Keresés

Részletes keresés

Kavics78 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 38879

En csak egy olyan foiskolara jartam ahol nem volt fetech!

De a "ravasz az a roka" benyoges nagyon idetlen akkor is!

A roka az roka!

Senki nem hivja ravasznak! Max a mesekben ravaszdi!

Előzmény: Hamburger2 (38877)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 38878
Egyetértek!
Előzmény: Zicherman Istvan (38834)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 38877

Mindenesetre ha fetechből ravaszt mondtál, akkor lehet, hogy nem is egy, de rögtön két karót is kaptál! :) Pedig Klabacsek Gyula (egykori tanárom) elég komoly szakembernek tekinthető még ma is fetech terén! ???

Előzmény: Kavics78 (38817)

Hamburger2 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 38876
Bocsánat, megelőztél!
Előzmény: Törölt nick (38811)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 38875

Szervusz Tacsk0!

Az anyahajóval az is a gond, hogy az egy külön hajó-kategória! És bizony nem azonos a repgéphordozóval!

Hamburger

Előzmény: Törölt nick (38808)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 38874

Szia Dani!

Magán mail ment a gmail-os címedre.

Üdv: Hamburger

Előzmény: gencsydani (38813)
unguided Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38873
Transceps

"""van már gázhenger nevű alkatrész."""

Tudom. Magan az AK-n is.
Attol, meg, hogy leveheto a cso, meg nincs kizarva, hogy resze legyen az egyebkent fentmarado gazhengernek. Mivel a mukodes szempontjabol (a gazdugattyu szempotjabol) egy egyseget kepez a dugattyut a zarkeret elulso nyugalmi helyzeteben befogado toldat es a cso. Attol, hogy a csovon lukak es hornyolasok vannak kikepezve, hogy a gaznyomas a kivant mertekben csokkenjen, a cso meg attol hengerkent funkcional. Itt eleg csak a ketutemu motorok hengereire gondolni. Ott is vannak at- es leereszto jaratok, furatok a henger palastjan, megsem nevezzuk dugattyuvezeto-csonek. :)
Ha mar nagyon preciz akarnek lenni, es megis elkulonitenem a ket henger-reszt, akkor nagynyomasu es kisnyomasu hengerrol beszelnek. :)
Előzmény: Törölt nick (38869)
4csíkos Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38872
16-án nyílt nap lesz a ZMNE-n. Ha esetleg valakinek ingerenciája támad rá benézhet.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38871
"Gázhenger pl. a Dragunovon található"
Tényleg, ott is van! ;)

"Gázdugattyú vezető cső, az Ak-kon van"
Igen, az tiszta volt. Csak rövidebb nevet akartunk taláni neki. És felmerült a gázhenger elnevezés. ... De az már mást jelentett. (Foglalt volt. :) )
Előzmény: 4csíkos (38870)
4csíkos Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38870
Gázhenger pl. a Dragunovon található, egybeépítve a gázszabályzóval. Hivatalosan a gázkamra része, de arról lecsavarható a gázhenger-rögzítő oldása után. A kisméretű gázdugattyú a gázhengerben foglal helyet.

Gázdugattyú vezető cső, az Ak-kon van, ezt szeded le az előágy felső részének eltávolításával.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38869
"Gazhenger, pl.
(Mivelhogy igy hirtelen nem tudnek olyan dugattyut mondani, ami nem hengerben mozog.)"

Nem okés, mert - ahogy olvtárs is mondja - tényleg van már gázhenger nevű alkatrész. Most nem ugrik be, így lehet, tévedek, de mintha a KPVT-nél találkoztam volna ilyennel.
Előzmény: unguided (38862)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38868
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDD HÖJE! :DDDDDDD
Előzmény: Zicherman Istvan (38859)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38867
:))
Előzmény: swordmanus (38858)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38866
Röviden: izé. ;)
Előzmény: M.Zoli (38856)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38865
Hát, ... ez ilyen. :S
Előzmény: Kavics78 (38852)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38864
A "nem ismernek" rész az, ami ki lehet küszöbölni megfelelő kiképzéssel.
A többi más tészta.
Előzmény: Kavics78 (38850)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38863
A gázhenger tudtommal másik rész.
Előzmény: unguided (38862)
unguided Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38862
Transceps
"""- gázdugattyú-vezető (cső)"""

Gazhenger, pl.
(Mivelhogy igy hirtelen nem tudnek olyan dugattyut mondani, ami nem hengerben mozog.)

swordmanus Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38861
Tiszteletem Tuzer!
Görbe tükröd félek pontos képet ad! Az írás mindenesetre remek, és sziporkázik a humortól (csak félek, hogy ez nem vicc, hanem komoly.)!
Előzmény: tuzer (38860)
tuzer Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38860

Nem fogsz te nyerni soha, mer' lúzerebb vagy a sokévi átlagnál.

ki tud NATO kompatibilis, jo ergonomiaju, jol szervizelheto, logisztikara igenytelen, es lehetoleg megfelelo arfekvesu bunkot gyartani, meg adjon a kikepzeshez szimulatort is. :)))) Ha lesz tender, beszallok en is, van nehany elfekvo paradicsomkarom.

EZEK NEM SZEMPONTOK. Nem tanulsz te semmiból?

a., Tanulmányutak szervezése a logisztikus tbk. kar részére Tahitire, ahol a bunkóknak komoly hagyományai vannak.

b., Tanulmányozás céljára bunkók adományozása tanulmányozásra ugyanezeknek, + államtitkári beosztásoknak. Ezen bunkók már a kiegészítő felszereléseket is tartalmazzák, úgymint svájci bicska, légkondicionáló (ez utóbbi a bunkón kívül nyaraló hűtésére is jó)

c., Pályázatok kiírása: Miért jobb a bunkó, mint a gépfegyver (nem kell hangtompító, ez már irányított fegyver, nem okoz járulépkos károkat, kiképzés egyszerű, stb.) Nyertes esetleg Ph.D. fokozatot kap.

d., Nyilvános, demokratikus közbeszerzési pályázat kiírása bunkó importjára, tárolására és szervizelésére, melyen csak a b., pontban felsoroltak KFT -jei felelnek meg.

e., Nyilvános, demokratikus közbeszerzési pályázat kiírása a bunkó által kiváltott elavult és veszélyes hulladéknak számító fegyverek, stb. hatástalanítására, melyen csak az előző pontban felsorolt KFT-k felelnek meg.

f., Költségvetés kiegészítés megszavaztatása a várható megtakarítások érdekében

e., A hatékonyabb fegyvereknek megfelelelő állománytábla kidolgoztatása prémium fejében a b., pontban felsoroltak helyetteseivel

g., Az ésszerűsítés okozta létszámleépítés miatti megtakarítások miatt félhavi jutalom a HM köztisztviselői állományának.

e., NATO felajánlás: egy bunkójavító raj, sarkköri felszereléssel, amely beszerzésére az egész folyamat értelemszerűen alkalmazható.

Na érted már végre?!

Előzmény: M.Zoli (38857)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38859
Én.
Megveszem az Obiban vagy valami kertészboltban 420 forintért az ásónyelet, leszedem róla a ,,Kertészeti kapa" cetlit, felrakok rá egy ,,Attenthion! C.S.B. M2009 ,,Cancalin" XM96284. Made in EU." feliratot, és máris nyert ügyünk van, eladhatjuk potom 1500 euróért darabját.

(a C.S.B.= Combat Shitbeater; a többi szám csak dekornak van, a ,,Kankalin" meg művésznév. Nem lehet minden ,,Gepárd" meg ,,Skorpió".*)

* Én az utóbbi időben, amikor hülyülök unalmamban egy-két érdekes ötleten, mindig direktben olyan fantázianeveket adok a magam által tervezett járműveknek, mint ,,Péksütemény", ,,Mákos guba", ,,Uhu Cuprum Penis" (,,Rézfaszú bagoly, magyarul), ,,Nefelejts", ,,Zázszorszép" (ez p.l. akna volt), stb. Már unom a sok zoot.:/
Előzmény: M.Zoli (38857)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38858
Izé, Líbia a TE országod!
Ott nemrég kezdték az anarchiaszervezést!
Előzmény: Törölt nick (38849)
M.Zoli Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38857
Mar csak az a kerdes, hogy ki tud NATO kompatibilis, jo ergonomiaju, jol szervizelheto, logisztikara igenytelen, es lehetoleg megfelelo arfekvesu bunkot gyartani, meg adjon a kikepzeshez szimulatort is. :)))) Ha lesz tender, beszallok en is, van nehany elfekvo paradicsomkarom. :))) Ha nagyon kell, raszogelek meg kinai red dotot is, meg hulyebiztos dioptert is. :)))) Meg le is smirglizem, nehogy aztan a szabadidoben baleset erje a katonakat. :))) Hu de gonosz vagyok!!!! Udv.
Előzmény: Zicherman Istvan (38853)
M.Zoli Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38856
Megcsuszott az ujjam. :))) Kosz. Remeltem akad valaki, aki a helyes irasmodjat is beteszi. Amugy az a radiatorcso darab, amit a repulo orrara heggesztenek. :)))) Udv.
Előzmény: HG4I (38854)
gencsydani Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38855
Méginkább légsebességmérő. Ha már ennyire magyarítunk (vagy az a szomszédban volt?):)
Előzmény: HG4I (38854)
HG4I Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38854
Még csak az sem, hanem Pitot-cső.
Így helyesebb.
Előzmény: M.Zoli (38839)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38853
,,Nos nyilvanvaloan barmilyen technikat fog a magyar honvedseg rendszerbe allitani az az osszes fenti kriteriumot teljesiteni fogja!"

...szóval furkósbot...

:P
Előzmény: Kavics78 (38850)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38852
"Mellesleg meg nem csak a seregben, hanem az egész országban így mennek a dolgok." - Ezzel nem teszel eppen boldogga!
Előzmény: Törölt nick (38849)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38851
"De hogy miért kell így írni...? :S" - Mittudomen? Magatol jon!
Előzmény: Törölt nick (38846)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38850

"Igaz is. Adjunk nekik bunkósbotot, meg egy rongyot, amiben flangálhatnak. Azt legalább nem teszik tönkre.
De ha lehet, akor a tűzoltól is csak vödröt kapjanak, oszt merjék a vizet. Mert hát az is az adófizetők pénziül van, és hát elég sok locsolótömlőt, meg autót tesznek tönkre még akkor is, amikor nincs is tűz! És az sem baj ugye, ha szemetesautót sem veszünk, mert a magyar úgyis csak agyonhajtja, és tönkremegy. Majd mindenki viszi a szemetet magától a szeméttelepre, vagy önti, ahova akarja.
Jut eszembe! Minek is állam, meg államaparátus? Hivatalok, meg minden szir-sz@r?!
Zárjuk be az összeset, osz mindenki boldoguljon, ahogy tud! Mert a másik az úgyis csak tönkreb@ssza az egészet!
Szervezzünk anarchiát!!!"-
Ez azert eleg tavol all az en allaspontomtol mely a kovetkezo: adjunk olyan fegyverzetet a harcosok kezebe amivel kepesek harcolni, az megfeleloen megvedi oket es hatekonyan kepes pusztitani az ellenseget!

Nem tartom eppen celszerunek az allomany ellatasat olyan fegyverzettel amit:

• nem ismernek
  • nem hatekony
  • kiforratlan
  • nem hulyebiztos
  • a jelenleg meglevo kornyezetbe nem adaptalhato
  • draga mint a mereg
  • keptelenseg szervizelni
  • lehet szervizelni de a szervizt csak az ellenseg kepes elvegezni
  • draga az uzemeltetese
  • stb.

Nos nyilvanvaloan barmilyen technikat fog a magyar honvedseg rendszerbe allitani az az osszes fenti kriteriumot teljesiteni fogja! 

Előzmény: Törölt nick (38841)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38849
Mellesleg meg nem csak a seregben, hanem az egész országban így mennek a dolgok. Sőt. A világ tetemes hányadán. Nem mintha ez követendő lenne, de...
Előzmény: Kavics78 (38845)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38848
Kezdjük azzal, hogy én eleve nem himbálódznék egy repülő pitot csövén.
Másodszor pedig csak logikailag kifogásoltam a dolgot.
Harmadrészt gazdaságilag még mindig jobb, ha csak egyet tesz tönkre, mint mondjuk 20-at. ... ha már azt akarja elérni, hogy ne vegyék észre.
(Gondoltál már arra, hogy orvoshoz menj? Most komolyan kérdezem. :S )
Előzmény: Kavics78 (38845)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38847
Egy graffitiket tartalmazó oldalon olvastam, nem saját szerzemény. ;)
Előzmény: M.Zoli (38844)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38846
Hmm. Így már más. ... De hogy miért kell így írni...? :S
Előzmény: Kavics78 (38843)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38845

"Nemám visszagörbíti azt az egyet "

Neked is erdekes a gondolkodasod!

Ha visszagorbitette volna rossz esetben felszallas kozben veszik eszre a hibat!

Megrosszabb esetben csinal egy nagy lyukat a foldbe egy sult pilotaval!

Ez az, legyunk sunyik ha elkurtunk valamit! Gratulalok!

Igazabol errol beszelek, hogy a seregben igy mennek a dolgok!

Előzmény: Törölt nick (38842)
M.Zoli Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38844
"Szervezzunk anarchiat!!!! " Ez megerne egy Nobel dijat. :))))))
Előzmény: Törölt nick (38841)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38843

"Nagyon egyszerű a megoldás,ki kell képezni a katonákat,és akkor nem fognak tönkretenni semmit azért,mert hülyék hozzá." - Nos amennyiben nem vetted eszre ,rosszindulattol frocsogo hozzaszolasaimnak ez az ertelme!!!!

Amig a szerencsetlen nem tudja normalisan hasznalni a rabizott alaptechnikat azert mert nem biztositottak neki lehetoseget a gyakorlasra addig felesleges olyasmit megvenni aminek a hulyesegturese joval kissebb!!!!

Előzmény: Python24 (38836)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38842
"Elgörbítette a többit is, hogy ne legyen olyan feltűnő..."
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Az állatbarát!!! :DDDDD
Nemám visszagörbíti azt az egyet valahogy! ááá, neeeem!
Te jóóó ég! :DDDDD
Előzmény: Zicherman Istvan (38840)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38841
"Minek egy olyan katonanak ilyesmi aki azt sem tudja, hogy milyen tipusu loszer jar a fegyverebe? Merthogy nem tudjak!"
Ezt honnan szedted, mondd???

"Ertelmetlennek tartom a felesleges penzkidobast!"
Igaz is. Adjunk nekik bunkósbotot, meg egy rongyot, amiben flangálhatnak. Azt legalább nem teszik tönkre.
De ha lehet, akor a tűzoltól is csak vödröt kapjanak, oszt merjék a vizet. Mert hát az is az adófizetők pénziül van, és hát elég sok locsolótömlőt, meg autót tesznek tönkre még akkor is, amikor nincs is tűz! És az sem baj ugye, ha szemetesautót sem veszünk, mert a magyar úgyis csak agyonhajtja, és tönkremegy. Majd mindenki viszi a szemetet magától a szeméttelepre, vagy önti, ahova akarja.
Jut eszembe! Minek is állam, meg államaparátus? Hivatalok, meg minden szir-sz@r?!
Zárjuk be az összeset, osz mindenki boldoguljon, ahogy tud! Mert a másik az úgyis csak tönkreb@ssza az egészet!
Szervezzünk anarchiát!!!

Vagy nem így gondolod??? :(((
Előzmény: Kavics78 (38833)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38840
Jó mondod, én vagyok a hülye.:)

A sztori az volt, hogy Cipruson ,,tranzitban" volt jópár Harrier (legyen 10 darab, pontos számra nem emlékszem). A reptér őrségéből az egyik katona elkezdett az egyiknek a kinyúló Pitott-csövén húzódszkodni, mire az elgörbült.
Mit csinált az eszes legény? Igen. Elgörbítette a többit is, hogy ne legyen olyan feltűnő...
Mondanom sem kell, hogy tetemes kár keletkezett.
Előzmény: M.Zoli (38839)
M.Zoli Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38839
Udv. Elarulhatnad a sztorit, de asszem az Pitott cso lesz. Ha tevednek csak kijavit valaki. Udv.
Előzmény: Zicherman Istvan (38837)
M.Zoli Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38838
Udv. Van Bushrol fenykep, amint nappal noktovizorral nezelodik, de a kupakot fenn hagyta. Na erre az elelmes ujsagirok rogton odairtak, hogy a jovot kemleli? Vagy valami ilyesmit. Mindegy. Azert csattanhatott volna az o seggen is egypar bakancs, lehet, hogy kevesebbet artott volna, amig azt gyogyitja. Udv.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38837
Ha direkt rongál a baka,jópofaságból,vagy azért,mert az jó ötletnek tűnt,
.............

Ismered a ciprusi Harrierek és a Pikott-cső esetét?:)
Python24 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38836
Szia!!

A jelenleg rendszerben lévő éjjellátók egy fillérjébe se kerültek a magyar adófizetőknek,mert amerikai katonai segélyben érkeztek még anno a Bercsényihez.Utána jól lenyúlta ezeket a vezetés,és kiküldte a missziókba..
De ettől még nem kell nézelődni vele nappal,bár ha úgy kapcsolták be rövid időre,hogy rajta volt a lencsevédő gumikupak,akkor semmi baja nem lett az eszköznek.
(Mondjuk én szétrúgtam volna as.ggüket,meg a parancsnokukét is ezért a megmozdulásért.)

Azért,mert néhány gyökér nem tudja használni a rábízott eszközt,attól még nem kell általánosítani!!

A hsz-edhez hasonló hozzáállás miatt nincs semmilyen fejlesztés
."Minek fejleszteni,a bunkó bakák csak tönkreteszik a dolgokat!Dióverőt nekik,tártáskát,meg acél rohamsisakot!Hiszen az 40 éve is jó volt,akkor most is jó!"

Nagyon egyszerű a megoldás,ki kell képezni a katonákat,és akkor nem fognak tönkretenni semmit azért,mert hülyék hozzá.
Ha direkt rongál a baka,jópofaságból,vagy azért,mert az jó ötletnek tűnt,akkor pedig alaposan megbüntetni,kivágni a francba az állományból,és persze kifizettetni vele az okozott kárt!

Atis57 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38835
Szia!
de az akko AMI/ néger / harcos volt?mert a többi helyen nem törődnek vele mit csinálsz.
eddig az Izraeli hadsereget találtam a "leg szakértőibbnek"--a többiek mint a délutáni sörmeccsen. .
Előzmény: Zicherman Istvan (38834)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38834
Ismerek oyan embert, akinek legalább három bakancs csattant a seggén, amikor tűző napsütésben elővett egy noktovizort (,,éjjellátót"), hogy ,,jé, milyen érdekes, hogy működik ez?" és megpróbálta bekapcsolni.:)

Először be kell ,,idomítani" a jónépet a cuccra (hogy mit lehet vele, és mit nem) és csak utána adni a kezébe. Különben olyan vele, mint a majom a kézigránáttal.
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38833

"Ennyire hülyének nézed a magyar bakát, hogy nem tudja megkülönböztetni az éjszakát a nappaltól, vagy logikailag nem tudja összerakni, hogy az ÉJJELlátót ÉJJEL (de legalábbis sötétben) használjuk?" - Haat ne haragudj, de tenyleg ennyire nezem hulyenek oket!

Mi haszna az olyan felszerelesnek ami tonkre van teve mielott kierne a harcterre?

Egy ilyen eszkoz nem elethalal kerdes es ha kell is megoldhato a regebbi valtozatokkal is a feladat (ja bocs mar mind tonkreteve :- ) )!

Minek egy olyan katonanak ilyesmi aki azt sem tudja, hogy milyen tipusu loszer jar a fegyverebe?

Merthogy nem tudjak! Egy ilyen embernek adjunk oda egy 12000 dolcsis (miket beszelek, mire magyarorszagra erne lenne vagy 30e) ezkozt ami az egyszeru leejtestol is 0HUF ertekure amortizalodik?

Demagog vagyok? Am legyen viszont az adofizetok penzen jatszanak a katonak es nem a sajatjukon! Ertelmetlennek tartom a felesleges penzkidobast!

"(nyilván hülyéskedtek, vagy kisérletezgettek)" - Eleg draga az ilyen "hulyeskedes", "kiserletezgetes"! Szerinted mi lehetett a kiserlet lenyege?

Előzmény: Törölt nick (38832)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38832

Ne legyél már demagóg légyszíves!

Azért, mert egyszer láttál néhány magyar katonát, akik nappal nézelődtek az éjjelllátóval (nyilván hülyéskedtek, vagy kisérletezgettek) azért irigyelnéd tőlük az AK-k ilyen irányú továbbfejlesztését? Ennyire hülyének nézed a magyar bakát, hogy nem tudja megkülönböztetni az éjszakát a nappaltól, vagy logikailag nem tudja összerakni, hogy az ÉJJELlátót ÉJJEL (de legalábbis sötétben) használjuk?

Hát biztos nem bíznám rád a honvédségi beszerzéseket...

Előzmény: Kavics78 (38831)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38831

Es minek az?

En lattam mar magyarok kezeben ejellatot!

A tuzo napon nezelodtek vele. Hosszasan!

Ezert minek?

Előzmény: belic (38830)
belic Creative Commons License 2009.01.12 0 0 38830
Hello!

Vajon nagyon optimista vagyok, ha azt remelem, hogy az 1 millio/db-ba belefer egy 11500USD-s thermo ejjellato is?

Bel
Előzmény: Python24 (38807)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38829
"Tudom, hogy paraszt vagyok! :-)"
Ja, ezt nem tudtam. :))

"Es ki irta, hogy de?"
Senki. De attól szerintem még így van. :)
Előzmény: Kavics78 (38827)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38828

OFF

Na meg egy utoljara!

"Köszönöm szépen, tanár Úr!" - Nincs pedagogusi diplomam!

ON

Előzmény: Hassel606 (38826)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38827

OFF

" Legalábbis erős kettős mércére utaló jelként lehet venni." - Nincs kettos merce!

Tudom, hogy paraszt vagyok! :-)

"Pedig még szmájli is volt." - Egyszeru locsifecsi volt!

"De szerintem ez nem azok közé tartozott." - Es ki irta, hogy de?

Reszemrol a topicrombolast abbafejeztem!

ON

Előzmény: Törölt nick (38825)
Hassel606 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38826
Off!

Köszönöm szépen, tanár Úr! Jegyzem az ellenőrzőbe. Egyébként humornak szántam, nem kioktatásnak, "sobribunkóságnak", és főleg nem "köcsögölésnek", ahogy a kedves megszólított reagált. Itt kérek elnézést, hogy az érzékeny lelkű fórumozó kollégákat megsértettem.

On
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38825
"Viszont abbol legalabb ertenek az emberek!"
Meglehet. ugyanakkor viszont nem túl szerencsés mások szemére vetni hasonló megtörtént, vagy vélt tulajdonságot. Legalábbis erős kettős mércére utaló jelként lehet venni.

"En sem!"
Pedig még szmájli is volt. Bár majd az író megmondja a frankót.

