Keresés

Részletes keresés

M.I. Creative Commons License 2009.05.26 0 0 42319
Azt hiszem félreértesz. Nem a rock ellen van kifogásom. A három legkedvesebb zenekarom az ELP a Doors és a Jethro Tull. Nem klasszikus magyaros mulatós zenék. A maiak közül erősen kedvelem a Rammsteint.
De ezeknek a daloknak ezek a 30-40-es évekbeli előadások az eredetijei, és énekelni tudó embereket engedtek csak a mikrofonhoz. :)
Néha ha olyanom van belehallgatok, de mindennapi használatra nem bírnám.
Előzmény: Schaumari Gyüttment (42300)
degenerator Creative Commons License 2009.05.26 0 0 42318
a célközönség ezen előadó esetében 14 évesnél fiatalabb lányok, és a fiatal roma lakosság. őket kívánta megszólítani az ötletgazda?
Előzmény: Hamburger2 (42315)
4csíkos Creative Commons License 2009.05.26 0 0 42317
Köszönöm a választ, sajnos idén erről lemaradunk.
Előzmény: Hamburger2 (42241)

Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.26 0 0 42315

Egyébként mit tartasz "majomkodás"-nak a katonák bemutatott tevékenységében? Nem állítom, hogy ne lehetett volna tökéletesebb képi megjelenítést összehozni és ne lehetett volna jobban odafigyelni részletekre, de néhány mozzanat még igy is megállta volna a helyét egy "jobb reklámfilmben" is .

Nem vagyok nagyon jártas a katonai reklámfilmekben (toborozó filmek), de biztos vagyok benne, hogy nemzetközi viszonylatban vannak ennél még sokkal "gyengébbek" is. A "gyengeségük" alapja leginkább az, hogy mi más szemmel nézzük, mint a célközönségük!

Előzmény: Éhesló (42293)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.26 0 0 42314

Kedves Éhesló!

Szerencsére nem kell, hogy egyet értsünk mindenben! :) Van, aki még tudja tolerálni az ilyen dolgokat, és van, aki nem. Ajánlom hallgató rokonodnak, hogy ha nem képes efféle "toleranciára", akkor még most szálljon ki a ringlispilből, mert később nagyobbat eshet. Lesz még jónéhány parancs az életében, amellyel nem fog egyetérteni és távol áll a személyes ízlésvilágától!

Szeretném még egyszer megértetni Veled: Nem azzal értek egyet, hogy nekünk ilyen "reklámra" lenne szükségünk, henem azt tettem szóvá, miszerint ezen forgatás egyrészt egyértelműen "bűnös" szándékkal folyt le (megtömött zsebek!), másrészt "méltatlan" hozzánk.

Én nem érzem annak még akkor sem, ha nem érzem túl "sikeresnek"!!!

Üdv: Hamburger

Előzmény: Éhesló (42293)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.26 0 0 42313
A ma használatos német himnusz szövegéből - történelmi okok miatt - ez a rész pont hiányzik!!!!!
Előzmény: M.Zoli (42302)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.26 0 0 42312
Köszönöm Zoli, de a hétvégén - sajnos - egészen más jellegű családi programom lesz.
Előzmény: M.Zoli (42275)
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42311

Udv.

Na ujabb botrany erlelodik Szlovakiaban. A taktikai szallitogep tenderen a valogato bizottsag hamarebb zarta ki az EAS-CASA-t es a Lockhead - Martint, mint hogy azok benyujthattak volna a harmadik korben a tulajdonkeppeni ajanlatukat. Az infok szerint a kifogas ellenuk az volt, hogy a Lockhead nem bizonyitotta kellokeppen, hogy tokeeros vallalat lenne, az EADS-CASA pedig azt nem igazolta, hogy keresettek lennenek a gepeik. :DDDDDDDDDDD

Igy az Alenia lett az egyeduli ajanlattevo, anelkul, hogy barki is konkuralt volna neki.

Akarhogy is nezem, a sajat kormanyfonk es sleppje azert messze korozi Gyurcsanyt es tarsait a korrupcio efektivitasat tekintve. :)))))

Udv.

Plieur Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42310

Na várj csak, mert hála az egykori román filmgyártásnak bizony akadnak gyöngyszemek.

Egy kis emberáldozat, lássuk mik az előjelek a hadjárat előtt:

http://www.youtube.com/watch?v=zmmkns7Ty7E

Aszongya dák harci tánc  csatába indulás előtt, miután a királyfit feláldozták Zamolxes-nak:

http://www.youtube.com/watch?v=sKLfjTt1GRw&feature=related

Egy kis csata , a 102-106 közötti évekből, római lovasság elővillanó modern lószerszámmal és nyereggel...na mondjuk ez nem egyedi hiba, volt ilyen máshol is.

http://www.youtube.com/watch?v=4RNYVJivcgE

Másik:

http://www.youtube.com/watch?v=S6mF9ldKCds&feature=PlayList&p=E0981059B818D081&index=1

2:29: a háziállatok:)

Nem mintha külön gyűjteném a filmbakikat, annyi hogy még annó az összes ilyen történelmi/hazafias filmet meg kellett nézni...:) Kötelezően...:))))

Előzmény: M.Zoli (42308)
Plieur Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42309

Van itt egy fura kettősség, amelyet azért érdemes figyelembe venni. Az ún. hazafias dalok kategória ( van olyan amelytől tényleg nyílik a bicska...) és a katona nóta kategória között vannak átfedések. A hivatalosan is elfogadott, illetve ismert indulók között kevés az amely nyíltan megnevezi a dolgokat, de időnként felbukkannak kakukktojások is.

Előzmény: Kavics78 (42307)
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42308

Udv.

Nincs olyan filmed, amin Scippio Africanus behajozas elott kaljusat tancol?:)

Udv.

Előzmény: Plieur (42305)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42307

Kerdes!

A roman katonadalok nevesitik az aktualis ellenseget nacio szerint vagy inkabb ugy mint a delszlavok (nagytobsege) szimplan ellenseg-kent titulaljak?

Előzmény: Plieur (42305)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42306
"A rasszizmust sugalló tatár és török vonatkozások taglalása már meghaladja a PC fórumozás jelen kereteit.

Nem?"
- Egyaltalan nem! :-D
Előzmény: Éhesló (42296)
Plieur Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42305

Bocs a helyesirási hibáért, meg ez is kimaradt:

http://www.youtube.com/watch?v=C0_SLbzbNE0&feature=related

Pedig, Mon Dieu, micsoda hang, szinte jön hogy szuromrohamra induljon az ember Valmy-nál....:))))))

Előzmény: Plieur (42303)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42304
tényleg nem értünk egyet... ...ez van.

Lehet, hogy abban igazad van, hogy nem a hallgatókkal kellett volna ezt csináltatni, valamint a Honvédség marketingeseinek jobban kontrol alatt tartani, hogy mi látszik a klippen a katonákból, illetve a nem-katonai rész mennyire vállalható a honvédségnek (nincs kedvem ezért újra megnézni), de emlékeim szerint nem voltam felháborodva, amikor láttam. Szerintem a honv megjelenhet sok modern dologban, de tény, hogy valami elegánsság legyen benne...

Előzmény: Éhesló (42294)
Plieur Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42303

Érdekes....

Szóval ezért énelekjük 'röviditett változatban'...:)

Meg hányan is tudják a teljes Himnuszt ?:)))

Megjegyzem: a francik sem állnak jobban a Marseillaise-el:)))

M.Zoli Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42302

Udv.

Nincs semmi baj a Himnusszal. A Deutschland, Deutschland uber alles, talan PC-bb az EU-ban?:))))

Udv.

Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42301
hamár szerepelteted a megírásának időpontját (1823, mintegy sugallva milyen régen ez a himnuszunk), azért tegyük hozzá, hogy hivatalosan himnuszunk csak 1903-tól lett.

irredentizmust nem látok benne, a rasszizmus max a rabló mongol jelzőben lehet, de nem súlyos - majd tiltakoznak a mongolok, ha zavarja őket- a vad török kifejezetten pozitív jelző is lehet.
Az eredetelméletben tévedhetett Kölcsey is...

Konklúzió a Himnuszt szerintem lehet ajánlani a Honvédségnek...

Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42300
:-) Najah, ezek szerint a zenei ízlésünk se egyezik. :-)
Előzmény: M.I. (42299)
M.I. Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42299
Sajnos én ezeknek a daloknak nagy részét egy olyan kazettáról ismerem amin 30-as 40-es évekbeli eredeti felvételek vannak.
Nem rockosítva, hanem az akkori stílusban, kellemes hangú előadók, az akkori szép ízes beszédmodorban intonálva. Tudod, olyan Jávorosan.
Ezek után a Kárpátia eléggé lelombozó.
Előzmény: Schaumari Gyüttment (42297)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42298
Így is van. Idejétmúlt, retrográd, változtassuk meg valami politikailag korrektre. :-)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42297
Nézd, nem mondtam, hogy egy Pavarotti, de még csak nem is Tarja Turunen. :-)

Viszont EBBEN a műfajban sztem nem is kell dalos pacsirtának lenni - más kérdés, hogy a dallamos éneklést tényleg nem is kellene erőltetnie.

De pl a Lesz még vagy a Pálinka sztem nagyon ott van. :-)
Előzmény: M.I. (42295)
Éhesló Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42296
Komoly a gond a Himnuszunk szövegével is:
"Kölcsey Ferenc:
Himnusz
Isten, áldd meg a magyart,
Jó kedvvel, bőséggel,
Nyújts feléje védő kart,
Ha küzd ellenséggel;
Bal sors akit régen tép,
Hozz rá víg esztendőt,
Megbűnhődte már e nép
A múltat s jövendőt!

Őseinket felhozád
Kárpát szent bércére,
Általad nyert szép hazát
Bendegúznak vére.
S merre zúgnak habjai
Tiszának, Dunának,
Árpád hős magzatjai
Felvirágozának.

Értünk Kunság mezein
Ért kalászt lengettél,
Tokaj szőlővesszein
Nektárt csepegtettél.
Zászlónk gyakran plántálád
Vad török sáncára,
S nyögte Mátyás bús hadát
Bécsnek büszke vára.

Hajh, de bűneink miatt
Gyúlt harag kebledben,
S elsújtád villamidat
Dörgő fellegedben,
Most rabló mongol nyilát
Zúgattad felettünk,
Majd töröktől rabigát
Vállainkra vettünk.

Hányszor zengett ajkain
Ozmán vad népének
Vert hadunk csonthalmain
Győzedelmi ének!
Hányszor támadt tenfiad
Szép hazám, kebledre,
S lettél magzatod miatt
Magzatod hamvvedre!

Bújt az üldözött s felé
Kard nyúl barlangjában,
Szerte nézett, s nem lelé
Honját a hazában,
Bércre hág, és völgybe száll,
Bú s kétség mellette,
Vérözön lábainál,
S lángtenger felette.

Vár állott, most kőhalom;
Kedv s öröm röpkedtek,
Halálhörgés, siralom
Zajlik már helyettek.
S ah, szabadság nem virúl
A holtnak véréből,
Kínzó rabság könnye hull
Árvánk hő szeméből!

Szánd meg, isten, a magyart
Kit vészek hányának,
Nyújts feléje védő kart
Tengerén kínjának.
Bal sors akit régen tép,
Hozz rá víg esztendőt,
Megbűnhődte már e nép
A múltat s jövendőt!

Cseke, 1823. január 22."

Rendkívül káros és irrendenta, ráadásul nem a korszerű finn-ugor eredetelméletet sugallja, megtévesztve és érzelmileg rabulejtve az olvasót.
A rasszizmust sugalló tatár és török vonatkozások taglalása már meghaladja a PC fórumozás jelen kereteit.

Nem?
Előzmény: Némedi László __ (42255)
M.I. Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42295
Lehetne kellemes hallgatnivaló, ha a fickó tudna énekelni!
De ha a youtúbon meghallgatod az ugye gondolsz néha rám kezdetűt, rájössz, hogy a fickó nem tud énekelni.
Vagy max kb olyan színvonalon mint amikor mi sorkatonák üvöltöttünk, hogy a falu másik végén lévő ruszki laktanyában is meghallották és vissza "énekeltek".
Csak ez a pasi főállású trubadúr, neki többet kéne tudnia!
Előzmény: Schaumari Gyüttment (42289)
Éhesló Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42294
Mélységesen nem értünk egyet.
Nem kellene ezt a haknit összekeverni az US Army támogatásával, amit a szigorú követelmények alapján kiválasztott témájú, cselekményű és mondanivalójú filmekkel kapcsolatban nyújt, térítés ellenében vagy ingyen.
Ez nem az, amihez - amint előzőleg írtam volt - a West Point hallgatói asszisztáltak volna.
Ha tudsz olyat, amihez igen, linkeld!

Sajnálom, hogy itthon csak ennyire telik.
Sajnálom azokat a fiatal tisztjelölteket is, akik ott csicskáznak a felvételen hátteréül ennek a senki alaknak.
Előzmény: Némedi László __ (42240)
Éhesló Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42293
A West Point hallgatói nem majomkodnak parancsra rappereknek. Önként sem.
Nem az a szint. Sem az US Army nem az, sem leendő tisztjei.
A franciák és a sógorok sem.

Sajnálom, hogy számodra elfogadható a parancsra történő "béralakizás" a leendő tisztjeink számára egy ilyen alak mellé vágóképnek, grátisz, vagy basisért.
Van még lejjebb is.
Előzmény: Hamburger2 (42232)
Plieur Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42292

Aha. Szóval a történelmi filmek. Na kapsz akkor akciófilmet. A jelenetet lehetett volna forgatni élőben egy bizonyos megye kocsmáiban a 90-es években:))))

Érdekesség: a töltött borsszórónál alkalmazott beöntési módszer:) előszúr cuika, aztán bor. Arrébb még lőnek is vele...:))))

http://www.youtube.com/watch?v=APEVN2tCS6g

Na még egy kis történelmi film: az 1300-as években vagyunk, érdemes figyelni az első másfél percben a gyalogosok sisakjait, itt-ott bevillan valami, ami gyanúsan angol rohamsisak kicsit későbbről...:)

http://www.youtube.com/watch?v=284yRu_QIQc&feature=related

Előzmény: M.Zoli (42268)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42291
Igen csak megint elfelejtettem kirakni a szmajlit!
Előzmény: Plieur (42290)
Plieur Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42290

Ha nincs más...

De tulajdonképpen a zenéről volt szó eredetileg.

Előzmény: Kavics78 (42265)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42289
Lieber Landsgenosse (?)!

A Kárpátia valóben nem ér fel sem Johann Sebastian Bach, sem pedig a Pink Floyd zenéjével, de a maga műfajában kellemes hallgatnivaló.

MFG
Sch. Gy.
Előzmény: Törölt nick (42288)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42288

OFF

Ha már zene: A Kárpátiát a nemzeti oldal Lagzi Lajcsijának becézgetik mostanában a nemzeti oldalon, zeneileg szerintem nulla, arra jó, hogy részegen kiőrjöngd magad a koncerten, de ha kijózanodsz, már cikinek tartod az előző estét...

De ha már igényes (nemzeti) rocknál tartunk, akkor íme: http://www.youtube.com/watch?v=GifpFMZkq1E

Lehet, hogy jók a szlovákok, de sem filmben, sem zenében nem tudnak ennél nagyobbat:))))))):

http://www.youtube.com/watch?v=Ok2mwjKoGLI

ON

Előzmény: M.Zoli (42274)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42287
Elküldtem, kérdéseket mailben légyszi.
Előzmény: Némedi László __ (42279)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42286

No, ez mar valami!

Gratula!

Valoban a Tamo Daleko!

Nekem nagyon banatos! Az elso vilaghaboruban szuletett es a legnepszerubb szerb katonadalok egyike lett!

http://www.youtube.com/watch?v=Fi8Ti9zfMTg&feature=related

Előzmény: Törölt nick (42283)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42285
Lehet, hogy nem népdal (azért tettem zárójelbe + kérdőjel), de én is úgy tudom, hogy szerb.
Előzmény: Némedi László __ (42284)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42284
nem szerb népdal (azt ismerném), a google szerint szerb katonadal
Előzmény: Törölt nick (42283)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42283
Az eredetije, ha jól tudom egy szerb (nép?)dal. Amúgy übertutifrankó kis nóta. :)
Előzmény: Kavics78 (42257)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42282
:)
a kukacom mindenhol ott van :)
Előzmény: HG4I (42281)
HG4I Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42281
Hm....
... és a neved, meg a cselló között a kukacod!

:)))

Hm...
Előzmény: Némedi László __ (42279)
M.I. Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42280
Hallottam egy ír pasiról aki valamikor a XIX. sz végén XX. elején élt. Az ír függetlenségi mozgalom (egyik?) vezetője volt ezért az angolok rendszeresen becsukták mint a malacot. Többet volt sitten mint szabadlábon. A nevére nem emlékszem.
Azt mondta, hogy nem hajlandó szar zenéket és verseket hallgatni még akkor sem, ha azok elkövetését a legszebb hazafias indulat generálta!
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42279
a nevem közte pont (nemedi.laszlo), kukac chello.hu

köszi
Előzmény: Schaumari Gyüttment (42277)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42278
Hát látod, EZ a baj.
Előzmény: degenerator (42260)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42277
Sztem van, adj emailcímet.

De ez NEM klip, hanem reklámfilm...
Előzmény: Némedi László __ (42252)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42276

Miért, brazil barátunk meg Hunvald szabadon bocsátásért tüntetett :-)

De nyilván irredenta nótákat tényleg necces lenne előadni.

Előzmény: Hamburger2 (42251)
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42275

hirelen ennyit talaltam.

http://iranydebrecen.hu/hu/rendezveny/1605

Előzmény: M.Zoli (42274)
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42274

Udv.

Szlovakiaban a legnagyobb slager meg mindig, honapok ota Jana Kirschner Pokoj v dusi cimu dala. Magyarul lelkibeke. Ha az primitiv, akkor Ady, Jozsef Attila, stb. koltemenyei sem masok primitiv beszolasoknal. :))))

Nalunk a legsikeresebb zenekaroknal megfigyelheto az igenyes szoveg. Ha nem hiszed, akkor tolts le a netrol, es szabadits ra forditot.:))))

Hetvegen mit csinalsz? Csutortok estetol nalatok rontom a levegot pasztortalalkozon. :)))) Ha lesz idod a gyerekeket kiviheted, engem meg valoszinuleg vagyott lehetlesz megtalalni ahol tancolnak, vagy isznak. :))))

Programot majd kikeresem neked, ha gondolod maganban elkuldom a telefonszamomat is, amin elerheto leszek.

Udv.

Előzmény: Hamburger2 (42271)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42272
a népházmozgalmat valóban próbálják (talán már meg is történt) védetni, de nem azért, hogy mások ne csinálják, hanem azért, hogy úgy csinálják, ahogy bevált. Pont azok, akik védettségért harcoltak, azok hozták pozitív példaként a szlovákokat.
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42271
A slágerek általában primitívek (kell, hogy legyenek)! Ez miért lenne más?
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42270

Udv.

Flying Rhino 2009. Cseh manover. Eloszor hasznaltak ilyen keretek kozott a GBU 12-ot es 16-ot. Nem kizart, hogy kuldenek majd Afganba ALCA-s egyseget, ehhez kellett hogy gyakoroljanak a Paveway II-kkel.

Udv.

Kavics78 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42269
"Most kovezzetek meg, de sajnos konstatalnom kell, hogy jelenleg a szlovak zenei, es filmipari alkotasok magasan lekorozik a jelenlegi magyarokat." - Nem nagy kunszt!
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42268

Udv.

Off.

Nekem meg a zeneje sem tetszik. Nekem gagyinak tunik.

Most kovezzetek meg, de sajnos konstatalnom kell, hogy jelenleg a szlovak zenei, es filmipari alkotasok magasan lekorozik a jelenlegi magyarokat. Elo peldaja annak, hogy lehet kis felvevopiacra is minoseget csinalni. A csehrol inkabb nem is szolnek, az meg magasabbon van.

Ezt az LL Junioros klippet majd meg kellesz neznem, bar felek tole, hogy olyan erzeseim lesznek tole, mint Plieur roman tortenelmi filmjeitol. :)))

Hogy mondjak pozitivat is.:))) A szlovakok peldaul elkezdtek par eve kokemenyen koppintani Magyarorszagrol a neptanc, nepmuveszet teren. Mar ami az otleteket, szervezest, modszertant illeti. Mondjuk ez nem is csoda, mert ami a nephagymanyok ( kepzomuveszet, zene, tanc ) gyujtesenek es rendszerezesenek a modszertanat illeti, abban Magyarorszag valoszinuleg vilagelso. Ha jol tudom ezt a modszertant szabadalmaztattak mar, vagy keszulnek.

+ kis adalek. A szlovakoknal pl. a kalotaszegi, szaszcsavasi tancok nagyon nepszeruek.

Ebben nem kicsi szerepe van a felvideki magyar neptancmozgalomnak. Kozvetitunk mindket oldalra.

Udv.

Előzmény: Hamburger2 (42251)
Münci Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42267
Möszjők!

Gratulálok mindenkinek, aki a K-100-at -illetve szerves részeit- teljesítette! Az MH állományából is volta jópáran, tehát vannak azért pozitív dolgok is.

Tisztelettel, Münci
internal server terror Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42266
"A MATASZ-ról beszélsz? Vagy ez valami újabb/másik szervezet?"

Nem. Ez egy nem létező szervezet, amelyet pár éve találtam ki egy katonai témájú vitában, politikailag abszolút semleges honvédelemelősegítő célkitűzésekkel, nem is akar belépni senki :(

"Csak felidegesítettél, de már elmúlt. Nem olyan könnyű engem megbántani. Písz."

Na jó, hogy nem sikerült, de nem is akartalak :)
Felidegesíteni igen, bár pozitív értelemben, hogy válaszod során átgondold a "Más" utáni bekezdésben kifejtett álláspontomat a témáról. Sajnos a köret túl csípős lett :)
Előzmény: Törölt nick (42225)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42265

"És van honvédségi verzió is:)))))" - Csupa VSZ idokben keszult keppel!

Ezeket a korszerutlen eszkozoket meg mar joidelye kivontak!

Előzmény: Plieur (42259)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42264

Na jo!

Igy van benne nemi igazsag!

Előzmény: internal server terror (42262)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42263
Sajnos én hazai aláfestőzenét nem nagyon tudok mellékelni, de mondjuk legyen ez, és még inkább a szövege, ami néhány apró részlettől eltekintve teljesen jól ül :)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42262
"Ez nem igaz!"

Azért van benne igazság. Azáltal, hogy az egyik politikai oldal az önképe kialakítása és szavazatok szerzése érdekében habzó szájjal ugrik minden megnyilvánulásra, ami akár csak egy kicsit is emlékeztet valami olyasmire, ami szerintük a mélymagyar elmebaj jellemzője, az ilyen megnyilvánulások egyre inkább hasonlítani fognak a mélymagyar elmebajra, a hazaszeretet összemosódik a legszélsőségesebb idiotizmusokkal és átveszi azok jellemzőit.
Például, amikor a polfórumon a szólásszabadságot védve elleneztem a gyűlöletbeszéd tiltását, valakitől tahó rasszista minősítést kaptam. Amennyiben ha nem vagyok balos, náci vagyok, nyitottabbá válok a náci lét felé.
Előzmény: Kavics78 (42224)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42261
"A mai világban a "magyar"szót ha nem jelzőként mondjuk ki, veszélyes . Azonnal turul madarat látnak fejünk felett , piros fehérbe csomagolva.Összemosnak a légszélsőséges elemekkel.Tilos a hazaszeretet."

Ez így nem igaz. Azáltal, hogy az egyik politikai oldal az önképe kialakítása és szavazatok szerzése érdekében a mindennapi hatalmi küzdelemben alkalmazott hívószóvá teszi a nemzeti érzelmet és a magyarságtudatot, az ellenfelet magyartalannak, magyarellenesnek, magyargyűlölőnek kinevezve, a nemzeti érzelem és a magyarságtudat egyre inkább elveszíti saját jelentését, kiüresedik, reklámszlogenné degradálódva önálló tartalma megszűnik.
Például amikor a szólásszabadságot védve a dunaszerdahelyi DAC-Slovan mérközésen történt rendőri intézkedést jogtalannak neveztem, és közben retorikai fogásként teliszájjal gyaláztam a focidrukkereket, valaki költőien rákérdezett nemzetiségemre. Amennyiben ha nem vagyok jobbos, nem vagyok magyar, kevésbé akarok az lenni.
Előzmény: J Dagain (42223)
degenerator Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42260
értelmetlen lenne a kárpátiának klippet csinálni, hisz melyik zenecsatorna merné leadni?
Plieur Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42259

Na ez az...

Ez az induló felhangzott még annó a Megéneklünk Románia horthysta-irredentista :) dalfesztiválon, méghozzá Scornicesti környékén...:) az előadás időpontját és az előadókat ne feszegessük:)))))

A hatása leirhatatlan volt:))))

De ez a legborzalmasabb paródia:(

http://www.youtube.com/watch?v=uKjn6hNjAxk&feature=PlayList&p=D18E2CD91AF7940F&index=8

És van honvédségi verzió is:)))))

http://www.youtube.com/watch?v=RIxdeTp0jhw

És ezt sem csak ideát ismerik, sőőőőt...)

http://www.youtube.com/watch?v=NHiTGQbUHP4&feature=related

És mielőtt elkezdenénk polkorrektek lenni, egy találós kérdés: hogy lehet az hogy 1916 óta mások vigan fújják, rendszertől függetlenűl: Keljetek át román zászlóaljak a Kárpátokon:)

http://www.youtube.com/watch?v=zDlO1YTEcBc&feature=related

Plieur Creative Commons License 2009.05.25 0 0 42258

Hiába, akárhogy is álcázom magam -általában  sikerűl, már elég rég nem románoztak le -de néha kibukik ....:)

Példa ez a régi török mondás:)

A külföldi példálózással azért érdemes szelektiven bánni: törököket kihagynám, belgákat úgyszint, kaptam már meglepő szöveget angoltól , skóttól és franciától is...:)

Szóval ez a magyar mentalitás nem is annyira ritka.

Na de ha már belefogtunk az off-ba, hát legyen off.Ami itthon kezd nagyon elharapózni az amit arab retorikának nevezhetnénk...ez megérne egy 10 oldalas tanúlmányt :)

Előzmény: Kavics78 (42242)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42257

Én az "Egészséges fejbőr" együttestől szeretném megfilmesitve látni a "Távol hazádtól" cimű számot! :-D

Játék: Ki tudja mi az eredeti?

Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42256
egyébként érdekességként a zenei ipar kisebb bevételt termel, mint az Artisjus beszed szerzői jog után (amit kioszt a szerzőknek!). De hát a teljes zenei ipar 6 milliárd volt, az Artisjus (+a többi hasonló) 12 milliárdot szedett be :)

(bocs az offért, de volt róla szó, és én meg statisztikák bűvöletében élek már egy ideje... :))
Előzmény: Némedi László __ (42246)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42255
melyik számra gondolsz, mert pl az ébredj magyarban, ha megjelenne a Honvédség, akkor kicsit nagy problémát jelentene nemzetközileg :))
(olvasd el a szövegét, egy részlet:

"Visszaveszünk földet,
erdőt, mezőt, erdőt, mezőt, erdőt, mezőt!" )

katonanótákkal, ha a szöveg nem problémás, akkor szerintem nem lenne gond
(a művet jellemzően önmagában kellene megnézni, csak nagyon problémás esetben nézném, ki adja elő... )

Előzmény: Schaumari Gyüttment (42249)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42254

"Közben kiderült a Minisztérium nemhogy megkérte Juniort épp ellenkezőleg Junior kérte ezt a forgatást."

Ez egyáltalán nem lehetetlen. Ugyanakkor bizonyára azt is tudja a srác, hogy ennek voltak előzményei és lesz még folytatása is a HM kezdeményezésével!!!! ?

Előzmény: Éhesló (42228)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42253
Laci már idézte, amire céloztam: "Vajon kinek a zsebe lett tele ezzel a forgatási pénzzel?"  Szerintem ezt nem Te írtad!
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42252
egyszerű :) van egy tipikus klipforgatási költségterved? :)
ha van, adok emailt :)
Előzmény: Schaumari Gyüttment (42250)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42251
Nekem tetszik a Kárpátia zenéje! De csak a zenéje! A gondot abban látom, hogy az együtteshez politikai felhang párosul.
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42250
Kérdezz, legfeljebb nem tudok majd válaszolni. :-)
Előzmény: Némedi László __ (42246)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42249
"minden esetben korrupciót feltételezünk."

Én nem feltételeztem, csak megjegyeztem, hogy egy ilyen költségszint mellett már van korrupciós potenciál a dologban.

Amúgy sztem az adott célcsoportnem biztosan bejön a klip. Igaz, én egy másfajta célcsoport vagyok. :-)

A Youtube-on egy kommentelő véleménye: "Akkor ugye a Kárpátiával is forgat klipet a Honvédség?" Tényleg, Hamburger, szted ez lehetséges? Mert pl. nekik rengeteg kiváló katonadal-feldolgozásuk is van.
Előzmény: Hamburger2 (42245)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42248
jó képek!
Na remélem jövőre már lesz közöm hozzá ;-)
Előzmény: Hamburger2 (42243)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42247

Nincs (nem lenne) ezzel a klippel semmi gond (bár ha ezzel bárkit megfognak azt gyengeelmélyűként azonnal lehet is kiszuperálni)! Mondjuk piacgazdaságban én is furcsállom ezt a "pénznuku,mészvagyanálisszex" mentalitást!

Na de ez egy ilyen ország!

Előzmény: Éhesló (42229)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42246
az lehet a különbség, hogy a hódfarkú cseréptető bevétele milliárdos, tehát egy 15millás reklámklip elmegy költségként. Viszont a zenei iparban a platina lemez (ami azért ritka) 15ezer példány számú. 2ezer forinttal számolva (többi a kereskedőé) 30 milla összbevétel. Ebből a kiadónál jó, ha marad 15milla (amibe benne van pl a másolás, előállítás). Nem hiszem, hogy ehelyett csak egy klippet csinálnak...

(csak azért néztem ezeknek utána, mert pont most akarok a statisztika blogomban értekezni a szerzői jogi bevételekről :))

Viszont érdekelne, ha lenne több infód a reklám klipekről (hollywoodot már étnéztem :)))
Előzmény: Schaumari Gyüttment (42244)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42245

Ebben igazat adok Neked. Ugyanakkor azt is túlzásnak érzem, hogy minden esetben korrupciót feltételezünk. Kizárni semmi sem lehet! Jelen esetben szerintem egészen más van a feltételezések hátterében és ez az, ami kicsit bosszant!

Laci módszere tetszett. Én meg is hallgattam a szöveget. A "kor igényeinek" megfelelően elég bugyuta és egyszerú. De semmi kivetni valót nem találtam benne.

Előzmény: Schaumari Gyüttment (42244)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42244
"Max 2-3 millió mozdul meg ekkor,"

Videoklipet még sohasem forgattam, de reklámfilmet jó párat. 20-30 másodperces cuccokról van szó, és nem nagyon szokott megállni 15 millió alatt. Itthoni, normál, 2-3-4 szereplős forgatásokról beszélek, nem Dél-Afrikában felvett tengeri csatákról.

Szóval igenis lehet a klipben is korrupciós potenciál.
Előzmény: Némedi László __ (42240)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42243
Előzmény: Törölt nick (42237)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42242

OFF

"Fejétől büdösödik a hal." - Fejétől bűzlik a hal! :-D

Ilyen kicsi ország és mégis hányféle tájszólás, ez pl. egy olyan dolog amire büszkék lehetnénk!

Bár mondjuk Bergeni ismerősöm is másféleképpen beszélte a norvégot, mint északabbról származó neje!

ON

Előzmény: Plieur (42230)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42241
A 20-a előtti hétvégére tervezzük.
Előzmény: 4csíkos (42238)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42240
"Vajon kinek a zsebe lett tele ezzel a forgatási pénzzel?"

(nem tudom a választ :))
viszont látom, hogy emberek szeretik azt gondolni, hogy egy klipnél sok pénz szokott mozogni. Max 2-3 millió mozdul meg ekkor, többsége technikai eszközök bérlése, egyéb költségek. A statiszták nincsenek soha túlfizetve: 600-1000 forint óránként, de sokszor csak a "dicsőségért" dolgoznak egy klippen. sztem 50-100ezernél többet nem költöttek volna statisztákra. Ha nem ingyen kapták volna, akkor valszeg beöltöztetnek pár katonát (aki nem nézne ki katonának, tiszta égés lenne a honvédségnek. Joguk lenne beöltöztetni!).

A klippet nem hallgattam meg (hang nélkül néztem meg :)), de ha nem dehonesztáló a szöveg, akkor azt gondolom a honv nem baj, ha akár ingyen statisztál ilyeneknek. Az amcsi katonaság még szponzorál is ilyen klippeket, filmeket nem is kis pénzzel.

sztem lehet ilyen parancsot adni, és szerintem jól tették.
4csíkos Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42239
Természetesen a Bocskai portyára gondoltam.

Tisztelettel: 4 csíkos
Előzmény: 4csíkos (42238)
4csíkos Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42238
Tiszteletem!

Azt azért meg lehetne tudni, hogy augusztus 20. elöttre, vagy után van tervezve?
Előzmény: Hamburger2 (42194)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42237
elismerésem!
Előzmény: Hamburger2 (42236)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42236

9:0!  :)

Előzmény: Törölt nick (42234)
4csíkos Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42235
Szia JD!

Kicsit informálódni szeretnék tőled Hódmezőről.
Írhatok a szerdzso kukac gmail-os címedre, vagy esetleg máshova?

üdv: egy 4csíkos
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42234
Uram, milyen volt a K-100?

SH
Előzmény: Hamburger2 (42233)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42233
Még egy apróság: DJJ még annyira sem "jön be" nekem, mint a rap! :)
Előzmény: Hamburger2 (42232)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42232

Kedves Éhesló!

Tul képpen mi is a bajod ezzel a klippel? Nekem is meg van a privát véleményem arról, hogy miként kéne a MH-t reklámozni. Mások másként gondolják. Ők a szakemberek nem én! Szerintük a "potenciális" jelentkezőket így lehet a legkönnyebben megszólítani. Hogy erre a célra kit talának meg és miért, azt Te is csak találtgathatod. Próbáld meg kevesebb előítélettel nézni a klippet!

Biztosan meg fognak érte páran kövezni, de nekem még tetszett is benne pár dolog.

Sőőőőt! Összességében érteni vélem a klipp mondanivalóját. Persze kérdés, hogy kinek mi jön le belőle. Én viszontláttam benne jó pár olyan értéket, aminek jellemzőnek kéne lennie a MH-re!!!! Hozzáteszem: nekem személy szerint nem jön be a rap!!! Ugyanakkor nagyon elkeserítőnek találom azokat a hozzászólásokat, amelyek a klipp alatt olvashatók a belinkelt oldalon.

És egy "rossz hír" Neked: A HM és a DJJ együttműködése ezzel még nem ért véget!

Hamburger

Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42231
"A biztonsági helyzetet tovább rontja, hogy nagyobb figyelem összpontosul majd az ország északi részén lévő Baghlan tartományra, mert az amerikai erők új utánpótlási útvonala hamarosan az északi határátkelőn vezet keresztül. A tartományba 20 ezer amerikai katonát vezényelnek nemsokára - mondta a miniszter."   (www.hm.gov.hu)
Előzmény: Éhesló (42229)
Plieur Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42230

Fejétől büdösödik a hal.

Éhesló Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42229
Az iraki részvételünk száz és még sok tízmilliárdokba került és még mai is fizetünk kint embereket.
Amikor beszálltunk azt hazudták, a költségeket majd az újjáépítés során szerzett haszon csökkenti.
Nem volt ilyen beruházás.
Helyette odadobtunk még fegyvert, harckocsit némi amerikai baksisért, amit a Currusnak fizetettek a "rendbetételükért". Addigra a Currust már teljesen kiürítették, nem voltak szakembereik a stabikhoz, fedélzeti rádiókhoz. Nyugdíjasokat hívtak be. Mára már üresek a műhelyek.

Ma ismert adatok szerint 3 emberélet ment a pénz után ezért a semmiért.

Ezt komoly sikernek beállítani erősen vitatható, hogy egy kellően PC és eufémisztikus kifejezést használjak. Rosszabb pillanataimban natúr hazaárulásnak nevezném, ahol előre kitervelt módon tették ki veszélynek a katonáinkat és szórták az amúgy sem sok pénzünket számolatlanul az iraki sivatag homokjába.

Afganisztánban most csapunk a lovak közé. Várhatóan hasonló végkifejlettel.

Előzmény: Hamburger2 (42107)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42227
SAjnos ez szórol szóra igaz !

El lehet mondani hogy a magyar nép rendkívül tehetséges és az ország is remek adottságokkal rendelkezik. Ennek ellenére tartunk ott ahol most , és ennek oka hogy sajna nyakunkon vannak az "ellenségeink". Ők pedig nem mások mint a magyarok mert nekünk önmagunk a legkegyetlenebb ellenség.
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42226
Csak felidegesítettél, de már elmúlt. Nem olyan könnyű engem megbántani. Písz.
Előzmény: internal server terror (42214)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42225
Üdv!

Mivel írásba adtam :), hogy nem folytatom a korábban megkezdett vitát, ezért csak erre reagálnék egy kérdéssel:

"Télleg, te nem akarsz belépni a Magyar Önkéntes Tartalékos Haderő (Országos) Egyesületbe?"

A MATASZ-ról beszélsz? Vagy ez valami újabb/másik szervezet?

Előzmény: internal server terror (42211)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42224

OFF

"A mai világban a "magyar"szót ha nem jelzőként mondjuk ki, veszélyes . Azonnal turul madarat látnak fejünk felett , piros fehérbe csomagolva.Összemosnak a légszélsőséges elemekkel.Tilos a hazaszeretet." - Ez nem igaz!

En a szulohazamat szeretem! Na de ha eltel mar kulfoldon akkor tudod, hogy eg es fold!

Az emberek nem kopkodik egymast, nem gyulolkodnek, nem nezik kinek milye van ,nem irigyek, alapbol kedvesek, altalaban tisztabb a kornyezet, stb.!

Nem kepzelik azt hogyha a masik politikai meggyozodesut kiirtjak az orszagbol maris felviragzik minden, stb.!

Nekem ez a problemam magyarorszaggal!

ON

J Dagain Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42223
A mai világban a "magyar"szót ha nem jelzőként mondjuk ki, veszélyes . Azonnal turul madarat látnak fejünk felett , piros fehérbe csomagolva.Összemosnak a légszélsőséges elemekkel.Tilos a hazaszeretet.

De azért:

"Adjuk el a temetőket
Tagadjuk meg őseinket
Képtelenség, nincs is rá szó
A magyar föld nem eladó!

Miért eleink vérük adták
Olcsó pénzért kiárulnák
Átkozott mind eláruló
A magyar föld nem eladó!

Soha nem lesz alku tárgya
Édes népünk szép hazája
Ezüst pénzre nem váltható
A magyar föld nem eladó!"

Előzmény: internal server terror (42222)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42222
Igaz. Áttanulmányoztam most a wikipediát, annak adatai szerint a két háború áldozatainak száma együtt kiadja az egymilliót, tehát nem is kell etnikummal, etnokulturális izével, mérési különbségekkel stb vacakolni a kerekítéshez. Köszönöm a tippet!

Kevésbé az áldozatok miatt tartom fontosnak mindezt (nekik aligha számít), inkább a saját érdekünkben, a múltunktól való szabadulásnak, múltunk elfogadásának, egy valóban konszenzuális törtenelem megalkotásának szimbolikus aktusaként. Ha képesek vagyunk rá, nyilván, mert ezt semmiféle csodásan művészi emlékmű (pl. amilyet kitaláltam) nem képes kiváltani, legfeljebb katalizálhatja a katarzist (bocs), hogy végre ne tripla területre, feltalálókra, nobeldíjasokra, olimpikonokra, államférfiakra, forradalmakra és szabadságharcokra, szenvedésekre legyünk elsősorban büszkék, hanem önmagunkra. Legyen mire, végre, ne szánalmas félbalkáni önmarcangoló hülyékként vegetáljunk.

Elhúzok aludni, úgyis régen tettem már megint, miután felébredek, szeretnék legalább egyszeri istenítést látni minden olyan személy billentyűzetéből, akitől elvárom azt! ;D
Előzmény: Kavics78 (42221)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42221

Igazad van valoban nincs ilyen emlekmu, de ha mar itt tartunk akkor az elso vilaghaboru aldozatainak sincs kozponti emlekmuve (tudtommal)!

Előzmény: internal server terror (42219)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42220
off
Szerencsés (az sem árt a kitartás mellett), hogy megmaradtak a neuronkapcsolatok, szépen összefoltozták és ilyen jól integrálta a személyiségébe (mondjuk én is valamennyire, ha nem felfelé csúszik a kulccsontomról a szúrás, az sokkal kellemetlenebb lett volna).
Előzmény: J Dagain (42217)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42219
Off, mert nincs közvetlen köze a Honvédség állapotához, inkább a történelmi fórum valamelyik releváns topikjába való. Amúgy szerintem a Madagaszkárral és a kis munkával viszonylag kiegyensúlyozottan összefoglaltam.

Vajon csak én érzem szégyenletesnek, hogy a második világháború magyar áldozatainak nincs egy darab igazi emlékműve, csak mindenféle részcsoportjaiknak, pedig bazmeg kerekítve EGYMILLIÓAN igazán megérdemelnék, hogy legalább jelképesen együtt békében nyugodjanak, múltjától szabad és önmagára büszke nemzetünk tudatában?

Ha lenne ilyenünk, na jó, mégsem annyira off :)
Előzmény: ==T== (42216)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42218
A kitartás a fejben kezdődik és ott is ér véget!
Előzmény: J Dagain (42217)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42217
Off
Az igazi harcos már harcosnak születik és a harc születéstől halálig tart!
Kitartás

ON
==T== Creative Commons License 2009.05.23 0 0 42216
OFF?

http://www.youtube.com/watch?v=h10Qkh_rgVc
internal server terror Creative Commons License 2009.05.23 0 0 42215
Basszus, nem jelző, tiszta hülye vagyok.
Most már tényleg mindenkitől elnézést.
Nem akar senki belépni az egyesületbe.
Olyan rosszul esik, hüpp :(
Előzmény: internal server terror (42214)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.23 0 0 42214
*
"mert az a(z antiszemita) séma nem szerepelt a posztjaidban, csak az előző" értsd előző séma jelző nélkül, továbbá önelnezevésT és összEFogdosása. Nem akartalak megbántani vagy vádolni valamivel (akkor nem írtam volna hosszan), ha mégis úgy érezted, azt sajnálom.
Dobri Creative Commons License 2009.05.23 0 0 42213

Üdv!

Elég szar lehetett olyan kis köröket futni.

De az egyenes se jobb!

Djiboutiban minden év decemberében van egy futóverseny a Grand Barában(egy kiszáradt tómeder).Mivel mi nov végéig voltunk ott,így a parancsnokunk nov. elején szervezett egyet nekünk.Jöhetett aki akart,az ott állomásozó katonák,civilek és helyiek közül.

Rajt 07,00kor a meleg miatt,15km.Egy öklömnyi kövekkel kirakott egyenest kellett követni.Pár km megtétele után már lehetett látni a célnál lévő pár sátorat.Azt hitted,hogy soha nem érsz oda.:)

Egy képem a Grand Baráról.

Előzmény: Hamburger2 (42210)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.23 0 0 42212
Ja, és nem, vagy nekem elfelejtettek szólni. A külön tejes és húsos főzőedények egyértelmű jelnek számítanak? :)
internal server terror Creative Commons License 2009.05.23 0 0 42211
off

Két hét óta valahányszor olvasom a topikot, mindig azon gondolkodom, válaszoljak-e, van-e értelme. Mivel nem publikus a mailcímed, mégis megteszem.

Asszem félreértettél. Nem volt célom bizonyítani / bizonygatni, hogy te antiszemita lennél, nem érdekel ha az vagy, te dolgod. Egyszerűen feltűnt a közted és Kavics között feszülő ellentét egy könnyen ellenőrizhető kérdésben (szerinte zsidóztad, szerinted nem volt negatív a kontextus), ezért megtekintettem és elemeztem a szituációt.

Tévedsz abban, hogy a kontextus csak egy mondat vagy szövegrészlet közvetlen környezetét jelentheti (például Stanislaw Lem Éden c. regényének üzenete két egymástól vagy száz oldalnyira levő mondatból áll össze (szerintem)). Az én értelmezésemben a kontextus valamilyen magasabb egység, mondjuk egy topik, egy nick összes hozzászólása vagy két nick vitája valamiről. Utóbbi szempontból nézve két -szerinted egymástól időben határozottan elkülönülő- szöveged nagyon is összefügg: az "egy egész országra kivetíted az utálatodat" és a "bizonyíték nélküli (...) általánosítás" jelentése (nekem) meglehetősen hasonló (csak a második megfogalmazása általánosabb), ez köti őket egymáshoz.

Az utolsó pontban tényleg csaltam (Bár, ha külön szólok, úgy is csalás?), a következtetés irányának megfordításával (rovar-bogár effektus), mert az a(z antiszemita) séma nem szerepelt a posztjaidban, csak az előző, amely a "nemzeti oldal" szerint "magyargyűlölő" álláspontot képviselők (a libsik) reprezentánsainak a "nemzeti oldal" szerint (és mondjuk valamennyire valóban) jellemző származásából következik.

"Akit az átlagosnál jobban bánt a zsidók meghurcolása, az valószínüleg zsidó származású (ebben semmi negatív nincs!)" és "Kavics78 magyargyűlölő kijelentéseket tesz, ezért Ő magyargyűlölő."

Ez -már megbocsáss- marhaság. Az átlagot egyáltalán nem bántja, mert nem nagyon rémlik neki ilyesmi, és mikor szembesül vele, akkor is propagandisztikus jellegű holokausztmegemlékezések keretében vagy politikai vitában, melyek egyformán inkább ellenállást váltanak ki benne. És az ilyen jellegű kijelentések a "nemzeti oldal" (elnézést az idézőjelek miatt, de ezt az önelnevezés az "európai"-hoz hasonlóan undorítónak találom) szóhasználatában minősülnek magyargyűlölőnek, ahol ez egy címke a libsikre (akik amúgy zsidók és bérenceik és a nemzet elpusztítására törnek stb, természetesen most túloztam és egyszerűsítettem).

Szerintem ez az ideológiai-érzelmi szembenállás egy megnyilvánulása: a nemzeti gloire-t részben helyreállító revízió, a bosszú, az antibolsevista kereszteshadjárat, a doni katasztrófa, a haza hősies védelme, a hátország hadszíntérré válása miatti szenvedés, valamint a szovjet uralom pusztítása és utóhatásai VS a soviniszta őrület, a szövetkezés a nácikkal, a nekik nyalizó ócska vitézkedés, ártatlan civilek vágóhídra küldése, a nyilasok térnyerése, az elkeseredett ellenállás értelmetlensége, valamint a dzsentroid uralom pusztítása és utóhatásai.

Aki (bármilyen okból) az előbbi mémkomplexet hordozza (erősebben): jobbos - aki az utóbbit: balos. Aztán ezek egymásnak esnek, mert így kívánja az AKTUÁLIS politkai érdekcsoportok érdeke a harcban a MOSTANI hatalomért.

Akié a jelen, azé a múlt. Akié a múlt, azé a jövő. :)

Szerintem amúgy a rosszul felszerelt és irányított katonák, és a még előbbieknél is alacsonyabb értékűnek tekintett emberi szerszámok harcmezőre küldése sem tisztelendő és megőrzendő hagyománya a Magyar Honvédségnek. Továbbá magyarok összogdosására és elszállítására, az ezt lehetővé tevőkre és végrehajtójuk kiszolgálóira nem érdemes büszkének lenni, függetlenül attól, hogy Madagaszkár vagy egy kis munka volt a cél.

Télleg, te nem akarsz belépni a Magyar Önkéntes Tartalékos Haderő (Országos) Egyesületbe? Nem kell antiszemitimustesztet kitölteni. Az előbőr meglétét is csak nőnemű jelentkezők esetén ellenőrizzük :p

Egyébként azért is van bennem némi érdeklődés a zsidóságmegallapítás módszerei iránt, mert egyszer utcai konfliktusba keveredtem (a végén elég csúnyán néztem ki, de tkp. a tetanuszoltás viselt meg leginkább), és egy nagymagyarország-kitűzős járókelő, aki segítségemre sietett, túláradó köszönetnyilvánításom után kissé csodálkozó arccal kérdezte: Te zsidó vagy?
Előzmény: Törölt nick (41802)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42210
A PRT-ban nagyobb élmény! Az is fejben dől el! Jobban féltem tőle, mint egy K100-tól, de a végén egészen kellemesre sikerült. Mivel egy kör kb. 635 m volt, és a tábor két ellentétes pontján is állítottak fel "frissítő" pontot, ezért nem egészen 320 m-ként lehetett  frissíteni! :) Arról nem is szólva, hogy a kutyás tűzszerészek a kennel - takarító slagjukkal kellemes vízpermetet varázsoltak kérésre bárkinek minden körben egyszer! Így egészen el lehetett viselni a 38-42 fokot. :))
Előzmény: J Dagain (42208)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42209

De olyan jól esik Téged cukkolni! :)) Viszont nem gondoltam volna, hogy ekkora "szembenállás" van egy z-on belül. (??)

Ez a tanulás megint "jó" indok! Szerinted nekem nem kéne most is tanulnom ? Az ember arra talál időt, amire akar!!! ;))

Előzmény: Python24 (42206)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42208
A Nike-t mi is lefutjuk! Vagy itthon vagy PRT-ban.
Volt tüzér Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42207
Már bocs, de mi a fene az a lavóros? Ez a terminológia új nekem. Ez valami sértés?
Python24 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42206
Szia!!
Inkább anyázz,mintsem lavórosnak titulálj!!:)

Én maradtam T-4-ben,mivel a beosztásom ezt követeli meg...De szerencsére nem okoz gondot...

A K-100 most kimarad,mivel tanulnom kell,így marad a Budapest félmaraton,és a többi "rohangálós" rendezvény Bp-n...
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42205
Sowas in der Art. :)
Előzmény: Schaumari Gyüttment (42201)
Plieur Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42204

:)))))

Előzmény: Schaumari Gyüttment (42203)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42203
Nu stiu romaneste :-)
Előzmény: Plieur (42202)
Plieur Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42202

Ez eléggé sötét:) kék:)????

Előzmény: Zicherman Istvan (42189)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42201
Ach so, du bist denn ein echter Schwabe? :-)
Előzmény: Törölt nick (42200)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42200
Werischwar, de nem Gyüttment :)
Előzmény: Schaumari Gyüttment (42168)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42199
Ez az ő honlapjukon volt :-)

én csak bani adatokat hackelek, goglit nem :D
Előzmény: Hamburger2 (42198)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42198
Rossz a "google"-od! Valami régi változatot nézhettél. (+1 - 2008) A nagy kihagyások alatt volt 4 marathon és pár félmarathon. Ebből a 2007-es afg-i-ra külön büszke vagyok! Egy évben egy nagy "igénybevétel" a teljesítendő. Igaz, tavaly még a SztLM is megvolt. A menet-szeretetemről sokan sokfélét szoktak mondani! :))
Előzmény: Törölt nick (42197)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42197
Azigen! Gratulálok uram! szép teljesítmény...

XXX Péter 91,92,93,94,95, 96,03
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42196
Most nézem, hogy ez holnap lesz. Erről lecsúsztam pedig kipróbáltam volna magam a K-Lighton :)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42195
Lelazultak a multirabszolgák, és jön belőlük a hülyeség :-)
Előzmény: Törölt nick (42193)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42194

Persze, a világoskékeknek. Gondoilom, hogy mióta te is a "lavórosok"-nál szolgálsz, a Te színed is világosodik!? ;)

A K100 teljesen normális (értsd: civil!) teljesítménytúra. Néha szégyellem, hogy fiatal lányok és fiúk milyen könnyedén teljesítik, miközben én szenvedek! :) Persze ott se mindenki öltözik "karácsonyfának" egy ilyen kis kiruccanáshoz! (MZ!) Bárki indulhat a 100-as távon orvosi igazolással a nevezési díj ellenében. Kötelező "pakk" nincsen! Ha akarod, egy szál rövidnadrágban is teljesítheted. (Ilyenkor nem árt egy "kis" depózás!)

Ahogy elnézem, megint szép időnk lesz. Jó meleg! (Lehet izzadni! Shadnak garantáltam volna egy nap alatt a 4 kg fogyást!!!)

Nem én leszek egyedül tiszt a csoportban. Kb. a fele az állománynak tiszt. Meg is lepett! :) Az is, hogy a másik fele szinte kivétel nélkül hv, tiz. és szakszi. TTs-ünk talán nem is lesz. (?)

Nagy a lelkesedés, de kíváncsi vagyok, hogy hánynak fog sikerülni. Eddigi információim szerint én vagyok az egyetlen "veterán", bár "túlélősök" vannak a tisztek között. Természetesen még a "veteránt" is érheti kellemetlen meglepetés!!!!

