazán egy olyan helyre lesz áthelyezve, ahol nincs meglévő kémény.

A kérdésem az, hogy falazott kéménnyel járok-e jobban, vagy pedig esetleg próbálkozott-e már valaki kőagyag csővel, mint kéménnyel. A kőagyag csövet nagyobb szennyvízberuházások során használják. Errefelé most folyik a közműépítés és lehetne hozzájutni jóárasított kőagyag csőhöz. További infó: http://www.pureco.hu/index.php?comp=products&id=23

 

A schiedel kémény anyagi okok miatt nem jön szóba, a beruházás kb. 20%-a lenne...

 

Üdv.

oldember Creative Commons License 2011.04.06 0 0 8909

Köszi!

Attól tartok nincs sok választásom, így megfogadom a tanácsod! 

Előzmény: Émile (8906)
bobek73 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 8908

T.pjotrkolja!

 

Köszönöm kimerítő válaszodat.

Valószínüleg maradok a 180-as shiedel uniplus-nál.

Előzmény: pjotrkolja (8898)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.04.05 0 0 8907

T joevagyok68!


Valamelyest javul (holnap megmondom pontosan, mert a szoftverkulcsot lent hagytam a kocsiban) de nem hinném, hogy jelentősen, mivel a téli enyhe állapot esetén, a fűtött szakaszon kívül mindenhol kb. ugyanannyi külső hőmérséklettel számolunk ... nyernél vagy fél métert. 

A szakaszadatokhoz:

  • a1 elem: egy DN 150 acél 45°os könyökidom ami a vízszintestől felfelé 45°os szöget zár be, vastagsága 0,6mm és 20cm en kb 20 cm vezetési hosszban emelkedik, ez miatt a az a2 elem egy 45°-ban felfelé emelkedő kb. 85cm vezetési hosszú (60cm emelkedésű és 60cm vízszintes vetületi hosszúságú csőszakasz. Vagyis a műszai előírásnak megfelelő legalább 60cm vetületi távolság van a kazán és a kémény között.
  • Nem elírás csak rossz helyről nézed ... Vess egy pillantást a b1. szakasz réteg adataira : belső átmérő 0,16m (a samottcső) anyagvastagsága: 15 mm hővezetési tényezője : 1,1 W/mK, az anyagvastagság miatt a külső átmérő:0,19 m, ahonnan indul 33 mm-nyi hőszigetelő anyag (hővezetési tényezője: 0,033 W/mK). ennek külső átmérője: 0,256 m. ami egy 0,256*0,256 m es belsőjű, négyszög keresztmetszetű, köpenyelemben van aminek falvastagság: 0,04 m (hővezetési tényezője: 0,57 W/mK) a béléscső abszolút érdessége pedig 1,5 mm. Az így leírt rendszer pedig 6,5m vezetési és magassági hosszú, vagyis teljesen függőleges. 

hát ennyi.

 

 

Előzmény: joevagyok68 (8905)
Émile Creative Commons License 2011.04.05 0 0 8906

 Hát ha ezeket mind elolvasod eltévedsz a sűrű erdőben.

 Így van  : a gázkazánok kéményei a problémásabbak.

 Lényegesen balesetveszélyesebbek és egy szolgáltaói lánc folytán mindenki sütögeti a pecsenyéjét.

 

 Így azt ajánlom tájékozódj az ép. hatóságnál és kérd ki egy  szakember véleményét a mérettel kapcsolatban. Szerintem a gyártó jó eséllyel megtudja mondani - habár ha az eladási kényszer az erősebb - csőbe húzhat !!

Előzmény: oldember (8904)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!