"Amikor nem nyomja a nagymagyart egesz ertelmes hozzaszolasai is vannak!!!"
Szoktak. De szerintem ez nem azok közé tartozott.
Előzmény: Kavics78 (38824)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38824

"A bunkóságról meg... talán olvasd el a hsz-eidet. :S" - Viszont abbol legalabb ertenek az emberek!

"Kamov olvtárs meg nem értettte a tréfát." - En sem!

"Erre jött tacskO, meg a megváltó szövege." - Amikor nem nyomja a nagymagyart egesz ertelmes hozzaszolasai is vannak!!!

Halistennek ez az allapot csak igen rovid ideig tart nala!

Előzmény: Törölt nick (38821)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38823
Üdv!
megegyezik a véleményünk, azonban több mint egy éve több verziót is sikerült megtekintenem. Voltak életképesebbnek tűnő verziók is! Amit a képen mellékeltél, az szerintem is igen életképes. Talán próbaként még rápróbálnék egy AMD csőszájféket, a nagyvízen túl sokan rágerjednek. Ráadásul a katona a harctéren is cserélheti, ah akarja, az tényleg egy zsebben elférő apróság, s azt se veszi zokon, ha leejtik kőre, vagy a porba.
Ha jól tudom, akkor ti már jópár verziót lecsapatpróbáztatok! Innentől kezdve úgy érzem, hogy a továbbiak csak zabhegyezés. A próbán legjobbnak talált verziót el kellene kezdeni építeni, gyártani.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38822
- az
- t
Előzmény: Törölt nick (38821)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38821
Nem szívózott senki, csak kijavította az Hassel606 olvtárs a kamov olvtársat. Tudod, némileg viccesen, de segítségnek szánva. Kamov olvtárs meg nem értettte a tréfát. Én meg ezért hablatyoltam közbe, hogy az esetleges kialakuló feszültséget oldjam.
Erre jött tacskO, meg a megváltó szövege.

A bunkóságról meg... talán olvasd el a hsz-eidet. :S
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38820
"Fogadom, hogy nem tudod, mi az a padiátverő."
Azért ne köss olyan nagy értékű fogadásokat rá, mert könnyen bukhatsz vele. Talán előbb próbáld meg kisebb összegekkel, hátha... :S
Előzmény: **ven** (38818)
Hpasp Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38819
Sőt, én már csináltam is
:)
Előzmény: **ven** (38818)
**ven** Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38818
Fogadom, hogy nem tudod, mi az a padiátverő. Hát az egy olyan valami, amivel padon kell átverni egy másik valamit.
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38817

Na itt egesz veletlenul egyetertek!

Kakas helyett nyugodtan lehet mondani kalapacsot vagy utoelemet (de ha visszanyulunk az idoben volt mar a neve kigyo, sarkany, stb.).

De azt is harminceves fejjel kellett megtudnom hogy a .223 Remington bizony kokemeny nagykaliber hivatalosan!!!!!

Hiaba nehez dolgok ezek!

De aki a ravaszon szivozik az tenyleg megerdemel egy 5-ost sudribunkosag tantargybol!

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38816
Ezt valahogy ennyi idő utána már szinte "természetesnek" is veszem. :S :(
De ettől függetlenül sem kerülne olyan irdatlan összegbe az átszerelés.
Előzmény: Dobri (38814)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38815
Valóban csőszűkítő. De itt eszembe juttott az íráskor a PKM is, és annál a vakszerelék nem csak a csőszűkítőből áll. Így a vakszerelék megfelelő szónak tűnt, hiszen karabélynál is használható. ;)
De ha már itt van, akkor egy újabb szó:
- csőszűkítő
Sőt:
- adogatóalap

Előzmény: gencsydani (38813)
Dobri Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38814
Azzal van a baj,hogy olyan megoldást keresnek majd ahol a beszerzést intéző haverok többet markoljanak.
Előzmény: Törölt nick (38812)
gencsydani Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38813

"- vakszerelék"

Én úgy tudom, annak a hivatalos neve "visszalökés-erősbítő"...magyarul meg ugye csőszűkítőnek híjják:)

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38812
Tehát ha jól számolom, egy ilyen készlet úgy 30ezerből kijön. Akkor 25ezer fegyvert úgy 750millió forintból át lehetne szerelni ilyenre. ... Hmmm. Eddig sem értettem, hogy mit tökölnek nagyjaink ezen a fegyvermodernizáción, de most még kevésbé értem... Figyelembe véve, hogy az évi 250-280 milliárdos költségvetésből azért ennyi még futná. :S
Előzmény: Python24 (38809)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38811
"Akkor kakasa se legyen!"
Kakasa van, mert úgy hívják. Hivatalos megnevezés. Én (és mások) csak erre hívtam fel az olvtárs figyelmét.

"Ez ugyanolyan hülye sznobság, mint amikor az anyahajón kötözködnek. Mire kimondod, hogy "repülőgép-hordozó hajó", már kétszer megtorpedóztak."
Tudod, tacskO, a repülőgép-hordozót mondhatod röviden hordozónak is. és máris rövidebb, mint az anyahajó. :))
Emellett az anyahajó más kategória, mint a hordozó. Volt régebben anyahajó is - azért nem szerencsés azt a szót használni, mert esetleg egyesek összekeverhetik. ... Már aki egyáltalán sejti, hogy a kettő nem teljesen ugyanaz...

"Nem okoskodni kellene, hanem a gyakorlatban használható rövid szavakat előnyben részesíteni."
Most akkor mosolygok mégegyet, jó? :))))
Epekedve várom az új tacskO-féle magyar katonai szlengszótár megjelenését.
Mondanék szavakat, amire már most mondhatnál valami frappáns és rövid kifejezést:
- (cső)kompenzátor
- padiátverő
- kóchenger
- gázdugattyú-vezető (cső)
- terelőlemez
- gépkarabély
- elsütőszerkezet
- vakszerelék
- tisztítóvessző

Így hirtelen ennyi jutott most eszembe a gépkarabély kapcsán, ami rövidítésre szorulna. De szólj, ha jobban belemélyedsz, és találok még szavakat más területről is. :))
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38810
Ez ugyanolyan hülye sznobság, mint amikor az anyahajón kötözködnek.
...................

Ez nem ,,hülye sznobság", hanem minimális szakmai követelmény, hogy az ember nevén nevezze a ,,gyereket".
Python24 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38809
itt érdemes megnézni,hogy mi fér bele 159 USD-be..

http://www.bhigear.com/kitakupgradekit-basic.aspx
Python24 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38807
Sziasztok!!
A C+D-n bemutatott AK egy rossz vicc.
Kiküldeném vele a fejlesztőket egy 5-6 órás gyalogos járőrbe Afganisztánba,készenléti helyzetben tartott fegyverrel....
Vannak sokkal jobb megoldások,pl amiket Recon bemutatott régebben,és amit neves külföldi cégek végeznek modernizáció címén.
Mindkettőről egy-egy kép..

M.Zoli Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38806
Udv.

Egy mertekado cseh haditechnikai havilap 2 oldalas ( A4 ) cikket irt a Bevetesi Irany 2008-rol. Leirtak a forgatokonyvet, a felsorakoztatott eszkozoket, ami egy hadgyakorlathoz eleg impozans volt egy ilyen kis orszaghoz kepest ( a szepseghibarol nem irtak, hogy a nehezfegyverzet teren kint volt majdnem minden ami van egyaltalan, meghogy a D 20-asokkal kozel s tavol a magyar tuzerseg a legelmaradottabb technikai szinvonalt illetoleg kozel-s tavol ). Azonkivul ami sajat gondolatuk volt ( szerintem ), kiemeltek, hogy tobb evnyi bekefenntarto szcenario utan, egy hagyomanyos fenyegetessel szembeni osszfegyvernemi valasz volt a forgatokonyv. Utanna meg leirtak a ( szerintem ) hivatalos ertekeleset a gyakorlatnak.

Az hogy nem fogalmaztak meg kritikat, azt nem kell felreerteni. Ertekelesnel, a cseh-szlovak viszonylatban is a hivatalos allaspontokat irjak meg.

Summa summarum, kulfoldon is lett sajto viszhangja a gyakorlatnak.

Udv.
swordmanus Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38805
Szia!
ha nincs is infrabak, az acéltok varázsa: fúrható, heggeszthető, BÁRMI. Ha jól rémlik, az infrabak is fel van csavarozva a tok oldalára.
Előzmény: Kuruc71 (38794)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38804
Az olvtárs arra célzott, amit már kezdetben belenevelnek a civilből jött "ravaszkodó" újonc katonába:
A ravasz a róka. A fegyvernek viszont elsütőbillentyűje van. ;)

Egyébként szerintem a tárra foghat rá, márha az ujjai elérik úgy az elsütőbillentyűt.
Előzmény: kamov (38803)
kamov Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38803
Köcsögösködés helyett érdemi válasz esetleg?
Előzmény: Hassel606 (38788)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38802

"3 MOA= 300 meteren 24 cm, boven mellalakon belul, ez messze nagyobb pontossag, mint amit ugy egyebkent el tud erni egy (nem mester/tamogatolovesz!) katona (ertsd: az ellenfel mozog, fuj a szel, liheg a futastol, ...)." - Szerintem elbeszzelunk egymas mellett!

3 MOA az a maximalis! Az ubertutkoaranykezusasszemu lovesz eseten!

Ha pistit vesszuk a tanyarol akkor orulhetunk ha nem a lababa lo!

Nagyon csabito mindenkinek a holosightred-dot,laser bigyulak mert azt hiszik csak ra kell tenni a pontot az ellensegre es meghuzni a billentyut, lenyomni a gombot!

Csakhogy ez nem igy mukodik!

A katonat a fegyver kezelesere kell megtanitani nem a gameboyt kezelni!

A fegyver az ami kilovi a lovedeket! A lovedek az ami eltalalja ezaltal harckeptelenne teszi az ellenseget ,ellenseges jarmuvet!

A sok szirszar amit mindenki csodal neha valoban hasznos de egy kepzett elszant harcosnal nincs pusztitobb a csatateren (plane ha van municioja)!

Megemlitenem a ketyerek masik nagyon erdekes tulajdonsagat megpedig ,hogy kulonosen hajlamosak a meghibasodasra!!!

Egy magyar katonanak nincs tul nagy szuksege kombinalt lezeres celzo dezignator bigyulara mivel KURVARA NINCS HOZZA CSAPASMERO REPULOGEP !!!

Előzmény: belic (38798)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38801
Rendszer:

Az M4-en azért van sín alapból, mert az M-16-nál rájöttek, hogy hasznos. Az AK-nál ha mi is rájövünk, hogy hasznos lenne a sín, akkor azon is ALAPBÓL lennne. Ennyire egyszerű.

Rendszerben lévő infra és lézer: pénz kérdése, semmi más. AK-hoz is lehet ilyet venni. Az, hogy amiknál minden kationánál van ilyen, az egy dolog.
AK-hoz is van rendszerben (méh az MH esetében is) éjjellátó. Csak mivel oltári régi, így...
De ha lenne rá lóvé, akko rnekünk is lehetne az AK-hoz éjjellátó, meg lézer.

"Amikor elkezdik "cicomázni", a lényeg veszik el."
Itt konkrétan mire gondolsz? Csak mert az AK-nál lekaphatod az éjjellátór, lézert, majd marad a csupasz fegyver, ami egyszerű és robusztus.
Ha az M4-nél lekapod a ketyerét, akor mid marad?

De kérdezte az olvtárs, meg már én is:

Mondj már egyetlen olyan fegyverrendszert, ami jobb az AK-nál! Köszi.
Előzmény: uselessjunk (38793)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38800
Azért elég durva egy fegyverrendszerként említeni a KGP-t az AK-val, nem gondolod???
A kettőnek köze nincs egymáshoz!
Az AK - RPK - PKM együtt igencsak hatékony ... fegyverrendszernek is felfogható.
Emellett az oroszok IS az AK-t fejlesztgetik. A legtöbb ilyen jellegű fejlesztésük arra épül.
Előzmény: uselessjunk (38785)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38799
"Vannak sokkal jobb, több hadszínteret megjárt, és a tapasztalatok alapján továbbfejlesztett fegyverrendszerek"
Melyik az a fegyverrendszer, ami több hadszínteret megjárt, mint az AK??? (És még tovább is van fejlesztve?)

"de mostani követelményeket tekintve elérte a fejlődése határát, ideje lenne fájó búcsút venni tőle"
Érdekes, hogy ez a felfogás csak nálunk éli nagy divatját... Sajnálatomra. :(
Szerintem nem fájó búcsút kellene venni tőle, hanem megtanítani a katonáinkat, hogy profi módon tudják használni a karabélyukat. Többre mennénk vele, minthogy cserélgessük őket.
Amíg valami új csoda (értem ezalatt egy új generáció) nem lép színre, addig teljesen értelmetlen lecserélni az AK-t. Többet ér egy kiképzett, lőni tudó katona egy megbízható AK-val, mint egy félig kiképzett legény egy hiper-szuper-hitech fegyvercsodával (ami ráadásul lehet, hogy gyakrabban akad el).
Egy normál, használzható optika/éjjellátó (nem kell nagy), meg esetleg egy red dot kellene az AK-ra, oszt jóvan. Az AK több verziójánál van infrabak. Tökéletesen alkalmas rá, hogy egy irányzékot rászereljenek.
Előzmény: uselessjunk (38783)
belic Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38798
Hello!

Red-dot-al pl. keptelenseg 3MOA-nal pontosabb lovest leadni szvsz.!

Szerintem ez nem baj.3 MOA= 300 meteren 24 cm, boven mellalakon belul, ez messze nagyobb pontossag, mint amit ugy egyebkent el tud erni egy (nem mester/tamogatolovesz!) katona (ertsd: az ellenfel mozog, fuj a szel, liheg a futastol, ...).

Jobban meggondolva a fenti gondolatmenetem azert hulyeseg, mert 300 m-en az lovedek esese mar jelentos, es ezt red-dottal nem nagyon lehet kompenzalni, tehat ilyen tavok eseten tenyleg hatrany a red-dot, de nem a 3 MOA miatt. Ez nem elvi hatrany, ha akarnanak tudnanak tavolsagi skalat rakni a red-dot fuggoleges beallitora a gyartok.

Viszont 100 m-en 8 cm a 3 MOA, boven a fej mereten belul, es ilyen tavnal tenyleg kemenyen szamit a celzas sebessege.

mit csinalsz ha lemerul az elem!

Szerintem elfogadhatatlan az a hadi karabely, amin nincs fem iranyzek IS.

Bel
Előzmény: Kavics78 (38784)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38797

"hatékonysága az egyszerűségében rejlik. Amikor elkezdik "cicomázni", a lényeg veszik el." - Viszont ha egy funkcionalisan nem megbizhato viszont csupa muanyag es elektronikus kutyukkel feldiszitett karacsonyfat hasznalunk, nincs is semmi baj!

Soot ez a kivanatos!

Na menj mar!

Kavics78 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38796
Akar!
Előzmény: Kuruc71 (38794)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38795

"Valami ilyesmit értek azon, amikor rendszerről beszélek." -  Ez ures hablaty!

Olyan sisakot amire lehet ejellato kapcsolodasi feluletet rakni hasznalhat akar egy AK-val felfegyverzett katona is!

Az infras lezeres bigyot meg siman fel lehet rakni AK eloagyra!

Ha felszerelik ra ezeket akkor a kalasnyikov funkcionalitasa nem valtozik!

Kuruc71 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38794
Én akkor inkább az "infrabakot" használnám optikai platformnak, és még sok minden másra is jó.

Biztos tartás könnyű gyors le és felszerelhetőség , stb stb.

Egy jó AK ból csodákat lehet fabrikálni.

Előzmény: Kavics78 (38791)
uselessjunk Creative Commons License 2009.01.11 0 0 38793
Műszaki lévén nem igazán az én szakterületem, de azért talán sikerül elmagyarázni, mire gondolok.

Rendszer alatt nem a fegyvercsaládot értem, hanem mindent ami ahhoz kapcsolódik.
Vegyük pl. az éjszakai harc lehetőségét egy M4-el. A sínek ugye alapok. Ezt túl is tárgyaltuk. Rendszerben van hozzá az AN/PEQ-2 jelű infra lézer lámpa és irányzék. A katonának van hozzá éjjellátója, melynek rögzítőpontja a sisakra illeszkedik (AN/PVS-14). Az irányzék jele természetesen ebben is látszik. A fegyverhez infra fényű nyomjelző lőszer is van.

Valami ilyesmit értek azon, amikor rendszerről beszélek. Amikor az egyes elemek szervesen kapcsolódnak a többihez. Ismétlem: nem állítottam, hogy az AK rossz. Sőt... Viszont a hatékonysága az egyszerűségében rejlik. Amikor elkezdik "cicomázni", a lényeg veszik el.
Előzmény: Kavics78 (38789)
Hassel606 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38792
Szerintem jól is teszed! :)) Büdös is, vörös is...
Előzmény: Dobri (38790)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38791

"Nem mindegy, hogy gyárilag rajta van a sin, vagy úgy kell rá felhegeszteni, ahova épp fér." - Bemesz a PX-be, leveszed a polcrol az AK-hoz valo rail-es eloagy szettet (elobb persze kivalasztod melyik fajta es szinu tetszik jobban), fizetsz, otthon leszeded a regit, felrakod az ujat, voila!

Tussal ugyanez a moka.

Nem valami bonyolult es ugyanaz megvan mint egy M4, Barett, HK, Bushmaster, stb. tipusnal.

Csak van egy fegyvered is ami nem akad el 2 tarankent (a 2 tarankent az komoly!!!)!

Előzmény: uselessjunk (38787)
Dobri Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38790
Ha a piszkos fantáziámra hagyatkozok ennek az értelmezésére,akkor inkább maradok a nőknél!:)
Előzmény: Hassel606 (38788)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38789

"Ezeknél 1MOA a pont." - Marminthogy maga a pont 1 MOA teruletet takar ki te okos!

Magyarazd mar meg, hogy a doglott lo fekve legel!

Az en celtavcsovemben van a szalkereszt kozepen felkapcsolhato pont!

Megsem azzal celzok!

"FegyverRENDSZERT írtam, nem fegyvert." - Zsir!

Akkor prezentalnad? Egyszeru kriteriumot kell teljesitenie!

Mulja felul a jelenleg elerheto AK csaladokat (Ebbe persze bele kell erteni a legujabb PK fejleszteseket is pl.).

Hassel606 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38788
Tudod mi az a ravaszhúzás?! :)))
Előzmény: kamov (38781)
uselessjunk Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38787
Persze vannak tuningok, de nekem ezek többnyire szükségmegoldások. Ez jól jöhet a mezei harcosnak, de ezekre alapozni egy hadsereg fegyverzetét, hát nem is tudom... És ahogy a nevében benne van "tuning", nem pedig egy eleve fejleszthetőnek épített alap ellátása az elérhető extrákkal. Nem mindegy, hogy gyárilag rajta van a sin, vagy úgy kell rá felhegeszteni, ahova épp fér.

"Ami a kütyüket illeti: széles körű és tartós harcok esetén a sok kütyü meg idővel lekopna az alapfegyverről. (szerintem)"

Arra van a logisztika, hogy pótolja
Előzmény: swordmanus (38786)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38786
Szia!
Nagyon sok és nagyon jó tuningok léteznek AK-ra. Korántsem rúgta még ki magát a konstrukció, nem jobban, mint a többi. Gyakorlatilag forradalmian újat a modernebb fejlesztéseken se látok. Ami a kütyüket illeti: széles körű és tartós harcok esetén a sok kütyü meg idővel lekopna az alapfegyverről. (szerintem)
uselessjunk Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38785
Ez a 2 szemmel celzosdi honnan jott?

Onnan, hogy többek közt erre van kitalálva a Holosight (nem keverendő a Red Dot-tal) Nézd meg az Eotech honlapját! Ha van rá lehetőséged, (akár egy Airsoft puskán), próbáld ki! Ezeknél 1MOA a pont.

FegyverRENDSZERT írtam, nem fegyvert. Önmagában biztos, hogy ár-teljesítmény arányban az AK verhetetlen, de sajnos olyan konstrukció, hogy nem igazán lehet bővíteni. Az oroszoknak sem megy, taktikai feladatokra ők is új fegyvereket fejlesztenek. Tehát a hasonlatomban nem az AK-t állítottam -mondjuk- a Barrett M468-al szembe, hanem valamelyik működő rendszert a jól ismert magyar fejlesztésekkel. (Említsem például a KGP-9 felhúzókarját?)

Előzmény: Kavics78 (38784)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38784

"Az AK a ma napig a legmegbízhatóbb karabély, de mostani követelményeket tekintve elérte a fejlődése határát, ideje lenne fájó búcsút venni tőle." - Nem ertek egyet!A jelenlegi haborukban folyamatosan tesztelik a legujabb fegyvereket!

Megsem kopik ki az AK csalad!

A gruzok rendelkeztek M4,G36,TAVOR,stb. fegyverrendszerekkel megsem hasznaltak oket a katonak inkabb hagytak, hogy az oroszok elvigyek oket a raktarakbol!

Miert? Mert az AK-ik jobbak voltak vagy jobban biztak bennuk!

" de oda meg tök felesleges " - Mert miert? Szerintem meg idealisabb mintha 120mm-re lenne a szemtol!

Ez a 2 szemmel celzosdi honnan jott?

Azert mert divat a red-dot,holosight,laser-baszas meg nem kell elhajitani az osszes jol bevalt dolgot!

Red-dot-al pl. keptelenseg 3MOA-nal pontosabb lovest leadni szvsz.!

A nyilt iranyzek sokkal pontosabb. Persze nem lehet gyorsan a celra kapni es puffogtatni de mit csinalsz ha lemerul az elem!

"Vannak sokkal jobb, több hadszínteret megjárt, és a tapasztalatok alapján továbbfejlesztett fegyverrendszerek, amik lehet hogy árban sem lennének vészesek"

Mondj egy ilyet (jobb legyen mint a jelenleg elerheto AK variansok)!

Előzmény: uselessjunk (38783)
uselessjunk Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38783
Azt látom, hogy máshol nincs helye, de oda meg tök felesleges :) Gondolom a válltámaszt se lehet visszahajtani...
Ez az egész egy halva született ötlet. Nem tudom, miért kell nekünk mindig feltalálni a spanyolviaszt. Vannak sokkal jobb, több hadszínteret megjárt, és a tapasztalatok alapján továbbfejlesztett fegyverrendszerek, amik lehet hogy árban sem lennének vészesek (igaz, akkor kevesebb a "jut is, marad is")
Az AK a ma napig a legmegbízhatóbb karabély, de mostani követelményeket tekintve elérte a fejlődése határát, ideje lenne fájó búcsút venni tőle. (de legalább is tartalékba tenni)
Előzmény: Kavics78 (38782)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38782

Az a szerencsetlen red-dot azert kerult oda mert ez az egyetlen hely ahova szerelheto  az ives csapoiranyzek helyen kivul.