Az augusztusi Bocskai Portya (75 km a Hortobágyon! - 15 kg-os hátizsák katonáknak, 16 óra szintidő) előkészületei jól haladnak, de addig nem akarom a kiírást feltenni, amíg nincs meg az utolsó engedély is! Garantálom, hogy lesz olyan nehéz, mint a Szt. László Menet szokott lenni, ha nem nehezebb! Úgy hogy lehet gyúrni a tisztelt társaságnak!!!!! :))

Előzmény: Python24 (42190)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42193
nagyon péntek van itt is :D
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42192
Ja, a T-1000-res, de ahhoz már folyékonnyá kell tudnod válni és bármiféle alakzatot felvenni. Eddig még keveseknek sikerült.
Előzmény: Python24 (42190)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42191
No most nem is mondtál akkora hülyeséget. Hála Arkhimédesznek ott a víz alatt a puhos SC tagjai is vígan lenyomnának 50 fekvőt szabályos rohamlövész kivitelben. Csak hát az a francos első öt perc nehéz ott lent de utánna már könnyebb, sokkal ritkábban igényli az ember a levegőt.

:-)))

Ui : Az ADF ben is rájöttek hogy a kondit nem a bevonulás elött kell megkövetelni mert a civil élet mai kultúrája ezt nem igazán illetve csak kis számban termeli ki. Ennek megfelelően a legdurvább Direct to S.A.S felvételi fizikai része is írd és mond a következőket tartalmazza :

fekvőből : 30 db
Felülés : 90 db
Futás ( Shuttle test ) 10.0

Ezt szerintem az átlag magyar lövész vígan teljesíti. Az más kérdés hogy ha bekerül akár mint egyszerű lövész akkor olyan ellátást biztosítanak neki ( a fizu is szép de csak része az egésznek ) hogy követelhetnek és követelnek is tőle.
Előzmény: Zicherman Istvan (42189)
Python24 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42190
T-4-en kívül létezik más kategória is???:)))
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42189
Melytengeri konnyulovassagi buvartamadas.
Előzmény: Kuruc71 (42187)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42188
És JD a magyar tengeralattjáró.flottánál van? :-)
Előzmény: Kuruc71 (42187)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42187
"De a sötétkék az óceáni rohamlövészek terepszíne, nem? :-)"

Nem nem nem ! A sötétkék a mélység lopakodó vadászainak a tengeralattjárósok színe !

:-)

Előzmény: Schaumari Gyüttment (42184)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42186
Előzmény: Schaumari Gyüttment (42184)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42185
Fuss így és biztos bejutsz.. :-)
Videó

Előzmény: Törölt nick (42177)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42184
De a sötétkék az óceáni rohamlövészek terepszíne, nem? :-)
Előzmény: J Dagain (42182)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42183
Zoli, köszönöm a tippet! Ezzel annyi gondom van, hogy reggel 6tól este 8.30ig dolgozok minden nap. Ezután az 1 órás futás, fekvőtámasz felülés és 3 mondat az asszonnyal aztán zuhany alvás. Ebbe nem fér bele a 12 óra séta :D hacsak nem Pestre nem kocsival járok hanem futok (250km)

A szabim alatt viszont kipróbálom, kimegyek majd a Bükkbe! nem kell ide hátizsák, nagyobbik fiam nyakba aztán futás, ahogy szoktuk :)

Értettem én elsőre is, hogy a szemem próbálod felnyitni és azóta is folyamatosan jár az agyam. nem biztos, hogy jó döntés viszont már biztos, hogy ezt akarom. Remélem érted.
Előzmény: M.Zoli (42179)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42182
Nem. A lehető legsötétkékebb amennyire csak bírom!
Előzmény: Schaumari Gyüttment (42181)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42181
Tehát terepszínű. :-)
Előzmény: J Dagain (42180)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42180
Én ROHAMLÖVÉSZ vagyok!
Előzmény: Schaumari Gyüttment (42174)
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42179

Azt kozolte viragnyelven, hogy megy a Kinizsi 100-asra. Ugyanis alezredes.

Amugy ne gondold, hogy en akkor le akartalak beszelni, amikor felsoroltam neked jopar fogas kerdest, es mondtam, hogy en a helyedben nem mennek.

Ha azert, ami le lett irva, meggondoltad volna magad, akkor semmi helyed nem lenne egy seregben sem. A masik dolog, hogy volt, van szerencsem, nem keves emberhez, akik oriasi bakloveseket kovetnek el, mert nem engedik meg maguknak azt a luxust, hogy gondolkodjanak. Szerintem nem art a nagyobb hordereju dontesek elott elemezni, pro es kontra.

Udv.

U.I. Sok sikert.

Ja! fizikai felkeszuleshez. Bar ehhez egyaltalan nem ertek, azert a legolcsobb, es legjobb otletnek nekem az tunik, hogy miutan osszeszeded a megfelelo felszerelest, bakancs zokni, gyakorlo nadrag, zubbony ( vagy akar munka ruha - a multkor az acelmube kapott felszerelesemben csellengtem - pl. acellorru acelmuves bakancs - es egyaltalan semmi baja nem volt a labamnak, nem is izzadt ), napszemuveg, sapka, hatizsak. Utobbiba beraksz kenyeret, zoldseget, szalonnat, vizet, meg par kovet, aztan setalsz egyett valtozatos terepen. Napi 10-12 ora ebbol, es szerintem 1 het alatt eltunik rolad a 4 kilo.

Előzmény: Törölt nick (42178)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42178
mármint lesz olyan honvéd, alezredes aki felderítő szeretne lenni? így értetted... köszi a "biztatást"!!!! :D Nem veszed el a kedvem, már mondtam ;-)

worst case scenario: megyek legközelebb.
Előzmény: Hamburger2 (42175)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42177
Ezt a táblázatot kajak nem értem. Mindegy jobb is. Nagyon keményen kell edzeni és akkor tök mindegy mit akasztanak a nyakamba :)
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42176

Szia!

Csak nem te fogod kepviselni a tisztikart?:))))))

Konnyu annak, aki meg vacsorazni is karacsonyfanak oltozve megy.:)))))

Amugy mennyi a minimalis szallitando csomag a K100-on?

Mas hir. A kozos Cseh-Szlovak harci dandar juliustol tart keszenletet az ev vegeig. Marmint ebben a kozos europai gyorsreagalasu eroben. Amugy erdekes modon a szlovakokkal kikepzesen darfuri szcenariokat is gyakoroltattak. Lehet tudnak valamit?

Udv.

Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42175

A felderítők ebben a korban T-4-ben vannak!!! :)

Shad! Az indulók között lesz újonc honvédtól alez-ig mindenféle kategória! Jaaaa! És két nő is!!! Úgy hogy ..... :))

Hamburger

Előzmény: Schaumari Gyüttment (42171)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42174
És Te milyen színű vagy? Gondolom, minimum királykék. :-)
Előzmény: J Dagain (42173)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42173
Az egészen világoskékeknek csak beírják ,hogy megvolt!
Előzmény: Schaumari Gyüttment (42172)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42172

Értem. És az, aki egészen világoskék, az hasonfekve fekvőtámaszozik? :-)
Előzmény: J Dagain (42170)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42171
Bocs, most látom, hogy szintek vannak T1-4-ig. :-)
Előzmény: Schaumari Gyüttment (42169)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42170
Nem! Mivel egyenlőség van és azonos bér így vannak akik térdelve fekvőtámaszoznak és vannak akik nem. A honvédségben mindenki kék. Csak vannak világos és sötétkékek.
Előzmény: Schaumari Gyüttment (42169)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42169
Köszi, ha jól értem, nemtől/kortól függően tehát mindenkinek mindent teljesítenie kell, és csak megfelelt/nem megfelelt minősítés van.
Előzmény: Gyöki II (42164)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42168
Pengeéles a logikád. :-)

Merthogy te honnan?
Előzmény: Törölt nick (42162)
Atis57 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42167
Szia!
de az
ezeket a képen lévőket még használták is --ilyen állapotban..
Előzmény: Plieur (42152)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42166
06. 27... beírva :)
Előzmény: Hamburger2 (42159)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42165
Szerinted mennyi esélyem van 100km-en? mint 3 lábú sünnek a 6 sávos autópályán :D

Egyébként nagyon izgalmasnak hangzik. Erre csak katonák jelentkezhetnek? hol lehet utánanézni (mindjárt tolok egy google-t rá).

Magam miatt akarom teljesíteni a felvételi követelményt (nem az alsó határt hanem ami a Felderítőkhöz kell) és nem a sereg vagy más elvárásai miatt :) De köszönöm!
Előzmény: Hamburger2 (42160)
Gyöki II Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42164
Előzmény: Schaumari Gyüttment (42161)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42163
Sok sikert minden indulónak! Ez egy igazi férfias dolog!!!!! Agyban, szívben teljesen ott kell lenni! HAJRÁ!!!!!!!!
Előzmény: Hamburger2 (42153)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42162

Üdv!

OFF

A nickedből következtethetünk a lakhelyedre? Mert akkor majdnem földik vagyunk...

ON

Előzmény: Schaumari Gyüttment (42161)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42161
Biztosan volt már, de belinkelnéd, mik a teljesítendő szintek, elvárások (fizikai, egyéb)? Köszi!
Előzmény: Hamburger2 (42160)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42160

Egy kis biztatás Shadnak (is!). Ha - véletlenül - egyik felmérési szám nem sikerülne, akkor van még rá 6 hónapod, hogy teljesíteni tud a szintet. Természetesen ez csak egy "mentőöv". Végre rájöttek, hogy nem a bevonulásnál cél a szint, hanem adni kell rá időt, hogy fejlődjön a katona. Mindenesetre nem a seregnek kell, hogy karbantartsa magát az ember, hanem önmagának!!! Úgy hogy elvárom Shad-tól, hogy már a felméréskor 360 pontot tudjon teljesíteni! :))

Ezért jó a K100 is. Felmérheti az ember, hogy mit bír!

Előzmény: Schaumari Gyüttment (42158)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42159

Szép dolog az akarat! Shad! Fekvőtámasznál ne tökölj a térdeléssel. Minden nap nyomjál 5-tel többet! :)

Mondtam már? Debrecen, Tócóskert (A HÉLIKER-nél lévő téren) Szt. László napi rendezvényünk 06.27-én. A felderítők is ott lesznek! :)

Kinizsi 100-as: 100 km-es teljesítménytúra Békásmegyer és Tata között némi heggyel spélkelve. Szintidő 24 óra. Egy fajta erőpróba. De főleg akarat és ész kell hozzá!

Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42158
Hát igen, te magad kell hogy tudd, mi a jó neked...

De szerződésesként, ha jól tudom (civil vagyok, még sorkatona se voltam), gyakorlatilag közkatona leszel, minimális fizetéssel, ez tényleg jó lesz neked?

És miért ne vennének fel? Gondolom, maximum a fizikai alkalmasságin lehet elhasalni, de ahogy elnézem, arra nincs sok esélyed :-)

Engem érdekel, hogy haladsz az üggyel, szerintem másokat is, szóval ne fogd vissza magadat itt a fórumon. :-)
Előzmény: Törölt nick (42157)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42157
Igen, belevágok. Nagyon sok jó tanáccsal láttak el (elsősorban Hamburger) és természetesen a legtöbb ember próbál lebeszélni, de úgy gondolom nálam jobban senki nem tudhatja, hogy mi a jó nekem.

Szerződéses katona leszek ha felvesznek viszont sok olyan tanácsot is kaptam amivel most már mérlegelni fogom, hogy hova menjek. Nem fogok elmenni lövésznek amíg van más lehetőségem (és azért úgy tűnik van). Ha most nem sikerül, megpróbálom legközelebb addigra több időm lesz. Mindenképpen fogok szólni, hogy miként alakulnak a dolgok.

Minél többször gondolok rá, annál jobban érzem magam elkötelezve a cél iránt.

Üdv,
Shad
Előzmény: Schaumari Gyüttment (42156)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42156
Szia, köszi az infokat, ezek szerint belevágsz? És pontosan mibe is, szerződéses katona leszel vagy micsoda?

Bocs a kíváncsiságért, de könnyen lehet, hogy hasonló cipőben járunk (sok szempontból), épp ezért nagyon érdekel, mire jutsz.

üdv
Előzmény: Törölt nick (42155)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42155
itt vagyok :)
11-én megyek vissza az irodába a papírokkal, 22-23 tesztek.

Napi 5km-t futok (bár kedden 11 lett belőle), egyelőre a fekvőtámasz nem megy. Próbálom a kyoban eltanultak szerint erősíteni az izmokat (térd a földön) és két hét szabin vagyok a teszt előtt, szerintem ki sme fogok mozdulni a konditeremből. A felülés ok. Már ledobtam 3 kilót és még 4 hátra van. És a Felderítőkhöz adtam be végül, de ez a része egyelőre nem tudom még, hogy hogy megy vagy mennyit számít.

Az álláspontom nem változott ha esetleg ez volt a kérdés :)

Mi az a Kinizsi 100?

Shad
Előzmény: Schaumari Gyüttment (42154)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42154

Szia Hamburger!

Nem tudod, véletlenül, mi lett Shad2000-rel, mire jutott a megbeszélésen?

Engem érdekelne, persze csak ha publikus.

Köszi, üdv

S.Gy.

Előzmény: Hamburger2 (42153)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42153
Holnap Kinizsi 100-as. Jön valaki?
Plieur Creative Commons License 2009.05.22 0 0 42152
Hmmmm...csak nem Merci buszok amelyeket az irániak Irannational név alatt gyártották?
Előzmény: Atis57 (42150)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42151

Szervusz!

Willyst már nem láttam. Ilyen Mercédesz - buszok még rohangálnak arrafelé az utakon. Roncsban csak ZIL-buszokat láttam. :)

Előzmény: Atis57 (42150)
Atis57 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42150
Szia!
és ilyeneket láttál még?ezeket még használták 80 ban.
Előzmény: Hamburger2 (42149)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42149
A T-34-est én már nem láthattam, mert az előző PRT már begyűjtette, mint ócskavasat. :( Nagy "roncsimádó" vagyok. Az a kép egy kollégámtól van, viszont a másik kettő az enyém. Van még pár (száz) hasonló kép.
Előzmény: Atis57 (42141)
Atis57 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42148
szia!
gondoltam,
sokan viszont ezt komolyan gondolják---pedig a helyzett más...
Előzmény: Plieur (42147)
Plieur Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42147

Humornak szántam....:)))

A

Előzmény: Atis57 (42144)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42146
"Gyanús hogy 3 hónap a kezelésedben és az afgán átalakúlna:)

Kb. így :" - Koszonom a megelolegezett bizalmat! :-D

Előzmény: Plieur (42139)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42145

Passz!

Altalaban a fedezekuk oldalanak tamasztva lattam a fegyvert vagy amikor szeken uldogeltek az olukben tartottak!

A privat cegek szolgalataban alloknal viszont jol karbantartott fegyverek voltak!

Leginkabb szerb M70-esek iraki licenszvaltozatai!

Előzmény: Plieur (42143)
Atis57 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42144
szia!
ez szép lenne-DE CSAK mese!!
A 9 afgán törzs bármelyike "büszke Harcos", nem engedi magát átformálni,--követem apáink hagyományát!--
de egy ilyen kiképzőból hamar lessz keritésdisz--vagy lovaspoló labda!
Plieur Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42143

Vajon mire használhatták....

Előzmény: Kavics78 (42140)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42142
Hát kérem, ez igen látványos fejlődés.
Atis57 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42141
szia!
köszi.. saját felvétel?
Előzmény: Hamburger2 (42105)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42140

Azert maniam mert en erre gondoltam a fenykepek alapjan!

Nagyon sok "afgan" fegyveren latni, hogy szandekosan el van tavolitva  a feluletkezeles!

Irakban sem voltak igy lecsufitva a fegyverek pedig azoknak aztan tenyleg mostoha soruk volt!

Lattam olyan AKM-et aminek a tarjabol hianyzott egy darab (mugyanta tar kozeptalyon tores kovetkezteben lyuk)!

Előzmény: Mud Rider (42138)
Plieur Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42139

Gyanús hogy 3 hónap a kezelésedben és az afgán átalakúlna:)

Kb. így :

:))))))))))))))))))))

Kopik, de fényesedik is alapon:)))))

Előzmény: Kavics78 (42137)
Mud Rider Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42138
Ez az EU komform játszótét helyi változata.

Egyébként miért mániád, hogy lesúrolnának mindent?
Nem mosómacik, hanem afgánok.

A rozsda és az időjárás eszedbe sem jut?
Előzmény: Kavics78 (42137)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42137

"Kíváncsivá tettél, te honnan tudod hogyan kopik az AK a hegyi pásztorok kezei között?" - En csak azt tudom, hogy az en csuzlijaim valamiert nem kopnak!

Amugy valaki berakott ide egy kepet:

Dik ma lesikalva!!

Na lassuk csak! Ha ennek a 11 evesnek adnak lesikalni egy komplett T34/85 tornyot agyuval akkor a kalasnyikovokat vajon hany evesek suroljak?

Tippem a 3-4 eves korosztaly, gondolom ez van ovi helyett nekik! :-D

Előzmény: Mud Rider (42135)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42136

Leszarom!

A lenyeg, hogy megertsek amit "hablatyolok"!

Előzmény: Mud Rider (42135)
Mud Rider Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42135
Kíváncsivá tettél, te honnan tudod hogyan kopik az AK a hegyi pásztorok kezei között?

És just for the records:
A Where is the civilian contracts helyesen:
A, Where are the civilian contracts?
B, Where is the civilian contract?
Előzmény: Kavics78 (42106)
belic Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42134
Hello!

Nem maradt le a smiley?
Könnyebb a famarkolatot gyártani, mint a műanyagot?

Keveset igen.

Bel
Előzmény: Mud Rider (42132)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42133
Mud Rider Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42132
Nem maradt le a smiley?
Könnyebb a famarkolatot gyártani, mint a műanyagot?
Előzmény: swordmanus (42101)
swordmanus Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42131
Üdv!
Némedi Laci le is rombolt mindeféle mítoszt.
Az index lopott egy képet a netről. Ennyi. Rossz helyről ráadásul.
Előzmény: Kavics78 (42126)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42130
Van bizony mit segíteni! Sokan számítanak rád! ;-)
Előzmény: Hamburger2 (42124)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42129
Zip off!
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42128

Azert mer sikalas utan lekente fekete korlatfestekkel valaki attol meg a masik maradt lesikalva!

Nem letezik hogy ilyen szar a feluletkezeles!

Előzmény: Hamburger2 (42124)
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42127

http://aplikace.isvav.cvut.cz/projectDetail.do?rowId=OSVTUO2007001

A koltsegeknel az angol verzional van a hiba szerintem, ott tessek visszakapcsolni csehre. Amugy ez even tervezik befejezni a fejlesztest. Nem lennek meglepve, ha nagyon gyorsan elterjedne, pontosabban ha megprobaljak az izraeliek, es az amerikaiak gyorsan megvasarolni az elvet, vagy egyszeruen ellopjak.

Udv.

Előzmény: M.Zoli (42123)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42126
"Az USA eredetre csak a szereléksínek utalnak" - eppenseggel itt viszont ott a pont a swordmanusnak! UI. azt egybol levagta, hogy a cso hosszabb es szimpla ismetlove van alakitva! A problemam nekem a zsoldos sztorival volt!
Előzmény: Plieur (42125)
Plieur Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42125

No várjunk csak egy kicsit.

Az USA eredetre csak a szereléksínek utalnak, amelyeket viszont meg lehet rendelni Pakisztántól Indiáig mindenhonnan. De maga a fegyó lehet egy "Made in Khyber Pass" kópia is...

A contractor meg el is adhatta:))))

Előzmény: Kavics78 (42084)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42124
Pedig a fegyverét homokkal fényesítő egyszerű afgán paraszt gondolata valóban népmesébe illő! :)) Már el is képzeltem, hogy egész nap guggol az út szélén és közben ..... :)) Na jó, én is befejeztem. Elvégre volna mit csinálnom, mint ..... :))
Előzmény: Kavics78 (42121)
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42123

Udv.

Mivel megszollitattam.

A forumon jelenlevo emberek nagy resze szerintem szinten feltette mar maganak a kerdest. Viszont jelen esetben senki sem hozakodott elo a hianyzo civil megrendelesekkel kapcsolatban, csak te. Ugyanis nem ez volt a tema, es valojaban az is csak mellekesen kerult elo, hogy a Currus kapott ellentetelezest a harckocsik felujitasaert ( inkabb ugy mondanam, hogy hadra foghato szintre emelesert ). Most ezt akarod cafolni? Keress ra gugliban, en is ujsagban olvastam annak idejen, csak meglesznek a cikkek a Currusnak adott megrendelesrol.

Azt senki sem vitatja, hogy az annak idejen nagyszajuan reklamozott oriasi civil megrendelesekrol inkabb hallgatnak, mert meg is maradtak nagyszaju kijelentesek szintjen.

Udv.

Előzmény: Kavics78 (42113)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42122
A használt az "használt", kedves Kavics! Csupán egy kép, hogy tisztázzuk az előítéleteidet a fegyverét homokkal dörzsölő átlag afgán állampolgárról. Mert gondolom, hogy aki egy ilyen roncsot így "feltuningol", az már csak adott voln arra is, hogy jobban csillogjon! :))
Előzmény: Kavics78 (42120)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42121

Kosz! :-D

Abba is fejezem!

Csak a nepmesek csirajaban elfolytasa vezet engem!!

Előzmény: Némedi László __ (42119)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42120
Nalatok ez jelenti a hasznalatot?
Előzmény: Hamburger2 (42112)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42119
engem nem igazán érdekel miről vitatkoztok, én csak hoztam a képet (és a tényeket) :))
Előzmény: Kavics78 (42110)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42118
Itt csak Te beszéltél civilekről! :)
Előzmény: Kavics78 (42113)
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42117

Udv.

A csehek fejlesztik a sajat aktiv vedelmi rendszeruket harckocsikra, es PSZH-kra. OT64-eseken mar teszteltek, ugyhogy a Pandurokon is lehetlesz hasznalni. Meg persze a T72-eseiken. Amugy elegge meggyozonek tunt. A nyillovedekek atuteset sikerult redukalniuk kb. 15 %-ra, a PG 7V-ket meg egyszeruen kiutotte. Amugy az elvet levedettek. Tessek keresni arra, hogy EFA.

Udv.

Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42116

Na tessek! :-D

Meg is van a zsoldosunk! :-D

Előzmény: Némedi László __ (42114)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42115

Valoban masrol beszelunk!

Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42114
viszont a pasas, akié a fegyver TRGuy nocknevű emberke, aki USA-ban Concord, NC-ben él :)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42113

Keves!

Where is the civilian contracts?????

Előzmény: M.Zoli (42109)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42112
Egy szép "tuningolt" és nem mai darab! Fényesítésnek nem sok nyomát látom, csak azt, hogy erősen "használt". :)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42111

Szamomra ez elkepzelhetetlen!!!!

De tenyleg!

Előzmény: Hamburger2 (42108)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42110

Erdekes nem latom hogy:

"elvesztettem afganisztanban , szeretnem visszakapni, ha valaki latja kerem a ********** ***-tel szamon este 6 utan keressen!

jelige: amerikaizsoldos"

Előzmény: Némedi László __ (42103)
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42109
Nekem 4.5millio $ remlik, marmint, hogy ennyit kapott a Currus a zUSA-tol.
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42108
Már megint érdekes képzelgéseid vannak. Nézd már meg a másik fórumra feltett képeket afg-i AK-król! Egyébként elárulom Neked, hogy hallgató koromban olyan ifrabakos AMD-m volt, ami még ennél is fényesebb volt. Semmi homok-dörzsölés. Csupán velem egy korú volt és rendszeresen használták! :)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42107

Teljesen másról beszélünk. Én nem állítottam, hogy betörtünk az iraki piacra. Annyit mondtam, hogy az iraknak "ajándékozott" magyar T-72-eseket felújító magyar cég pénzt kapott a munkájáért, méghozzá nem a magyar államtól!!!!

Én nem vonom kétségbe azt, amit mondasz, Te viszont kétségbe vonod azt, amit én mondok! :) Kis provokátor! :)

Előzmény: Kavics78 (42104)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42106

Igen, megneztem.

Ezenkivul ahogy en latom az atlag afganisztani lakos ha a karmaiba kaparinthat egy fegyvert fog egy marek homokot es elkezdi vele dorzsolni de izibe hogy "szep fenyes" legyen (ti. az egyszeru hordastol nem kopik ennyire)!

Előzmény: Némedi László __ (42102)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42105

Itt keresett valaki képeket afg-i roncsokról?

Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42104

"Te most ennyire tájékozatlan vagy, vagy csak teszed? Szerintem egyszerűen utánaolvashatsz!" - Szerintem meg te teszed, hogy nem erted mirol beszelek!

Nem latok magyar cegeket irakban utepitesen, csatornaepitesen (szukseg van ra), eromuepitesen, stb.

Ugyanigy nem latok afganisztanban! Pedig lenne ra igeny, csakhat ugye ahhoz hogy valaki elnyerjen valami contract-ot arrafele kene nemi kormanyzati hatszel (marmint USA kormanyzat reszerol!

Előzmény: Hamburger2 (42097)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42103
és itt a kép forrása :)))

link

(csak rákerestem a google képkeresőben a "my amd-65"- re :)))

link (2. oldalon volt a kép)
Előzmény: Némedi László __ (42102)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42102
megnéztétek a kép hátterét:
(egy kanapé letakarva egy szövetdarabbal... ...hát az biztos, hogy nem afganisztánban készült hivatalos kiállításon. Ez egy magán felvétel egy magán lakásban...)
Előzmény: swordmanus (42096)
swordmanus Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42101
Megfejtés: amikor elfogyott a műanyag markolat, akkor ráálltak a kisebb tételben is gyártható bükkre.
Előzmény: Törölt nick (42098)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42100
Jó lesz az "egyszerű" fának is! A famarkolatos AMD-ket 2007-ben osztották ki az amik. Szerintem van ilyen képem fent Sword oldalán.
Előzmény: Törölt nick (42098)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42099

Nekem a cikkből az jött le, hogy ez is csak egy szenzációhajhász "tényfeltáró" híradás egy olyan személytől, akinek halvány fogalma sincs arról, hogy mi folyt afganisztánban az elmúlt 30-35 évben. Arról meg főleg nem, hogy mi lehetett ott előtte! :) Nem véletlen, hogy az amerikai szds. nem lepődött meg semmin! Ő már valszeg régebben ott lehet, mint a riporter!

Bizonyára nem tudja, hogy amikor a tálibok kerültek hatalomra, akkor a korábbi kormányhadsereg komplett dd-inak felszerelése tűnt el "nyomtalanul". Beleértve a nehézfegyverzetet is. Talán az sem véletlen, hogy nem kell ahhoz nagyon megerőltetni magadat, hogy összeszedj jöttedben-mentedben pár tucat UXO-t.

