Keresés

Részletes keresés

djuice Creative Commons License 2019.09.19 0 0 2473
A Nectarok jók, ahogy az M-audiok is. Persze más téma ha zongorázni akarsz élethűen. Ahhoz kalapács mechanikás hangszerek kellenek, nem ilyen rugósak...
Előzmény: rohir (2472)
rohir Creative Commons License 2019.09.19 0 0 2472

Üdv!

Tanuláshoz szeretnék billentyűzetet venni, abszolút kezdő vagyok.

Használt is tökéletesen megfelel, keretem rá 30 ezer Forint lenne, de ha tanuláshoz olcsóbb is elég az jó lenne.

 

(Az ár flexibilis abban az esetben ha picivel többért már van sokkal jobb választás is, pl. fontos funcióval).


Számítógépről tanulnék és ha jól tudom egy USB-s MIDI billentyűzet elég nekem. Szoftveres dolgokat meg tudom oldani ha esetleg trükkös.

 

Gyors kereséssek ezt találtam csak, nem tudom mennyire élhető, de inkább rátok bízom.

https://hangszerplaza.hu/nektar-impact-gx61-usb-midi-kontroller-billentyuzet/

djuice Creative Commons License 2019.09.19 0 0 2471

TP40 többfajta is van ám elvtársam! :)

 

TP/40: Professional Digital Piano. The new design of the hammer and the return spring application creates the right combination for the press of the keys as on the real Acoustic Piano. 76 & 88 keys, Dynamic rubber contacts, Monophonic Aftertouch available.

TP/40GH: Four Zones Graded Hammer Action.

TP/40H:
 Hard Touch Feeling 95 gr

TP/40M: Medium Touch Feeling 85gr.

TP/40L:
 Light Touch Feeling 75gr.

 

http://www.fatar.com/Pages/TP_40_GH_ES.htm

Előzmény: semgza (2470)
semgza Creative Commons License 2019.09.19 0 0 2470

A wooden az kicsit jobb lehet, szóval szerintem marad  SL88Grand. És az aftertouch sem árt.

De még annál is jóval könnyebb lenne jó.
Gondolkodtam, hogy szétszedem, és levágok a súlyokból vagy 20 gramot. :D

 

Előzmény: djuice (2469)
djuice Creative Commons License 2019.09.19 0 0 2469

Annyit hozzá tennék még, hogy bár a Korg sok helyen RH3-nak kereszteli az eredetileg TP40-est, valójában pl. egy SV1 stage zongiban és az LP380-as cabinet pianojukban is kissé más érzete van ua. nevezett billentyűzetnek!

Ha esetleg ebayen kifogsz olcsón egy SP500-at, a lista alapján abban is TP40 van és nekem annak idején nagyon meggyőző mechanikának hatott. Talán ez volna a legelérhetőbb olcsón. 

?

Előzmény: djuice (2468)
djuice Creative Commons License 2019.09.19 0 1 2468
Előzmény: semgza (2466)
djuice Creative Commons License 2019.09.19 0 0 2467

Mibe kell elvtársam? :D

TP40 woodra gondolsz vagy azt nem szeretnéd a súly miatt?

Vhol vmi német oldalon láttam nem rég hogy egy cégen keresztül lehet a Fatartól vásárolni csak mechanikát, amit egyéb esetben végfelhasználó nem tehet meg. Megpróbálom megkeresni, de mint ha a Doepferhez kötődött volna valamilyen szálon... (nem olcsó!)

Előzmény: semgza (2466)
semgza Creative Commons License 2019.09.19 0 0 2466

Elvtársak, a TP40-ből létezik a könnyebb változat. Azt tudja valaki, hogy mibe szerelték?

Hogyan lehetne olyat venni a lehető legkevesebb felesleges dologgal - ha csak a billentyüzetre van szükség?

Talán Nord pianoban van, de az 1Millió... :o ? Persze lehet kapni az SL88 Grand-ot, de az a nehéz. 