A tokfedelre nem szerelheto (gyengen lotyogne :-) ), mashova meg nem lehet.

Persze van meg egy rahedli rail-es ketyere amit a legtobb PX-ben lehet kapni kalasnyikovokhoz de bananisztanban ilyen nincs! 

Előzmény: uselessjunk (38779)
kamov Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38781
Hogy lehet ezt normálisan fekvő helyzetben megfogni és gránátlövéskor hova fog rá a ravaszt húzó kéz?
Előzmény: Törölt nick (38767)
==T== Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38780

Miért nem az AMP69-et veszik elő, ha maradni akarnak az AK-nál?

És a fegyvercső alatti 40mm-es grántvetőnek a tapasztalatok alapján van akkora haszna, hogy rátegyék a fegyverre?

Előzmény: Zicherman Istvan (38778)
uselessjunk Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38779
Ami így első ránézésre fura nekem, hogy a Holosight, hogy került annyira előre? Annak a szemhez közel kell lennie, hogy két nyitott szemmel lehessen célozni.

Előzmény: Zicherman Istvan (38778)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38778
Az még haggyán, de mi a francnak ennyi tákolmány egy erre a célre eleve alkalmatlan adott szerkezetű kihajtható válltámaszú fegyverre? Normális fatusát nem lehetett rá szerelni?
Előzmény: Hassel606 (38777)
Hassel606 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38777
Nem beszélve arról, hogy néz ki ennek a szerencsétlen jószágnak a cső környéke?
Előzmény: Watchdog (38772)
uselessjunk Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38776
Biztos beleszámolta a KAIA-t is :)
Előzmény: Törölt nick (38763)
belic Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38775
Szia!

Koszi a valaszt!

Bel
Előzmény: Éhesló (38748)
M.Zoli Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38774
Udv.

Ha jol emlekszem, cseh forasok is irtak roluk, minimum olyan szintn, hogy a lengyelek szallitottak.

Udv.
Előzmény: Zumwalt II (38749)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38773
Szia!
erősen orrnehéz volt, de úgy vélem, ha teszel az elejére egy gránátvetőt, akkor a legtöbb fegyver az lesz. Talán az Lt gránátvető lett volna még egy viszonylag könnyebb darab.
Ami érdekes volt, de a fotón nem látszik: a sinek, amik a fegyvereken voltak, valszeg acélból lehettek, mert mindegyik bazira orrnehéz volt. Úgy vélem, hogy ez a bemutató darabok prototípus volta miatt lehetett, hisz aluötvözetből is meg lehet csinálni, s ezzel dekákat nyerni.
Előzmény: Watchdog (38772)
Watchdog Creative Commons License 2009.01.10 0 0 38772
Ez nekem egy elég igénytelen kivitelű tákolmánynak tűnik.
A súlypontja hol lehet? Úgy kell majd célozni vele, mint Toldi Miklós a petrencésrúddal?
Előzmény: swordmanus (38770)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38771
Tiszteletem,

az adatokat az orosz médiából vettem, és ott pedig az orosz katonai hírszerzés adataira hivatkoztak. Gondolom valami motor vagy alvázszám alapján azonosították (azért a járműveknek nem egy határon kellett átmenniük, gondolom volt idő ellenőrizni az okmányokat).

Amúgy a járművek szállítása egy külön témakör. P.l. a jugó háború alatt, már a SzU szétesése után, sok harckocsit adtak el Ukrajnából a szerbeknek. Az akció két lépésből állt: küldtek pár harckocsit vasúton, amiket a magyar hatóságok le is foglaltak és botrányt csaptak körülötte. A többi ment Izmailból, folyami uszályokon, amelyekben rendes esetben homokot, kavicsot, vagy hasonló ömlesztett árút szállítottak. Akkoriban Bulgária és Románi nem voltak még NATO-partnerek. Hivatalosan mentek tárgyalások közel 100 db harckocsi eladásáról, amik mint ,,konverziós mezőgazdasági gépek" agy ,,feldolgozásra váró erőgépek" szerepeltek volna. (A konverzió, azaz katonai iparágak termékeinek átépítése a civil szféra igényeinek megfelelően akkoriban nagy divat volt a széthullóban lévő SzU-ban).
Előzmény: Zumwalt II (38749)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38770
variációk magyar AK modernizációra 2007 C+D
Csak hogy valami frissebbet is mutassunk (ez is több mint egy éves).
Előzmény: Törölt nick (38767)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38769
"Csodájára járnak a magyar katonáknak".

Miért, tán nincs igaza? Kéz csoda, hogy az adott körülmények között még egyáltalán van magyar katona!

(Nagyon ne rugdossatok, plíízzz).
swordmanus Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38768
Fiúk, hogy mi mekkora lámáék vagyunk. Itt 2014-ig bezárólag szól a fáma. lehet hogy Szekeres úr kollégái megsúgták neki, mennyit fog érni addigra a forint?:-)
Előzmény: Törölt nick (38765)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38767
Egy modernizált magyar AK-63D

Előzmény: Hamburger2 (38758)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38766
Szia!

Kecskemét, Szolnok,Pápa - dandár nagyságról csak Kecskemét esetében beszélhetünk.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38765
Nem lézerágyú!!! Bajonett helyett jedi lézerkard. Azzal majd szétvágja a magyar baka a T72-es páncélzatát szemből is.
Előzmény: Hamburger2 (38755)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38764
Elnézést kérek a lövészektől, de szerintem a BTR-80 modernizáció is egy elszúrt és felesleges dolog. Inkább fokozatosan új járműveket vehettek volna /PIRANHA,PANDUR,PATRIA stb./.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38763

Szekeres nyilatkozata.

Ez az ember egy nagy showmen: "Csodájára járnak a magyar katonáknak". Három katonai repülőterünk van, egyenként dandár erejű... (melyik ez a 3?)

A két lövészdandárunk nagyon komoly tűzerőt képvisel...
swordmanus Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38762
Üdv!
Lehet hogy közben felhúznak egy akkora fegyvergyárat, mint a FÉG volt fénykorában, és a 7700 felújítás mellett még legyártanak 200 ezret a 3. világnak (csak annak az árából mi egy büdös petákot se látunk, mert mind zsebre megy...).
Najó, kiveszem a kezem a biliből. Reálisan: mivel semmi forradalmi nem történt, meg nem is ígérkezik történni a lőfegyverek terén, ezért nem látom indokoltnak az AK-k leváltását. Modernizálni valóban sokkal kevesebből is lehet. Ekkora fajlagos költséget nem tudok még nagyon pofátlan zsebredolgozással se megmagyarázni. Ebből fegyveripart lehetne talpraállítani. Nemakárhogy!
Előzmény: Hamburger2 (38758)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38761
A gazdaságosság ebben az esetben erősen megkérdőjelezhető.
Előzmény: Hamburger2 (38755)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38760
Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (38754)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38759
Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (38754)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38758
Mivel én is AK-fun vagyok, ezért elég ha csak AK-ban gondolkozok. Akkor is nagyon szépen fel lehetne tuningolni már jóval kevesbből is. Mondom én, hogy még lézerágyút is akarnak rászerelni! :)
Előzmény: degenerator (38752)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38757

Bocs!

ONONONONONON......

Hamburger2 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38755
No, ez az! Ez kicsit nem sok egy gépkarabély modernizálására? Lézerágyú is fog rá kerülni? :)
Előzmény: Törölt nick (38734)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38754
Szia Swordmanus!

Az AK modernizáció linkje:
http://www.parlament.hu/irom38/07398/07398-0001.pdf

Üdv!
Előzmény: swordmanus (38742)
radom1 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38753
Előbb írtam, aztán olvastam.
Előzmény: radom1 (38750)
degenerator Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38752
"Nézzük ha piaci alapon működnénk, mit lehetne ezért venni:

Egy FN F2000 gépkarabély, amely az egyik legdrágább a piacon, cirka 2.200 US$-t ba fáj ha egy darabot veszel az FN USA-től. Mondjuk vegyük 10.000 darabot, ez 22.000.000$, nem kapunk semmi kedvezményt. Vegyünk mindegyikhez 40mm-es gránátvetőt, ez 10.000x 600$ azaz 6.000.000 dollár. Ez 28.000.000 eddig, vegyünk még lézeres célmegjelölő (50$/db, 500.000$) és fegyverlámpát (150$/db, 1.500.000$). Megvettünk minden létező marhaságot hozzá - és ez az egész kerül 30.000.000$-ba. Mondjuk számoljunk 200 forintos dollár árfolyamon. Ez 6 milliárd forint. Több mint egy milliárdal kevesebb, de majdnem negyedével több fegyver és vadonatújak, nem felújítottak, továbbá mindhez mindenféle kacat is van.

Ha kevésbé igényesek vagyunk, és jó lenne a Steyr AUG A3 vagy a HK 416, akkor fele ennyiből is megúszhatnánk a dolgot. Hát igen..."

(SG, cifu)
Előzmény: Törölt nick (38702)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38751
Amellett, hogy a figyelmeztetéssel egyet értek, javasolnám inkább a haleledel csinálást.
Előzmény: a jéghegy legénysége (38722)
radom1 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38750
Hát akkor annak valami baromi jó gépkaralábénak kell lennie, mert ha elosztod a tervezett összeget a fegyverek számával, akkor csúzlinként 943.000 forintos ár jön ki!!!
Zumwalt II Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38749
István,

Ez a lengyel közvetítéssel-iraknak átadott-grúziában felbukkant BTR sztori meg is jelent valahol nyomtatásban (Oroszban?) vagy csak valami pletyka? Fényképről azonosították őket a szakemberek?
köszi
Z.
Éhesló Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38748
Kedves Belic,
az SZRP-kre nem engedtek rálőni űrméret alattival, ezért ennek nincsenek ilyen publikus eredményei.
A tiltásnak "biztonsági okai" voltak, melyek kizárására egy lőfolyosót terveztünk T.falvára a lődombhoz. Ezt nem engedték megépíteni, pedig nem lett volna egy Trockíj vagyon....
A hivatkozott Kontakt páncélokat volt szerencsénk vizsgálni.
Az eredmények alapján kumulatívban vertük.

Szerintem a nyíllövedékekkel szemben is versenyképesek voltunk, már amennyire a két megoldás szerkezeti felépítéséből és (nem a "szakcikkekben" leírt) működéséből erre következtetni lehet, de ezt tekintsd nyugodtan elfogultságnak....

Üdv, Éhesló
Előzmény: belic (38747)
belic Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38747
Hello!

Azonban az 1989-ben modernnek szamito urmeret alatti panceltoro loszerek (keleti es nyugati egyarant) kepes szembol atutni egy T-72-est

Ugy ertettem, hogy egy T-72A-t vagy T-72B-t, termeszetesen NEM T-72BM-et (ez utobbin van Kontakt-5 pancel).

Bel
Előzmény: belic (38746)
belic Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38746
Hello!

A reaktív pc. fejlesztése 1996-ban sikeres csapatpróbával, rendszeresítés nélkül zárult le.
Azóta ez elavult, ráfejlesztés lenne szükséges. jelenleg nincs ilyen fejlesztés az FLÜ-ben.
Legfeljebb (jó szokás szerint) bevásárolnának valami vele egyidőset, mert a frissek még nincsenek exportlistán......

Az alapjan, amit en olvastam rola, vekony pancelra igazan jo a magyar reaktiv pc., mivel nagyon lecsokkenti a kummulativ hatast, mikozben az urmeret alatti lovedekektol nem ved.

Mar ugy ertem, hogy egy vekony (pl. 70 mm, T-72 oldal-) pancel onmagaban konnyen atloheto barmivel, draga lovegbol indithato urmeret alatti lovedek mellett olcso RPG-7V-vel es maljutkaval is, itt az nagy elorelepes lenne, ha legalabb a legelterjedtebb fegyverekkel szemben vedve lenne.

Azonban az 1989-ben modernnek szamito urmeret alatti panceltoro loszerek (keleti es nyugati egyarant) kepes szembol atutni egy T-72-est, ezert szerintem szembol olyan reaktiv pancelra van szukseg, ami ezekkel szemben is vedelmet nyujt. Az 1988-as szovjet Kontakt-5 ilyen, a magyarok nem (szerintem).

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy szerintem az ukranok eladjak a Kontakt-5-t, es az a frontpancelra helyezve nagyobb vedelmet nyujt, mint a magyar.

ui:
=Kontakt-5:
==62%-ra csokkenti az urmeret alatti lovedek energiajat, mas szoval az eredeti pancelt kiegesziti 160%-ra (T-80U homlokpancel eseten ez megfelel +250 mm homogen acelpancelnak)
==kb 50%-ra csokkenti a kummulativ sugar energiajat, mas szoval az eredeti pancelt kiegesziti 200%-ra (T-80U homlokpancel eseten ez megfelel +600 mm homogen acelpancelnak)
=SZRP-L:
==20%-ra csokkenti a max 800 mm-es kummulativ sugar energiajat, mas szoval az eredeti pancelt kiegesziti 500%-ra (160 mm-es pancel eseten +640 mm homogen acelpancelnak felel meg, vagyis maljutkatol megved; 70 mm-es pancel eseten +280 mm-es acelpancelnak felel meg, vagyis PG-7V-tol megved)
=SZRP-N:
==20%-ra csokkenti a kummulativ sugar energiajat, mas szoval az eredeti pancelt kiegesziti 500%-ra (T-72A frontpancel eseten +2000 mm homogen acelpancelnak felel meg, vagyis mindentol -ami szimpla kummulativ- megved)

Bel
Előzmény: Éhesló (38745)
Éhesló Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38745
A reaktív pc. fejlesztése 1996-ban sikeres csapatpróbával, rendszeresítés nélkül zárult le.
Azóta ez elavult, ráfejlesztés lenne szükséges. jelenleg nincs ilyen fejlesztés az FLÜ-ben.
Legfeljebb (jó szokás szerint) bevásárolnának valami vele egyidőset, mert a frissek még nincsenek exportlistán......
Előzmény: Törölt nick (38741)
Légierő Blog Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38744

Szívesen venném a társaságotokat egy kis hazai lérak-latolgatásra:

http://legiero.blog.hu/2008/12/31/lerakos_hianypotlas_mea_culpa

Köszönet,

Gábor

Éhesló Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38743
Már folyt gyártás magyarországon eddig is, bérmunkában a Nike Fiocchinál.

Képesek lennének gyártani nekünk is nem csak a sógoroknak, németeknek.....

De nem csak a gyártáshoz, hanem az átvételi vizsgálatokhoz és a tárolhatósági idő hosszabbításhoz is kellenek ilyen eszközök.
Előzmény: Yoshi (38740)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38742
Szia!
Ez nekem fontos és jó hír!
Forrást szeretnék kérni, ha lehet. Jöhet privátban is: info@kalasnyikov.hu (no para, spamszűrőm azé' van, ho' dógozzon)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38741

"visoznt ez azt jelentené, hogy valamikor a nem is olyan távoli jövőben legalábbis szándékszunk gránátvetőhöz lőszert fejleszteni?"

A próféta szóljon belőled.

Más:

Azt olvastam, hogy a T72-esek (mind a 12+3 db) 2010-ig tarthatók rendszerben (wiki). Akkor mi a fenének vizsgálgatjuk a reaktív páncél fejlesztési lehetőségeket? Nagyjavítjuk majd ezeket is kivonás előtt, mint a Szu-22-eseket annak idején?

Előzmény: Yoshi (38740)
Yoshi Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38740
ettől függetlenül lehetnék államtitkár! :)

visoznt ez azt jelentené, hogy valamikor a nem is olyan távoli jövőben legalábbis szándékszunk gránátvetőhöz lőszert fejleszteni?
Előzmény: Éhesló (38710)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38739

Azért óvatosan nézegessétek a mentesítéseket, mert szinte csak az Igazságügyi és rendészeti minisztérium kér mentesítést, a HM gyakorlatilag soha!  (Felül ott van mindig, hogy ki kéri)

Ezért van mindig a pöcsölés.

Pedig a lehetőség adott, csak valamiért a HM nem él vele.

(A rabomobil is a rendőrségnek kell természeten.)

Dobri Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38738

Jogossan kapnak annyit!

Létszámarányossan.:)Több a zsaru mint a katona.

Előzmény: Törölt nick (38736)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38737
MH-nak, nem HM-nek.
Előzmény: Törölt nick (38736)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38736

Tömegoszlatáshoz (!) 120 db 40mm-es gránátvető. Basszus a HM-nek összesen nincs ennyi.

Előzmény: Némedi László __ (38725)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38735
Azért a 9-es sorban ott figyel 7 db páncélozott limuzin, összesen 370 millióért, mert az most nagyon kell. A régiekben már kezd koszolódni a cérna, amivel a bőrülést összevarrták.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38734
Üdv!

Darabja 943 000,-Ft.
Előzmény: Hamburger2 (38731)
M.Zoli Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38733
Udv. zoltan.medvekukaczoznam.sk . Jelenleg epp strajkol megint. Udv.
Előzmény: ayantaqe (38730)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38732
Bocsánat, megelőztél! :)
Előzmény: Watchdog (38707)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38731
Ez mennyit is jelent db-ként? :)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.09 0 0 38730
Off, ahogy nézem. :) Ha dobsz egy levelet, akkor hétvégén küldök még pár érdekességet.
Előzmény: M.Zoli (38657)
Plieur Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38729

Értettem, mentem is.

Sok szeretettel kívánom:

Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38728
ja bocs, az a rendőrségnek kell, mert nem csak honvédelmi, hanem rendészeti bizottság...

(egyébként :)))
Előzmény: Zicherman Istvan (38727)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38727
Ez nagyon jóóóóó!:))))
A következő külhoni misszió hol lesz, Ulsterban? Belfastban? Deryben?:)))
Magyarázza már el nekem valaki, hogy miért olyan rohadt fontos dolog 50db kis befogadóképességű és 5 db nagy befogadó képességű rabomobil?
Lesz a közeljövőben olyan rendezvény, amely indokolná, hogy a katonai ügyészségnek és rendészetnek a rendelkezésre álljon ennyi rabomobil?

Vagy, teszem fel, ezeket el fogjuk adni az afgánoknak? Vagy, uram segíts, oda fogjuk ajándékozni ezeket? Izé... kételyek között hánykolódva vizionálok itt egy kicsit (ismerve az irakiaknak lengyel közvetítéssel eladott BTR-ek történetét, amik később Grúziában bukkantak fel) lehet számítani komoly zavargásokra Grúziában vagy a határunk túloldalán?

De tényleg, minek 55 db rabomobil?
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38726
( a másik baloldalon, vagyis a jobbon... ...ez most nem aktuál politika, csak nem tudom, mely a jobb ill. bal kezem :))))
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38725
A következő linken válasszátok ki a bal oldalon a mentesítéseket. Ott látható, hogy milyen járműveket vesznek az afganisztáni missziónak:

link
Kuruc71 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38724
Nadon jooooooo ! :-)

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38723
Hűb@zdmeg, lovászdandár. Ezek még a K.u.K időkben élnek?:)))))))))))))
Előzmény: MagyarországKatonái (38720)
a jéghegy legénysége Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38722
Aki nem hagyja abba az aktuálpolitizálást, annak a nickjéből haledelt csinálok. Ez nem gyakorlat.
MagyarországKatonái Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38720

Új képesség a láthatáron! Gyere a tatai LOVÁSZdandárhoz!

Érdeklődni Lovász Katalinnál!

http://www.hm.gov.hu/miniszterium/palyazatok/szemelyzeti_palyazat_belso_ellenor_tata

(Grátiszként van benne jó pár helyesírási hiba is.)

Éhesló Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38719
OFF
Sajtó-, szólás-, és topikszabadságot!
Egy cukrásztársaság is beszélgethet a tortákon kívül másról, mi itt eléggé rég és túl jól ismerjük egymást, hogy off témát is kibírjunk, érdekel a topiklakók nem feltétlenül MH vonatkozású véleménye is.
Ha nem érdekel átlépem (ignorálom).
ON

Plieur Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38718

Köszönöm szépen , majd kitiltom én saját magam.

Lehet hogy most eretnekség amit leirok, de ha egy topic nem követi a napi eseményeket, akkor önmagát teszi lehetetlenné.

Ami most zajlik az nem a Hold hátsó oldalán zajlik hanem itt a szomszédban , illetve velünk. Egy ilyen szitu hosszú távon fogja befolyásolni a politikát, illetve közvetve a honvédség jövőjét is. Ugyanis éppen hogy egyre égetővé válnak majd azok az energetikai  beruházások amelyekről már régebben is szó esett itt, kiváncsi vagyok milyen hatással lesznek ezek a honvédségi beszerzésekre, fejlesztésekre, a szükséges elvonások hogyan és honnan történnek majd.

Előzmény: Zicherman Istvan (38703)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38717
Van vagy egy féltuat topik, aki ezen a gázkérdésen rágódik - lehet ott folytatni. Ha valaki akarja - nyisson még egyet itt is. Szó nélkül beszállok az ottani vitába, de már nagyon unalmas, hogy a honvédségi topikban napok óta megy az egyáltalán nem ide tartozó vita.
Előzmény: Zicherman Istvan (38716)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38716
Üdv,

nem ragadtattam el magam.
Kértem a moderatúrát, hogy töröljék a topikból az összes, Ukrajnához kapcsolódó hozzászólalást, aminek semmi köze a topik témájához, illetve amennyiben az lehetséges - áthelyezésüket egy olyan tpikba, ami profilban közel állna az adott témakörhöz.
Előzmény: MagyarországKatonái (38713)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38715
Látom, Te még nem értél oda a 38702-höz.  :))
Előzmény: Plieur (38714)
Plieur Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38714

Most azért illene még hozzátenni valamit: az orosz gázexport árai között vannak alacsonyabbak is.

A moldávok 190USD /1000m3 áron kapták múlt évben, a románok 365 USD/1000m3 kapták.

Utóbbiaknak a hazai kitermelésű gáz 470lei/1000m3 volt, ez olyan 117 Euro/1000m3.

Most meg zajlik még egy vita: az ukrán Naftogaz a moldvai Moldovagaz -t vádolja hogy ők meg a Baklán-ra irányuló szállitmányokat dézsmálják, a déli vezetéket. A moldávok az északi Ananiev-Cernauti-Pogoroceni vezetéken kapták a saját fogyasztásra gázt.

De  mivel a Moldovagaz egy Gazprom tag, a Gazprom tehát saját magától lopta a gázt.

Ez nem vicc, ez a Naftogaz jan 6-ai közleményében van benne.

Előzmény: Kavics78 (38691)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38713

István, egy kicsit elragadtattad magad.

Sajnálom, de sérti az igazságérzetem ez a hozzászólásod, mind a tartalma, mind a stílusa, még akkor is, ha egyfelől nézve igazad van.

Másfelől pedig több, mint 100 hozzászólásig visszamenőleg volt ez téma részedről is, így nem éppen időszerű a "kérésed".

Ez a felszólítás akkor lett volna fair, ha rögtön az első általad OFFtopicnak ítélt hozzászóláskor elmondod.