Előzmény: swordmanus (42096)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42097
Te most ennyire tájékozatlan vagy, vagy csak teszed? Szerintem egyszerűen utánaolvashatsz!
Előzmény: Kavics78 (42094)
swordmanus Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42096
Olvastam az eredeti cikket. ÉS?
A vita arról szólt, hogy az indexes képen lévő AMD mi. Meg honnan.
Nem vitattam, hogy valóban került segélyből is AMD a táliboknak.
Vagy te láttál olyan NY timesos képeket is, amit én nem? Érdekes, az indexes AMD kép nincs a nyt honlapján. Pedig a google-val rákeresve a szóra teljesen korrekt képeket talál. Meg információkat. Tehát az általuk csatolt képet bányászni kellett valahonnan.
Előzmény: Kavics78 (42091)
swordmanus Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42095
Mester, köszönöm az észrevételt. Megkérlek, segíts:
e-mail, melyben link, és a helyes felirat. Ígérem, javítom.
Zsoldosos: mert akkor szted honnan?
Előzmény: Kavics78 (42089)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42094
Ezt ugye nem mondod komolyan!
Előzmény: Hamburger2 (42092)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42093

Uhum! :-D

De tenyleg!

Előzmény: Hamburger2 (42090)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42092
Márpedig az irakiaknak adott "ajándék" T-72-esekért is kaptunk. Mármint a felújítást végző cég!
Előzmény: Kavics78 (42087)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42091
Előzmény: swordmanus (42088)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42090
Mondd, Te folyamatosan ilyen rossz hangulatban leledzel? Nem fáj ez Neked? Szerintem már kóros eset vagy! De ha így érzed jól magad, akkor csak nyugodtan! A Te bajod! :)
Előzmény: Kavics78 (42087)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42089

"- egy illusztrációról volt szó, amivel az index cikke azt akarta bizonyítani, hogy lám hova megy a magyar segély. A képen látható eszköz nem segélyből való." - Ja, viszont ezt a "zsoldos"-os sztorik kar volt kitalalnod!

Ne menjel el trutykoba mert mindenki ki fog rohogni!

Az oldaladon levo kepeket meg jo volna ujranezni es ujrafeliratozni nemelyiket!

Előzmény: swordmanus (42088)
swordmanus Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42088
Üdv!
Na akkor nézzük meg pontról pontra.
- egy illusztrációról volt szó, amivel az index cikke azt akarta bizonyítani, hogy lám hova megy a magyar segély. A képen látható eszköz nem segélyből való.
- tény, hogy magyar segélyből való fegyvereket is szereztek a rossz fiúk. Erre már korábban is publikáltunk fotókat. Olyat ami bizonyít, nem pedig cáfol.
Tehát a cikk az igazságot olyan bizonyítékkal igyekszik alátámasztani, ami annak cáfolata.
Tegyük hozzá, hogy a tálibok vagy innen vagy onnan, de mindenképp kerítenek fegyvert.
Továbbá: 20 ezer gépkarabély gyakorlatilag felfogható lenne ingyenes termékmintának, ha lenne még fegyvergyárunk, ami gyártja.
Más kérdés, hogy Szekeres szerint idehaza már csak 50 ezer van. Ez remélem, veretes marhaság. Ha igaz, akkor ki a felelős...
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42087

"Lehet, hogy még valamennyi pénzt is kaptunk értük a közvetítőtöl?" - KIZART!

"Ha egy kicsit cinikus és elvakult akarok lenni, akkor ezt felfoghatnánk "reklámként" is!?" - Ezt a reklamot tudod hova teheted! :-D

"Ezt a fajta felfogást kéne már megértenünk!" - Szerintem meg nekik kellene megerteni valamit de surgosen! Mindegy, tutujgassatok csak oket!

Előzmény: Hamburger2 (42086)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42086

Szervsz Kavics!

Mondok én Neked valamit: Ezen az alapon felesleges nekik bármit is adni, mert annak jó része a korrupt és helyi szokás szerint ide-oda álló állami tisztségviselőkön és alkalmazottakon keresztül úgyis megfordul az ellenállóknál is. Legyen szó pénzről, fegyverről, rádióról, járművekről, stb. Ez ott "így szokás"! Ezt a fajta felfogást kéne már megértenünk!

Egyébként közvetlenül nem az afgánoknak adtuk. Afg-ban az amerikaiak osztogatták a magyar AMD-ket! Lehet, hogy még valamennyi pénzt is kaptunk értük a közvetítőtöl? 

Ha egy kicsit cinikus és elvakult akarok lenni, akkor ezt felfoghatnánk "reklámként" is!? Miért nincenek a zsákmányolt fegyverek között M4-esek és M16-osok? :)

Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42085

Nekem egy dolog jött le belőle igazán: Nem akarta különösebben szépíteni a helyzetet. A riportert én is utálom!

A porosz-orosz abban a szövegkörnyezetben hangzott el, hogy porosz-orosz iskolarendszer, ahol folyamatosan vizsgázni kell! :) Az nem ugyanaz, mint az orosz - porosz katonai vezetésszemlélet! :) Ez is mutatja, hogy milyen úttörő volt a maga korában a porosz hadsereg!:)

Egyébként figyelted, hogy mivel és hogyan indokolta a szolgálati kultúraváltást? Valahol "valamit" olvashatott! ;)

Előzmény: Némedi László __ (42082)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42084

Felesleges volt odaadni azt a rakas AMD-t! Abba az orszagba minek meg tobb fegyver? Kuldtunk volna inkabb 20000 kiflit!

Amugy a lefoglalt AMD-k biztos hogy nem "vmi zsodos megvette otthon, és kivitte magával, majd elhagyta" fele mese szerint kerultek a Talibokhoz (utolag is MUHAHAHAHAAAAAA :-D ) .

Lefoglalt AMD-65-ok

Ezek ugyan nem modositott cuccok!

Előzmény: swordmanus (42081)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42083
Vagy egyszeruen csak ilusztracio!
Előzmény: swordmanus (42081)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42082
MTV videotarban

itt megtekinthetitek az interjút...

hát...

1. utálom ezt a riportert, mert saját maga jólértesültségét szokta reklámozni, így nem kérdez jókat, hanem maga akar szerepelni/válaszolni
2. most először hallottam azt, hogy a modularitás azt jelenti, hogy tartunk egy kicsit ebből-abból, és ha kell felfejlesztjük naggyá (pl harckocsizók).
3. semmi lényegeset nem mondott, és nem volt meggyőző abban, hogy eladja a honvédséget (ezen a szinten ugye kb már ez a feladat :)))
4. új robot is lesz Afganisztánban?
5. az talan átjött, hogy alig van katonánk, még ha a 8ezer egy kicsit overstatement is :)))
6. kedvenced (Hamburger) is elhangzott (porosz/orosz - angolszász iskola) :)))
Előzmény: Hamburger2 (42078)
swordmanus Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42081
Na, látszik nem voltam itt tegnap.
megfejtem nektek: ez egy USA civil fegyver. Öntöltő csupán, és hosszabbított a csöve. Tehát gondolom, vmi zsodos megvette otthon, és kivitte magával, majd elhagyta. Amúgy AMD-65, módosítva. Eredeti csőhosszal és elsütőszerkezettel nem is lenne rossz.:-)
Előzmény: Törölt nick (42066)
Plieur Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42080

Jelentem az M1-en láttam...

Mint kivülálló nem kommentálok.:)

Előzmény: Hamburger2 (42078)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42079
Az errol keszult filmet bemutattak? Halott/elfogott ellenseg, megszerzett dokumentumok miegymas.
Előzmény: degenerator (42076)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42078
Láttátok a ma reggeli interjút az M2-n Tömböl vezds-sel?
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42077
Keresd vissza és idézd! :)
Előzmény: degenerator (42076)
degenerator Creative Commons License 2009.05.21 0 0 42076
"25 perces tűzharcban visszavonulásra kényszerítették a támadókat"

ki is volt az, aki azt mondta ebben a topikban, hogy rálőttek a katonáinkra, azok meg elrohantak?
Előzmény: Hamburger2 (42072)
Plieur Creative Commons License 2009.05.20 0 0 42075
Előzmény: Némedi László __ (42057)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.20 0 0 42073
"Minden katonának meg kell értenie, hogy ő a társadalom szerves része, és tudatosítania kell magában, hogy egyenruhát viselni többet jelent: mi nem egyszerű munkavállalók vagyunk, hanem a hazát szolgáljuk, ha úgy tetszik, erre tettük fel az életünket."

Büszke vagyok ,hogy ilyen elöljáróm is van!
Előzmény: Hamburger2 (42072)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 42072
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 42071
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 42070

Sok rendőr magyar AMD-vel a kezében állt át az ellenállókhoz. Olyan is előfordult már, hogy komplett rendőrőrsök, sőt nagyobb rendőr - kötelékek álltak át egyenruhástul, fegyverestül, járművestül, lőszerestül, stb. Mint ahogy az sem ritka, hogy a rendőrök üzletelnek a fegyverekkel! Tehát egyáltalán nem meglepő, ha az ellenállók oldalán magyar AMD-k is megjelennek, amelyek egyébként elég népszerűek az afgánok körében, mert megbízhatóan működnek a mostoha körülmények között is. Olyanra is volt már példa, hogy magyar katonákat majdnem magyar AMD-kel vettek tűz alá afgán rendrőrök.

A cső kivételével én AMD-re tippelnék. Egy elég jó kis tuning mindenfajta gyári kiegészítőkkel. Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy csövet is cseréltek volna rajta. A csőszájféket könnyű kicserélni (Az AMD csőszájféke népszerű hatásossága miatt!), de én a váltámaszt is magyarnak nézem. Ott viszont nem egyszerű a tok megoldása!

Előzmény: Törölt nick (42068)
Mud Rider Creative Commons License 2009.05.20 0 0 42069
nekem nem jelennek meg a NY Times képei.

Egyébként érdekesek a kommentek.
PL: This would be shocking if it wasn't so typical.

Hát igen, nincs új a nap alatt, ezt csinálták a szovjet megszállás alatt is.
Előzmény: Törölt nick (42068)
Mud Rider Creative Commons License 2009.05.20 0 0 42067
Elég vacak a kép, alig látszanak a részletek, amik ezt eldönthetnék.
Előagy nyilván mod.
Hanem a válltámasz nem tűnik ívesnek, az AMD-65 meg olyannal bírt.
Azaz, lehet copy is.
Vagy egy airsoft holmi.
Előzmény: Törölt nick (42066)
mcpie Creative Commons License 2009.05.20 0 0 42065

"
szerintetek ez milyen osztályú UBOOT?"

WHALE osztályú. :))

Előzmény: Atis57 (42064)
Atis57 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 42064
Sziasztok!

szerintetek ez milyen osztályú UBOOT?

más:
Afganisztánban vannak még kilőtt/kiégett orosz roncsok??
ha esetleg kép is lenne....
Előzmény: Hamburger2 (42061)
Gerginho Creative Commons License 2009.05.19 0 0 42063
Németek? Nem volt teljesen egyértelmű.És nincs valami info hogy mikor akarnak digitális egyenruhát bedobni a honvédségbe?Olvastam hogy volt szó itt új rohamsisakról is,az elvileg mostanság lesz rendszeresítve nem?
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.19 0 0 42062

Ha a "kézfogós" kép bal oldali pacsizós katonájára gondolsz és a háttérben álló fényképészre, akkor azok németek. A szintén hátsó és sisakos katona sisakja se új már. Azok a sisakok legalább 5 éve ott vannak Afg-ban.

Hamburger

Előzmény: Hamburger2 (42061)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.19 0 0 42061

Konkrétan melyik képre is gondolsz?

Előzmény: Gerginho (42060)
Gerginho Creative Commons License 2009.05.19 0 0 42060
Észrevettem egy képen a honvedelem.hu -n,  hogy új egyenruha van afgánban már nekünk?Meg láttam ujabb fajta rohamsisakot is.
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.05.19 0 0 42059
Szia Shad2000!

Kíváncsi lennék (és sztem nemcsak én...), hogy mire jutottál a hadkiegen.

üdv,
S.Gy.
Előzmény: Törölt nick (41508)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.18 0 0 42057
A közelmúltban került levéltári őrizetbe a Magyar Légi-közlekedési Vállalat, a MALÉV iratanyaga. Az 1945 utáni időszakot több közlekedési vállalat fondja is reprezentálja, a már említett MALÉV iratain kívül.

Közlekedési és hírközlési vállalatok

1836, 1846–1991, 2006; 94 fond, 1729,71 ifm (!!!!!!!!!!!!!!!!!!) :))

link erre az infóra
Előzmény: Törölt nick (42055)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.18 0 0 42056
így van, de ez alapján lehetetlen hogy tízezres lenne, az akkori minisztériumi repülések száma :))
Előzmény: Törölt nick (42055)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.18 0 0 42054
na még annyit érdekességként:
1932: össz repülő menetek száma: 2.288 ebből 5 kényszerleszállás
1933: 2.579 3db
1934: 2.376 12db

2005: 58.234 ???db
Előzmény: Némedi László __ (42053)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.18 0 0 42053
ennyit tudok segíteni:

1932-ben az össz szállított személyek száma: 6.439
1933: 7.565
1934: 8.179

2000: (érkező+induló): 4,7 millió utas
2005: 8 millió utas
Előzmény: Törölt nick (42052)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.18 0 0 42051
levéltár?
Előzmény: Törölt nick (42048)
Sgt. Elias Creative Commons License 2009.05.18 0 0 42050
Az utóbbi pár naphoz én is hozzátennék valamit - az itt feszegetett problémák nem annyira újak, már a Hagakuréban is szó van róluk. Ki-ki találhat hasznos gondolatokat a következő történetben:

"...Mivel akkoriban megalázott, hogy alacsony rangú szamurájként lenéztek, éjjel-nappal arra törekedtem, hogy rájöjjek, hogyan igyekezhetnék a leginkább a szolgálat alatt. Ezekben a napokban minden este felkerestem rezidenciáján Gorózaemont, hogy meghallgassam tanácsait. Ez addig tartott, amíg Gorózaemon egyik este a következőket nem mondta: "Az öregek azt mondják, hogy akit vonz a hírnév és a vagyon, az nem csatlós. De az sem, akit nem vonz. Ezen komolyan el kell gondolkoznod." Mélyen elgondolkoztam ezen, és hirtelen megláttam az előttem lévő, járható utat. Gorózaemon arra tanított, hogy a csatlós legmagasabb rendű szolgálata az, hogy amikor szükséges, a birtok biztonsága érdekében panaszt tesz urának. Ezért a célért az embernek el kell érnie a miniszteri rangot, ahelyett, hogy a hierarchia legalján maradna. Meg vagyok győződve arról, hogy nem saját hírnevünk és vagyonunk miatt kellene az előléptetésre törekednünk, hanem ezért a legmagasabb szintű szolgálatért. Ekkor határoztam el, hogy életemben miniszter leszek.

Akit még fiatal korában gyorsan magas beosztásba helyeznek, mindig bebizonyítja, hogy használhatatlan. Ezért aztán látástól vakulásig, keserű könynyeket ontva és vért izzadva azért szakadtam meg a munkában, hogy ötvenes éveimre megállapodottá váljak. Ezt a Kakuzó Iskola elvének nevezik.

Teljes szívvel végzett erőfeszítéseim ellenére azonban a nagyúr elhunyt, mielőtt elnyerhettem volna a miniszteri beosztást. A nagyúr halálakor végül is kiderült, hogy a legmagasabb rangúak nemtörődöm emberek, és személyük szégyent hoz a néhai nagyúrra - így aztán az lettem, ami vagyok.

A dolgot jobban meggondolva egy bizonyos értelemben nem tudtam megvalósítani végső célomat, hogy miniszter legyek, a másik szerint viszont szenvedélyes törekvéssel teli éveim összehasonlíthatóak azzal, mintha elértem volna. Igaz, ha az ember egyszer kitűz valamit maga elé, akkor el tudja éri régóta dédelgetett célját. "
Mud Rider Creative Commons License 2009.05.18 0 0 42049
Mindig jó (lenne) ha az elmélet szakemberei egy kicsit a való világgal is ismerkednek :)

Még ha PolPot át is esett a ló túloldalára e témában is.
Előzmény: Hamburger2 (42020)
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.18 0 0 42047

Udv.

Az utobbi par nap irasaihoz.

Azzal, hogy irsz nyilt forumra eleve vallaltad, hogy olyanok is "papirra" kerulnek,amik negativan befolyasolhatjak elomeneteled.

Bizom benne nem erted felre fenti megallapitasomat, mindossze csak tenyt kozoltem.

Amugy a tobbihez. Sok mindent nem tehetek hozza, csak nemi mostani privat tapasztalatot. Mar masfel hete szivom a fogam, mivel matekoztam 1 percet. Elvegeztem egy szamitast, ami befolyasol tobb heti, havi tervezo munkat. Talaltam egy hibat 2 hettel hatarido elott, aminek koszonhetoen at kellett tervezni az egesz szerkezetet. Mivel jelen esetben a koncepciot nem mi (nem en csinalom ), ezert csak jelezhettem feljebb hogy hiba van. Megtettem, hibat elharitottak, csinaltak helyette ujjabbakat. Olyan jellegu, hogy foglalkoztat a gondolat, hogy adom-e hozza egyaltalan a nevem, mivelhogy a kesz rajzokon az en nevem fog szerepelni, mint aki elkeszitette a rajzokat. Termeszetesen az ujjabb hibakat is jeleztem felfele.

A hiba olyan jellegu, hogy szerencsetlen esetben nyugodtan ra lehet fogni, hogy miert repult valaki akaratan kivul 61 metert fuggoleges iranyban, ernyo nelkul. A valasz amit kaptam, arrafele, ugyis ritkan jarnak. Elegge megrendult a hitem a feljebbvaloim hozzaallasaban, bar hozza kell tennem, hogy nem ismerek minden reszletet, es ezert lehetseges, hogy van olyan ok, amiert egyszeruen nem lehet ezt a hibat elharitani. Szoval lehet, hogy nincs mas megoldas, en nem tudom, csak azt, hogy a jelenlegi allapot nem jo. Lehet az a vege, hogy a megrendelo kiszurja, es akkor termeszetesen nekem ( nekunk ) kellesz elvegezni a javitast gyilkos hataridore, es teljesen nyilvanvalo, hogy megprobaljak majd a hibat ram ( rank ) haritani, mint ahogy az mar elofordult maskor is.

Mindez nem jelenti azt, hogy ne adnanak a velemenyemre, es ne fizetnenek meg. A velemenyemet kikerik, amikor arra van szukseguk, es figyelembe is veszik, ahogy elofordult mar masszor is.

Egyszeruen van egy rendszer, benne sok hibaval, es kenyszerpalyakkal. Megvannak a benne levo embereknek ( ahogy nekem is ) a mozgastere, a lehetosegei. Es sokszor nem a szandekon mulik a vegeredmeny, es azt sem mondhatom, hogy a szandek hianya okazna nalunk az esetlegesen elofordulo hibakat. Megis megtortennek, mint a fenti peldaban.

Ezt vedd ugy, hogy nyujtottam neked, es a forumtarsaknak egy peldat, a sajat teruletemrol, amivel azt szerettem volna szemleltetni, hogy a rendszerek sajat tehetlensegek folytan hogy kepesek hibakat produkalni, es az egyes embereknek mekkora beleszolasuk lehet, illetve nem lehet ebbe. Pl. a jelen helyzetben en megtettem a maximumot a hiba elharitasara, es konnyen lehet, hogy a feletteseim is tobb szintig felfele, errol viszont mar en nem tudhatok, es egyelore megsem lett elharitva.

Szoval ha jol ertelmezem a te mindennapi dillemmaidat, es azt amit irtal, hogy belulrol csak kis lepesekkel lehet javitani, ezt a sajat tapasztalataim alapjan sajnos kenytelen vagyok alairni.

Szoval ki a felelos? A sajat teruletemen a sajat peldam eseteben sem tudom. Konnyen lehet, hogy bizonyos mertekig mindenki. Mindenesetre teszem amit lehet, es betonozom a seggem, mert valoszinu, hogy lesz belole meg biliborulas.

Udv.

Előzmény: Hamburger2 (42033)
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.18 0 0 42046

Udv.

OFF.

OK. Csapunk egy kirandulast a kornyeken. Programot majd egyeztetunk. Mar nekem is van autom, ugyhogy nem vagyok ilyen szempontbol kotve. Addig is, erezd jol magad.:)))

Udv.

Előzmény: Zicherman Istvan (42045)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.18 0 0 42045
Üdv, Zoli.

Sajnos nem vonattal megyek majd Varsóból, így nem tudok leszállni, de még egyeztetünk. AMint túl vagyok az esküvői utazásomon valamely napon, amikor ráérsz, majd átugranék feléd. Mondjuk Hidasig vonattal.
Most örülök annak, hogy kiszabadultam itthonról, mert már bemohásodott a valagom a sok írástól meg könyvtártól.
Igen görbe a mai napom, van itt két gyönyörű polák pányi, és lassan megyünk valahová szétütni a lovak között.:) Próbálom összeszedni minden csekélyke lengyel nyelvtudásomat, egyelőre a csajokkal orosz-ukrán-angol-német-magyar keveréknyelven kommunikálok, de legalább úgy néz ki, hogy nagyon örülnek nekem (magyarán szakadnak a röhögéstől). A ,,Zubrowkát" már kivégeztük. Mostanáig a németeket szidtuk, most a kommunistákra tértünk át, lmég pár feles meg vörösbor és utána majd mehetek a Visztulába késes táncot járni.:)

Na, nem untatom a többieket, mentem nőzni. Csá, meg minden.
Előzmény: M.Zoli (42044)
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.18 0 0 42044

Udv.

Irtam neked levelet, olvasd el!

A lenyeg, ha Kassan keresztul jossz es van idod, akkor allj meg, a tobbi az en gondom. Reggel Hidasban felteszlek vonatra.

Telefonszamom megadtam levelben.

Udv.

Előzmény: Zicherman Istvan (42043)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.18 0 0 42043
OFF

,,De ha elindul a vonat..." :)

http://www.youtube.com/watch?v=zLlf-2ckOdE

ON
Kuruc71 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42042
"Érdekes módon irányítókból soha sem volt hiány! Lapátosból viszont igen. Egyébként ne mérgelődj. Voltak a gáton nyá. tábornokok is teljesen önszorgalomból és civilben! Szerintem ezzel valaki azt akarta reprezentálni, hogy nálunk rendfokozatra, beosztásra és tudományos fokozatra való tekintet nélkül is védi a hazát a két kezével is, ha kell!"

IGEN ! IGEN ! IGEN !

Megtiszteltetés volt velük együtt lapátolni ! Az ilyen események bizonyítják igazam hogy továbra is ha fogyatkozó számban de vannak akikre fel lehet nézni akiket lehet követni.
Előzmény: Hamburger2 (42031)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42041
"Talán az is engem igazol, hogy a ZMNE-s és a minisztériumi kollégák nem töltöttek ott túl sok időt!?"

Bezzeg a tartalékosok ! A MATASZ ! Válogatott egységgel éjt nappallá téve dolgozott a gáton ! :-)))

J Dagain Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42040
Más Hadseregben is végeztek " aknamunkát" :-)))

http://index.hu/video/2009/05/09/aki_lelotte_a_lopakodot2/
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42039
"Néha már Kaviccsal is egyetértek, lehet, hogy öregszem...:(" - Mint mondtad , mindig van lejjebb! :-D
Előzmény: Éhesló (42037)
Plieur Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42038

Tiszteletem!

Mikor várhatjuk a magyar CADA megalakulását?:)))))))

Előzmény: Hamburger2 (42028)
Éhesló Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42037
Hali!
A haraghoz túl régóta ütjük a billentyűket. Szó sincs róla.
Néha már Kaviccsal is egyetértek, lehet, hogy öregszem...:(

Nem volt folt nélkül a HTI nadrágja sem. Ez nem vitás. Az enyém sem. És ez sem vitás.
DE amiről írtam, az a "gépész" terület volt. Ott nem fejlesztettünk sem radart, sem robotrepülőt. Ha mi tettük volna működne.:)
Előzmény: tuzer (42036)
tuzer Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42036

Azért ti se voltatok patyolattiszták. Mikor ahelyett, hogy vettek volna egy kezdősebesség-mérő lokátort, nekiálltatok fejleszteni egyet, a tüzérség és a tüzér tanszékek (akkor még kettő volt) minden erejével és tudásával támogatott benneteket, beleértve a kísérleti lövészeteket is.

Amikor a végtermék a HTI "Akikre büszkék vagyunk" falitáblájára került, de sajnos bizonyíthatóan éktelen szar valami lett belőle (D-20 esetében mért -egyes, vagy kettes tölteten? - 900m/mp feletti kezdősebességet is (teljesen valahol 700 körül van), vérig sértődés lett belőle.

De azért ne legyen harag!

Előzmény: Éhesló (42032)
Éhesló Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42035
Aktív korunkban azt mondogattuk: ott "ártunk" ahol bírunk. Ezt kurucos dühvel tettük és büszkék voltunk (vagyunk) az eredményekre.
De ettől még az értékelése és a hiábavalósága egyértelmű. Akkor is az volt. Azzal győzködtük magunkat, hogy nincs lejjebb már. De mindig volt. Most is van.
Előzmény: Hamburger2 (42033)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42034
"Viszont ezzel a mentalitásoddal kétlem, hogy "helyzet" esetén akár előttem, akár mögöttem (mert akár ez is előfordulhatna!!!) ott lennél! :) " - Remelem nem kerul sor arra, hogy bizonyitsak! :-D
Előzmény: Hamburger2 (42028)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42033

Szervusz Éhesló!

Örülök, hogy legalább akítv korodban hasonlóan gondolkoztál. Egyszer már írtam Neked, de most megteszem még egyszer: Nem érdekes, hogy amíg aktív voltál, addig hasonlóan gondolkoztál, mint én? Aztán amikor kiváltál és nem volt már mit vesztened, akkor azt mondod, hogy akkor másként kellett volna tenned?! Ez utólag akár bölcsességnek is tűnhet, de számonkérni ezt másokon, közel sem az.

Szerintem elég egyértelmű jelenség, hogy ez így alakult.

Meglátásom szerint egy rendszer hibáit belülről csak apránként lehet kiküszöbölni, mert az egyén része a rendszernek. A vezetők ritkán ismerik el, hogy az általuk vezetett szervezet hibásan működiik és ha el is ismerik, mindig vannak, akiknek nem érdekük a változtatás és akadályozzák a változtatni akaró vezetőt is. Az egyén és még a vezető sem tudja a legjobb akarata ellenére sem kivonni magát a rendszer írott és iratlan szabályai alól. Ha megpróbálja, akkor a rendszer kiveti magából. "Egy csapásra" csak kívülről lehet megváltoztatni egy rendszert. Ahhoz viszont nem látok sem szándékot, sem életképes elképzelést, sem erőt!