 

 

ankol Creative Commons License 2019.09.14 0 0 2471

Köszönöm,

Előzmény: djuice (2470)
djuice Creative Commons License 2019.09.13 0 0 2470

Egyéb leírások és kiegészítő programok is elérhetők a cég honlapján. Ha nem sikerül lefordítani, akkor adott kérdésekre tudok válaszolni is.

https://hu.yamaha.com/hu/products/contents/keyboards/downloads/manuals/index.html?l=hu&c=keyboards&k=PSR-S650

Előzmény: ankol (2469)
ankol Creative Commons License 2019.09.13 0 1 2469

Közönöm igy legalább van angolul mert az sem volt!talán igy azért a lényeget ki szedem,ez a "feltőlté-letőltés már igy 72 évesen nem egyszerű !Majd kibogarászom mégegyszer tisztelettel köszönöm.

 

Előzmény: djuice (2468)
djuice Creative Commons License 2019.09.11 0 0 2468
Előzmény: ankol (2467)
ankol Creative Commons License 2019.09.10 0 0 2467

üdv.mindenkinek4

 

Magyarnyelvű kezelésit keresek "Yamaha PRS S650" ha valakinek van megvenném köszönöm,

  Tel:harminc-3130770,,email: ankolali@freemail.hu

 

iamtwo Creative Commons License 2019.09.09 0 0 2466

Én ezt használom:
https://mkb.penztarbolt.hu/sport/sport/qmed-kezerosito-labda-lagy-kek

És egészségpénztárra elszámolható!

Előzmény: djuice (2463)
Hellfeld Creative Commons License 2019.07.30 0 0 2465

Cooperx, te is Kawai hivő lettél.. Nem csodálkozom. Én is pont ide érkeztem meg, jelenleg és ezer eur-ig ez a zongora adja leginkább egy akusztikus hangszer érzetét, ill. a vele azonos Kawai CN17, ami ugyanez feketében. Bár ez a legolcsóbb belépö "bútor"-zongorájuk, de már ezen is élvezetes játszani. Mondjuk egy jó tangóharmonika még jó lenne bele, dehát oké, ez nem szintetizátor. És a Kawai-nak bevallottan az akusztikus hangszer legjobb megközelítése a célja, úgyhogy ez így rendben is van ahogy van.

Előzmény: Cooperx (2464)
Cooperx Creative Commons License 2019.07.27 0 0 2464

Szia!

Írod: "Lecserélném a szintit egy kalapácsmechanikás digitális zongorára. Visszaolvastam elég sokat a fórumon, de egyértelmű választ nem találtam, hogy mi lenne jó. Mivel elég „öreg” vagyok már ahhoz, hogy az ujjaim szarjanak arra, amit az agyam szeretne, így nem hiszem, hogy valaha Rachmaninov zongoraversenyeket fogok játszani."

 

Kawai KDP 110, ha elegáns és tartós és megbízható és igen jó minőségű hangot szeretnél.

Kb. 310 ezer.

Ezt - a fejlődésed függvényében - kb. 10 év múlva majd lecseréled.

MERT 10 ÉVIG EZ BIZTOS MEG FOG FELELNI.

10 év múlva meg ki tudja, hogy mi lesz?

 

 

Előzmény: Forceracer (2435)
djuice Creative Commons License 2019.07.24 0 0 2463

Jav.

7 cm, nem 5! :)

 

djuice Creative Commons License 2019.07.24 0 1 2462

Decathlonban volt régebben egy kb. 5 cm átm. szivacslabda, félig átmenet a gumi felé, de leginkább olyan PUR-habból lehetett, mint az autók ülése. Egy zongoratanár ismerősöm elkezdte nyomogatni és úgy rárepült, hogy 2-t vett magának hogy egyszerre nyomkodhassa 2 kézben. Azt mondta régen a boxolóknak való gumigyűrűt gyötörte, az meg a kezét, mert ez a szivacslabda kellően lágy és kellően kemény volt egyszerre. Mostanában nem látom a Dekaban, de talán sportboltokban szét lehet még nézni. Az benne a jó, hogy bárhova magaddal viheted és folyamatosan gimnasztikázhatod a kezed és ujjaid izmait (mint ha kb sport edzésre járnál). Ha felépülnek idővel az izomzatok a kezedben, sokkal jobb lesz, persze a billentyűkön való gyakorlást nem lehet kihagyni mellette, csak ne vidd túlzásba.