Ui: Akkor mostantól téged is lehet offtopic esetén figyelmeztetni és kizárással fenyegetni? (hozzáteszem, nekem nem szándékom, eddig sem érdekelt, ha valaki OFFolt)

Előzmény: Zicherman Istvan (38703)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38712
Látom, hogy igen.
Így visszavonom az okoskodásomat.
Előzmény: Éhesló (38710)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38711
Magyarán műszerről van szó, mint amilyen az új lőszerek esetén az elsütő asztal?
Előzmény: Éhesló (38709)
Éhesló Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38710
Van. A fegyver is speciális kialakítású, és egy szintén különleges állványba kell fogni, nyomásmérőt (mérőket lehet csatlakoztatni a cső különböző pontjaihoz).
Nyugi.
Használják évtizedek óta, különböző ürméretekben, csőhosszakkal stb.
A fegyverek és töltényeinek (lövedékeknek, lőporoknak, csappantyúknak, stb.) fejlesztéséhez, vizsgálataihoz, kutatásokhoz használják, sebességméréssel kombinálva.
Előzmény: Törölt nick (38676)
Éhesló Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38709
A T.falvi Lőkísérleti Állomás ballisztikai laborjához kell, mérésekhez.
Ez a neve.
Előzmény: Zicherman Istvan (38669)
Éhesló Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38708
OFF
Ábránd.
A rácok és csetnyikjeik nem hatódnak meg ha a többször megalázott és legyilkolt szomszédaik kuncsorgásától.
Lesz még felirat és meggyalázott emlékmű arrafelé.
Sajnos.
ON
Előzmény: Törölt nick (38665)
Watchdog Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38707
Tulajdonképpen mennyibe kerülne egy új fegyver rendszeresítése, ha megéri a régit 1 millió/db áron modernizálni?
Dobri Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38706
Az hamarossan itt lesz.Mit terveznek utánna használni?Mert ha valami teljesen mást akkor hamarossan neki kellene állni a lecserélés megszervezéséhez.
t-72 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38705
OFF
A rádió szerint 2 millió köbméter gázt adtunk el Szerbiának de Ferenc testvér még ajánlott fel nekik....

ON
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38704
MÉG EGYSZER NEM SZÓLOK.
Előzmény: internal server terror (38700)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38703
MÉG EGYSZER MONDOM, MÉG EGY HOZZÁSZÓLALÁS UKRAJNÁRÓL A MAGYAR HONVÉDSÉGRŐL SZÓLÓ TOPIKBAN - KÉRNI FOGOM AZ EDDIGI ÖSSZES, UKRAJNAVAL KAPCSOLATOS HOZZÁSZÓLALÁS TÖRLÉSÉT, ÉS AZOKNAK, AKIK TOVÁBBRA SEM BÍRJÁK MEGÉRTENI, HOGY EZ NEM AZ UKRAJNAI TOPIK - A KITILTÁSÁT AZ ADOTT TOPIKBÓL.
Előzmény: internal server terror (38701)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38702

Ezek alapján a Kalas legkevesebb 2018-ig lesz hadrendben.
internal server terror Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38701
Én azt hittem nem az ukránoktól vesszük a gázt :)
(nem hagytad abba az előbb?)

Na üdv!
Előzmény: Zicherman Istvan (38698)
internal server terror Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38700
"2010-ig nincs magasabb tranzitdíj, mert az még egy szerződésszegés is lesz mindennek a tetejébe az ukránok részéről."

Elnézést, arról is van szerződés, hogy az oroszok szállítanak nekünk szabott mennyiségű gázt?

"Részemről befejeztem a témát, innen kezdve kérni fogom az egész, topikhoz nem tartozó hozzászólalás törlését."

Feltűnt, hogy nem én kezdtem feszegetni a témát?

"A faxom és printerem tele van, hogy ugyan azt kell számtalanszor szájba rágni"

Elkezded szájbarágni, hogy az oroszoknak igazuk van, hozzászólok ehhez az aktuális témához, és akkor az én kurva anyámat?

Na hagyjuk.
Előzmény: Zicherman Istvan (38693)
Yoshi Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38699
én nem támadnám le ennyire az ukránokat, szemét eszközökkel szivatják az oroszokat, hát istenem, kötekedjenek, ha nekik annyira jó dolog fasírtban lenni meghatározó szomszédjukkal....
(mer a Putyin féle bandát én egyébként elég pragmatikusnak tartom, ahhoz, hogy meg lehessen egyezni velük. Valamit éppen fel keleltt volna ajánlani, de hát erről szól az üzlet...)

de az ukránok ezt nagyon benézték - a töke tele lett a vezetésükkel gyak fél európának

nem baj, aktatáskás fiatalemberek majd átmennek az ellenzékhez
aktatáskával együtt

ettől függetlenül az oroszok is "keményen" játszék ezt a játékot, ami vissza fog ütni
Előzmény: Zicherman Istvan (38693)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38698
Tökmindegy miért nem kapjuk meg a szerződött mennyiséget, ilyen megbízhatatlan szállítótól FÜGGÜNK és még álljunk is mellé?
.....................
Senki sem kéri, hogy állj az ukránok mellé, bármennyire is megbízhatatlan szállítók.:)
Előzmény: internal server terror (38696)
internal server terror Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38697
Szerinted engem érdekel mennyiért kapják az ukránok a gázt?
Előzmény: Kavics78 (38691)
internal server terror Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38696
"És így fogják a felét fizetni az oroszoknak a gázért, miközben megállás nélkül ott tartanak be nekik, ahol tudnak."

Nem érdekelnek a kifogások :)

"Piac van, a gázárra hosszú távú szerződéssel szerződnek csak."

Ehhez képest minden évben eljátsszák. Az orosz muzsik soha nem felejt, az európai fogyasztó meglehetősen gyorsan.

"Azt nem kapjuk meg, amit nem adnak át az ukránok, de az elszámolás tudtommal a cső itteni végén történik."

Tökmindegy miért nem kapjuk meg a szerződött mennyiséget, ilyen megbízhatatlan szállítótól FÜGGÜNK és még álljunk is mellé?
Előzmény: Törölt nick (38688)
Yoshi Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38695
naja...

simán jó lennék ott legalább államtitkárnak

(miniszter nem akarok lenni, mert nagyon kötött a programja)
Előzmény: Zicherman Istvan (38675)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38694
Az Ukrajnában élő oroszokra nemigen, mivel azok olyan területeken élnek, ahol egyedül van munka és ipar - Kelet- és Dél-Ukrajna.
Ezek a területek etetik és fizetik az adót a ,,demokratikus forradalmárok" kormányának.
Előzmény: Plieur (38692)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38693
2010-ig nincs magasabb tranzitdíj, mert az még egy szerződésszegés is lesz mindennek a tetejébe az ukránok részéről.

Részemről befejeztem a témát, innen kezdve kérni fogom az egész, topikhoz nem tartozó hozzászólalás törlését.

A faxom és printerem tele van, hogy ugyan azt kell számtalanszor szájba rágni, méghozzá teljesen más profilú témában, mint ami a topikhoz tartozna.

Ámen.
Előzmény: internal server terror (38690)
Plieur Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38692

Szia!

Most ha továbbgondoljuk, akkor egy ilyen hazazsuppolás nem fog visszaütni az Ukrajnában élő oroszokra? Jókora létszám munkanélküli, megélhetés nélkül, ilyenkor könnyű uszitani az embereket....

Előzmény: Zicherman Istvan (38689)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38691

"Az oroszok jól felemelik az ukránoknak szállított gáz árát." - A ganejok! Van pofajuk 250 dolcsit kerni 1000 kobmeterert!!!

"Mert Ukrajna a nyugathoz dörgölőzik" - A nagy dorgolozes kozben vehetne onnan is gazt! Szerintem a BP adna el! Mondjuk 500 dollarert!

"Oroszország annyit kér a gázáért amennyit akar." -  Azert valjuk be a 250 dollaros ar baratibb mint a vilagpiaci 400-450 dollaros!

Előzmény: internal server terror (38686)
internal server terror Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38690
Az oroszok drágábban adják az ukránoknak a gázt, azért az ukránok kiszedik a csőből a magasabb tranzitdíjat, tehát az oroszoknak teljesen igazuk van és reklamáljak az ukránoknál.

Szerintem inkább egyik kutya, másik eb!
Előzmény: Zicherman Istvan (38687)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38689
Mondjak neked egy igazán súlyos következményt? Oroszországban bevonják az Ukrajnából származó vendégmunkások munkavállalási engedélyeit és kiutasítják őket a határ túloldalára.
Aki nem tudja, hogy miről van szó: jelenleg több százezer ukrán vendégmunkás dolgozik Oroszországban, mivel saját hazájukban súlyos munkanélküliség van.
Elég csak belegondolni abban, hogy mit fog jelenteni Ukrajnának 150-180 ezer plussz munkanélküli...
Előzmény: Törölt nick (38688)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38687
Tökö tele van, hogy állandóan megszakad avonal:(
Írtam most is vagy tíz percig és nem ment le:(

Egyet tudok mondani:
REKLAMÁLJ AZ UKRÁNOKNÁL.
Amit felsoroltál - NEKIK KÖSZÖNHETED.

Ámen.
Előzmény: internal server terror (38686)
internal server terror Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38686
"Reklamálj az ukránoknál. Amit azok művelnek az nem ürügy, hanem tények. Az ukránok basznak ki veled is, és a többivel is, és nem az oroszok."

Az oroszok jól felemelik az ukránoknak szállított gáz árát.
Mert Ukrajna a nyugathoz dörgölőzik, nem érdemli meg az alacsonyat és különben is Oroszország annyit kér a gázáért amennyit akar.
Az ukránok felemelik a tranzitdíjat és rögtön ki is csapolják a vezetékből.
Mert Oo. drágábban szállít nekik ha nem paríroznak, és különben is Ukrajna annyit kér a tranzitért amennyit akar.
Mi meg ugye nem kapjuk meg a gázt, amiért fizetünk.

És ezt már másodszor adják elő rövid időn belül.

"Add kettő - ez itt nem a Polidili."

Én kérek elnézést, amiért felhoztam ezt a témát!
Előzmény: Zicherman Istvan (38682)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38685

"ha jól értettem az oroszoknak legalább annyira kell a pénz, mint Európának a gáz" - Ezert is vannak az ukranok alkupozicioban!

Probalnak meg ezt nyaron!!

Előzmény: MagyarországKatonái (38681)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38684

Igen!

Ez egy korrekt eljaras volt!

Meg ha kifizettetjuk is (miert is ne fizettetnenk!!)

Előzmény: Galahed_ (38672)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38683

Igen! Tevedtem es micsoda kellemes csalodas volt ez!

Ez bizony tenyleg gesztuserteku az ortodox ujevkor!

Gratula! (termeszetesen azoknak akiket ez megillet)

Előzmény: Törölt nick (38671)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38682
Reklamálj az ukránoknál. Amit azok művelnek az nem ürügy, hanem tények. Az ukránok basznak ki veled is, és a többivel is, és nem az oroszok.

Add kettő - ez itt nem a Polidili.
Előzmény: internal server terror (38680)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38681

Fél füllel kaptam el tegnap egy gondolatot a rádióban, amit ha jól értettem az oroszoknak legalább annyira kell a pénz, mint Európának a gáz.

Szerintem ezért sem lesz hosszútávú civakodás. Aztán ki tudja.

Előzmény: Törölt nick (38673)
internal server terror Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38680
"Gondolom rohadtul nehéz megbékélni a gondolattal, hogy az oroszoknak lehet IGAZUK IS"

Az oroszoknak csak ne legyen igazuk, amikor velünk basznak ki MEGINT Ukrajna ürügyén MEGINT. Ez a minimum!

"Mert az orosz türelmes, és SOHA sem felejt."

Én se felejtettem ám el a múltkori dettó ugyanilyen kis műsort.
Előzmény: Zicherman Istvan (38644)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38679
Előzmény: MagyarországKatonái (38666)
internal server terror Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38678
"De lopták a tranzitgázt, ez ténynek tűnik."

Nekem nem tűnik ténynek. Ukrajna felemelte a tranzitdíjat a forgalom egy részére, ahogyan Oroszország a gázárat magasabbra. Oszt nekik egy-egy, mi meg szívunk.
Előzmény: Törölt nick (38629)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38677
Nincs ilyen fogalom! És nem is létezik, mivel MINDEN lövedékvetés elvén működő eszköz ballisztikai fegyver! Maga a szó, hogy ,,ballisztika" a görög ,,balliosz" szóból származik, ami dobást, vetést jelent.
:((((((((((
Előzmény: Törölt nick (38676)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38676
Amúgy van olyan fogalom, hogy ballisztikai puska? Ez vajon mit takar? Mitől ballisztikai egy puska? (Vagy máshogy fogalmazva: van olyan puska, amelyik nem ballisztikai?)
Előzmény: Zicherman Istvan (38675)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38675
Könyörgöm, de a Hellhound mióta PUSKA???!!!
Gránátvető, még ha fene nyelvész fenét eszik is!.:(((
És ezek a ,,túlképzett" emberek dolgoznak a HM-nek???!!!
Előzmény: Yoshi (38670)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38673
Valami történhetett a háttérben, mert egyrészt visszavonták a 2-es szintű korlátozást, másrészt meg adunk nekik gázt. Lehet, hogy az éjszakai titkos megállapodáson született valamilyen eredmény, amiről az NBH tudomást szerzett. (Az ottani komcsik már tájékoztatták az itteni komcsikat. - bocs a politikáért meg az offért)
Előzmény: Galahed_ (38672)
Galahed_ Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38672

Soha ne mond hogy soha. :)

Mégis adunk nekik. (infó: rádió)  Miért is ne adnánk, szvsz igy van ez jól.

Előzmény: Kavics78 (38667)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38671
miért nem?
Előzmény: Kavics78 (38667)
Yoshi Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38670
http://en.wikipedia.org/wiki/40mm

ez lesz az (nem olvastam a doksit)

és: milyen idióta írta ezt?
Előzmény: Törölt nick (38663)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38669
40 vagy 46 mm-ben ,,PUSKA"?
Mondja már meg valaki, hogy ki írtaezeket a dokumentumokat?
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38668
" a szerb tankokat, ha megindulnak a gáztározóink felé"- Na ez aztan meg vegkepp kicsukva!Nem hiszem, hogy lenne olyan hulye allam/kormany/junta/stb. amelyik megtamadna egy NATO tagorszagot!
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38667
"Adni kéne nekik valamennyi gázt" - Ez soha nem fog bekovetkezni!
MagyarországKatonái Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38666

Valóban, megszülettek a válaszok, összeszedtem őket, akit érdekel könnyebben megnézheti itt:

http://magyarorszagkatonai.wordpress.com/2009/01/08/fidesz-ajandekvalaszok-1/

Előzmény: Némedi László __ (38579)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38665
Jobb híján ezzel lőjük majd a szerb tankokat, ha megindulnak a gáztározóink felé, amik természetesen mind a D-i határon vannak. Adni kéne nekik valamennyi gázt, mert sokáig nem felejtenék el, hogy kihúztuk őket a slamasztikából, nem fagynának kockára a délvidéki magyarok és kérni is lehetne cserébe ezt-azt...
Watchdog Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38664
Kapcsolódva:

"... fejlesztéséhez szükséges gyártási dokumentáció beszerzése..."

A fejlesztéshez a gyártási doksi mire jó?
(Nem a fejlesztési munka végterméke a gyártási dokumentáció?)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38663
Üdv!

Beszerzés:
40x46 mm-es ballisztikai puska - ez mire jó?

forrás: http://hir.hmflu.gov.hu/_layouts/hirdetmeny/AJFELH56005_08-70_44-0644.pdf
M.I. Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38662
Bocs, hogy belekotyogok a beszélgetésetekbe, de szerintem rossz a hasonlatod.
Szerintem inkább valami olyan van itt mint amikor rendelsz egy pizzát és a futár útközben megzabálja, te meg éhen maradsz.
Amit a futár azzal magyaráz, hogy a szemét pizzériás neki marha drágán (kb. féláron ) akarta adni a kaját.
Előzmény: ayantaqe (38618)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38661
,,Ugyan azokat a gyakorlati tapasztalatokat, mint a Grippeneken"

Fél percig azt hittem, hogy én olvastam rosszul.
Ez k.b. olyasmi, mint hogy: ,,Fiam, itt van neked a paintbolos marker-puska. Ezzel majd elsajátíthatod a gyakorlati tapasztalaokat, amik majd a PKM géppuskánál szükségesek".
Nonszensz!
Előzmény: Törölt nick (38658)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38660
Bakker ha ez igy megy tovabb akkor a pilcsik kijarnak majd Ferihegyre stoppolni.

Előzmény: Törölt nick (38659)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38659
A végén csak repülőgép-kölcsönzésről lesz szó. Lassan az egész honvédség egy lízingelő társasággá alakul, saját fegyverzet nélkül.
Előzmény: Törölt nick (38658)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 38658
Üdv!

Bonyolódik az L-159 ALCA beszerzés:

forrás: http://www.naplo-online.hu/hetvege/20081213_robotrepulogeppel_afganisztanban
M.Zoli Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38657
Kosz az infokat, en nem gondoltam, hogy ennyit ki tudnak termelni. Ha nem lenne off, megkernelek, hogy meg irjal nekem errol a temarol, meg Oroszorszaggal kapcsolatban is, mert erdekel a tema.
Kosz megegyszer.

Udv.
Előzmény: ayantaqe (38651)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38656
Ja, nem neked címeztem. :)
Előzmény: Plieur (38655)
Plieur Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38655

Miért, én azt irtam  hogy háború lesz?

Előzmény: ayantaqe (38652)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38654
off
Egy részüket, aztán visszaengedték őket, mert rájöttek, hogy ha nincs megfelelő fúrási technológia, roskadnak össze a kutak meg lassan több víz jön mint olaj..
Konkrét sztori: a Conoco '89 elején, az elsők közt lépett be az orosz piacra. A Rosnefttel álltak össze Polar Lights néven, Arhangelsk mellett szerzett érdekeltségeket (Timan-Pecora mezők). Velük párhuzamosan jöttek be az Exxon, Texaco, Aramco, Norsk Hydro, konkrétan az Északi-Területek korlátlan urával, Vlagyimir Butovval leszerződve, aki a terület kormányzója volt és véletlenül a Timan Pechora konzorcium vezetője is, amiben különböző arányokban az említett cégek részt vettek.
De ahogy gyűrűztek be az új szelek, na meg Gyima tisztogatta le a nem lojális kormányzókat, Butov is belekerült a szórásba és a cégek nagy része de facto elbukta az összes beinvesztált pénzt, egyedül a Conoco tartott ki, ők sem a profit miatt, hanem mert 'ottragadtak'. A kilencvenes évekeben négyféle adót kellett fizetniük, utána hatot, kilencet, '99-re húszféle (!) adónem volt kiróva rájuk. Ezt nevezem baráti politikának! Ráadásul engedték őket termelni és exportálni, de nem bocsájtották (!) rendelkezésükre az országos csőhálózatot..summa summarum, 2000-ben 600millió USD buktával a Conoco is kiszállt, de csak kis időre. Visszajöttek, ahogy kicsit rendbe lettek vágva a dolgok és 7milliárdért bevásárolták magukat 20%-ig a Lukoilba (Alekperov bácsi), így hozzájutottak a hordónként $1,7 (!) -ért kitermelhető olajért (tessék jól megnézni a számot, ez még ma is $5 alatt van hordónként!). Őket egyenlőre békén hagyják, mert ötödrészt tulajdonosok csak, de pl a BP-t folyamatosan cseszegetik a TNK-ban lévő 50%-os pakettje miatt, ugyanazzal a módszerrel, mint anno a Conoconál.

Így egyszuszra. :)
Előzmény: Yoshi (38653)
Yoshi Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38653
OFF, de te úgy látom, jobban képben vagy:

nem úgy volt, hogy a nagy nyugati olajcégeket a kb a beruházásaik végefelé gyakorlatilag kidobták szibériából?
Előzmény: ayantaqe (38651)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38652
Bocs, de az éves igény nyolcadáért nem fognak az ukránok háborúzni, nem olyan nagy az a mező vagy csak el lett írva. Na nem offolok többet, elnézést azoktól, akit ez a téma untatott.
Előzmény: Plieur (38646)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38651
20 milliárd m3 az éves saját termelése Ukrajnának, ez nagyjából az igény tizede. Vannak tight gas lelőhelyek dögivel, de kurva sokat kéne beinvesztálni, na meg nem ártana egy kicsit pozitívabb politikai légkör, hogy a technológiával rendelkező nagyok be merjenek komolyabban fektetni, rossz fényt vet rájuk az oroszok xenofób üzletpolitikája, amivel kicsinálják a külföldi olajcégeket, akik csak 10-20%-os koncessziókat kérnének a technológiáért cserébe, hogy rendbe tegyék a szibériai mezőket, amiket a szovjet érában tönkrevágtak az esztelen tervgazdálkodásban telepumpált vízzel. Többek közt ezért is volt a '90-es években a béka segge alatt az orosz olaj és gáz kitermelés. Ha így folytatják putyinék, az utolsó nagyok, a BP, Shell és az Exxon is kivonul, a technológia pedig NINCS meg az oroszoknak, úgyhogy sürgősen paradigmát kell váltani Gyimának, vagy 5 éven belül elkezd drasztikusan esni a kitermelés, aztán nem lesz mit exportálni és finanszírozni az őstechnológiájú és veszteséges iparágakat (t. a kivételnek).
Előzmény: M.Zoli (38634)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38650
Bocs, hülye vagyok, 2008-as publikáció, de az utolsó adat 2006-os. Nem baj, ezen is jól látszik.
Előzmény: ayantaqe (38649)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38649
Előzmény: Némedi László __ (38631)
Plieur Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38646

Odáig nem hiszem hogy eljutna valaha is a torzsalkodás, voltak előtte is viták ( Basztroe csatorna, stb.). Ameddig az ukránok kacsingatnak a NATO felé, nem mernek fegyveres konfliktusba bocsátkozni egy tagállammal.

Ugyanis 97-ben volt egy román -ukrán egyezmény amelyben kijelentették hogy a határok sérthetetlenek, ez feltétele volt a román NATO csatlakozásnak. 2004-ben perelte be a hágai biróságon Románia Ukrajnát, a sziget miatt.

De: a román Pertom olajtársaság fő részvényese az OMV, amely kb. 2005-ben aláirt egy közös kutatási szerződést a Naftogas és Chernomoregas cégekkel, azaz közös ukrán-román buli...:)

Szóval egy dolog a politika, más az üzlet.:)

Az olajmező mérete sem biztos, hallatszott már 17 mld. m3-es szám is, a francia Total éltal végzett kutatások eredményei meg nem publikusak. 

Előzmény: Törölt nick (38643)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38645
Érdekes lenne egy ukrán - román katonai konfliktus
.............