Előzmény: Éhesló (42015)
Éhesló Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42032
Hali,
a felét leírtam az első bekezdésben: " papírháborús " győzelmek, doktorátusok a "győzelmekért".

A másik fele: a kilencvenes évek közepén eljöttek hozzánk a doktori iskolából agitálni, felvételizzünk a doktori iskolába. A felvételi tárgyak: katpol, hadtörténelem és még pár elképesztő tantárgy volt. Az agyunk elállt, amikor mondták.
Megkérdeztük tőlük melyikük felvételizett mérnöki fizikából, matematikából a dotorátusáért? Egyikük sem.
Nos mi (akkor még költőien ifjú gazfickók) akkor és ott azt mondtuk, hogy majd olyan doktori iskolába jelentkeznénk, ahol a felvételi tárgyak reáliák lesznek (matek, fizika stb.) és az iskolát olyan hadmérnökök vezetik, akik hadmérnökként, mérnöktudósként teljesítettek valamit. Ilyenek azóta sem nagyon jöttek hozzánk, bár később páran közülünk is próbálkoztak- sikerrel - és ma már doktorok.

A ráadás: a ZMNE és az ott dolgozó kollégák nem tettek hozzá semmit az általunk művelt hadmérnöki területek (harc és gépjárműtechnika, mobil infrastruktúra, eü. infrastruktúra, műszaki gépek, rendszerek, harcanyagok, kézifegyverek, töltények, pirotechnikai anyagok, ballisztikai védelem, szállító és anyagmozgató rendszerek, felépítmények, erődítéstechnika) eredményeihez ez alatt a 17 év alatt.
Ez alatt az idő alatt mi ezeken a területeken - vicces összegekből, melyekről itt ma már sok szó esett - olyan eszközöket, anyagokat fejlesztettünk és rendszeresítettünk, melyeket ma is használtok és még jó pár évig fogtok használni. Azokról a technikai elemzésekről, vizsgálatokról nem is beszélve, melyek a felhasználási-tárolhatósági idők hosszabbításához, rendkívüli események tisztázásához készültek százszám.

Nos nagyjából ezért.

Üdv, Éhesló
Előzmény: Hamburger2 (42027)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42031
Érdekes módon irányítókból soha sem volt hiány! Lapátosból viszont igen. Egyébként ne mérgelődj. Voltak a gáton nyá. tábornokok is teljesen önszorgalomból és civilben! Szerintem ezzel valaki azt akarta reprezentálni, hogy nálunk rendfokozatra, beosztásra és tudományos fokozatra való tekintet nélkül is védi a hazát a két kezével is, ha kell! Kár, hogy a hosszú mérlegelés miatt felemásan sült el a dolog.
Előzmény: tuzer (42024)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42030

Szervusz Tüzér!

Szerintem ezt Éheslóval már kibeszéltük. Szerintem sem kellett volna ott lenniük. Hogy a döntés kinek a fejében és miért született, az más kérdés! De ha már ott voltak, én legalább örültem a viszontlátásnak! :)

Előzmény: tuzer (42024)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42029
Én is azt ajánlom Számodra, hogy protestálj minden olyan esetben, amikor valamit törvénytelennek és erkölcstelennek tartasz. De csak azután kérd ezt számon bárkin is, ha már megtetted! És ne követelj másoktól többet, mint magadtól tennéd! Nekem sokszor azt szokták a szememre vetni, hogy annyit követelek a beosztottaimtól is, mint magamtól, amit ők nem tudnak teljesíteni. :)
Előzmény: Kavics78 (42026)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42028

Szervusz Kavics!

Ahhoz sokkal hamarabb kell felkelni, hogy engem megbántsál!

Viszont ezzel a mentalitásoddal kétlem, hogy "helyzet" esetén akár előttem, akár mögöttem (mert akár ez is előfordulhatna!!!) ott lennél! :)

Nekem sajnos az jött le, hogy Te az aktív katonákon azt kéred számon, hogy a számunkra sem ésszerű döntések esetén miért nem követeljük fennhangon a VKF-ünk és tábornokaink lemondását. No, ezt kicsit pofátlanságnak tartom! Mint ahogy azt is, hogy éles helyzetben azt feltételezed a vitapartnereidről, hogy Téged minden szívfájdalom nélkül küldenénk a vágóhídra a jól fűtött és kényelmes harcálláspontunkról. Ez egy kicsit az sugallja, hogy gyávának tartasz minket. Tehát az sem lenne csoda, ha megbántva érezném magamat, de én ezt be tudom képzetlenségednek és személyes ismeretségünk hiányának! :)

Miközben egy zpk.-nak ma már nem az a dolga, hogy az élen haladva vezesse tömegrohamra katonáit. Az "utánam" még nálunk jobban működő hds-kben is csak egíy bizonyos szintig működik, ami nem túl magas. Már a szd.pk-nak sem az élen van a helye a harcban, különben nem tudja vezetni a szakaszait!!!!

Természetesen vannak helyzetek, amikor nincs más megoldás, mint az élre állni rendfokozatra és beosztásra való tekintet nélkül. Ennek a szükségességét viszont közel sem olyan egyszerű felismerni, mint ahogy azt gondolnád! :)

Előzmény: Kavics78 (42026)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42027

Szervusz Éhesló!

Tudom, hogy nem voltál ZMNE-s, de mivel a minisztériumi háttérintézmények "önkéntesei" is velük egy időben jöttek, ezért talán nem haragszol meg, ha egy szuszra tudtam le a dolgot, még akkor is, ha ki fogod kérni magadnak, hogy velük nem közösködsz! :) A nem csapattagozattól érkezetteket kb. azonos elvek alapján "vetették be" akkor.

Egyébként mi az oka ennek a nagy ellenérzésnek a ZMNE irányában?

Előzmény: Éhesló (42025)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42026

Persze!

Csak titeket szekallak!

Az internet nevtelensegebol nagyon konnyu am ezt csinalni!

"Kérlek, cáfolj! De jó lenne, ha a Neked feltett konkrét kérdésekre is válaszolnál mielőtt mások torkának ugranál azokon számon kérve azt, amit Te sem teszel meg! :) Mert ugye nem gondolod, hogy bármiféle ráhatásom is van az AK-modernizációs pénzekre? Vagy igen? :) " - Persze, hogy nem! A te egyetlen "bunod" az, hogy amikor (bar szerintem nem kerul ra sor halistennek) hogy ha helyzet lesz akkor hatrebb fogsz helyezkedni mint en! Na de nem baj, ugyis hianyzik a tuzersegi tuz!

Amugy persze mindenki torodjon a maga dolgaval, minden natyon szep,minden natyon jo, minden meg vatyok elegedve, tovabba, oszoljanak emberek nincs itt semmi latnivalo! :-D

"A nyelvedet jól felvágták" - Sajnalom ha megbantottalak!

Előzmény: Hamburger2 (42002)
Éhesló Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42025
Kedves Hamburger2,
nem voltam ZMNE tag soha. Erre kifejezetten büszke vagyok. Túl sokan nyertek ott papírháborúkat és a győzte papírcsaták után sok doktorátus is bejött. Tőlem ez a világ eléggé távol állt.
Hadmérnökként többre becsültem a rendszeresítésre kerülő eszközöket, anyagokat kifejlesztő, vagy a kevésbé feltaláló de sikeres k+f menedzselő hadmérnök kollégákat.
Büszkén elmondhatom, hogy nekem (is) van egy pár eredményem ezen a területen.

A zsákolásról akkoriban is leírtam, hogy a csapatszellemnek és az önértékelésünknek is jót tett (és meggyőződésem, hogy nem károkat okoztunk a munkánkkal, hanem segítettünk a gátakon a záró fázisban) az ott végzett munka. Önkéntesként mentem, minden HTI-s társammal együtt a felhívásra, nem parancsra, legidősebbként a csapatunkban.
A munkánk nem volt hosszú és addig tartott, ameddig a védekezés parancsnokai jónak tartották. Azt, hogy ez hosszú, vagy rövid idő volt, nem írnám a terhünkre.

Azonban azt is leírtam, csak a memoárokban és fronttudósításokban mutat jól a hősies elszántsággal kézitusázó ezredorvos és szanitéc, hogy a néger szakácsról ne is szóljak. Amikor ilyenre kerül sor, ott komoly bajok vannak az illető alakulat, szervezet körül. No nem a ellenséggel, vagy az árvizzel, hanem azokkal a szervezetekkel, vezetőkkel akiknek ilyen helyzetekben az országot kell(ene) védeniük.
Árpapa leírta milyen egyéb következményei voltak az árvízi bevetéseknek.
/A HM és a Haza meg is köszönte amit ott tettünk: hat hónapon belül nem volt már sem HTI (brühühűűű: én sem hadmérnök), sem ÖLTP, sem Műszaki dandár, sem Bajszi akinél és törzsénél, dandáránál többet nem tett senki akkoriban a haza védelméért . Biztosan nem volt elégséges a pénz :)))))/
Nos ez a szégyen.
Isten óvjon bennünket egy újabb árvíztől, mert fogalmam sincs kik és hogyan fognák meg ma, amit akkor is kész csoda volt megfogni az akkoriakkal.

Üdv, Éhesló
tuzer Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42024

Ennek ellenére én örülök, hogy ott voltatok. Sok régi ismerőssel találkozhattam és ez a "sorsközösség" azért ismét szorosabbra fűzte a kapcsolatokat még akkor is, ha meglátásom szerint akkor és ott már felesleges volt bevetni a ZMNE-t.

Hamburger!

Nem az a gondom, hogy ott voltak! Az volt a dolguk!

De ha egy 50 éves alezredes, aki Ph.D, egyetemi docens, és mellesleg egy 100%-osan feltöltött tüzérosztály parancsnokának többéves vezetési tapasztalatával rendelkezik, majd egy védelmi szakasz irányítása helyett lapátot kap....

Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42023

Ajánlom figyelmetekbe a Sereg Szemle legutóbbi számában Benkő tbk. írását a szolgálati kultúráról. Elég jól megvilágítja, hogy a folyamatos átalakítások és a nagyarányú kiáramlás teljes mértékben fellazította (még azt a kevés - ez már tőlem!) értéket is, amit addig a sereg magáénak mondhatott. A folyamatos változások az új értékerend megszilárduláshoz sem tudtak megfelelő "talajt" adni, mert ahhoz legalább eggy kis állandóság kellett volna.

A gond most is fennáll, mert most ugyan nem szerveznek le nagy szervezeteket, de az alegységeket sem lehet egyben tartani a nem kellően átgondolt missziós koncepció miatt. Most folyik a küzdelem, hogy ebben legyen egy kis változás. Ellenkezés lesz szervezetek és egyének részéről is.

Előzmény: Éhesló (42013)
tuzer Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42022

Nem, nem gondolom. Én magam is résztvettem egy stratégia kidolgozásában, melyet egy akadémiai kutatócsoport alkotott (alapja az ország 1980 utáni első korszerű katonaföldrajzi értékelése volt). Erősen hasonlított az osztrák területvédelemre, de jócskán el is tért attól éppen a területek különbözősége okán.

A vége egy vitanap volt az akadémián, ahol résztvett Fehérvár és a Vk és az akkori VKF is.

Az összes szakmai hozzászólást a sértődöttség jellemezte, a hozzászóló tábornok urak többé-kevésbé egyöntetű szakmai véleménye az volt, hogy kikérik maguknak, hogy az Akadémia olyasmivel foglalkozzon, amihez semmi köze, a tanárainak pedig elrendelték az azonnali csapatszolgálatot, hogy tanuljanak az élettől.

Ezen túlmenően, a jelenlegi pénzből és létszámmal is lehetne egy olyan értelmes, NATO szabványoknak és a hadseregszervezési elveknek egyaránt megfelelő szervezet - pl. egy feltöltött, harcképes dandár a régebbi német vegyes páncélgránátos dandár mintájára, vagy egy dandárparancsnokság és 5-10 önálló, fegyvernemi z, stb., - vagy akármi, ami alapja lehetne pénzesebb korban a normális állapot helyreállításának.

Kevés pénzt is lehet értelmesen felhasználni, sokat is lehet elszórni. Én ez utóbbit tapasztaltam.

Előzmény: Törölt nick (42017)
Éhesló Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42021
Ahogyan olvasom itt: te bármikor bármit feloszlatnál.
Nem feküdné meg a gyomrod.
Ebben itt felénk nagy a rutin és sokan vannak ilyenek ott, ahol te voltál, vagy talán még vagy.
Ezért tartunk itt.
Sok helyen vannak ilyen felkészült és pragmatikus "szakemberek", akik tudják honnan fúj a passzát. Nem csorgatnak vaktában.
Előzmény: Törölt nick (42017)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42020

Azért ehhez a zsákoláshoz hozzátartozik, hogy valójában nem azért vezényelték ki a ZMNE "teljes állományát", mert nem volt ember, hanem sokkal inkább azért, mert az akkori miniszter kijelentette, hogy ha kell, akkor x ezer katonát tud a gátra küldeni. Valaki számonkérte tőle és ő bizonyítani akart, elfeledve, hogy a csapatoktól annyi katonát tényleg nem tudnak egyszerre kiküldeni. Emlékezetem szerint a ZMNE kőrös-zugi megjelenésére akkor került sor, amikor a suvadás már megtörtént. Az elsők között odaérkezett "zsákolók" akkor elcsodálkoztak, hogy a kezdeti nagy emberhiány helyett hirtelen mindenkit egy műszakkal tovább küldenek pihenni, mert jönnek az "egyetemisták". Igazán a suvadás előtt kellett volna a sok ember, amikor több ponton is fennállt a veszély és kellett volna az ember a megelőzéshez. Amikor Csépánál megcsúszott a gát, akkor már volt lehetőség más szakaszokról is odacsoportosítani az erőket.

Ennek ellenére én örülök, hogy ott voltatok. Sok régi ismerőssel találkozhattam és ez a "sorsközösség" azért ismét szorosabbra fűzte a kapcsolatokat még akkor is, ha meglátásom szerint akkor és ott már felesleges volt bevetni a ZMNE-t.

Talán az is engem igazol, hogy a ZMNE-s és a minisztériumi kollégák nem töltöttek ott túl sok időt!?

Előzmény: Éhesló (42009)
ambasa Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42019
OK!

TG
Előzmény: Hamburger2 (42018)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42018

Szervusz Ambasa!

A rossz nap nem mentség a félreérthetőségre! Mea culpa! Általános hozzászólásként kellett volna beírnom, amít írtam, nem a Te hsz-dra hivatkkozva. Hibáztam. A hsz-dban semmi rosszat nem írtál. Te is felhívtad a figyelmet arra, hogy valami nálunk nem megy jól. Ezt már sokan és sokszor megtették/megtettük. Részedre csak annyi hozzáfűzni  valóm volt, hogy mindez eredménytelen és a kutyát sem érdekli. Kár is keseregni és olyanokat okolni a hibák miatt, akiknek nem sok közük van hozzá. Szerintem kb. egyetértünk.

Előzmény: ambasa (42011)
Éhesló Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42016
Szerintem 1989 és 2006 között nem volt stratégia. Se nemzeti, sem külpolitikai, sem katonai. Ha volt légyszíves adjál rá linkeket, mert én nem igen emlékezek ilyesmikre és főleg nem emlékezek olyan vitafórumokra ahol ezekről hazánk nagyjai vitáztak volna.

Most van valami katonai stratégiának hazudott iromány (copyright by Gyarmati), amit annak neveznek, de mint többen is - helyen rámutattak most és keletkezésekor is - nem az. A nemzeti és külpolitikai stratégia még mindig hiányzik. Jobban mint valaha.

A múltbéli és jelenlegi pénz pedig elég lenne többre is ( mint megint: nálam szorgalmasabb olvtársak rámutattak a tótok példáján).

A mostani rendszerre több pénzt kihajítani bűn lenne. El kell takarítani, szét kell verni és teljesen új alapokon fel kell újra építeni a Magyar Honvédséget. Arra lehet költeni. Majd. Talán.
Előzmény: Törölt nick (42010)
Éhesló Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42015
Volt amikor én is ezt gondoltam.
Ma már nem gondolom, hogy jól gondoltam.
Azzal, hogy maradtam és tömködtem a lukakat, segítettem fenntartani ezt a hazug és korrupt rendszert. (A nagy rakásba szépen belehordtam közben a magamét is, óhatatlanul.)
Nem kellett volna és nem kellene ma sem.
Ami ma itthon szar az szarrá vált menthetetlenül.
Ezt a mellényt újra kell gombolni. Az alapoktól.
Remélem lesz aki hozzálát.
Előzmény: Hamburger2 (41973)
tuzer Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42014

Bár eddigi hozzászólásaimra nemigen válaszoltál, tedd már meg, hogy erre a kérdésre írsz valamit:

Van koncepció, van stratégia, de végrehajtására már n+1-ik alkalommal nincs pénz.

Ergo a koncepció, stratégia nem teljesül.

Milyen koncepció? Milyen stratégia?

Hadtestek felszámolása?

Katonai körzetek felszámolása?

Ezután Fehérvár megtartása?

Légvédelmi haderőnem, majd fegyvernem felszámolása?!

Tubesi csőd?!

Ingyenes NATO ajándékok visszautasítása (pl. 32 ARSZOM lokátor)?

Dandárok, szárazföldi fegyvernemek felszámolása?

Kerekes jó, lánctalpas rossz?!

KLKF felszámolása?

Egyetem (?!) ide-oda költöztetgetése?

Tartalékos rendszer felszámolása?

Külföldön tanultak negligálása?

STANAG-ok figyelmen kívűl hagyása?

Előzmény: Törölt nick (42010)
Éhesló Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42013
Ez nem általában a katonai rendszerek sajátja. inkább olyan "rendszereké" melyekből eltüntették a parancsnoki felelősségvállalást, a tiszti és tábornoki kari-testületi szellemet, összetartozást, szolidaritást.
És nem velejárója automatikusan egyetlen rendszernek sem, mint az látható Európa és a világ szerencsésebb népeinél.
Előzmény: Törölt nick (41965)
ambasa Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42011
Péter!

tényleg rossz napod van, ha ezeket pont nekem írod:

Hányszor olvastál olyat tőlem, hogy miért nem veszünk x számú y típusú harckocsit?
Hányszor olvastál olyat tőlem, hogy civil létemre katonákat oktattam ki a mesterségükről?
Hányszor olvastál olyat tőlem, hogy rajtam kívül mindenki ostoba bezzeg én meg tudnám váltani a világot?
Hányszor olvastál olyat tőlem, hogy itt a világvége és ha most nem teszünk valamit, akkor q ország hadereje holnap lerohan?
Nem én voltam pont pár napja aki a többiekkel ellentétben nem hülyéztem le azt az afganisztáni útvonalfelderítő járőrt, és nem kértem rajtuk számon, hogy miért nem irtották már ki a fél tartományt.
Nagyon jól tudod, hogy amikor számomra ismeretlen fórum-társunkat itt támadó szintén katona fórumozónak felhívtam a figyelmét a fórumszabályzatra akkor egy szép fenyegető levél volt a válasz. És mit kaptam cserébe? Semmit.
Tudod hányszor lenne kedvem megszólalni, de semmi értelmét nem látom, hogy koptassam a billentyűzetet?

Gondolom azért abban egyet értesz, hogy a szlovákok hasonló összeget a hadrendjük alapján valószínűleg költséghatékonyabban költenek el a haderejükre? És tudom, hogy ott sem minden fenékig tejfel (nálunk az őrzést szervezik ki 8 milliárdért, náluk a takarítást 1 milliárd koronáért).

Nagyon jól tudod, hogy én még letöltöttem a sorkatonai szolgálatomat (1991-92 tudod a moszkvai-puccs után a jugoszláv polgárháború kitörése idején) és 10 évig javítottam a Honvédség helikoptereit és repülőgépeit. Aztán amikor láttam, hogy a HM és a volt vállalatom üzletpolitikája csak a megszűnéshez vezethet, akkor szemét módon átmentem egy nagynevű céghez ugyan azt csinálni 3x annyiért. És ne gondold, hogy ott nem ugyan olyan hülyék irányítanak (az is csak Magyarország), úgyhogy átlátom a gondjaidat, civilként egy más szinten ugyan azt élem meg. 16 hónapja próbálom megoldani, hogy egy a Magyar Légügyi Hatóság szerint nálam magasabb jogosítású munkatársamnak ugyan azokat az aláírási jogokat megszerezem, mint a mi nekem van, tudod mi volt a válasz? Ne hogy már te találd fel a spanyol viaszt. Ne gondold, hogy csak neked vannak gondjaid és csak a te munkádba kotyog bele minden önjelölt messiás, és ne vegyél velük egy kalap alá!

Tisztelettel!

TG

Ui. Ne azokba marj akik melletted állnak!
Előzmény: Hamburger2 (41983)
Éhesló Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42009
Maradéktalanul egyetértek. (Mint árvízi zsákoló is, pedig nem hogy docens, de decens sem vagyok:).)
Előzmény: tuzer (41955)
Éhesló Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42008
Mivel megszólítottnak érzem magam, ezért válaszolnék, mielőtt végigolvasnám a 24 óra válaszait.

Nem lehet mentség mindenre a pénzhiány. Persze fontos a pénz, de fontos a stratégiai tervezés, fontos a vezetői hozzáállás és fontos a felelősségvállalás is.
Nos nem csak pénzből volt kevés. A többiből is.

Ezért lett a pénz is egyre kevesebb és kevesebb.

Véleményem szerint a pénzhiány nem oka, hanem következménye a dilettáns, koncepciótlan vezetésnek.
Nem mellesleg ennél sokkal rémesebb pénzügyi-gazdasági helyzetben is volt már a magyar haderő, később a honvédség győzedelmes és koncepciózus a történelem folyamán.
Előzmény: Törölt nick (41954)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42007
:) Kezdem sejteni, hogy a végén hol fogsz kikötni! Csak vigyázz a cápákkal, meg a kínai békaemberekkel! :)
Előzmény: Kuruc71 (42005)
Fefe952 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42006
Elolvasva ezt a hsz-t, eszembe jutott egy korábbi kirohanásod, ami után megígértem: nem fogok veled polemizálni. Csak elfelejtettem, komolyan vettem a témát.
Hamburger: én kérek elnézést az itt leírtakért (ez nem sztárolás :-)) ).
Előzmény: Kavics78 (42000)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42005
Jelentem ! Befelyeztem !

Megyek sós vizet nyelni.

Mea culpa. Mea culpa. Maxi mea culpa !

ui : Akkor is vannak az MH ban akikre még fel lehet és fel is kell nézni.
ui2 : Jelenlegi állás szerint júli 05-20 között otthon leszek. De még nem biztos.
Előzmény: Hamburger2 (42004)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42004
Komolyan mondom, hogy a "sztárolás" ilyen formája és mértéke sokkal több kárt okoz, mint hasznot!!!!!
Előzmény: Kuruc71 (41994)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42003
Kavics! Ne azokat bántsd meg akik úsznak és a többiek fejét is próbálják a víz felett tartani!
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42002

Magyarul: Nem teszel az ügyben semmit!? :) A nyelvedet jól felvágták, de ahhoz hiányzik a "bátorságod", hogy a "megfelelő" személyeken és megfelelő ügyeken élezd? Tehát ismételten megkérdezem: Teszel annak érdekében bármit is, hogy az "adódat" helyesen költsék el, vagy csak minket szekálsz? :) 

Kedves Kavics! Egyéb iránt mit tudsz Te a mi parancsnoki mentalitásunkról? Szolgálták bármelyikünk alárendeltjeként? Beszéltél itt hitelességről. Milyen alapon, amikor csupa feltevés és előítélet alapján minősítesz itt személyeket és testületeket?

Kérlek, cáfolj! De jó lenne, ha a Neked feltett konkrét kérdésekre is válaszolnál mielőtt mások torkának ugranál azokon számon kérve azt, amit Te sem teszel meg! :) Mert ugye nem gondolod, hogy bármiféle ráhatásom is van az AK-modernizációs pénzekre? Vagy igen? :)

Kavics78 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42001
Marmint ez akkor fog megtortenni ha eppen magyarorszagon tartozkodok (mint pl. most)!
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42000

" Csak más testületi tagként be(ki)-kiabálni és más úgy általánosságban." - Tudod, mint hadkotelest, ha borul a bili engem fognak (fogtok) a vagohidra hajtani (egy szemernyi ketsegem sincs efelol, hogy a "profi" hadsereg megfutasa utan a hadkoteleseket/tartalekosokat kuldenek puffernak)! Mert mig Hamburger2, Fefe952,ukkel stb. hatulrol fogjak parancsolni, hogy "ELORE" , addig valoszinuleg en leszek elol akinek ezt meg is kell tenni (felteve ha az "ellenseg" nem tesz jobb ajanlatot)!

Ha ukkel, Hamburger2, es a te cinikussagodat nezem, nos nem sok jora szamithatnek!

Szoval amikor az elmutyizott kozpenz az en tarambol hianyzo municiokent, vagy felszereleskent fog materializalodni, akkor nem leszek boldog!

Előzmény: Fefe952 (41998)
J Dagain Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41999
"Én legalábbis most így érzem "irodai rambó"-ként."