Tényleg érdekes meccs lenne. Még én sem tudom, hogy melyik félnek a katonái kezdenék el elsőre a visszavonulást és átállást, még a háború kirobbanása előtt. Még érdekesebb lenne a bunyó, ha még olaszország is beszállna.
Előzmény: Törölt nick (38643)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38644
Nem csak tartják őket, hanem ők a felelősek ELSŐSORBAN.
Gondolom rohadtul nehéz megbékélni a gondolattal, hogy az oroszoknak lehet IGAZUK IS, hogy leginkább a saját dolgaikkal vannak elfoglalva, viszont egy jottányit nem fognak engedni saját érdekeikből. És jól teszik. Túl jó szórakozás volt tizen egynéhány évig rugdosni a döglött medvét. Hurrá, baromira nagy, kimagasló és bátor tett volt. (Már évekkel ezelőtt mondtam, hogy a Nyugat jobban tenné, ha ezt a fekete PR kampányt már befejeznévégre, mert rohadtul meg fogják szopni. Eddiog csupán a franciáknak és németeknek jutott eszükbe, hogy hagyományosan jobban jártak eddig, míg jó kapcsolatban voltak a keleti ,,szomszéddal". Pár éve Berlusconinak is kinyílt a csipája.

Néha a mai kor alulművelt stratégáinak és politikusainak (bár az utóbbi kategória híján van a klasszikus műveltségnek) ajánlanám, hogy olvassanak egy kis klasszikus irodalmat. Ebből a szempontból Bismarckot ajánlom:

,,Az orosz nép rendkívül jóindulatú és a végtelenségig türelmes... /emberekről - Z.I./képes a legnagyobb megpróbáltatásokat, nélkülözéseket is sztoikus nyugalommal fogadni. Ha mások tréfálkoznak rajta - vagy együtt nevet a viccelővel, vagy egyszerűen elereszti a füle mellett...
...Egy valamit az orosz ember SOHA nem fog elfelejteni: ha gúnyt űznek belőle vagy megpróbálják megalázni. Eddig az összes idegen hódító ebbe bukott bele - magánál alsóbrendűnek nézte az oroszokat. Így volt ez a mi kereszteseinkkel, így volt ez a svédekkel, lengyelekkel, nomád hódítókkal, a korzikai imposztorral, legutóbb pedig a fél Európa koalíciójával; ki tudja, hogy még kikkel még, akiknek még a nevére sem emlékszünk manapság... Állíthatom, hogy az orosz nép jóval egységesebb, mentálisan egészségesebb képet mutat, mint bármely más európai nép. A látszólagos barbárság csak egy fátyol, egy illuzíó, fata morgana. Az inertség és tesze-toszaság csak álca...
Ne adj Isten beletaposni az önérzetébe és büszkeségébe. Akik lebecsülik a muzsikot, azoknak ajánlom fellapozni a történelem súlyos foliánsait, vagy hogy révedjenek el a nem is olyan távoli múlton. Ki állíthatja azt, hogy legyőzte őket? Senki. Hányan és hányszor próbálták leigázni őket? Sokan és számtalanszor. Mi lett a vége? Orosz katonák áltak meg kétszer is Isztanbul kapuiban, kétszer vették be Berlint, orosz katonák meneteltek Róma, Párizs, Prága, Varsó utcáin, és ez újra és újra és újra meg fog ismétlődni, ha megfeledkezünk arról, hogy miképpen kell bánni a muzsikkal...
...Németország elsődleges célja, hogy jóban legyen a Medvével. Németország és Európa boldogulása nem lehetséges Oroszország boldogulása nélkül. Ha Oroszország indul romlásnak, az magával fogja rántani az egész kontinenst. És jaj annak a német, vagy más vezetőnek, aki háborúba keveredik a nagy szomszéddal. Ott lehetetlen bármilyen offenzíva. Mind csak sárba és sz**** fog fulladni. Jaj annak, aki megpróbálja megalázni a muzsikot! Valószínűleg az orosz muzsik Európa legjobb katonája. Éppen avval, hogy amennyiben megbántják - dűhöngő fenevaddá változik, kiszámíthatatlan és átgázol mindenen. Igénytelen és szívós. Még Nagy Frigyes mondotta, hogy az oroszt kétszer kell agyonlőni, és utána még meg is kell lökni, hogy elessen. Aki bármilyen háborút indít a muzsik ellen - pusztulást hoz saját országára és nemzetére. Sorsa megpecsételődik.
Mert az orosz türelmes, és SOHA sem felejt."

OFF-ot befejeztem.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38643
Érdekes lenne egy ukrán - román katonai konfliktus, NATO részvétel nélkül.
Előzmény: Plieur (38642)
Plieur Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38642

Szia Zoli!

Mit gondolsz miért pereskednek a románokkal a Kigyó sziget ügyében?:)

Olyan 10 milla t olaj és a 1-2 Mld. m3 földgáz van a környákén.

Ezek lennének az ukrán tartalékok?:)

Előzmény: M.Zoli (38634)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38641
A nagyjából azonos lakosságú Csehország:

szárazföldi harci egységek /2008/:
4 gépesített lövészzászlóalj
1 ejtőernyős zászlóalj
1 harckocsi zászlóalj
2 vegyes tüzérosztály
1 felderítőzászlóalj
Plieur Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38640

Tiszteletem!

Na lássuk csak:2000 évi térkép, de nagy haladás azóta sem volt, tehát jó kiindulási alap...:(

És hogy ne mondja senki hogy szét.......om a topic-ot, kérem megnézni kinek a határához közel vannak azok a tárolók.:)

És mivel érhetőek el ha ott lent valaki begurul ...

Előzmény: tuzer (38617)
M.Zoli Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38639
Udv. Kulonleges ( felderito ) ezred. ontosabban az 5. kulonleges rendeltetesu ezred, Zsolna. A feladataik koze tartozik a melysegi felderites is. Amugy mar en is kerdeztem magamtol, hogy a dandaroknal miert nincs felderito zaszloalj. Kis bonusz. Fegyverzet az ezrednel. - modernizovaná verzia československého Samopalu vz. 58 - samopal vz. 61 – Škorpión - samopal H&K UMP - pištož vz. 82 - Makarov 9mm (v súčasnosti nahradzovaný modernými pištožami ráže 9mm Luger) - univerzálny gužomet UK-59L - odstrežovacia puška SVDN-1 Dragunov - odstrežovacia puška AW 308 Accuracy - ažká odstrežovaciu puška vz. 96 FALCON kalibru 12,7 mm - protitankové strely Fagot a Konkurz - 40mm granátomet HK - 60mm mínomet (izraelská výroba) Asszem megfejtheto szlovak tudas nelkul is. Udv.
Előzmény: Törölt nick (38638)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38638

A szlovákoknak nincs felderítő zászlóaljuk?

A mi lövészeink miért nem gépesítettek? a BTR elvileg azt a szerepet tölti be, amit náluk a BMP2-k, vagy nem?

Különlegesben úgy látom erősen itt a pont. :)

Előzmény: Törölt nick (38637)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38637
Csak, hogy képben legyünk:

a feleakkora Szlovákia szátazföldi harci egységei:

5 gépesített lövészzászlóalj
1 harckocsizászlóalj
1 sorozatvető osztály
1 vegyes tüzérosztály
1 különleges ejtőernyős /felderítő/ ezred

Előzmény: Törölt nick (38636)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38636
Szia!

Nos az MH szárazföldi harcoló egységei jelenleg a következők:

Bocskai + Klapka LDD együtt:

4 lövészzászlóalj /1 Tata,1 Debrecen,2 Hódmezővásárhely/
1 könnyű vegyes zászlóalj /Szolnok/
1 harci-támogató zászlóalj /Tata/
1 felderítő zászlóalj /Debrecen/

Ezen kívül:

1 különleges műveleti zászlóalj /Szolnok/
1 ellenerő század / 2 lövészszakasz,1 harckocsiszakasz,2 felderítőraj Várpalota/

Előzmény: belic (38630)
Dobri Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38635

Egy francia katonai havilap(RAIDS) 2008 novemberi számában a szerb haderőreformról van pár oldalas cikk képekkel.Ebben találtam ezt a "táblázatot" a szerb haderő felépítéséről.

Tudna valaki segíteni,hogy tudnám feltölteni mert túl nagy a kép!:)

Ha valakinek kell akkor elküldöm JPEG-ben vagy PDF-ben ,kívánság szerint.:)

M.Zoli Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38634
Udv. Nem veszek ra merget, de mintha hirekben ugy lattam volna 250 $ volt az orosz ajanlat, amit visszautasitott az ukran fel, mire Moszkva valasza nagyjabol annyi volt, hogy no problemo, lehet annyit is fizetni, mint az EU orszagok, 400+. Most meg nincs gaz. Lesz. Kivancsi lennek azokra a sajat ukran gazkeszletekre, amirol Juscsenko ugy nyilatkozott, hogy abbol futik a lakasokat. Az egy Lembergtol eltekintve nem nagyon lehet gazmezot talalni Ukranban, emlekeim szerint. Vagy a sajat forras alatt, a lopott tranzitgazt ertik? Az ukran ipar jelentos resze erosen gazfuggo. Pl. acelmuvek. Ha leall az ukran ipar, mibol fogjak fizetni a torlesztoreszleteket a hitelezoinek? ( pl. EU ). Udv.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38633

Igaz, sajnos megszüntettük a kivastagított 3 fegyvernemet. De ez már lerágott csont.

Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38632
hmm, nem túl olvasható, de ez is 2006-os adatok
Előzmény: ayantaqe (38625)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38631
adnál forrást és dátumot?
belic Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38630
Hello!

Bocskai Debrecen és Klapka Tata. Ez szerintem két dandár, nem egy. Vagy a feltöltöttségről beszélsz?

Megnezted az altalam berakott abrat?
Egy szokasos szerb dandar:
-parancsnoki zaszloalj
-2 db lovesz zaszloalj
-harckocsi zaszloalj
-2 db gepesitett lovesz zaszloalj
-onjaro tuzer zaszloalj
-onjaro sorozatveto zaszloalj

-legvedelmi zaszloalj
-muszaki zaszloalj
-logisztikai zaszloalj

Ebbol nalunk a komplett hadseregbol hianyzik 3 egyseg!

Bel
Előzmény: Törölt nick (38627)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38629
Nem tudjuk, hogy mi az az ár, amit az oroszok ajánlottak az ukránoknak. Gondolom, az egeket verte, ezért nem fogadták el azt. Valószínüleg ez is csak egy eszköz a hatalmuk kiterjesztésére Ukrajna felé. Most az ukránok szopóágra kerültek, mert mindenki őket tartja felelősnek. De lopták a tranzitgázt, ez ténynek tűnik. De hát ez van, ha túl nagy függőséget alakítasz ki magadnak egy irányba. Mi lehetünk a következők.
Előzmény: Zicherman Istvan (38614)
Yoshi Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38628
nincs értelme

csak ha csak "helyretenni" akarnák ejrópát, akkor jól kicsesznének magukkal, mert igencsak felgyorsulna az alternatív szállítás és a függőség csökkentése/megszüntetése
meg mondjuk kicsit játszadoznának a pénzpiacon, csak úgy barátilag

és természetesen nem csak rajtuk múllik - itt ZI felhördül - deaz oroszok csak a meglévő helyzetet használják ki, ukrajna meg írja lefelé magát gőzerővel
Előzmény: ayantaqe (38619)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38627

"Az MH teljes ereje kisebb, mint egy dandar"

Bocskai Debrecen és Klapka Tata. Ez szerintem két dandár, nem egy. Vagy a feltöltöttségről beszélsz?

Előzmény: belic (38605)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38626
(gátmező helyett gázmező)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38625
1
2

Jól látható, hogy nem árt frissebb adatokból dolgozni: Nagy-Britannia nettő gáz exportőrből importfüggő lett pár év alatt, mert összeestek az északi mezői. (a gátmező kimerülési rátája sokkalta gyorsabb az olajénál) A gáz jó részét az oroszoktól veszik, mert a norvég gáz eléggé drága, bár az angolok helyzeti előnye, hogy bármikor ki tudják pótolni kőolajjal, LNG-vel és a norvég gázzal a hiányt, bár ha a böszme németek nem kapják meg a napi orosz lövést, elég gyorsan elszívnak mindent amit találnak.
Előzmény: Némedi László __ (38607)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38624
Nem vagyok szaki, csak lelkes amatőr. De annyit én is tudok, hogy a nyilvános információk alapján (tehát hacsak nincs szupertitkosan atomunk, vagy egyéb csodafegyver, aminek a valószínűsége gyakorlatilag 0) pont kuty@szart se érne a MH tevékenysége. És ez talán Szlovénia kivételével minden környező ország ellen igaz. Ittállunk letolt gatyával egy egyre komolyodó helyzetben.
Előzmény: ayantaqe (38594)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38623
Jó, de a tulaj is felfoghatná már, hogy régen volt, mikor profi nehézsúlyú ökölvívó volt, most már inkább veterán, nem kéne fűvel-fával ringbe szállni, a korához megfontoltan kéne kiválasztani az ellenfelet és főleg nem a pehelysúlyból. Aztán ne csodálkozzon, mikor a paprikajancsit felhergeli, az nekiugrik, aztán a szomszéd kerületből a maffiavezér eljön és csúnyán néz a veteránra, amiért az már megint nem fér a bőrébe. ;)
Előzmény: Zicherman Istvan (38621)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38622
Oké, másképp látjuk, nem baj.

'Galícián kívóül nemigen van támogatása a jelenlegi kormánynak arrafelé.'

Ez igaz.
Előzmény: Zicherman Istvan (38620)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38621
Ja, még a tulaj témához: és amíg élek a pecóban - nem baszogatom a velem egy fedél alatt élő rokonait (szomszéd lakás), nem kürtölöm tele a kerületet azzal, hogy amikor két éve nálam csőrepedés volt, azt a rohadt tulaj intézte el (akkor másik volt) direkt azért, hogy mi vízbefulladjunk (pedig az alattunk lévő libanoniakat is elárasztotta, és még a fal túloldalán élő angol diáklánynak is bőven kijutott), és ezenkívül nem igyekszem betenni a tulajnak mindenhol, ahol csak lehet, nem próbálom kiüríteni a postaádájat azzal, hogy az a postaláda az én ajtómon van, és kocsmai verekedésnél nem adok beisbol ütőt a tulajjal éppen verekedni készülő ittas és zavartelméjű kreténnek.

:)
Előzmény: Zicherman Istvan (38620)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38620
Minden évben emel a tulajunk a lakbéren. Viszont tudom, hogy időben kell fizetnem, tudom, hogy amíg az újjabban megkötött szerződés nem jár le a tulaj nem emel lakbért, tudom, hogy a szerződés lejárta előtt AZ ÉN DOLGOM, hogy még időben felkeressem a tulajt (minimum egy hónappal előtte, és nem az utolsó napra hagyom), és ha ne adj isten kiraknák a szűrömet - nem fogok bezárkózni a lakásban, hogy más se tudjon beköltözni.

Ennyi.

Ami a radás székeket illeti - próbálnák azokat nem biztosítani! Azokat az embereket oda demokratikus úton szavazták be. Próbálják csak meg kiüríteni azokat a székeket - egy hónapon belül Ukrajna határa a Dnyeperen lesz, és hidd el, hogy nem csak a helyi oroszok fogják elküldeni a halálba az ergész Radát, hanem nagyon sok ukrán az ország középső, déli és keleti részéből. Galícián kívóül nemigen van támogatása a jelenlegi kormánynak arrafelé.
Előzmény: ayantaqe (38618)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38619
Egyenesen arányosan fázunk rá mi is. Óriási tévedésben van Európa, mikor azt hiszi, ez csak az ukránoknak szól és csak rajtuk is múlik.
Előzmény: Yoshi (38615)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38618
Szerintem pedig nem azok. Gondolom te sem örülnél, ha a főbérlőd egyik napról a másikra 72%-al megemelné a lakbéredet, miközben a szomszédét évek óta szinten tartja, ráadásul nincs a városban másik lakás, ahová költözhetnél. Szidnád mint a bokrot és ott basznál ki vele, ahol csak tudsz.

Amit Oroszország játszik, az a maximális szinten való visszaélés a monopolhelyzetével.
Remélem nem így szándékozik meghálálni azt a jó pár tucat széket a Radában, amit biztosítanak neki elvtársai és nem így fejezi ki aggodalmát az ott élő 30 millió oroszajkú- és 6 millió orosszal szemben, hogy kockára fagyasztja őket.

Juscsenkóék is lemennek a picsába az egész fejétől bűzlő korrupt bandájukkal együtt, nehogy azt hidd, nem tudom, mekkora tetű brigád, de Putyinék sem különböznek egy jottányit sem.
Előzmény: Zicherman Istvan (38614)
tuzer Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38617

Na most legyünk okosak:

http://www.ingatlanmagazin.com/read/7222?h

Előzmény: tuzer (38616)
tuzer Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38616

Csak óvatosan azzal a gáztartalékkal. Ma nyilatkozta egy okos, hogy a mennyiség tényleg megvan, de a napi 50-55 mill. m3 kitermelése mellett durván csökken a tározókban a nyomás, ez az ütem rendkívül rövid ideig tartható fenn, ezért nálunk is bármely piillanatban jöhet a gebasz.

Annyi a kül. a többiekhez képest, hogy ez szép, lassú fojtogatás.

Yoshi Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38615
az oroszok max kihasználják a helyzetet, ebben semmi meglepő nincs, miért ne tennék?

de az ukránok nagyon rá fognak fázni erre az egészre
Előzmény: Zicherman Istvan (38613)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38614
Az oroszok pedig ártatlan báránykák, ugye?
.................

Ebben az esetben UGYE.
Tudod, még a Bibliábn is benne van: NE LOPJ. És Juscsenko pedig az utóbi időben szorgalmasan járja az uniát templomokat és hányja a keresztet
Előzmény: ayantaqe (38598)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38613
Nem a francokat nem Ukrajna a ludas!
Mond meg már, hogy milyen jogon veszik el azt a gázt, ami nem az övék?
Milyen jogon zárják el a vezetékeket, miután az oroszok nem szállítanak nekik?
Milyen jogon kesnek allandoan a kifizetésekkel és tartoznak mindenkinek?
Vaze, a végén még kiderül, hogy amennyiben valaki a kocsmában ellopja a piámat, akkor azért a sörgyár felel.

Na hagyjuk már ezt...
Előzmény: Kuruc71 (38593)
Plieur Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38612

Szia bel!

Mint szerény magánvélemény egy század erejű betörés nem lenne mérvadó, amennyiben egyben maradna az egység -tehát nem válna szét több célpont felé. Milyen egyedi célpont érné meg a betörést ?( most a propaganda hatást leszámítva).

De egy kis csoportok által egyszerre végzett betörés ( egyszerre, szélesebb arcvonalon) sokkal több célpontot tudna lefedni, egy betöréssel elérhetne több kiemelt fontosságú célt ( pld. hidak, távvezetékek, stb.).

Ez menne pld rajnyi erőkkel, de talán még szakaszokkal is. Az első alkalom volna a legrosszabb, a meglepetés miatt.

A többi már nehezebben menne...gondolom mint civíl.

Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38611
ja és 2006-os adatok
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38610
ez pedig a mennyiséget mutatja...

Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38609
a 100% feletti úgy jön ki, hogy többet vesz, mint amit felhasznál, mert pl továbbadja...
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38608
link a forráshoz:

eurostat
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38607
csináltam saját grafikont:

forrás: (Eurostat)
Előzmény: Yoshi (38597)
Yoshi Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38606
"ha nagyon muszaly, akkor szakasz ereju felkatonai tamado csoportokat kiver az orszagbol (talan szazadot is, de a szakaszt se probaltak ki, pedig lett volna ra alkalom)"

nana! ha a jugó polgárháborúra gondoszl, ott igencsak szigorú utasítás volt, hogy semmiylen körülmények között nem lehet sszecsapás, nem keveredhetünk bele a konfliktusba, Barcsot is lenyeltük

jól döntöttünk, teszem hozzá
belic Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38605
Hello!

Az itteni szakiktól kérdezném: félretéve a topikcím pejoratív fennhangját, a MH mit tudna tenni teszem azt egy szerb agresszióval szemben, illetve milyen állapotban van, képes lenne-e bármit véghezvinni aktív NATO közbeavatkozás nélkül?? Csak teória szintjén, persze.

Ugyan nem szaki vagyok, de azert valaszolok: kb. semmit.
Sok eve az a hozzallasa a politikusoknak, hogy Magyarorszagot hagyomanyos tamadas nem fenyegeti. Mivel ok dontenek, ezert a hagyomanyos tamadas megallitasanak a kepessege folyamatosan leepul (az utolso emlitesre melto fejlesztes szerintem a Horn kormany idejen volt, amikor 100 db T-72-t vasarolt az orszag szinte ingyen).

Ma a MH nagyjabol az alabbiakra kepes:
-NATO missziokat vegez, ezaltal benttartja az orszagot a NATO-ban
-az egyetemi tanarok es vadaszpilotak kezebe lapatot adva segit az arvizeknel
-legirendeszeti feladatokat vegez (folyamatosan keszultsegben tartva egy vadaszgeppart)
-ha nagyon muszaly, akkor szakasz ereju felkatonai tamado csoportokat kiver az orszagbol (talan szazadot is, de a szakaszt se probaltak ki, pedig lett volna ra alkalom).

Az MH teljes ereje kisebb, mint egy dandar, mikozben a szerbeknek 4+2 dandaruk van.

Bel
Előzmény: ayantaqe (38594)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38604
pedig az ukránoknak ott van Ivancsuk, csinálhatna egy vezércselt :)
Előzmény: Yoshi (38601)
Yoshi Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38602
gyak európa tekintetében monopolhelyzetben van, a szállítási kapacitások miatt, ettől függetlenül mérsékelten pofátlanok csak :)

Előzmény: ayantaqe (38595)
Yoshi Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38601
oroszok jó sakkozók

mert az tény, hogy msot a szivatásban benne van a kezük (nem szállítanak annyivl többet, mint amit az ukránok önkényesen kivesznek, stb), de elérik vele, hogy az ukránok legyenek a feketeseggűek...

de még akár rövid távon se éri meg nekik fenntartani a helyzetet (kell a bevétel), tehát azt mondom, hogy maximum január végéig helyreáll a a rend (de legalábbis a végső határidő az, amikor eu tartalékok globálisan harmadára-negyedére esnek - addig lehet feszíteni a húrt)

egyébként meg rendteremtés... az ukránokat beterelni valahova, az EU jóváhagyásával
számukra a legjobb az lenne, ha hozzájuk terelődnének be, de ha EU kézivezéreltek lennének, azt se bánnák... csak az USA legyen kiszorítva
(és ugyanúgy, ahogy anno a grúzok, az ukránok is belesétálnak a hülye helyzetbe)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38600
Attól még egy aktuális szerződéskötésnél számít a futures ár (jelenleg átlag $200). Az oroszok csináltak szeptemberben, az olajmizéria lecsengésekor (ekkorra hat kia gázárra az olajár, pár hónap csúszással), egy csapnivalóan szar, $340/1000m3-ről szóló szerződést a közép-ázsiai gázszállítóival, ezt próbálja most legalább részben behajtani Ukrajnán (Európán megteszi már, mivel jó drágán adja most is, mondjuk ez a 'drága' relatív), mivel saját kitermelésből nem tudja megoldani a teljes gázexportot.
Előzmény: Kuruc71 (38599)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38599
A gáz árát nem lehet ezzel felsrófólni mert évekre előre szabott szerződött ára van , nem úgy mint az olajnak.
Előzmény: ayantaqe (38595)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38598
'Ebben az esetben Ukrajna gyakorlatilag el-útonállja a gázt.'