Nem véletlen tolják azokat vakvágányra akik kifelé másznának az üstből.A Honvédség olyan mint egy nagy golfpálya. Ha minden zöld és egyenlő magas akkor nyugodtak a klubtulajdonosok. Ha véletlenül felvillan egy piros pipacs azt kitépik vagy letapossák.Nem illik az összképbe.
Én már belefáradtam. Megértettem a szintemen semmit nem tehetek. Csak magamnak árthatok. Persze amikor lehet "beszólok" de csak azért ,hogy egyesek félrenyeljék a kávéjukat.Felugatok ha belégrumnak,:élek nem vagyok lábtörlő. A saját szintemen pedig úgy harcolok ,hogy segítek a társaimnak túlélni. Mert ezt az esélyt rendre elveszik tőlük a dilettánsok tömege. Hamburger vonatát is vakvágányra tolták. Jár a motor megy előre, hátra de csak addig amíg a sínek vannak.
Nem fog egyikőjük sem országot vagy hadsereget vezetni így kár az erőt tervezésre pocsékolni. Tegyük meg ami a saját szintünk a többi nem a mi dolgunk, nem a mi lehetőségeinkhez mért. Annak aki azt mondja ,hogy így asszisztál Hamburger a rossz dolgokhoz téved! : KÉSLELTETI!
Fefe952 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41998
Nyilván - e tekintetben - "partvonalon belül" vagy, mint minden magyar állampolgár. Minden területen, nem csak a honvédelemén. Mert kit az agrárium érdekel, kit a hon védelme. Ez természetes dolog. Csak más testületi tagként be(ki)-kiabálni és más úgy általánosságban.
Az üdvözlendő, ha mint állampolgár érdekel, hogy mire megy el az a közpénz, amit a honvédelemnek szántak. Megvannak a megfelelő fórumok, hogy megtudd a közbeszerzések lényegét. Kötelező is kiadni, hiszen közpénzről van szó. Csak nem szabad - köztisztviselői lojalitás (!) - svarcban, mondjuk egy bennfentes tisztviselőtől megszerezni az adatokat. Azokat én nem tartom hitelesnek.
Előzmény: Kavics78 (41984)
Fefe952 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41996
Teljesen igazat adok Hamburgernek! Mindenki a saját posztján tegyen meg mindent, hogy - ha csak aprócska is - változást idézzen elő. Természetesen a jó irányba.
A napokban volt egy kis eszmecsere az egyik kollegával a köztisztviselői mentalitásról (amibe sztem a ht és szerződés katonák is beletartoznak). A lényeg: a lojalitás és a kiteregetés kérdése. Mit lehet és mit nem.
Véleményem szerint nem fér össze a "médiabulvárosodásos kiteregetés" és az a lojalitás, amit a köz szolgálata megkíván. Vannak fórumok, ahol el lehet mondani a véleményt, amit vagy meghallgatnak, vagy nem. Elfogadnak, vagy nem.
Nem szeretnék a "sztárolás" hibájába esni, de erre éppen Hamburger esete a jó példa. Aki ismeri, az tudhatja, hogy miért említem.
Aki nem, járjon utána. :-)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41995

Látod, látod Kuruc!? Megint nem gondolkozol! Csak koptatod a billyentyűzetet!  

A Te és az én ilyen beírásaim miatt nem viszem semmire! Ez itt nem a tarpai talpas-sereg (de stílszerű vagyok Veled!), hogy maga válassza meg a hadnagyát!

Mivel - reményeim szerint - aktív kollégáim nem fognak reagálni a felhívásodra, ezért elöljáróim úgy fogják értékelni a dolgot, hogy ez az ürge csak egy szájhős, akit nem is támogat a kutya se.

Ha ne adj Isten, páran - teljesen megtévesztve - mégis helyeselnék a felvetésedet, akkor meg pont az lesz az akadája amúgy sem fényes előmeneteli lehetőségeimnek, mivel az ilyen ember "veszélyes"! :)

Köszönöm, hogy így bevittél a 22-es csapdájába! :)

Maradjunk már a MH "jól bevált" előmeneteli rendszerénél!? :) Mindenkinek meg kell járnia a maga kálváriáját!

Kuruc71 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41994
"Bocsánat, de mielőtt ilyen "hüleségeket" írsz, beszélj már olyanokkal, mint JD. Magam se hittem volna, hogy feljebb jutva csökkennek a lehetőségeim arra, hogy érdemben tudjak tenni fontos ügyekben. Minél feljebb kerül valaki, annál kevesebb a lehetősége, hogy a személyes példamutatással vezessen. Én legalábbis most így érzem "irodai rambó"-ként."

No akkor egy teszt élesben !

Van itt olyan aki aktív katona létére reményteljesnek nevezné azt ha Hamburger és Tsai komoly döntéshozói pozícióba kerülnének ?

Előzmény: Hamburger2 (41992)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41993
Sajna igen. Ezt írtam én is, hogy a felső vezetés vagy olyanokat emel be maga közzé akik erre alkalmatlanok ( talpnyalók, és bológató jánosok ) vagy ha bele bele kerül a szórásba egy két nem kívánt egyed is azt vagy ledarálja amortizálja vagy pedig ellehetetleníti. Ezért kellene egyszerre azoknak az embereknek odakerülni de ez csak egy lázadás vagy egy más "forradalmi megtisztulás" esetén lenne lehetséges.

Az elöbbit megvetem az utóbbira meg nincs meg az az erkölcsi tartással rendelkező politikai vezetés ( pártállástól függetlenül ) amelyik ezt igényelné, és végrehajtaná.

Továbbra is szorítok neked, nektek. Ugyanakkor ha gond van számíthatsz rám.

Jelszó : Megoldjuk !
Előzmény: Hamburger2 (41992)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41992

Bocsánat, de mielőtt ilyen "hüleségeket" írsz, beszélj már olyanokkal, mint JD. Magam se hittem volna, hogy feljebb jutva csökkennek a lehetőségeim arra, hogy érdemben tudjak tenni fontos ügyekben. Minél feljebb kerül valaki, annál kevesebb a lehetősége, hogy a személyes példamutatással vezessen. Én legalábbis most így érzem "irodai rambó"-ként.

Előzmény: Kuruc71 (41990)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41991

Még egy utolsó gondolat a VKF-khöz:

Volt olyan VKF-ünk, aki lemondásakor "kitálalt". Most a nyugdíja annyi, hogy a fia támogatja anyagilag és a volt kollégái gyűjtenek neki, hogy meg tudjon élni. És ne tessék luxus kürülményekre gondolni, hanem igen spártaiakra!

Volt olyan VKF-ünk is, akit ugyan még a régi érában, de a VSZ legtehetségesebb tábornokának nevezett az EFE főparancsnoka. Ez most politikai sallangoktól eltekintve is nagy szakmai elismerés lenne ma is. Volt pár nemzet, aki ezen akkor nagyon felháborodott! :) Szomorú apropója a személyének, hogy most súlyos beteg az illető.

Most megyek dolgozni, mert "meg kell váltanom a MH"-t! :))

Kuruc71 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41990
"Kár hogy nem áll hatalmadban! Akkor most köthenénk fogadást, hogy nincs ilyen személy és nyerhetnék Tőled egy csomó (???) pénzt! :)"

Vesztenél jó uram ! VESZTENÉL ! Mint a katonatiszt ! :-)

Ugyanis ezen katonák puszta személye az állományban elindítana egy pozitív folyamatot. Rentgetegen kezdenék azt gondolni "mégis van remény" Ez a szemét remény meg olyan hogy erőt ad meg ragadós is. No erre ezek ott fent meg látva hogy mennyire bíznak bennük számítanak rájuk, még ha meg kukulnának is de odatennék magukat.

GARANTÁLTAN többre vinnék, és még akkor a szakmáról nem is beszéltem. Én meg nyernék tőled és húúúú de klafa lenne. :-)))

"Ennyire elfelejtetted, hogy miért is hagytad el ezt az országot? Nézz már Magadba és emlékezz rá, hogy miként lehetetlenítettek el számodra minden fontos téren! Egy fecske, de még egy tucat sem csinál nyarat!!! Az egyéni akarat önmagában édeskevés, ha a közeg nem azonos (valós) értékrend alapján működik!"

Sajna nem tudok nem emlékezni rá ! Szinten minden nap mikor kinyotom a netes újságokat csak azt olvasom hogy a helyzet rosszabb és rosszabb lett. DE !
Ma is vannak olyan emberek akikre felnézek, akiket tisztelek és ha szarba kerülnek vagy éppen más okból szükségük lenne rám akkor bár egy kicsit eltartana mert nem a szomszédba vagyok de két napon belül ott lennék az infó kézhezvételétől számítottan. ( ui szolgálatban "ott" napi 20 szó engedélyezett a neten a családdal. Esemény esetén meg totál kuss. )
Előzmény: Hamburger2 (41989)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41989

Kár hogy nem áll hatalmadban! Akkor most köthenénk fogadást, hogy nincs ilyen személy és nyerhetnék Tőled egy csomó (???) pénzt! :)

Ennyire elfelejtetted, hogy miért is hagytad el ezt az országot? Nézz már Magadba és emlékezz rá, hogy miként lehetetlenítettek el számodra minden fontos téren! Egy fecske, de még egy tucat sem csinál nyarat!!! Az egyéni akarat önmagában édeskevés, ha a közeg nem azonos (valós) értékrend alapján működik!

Ja, ott minden fordítva működik! :)

Előzmény: Kuruc71 (41985)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41987

Kedves Kavics!

Szeretném látni annak a levélnek a másolatát, amit a HM-nek és korrupcióellenes bizottságnak (vagy hívják akárhogy is!) írtál az ügyben, mint rendesen adózó állampolgár! A partvonal nem az országhatárt jelenti, hanem a MH kereteit. Szívesen megnézném, hogy mint aktív katona, milyen bátran vetnéd fel ugyanezt a témát a miniszter úr és az ombutsmanok előtt! :) Rajta, lehetőség adott, jöhetsz a seregbe, még van hely! :) Noha a hadsereg egy demokratikus intézmény, de jól néznénk már ki, ha mindenki számon kérné az elöljárójától, amit az ő igazságérzete nem visel el! Arról nem is szólva, hogy sok területen az ember nem is rendelkezik megfelelő információval és rálátással. (Megint más, hogy egy ilyen kaliberű ügyet illene normálisan és közérthetően megindokolni!)

Úgy hogy ismét javasolnám Neked: Tedd meg a feljelentést hivatalosan! Várom a tapasztalati beszámolót. Én csak szívből örülök, hogy nem csak én tartom túlzásnak az összeget olyan formában, ahogy tálalták. Annak meg mégjobban örülök, hogy vannak bátor és nagy igazságérzettel rendelkező honfitársaim, akik ezt hathatósan szóvá is tudják tenni és nem nekem kell emiatt kenyeret törnöm az elöljáróimmal! :)

Én, sunyi dögként megelégedtem a hivatalos válasszal a szakmai felvetésünkre. Szerinted kit érdekel, hogy Te, vagy én mit tartunk normális összegnek egy AK - modernizációjára?

Amúgy meg: még el nem követett "bűncselekményt" nehéz "leleplezni"! :)

Kuruc71 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41986
Egyetértek !

Tényleg Ukkel !

Ez a cca 1 millió / fegyver hogy esik nálad a latba ?
Kuruc71 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41985
Mit ittál ? :-))

Vagy valami nagyon megtalált eltalált !

DE !!!! Fogadjunk hogy találnék egy VK-ra való képzett főtisztett az MH ban akit ha elülre ültetnék gyorsan megváltoztatnák pozitív irányba a rendszert, egy fillér extra finanszírozás nélkül.

Nem azt mondom hogy B-2 sek meg Leopard 10 sek és X szárnyúak wingjei repkednének de hogy ennél kategóriákkal hatékonyabbat hoznának ki az tuti.

Csak hát ezek a katonák nem tudnak egyszerre odamenni és egyesével vagy visszanyesik őket vagy erkölcsileg felörlik.
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41984

Ez nem teljesen igaz!

Mint allampolgar elvileg a partvonalon belul vagyok es nem erzem a hon vedelmet biztositottnak (amit viszont tenylegesen finanszirozok!!!)!

Talan jogom van arra, hogy ha boki a szememet pl., hogy az egyeni fegyver  modernizacios programban fegyverenkent tobb mint 900000 HUF-t elbasznak (tenyleges piaci erteke az elvegzett upgrade-nek kb. 200USD/db) a "semmire" akkor protestaljak (minden miniszteri dorgedelemmel szemben!!!)!

Előzmény: Hamburger2 (41977)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41983

Hányan és hányszor írták már le itt és máshol is, hogy a közbeszerzések kapcsán pimasz összegek röpködnek? Eredmény?

Mit akartok tulajdonképpen? (Ma nagyon rossz napom van!!!!!) Uraim, mindenki a maga területén és a maga lehetőségeihez képest tegye meg, hogy ezt szóvá teszi! Kváncsian várom a csupa jó hírt és a gyors változásokat a beszámolók kapcsán! :))

Tegye már mindenki a szívére a kezét és nézzen bele a tükörbe, hogy ő mikor és mitt tett a "magasztos cél" érdekében!

Elismerésem Cascabelnek, aki képes önkritikát is gyakorolni!

Én meg egy sunyi dög vagyok, aki csak azon dolgozik, hogy a saját zsebét tömje! :(

Előzmény: ambasa (41970)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41982

Mondjuk ez tenyleg igy van!

Előzmény: Hamburger2 (41979)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41981
Nekem még a Net alapján sem jönn össze a hat lövészzászlóalj. Persze, mondtad, hogy lehetsz, hogy elszámoltad! :)
Előzmény: ambasa (41970)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41980
Jó a hasonlat! Ha nem ugrasz ki, akkor Téged is megfőznek! :)
Előzmény: J Dagain (41974)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41979

Elárulok Neked egy titkot: A mai hozzászólásaim nagyban hozzá járulnak ahhoz, hogy ne vigyem többre! Úgy hogy ez a veszély engem  nem fenyeget! :))

Előzmény: Kavics78 (41975)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41978

Hasonló történetet én is tudnék mondani a német tábornoki karról 2001 környékéről. Ez viszont itt nem a lengyel és nem a német tábornoki kar. Más ország, más viszonyok, más történelem és más mentalitás. :(

Előzmény: tuzer (41967)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41977

Kedves Kavics!

A partvonalon kívülről bekiabálni következménymentes dolog! Igazi szurkolói mentalitás! :)

Én bent vagyok és JD szavaival élve csak "úszok és úszok". Az éppen aktuális kondíciómnak megfeleően hol az árral szemben, hol viszont kevés vagyok a szemben-úszáshoz! :)

Előzmény: Kavics78 (41975)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41976

Nyugodtan kinyithatod a szádat! Eredmény? 3 napos sajtószenzáció, majd minden marad a régiben! A "bátor" illető pedig jó esetben szedheti sátorfáját, mert senki sem áll ki mellette. Aki korábban támogatta, azok is behúzzák fülüket, farkukat, mert nem akarják vállalni a "bátor" osztályrészét, pedig magukban (!!!!) igazat adnak neki. Ez jellemző az egész magyar társadalomra függetlenül a társadalmi berendezkedésre!

Kb. ez a realitás, ami persze nem mentség! Mert bizonyos beosztásokban már lehetőség nyílik olyan információkat is össszeszedni némi ésszel, amelyeket kitálaláását nem lehet nemzetközi botrány nélkül megúszni. Belemehet a "zsarolós" játékba, de kérdés, hogy lesz-e hozzá elég ereje és van-e hozzá elég kapcsolata? Mert a másik oldalon mindig van, akinek ezekből több jut! Eredmény? Akár még "hazaáruló" is lehet belőle azok által, akiket esetleg támad! És ez független attól, hogy az illető százados, vagy vezds.! A végeredmény egy "öngyilkos faltörőkos"!

Abban pedig sok igazság vagyon: hogy a katonákat nem ilyen mentalitással nevelték! Kár tőlük ilyet elvárni. Sokkal többet érnek el azok, akik csendben megvárják, hogy pozicióba kerüljenek és apránként próbálnak változtatásokat elérni. Ezt legyen szíves csak az bírálja, aki volt már hasonló helyzetben!!!!!

Nem hiszem, hogy a közeljövőben akár csak egyetlen katona is akadna, aki egyrészt anyagilag teljesen függetlenítheti magát az országtól és mellette még VKF-poziícióba is kerülhet! Másként pedig nem tudom elképzelni, hogy itt valaki akár halvány eséllyel is fenekestül forgathatná fel a régi beidegződéseket!

Előzmény: Cascabel (41968)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41975
Es te a honvedseg elpusztitasanak melyik reszehez adod a neved?
J Dagain Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41974
Szia Hamburger!

Lehet lavírozni de ez egy üst. Kimászni nem lehet. Csak úszni, úszni....
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41973
Pedig sok igazság van abban, amit írt! Az megint más kérdés, hogy ki mihez adja a nevét VKF-ként. Ezt én sem akartam elfogadni, de olyanoktól hallom, hogy itt nagyon nehéz bármiféle változást elérni. nap mint nap, akiket jó embernek tartok és felkészültnek. Ezen fel lehet háborodni és kiborítani a bilit (következmények nélküli ország vagyunk!!!), majd eltűnni a süllyesztőben, mert minden csoda csak három napig tart, vagy megpróbálni ügyesen lavírozni apró pozitív változásokat elérni. Más reális alternatíva nincs! :((
Előzmény: Kavics78 (41959)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41972

Szerintem nincs szukseg a mentegetozesedre!

Nem az orszag vedelmere tedted fel az eletedet, nem erre eskudtel fel!

Helyesen dontottel! Semmi ertelme nem lett volna hazajonnod (ha egy csopp eszed van maradsz kulfoldon!!!)!

"Es

mint utolag kiderult, nem is az volt a lenyege a zavargasoknak, amit en kepzel-

tem." - Plane!

Előzmény: Cascabel (41969)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41971

Kis naív! :)

Előzmény: Kuruc71 (41956)
ambasa Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41970
Azért valamit rosszul csinálunk, ha

Magyarország 1,350 milliárd dollár

6 lövész zászlóaljat (82-es aknavetőkkel)
1 támogató zászlóaljat (15 harckocsi 12 tábori löveg)
1 felderítő zászlóaljat
1 klgs zászlóaljat
1 nevében légvédelmi ezredet (valójában osztály)

1 vadászrepülő századot
1 nevében harci helikopter zászlóaljat (valójában század)
1 nevében szállító helikopter zászlóaljat (valójában század)

(lehet, hogy nem jól számoltam a zászlóaljakat, de a HM hivatalos honlapja sem egyértelmű)

Szlovákia:
1,350 milliárd dollár

5 gépesített lövészzászlóalj (66 harckocsi)
1 harckocsi zászlóalj
1 vegyes tüzér osztály (16 Zuzanna)
1 sorozatvető osztály
1 nevében klgs ezred (valójában zászlóalj)

légvédelmük, repülőcsapataik közel hasonlóak.

És a Szlovákoknál is csak a valóban szerintem csapatnál lévő eszközöket számoltam, és nem a raktáriakat.

Szerintem azért a szlovákoknak sikerült ugyan annyi pénzből egy sokkal arányosabb haderőt kialakítaniuk. Ugyan akkor a missziózásra sem hivatkozhatunk, mert ha a létszám adatok arányában nézzük Szlovákia hasonló mértékben küldi katonáit különböző missziókba, miközben, szerintem fenntart egy a honvédelmi feladatok ellátására jobban megfelelő hadsereget.

TG

Cascabel Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41969

Azt hiszem, kicsit meggondolatlan voltam elozo hozzaszolasomban. Kozben

eszembe jutott, en sem vagyok kulonb, hiszen mikor 2 eve utcai zavargasok

tortek ki otthon az oszodi beszed miatt, eppen Mexikoban dolgoztam es a

hirek hallatara haza akartam menni resztvenni a mocskos kapitalista rendszer

megdontesere, a fonokom 50 dollarral megemelte a napi fiztesemet, csak hogy

maradjak. Megvett, maradtam. Amit soha sem bocsajtok meg magamnak. Es

mint utolag kiderult, nem is az volt a lenyege a zavargasoknak, amit en kepzel-

tem.

Megegyszer mea culpa.

Cascabel (nyugallomanyu orvezeto)

Előzmény: Cascabel (41968)
Cascabel Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41968

"De tudomásul vettem, hogy ennek a rendszernek amiben most élünk, ez a velejárója."

"Cinkosok kozt bunos aki nema"

tuzer Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41967

A hadseregek lélektanából következik, hogy amennyiben egy tábornok (VKF) nem akarja végrehajtani a politika valamelyik akaratát, mert ellenkezik elveivel, ellenkezik neveltetetésével, ellenkezik katonai célokkal, ellenkezik egyéni céljaival, és inkább lemond, akkkor azonnal jelentkezik egy tábornok a sok közül akinek nincsenek semmilyen skrupulusai.

Na és mi van a lengyel tábornoki karral, mely hasonló politikusi beavatkozási kísérlet alkalmával kollektíve készült lemondani?

Nem is akármilyen seregük maradt. Nekünk meg se dandárjaink, se hadtestjeink, se hadseregünk.

Kollektív fegyverekkel és jelentős előljárói létszámmal rendelkező zászlóaljszerű alakulatok maradtak.

Szerintem ez minimum aljas indokból - különös kegyetlenséggel - gondatlanságból elkövetett esküszegés. Az esküszegés minden VKF-nél megáll, a jelző lehet változó.

Kavics78 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41966
"Az olvtárs minősítésére való hajlam, iskolázottság, felkészültség és neveltetés kérdése.

Nekem nem sajátom." - Milyen vicces, hogy ezzel epp "minositesz"! :-D

Előzmény: Törölt nick (41964)
ambasa Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41962
Üdv Ukkel!

biztos nagyon sok igazság van abban amit az alul finanszírozásról írsz, de ahogy látom te sem tagadod a HM pazarló politikáját. Biztos, hogy ebben a politikusok is ludasak (főként ők),de ehez azért tartozik egy őket kiszolgáló tábornoki kar.

Én 10 évig dolgoztam a PG-be, tudod mindig le tudtam mérni, hogy honnan jött a légierő parancsnoka, mert mindig az olyan jellegű technikát küldték be javítani. Ha vadász volt, akkor vadászt, ha csapatrepülő, akkor helikoptert. 600 millióért javítottuk meg a a 6 Szuhojt és volt olyan amelyt nagyjavítás után 52 perc repidővel vontak ki (már nem emlékszem, de egy ilyen technikánál a javítás közi üzemidő olyan 500-600 óra).

Azt írod nem tud mást tenni a vezérkari főnök. De tud, volt olyan vezérkari főnökünk, akinél a haderőreform, nem csak leépítést jelentett, hanem átalakítást is (hogy jó volt, vagy rossz, azt azoknak kell megítélni, akik akkor katonák voltak), és amikor olyan dolgok történtek, ami számára vállalhatatlan volt, akkor lemondott:, úgy hívták Végh Ferenc.

TG
Előzmény: Törölt nick (41958)
ambasa Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41961
üdv kavics!

az hogy ismer közülük jó néhányat, illetve az egyikük osztálytársa volt, az még nem jelenti, hogy szimpatizál velük. Viszont ugyan azt a kérdést, lehet, hogy egészen más nézőpontból ismeri, így árnyaltabb képet kaphatunk.

TG
Előzmény: Kavics78 (41959)
tuzer Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41960

Mindez rablómese, pénzhiánnyal való takargatása a mindenbe belenyugvásnak, a nem törődömségnek és/vagy a hazaárulásnak.

Nem csak vagylagos döntéseket lehet hozni.

Lehetne mindössze egy dandárunk, de az hadrafogható.

Lehetne EGY iskolánk, nem kettő.

Ezer éve felszámolhatták volna Fehérvárt, mióta megszűnt a hadsereg (mint szervezet.

Megmaradhattak volna a hadkiegészítők egy szebb jövő reményében.

NEM PÉNZKÉRDÉS!

Kavics78 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41959
"Az elmúlt 20 év tizenvalahány vezérkari főnökének felét ismertem.

Egyik padtársam is volt." - Kez kezet mos! :-D

Tudod eleg hiteltelen vagy ezek utan! :-D

Kuruc71 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41957
Egyetértek !

De nem nyasgem hanem bíróság a tábornoki karnak. ( és a politikusoknak is, csak mondjuk az utóbbitól nincsenek erkölcsi elvárásaim , míg az elöbbitől vannak )

Előzmény: tuzer (41955)
Kuruc71 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41956
Szervusz Ukkel

Valahol bántó, söt hülyének néző az írás amittőled olvastam. Elismerem mert el kell hogy a honvédség alúlfinanszírozott. Ez egy valós probléma de a jelenlegi állapotokért csak részben, és még azt is meg merem kockáztatni hogy kisrészben felelős. Nagyobb részben pedig a pazarló, ostoba, tolvaj , hazaárúló mentalitás a felelős amit a politikusok és a Magyar Honvédség felső vezetése ( tisztelet a valós de igen kicsiny kivételnek ) vitt véghez.

Lehetne itt beszélni a felújjított laktanyákról amiket aztán bezártak és mentek az ingatlanpiacra tört árért, vagy a felújjított technikákról amit utánna meg kivontak, vagy a sok sok fegyverzet és lőszer megsemmisítésekről amiket el is lehetett volna használni kiképzésre ( csak éppen akkor nem lett volna zsebbepénz ) és lehetne nagyn nagyon sok dologról beszélni.

Lehetne olyanról is ami nem pénz hanem csak a motiváció a hozzááláás mutatója mint példáúl a katonai életre való fizikai alkalmasság. Tábornoki karunk ( emylik érthetetlen módon HATALMAS ) beillene a magyar táplálkozás kutató intézet elrettentő kampányába. Sajna messziről megismerhetők a magyar tábornokok ( tisztelet a kivételnek ) ármvonalas kicsiny légellenálású lekerekített formájukról. Ez csak mentalitás kérdése de ez is a béke feneke alatt van. És persze ez lefelé is szivárog folyik.

Lehetne beszélni sok sok sok sok sok sok ................ mindenről ami felveti a honvédség vezetésnek felelösségét IS . De ha a te postodat olvasom akkor ezekről egy szó sincs még csak utalás sem csak az a fránya pénz.

Ez így ebben a formában engem mint a mai napig adófizető állampolgárt FELHÁBORÍT !!! Ki merem jelenteni hogy a magam jelenlegi a miniszteri poszthoz elégtelen kézettségemmel tapasztalatommal is KATEGÓRIÁKKAL jobbat többet tudnék kihozni még ebből a pénzből is ( és ezzel nem vagyok egyedül ) egyetlen egy okból kifolyólag : MERT ÉN AKAROM, AKARNÁM hogy a honvédségnek és az országnak jobb legyen és nem azt hogy csak nekem legyen jobb.

Van még egy extra előnyöm.! Nincsenek sogór koma haver slepjeim akinek csurgatnom kéne

tuzer Creative Commons License 2009.05.17 0 0 41955

Ki és milyen jogon vár el elgondolást amikor az éves honvédelmi költségvetés egyik nagy része személyi kiadás, másik része dologi kiadás, és minimális juthat olyan finanszírozására amely előre mutató.

AZ ORSZÁG.

Ezek a mai vezérkari főnököcskék arra jók, hogy folyamatosan hozzáigazítsák az országgyűlés által engedélyezett létszámot az országgyűlés által engdélyezett pénzhez.

Hogy a fizetésüket, juttatásaikat felvegyék, felújított laktanyákat elkótyavetéljék, beosztottjaikat lehetetlen feladatokkal masszírozzák. Holott mindegyik a nyilvánosság elé tárhatta volna a helyzetet, több pazar alkalommal. pl. a könnyűlövész-elmebaj (tüzérség, lánctalpasok, stb. kiirtása), vagy a tiszai nagyárvíz (egyetemi docens alezredes homokot lapátol, mert nincs más, egy hét alatt oda az éves helikopter-üzemóra).

Ja hogy ez kellemetlen? Veszélyes? A sok potenciális VKF dörzsöli a markát?

Veszélyes volt Papp alez-nek is, akiből kukázás miatt háborús fosztogatót akartak csinálni, meg mindazoknak, akik jogalapot teremtenek életük veszélyeztetésével a fentieknek a balkáni meg az afganisztáni médialátogatások alkalmával a napidíj felvételére.