Az oroszok pedig ártatlan báránykák, ugye?

'Természetesen, ha feltételezünk egy olyan forgatókönyvet, hogy Putyinék akarnának Eu-t szivatni, akkor még a nyári hónapokban, a tározók feltöltési időszakában kezdenék.'

Fenét, ennél jobb időpontot nem is találhatnának, egyszerűen meg kell nézni a meteorológiai statisztikákat: január hónap a legalacsonyabb átlaghőmérsékletű Európában.

Vajon a gáz-szerződést miért nem augusztusban kötik és miért nem akkorra esik a fordulópont? Na? :)
Előzmény: Törölt nick (38596)
Yoshi Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38597
ha putyin elzárja a gázcsapokat, az gazdasági háború - gyakorlatilag hadüzenet
ha oda eljutunk, a legkisebb probléma lesz, hogy mivel fűtünk télen :(
(most arról nem is beszélve, hogy nekik erősen nem érdekük, hogy egy pénzügyi válság közepén mindenféle bevételkieséseik legyenek)

de a függőség tényleg jelen van és elég súlyos (mondjuk anglia, Fro tekintetében nem annyira, mint mondjuk mi - volt egy elég jó grafikon itt az indexen, ami mutatta a gázfelhasználás és azon belülről az orosz gáz felhasználásának arányait... hát... elégé a jobb felső sorban tanyáztunk)

a szerbek meg súlyos szopóágon vannak, szerintem ki kellene segíteni őket - majd utána jól az orruk alá dörgöljük, meg ha lenne kis eszünk, akkor utána jól ki is tudnánk használni, szarrágás nélkül, de ebből semmi se lesz...)

az ukránok viszont vágják maguk alatt a fát gőzerővel... sikeresen magukra haragítják az EU-t is, az oroszokat is... majd lesz egy jópofa spontán forradalom megint

Előzmény: Törölt nick (38592)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38595
off
felstrófolni a gáz és főként az olaj világpiaci árát, pofonegyszerű
on
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38594
Az itteni szakiktól kérdezném: félretéve a topikcím pejoratív fennhangját, a MH mit tudna tenni teszem azt egy szerb agresszióval szemben, illetve milyen állapotban van, képes lenne-e bármit véghezvinni aktív NATO közbeavatkozás nélkül?? Csak teória szintjén, persze.
Kuruc71 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38593
Nem tudom mi lehet a tényleges oka annak hogy Orosz o így megszorongatja az EU-t, mert hogy nem Ukrajna az tuti. Arról nem is beszélve hogy még a haverok is szívnak mint pl Szerbia, Szlovákia.
Előzmény: Törölt nick (38592)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38592

Üdv!

Nem tudom hogy vagytok vele, de ez a gázhiány-probléma akár eszkalálódhat is. Szerbia már tőlünk kérne kölcsön gázt, mert mi egyelőre aránylag jól állunk, (kb. 65 napra elegendő a tartalékunk az origo cikke szerint) ők viszont nem: Újvidéken már a lakótelepek nagy részét sem tudják fűteni. Mindenki előtt ismeretes a Makó környéki óriási földgázkincs. Nem ragozom tovább. Nehogy átrendezzék itt a térképet erőszakkal, ha nem megy szép szóval...

Komoly a helyzet. És a legnagyobbat Ukrajna szívhatja, mert őt tekintik bűnbaknak. Most látszódik, hogy mennyire sakkban tartja Moszkva az EU-t a gázzal. Ha Putyin elzárja a csapokat, Európa megfagy. Ez tarthatatlan kiszolgáltatottság.

4csíkos Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38591
Tiszteletem!
A pontos részletekben valóban tévedett, de van igazság abban amit mondott (alapképességek töredezettsége).

Ami engem inkább megragadott, az az egyetemmel kapcsolatos.
Gyakorlatilag már minden szakirány lecsökkent és specializálódott ; ezek szerint kevés ember képzésére nem érné - éri meg egyetemet fenntartani. Ugyanakkor fontos a katonai keretek közötti szocializálódás. :-)
Csapat és szakmai gyakorlatok kérdése, alkalmazható tudással rendelkező tisztek kibocsájtása. Ezek már régóta problémák, még sem történt szinte semmi. Az idő pedig közben telik, több évfolyam kerül(t) kibocsájtásra és a helyzet csak romlik.
Nagyon kíváncsi leszek a gyakorlati változásokra, ha lesznek.
Előzmény: Hamburger2 (38588)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 38590

Szervusz!

Köszönöm a segítségeteket. Ha már ilyen kedves volt István, akkor megvárom, amíg hazakereveredik. Elvégre jelenleg nem létszükséglet a két könyv, de fájna a szívem, ha pont ezek hiányoznának a gyűjteményemből. Ha tényleg küld belőlük, akkor talán dedikálja is őket amely még értékesebbé teszi őket számomra.

üdv: Hamburger

Előzmény: ambasa (38585)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38588
Egészen érdekes kis meghallgatás lehetett. Engem különösen CSAMPA szavai ragadtak meg. Egy politikus, aki beült a vezérkari tanfolyamra és a jelek szerint nem is hiába! :) Egész normális hozzászólása volt, amin látszik, hogy foglalkozott hadműveleti és hadászati szintű alapelvekkel. Simicskó viszont a részletekben megint tévedett részletekben. (Nemrég a Bakonyban.....)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38587
az első Tömböl meghallgatása is.
Előzmény: Némedi László __ (38586)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38586
két fontos honv bizottsági ülés jegyzőkönyve került fel
(Havril meghallgatása és a stratégia)

havril

strat
ambasa Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38585
A héten megnézem Újpesten egy antikváriumban (általában szokott lenni), aztán majd valamelyik HD-n elintézzük, ha jó neked is.

TG
Előzmény: Hamburger2 (38578)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38584
Kár, hogy nem vagyok otthon.:(((
Azonnal küldtem volna mindkettőből, itt viszont, németben, nincs nálam egy példány sem (csak az egyetemi könyvtárban, de azt nem tudom elküldeni.
(Apropo, majdnem agyonvert a biztonsági őr, amikor leültem és dedikáltam a polcról leemelt könyvemet (Csecsen háborút). A személyim felmutatása mentett meg. De így is nehezményezték.:/)
Gyöki II Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38583
ZICHERMAN ISTVÁN AZ AFGÁN HÁBORÚ az eladónak (thedoors) több könyve is van eladó Istvántól. Ha kell leütöm és elküldöm.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38582
Szia!

Köszi. Annyira elfoglalt vagyok, hogy meg is feledkeztem róla, holott a gép előtt ülök egész nap. De még jó, hogy nem kezdtem el! ;))
Előzmény: belic (38575)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38581
érdemes átolvasni a válaszokat, néha több új infó lett elpöttyentve...
Előzmény: Némedi László __ (38579)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38580
Üdv!

Volt HTI-s ismerősömtől hallottam, hogy a sisak most "vizsgázik" a HTI-nél, most már talán FLÜ-nél.
Előzmény: Hamburger2 (38576)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38579
ja és most már látszanak a kérdéseknek a szövegei... ...hát némelyik elég nevetséges...
Előzmény: Némedi László __ (38577)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38578
OFF: Elnézéseteket kérem, de nem tudja valaki, hogy István Afgán háború című könyvét lehet-e még valahol kapni? Volt belőle több is, de szétosztogattam őket a srácok között, akik mentek ki.  A saját példányomat meg valakinek kölcsön adtam, aki elfelejtette visszaadni. Ez lett a sorsa a Csecsen háború-nak is, de amint látom, annak lesz új, bővített kiadása. Köszi a segítséget! ON
Némedi László __ Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38577
a múltkor egyik kollega leírta, hogy lehet kiválasztani a Fidesz kérdéseit a Honv miniszterhez. Ugyanott lehet látni a válaszokat is.

Egy példa:
http://www.parlament.hu/irom38/08299/08299-0001.pdf
( vagy linkként: link )
Hamburger2 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38576

Ez a sisak is rendszerben van valahol! :)

Előzmény: Python24 (38563)
belic Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38575
Hello!

Ha lesz időm, beszkennelem a Marine Rifle Squadot, ha érdekel valakit; utána elküldhetem mailben.

Itt van, remelem meg nem scanneleted be.

Bel
Előzmény: Törölt nick (38274)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38574
OFF
Passz. A második rész teljesen kész, az első (történelmi, i.e.-től 1980-ig) félig, a harmadikhoz (második háború) még hozzá sem láttam.
Igen nehéz munka, mivel HATALMAS menyiségű anyagot kell átolvasni, átlapozni. Van úgy, hogy egy háromkötetes munkából a végén csak egy mondatot, vagy egy részletet használok fel.:( (Hozzáteszem: az első könyvemen négy évet dolgoztam, és az elmúlt egy évben átírtam benne ezt-azt, sok anyaggal kiegészítettem - ez lesz a jelenlegi könyv második része.)
Sok a munka, és egyre több lesz a végén.
Ha elkészülök az első résszel - megpróbálok(próbálunk) kiadót találni, amely képes három kötet kiadására, mert egybe egyszerűen lehetetlen az egészet belezsúfolni (ábrástul, térképestül, hivatkozástul, stb.) Nem akarom elkövetni azt a hibát, ami az első könyvnél megtörtént, hogy a mielőbbi kiadás érdekében a harmadára ,,kasztráltam" a szöveget.

ON
Előzmény: Mud Rider (38573)
Mud Rider Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38573
Szia István!

Mikorra várható a csecsen könyv megjelenése?
Kedvcsináló előzetesek közlése?
Előzmény: Zicherman Istvan (38571)
Plieur Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38572

OFF ON

Wehrwolf contre les légionnaires du RMLÉ ét le 1er Batachoc :)

3 mai 1945, Féldkirch, Autriche.

http://www.effelle.fr/francais-libre/1945/page3.html

OFF fini.

Előzmény: Zicherman Istvan (38569)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38571
Igen. Bar most valahogy folyamatosan visszadobja a mailjaimat a gep. Pontosan egy éve nem írtam semmi újat (a csecsenföldi könyvemmel vagyok elfoglalva leginkább, meg átvittem pár egyéb projektet), épp ideje volt.
Na, majd telefonon elérem őket.
(P.S.: Koszonom, megkaptam!)
Előzmény: swordmanus (38570)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38570
Szia!
anno kiadó szintén?
Nézz e-mailt!
Előzmény: Zicherman Istvan (38569)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38569
Utolsó OFF.

A készülő könyv az alábbi szerkezettel bír (még lehet, hogy valamit hozzáteszek):

,,Az Ír Köztársasági Hadsereg".

I. Rész. Alapfogalmak.

Terrorizmus: kísérlet a jelenség megértésére és definiálására.
A gerilla/partizán küzdelem: általános tételek és definíciók.

II. Rész. Az ír szabadságharc és az I.R.A. története.

Írország rövid története, a XVIII. század végéig.
Az ír nemzeti öntudat születése, 1791-1902.
A ,,Sinn Fein” alapításától, a függetlenségi háborúig, 1905-1919.
A függetlenségi és polgárháború kora, 1919-1922.
Az I.R.A. és az ír függetlenségi mozgalom az 1920-1930-as években.
A második világháború elejétől a független Ír Köztársaság kikiáltásáig.
Az I.R.A. története 1950-1960-as években.
A ,,Véres vasárnaptól” napjainkig.
Az ír függetlenségi mozgalom fegyverzete.
Az ír függetlenségi mozgalom propagandája, pénzügyei, szervezési sajátosságai.

III. Rész. Mellékletek és dokumentumok.

Felhasznált irodalom.

Hát ilyen lesz.
Ezenkívül feldobok még néhány témát a kiadónak, hogy ezekből mi érdekelné őket: ,,A SzMERS története"; ,,Achtung! Werwolf! A német nemzeti-szocialista ellenállás története, 1944-1946."; kettős könyv: ,,Vendée, 1793-1796" és ,,Tambov, 1919-1923".

ON
Előzmény: Zicherman Istvan (38568)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.06 0 0 38568
OFF

HATALMAS KÖSZÖNET MINDENKINEK, aki vállalta a segítséget a fordításban!
A 12. fejezetből 6 és 1/2 megérkezett, hátra vanmég az 1 fele, 3., 8, 9, 10, 12).
Saját részről elkészültem a könyv 2/3-val, és a II. melléklethez lefordítottam az éjszaka folyamán a két részből az elsőt.
A könyv történelmi részével elkészültem, hátra van még három fejezet (fegyverzet, propaganda és a finaszírozás). Lez képanyag is (nagyjából megvan minden), és most látok neki egy térképnek (amik a neten vannak nem jók).

Még egyszer köszönöm!

ON
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 38567
Üdv!

Egy kis ízleltető az idei programokból:
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.05 0 0 38566

Aza SAJ, az elit!

Kevlar sisakot rendszeresitettek tobfelet is, a hadsereg foleg PASGT-hasznal, de volt a 80-as evekben sajat fejlesztes is!

Viszont a golyoallo mellenyek, stb. nem altalanos!!!

Előzmény: Python24 (38565)
Python24 Creative Commons License 2009.01.05 0 0 38565
Szia!!
A legutóbbi koszovói "rendcsinálás" képei nem ezt igazolták..
Ott a kevlar sisakot viselő,nagyon jó felszereléssel rendelkező szerb rendőröket/katonákat mutatták a médiában..
Előzmény: Kavics78 (38564)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.05 0 0 38564

"Ezen a téren hihetetlenül le vagyunk maradva!!"-Ezek csak bemutato kepek!

A valodi hadsereguk nincs ilyen jol felfegyverezve!

Az egyenruhat sem csereltek le , meg mindig a 89-ben bevezetett van rendszerben.

Nem hordanak golyoallo felszerelest, stb.

Előzmény: Python24 (38563)
Python24 Creative Commons License 2009.01.05 0 0 38563
Sziasztok!!
BUÉK mindenkinek!!

Érdekes kép,főleg a katonák felszerelésére hívnám fel a figyelmet..

Ezen a téren hihetetlenül le vagyunk maradva!!

Az új kevlar sisak kinézetre is botrány,nem értem,miért nem jók azok a típusok,amelyek más hadseregeknél már beváltak..
Előzmény: Törölt nick (38545)
Plieur Creative Commons License 2009.01.05 0 0 38562

Aha.:)

Nálam meg a hosszú esőkabát alatt nem a Colt lett volna hanem egy lefűrészelt csövű coach gun vagy egy Winchester Carbine:D

Előzmény: gencsydani (38560)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.05 0 0 38561
,,Ha nincs szobalány - jó lesz a kertész is." (C)
Előzmény: degenerator (38559)
gencsydani Creative Commons License 2009.01.05 0 0 38560
Akkor biztos "Villanó Csont"-nak vagy valami hasonlónak hívtak volna:DDD
Előzmény: Plieur (38558)
degenerator Creative Commons License 2009.01.05 0 0 38559
a harckocsis topikban ki lett fejtve anno, hogy nem lenne jó az a tank a mi égövünkre.
Előzmény: Biga Cubensis (38556)
Plieur Creative Commons License 2009.01.05 0 0 38558

Ott vissza is lőttek!

És he tegyük fel rézbőrűnek születtél volna ?

Előzmény: gencsydani (38552)
Plieur Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38557

Valakik nagyon értenek hozzá, még újrajátszás is van:)

http://www.clantongang.com/oldwest/gunfight.html

Előzmény: Törölt nick (38553)
Biga Cubensis Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38556

Szomorú apropóból, de itt egy cikk a világ egyik legjobb páncélosáról, a Merkava 4-esről:

http://www.haborumuveszete.hu/rovatok/fegyverek/pancelosok/merkava4/

Jó lenne egytucat ilyen hozzánk is, bár szerintem még a 3-assal is kibékülnénk, amit már exportálnak az izraeliek.

Kavics78 Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38555

En meg azt olvastam rola, hogy az egyik parbaja soran csak az egyik "segitoje" orvlovese mentette meg az eletet (persze ez mar a kesoi idoszakban volt)!

Ha jol emlekszem 1851Navy-t hasznalt!

Előzmény: Törölt nick (38553)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38554

Viszont MRAP-nak MRAP!

Bar ez a ketoldali kialakitas erosen BMP-s.

Az amerikai MRAP-ek nem ilyenek!

En nem tartom szerencsesnek az osztott belso kuzdoteret, nem tud az egyik oldal segiteni a masiknak, nincs mozgaster.

Előzmény: Törölt nick (38550)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38553

Valahol olvastam Wild Bill-ről, hogy egy alkalommal egy pisztolypárbajban az ellenfele egy kézzel lőtt rá hatszor, de nem találta el.

Ő meg kétkezes modern stílusban fogva a coltját, egyetlen szívlövéssel végzett vele...

Előzmény: Plieur (38551)
gencsydani Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38552
Mindig is tudtam hogy nekem ott kellett volna élnem...
Előzmény: Plieur (38551)
Plieur Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38551

Szia!

Mint a Vadnyugaton: ki a gyorsabb...

Előzmény: Törölt nick (38546)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38549

Erdekes!

Bar golyoallot ezek se hordanak!

De legalabb csinalnak! Az aknaallo csuka tetszett!

"Úgy gondolom mi katonai téren a lebombázott Szerbiához képest nagyon le vagyunk maradva."-Masfajta kultura, naluk a hadsereg neha szokott dolgozni is!

Előzmény: Törölt nick (38545)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38548

Én is erre gondoltam.

Tűzharcban az győz, aki gyorsabban és pontosabban lő, mint a másik.

Előzmény: Zicherman Istvan (38547)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38547
A lassúbb...
Előzmény: Törölt nick (38546)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38546

Szia!

Ez szép kis takarítás lehetett.

Na meg érdekes, mi történt, ha összetalálkoztak pár legénnyel, akiknél Bergmann MP18.I volt.

Ki húzta a rövidebbet?

Előzmény: Plieur (38526)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38545
Üdvözletem!

Megjelent a szerb hadiipart bemutató katalógus /szerbhorvát - angol nyelvű/, érdemes belenézni. Úgy gondolom mi katonai téren a lebombázott Szerbiához képest nagyon le vagyunk maradva.
A katalógus linkje:http://www.ecdlcentar.com/baza/ecdl_informacije/y_report/y_report_br26.pdf

Új szerb LAZAR tjpusú páncélozott szállító jármű:
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38544

Nem tevedtel csak egy reszinformaciorol (bar nekem lenyeges) nem volt tudomasod!

Az ok egyebkent visszavezetheto a col ill vonas mertekegysegek kompatibilitasara ill. az eltero kalibermeresre.

Van a "keleti" meg van a "nyugati"!

Előzmény: Zicherman Istvan (38542)
Plieur Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38543

1931, Pirotehnia Armatei Bucuresti, cal. 7,62 Mod. 1908.

Maxim, M-N-hoz.

A gépsor története külön mese:)

Előzmény: Zicherman Istvan (38536)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38542
Kösz a mailt.
Korábbi állításomat ennek tükrében jelentősen módosítom.
Tévedtem, mea culpa.
Előzmény: Kavics78 (38537)
Éhesló Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38541
Ugyan menj már....:))
Előzmény: Zicherman Istvan (38540)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38540
Jogos. Mea culpa.
Előzmény: Éhesló (38539)
Éhesló Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38539
OFF
"csereszavatosság"
Szerintem a dolog, amire értelmezve használod nem a szavatosságból ered, hanem a szabatosságból. Ezért helyesen csereszabatos.

Pontosság, csereszabatosság
Az ipari forradalom megkövetelte a pontosság növelésést. A gépiparban megkezdődött az alkatrészek sorozatgyártása, ami viszont szükségessé tette az alkatrészek csereszabatosság. A csereszabatosság egy adott gyártmány egyes alkatrészeinek méretpontosságát követelte meg, de rövidesen megkezdődött a többféle célra felhasználható gépelemek sorozatgyártása is.
ON
Előzmény: Zicherman Istvan (38527)
Éhesló Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38538
OFF
Nem az én zászlóaljam.
És kímélj meg a viccesnek, vagy dehonesztálónak gondolt megjegyzéseidtől.
Kérlek.
ON
Előzmény: Kavics78 (38513)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38537

Mail ment!

Moszinos a masodik!

Előzmény: Zicherman Istvan (38536)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38536
Hozzáteszem: KIZÁRÓLAG Moszinból ajánlották a finn lőszer kilövését!
Előzmény: Zicherman Istvan (38535)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38535
Nem lő ki az semmit. Puskából simán ment a finn lőszer (a finn lőszert kapták a szovjet népfelkelő csapatok, Moszkva alatt). Bár nagy fagyokban egyenként volt ajánlott adaolni, illetve tárazásnál csupán négy darabot tettek a Moszinba, és nem az előírt ötöt. Ott a gond akkor volt, ha a Maximok vászonhevederébe kerültek a finn lőszerek. Na, azt már nem ette meg a géppuska - állandóak voltak az akadások, hüvelyszakadások, és egyéb szép dolgok.
Előzmény: Kavics78 (38534)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38534

"Gyakorlatilag ugyanaz a kategória.
7,62X25 és 7,63X25
Olyan óriási különbség nincs köztük."-
Nevleges urmeret meg valos meret neked nem mond semmit?

7,62x54R Russian es a 7,62x53R Finnish is is csereszabatos, amig ki nem lovi a csovet!

Telihold van?

Előzmény: Törölt nick (38530)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38533
Ja, elfelejtettem megmondani: a fordításra váró szöveget egy, két, maximum három oldalasokra bontottam, hogy ne terheljem meg a segítőkész olvtársat/társakat.

Ha tud valaki segíteni - még egyszer HATALMASAN KÖSZÖNÖM!...

Előzmény: Zicherman Istvan (38532)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38532
OFF.

Uraim!
Surgos segitsegre léenne szuksegem!
Lassan fejezem be az IRA-ról szóló könyvemet, de egyszeruen esek ki az idobol!:((( Ki tudna segiteni egy-ket fejezet forditasaban? Angolból magyarba. Magam is megcsinálnám, de egyszerűen rohadtul sürget az idő, és én is most csinálok egy 33 oldalas szakszöveg-fordítást, ami majd bekerül a könyvbe (szintén angol).
Egyszerűen esek ki az időből, és van még talán egy hetem, hogy befejezzem az anyagot.

Ha valaki tud segíteni - szóljon a vezetéknevem kukac list pont ru címemre (az az egyetlen, ami most működik).
Természetesen a segítségnyújtóknak külön köszönettel adózom a könyv lapjain. Mással egyelőre nem tudom meghálálni.:( Max beígérhetek egy baráti sörözést ha pesten járok.

Előre is köszönöm.