Soha nem hallottam, hogy az országos tűzoltóparancsnok azt mondta volna, hogy a vonulósoknak nem jár a túlóra. De azt igen, hogy a VKF szerint ha a juttatatásaiban átb@szott tiszt ezért perel, akkor az nem etikus, nem fér össze az eskü szellemével.

nyasgem tábornoki kar!

Kavics78 Creative Commons License 2009.05.16 0 0 41953

Szerintem ez akkor is amolyan "wishfull thinking"!

A gruzok tamogatjak szakacsvilmost es lesz emiatt meg haboru arrafele!

Kavics78 Creative Commons License 2009.05.16 0 0 41952
Megtisztelsz!
Éhesló Creative Commons License 2009.05.16 0 0 41951
T,
a felsorolt "elavult és korszerűtlen" tüzérségi eszközök helyett mi van rendszerben?
A semmi.
Az eredmény: hiányzó tüzérség és tűzerő, nemlétező csapásmérő képesség.
Éhesló Creative Commons License 2009.05.16 0 0 41950
T 41877:

Nagyon súlyosan tévedsz. A kilencvenes évek elején rendszerben tarottt technikáink többsége ma is rendszerben tartható lenne.
Ahogyan Kavics - nagyon helyesen - mondta, legalább addig, amíg a jobb eszközt be nem szerezzük.
Sajnos nem így történt.
A következményei látszanak.
Szánalmas létszámok mellett szánalmasan alkalmatlan mennyiségű és összetételű fegyverzet, felszerelés, cserébe az elköltött ezermilliárdokkal.
Éhesló Creative Commons License 2009.05.16 0 0 41949
Kavics78: 41875

Ritka pillanat.
Az utolsó írásjelig egyetértek veled.

Üdv, Éhesló
Éhesló Creative Commons License 2009.05.16 0 0 41948
arpapa,

Az MH nem évek, hanem lassan évtizedek óta nem rendelkezik stratégiával és ezt megvalósítani képes vezetéssel.

Sajnos ez olyan tény, amit a lezajlott folyamatok és a bekövetkezett állapot is bizonyítanak.

A pénzhiány önmagában súlyos gond valóban, azonban a kevés esztelen felhasználása (lásd ÁSZ jelentés) még nagyobb gond.

Ebben a korábbi vezérkarnak és a HN-nek ezen belül az utóbbi 5-7 évben történtekért a "Haderőtervezési főosztálynak" is felelőssége van.

Ez a felelősség az okmányokban - mivel katonai-parancsnoki felelősségi rendszerről beszélnek (ténylegesen az?)- követhető.
Mivel az okozott anyagi hátrány és kár kiemelkedően nagy, ezért ennek elévülési ideje még jópár év.
Előbb-utóbb lesz katonai, vagy civil ügyész aki itt is - mint Terézvárosban - benéz a függönyök mögé és feltárja a tetteseket, felelősöket. A főosztályról is.
Remélem.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41947
Ja, akkor is ,,hadgyakorlatra" hívta be a tartalékosokat, mivel a net és mobil-szolgáltatás az országban megszűnt, és a TV-ben is kizárólag a ,,Rusztavi-2"-t és a BBC-t lehetett fogni.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41946
Dehogy zár össze mögötte a társadalom. Éppen a társadalomnál ásta el magát, de nagyon. Még a hajdan volt érdemeit is eltemette múlt nyáron a saját akciójával.
A grúz társadalom elsősorban azért ,,lojális", ha lehet így fogalmazni, mert:
1. Tisztában vannak azzal, hogy ők juttatták hatalomra (több, mint 90%-os szavazati aránnyal; a ,,Rózsák forradalmát" most ne vegyük elő, ott tényleg mindenkinek tele volt a töke Sevarnadzéval).
2. Azért, mert eddig Misokonak sikerültaz, ami előtte senki másnak: megszüntette a korrupciót, mint jelenséget Grúziában (ez olyan, mint Szaúd Arábiában megszüntetni a többnejűséget).
3. Liberális meg demokratikus lózungokkal jutott hatalomra, a grúzknak akkoriban meg bőven tele volt a búrájuk Gamszahurdia ultranacionalizmusával és Sevarnadze mnden segget kinyalatlanul nem hagyhatunk politikájával. Senki sem gondolta a legelején, hogy idegileg labilis második Gamszahurdiát kapnak a nyakukba.
Valaki itt a másik topikban megpendítette, hogy ,,biztosan a ruszkik pénzelik a grúz ellenzéket". Eléggé röhelyes kijelentés, ha figyelembe vesszük, hogyaz ellenzék magját éppen azok a ,,nyugatiak" és grúz nacionalisták adják, akik teljes mértékben nyugatbarátok, és hajdan a Nyúl közvetlen munkatársai voltak. Grúziának nem egy amerikai szatelit kormány kell, és nem egy oroszbarát szélhámos brancs, hanem egy erős jobboldali, grúz érdekeket szem előtt tartó, de a realitás talaján mozgó kormány. Jelenleg ez az ellenzék.
Ráadásul a NYúl ellen most összefogott a hadsereg, ami szintén egy komoly erőtényező, ráadásul annak a vezetése amerikabarát, de liberális. Nem tetszik nekik az az őrület, ami most folyik odafenn. A hadsereget a Nyúl elveszítette, kizárólag a belügy és a szakszolgálatok maradtak mellette. No meg persze van egy oroszbarát kissebbség is, bár az rendkívül elenyésző. Ja, meg majd kifelejtettem még egy szakadár területet, amelyről nem hallani sokat, de nem kevésbé problémaövezet - Adzsária.
Plieur Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41945

Épp a feltünésmentesség miatt. Egy teljes azonnali mozgósítás megszólaltatta volna a vészcsengőt a " Moszkva vigyázó szemei-Stirlitz ivadékai" cégnél.

Egyébként Szakasvili éppen aug.8-án jelentette be a teljes mozgósítást, amikor már beindúlt a buli...

Kavics78 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41944

Nekem akkor is budos!

Amugy ez a nemzeti garda mire valo tulajdonkeppen?

Ha a gruzok es Mihail ket kulon dolog akkor miert zar ossze mogotte a tarsadalom (most hagyjuk a tuntetoket , nincs valosagos erejuk, szet lesznek zavarva).

Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41943
Én is abszolute hihetőnek tartom, hogy a bevonultatott tartalékosok (ráadásul ezeket nem a hadseregbe, hanem a nemzeti gárdába vonultatták be, amely elvileg háborúban nem vesz részt). Azért nem véletlen, hogy most is a nemzeti gárda vezetését és tisztikarát ,,fejezte" le Misiko. Ők a legelégedetlenebbek, mert:
1. Belerángatták őket is a háborúba;
2. Amikor a szarrávert 5. gyalogsági dandár szégyenszemre menekült, éppen a tartalékosokkal feltöltött nemzeti gárdát dobták oda az ,,északi" szövetségnek, prédának.
Nem egy helyről hallottam, és nem orosz forrásokból, hanem kaukázusi barátaimtól, hogy piszok dühösek voltak a tartalékosok emiatt. Teljes mértékben hihető történet.
AZt sem szabad elfelejteni, hogy a grúzok és Misiko kormánya - két, totálisan különböző dolog.
HUNTERKILLER Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41942

Ebben csak az a bibi, hogy a gruzok tamadtak (en meg ugy nem tamadnek meg senkit, hogy a seregem nagy resze otthon van alsogatyaban)!

Abszolut hihetetlen ha csak az ok-okozati reszt nezzuk!

Meg ugye (bar nalunk ez hihetetlen) nekik is van TV, internet, es mobiltelefon halozatuk! Azert csak a fulukbe jutott hogy haborut inditottak!

Valoszinuleg azert volt raktarban a cucc mert nem ohajtottak hasznalni (en sem hasznaltam volna az M4-eket)! Anno a keken orjongott egy manus, hogy biztos az orosz katonak vittek oda az M4-eket! :-D 

Udv!

Plieur Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41941
Nagyon is hihető amit a grúz tartalékosok vallottak. Szakaszos mozgósítás, minimális feltünéssel. A zsákmányolt fegyverzet/felszerelés valszeg a második/harmadik mozgósítandó kontingensnek volt szánva, csak éppen már nem volt rá idő.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41940
Üdv,

hogy miképpen működött ez mondjuk az első grúz-oszét konfliktus alatt (1991-1993) nem tudom pontosan, utána kéne járnom.

A népfelkelők szervezése meg úgy megy, hogy van egy hivatásos keret, plussz a rendőrök. Mozgósítás esetén (amit bemondanak a rádióba és helyi tévébe, illetve hangosbeszélővel ellátott gépkocsiról) a népfelkelők vagy a helyi hadkiegen, vagy a település polgármesteri hivatalánál, vagy, mint az Chinvaliban és Vlagyikavkazban volt, a helyi kormányzóság épületénél jelentkeznek.
A helyi hatóságok, ezenkívül, értesítik a veterán és, amennyiben vannak, kozák és ifjúsági hazafias szervezeteket. Ezenkívül mindazokat, akiket szükségesnek ítélnek.
A helyi belügyi, katonai és hatalmi szervek gondoskodnak a jeléentkezők élelmezéséről, felfegyverzéséről, irányításáról. A mostani konfliktus alatt a mozgósítás neten is ment, gyakorlatilag az első becsapódásokkal együtt értesítve volt a Kaukázusi Népek szervezete, a Kubányi, Tereki és Doni kozákság, illetve a különböző katonai és veteránfórumokon körlevél ment körbe. Gyakorlatilag már 8-án közel 3000 önkéntes jelentkezett Valgyikavkazban, Dél-Oszétiában meg már harcban álltak.
Ami a haditechnikát illeti - ennek java részét még az első háború során zsákmányolták a grúzoktól, illetve részben már utána vásárolták (elsősorban Dnyeszter-menti Köztársaság, Örményország és kis részben Oroszország voltak a szállítók).
Zsoldot a népfelkelők nem kapnak, az ellátást, élelmezést pedig részben a lakosság látta el. Három napi élelemről magának a népfelkelőnek kell gondoskodnia, jelentkezésnél.

Röviden ennyi.
Mud Rider Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41939
István!

Hogyan megy ez az abház és dél-oszét népfelkelősdi?
Körbemegy a teherautó, hogy aki bátor velünk tart, és jönnek a legények, vagy ez inkább a helyi, kevésbé szervezett hadseregek fedőneve?

Honnan van pl. BMP-jük? Nyilván nem a kolhozból hozzák.
Mert a kézifegyvereken már nem is csodálkozom, az a hírekből úgy tűnik mintha ott egy-egy AK születne a gyerekekkel.

Ki eteti, zsoldozza, irányítja őket?
Előzmény: Zicherman Istvan (41918)
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41938

Udv.

Na diohejban. A radaros jarmuveket ujitottak fel. Uj IFF pl., uj adatatviteli rendszerek, felujitottak az optoelktronikai kamerat, megvaltoztattak a sugarzasi frekvenciakat ( erre egyebbkent is ra voltak kenyszeritve, van valamilyen EU szabvany, hogy milyen frekvenciakon mukodhet, ehhez igazitottak ), uj kezeloposztok, stb.

Nyertek vele:

1 kezelovel kevesebbre van szukseg, megnott a bemero es az iranyzo radarok hatotavja, ugyanugy az optoelektronikanak, azonkivul tud mukodni csendes uzemmodban - mas rendszer adatai alapjan, azonkivul ellenallobb lett a zavarasra, stb.

A raketak maradtak, pontosabban ott is volt kis felujitas, uj hajtomuvek, meg valami egyebb. Hatotav 21-rol 25 km-re nott.

Summazas.

Rendkivul fontos volt a modernizacio, hogy egyreszt a kozepes lerak. rendszer nagyobb teljesitmenyu legyen, masreszt, hogy amig felvalto tipust nem rendszeresitenek ( muszaly lesz a kovetkezo evtized folyaman ), addig is ne haljon ki a kozepes lerak, mint fegyvernem. Tehat, hogy a szakmai folytonossag fennmaradjon.

Udv.

U.I.

Ez nekem egyebbkent total idegen terulet, ugyhogy ha erre jar egy lerakos, akkor legyen szives kijavitani engem.

U.I. 2 AMRAAM tema. Jelenleg akkora a megrendeles az AMRAAM-okra, hogy evekre elore le van foglalva a gyartokapacitas. Tobbek kozott ezert kesnek a magyar AMRAAM-ok is ( meg azert is mert valszeg alacsony a prioritasa ennek az uzletnek az USA reszerol ), ha csak kozben veletlenul meg nem jottek. Tehat ha a csehek esetleg be szeretnenek szerezni SLAMRAAM-ot, vagy ahogy te felvetetted, hogy a KUB inditokra ( ??????? Ezt hogy hoznak ossze ), akkor is jo esellyel annyit kellenne ra varniuk a cseheknek, hogy semmi ertelme nem volna. Marmint az altalad felvetett verzionak. A SLAMRAAM-nak volna eppen.

Udv.

Előzmény: ==T== (41886)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41937
NEM:DDDDDDDD
Deén is jót röhögtem.:DDD
Nem, grúz belügyi, régi fajta rendszám. Gyanítom, hogy az ukrán önkénteseknek M-zárolt járműveket adtak.
Előzmény: Törölt nick (41935)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41936

" A grúz sorállományt meg "nyári gyakorlatra" hívták be" -az elfogott tartalekosok ezt vallottak. Ez meg olyan dolog hogy elhiszem vagy nem! Nezd meg ezt a Toaso-t is!

Eszebe nem jutna azt nyilatkozni hogy O gyilkolaszni ment Boliviaba! AAAaa dehogy! Laptopot karbantartani 3 embernek! Hiheto! :-D

Előzmény: Törölt nick (41934)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41935
ez egy magyar rendszámú UAZ?
Előzmény: Zicherman Istvan (41924)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41933

"Egy eszköz annyit ér, amennyit a kezelője kihoz belőle." - Az amerikaiak es az izraeliek jol kikepeztek a gruzokat, szoval nem ez lehetett a problema! :-D

Inkabb mashol keresnem a bajok forrasat! :-D

Előzmény: Törölt nick (41931)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41932
He?
Előzmény: Törölt nick (41927)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41931

Üdv!

Nem akarok beledumálni, de a vitátok mindaddig meddő, amíg a személyzet elszántságát, képzettségét, kreativitását figyelmen kívül hagyjátok. Egy eszköz annyit ér, amennyit a kezelője kihoz belőle.

Előzmény: Kavics78 (41902)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41930
Most viszont nem ezt teszi szoval meg ugralnek a nyakan! :-D
Előzmény: Zicherman Istvan (41929)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41929
58. hadsereg volt, amúgy.
Meg nem kéne annyira letámadni T-t, ugyanis eddig elismerte, ha tévedett.
Előzmény: HUNTERKILLER (41926)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41928
Gyanítom, hogy igazad lehet, de ez a cikkből nem derült ki egyértelműen, így számos lehetőséget ad a spekulációra.
Előzmény: Törölt nick (41927)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41927

Üdv!

Szerintem arról van szó a cikkben, ha teljes egészében elolvassuk (mindig ez a fránya kontextus...), hogy azért kellett volna lecserélni Ny-i technikára, mert az lett volna/lenne most olcsón, mivel most ők a barátok és ők hajtanak végre generációváltást. Az orosz technika ma se nem baráti se nem olcsó. Nem hiszem, hogy Kovács Gyula a Nyugati vs. orosz eszköz című meddő vitát akarta volna megnyitni.

Előzmény: Kavics78 (41875)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41926

Szerintem abba kene hagyni a hamukazast!

A gruzok a hadmuveletek elott estek at nagyszabasu US-MARINE corps altal szervezett es vezetett hadgyakorlaton, meg az elozo 2 honapban meg ketton, akkor azt hazudta szakacsvili, hogy eszuk agaban nincs tamadni.

Az amerikaiak meg haza se vittek a felszerelesuket (Poti kikotojeben foglaltak le az oroszok)!

Ellenben az orosz 52.hadsereg (ha jol emlekszem a szamara) eleg szedett vedett banda volt amikor atment a Roki alaguton. Mondjuk a gruzoknak mar a del oszetok ellenallasaba beletort a foguk pedig azoknak nem volt nehezfegyverzetuk!

"És nem az összes csapaterő számít, hanem hogy az adott fronton mi volt az arány." - Latom arra gyursz, hogy kirohogtesd magad! (Sikerult!)

A lenyeg az volt hogy szerinted az Akacija, Gvozgyika,Sztrela, Gaskin rendszerek elavultak mig szerintem a nyaron megaltak a helyuket a nyugati technika elleneben!

Előzmény: ==T== (41919)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41925
OFF

Ha őszig elkészülök a beharangozott fordításokkal, akkor még ráadás-képpen megcsinálom az UNA-UNSO oktatófüzetének a másolatát, illetve kiegészítem fotókkal, dokumentumokkal. Az is megy majd egy külön füzetbe. (Pár snitt a jegyzetekről.)

Előzmény: Zicherman Istvan (41924)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41924
1. UNA-UNSO önkéntesek Grúziában.
2. Az egyik megölt önkéntes zubbonya és a kilőtt UAZ rendszámtáblája.
Előzmény: Zicherman Istvan (41923)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41923
Pardon, elütés, és nem csekély - helyesen Jana Amelina.
Előzmény: Zicherman Istvan (41922)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41922
Dehogy nem volt korszerű. A totálisan felújított T-72 az már nem korszerű fegyver? A BM-21 ,,Grad" sorozatvető nem az? A ,,Dana" szintén?
Már nem is beszélve arról, hogy a ,,Bukokban" és a harckocsik egy részében ukránok ültek, illetve még ott volt a grúz oldalon harcoló ,,Brat'ja" (,,Testvérek") UNA-UNSO zászlóalj.
Az ukrán neonácik egységének a létszáma ismeretlen. Viszont több önkéntes hulláját találták (amiről én tudok biztosan - az három UNSO önkéntes halt meg augusztus 9-én, a tetemük négy napig ott feküdt a kilőtt UAZ mellett, amíg el nem kezdődött az eltakarítás. Boriszenko, Burdenko és Prokopenko halt meg, illetve még lehet tudni az ukrán egységek parancsnokainak nevét - Kucserenko, Sevcsenko, Matvejuk és Zseltokony. Az egyik kilőtt ukránnak az oktatósi jegyzeteinek másolatai most nálam vannak (Jan Amelin barátom közvetítésével). Ezek sem voltak kezdők.
Már nem is említve, hogy elég gyorsan el lett tussolva az amerikai tiszt esete is, akinek az iratait az egyik grúz harcállásponton találták (ha érdekel - megkeresem neked a nevét is).
Azért a grúzok sem voltak ma született báránykák.
(Ja, majd elfelejtettem, a konfliktus kezdetével Azerbajdzsán is bevonult grúz területre, hogy a délkeleti megyékben, ahol van azeri kissebbség, biztosítsák annak védelmét. Ez lehetőséget adott a grúzoknak arra, hogy egy komplett dandárt és ismeretlen számú belügyi egységet dobjanak át északra.)

Amúgy a téma inkább a ,,Katonai" topikba kívánkozik.
Előzmény: ==T== (41921)
==T== Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41921
Szvsz a mérvadó fegyvernemekben nem voltak korszerű fegyvereik. A gépkarabály, pilóta nélküli felderítő az azért nem háborút eldöntő tényező...
Előzmény: Zicherman Istvan (41920)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41920
Minőségileg sem volt orosz túlerő, ugyanis a grúzok igen jól el voltak látva mindennel, méghozzá nem éppen tizen-egynéhány éves haditechnikával. A katonákat is éveken át amerikaiak képezték ki, akik - állítólag - annyira jók mindenben. (*fanyar mosoly*)
Felfegyverzésükben gyakorlatilag részt vett az egész NATO, plusz még jónéhány állam (itt elsősorban Izraelt érdemes megemlíteni).
Ezzel szemben az ,,északi" oldalon az abház és dél-oszét népfelkelők kizárólag kézi fegyverekkel voltak felszerelve, illetve igen régi haditechnikai eszközökkel (ráadásul az önkéntesek és népfelkelők egy részét jelentkezési napon képezték ki úgy ahogy a fegyverhasználatra; természetesen akadtak köztük is szép számmal veteránok, de nem ez volt a jellemző).
Ha akkor az abházok is elindulnak, akkor Misikónak xarral meszelnek.
Az oroszoknál a ,,tűzoltó" éket a Vlagyikavkazban állomásozó 135. gépesített lövész ezred és a 42. gépesített lövészhadosztály ,,Vosztok" (,,Kelet") csecsen zászlóalja adták. Már csak augusztus 9-én kapcsolódott be a konfliktusba a 76. pszkovi légideszant gárda hadosztály egy zászlóalja, a 31. majkopi gépesített lövészhadosztály felderítő zászlóalja, a Fekete-tengeri flotta tenerészgyalogos dandárjának egy százada, illetve a 45. ,,Szárnyas farkasok" gárda ejtőernyős felderítő ezred egy százada, a 218. zászlóalj állományából. ENNYI. A flottával, légierővel, ellátószolgálattal, EÜ személyzettel együtt volt összesen 15 ezer fő.
Zoli már írta, hogy a ,,Buk"-ok miatt korlátozva volt az orosz légierő bevethetősége, és ,,Iszkandereket" sem lőttek a grúzokra (az egyetlen, romokban lévő ,,Nivát" ábrázoló fotó hamisítványnak bizonyult; kétségtelen, hogy Misikó propaganda-minisztériuma igen intenzíven dolgozott és hüllyítette a világot.).
Előzmény: ==T== (41919)
==T== Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41919
A túlerő nem cak számbeli, de minőségi is lehet.

És nem az összes csapaterő számít, hanem hogy az adott fronton mi volt az arány.
Előzmény: Zicherman Istvan (41918)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41918
,,Még jó, hogy az orosz túlerő lenyomta az elég átgondolatlan grúz támadást"

Továbbra sem volt orosz túlerő, a onfliktus végére is csaknem másfélszer kevesebb orosz, abház és dél-oszét katona volt.
Már többször leközöltem alakulatra és létszámra pontosan, hogy milyen erők áltak egymással szemben és mik vettek részt a konfliktusban.
Ahhoz, hogy az ,,északi" csoportosulás létszámhátrányban volt a grúzokkal szemben még azt is add hozzá, hogy majdnem a harmadát abház és dél-oszét népfelkelők illetve kaukázusi önkéntesek adták.

Hagyjuk már a túlerőről szóló meséket.
Előzmény: ==T== (41899)
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41917

Udv.

Korabban itt, vagy a katonain mar raktam be asszem infokat errol, darabszammal, tipusokkal, a csehek viszonylataban az uzleti haterrol, stb.

Udv.

U.I. Koszonom a pontositast.

Előzmény: Törölt nick (41915)
M.I. Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41916
Köszi!

Tehát nincs benne semmi információ vagy rendszer.
Bár én kétségesnek tartom, hogy egy csúnya bácsit ez akadályozna a felderítésben.
Előzmény: Törölt nick (41871)
==T== Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41914
Köszönöm a pontosításokat.

Zuzana/Dana ügyben kevertem a 152-es és a 155-ös rendszert.
Előzmény: M.Zoli (41913)
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41913

Kedves T!

Latom belemerultel megint egy vitaba ugy, hogy tenykent kezeled azt, amit hiszel, annak ellenere, hogy par propaganda jellegu ( a la New York Times ) cikken kivul, igazabol nem rendelkezel informaciokkal a Gruz - Oszet - Orosz konfliktusrol.

Par dolog emlekezetbol.

Zuzanajuk nem volt ( nem kizarhato, hogy tevedek, de eddig meg nem talalkoztam ilyen jellegu adattal ).

Dana volt. Dogivel. Raketa sorozatvetok szintugy. Utanna kell neznem de asszem Grad-okon kivul meg RM 70-esek is voltak szep szammal.

Ha minden igaz akkor a Magyarorszag altal Afganisztannak, vagy Iraknak ( boccs emlekezetbol nehezen jonnek az adatok ) ajandekozott BTR 80-asok is erdekes modon Gruziaban kotottek ki.

Rendelkeztek kb. 100 Cobra ( torok pancelozott gepkocsi )-val is.

Rendelkeztek izraeli pilota nelkuli felderito gepekkel, amik valoszinuleg a nagyon eros tuzerseguknek szallitott leginkabb felderitesi adatokat.

Az ukranok levittek a konfliktus elott csaknem a fele Buk rendszeruket, tobbek kozott ezert volt nagyon erosen korlatozva az orosz legiero.

Lehetne meg sorolni, de ugy kepzeld el, hogy a Gruz hadero az utobbi kb. 5 evben annyira fel lett fegyverezve, es annyi kepzest kaptak, hogy a magyar hadsereget 3-szor vigan megehettek volna.

Meg egy kis adalek.

A gruz honvedelmi budzse kb. ( durva szam ) 300 milla $-al gazdalkodott. Nem sok ugye? Csak ehhez kaptak olyan merteku segitseget ( dontoen USA, utanna Franciaorszag, Nemetorszag ), hogy az evi 1 milliard siman kijott.

A csehek pl. a szallitasaik ert ( is ) csereben egeszen szep szeletet kaptak a Gruz aramszolgaltatobol, + egyebb befektetesek, privatizaciok.

Elnezest, hogy csak ilyen altalanossagokat irtam, gyakorlatilag keves adattal, de most nincs lehetosegem kibogaraszni a pontos szamokat. Remelem legalabb a felvetett temak alapjan mar utanna tudsz majd jarni magad is. Megeri, ahogy elnezem nem keves meglepetes fog teged erni.

Udv.

Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41912

Szervusz Ukkel!

Csak nem???? :) Azért írtam a te hsz-odra Gyulának, mert ő mostanában keveset van itt jelen, viszont az Általad belinkelt írása indukálta a hsz-mat.

Igyekezlet felhívni. Én a régi számomom még mindig elérhető vagyok!

Előzmény: Törölt nick (41897)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41911
Négy nap alatt Moszkva alatt egyetlen hadosztályt állítottak fel, egy gárda lövészt, amelyet a 203. és 205. ejtőernyős dandárok állományából állítottak fel, melyek előtte már június óta harcoltak (többek között Kijev alatt), így bőséggel el voltak látva harci tapasztalatokkal. Ráadásul a ,,felállítás" az adott dandárok memaradt alegységeinek összevonásával lett végrehajtva, ami azért nem ugyan az.
Még a népfelkelő hadosztályok felállítására is minimum egy hónap kellett.
Előzmény: arpapa (41909)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41910

Szia Laci!