Z.I.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38531
Abba nem merd hagyni! ;)
Előzmény: Zicherman Istvan (38527)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.04 0 0 38530
Gyakorlatilag ugyanaz a kategória.
7,62X25 és 7,63X25
Olyan óriási különbség nincs köztük.
Előzmény: Kavics78 (38525)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38529
Úgy általában az orosz lovasság viselte.
A képen meg Mahno papa van.
Előzmény: jkoenig (38528)
jkoenig Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38528

"No, hogy zárjam a témát - itt egy gerilla ábrázolása, hogy miképpen volt ajánlott akkoriban egy igazi vezérnek kinéznie. (Meg amúgy is nagy kedvencem a figura.):)"

Tiszteletem István!

Ez a gerilla kozák? Ha jól látom kozák kardot, saskát visel.

Saskát csak kozákok viseltek, vagy a lovas katonák úgy általában?

Üdv!

jkoenig

Előzmény: Zicherman Istvan (38523)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38527
Hát ha csak azt használnám - akkor hétszentség.:) De egy alkalommal elmegy.
(Mellesleg volt valahol egy igen érdekes brossúrám, amit a II.VH alatt adtak ki a partizánoknak, és amely a lőszerek ,,csereszavatosságáról" szólt, azaz, milyen fegyverekből milyen lőszerrel lehet lőni nagy ritkán, ha már nincs más, illetve hogyan lehet ezeket átalakítani (ugyan ott található egy komoly értekezés és rész az úgynevezett ,,patizán lőszerprés" működéséről és kezeléséről, mely segítségével német puska és pisztoly-lőszereket alakítottak át olyanná, amit szovjet fegyverekből lehet használni).
Nem mondom, hogy népszerű irodalom lenne manapság a fegyverhasználók körében, de mindenesetre nagyon érdekes önmagában is. (Akár kuriózumnak is nevezhetjük.)

No,most már befejeztem az offot, mert jönnek a többiek, és kirugdosnak minket eből a ,,lövészárokból" (topikból), Mauser ide vagy oda.:)
Előzmény: Kavics78 (38525)
Plieur Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38526

Szia István!

Offoljunk egyet, ha már első vh...

Winchester M1897, 00 söréttel ( 9 db. .32-es ).

Az igazi árokseprő:)

5 fős csapat: 2 lövész, 2 töltő/ lőszerhodozó, 1 hátvéd aki egyben kézigránátokat is visz. Nála egy M1903, Winchester M 1907, ami éppen akadt.

Működés: a 2 lövész elől , egy-egy M1897-el, azaz 12 db. töltény összesen . Akinél kiürült hátradja az őt szorosan követő töltőnek, akitől átveszi  a tartalék  M1897-et, amelyet közben az megtöltött.  

Ha zűr van, ott a hátvéd a kgr-okkal, bele a következő traverzbe. Vagy ha mélyfedezéket találtak, a lövészek és töltők továbbmentek az árokban, a hátvéd beküldött pár kgr.-ot.

Azaz egy 5-fős csapat vitt 4 db. M1897-et, biztositva a folyamatos tüzelést.

Egyszerűen folyamatosan haladtak egymást váltva vagy egymás mellett az árokban:)

Mégpedig: a betörési ponton 2 ilyen ötfős csapat ugrott be az árokba, aztán idultak jobbra-balra.

Kavics78 Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38525

A Tokarev loszer kicsinalja a C96-okat!

Erosebb mint a Mauser!!

Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38524
Amúgy nem az enyémeim a C-96-ok. Csak álam voltak javításon.
Előzmény: Kavics78 (38521)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38523
Éppen tegnap használtam, mivel ugyan ez volt a vita egy némettel, hogy mennyire alkalmazható 7,62×25 Tokarev a C-96-ból. Nézz utánna a Tokarev lőszer történetének.:) Mauser sem talált fel semmi újat, ugyanis saját 7,63×25 lőszeréhez Borchardt 7,65×25 lőszerét vette alapul. A Tokarev-lőszer első sorozatai semmiben sem ülönböztek a Mauser-lőszertől. Később esett át némi ,,modernizáción" - nagyobb lett a gyutacs (hogy egységes legyen a Nagant revolverével), illetve szélesebb lett hornya. Ennyi.:)

No, hogy zárjam a témát - itt egy gerilla ábrázolása, hogy miképpen volt ajánlott akkoriban egy igazi vezérnek kinéznie. (Meg amúgy is nagy kedvencem a figura.):)

Előzmény: Kavics78 (38521)
Plieur Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38522

Gyengécske a lövedéke...:)

Ide nem:

Előzmény: Kavics78 (38518)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38521

Hasznald csak a C96-jaidat TT loszerrel!

Majd meglatjuk, hogy ugyanaz-e!

Előzmény: Zicherman Istvan (38519)
aksurv3 Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38520
Ez a szintjük.
Hálás köszönet másodfok előtt.....
Előzmény: arpapa (38515)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38519
Hm,hm... Gyakorlatilag ugyan az a lőszer.:)
Előzmény: Kavics78 (38518)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38518

Jol van!

Akkor elfogadom hogy a Mauser C96, Luger P08,stb. rohamfegyverek!

Meg akkor is ha a lovedeke gyengecske!

A C96-ba hasznalt loszer gyengebb mint a 7,62x25Tokarev!!!

Előzmény: Zicherman Istvan (38517)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38517
Az I.VH-ban ezek a pisztolyok is rohamfegyverek voltak (Mauser, Borchardt, Luger, Steyr, stb.)
Éppen ezért voltak a rohamosztagok fegyvere, mert nagyobb volt a tárkapacitásuk, erősebb a lőszerük, és kiskarabély-ként lehetett használni.

Amúgy egy igen érdekes téma önmagában a roham-egységek is az I.VH éveiben, meg a pisztoly-karabélok is, no meg a roham-csapatok fegyverzete is megér egy misét...

Kavics78 Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38516

Megint megneztem.

Az egyik srac egesz ugyesen kapja vallba!

Vicces amikor vadaszpuskaval lonek a bomberdzsekis meg majd hanyattesik! :-)

Előzmény: arpapa (38515)
arpapa Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38515
-Ezt csak halkan, mert ha meghalja ezt Eheslo Vass Albert zaszloalja rohannak is hozzatok es kifosztjak a raktarat!!! :-)

Boldog Új Évet kivánok!

A parlagfű írtása kötelező, módszerekben lehet eltérés:

parlagfűírtás

árpapa
gencsydani Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38514

Az enyémet se...:(

Előzmény: Kavics78 (38499)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38513

Ezt en ertem, (egyebkent nem tudtam hogy van hozza 20-as tar).

Azt is ertem, hogy elfohult vagy vele szemben mind oroszorszagban mind nemetorszagban nagy kultusza van.

Viszont fentartom, hogy nem igazi rohamfegyver. (Bar nem artana egyszer kiprobalni egy ilyet)

A Bergman az mar az volt.

"(mutass még egy olyan revolvert vagy hadipisztolyt abban a korban (meg ma is), amelynek 100 méteren 14-16 cm a szórása (felcsatolt válltámasszal!)"-Ha fel van csatolva a valtamasz akkor mar karabely(-ocska).Karabelybol mutatok parat ami tudta ezt!

"Az sem véletlen, hogy egésze a 40-es évekig a C-96-os volt az egyik legnépszerűbb fegyver a kalandorok, forradalmárok, gerillák számára."-Ezt csak halkan, mert ha meghalja ezt Eheslo Vass Albert zaszloalja rohannak is hozzatok es kifosztjak a raktarat!!! :-)

Előzmény: Zicherman Istvan (38512)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38512
Nézd meg, hogy mennyi volt a kor katonai maroklófegyvereinek a tárkapacitás, mennyi a hatásos lőtávolsága, majd nézd meg a C-96 esetében - megkapod a választ. Még a 10 lőszert befogadó tárral is több volt a tárkapacitása, mint a kor legtöbb, hadseregnél rendszeresített revolverénél (a 20db lőszert befogadó tárról már nem is beszélve), jóval hatásosabb a lőszere, jóval nagyobb hatásos lőtáv (mutass még egy olyan revolvert vagy hadipisztolyt abban a korban (meg ma is), amelynek 100 méteren 14-16 cm a szórása (felcsatolt válltámasszal!), és ugyancsak 100 méter a hatásos lőtávja?
Megkapod a választ, hogy miért volt olyan népszerű.
Mondok egy másik példát: tudod mikor szigorították az angolok a saját fegyvertörvényeiket először? A XX. század elején, amikor egy háromfős lengyel betörő banda bent rekedt C-96 pisztolyokkal egy bankban. A saját szolgálatio fegyvereikkel felszerelt ,,bobby"-k meg sem tudták közelíteni az épületet, mivel a Mauserekkel távoltartották őket. Csak azután tudták kiszedni a lengyeleket, miután azok kifogytak a lőszerből.
Az sem véletlen, hogy egésze a 40-es évekig a C-96-os volt az egyik legnépszerűbb fegyver a kalandorok, forradalmárok, gerillák számára.
Előzmény: Kavics78 (38511)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38511

"Hajaj! Jóval többet tudott a saját korában egy ,,söprű", mint bármilyen másik revolver!"-Nyilvan konnyebben elakadt, meg talan gyorsabb volt tolteni!

Nem mondom hogy nem kene egy de bananisztanban ennel joval szerenyebb vagyaim sem teljesulhetnek!

Előzmény: Zicherman Istvan (38509)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38510
Számomra a koblenzi WTS fegyverraktára volt hasonló élmény. A C96-os különböző változatainak egy bazi nagy, kb. 10 fiókos lemez-"komódot" rendszeresítettek, aholl egy fiókban kb. 10 fegyvert tároltak. Hasonló volt a helyzet a P38-assal is, meg más marokfegyverekkel, de mindet nem volt érkezésünk átnézni. Jövő héten megnézem, hátha van még valahol pár fényképem a papír - alapú alrchívumomban róluk.
Előzmény: Zicherman Istvan (38501)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.03 0 0 38509
Hajaj! Jóval többet tudott a saját korában egy ,,söprű", mint bármilyen másik revolver! És még manapság is szerez meglepetéseket mindazoknak, akik elkezdenek megismerkedni vele!
Előzmény: Kavics78 (38508)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38508

Az csak egy ontolto pisztoly!

Az, hogy job hijan azt vittek magukkal a tisztek a loveszarokba meg nem teszi rohamfegyverre!Szvsz!

Annyit tud mint egy revolver.

Előzmény: Zicherman Istvan (38505)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38507
Fény az alagút végén!
Elsősegélyoktatás a középiskolákban, jogosítvány-kompatibilis vizsgalehetőséggel, illetve általános EÜ állapotfelmérés (lesz statisztika, ha már sorozás nincs)!
Én ennek örülök!
http://index.hu/politika/belfold/elso020109/
Előzmény: swordmanus (38506)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38506
Üdv!

Ha a büdike Ballistol, akkor szokd meg a szagát.
Egyébként a kéken van fegyverápolósdi topik, érdemes olvasgatni. WD 40: dzsuvát letakarítani ok, de utána át kell olajozni.

Ez a videó... csak a bajt hozzák ezek a marharépák a katonásdival azokra, akiket csak a fegyverek szeretete visz ki a lőtérre! Szerintem ez egyértelmű provokáció, fizetett ürügygyártás, hogy a végén már a babkonzerveket is betiltsák, nehogy bármi is durranhasson civileknél.
Persze ha lenne központilag szervezett, pl. MHSZ szerű valami, ahol kultúráltan ki lehetne menni puffogtatni, de a politikai maskarásokat be se engednék, pláne az ökörködőket, saját családjuk biztonságát is veszélyeztetőket, akkor nem ilyen videók kerülnének a netre, hanem önfeledt, de biztonságos szórakozásé. De ez így lejáratja a fegyvereket szerető embereket, a normális civileket, meg úgy gondolnám, hogy még a gárdát is.
Előzmény: ayantaqe (38489)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38505
Hajdanán az is volt!
Előzmény: Kavics78 (38504)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38504

A C96 nem rohamfegyver.

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38503
Ez olyan házisufni nálad? Olyan szabadidő-jellegű "pucoljukmegarohamfegyvertvasárnapebédután" féle kikapcsolódás? ;))
Előzmény: Zicherman Istvan (38475)
ambasa Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38502
Rövid távon elég jó anyag (pl. tisztításra), de hosszú távon nem hagynám a fém alkatrészeken.

TG
Előzmény: ayantaqe (38496)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38501
Na, akkor el tudod képzelni, hogy milyen lehetett az enyém, amikor benéztem az FN cég fegyverraktárába (ami egyben sajátos múzeum is; fogad látogatókat is). Viccen kívül, majdnem elsírtam magam!

Mondjuk az oroszoknál is akadnak érdekes dolgok...

http://www.youtube.com/watch?v=A-UAZGexlIY
Előzmény: Kavics78 (38499)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38500
Nem olcsó dolog amúgy sem a fegyvermánia.
A klub igazgatója nagyon megörült, amikor lekerültem oda - régóta be szeretne szerezni a gyűjteménybe egy éles Király Pált. Akkor viszont ő szontyolodott el, amikor mondtam, hogy erre annyi az esélye, hogy Magyarországról éleset szerez, mint a négernek a tundrán banánfára mászni.
Előzmény: ayantaqe (38495)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38499

Az enyemet nem lehetne nemi sorrel megvesztegetni!

:-(

Előzmény: Zicherman Istvan (38497)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38498

A mosin-nagantokat a feg "vadasziasitotta", GV-neven futott, leteztek mas kaliberben is.Pl .30-06-rol tudok.

Nem kozkedvelt fegyvertipus.

Előzmény: Princ of Carpatia (38492)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38497
Az egyik cimborámat Pestről, amikor nálam járt, levittem a klubba.
Amikor meglátta a helyi lehetőségeket és készletet - el volt baxva a hangulata egy egész napra (este kiengeszteltem némi sörrel).
Előzmény: Kavics78 (38494)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38496
Na pont ettől féltem. De tisztításra használható gondolom, bár én nem vettem észre, hogy oldaná ennyire a zsírt.
Előzmény: ambasa (38493)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38495
Jó drága jószág..az a Degtyarev (?) viszont gyönyörű :)
Előzmény: Zicherman Istvan (38490)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38494

Faj az ember szive amikor ilyet lat!

ambasa Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38493
Szia!

WD-40-et nem ajánlom, maró hatású. Igaz ugyan, hogy segít szétszedni a dolgokat, mert feloldja a rozsdát, de elbontja a kenőolajat is. Próbáld ki egy beragadt csapágynál, igaz ugyan hogy idő után elkezd forogni, de zörögni is, mert a kenőanyag eltűnik belőle. (ugyan nem fegyverekkel foglalkozom, de azért használok ilyen anyagokat)

TG
Előzmény: ayantaqe (38489)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38492

...Illetve: mi van a volt munkásőr PPS készletekkel???? Megvannak még, vagy ezek is mentek sunyiba valahová?
Vannak-e M1944 Mosz.-Nag. karabélyok még valahol lerakatban?...

Üdv!

Nos, az említett fegyvereket a munkásőrségtől a hetvenes évek elején leszedték. ( 1969-ben előképzős MÖR-ként még PPS-em volt, aztán pár év múlva lecserélték AK-ra. Meg egyébb más fegyvereket is, mint pölö a "dióverő"-t, a TT pisztolyt, és a már nem tudom milyen tipusú golyószórót, és a géppuskákat is.) Már a lecserélésenek időszakában tudtuk, hogy baráti segítségként az Etióp "barátaink" kapták meg, a MÖR pedig el lett látva a Kalas család tagjaival. Így pölö az AK-nak a műanyag tusás változatával.

Pisztoly gyanánt a PA-63-akat kaptuk.

(Nem "urban legend", de a PPS-eket a MN-nek az OLP alakulatai "hordták" ki. '68-ban leszerelésemig a MN 9127-nél Debrecenben, -ami az OLP kiképző ezrede volt- oljan PPS-em volt aminek tusaborító lemezének belsejébe egy cirilbetüs név, és az 1944-es évszám volt belevésve, még jól olvashatóan.)

Valószínű aztán hamar leszedhették ott is.

Szerintem ma már csak múzeumi példányok vannak az országban. (A Mosz.-Nag.-okból többet láttam később vadászfegyverként, bár azokat csak oljan vadászok favorizálták....)

Öreg Csóka

Előzmény: Zicherman Istvan (38454)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38491
A ,,csövek" alatt az RPG-ket értem.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38490
Mondjuk a mai durrogtatásnak a képeit még nem kaptam meg. Pár órát a lövészklubban utószilvesztereztünk, lövöldöztünk egy kicsit a ,,Mauser-seprűkkel". Meg vagyok elégedve a javítás eredményeivel. A többieknek még volt valami programjuk, én meg húztam haza.
Két hét múlva akarok elmenni fényképezőgéppel, ha odaférek egyáltalán, mert várható egy igen nagy ritkaság, amit élőben még szinte senki sem látott (a cucc tulajdonosán kívül, persze).
Lesz egy svájci géppityu-ritkaság, arra fáj a fogam.
Amúgy a helyi klubbnak igen jó a készlete ,,ócskavasakból".
(Kék nyíllaljelölve az, amire szintén fáj a fogam: Steyr-Solothurn S1-100)
A csövek a falon elhasznált, illetve oktató-szemléltető darabok)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38489
Köszi, akkor azt használom, mert amim eddig volt (majd megnézem a nevét, műhelyben tartom), attól elviselhetetlenül büdöset áraszt a kicsike, nagyjából egy gorgonzolával leöntött tehénszar 'illatára' emlékeztet, lassan már orrcsíptetővel járok a lőtérre. :)
Előzmény: Zicherman Istvan (38487)
Éhesló Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38488
-
Előzmény: Kavics78 (38483)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38487
Nézd, ha az ,,Atlas" rakétáknak jó volt anno, akkor miért ne?:)
Én,mondjuk, nem szeretem. Van itt dögivel nagyon jó kenő meg egyéb anyag (mégis csak Dojcslánd, vagy mi a szösz). Nagyon jó minőségű cuccokat lehet kapni már olcsóért is. P.l. meglepően jók a Klever termékek.
Előzmény: ayantaqe (38479)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38486
Nemetben nemigen van, itt leginkább helyi, vagy belga kerül elő.
Nem szereti errefelé a jónép a partisant, leginkább a minősége miatt, mivel itt az emberek nem csak durrogtatnak, de egyben RÉGI fegyvereket gyűjtenek is.
Előzmény: Kavics78 (38485)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38485

A prvi partisan gyart 7,92Kurz.-ot.

Az is draga?

Előzmény: Zicherman Istvan (38484)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38484
Az. Nagyon komálom. Egy baja van - KICSESZETTÜL (és ezt másképp nem tudom leírni, csak is így) drága hozzá a lőszer.
Előzmény: Kavics78 (38478)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38483

"Hááát...
Katonásdi játszásával őket sem lehet megvádolni, vagy ha azt akarták, nem nagyon sikerült."-
Mindegyik talpig kommandosjaccosban van!

"Ki keresett itt kifogást?"-Te.

"A lőtéri rendről alkotott elképzelések itthon, de az USA-ban is meglehetősen széles spektrumba lennének illeszthetőek."-Blablabla-bla-bla....

"Itthon, egy olyan országban, ahol a fegyverével a társát megsebesítő rendőrök támadásról hazudoznak, és a rendőrség nem rendszeresített fegyverekkel, töltényekkel lő arcba, mellbe, hátba, vagy a raktárakból lejárt tárolhatóságú lőszert adnak ki felhasználásra, nos a "lőtéri rendnek" végképp csak elméleti jelentősége van...:)))"-Blablabla-bla-bla.... Masra mutogatni es ezzel kendozni a sajat tokeletlenseget nem szep dolog! Kar politikai teruletre terelni a temat!

Ez a garda bemutatta mit tud! Legalabb tudom, hogy koz es onveszelyesek!

Ez utobbi orvendetes!

"Itthon, egy olyan országban, ahol a fegyverével a társát megsebesítő rendőrök támadásról hazudoznak"- Ez most, hogy jon ide?

"és a rendőrség nem rendszeresített fegyverekkel, töltényekkel lő arcba, mellbe, hátba"-A szukseghelyzet szuksegmegoldasokat szul!

"Bár az ideák kétségtelenül fontosak."-Az amcsiktol ha valamit akkor a safety fontossagat megtanultam!

Tenyleg fontos dolog!

Előzmény: Éhesló (38482)
Éhesló Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38482
Hááát...
Katonásdi játszásával őket sem lehet megvádolni, vagy ha azt akarták, nem nagyon sikerült.

Ki keresett itt kifogást?
Kissé eufémisztikusan jellemeztem a tevékenység rendjét.

A lőtéri rendről alkotott elképzelések itthon, de az USA-ban is meglehetősen széles spektrumba lennének illeszthetőek.

Itthon, egy olyan országban, ahol a fegyverével a társát megsebesítő rendőrök támadásról hazudoznak, és a rendőrség nem rendszeresített fegyverekkel, töltényekkel lő arcba, mellbe, hátba, vagy a raktárakból lejárt tárolhatóságú lőszert adnak ki felhasználásra, nos a "lőtéri rendnek" végképp csak elméleti jelentősége van...:)))

Bár az ideák kétségtelenül fontosak.
Előzmény: Kavics78 (38476)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38481
"A WD-40 tényleg jó"-Tenyleg jo, idovel jol korrodal!
Előzmény: ayantaqe (38479)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38480

Na igen ebben legalabb egyetertunk!

Ez meg rusnyabb mint a regi jugoszlav sisak!!!

Raadasul nem takarja normalisan a fejet, kilog a fule! Nem letezik, hogy a kepen szereplonek ilyen ortoped feje van!!!

PASGT-miert nem jo? Vagy valamelyik tovabfejlesztese?

Nekem is az van, nem olyan rossz!

Előzmény: Éhesló (38477)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38479
A WD-40 tényleg jó, nem taknyosodik be, nem szedi a port? Mert van egy fasza kis szprém, ami kurva drága és nagyon büdös, állítólag az a jó, de sztem ez csak marketing.
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38478
Ez legalabb eles?
Éhesló Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38477
:-)
Egyetértek.
Annyi szép bevált bili van a világban.
Miért ezt a görényformájút?
Előzmény: Zicherman Istvan (38474)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38476

Ennyit en minimum ellovoldozok kb. 3 havonta.

Mondjuk a magam szorakoztatasara meg azokera akik velem jonnek, nem jatszom katonasdit.

Ha mar paramilitaris alakulat akkor mar legyen valami fegyelmezettseg is ne ilyen hejehuja! A fegyver nagyon veszedelmes dolog a baj meg konnyen megvan!

"A kétségtelenül nem katonás rendben lefolytatott lőtéri tevékenység jól demonstrálja ezt a pazarlást."-Ez egy szar kifogas!

A loteren van egy rend, azt kene csak betartani, a loveszetvezetonek meg betartatni.

Vass Albert zaszloalj!!!! :-D

Előzmény: Éhesló (38472)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38475
Nem muszáj róla videót készíteni.:)
Elég pár fotó.:)
Mindenki azzal tölti szabadidejét, amivel jólesik neki. Én sem vagyok kivétel ez alól, más sem az.
Előzmény: Éhesló (38472)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38474
Ritka ronda darab.
És még valaki it a múltkor kiröhögte a lengyelek fülesbilijét. Az ehhez képest maga a megtestesült esztétika.
Előzmény: Törölt nick (38460)
Plieur Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38473
Köszönöm szépen, viszont kivánom!:)
Előzmény: Zicherman Istvan (38421)
Éhesló Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38472
Nos a kimondhatatlan nevű honlapról a fórumra került videót nem a kiemelkedő és félelmetes paramilitáris erő demonstrálására tartottam érdemesnek beidézni.

Sokkal inkább arra szolgáló példaként, hogy mennyi ember kész és képes időt, pénzt áldozni arra, hogy a fegyverekhez való sajátos vonzódásának és/vagy családja, szűkebb tágabb pátriája védelmére felkészülésnek hódoljon.

Ezt a pénzt és energiát elvesztegeti az ország több mint 20 éve.

A kétségtelenül nem katonás rendben lefolytatott lőtéri tevékenység jól demonstrálja ezt a pazarlást.
Előzmény: Kavics78 (38468)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38471

Szerintem a lathatosagisapkas srac lehetett a loveszetvezeto!

En ugy nezem O adja az instrukciokat mit hogyan!

Remelem csataba is magukkal viszik!

Mar csak azert is mert neki van kulcsa a fegyverszekrenyhez :-D!!!!!

"Szerintem full életveszély a társaság nagyobb része, leginkább egymásra nézve..."-Hol itt a problema? Mukodik az evolucio!!

Előzmény: radom1 (38469)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38470
Lengyelország felől fuj a szél.
Előzmény: Kuruc71 (38465)
radom1 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38469

A videón látható vidám durrogást "felkészülés"-nek hívni közröhej (hobbilövészkedésnek sok szódával még elmenne). Érdemes megnézni, mennyire hiányzik a lövészetvezetői kontroll az egész bohóckodásból. Szerintem full életveszély a társaság nagyobb része, leginkább egymásra nézve...

A lövészetvezető - ha volt egyáltalán olyan - egy nagyon-nagyon nagy seggbe rúgást érdemelne.

Előzmény: Éhesló (38467)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38468

Es ez mitol zaszloalj?

Meg szakasznak is gyenge!

Mire gyurnak? Agyaggalambra? :-)

Szanalmas!

Előzmény: Éhesló (38467)
Dobri Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38466
Az MH beszerzéset kicsit ismerve teljesen mindegy,k.rva drágán fogjuk beszerezni!:)
Előzmény: Kuruc71 (38465)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38465
Vesszük vagy gyártjuk ?
Előzmény: Törölt nick (38463)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38464
Előzmény: Törölt nick (38463)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38463
Ezen a fotón jobban látszik:
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38462
Állítólag kevlár.
Előzmény: Kuruc71 (38461)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38461
Kevlár acél vagy kartonpapír ???
Előzmény: Törölt nick (38460)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38460
Közben zajlik az új rohamsisak csapatpróbája is.
Előzmény: Törölt nick (38459)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38459
A GEPÁRD M6 HIÚZ /LYNX/ már egy praktikusabb és szebb modell.
Szállításkor a csövet be lehet tolni, így kisebb helyet foglal.

Előzmény: Kavics78 (38453)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38458
A PPS-41-hez : valószjnűleg még porosodik valahol néhány darab.
A 2006-os ENSZ fegyverexport jelentésben a következőt találtam magyar PPS-el kapcsolatban:
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38457
A KGP-9-en kívül az MH 34. Bercsényi KMZ rendelekzik még MP5A3 géppisztollyal is, ez 2006-2007-ben lett rendszeresítve.
gencsydani Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38456

KGP-9

Skorpió meg Uzi tudtommal csak a Rendőrségnél, Vám- és Pénzügyőrségnél volt/van rendszeresítve.

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38455
Lövészalegységnél nincs gpi., bár volt róla szó, hogy lesz. A különleges műveletinél, és asszem a 88-asnál van KGP-9. Na meg külszolgálatoknál is rendszerben van a KGP, mégha nem is mindenhol. De van rendszerben géppisztolya az MH-nak.
A PPS-ről és a karabélyról nem tudok. Ha van, akkor fogalmam sincs, merre, hol.

(Te Pista! Te tényleg készülsz valamire, ugye?! ;D )
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38454
Köszönöm, erre voltam kiváncsi (a lőszerre).

További kérdés: van-e jelenleg RENDSZERESÍTETT géppisztoly a magyar hadsereg állományánál (most nem az egy-két darab UZI-ra, Glauberitre vagy Scorpionra gondolok). RENDSZERESÍTETT!!!
Illetve: mi van a volt munkásőr PPS készletekkel???? Megvannak még, vagy ezek is mentek sunyiba valahová?
Vannak-e M1944 Mosz.-Nag. karabélyok még valahol lerakatban?
Előzmény: Törölt nick (38449)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38453

Nem szep ez a puska.

Milyen konstrukcio az ilyen???

Markolat mellett a tar????

Előzmény: Törölt nick (38444)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38452
Nem is mondtam, hogy használatban van. ;)
Előzmény: Törölt nick (38451)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38451
Úgy tudtam, az M2A1, M3 nincs használatban.
Előzmény: Törölt nick (38449)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38450
Hamarosan megjelenik egy újabb magyar BTR mutáns - BTR-80 ERIP - előretolt repülőirányító pont.
Sajnos fotóm még nincs.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38449
A Gepárd 2A1-es változata a légi szállítható változat, szándékosan kisebb mérettel.
Mind a 12,7, mind pedig a 14,5 mm-es Gepárd verziókhoz van B-32 (páncéltörő-gyújtó) és BZT-44 (páncéltörő-gyújtó-fényjelző) lőszer. Lövészeteken is ezt a kettőt használjuk alapvetően.
Előzmény: Zicherman Istvan (38442)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38448
megette a fene, hogy nem sikerült linkelnem...
szóval: kalasnyikov.hu - cikkek - magazin - gepárd fegyvercsalád - ott meg tipusonként van egy oldal. Az orosz vonatkozásokra is vess kérlek egy pillantást! Köszi
Előzmény: swordmanus (38445)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38447
Ezekről nincs tudomásom.
Előzmény: Zicherman Istvan (38446)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38446
Nem a sima pct érdekelt, hanem a pct-gyújtó és pct-gyújtó-nyomjelző.
Előzmény: Törölt nick (38444)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38445
Szia István!

Mint jólértesült kolléga is válaszolt, a Gepárd M2A1 kifejezetten deszantos.
Adatokat lásd itt:
<a href="http://www.kalasnyikov.hu/index.php?page=cikkek&story=57&episode=12" target="_blank">M2A1</a>
Ugyanott továbbolvasva, amit M2A2 alatt olvasol, kb az igaz a Gepárd M6 Hiúzra is, ami annak kb. továbbgondolása.
Az egy kifejezetten kicsire összecsukható kis őrület, amit ugye hivatalosan személyvédelmi fegyvernek reklámoznak, meg antimateriális antiterrorista blabla, gyakorlatilag egy szuper eszköz arra, hogy városi harcászatban épületekben illetve ki-be mozogva vágjunk rendet az ellenséges mesterlövészek, géppuskafészkek, könnyebben páncélozott harcjárművek között... Szemoptikával, vagy anélkül. Könnyen kezelhető kisebb testalkatúak számára is, a képeken látható törékeny testalkatú hölgy is lő vele, gond nélkül (ő volt az egyik etalon a gyakorlati tesztek során, gondolom).
Szóval ezek a Gepárdok helyiségharcban, objektumvédelemben nagyon jók, de akár gerillaharcban is megállják a helyük! (külön szépsége a dolognak: a Hiúzok gyártókapacitása Pesten van, tehát amíg van alkatrész, addig gyártható, növelve a város védelmi képességeit - szerintem)

Gepárd videók
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38444
Elfelejtettem megemlíteni, hogy tervek szerint a GEPÁRD M1-et az M5-ös fogja lecserélni.
Az M2A1 kimondottan rövidvsövű deszantváltozat.
GEPÁRD M2A1 képen
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38443
Jelenleg a honvédségnél csak a GEPÁRD M1-ből történt meg az ellátás.
Rendszeresítve lett a GEPÁRD M2,-M2A1 és M3 /14,5mm/ is, de az ellátás nem történt meg. Nagyon valószínű a GEPÁRD M6 HIÚZ rendszeresítése is.
Páncéltörő lövedék tudtommal van, de jelenleg csak az M1-nél alkalmazzák.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38442
Van egy kérdésem, hátha tudja valaki a választ.
Itt a másik topikban felmerült a nehézpuskák kérdése, és eszembe jutott egy II.VH-s partizán-alkalmazási módja ezeknek.
A kérdés a következő: van a Gepárdnak olyan változata, amely valóban deszantolható, illetve van-e hozzá pct-gyújtó és pct-gyújtó-nyomjelző lőszer?
Volt tüzér Creative Commons License 2009.01.01 0 0 38441
Micsoda előzékenység! Te egy úr vagy öregem. Ha lesz pénzed, igyál meg egy sört! :)
Előzmény: M.Zoli (38439)
Kavics78 Creative Commons License 2009.01.01 0 0 38440

"kinaiak pedig vagy megvarjak, amig ez a nyugatnak sikerul, vagy ujabb piacokat keresnek"-Nincs masik piac.

Ketlem, hogy a belso piac felenne azt a sok szart amit akar 2 ora alatt elo tudnak allitani.

Előzmény: M.Zoli (38439)
M.Zoli Creative Commons License 2009.01.01 0 0 38439
Udv.

A nyugat szarban van. A kinaiak azert vannak szarban, mert a legfobb exportpiacuk szarban van. Tehat a nyugatnak ugy kell magat kirantania a sajat hajanal fogva a szarbol, mint Munchausen baronak, a kinaiak pedig vagy megvarjak, amig ez a nyugatnak sikerul, vagy ujabb piacokat keresnek, esetleg eppen a vilag legnepesebb orszagaban. Szerinted melyik felnek jobb a helyzete?

ON.

BUEK mindenkinek.

Kozerdeku kozlemeny. Akinek van otthon meg szlovak koronaja, az probalja meg 2 het alatt elkolteni, aztan mar csak bankban lehetlesz bevaltani. Asszem. Aki nem tudna esetleg elkolteni, az postazza nekem, en majd elkoltom. Fo az elozekenyseg. :))))

Udv.
Előzmény: Kavics78 (38412)
t-72 Creative Commons License 2009.01.01 0 0 38438
Lágy esőben, tömör ködben, holt részegen mély gödörben
Szilveszternek nehéz napján, négykézláb az árok partján
átölelem a világot BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!
gencsydani Creative Commons License 2009.01.01 0 0 38437
BÚÉK mindenkibe!
gencsydani Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38436
Hadkielégítő alegység!:D
Előzmény: Dobri (38432)
Kavics78 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38435
"És ebben az esetben szerinted hogy tudják majd megoldani a jelenleg is hatalmas társadalmi feszültségüket ?????"-Koltoi kerdesekre nem kell valaszolni! :-)
Előzmény: Kuruc71 (38413)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38434
De az is igen hamar bekövetkezhet, hogy ,,összfegyver és nemiellátó bázis".
:))))))))))
Előzmény: Zicherman Istvan (38433)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38433
Így kell helyesen írni magyarul:
egy összfegyver-nemi ellátó bázis.

:DDDDDDDDDDD
Előzmény: Dobri (38432)
Dobri Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38432
Utolsú információm szerint,egy összfegyvernemi ellátó bázis.:)
Előzmény: Fefe952 (38431)
Fefe952 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38431
Djiboutiban a kupiban szedtem össze a vérhast a század kb 30%-ával.:)Csapvízből csinálták a jeget.

És tessék mondani, mi az a kupi? Milyen alegység? :-)
Előzmény: Dobri (38428)
Fefe952 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38430
Djiboutiban a kupiban szedtem össze a vérhast a század kb 30%-ával.:)Csapvízből csinálták a jeget.
És tessék mondani: mi az a kupi??? :-) Ez egy alegység? :-)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38429
Hát nem mondta a feldkurát úr, hogy csak palackozott folyadékot szabad arrafelé inni?:)
Dobri Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38428

Afriknak a nagyrészét két ország gyarmasitotta,ezért a kontinens másik fele angolul beszél.Tehát a nyelvi gondok nem annyira probléma.Kuruc 71 írta,hogy kínaiak megfékezése érdekében ottani gyakorlattal rendelkező EU-s államoknak nagyobb részvételt kellene vállalniuk.Az igaz,hogy ennek a kettő államnak van elég nagy gyakorlata,de szerintem a kapacitásuk határán vannak a csapatküldéshez.

Ennek következtében a kevesebb vagy egyáltalán nem rendelkező államok is szépen sorra kerülnek a csapatküldésben.Teljessen mindegy,hogy pl a víztisztitóik melyik országba mennek,mindegyikben nagy szükség van rájuk!

Előzmény: swordmanus (38425)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38427
Szerintem egyértelműen töltöttem ki. Sőt, a számlaszámot - pont a kis hely miatt - kétszer is leírtam. Odaírtam a lap aljára még egyszer, szép, kerek számokkal; és melléírtam egy magyarázó szöveget is a gyengébbek kedvéért. :)

Lehet, azt neheztelték, hogy a "Van-e folyamatban ezügyben bírósági pere" (vagy valami hasonló) beX-eltem, hogy nincs, és melléírtam, hogy "Még!". :))
Előzmény: J Dagain (38416)
Fefe952 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38426
Az új számban lesz egy írás az afrikai misszióról. Érdekes gondolatokat közöl.
Előzmény: Hamburger2 (38407)
swordmanus Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38425
Szia!
2008 májusban Budán is ilyen hangok voltak. Hangsúlyozva a kínai nyomulás veszélyét.
Dobrinak.
Nem biztos a túljelentkezés veszélye. Kevesen beszélik a franciát jól. Továbbá nem biztos, hogy a helyi kultúra és AIDS fertőzöttségi arány mellett bölcs dolog mélyen elmerülni a féktelen bujálkodásban. Merthát a gumi is csak addig véd, amíg nem lyukas, illetve a bosszúszomjas helyiektől még kevésbé. Aztán persze lehet hogy rosszul látom a helyi viszonyokat, de ha nem elnyomó hódítónak megy az ember, akkor ne is úgy viselkedjen. Mindemellett: billentyűhuszárkodom csupán, a helyi tapasztalat nálad van.
Előzmény: Kuruc71 (38411)
Éhesló Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38424
Kedves Hamburger2,
leírtam, hogy a vízfelhasználás max. kb. 20%-a az ivóvíz. Erre használnak most palackosat azok, akiknek nem kerül sokba vizet szállítani repülővel.
A többit fürdésre, főzésre, mosásra, mosogatásra stb. használják fel, és ez nem "ipari víz minőség", hanem (szintén járványügyi okok miatt) ivóvíz minőségű kell legyen.

A nehézségek amiről hallottál arról szóltak, hogy a hosszú ideig tengerre telepített és teljes terhelésen hajtott technika egyes elemei időnként meghibásodtak. Gondolom ez nem egyedi a technikatörténetben. A másik része a problémák az, hogy a víz elszállítása az esetek többségében nemzeti felelősség volt. Nos a szövetségesek vízszállító eszközeiben elszállított víz az első időkben nem volt emberi fogyasztásra felhasználható. Ennek okát természetesen a mieinken kérték számon az ott telepített közegészségügyi megelőző labort üzemeltető német kollégák, de egy alapos vizsgálattal kiderült, hogy a hiba nem a mi fiaink "készülékében van". Ezt követően pár nap alatt a fiúk megtanították a szövetségeseket ivóvizet tárolni és szállítani, pontosabban az eszközeiket takarítani és fertőtleníteni. Ezt követően nem volt gond a szállítási láncban a 36-48 órás felhasználási időhöz tartozó vizsgálatokon. A csereperiódus max. 24 óra volt.
Természetesen más nemzetek is állítanak elő vizet saját tábori eszközökkel, hiszen ez minden hadsereg működéséhez nélkülözhetetlen. Ezért nem tartom soknak a hazai 1 (AZAZ EGY) víztisztító századot, amit sikerült 10 év alatt kialakítani, átfegyverezni és kiképezni. Az eszközeik sem voltak olcsók. Egy egy víztisztító szakasz felszerelése talán néhány 10 repülőóra árába is belekerülhetett.

A hiányképességekről (mit is értünk ez alatt??) való véleményeltérésünk szerintem nem jelentős, legfeljebb a kialakult (tragikus) helyzet megítélésében lehet közöttünk nagyob véleményeltérés.
A helyzet kialakulásának nem (helytelen, vagy téves) szakmai megfontolások, koncepcók az okai, hanem ezek hiánya és az elégtelen erőforrásokhoz történő hozzáférés meglehetősen esetleges és korántsem koncepciózus rendszere.
Ebben a meglehetősen esetleges folyamatban olyan szakmai műhelyek nyúlhattak bele a kasszába, akiknek volt elég teljesítménye és lobbiereje elfogadtatni azt a (szerintem kétségtelen és gyakorlati példákkal is alátámasztott ) tényt, hogy olyat tudnak nyújtani szakmailag, ami ma a NATO-ban sem tucatteljesítmény. Erre nem csak a teljesítmény és sikerhiányos MH volt vevő, hanem az erre szintén éhes, európai szövetségesei által kivéreztetett NATO is.

Nekem vesszőparipám volt és marad, hogy alulról kell építkezni és ezt itt is leírtam párszor, mert harcos, raj..... stb. nélkül nincs hadsereg. Nincs is.
De abban a lehetetlen helyzetben ami itt a kilencvenes évekre kialakult, nem vitatom el a jogát (még az általam mélységesen megvetett légierőnek sem, akik erőforrásaink kb 40%át égetik el a semmiért cserébe) ahhoz, hogy egy szétesett rendszeren belül a saját szakmai minimuma érdekében és annak túléléséért harcoljon. Ennek pedig - megfelelő vezetés, vkf. és vk. hiányában - ez a következménye, amit ma láthatunk: normális egyéni felszerelést és harcost sem sikerül felszerelni, kiképezni miközben szárnyalunk mint a griffek....:((((
(És ennek még korántsincs vége, mert a vkf. most nem hadtápos, hanem "rendőr(:)))").

Üdv, Éhesló

Előzmény: Hamburger2 (38384)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38423
Nekem az midíg üzenet értékű mikor valami evidens dolgot elkezdenek hangsúlyozni.

http://index.hu/politika/kulhirek/372906/
Előzmény: Zicherman Istvan (38420)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38422
Szia Plieur

Happy new year ????

A válság ellenére Au kifizette az összes államadósságát, valamint eszméletlen pénzt nyomott a hazai ipar fejlesztésébe. Csak a két autógyár kapott 8 milliárd AUD-ot. Ezek mellett megkeresték a Spanyol kormányt hogy a két megrendelt "Nehéz" partraszálló hajók leszállítását 2015-16 ról hozzák előbbre ha kell extra költséget is vállalva, illetve további megrendeléseket is kilátásba helyezve.

Ha van egy kis szerencsénk talán még 2009- esetleg 2010 is békés lesz de utánna már nem gondolom.

Persze ez csak az én elvetemült véleményem de azért elmondom hogy Huntington este meglátogatott és egész jól megértettük egymást:-)))
Előzmény: Plieur (38417)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38421
Beléd is!!!:)
Előzmény: Plieur (38414)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38420
Simán.
Előzmény: Kuruc71 (38419)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38419
Kérdés hog egy "néphadsereget" mennyire lehet a népellen bevetni mikor évtizedek óta a nép védelmére nevelték.

Előzmény: Plieur (38417)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38418
Szent László Menet 2006

"Kétszer is megerőszakolta volt élettársa lányát, akinek a szájába faleveleket tömött, majd megrugdosott. Nem jogerősen 18 évi fegyházra ítélték.
hirdetés

Tizennyolc év fegyházbüntetésre ítélték P. Sándort a Komárom-Esztergom Megyei Bíróságon emberölés kísérlete, folytatólagosan elkövetett erőszakos közösülés, kifosztás bűntettéért és több vétségért. P. Sándort a bíróság a közügyektől is eltiltotta tíz évre - írja [1] a kemma.hu.

Az első fokú nem jogerős ítélet szerint P. szakításuk után is folyamatosan figyelte és követte volt élettársát. 2006 nyarán a buszmegállóban felajánlotta a volt élettárs lányának, hogy hazaviszi. A lányt nem haza, hanem egy faházhoz vitte, ahol P. Sándor letépte róla a ruhát, a fehérneműjével megkötözte, majd fogdosni kezdte. A faházban a lányt megverte és megerőszakolta.

Másnap P. Sándor ismét berántotta autójába a lányt. Felhívatta vele az anyját, hogy menjen el a lányáért az utcájuk végébe. Az anya először egy ismerősével ment. P. Sándor ezért leszorította Zsuzsannát az autóban, és újra hívatta S. Lászlónét, hogy egyedül menjen. A nő ekkor autóval indult el. P. Sándor üldözni kezdte a nőt, de meglátott egy járőrt, ezért felhagyott az üldözéssel.

A lányt ekkor egy földútra vitte, ahol újból megerőszakolta. Kivitte az erdőbe, kezét-lábát összekötözte. Száját teletömte levelekkel, a testét gallyakkal fedte. Megrugdosta, megtaposta, amíg el nem vesztette az eszméletét.

Amikor Zsuzsanna magához tért, kiköpte a leveleket, és kibújt a kötelekből. Annyira le volt gyengülve, hogy csak fenéken csúszva tudott pár métert megtenni.

Csak másnap este találtak rá gyakorlatozó katonák, így élte túl a támadást. Olyan maradandó sérüléseket szenvedett, hogy azóta csak suttogva tud beszélni - írja a kemma.hu.

Az ítélet nem jogerős.
"
Plieur Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38417

Szia!

Happy New Year to the Kangaroos and Kiwis! Specially for the fresh Kangoo!

Tippem van: a mezőgazdaság megvan, enni világválságban is kell, a hatalmas mennyiségű szakképzetlen vagy helyben betanitott munkaerő egy része visszamegy rizset termelni. Ha meg pofázni akar Ki -csüng elvtárs hogy nem megy vissza pufajkás észak-kinai őstermelőnek, akkor ott a Vörös Hadsereg és a Népi Milicia.

Másik módszer: megkönnyitik a külföldre utazást, hadd kinlódjanak a konténerlakókkal a nyugatiak, annál kevesebb embert kell foglalkoztatni otthon.

Ha meg ugatnak nyugaton az imperialista láncos ebek, ott vannak az emberi jogok:)

Előzmény: Kuruc71 (38413)
J Dagain Creative Commons License 2008.12.31 0 0 38416
Lehet kilógott a 2 cintis rubrikából a számlaszámod.Ami nem véletlen hiszen a számlaszámok nem 6 jegyűek. :-) A lakcím is elég gáz. Ha Pécsen laksz nincs gond. Na de ha Hódmezővásárhelyen akkor.. :-)))
Előzmény: Törölt nick (38409)
J Dagain