A porosz hadseregreformerek (XIX.sz. eleje!) révén 1871-re a porosz (majd német) haderő egészében a küldetésorientált vezetésszemlélet vált általánossá az utolsó rajig bezárólag. Ez Hitler "áldásos" tevékenységének köszönhetően a II.vh. végére erősen csorbult ugyan, de harcászati szintén még mindig egészen jól működött. Ezzel szemben az orosz és később a szovjet haderőben is mindvégig a parancsorientált szemlélet volt az uralkodó még akkor is, ha a II.vh. során próbálták "upgrade"-olni nézeteiket és a "megbízottak"-on keresztül belevittek némi "gyorsítót" a rendszerbe. Ezek viszont leginkább hadászati és hadműveleti szinten működtek. Harcászati szinten csak nagyon kevés üdítő kivétel akadt még akkor is, ha a háború során "lazultak" a kötöttségek. A háború utáni szovjet katonai vezetésszemlélet maradt a parancsorientáltság szintjén. Személyi kultusz tartósan és autokratizmus mást nem enged meg!

Ezért nem értem, hogy miért emlegetik folyton egy lapon azt, hogy "orosz-porosz"

Előzmény: Némedi László __ (41894)
arpapa Creative Commons License 2009.05.15 0 0 41909
Távol álljon tőlem, hogy gyulla bátyámmal kötekedjek, csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy a hadkötelezettség ellenzéséből következett a hadkötelezettség eltörlése, az egyetlen amely a tartalékos kiképzést valamilyen módon biztosította.
Különösöbben persze ez sem gond, Zsukovnál olvastam, hogy Moszkva alatt négy nap alatt állítottak fel egy hadosztályt, ami azt jelenti, hogy ennyi idő alatt ki is nyirták őket a kiképzés hiánya miatt.
Az vigasztal, hogy vagyunk még páran kiképzett tartalékosok, igaz már kell a szemüveg, meg sétabot, de az ellen legalább jót röhög rajtunk.
Amíg én voltam katona, Európában nem változtak a határok, most mintha még háború is lett volna!
Az a hadsereg amelyik Gyulla bátyám szintű tudást nem veszi igénybe, annak úgy kell, és nem is hadsereg!
árpapa
Előzmény: Némedi László __ (41892)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41908
Koszonom!
Előzmény: Volt tüzér (41906)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41906
"KRUG - 30 éves rakétarendszer, gondolom még elektroncsövekkel és tranzisztorokkal. 1990-ben azért.... - Helyette lett MISTRAL, toredek lotavolsaggal harmatos kepessegekkel.  A kivonas indoklasa egyebkent az volt, hogy a hajtoanyag rendkivul redukalo hatasu (valojaban a haztartasi hypo erosebben redukalo hatasu).  :-(

Tudod a Nyeva is elektroncsoves meg tranzisztoros ,aztan megis lepottyant tole a lopakodo 99-ban!"

Az, hogy egy berendezés elektroncsöves, az nem feltétlenül baj. Az elektroncsöves berendezés, amennyiben a gazdája ismeri és ért hozzá, sokkal egyszerűbben és jobban javítható, még harci körülmények között is. Lehet persze az mondani, hogy ha van miből, de azt is lehet mondani, hogy az orosz hülye módon mindenhez csomagolt némi javító anyagot, és szükség esetén az utánpótlást is biztosította.

Egyébként a KRUG-ban még nem sok tranzisztor volt. Tán éppenséggel semennyi.

Előzmény: Kavics78 (41895)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41905

"Képzelem milyen képzettségi szintet képviselt az a 20+ ezer grúz a 10+ ezer oroszhoz képest." - A legjobb amerikai es izraeli kikepzest kaptak (marmint a gruzok)! Allitolag.

Ennyire volt eleg.

"Légierejük minden esetre csak jelképes volt." - Az orosz legierot is korlatozottan alkalmaztak csak iranyitasi es az eros gruz legvedelem miatt. Az elso 2 napban vigan bombaztak az orosz csapatokat egyebkent.

"de ha a pilóta nem szúrja el, akkor vélhetően ne mlövik le." - Es mit szurt el az a szegeny Dale Zelko?

Előzmény: ==T== (41903)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41904

"Látótávolsága lecsökken, de ha a Shilka használja a radart, egyből elárulja magát." Milyen szerencse hogy a jelenleg szolgalatban levo helikoptereken nincs lokator elleni raketa a Shilka meg eleg ha a celzaskor kapcsolja be a lokatorat (annak ugyanis a feladata a celzas nem a celkereses).Amint kiment a gepagyuostor mar lehet is lekapcsolni (persze nem 1-1 ellen kell az ilyesmit elkepzelni az apacsok parban jarnak). Egy Shilka melle beosztanek ZSU-23-2-ket ill. Igla 1-5, Strela 1-10 eket is olyan is volt ugyanis. Igy mar johet a helikopter!

Ha inditanak is mondjuk HARM-ot valamelyik kozeli vadmenyetrol a Shilka onjaro es a kikapcsolt lokatorral arreb ballaghat egy csoppet (mondjuk beall egy leniara a fak koze ha csak nem repul fole a kopter akkor lathatatlan , ha meg folerepul...) .

Előzmény: ==T== (41903)
==T== Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41903
Képzelem milyen képzettségi szintet képviselt az a 20+ ezer grúz a 10+ ezer oroszhoz képest.

Légierejük minden esetre csak jelképes volt.

Nem tudom hány Dana-juk volt. Gondolom ne mszámottevő. Ettől függetlenül 1 Dana/Zuzana mindenképp übereli az általad említett két típust. Ha már orosz löveg, akkor 2S19, 2S5; 2A36 (2S7 azért már nem a tábori löveg kategória, vagy legalábbis határeset).

Látótávolsága lecsökken, de ha a Shilka használja a radart, egyből elárulja magát.

lopakodó: mindkettő kellett hozzá, de ha a pilóta nem szúrja el, akkor vélhetően ne mlövik le.
Előzmény: Kavics78 (41902)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41902

"Azért ennél komolyabbnak gondoltalak."- Hat en is teged! :-D

"Még jó, hogy az orosz túlerő lenyomta az elég átgondolatlan grúz támadást" - Ja az a 11500 orosz,oszet,abhaz,ingus,csecsen,stb. lenyomta a 28000 gruzt (tudsz szamolni?)!

"Megjegyzem olyan sok nyugati fegyver ott sem volt, max pár cseh/szlovák cucc." - Na peeersze! :-D Azert a Dana meg a Zuzana lovegek a te ertekrended szerint ubereltek volna a Gvozgyikakat meg az Akacija-kat, es azert volt mas is.

"Shilkára én is írtam, hogy ok, az még elmegy, ettől függetlenül a hatásos lőtávja olyan 3km. Annyi az Apache gépágyújának is van, a Hellfire-nek meg egyenesen 6km." - Ne sivatagban gondolkodjal hanem a dunantulban, akkor lecsokken az apacs lotavolsaga is 2km-re gepagyustol hellfajorostol! :-D

"A Lopakodós sztorit hagyjuk, közismert, hogy a pilóta b*ta el." - eddig mindenki ugy tudta, hogy az okos bacskai szekely meg az ugyes racok szedtek le! :-D

"közismert" -- WUHAHAHHAAAAA! :-D

Kavics78 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41901

Valoszinuleg a torony es a felfiggesztes.

A Bradley tornya es az azt korulvevo pancel tenyleg eros.

De a frontpancel nem az (lattam kilott es szetszedett meg csak javitas celjabol szetszedett Bradley-t kozelrol)!

Nekem a Rangerek mondtak hogyha egy Bradley-t elolrol RPG talalat er a akkor a driver-nek nagy valoszinuseggel reszeltek.

Előzmény: ==T== (41898)
==T== Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41900
Persze, a semminél jobb. De csak annál.
Előzmény: Mud Rider (41893)
==T== Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41899
Azért ennél komolyabbnak gondoltalak.

Még jó, hogy az orosz túlerő lenyomta az elég átgondolatlan grúz támadást, főleg mert az oroszoknál megvolt a légi támogatás is, meg minden. Megjegyzem olyan sok nyugati fegyver ott sem volt, max pár cseh/szlovák cucc.

A Lopakodós sztorit hagyjuk, közismert, hogy a pilóta b*ta el.

Shilkára én is írtam, hogy ok, az még elmegy, ettől függetlenül a hatásos lőtávja olyan 3km. Annyi az Apache gépágyújának is van, a Hellfire-nek meg egyenesen 6km.

Előzmény: Kavics78 (41895)
==T== Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41898
Azért az a kétszeres tömeg csak megjelenik valahol...
Előzmény: Kavics78 (41896)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41896
"BMP vel az a bajom, hogy bárhogy modernizálják, úgyanúgy egy papírvékony páncélzatú masina marad." - Azt hiszed a Bradley vastagabb? Hat nem.
Előzmény: ==T== (41883)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41895

Tudod en azzal vetnem ossze amit helyette kiotlottek!

Akacija - a Wiki szerint 1955-ös tervezésű löveg, kis csőhossz (L/27), kis lőtáv (90-ben azért már komolyabb lövegek voltak nyugaton (L/39; L/45) - Soot, keleten is! A mult nyaron azert eleg jol szerepelt a komolyabb lovegeid ellen. Szoval MUHHAHAHHAHAAAAA! :-D

Gvozgyika - 122mm-es löveg. Az elég keskeny. Ráadásul a löveg is 30 éves tervezés volt. Sem hatótáv, sem a hatóerő nem vethető össze a 155-ösökkel. - Neked lehet hogy keskeny de azert en nem alnek a tuloldalon ha ilyen van az ellensegnek. A mult nyaron azert eleg jol szerepelt a komolyabb lovegeid ellen. Szoval MUHHAHAHHAHAAAAA! Ismet! :-D

KRUG - 30 éves rakétarendszer, gondolom még elektroncsövekkel és tranzisztorokkal. 1990-ben azért.... - Helyette lett MISTRAL, toredek lotavolsaggal harmatos kepessegekkel.  A kivonas indoklasa egyebkent az volt, hogy a hajtoanyag rendkivul redukalo hatasu (valojaban a haztartasi hypo erosebben redukalo hatasu).  :-(

Tudod a Nyeva is elektroncsoves meg tranzisztoros ,aztan megis lepottyant tole a lopakodo 99-ban!

Shilka- 23mm-es gépágyú, a magyaroknál tudtommal semmi modernizációval. Azakkroi ellenséges helikopterek/repülk már a Shilka lőtávján kívülről is tudtak tüzelni. De ez még tényleg határeset, talán lehetett volna fejleszteni. - Tudod az apacs pilotak a mai napig legveszedelmesebb ellenfelnek a shilkat tanuljak. (A tunguzkat gondolom azert nem mert nem jellemzo a felbukkanasa.

Előzmény: ==T== (41879)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41894
fejtsd ki lszi

mondjuk nekem sem tiszta az orosz-porosz, de használjunk inkább szovjet-2vh németet (bár az utóbbinak örülhetnénk), de miért ne lehetne angolszász módszer is, bár inkább csak az utóbbi időben érzek új szemléletet az amerikai vezetéselméletekben (főleg iraknál kezdett érvényesülni)...

de érdekelne a te értékelésed (ígérem csak vitatkozok és nem adok négyest :)))
Előzmény: Hamburger2 (41891)
Mud Rider Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41893
Azért a legelavultabb szekercével is szívesebben mennék boxolni, mint üres kézzel.

Ráadásul ezen vasak kicsi pénzből upgradelhetőek lettek volna.
És pl.egy 23mm-es gépágyú igen praktikus tud lenni akár földi célok ellen is.
Előzmény: ==T== (41879)
Némedi László __ Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41892
én nem érzek ellentmondást a szövegekben:

-sorkatonaságot ellenzi
-tartalékos rendszert támogatja
-nem sorkatonai rendszerrel, de általános kötelezettségben képezne tartalékosokat

Előzmény: arpapa (41870)
Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41891

Kedves Gyula Bátyám!

Pár dolognak egy kicsit alaposabban kéne utánaolvasni! A cikkben szereplő "orosz-porosz" jelző adott szövegkörnyezetben történő alkalmazása egy nagyon csúnya - közvetlenül a rendszerváltás utáni - beidegződés maradványa. Pontatlan és a katonai vezetéselmélet hiányos ismereteire utal. (Azért kaptam államvizsgán "csak" 4-est kat.vez.elméletből, mert ezt a prof-omnak is a szemére vetettem!)

Az orosz technikát sem kell annyira szidni, mint ahogy mostanában illik!!!!!

Üdvözlettel: Hamburger

Előzmény: Törölt nick (41868)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41889
sziasztok! szeretném adóm 1%-át a Honvédség javára átadni. tudja itt valami hozzáértő, hogy milyen számlaszámra kell? A HM telefonos kisasszonyoknak fogama sincs róla:-))
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41888

Udv.

Mikor jarsz Budapesten?

Asszem amibol Kurowski dolgozott, es amit berakott a konyveibe, azok is ezekbol szarmazhattak.

Ha mar Off.

Bruno Friesen. Kanadai nepi nemet, ukrajnabol. :))

Harckocsizo, lovegiranyzo. Pz. IV, Jg.Pz.IV 25 pc. ezred - 7. pc. hadosztaly. Mostansag olvasom az emlekiratait. Rengeteg leiras a kikepzeserol, a mindennapokbol, a bevetesekerol, direkt fesuletlen szoveggel, nagyon jo. Olyan Josicos, csak mas idobol, pancelostol. Majd megirom az eredeti cimet, stb. Nekem csehul van meg.

Udv.

U.I. Amugy mindket emailom el, sot, ha kuldesz ra telefonszamot, akkor meg fel is hivlak. A volt telefonom tisztazatlan korulmenyek kozott eltunt. Majd sor mellett tisztazzuk. :)))

Udv.

U.I.2 Mar van 3. eleresi modom is, ahogy eszrevehetted.

Előzmény: Zicherman Istvan (41885)
==T== Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41887
Mondjuk ez lengyel...
Előzmény: ==T== (41886)
==T== Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41886
Ne felejtkezz el beszamolni arról, mit is takar a cseh KUB modernizációs program!

:)

Egyébként nem ezt takarja véletlenül:

Előzmény: M.Zoli (41884)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41885
Zoli,
itt off, de téged nehéz ,,levadászni" ezért ide dobom be.

Német ,,partizánoktól" kaptam egy királyi kölcsönt (szeptemberig lesznek nálam). Négy aktányi másolat (dokumentumokról, névlistákról, vázlatokról, stb.) amit majd a csecsenháborúshoz szintén használni fogok. (Valamikor őszre ígérték az esemény- és bevetési naplókat, illetve... fotókat!)
Négy németnyelvű akta, amelyeken ez áll.:)

Mindezt egy Sztarinov féle ,,Rombold az ellenség hátországát" és az orosz partizán technikai lapok fénymásolatáért.:) Mindkét fél nagy megelégedés közepette vagyon.:) Hartwig is örült, mint majom a farkának, és én is vadul csóválom.:)
Előzmény: M.Zoli (41884)
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41884

Udv.

Nem vitatkoznek veled, van egy friss cikkem a cseh KUB modernizaciorol, csak meg nem olvastam el. Legyszives figyelmeztess majd, hogy el ne felejtkezzek beszamolni rola, mit is takar a program.

Udv.

Előzmény: ==T== (41883)
==T== Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41883
Tudtommal ez a digitalizásás azt jelenti, hogy lecserélik a rakétákat Sparrow/Aspide rakétákra + természetesen a radarrendszert is.

BMP vel az a bajom, hogy bárhogy modernizálják, úgyanúgy egy papírvékony páncélzatú masina marad. Ha pedig lényegesen megnövelik a páncélzatot, akkoe a futóművet is komolyan át kell építeni, új motor is kell majd, és oda az úszóképesség.

Akkor már inkább vegyenek egy új cuccot, vagy alapozzanak a T55-re egy APC-t...
Előzmény: M.Zoli (41881)
mcpie Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41882

"a számomra homályos elgondolásból rendszeresített amcsi 60-mm-eket, amelyek SZARRA SEM LESZNEK JÓK."

Szerintem az lehet az elgondolás, hogy annyira könnyűlövész lesz minden, hogy csak olyan "tüzérséget" akarnak rendszeresíteni, amit a lövész kézben el tud cipelni. :)

Irónia on: Már csak megfelelő szállítókapacitás kellene, hogy a lövészek "gyorsan" a helyszínre érjenek. Talán Stílszerűen 30-50db AN-2, meg 30-50 Mi-2... :D irónia off.

M.Zoli Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41881

Udv.

A lengyelek mostansag adtak egy 12 millio dollaros megbizast az egyik hazai gyarjuknak BWP ( BMP ) 1-esek modernizaciojanak a kidolgozasara. Az osszeg a projektalasra es 2 prototipusra szol. Az 1000 valahanybol majdnem 500-at terveznek modernizalni. A reszletek fejbol nem mennek, de ha kered utanaolvasok.

Udv.

U.I.

A csehek meg "digitalizaljak" a KUB-okat.

Azonkivul az oroszok ritka jol keresnek a Nyeva modernizaciokon, biztos azert mert majdnem 60 eves ocska szarok. :)))

Amugy van most egy osszeirasom a cseh nehez vasakrol. Repulo, meg szarazfoldi technika, sajna a legvedelmi raketakrol nincs.

Udv.

Előzmény: Zicherman Istvan (41878)
==T== Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41880
Oké, de azért a 82-es/120-as aknavetőket nem nevezném technológiának + tudtommal azok jelentős része hazai gyártás volt.

Mistral ügyben egyetértek.

Előzmény: Zicherman Istvan (41878)
==T== Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41879
Akacija - a Wiki szerint 1955-ös tervezésű löveg, kis csőhossz (L/27), kis lőtáv (90-ben azért már komolyabb lövegek voltak nyugaton (L/39; L/45)

Gvozgyika - 122mm-es löveg. Az elég keskeny. Ráadásul a löveg is 30 éves tervezés volt. Sem hatótáv, sem a hatóerő nem vethető össze a 155-ösökkel.

KRUG - 30 éves rakétarendszer, gondolom még elektroncsövekkel és tranzisztorokkal. 1990-ben azért....

Shilka- 23mm-es gépágyú, a magyaroknál tudtommal semmi modernizációval. Azakkroi ellenséges helikopterek/repülk már a Shilka lőtávján kívülről is tudtak tüzelni. De ez még tényleg határeset, talán lehetett volna fejleszteni.
Előzmény: Kavics78 (41875)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41878
Azért akadtak bőven olyan eszközök, amik még most is jól jönnének (jópárat alább már felsoroltak az olvtársak). Én még hozzátenném, hogy még az elavult BMP-1-eket is némi OLCSÓ utánajárással át lehetett volna alakítani műszaki felderítőknek, vagy lőszerszállítóknak, esetleg EÜ páncélosoknak.
Továbbá még mindig hasznosabbnak tartom a jó öreg 82-mm-es és 120-mm-es aknavetőket (no meg a ,,Vasziljok"), mint a számomra homályos elgondolásból rendszeresített amcsi 60-mm-eket, amelyek SZARRA SEM LESZNEK JÓK.
A ZU-23-1 is jó lett volna, ha megmarad... (Más légó eszközt nem említek, mert halfány fingom, hogy Iglákból és rokonaikból maradt-e még egyáltalán díszpéldány; a Mistral egy eszeveszett hülyeség volt, és az is marad). Továbbá a gépesített pontonpark is világelső volt (a NATO-ban sem gyártottak a mai napig jobbat), de hajlok azt gondolni, hogy az TALÁN megúszta a Don-kanyarral felérő ,,hadseregreformot".
Előzmény: ==T== (41877)
==T== Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41877
Természetesen az. Talán a kb. egy tucat Mi-24V ért valamit a komoylabb eszközök közül. Természetesen a kézifegyverek szintjéig nem mennék le.
Előzmény: Zicherman Istvan (41876)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41876
Melyik része abból, amivel a Honvédség rendelkezett?
Előzmény: ==T== (41873)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41875

Mi nem volt korszeru?

Az Akacija, Gvozgyika, KRUG, Shilka?

Mit tudott tenni az agyonajnarozott nyugati technika mondjuk az R-300!!! ellen (90-ben)??

Leszerelni csak ugy van ertelme ha van helyette jobb.

Jobb viszont maig sincs.

Előzmény: ==T== (41873)
==T== Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41873
Mondjuk mert már 90-ben sem voltak korszerűek...
Előzmény: Zicherman Istvan (41869)
arpapa Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41870
Megelőztél Ukkel

Gyulla bátyámat akartam éppen idehozni, aki furmányos módon csakazértis megemlékezett a Varsói Szerződésről.
Már megkommentáltam ott, azért kiváncsian várom itt is a reakcióját erre a három idézetre tőle:

Ezt írja a cikkben:
"A hadkötelezettség 2004-es megszüntetésével együtt megszűnt az addigi, hadkötelezettségre alapozott, jól-rosszul működő tartalékos rendszer."

Ezt pedig a rakétás topicban:
"Nyugdíjasként segítettem az illetékes politikusoknak, hogy a sorkatonsággal kapcsolatos döntésüket mielőbb hozzák meg. Tagja voltam a Hadkötelezettséget Elenzők Ligájának."

Majd ugyanott:
"Ha valaki (mondjuk én) létre tudna hozni egy intenzív képzési formát 1-2 hónapban férfiaknak, nőknek, én támogatnám az általános hadkötelezettség visszaállítását."

Akkor most, hogyan is van ez? ( nem akarlak ám "megfogni" ám gyulla bátyám, ravasz vagy te! )

Így működik a politika: - ellenezni, megszüntetni, jó pénzért újraépíteni! :)))

Az idézetek innét:

árpapa
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.14 0 0 41869
,,Tíz (húsz) év alatt le kellett volna cserélnünk valamennyi orosz gyártású haditechnikai eszközünket"

A nyugálományú alezredes úr igazán elmondhatná, hogy miért is kellett volna lecserélni valamennyit. Uyanis több NATO állam van, amelyben továbbra is szolgálatban van ez a technika, illetve újabb beszerzések történnek.
M.I. Creative Commons License 2009.05.12 0 0 41867
Azt szeretném kérdezni, hogy vajon hogyan számozzák a katonai alakulatokat?

Van mondjuk egy amit 82. ... ezrednek hívnak, miközben nincs 81 másik olyan ezred.
Illetve miért volt MN 5934 v. Mn 7015?
Van ezekben rendszer, vagy csak hasraütésre megy a dolog?
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 41866

Ja! Ertem! :-)

Előzmény: Plieur (41864)
swordmanus Creative Commons License 2009.05.11 0 0 41865
Épp nézem a Duna TV-n Dr. Erdélyit!
Jó ez a dokumentumfilm! Kár hogy nincs több ilyen.
Plieur Creative Commons License 2009.05.11 0 0 41864

Ha már ilyen eset is volt:

http://www.origo.hu/itthon/20010503vademeles.html

és úgymond van igény szituációs képlövészetre ( értsd: a szituáció hogy jól bepiált és rálőtt egy képre), akkor a kereslet szüli a kinálatot, és igy demokratikus is, ne csak minisztériumi titkárságvezetőknek járjon az élvezet.

1. nem olyan unalmas mint a klasszikus céltábla

2. művészettörténeti művelődés ( pld. 25m pistoly próba a kubistákra )

Ne röhögy, javasoltak már ennél nagyobb marhaságokat is az ország történelmében...:)

Előzmény: Kavics78 (41863)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 41863
???
Előzmény: Plieur (41862)
Plieur Creative Commons License 2009.05.11 0 0 41862

Szia!

Tudnék akkor egy szituációs lövészet számot: Éjjeli örjárat, Amsterdam. :)

Pisztoly vagy sorétes?

Előzmény: belic (41861)
belic Creative Commons License 2009.05.11 0 0 41861
Hello!

Erdekes, hogy a multkor az egyik vadaszlapban is abszolut pozitivan nyilatkoztak egy cikkben az illetorol (mint protokolaris vadaszrol)!

Hova jutottunk!

Hat igen, o hagyomanytisztelobb vadasz volt, mint az ot koveto jobboldali politikai elit.

Bel
Előzmény: HUNTERKILLER (41860)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2009.05.11 0 0 41860

Erdekes, hogy a multkor az egyik vadaszlapban is abszolut pozitivan nyilatkoztak egy cikkben az illetorol (mint protokolaris vadaszrol)!

Hova jutottunk!

Előzmény: arpapa (41856)
Éhesló Creative Commons License 2009.05.11 0 0 41859
:) vagy inkább :(?
Előzmény: belic (41858)
belic Creative Commons License 2009.05.11 0 0 41858
Szia!

Amikor eloszor hallottam a "relativ modernizacio" kifejezest, rohelyesnek tartottam. Most pedig egy meg nem valosult a'lomnak.

Bel
Előzmény: Éhesló (41855)
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.11 0 0 41857

Off.

Akkor az most + vagy - nekem, hogy multkor bicskaval ettem a szulinapi tortat?:DDDD (az volt keznel )

On.

Előzmény: Mud Rider (41853)
arpapa Creative Commons License 2009.05.11 0 0 41856
Éhesló elmondta a lényeget és tökéletesen egyetértek vele.

Oláh
Czinege
Für
Keleti
Szabó János
Szekeres!

Nálam ez a sorrend, és talán még Czinege is egy klasszissal jobb volt bármelyiknél, nem hitte magáról azt, hogy Ő ért a legjobban hozzá!
Ja és nem akart haderőreformot!!!!!!

árpapa
Éhesló Creative Commons License 2009.05.11 0 0 41855
Hali,
azt gonodolom, hogy joggal állíthatom magamról, nem vagyok nagy kedvelője sem a korszaknak, sem a politikai - hatalmi elitjének.
Ennek ellenére az a meggyőződésem, hogy a katonai hivatás utoljára akkor volt egy hullámhegy tetején, amikor Czinege, Oláh és a KB adminisztratív osztálya vezette a céget.
Arról lehet vitatkozni, hogy a világban ez a tetőpont mit jelentett akkor és máskor (esetleg korábban) mikor állhattunk így vagy jobban, de abban gondolom nincs vita, hogy a mai sereg még árnyéknak is jelentéktelen az akkorihoz képest.
Ezért - bár nem a kedvencem - de a módszerváltás utániakhoz képest Czinege még a kiemelkedő politikai adminisztrátorok közé tartozott a csapatával együtt. Még ha diktatúra és kommunista volt akkor is.
Sajnos.

Üdv, Éhesló
M.Zoli Creative Commons License 2009.05.11 0 0 41854

Udv.

http://www.ta3.com/sk/reportaze/120381_rekonstrukcia-bojov-2-svetovej-vojny-na-dargove

Nezzetek meg a videot.

Sajnos nem voltam kint, kaszaltam. :(((((

Ez szombaton volt, Dargo kornyeki harcok rekonstrukcioja, vasarnap pedig nem messze onnan, Szkaros kozsegben volt rekonstrukcio. A hirekben a szombati akciot megnezok szamat 10 es 20 000 fo koze teszik.

A kovetkezo rekonstrukciot ( 4 akcio osszesen, a dargoi hagoert folytatott ha