Kottának meg szerezd be a Hanont:

https://www.kotta.info/hu/product/7783/HANON-CHARLES-LOUIS-A-zongoravirtuoz Ez főleg technikai gyakorlatokat tartalmaz, jó kéz és ujj függetlenítéshez.

Technikai, de nem olyan unalmas, inkább zenei etűd gyakorlatoknak pedig jó a Czerny:

https://www.kotta.info/hu/product/2520/CZERNY-CARL-BERTINI-HENRI-Etudoek-zongorara

Sokan esküsznek még a Bartók Mikrokozmoszaira is (zeneiskolákban szintén alapmű)

A zongorának pedig inkább hagyd meg az általános gyári beállítását dinamikát illetően. Felesleges a leggyengébb fokozatra állítani!

Gyakorlás előtt pedig gimnasztikázd a kezedet, lazítsd el, rázd le, ahogy pl. egy futáshoz is bemelegít az ember (esetleg konzultálj gyógytornásszal megfelelő edzőgyakorlatokhoz), semmi esetre se erőből, görcsösen gyakorolj! Könnyeden, lazán, gyakran pihenj, főleg ha elfáradtál. Elsőre senkinek sem könnyű. Ez egy folyamat. Át kell esni rajta hogy rutinná válhasson.

Előzmény: Forceracer (2454)
Hellfeld Creative Commons License 2019.07.24 0 0 2461

Rossz mozdulatok rögzülése - Tyja. A hegedüvel való próbálkozásom emiatt futott zátonyra anno :o/  Forceracer, ez esetleg egy jó otthoni zongoraiskola lehet. Kissé bárgyú, de elég fokozatos.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2460)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.07.24 0 0 2460

Azért a tanár másban is segít, jelen esetben az esetleges rossz kéztartás, mozdulatok rögzülésének megelőzése talán a legfontosabb.

 

Amúgy ami a billentésbeállítást illeti, én első körben kísérletezést javasolnék: melyik az a beállítás (esetleg játékstílustól függően is), ami még nem okoz fájdalmat... az nem feltétlen baj, ha kicsit kiesik a komfortzónából... aztán óvatosan, fokozatosan lehet utánaállítani...

Előzmény: Hellfeld (2457)
Hellfeld Creative Commons License 2019.07.23 0 0 2459

Igen, erre gondoltam, talán az erzékenyebb beállítással ösztösönen kisebb erövel fogsz ütni és az is elég. Bár lehet egy tanár most lecseszne, mert pont a tanulásnál normál érzékenységgel kéne gyakorolni. Mindenesetre ne kemény boogie-woogie-t meg rock'n'roll-t játsz elsö körben. Inkább finoman, lassan, skálákon haladva le fel, zengetöpedállal, úgy mintha valami érzelmes dalt akarnál elöadni. Jól szól a Roland, nem igaz? Nem lehet panasz, én is ezt mondom, mégha idöközben Kawai hivö lettem, akkor is.

Előzmény: Forceracer (2458)
Forceracer Creative Commons License 2019.07.23 0 0 2458

Egyáltalán nem vette el a kedvem. Sőt!

De nem találok olyan kottát amihez nem kell a bal kisujj! Esküszöm az az ujjam dolgozik a legtöbbet! :D

 

Mit értesz holtponton? Ne püföljem nagyon a billentyűt, csak annyira amikor már megszólal?

Előzmény: Hellfeld (2456)
Hellfeld Creative Commons License 2019.07.23 0 0 2457

Ez totál igaz amúgy, röviden és velösen, a tanár pont ebben a fokozatos tanulásban-hozzászokásban segít. Ezért mondják ök, hogy tanulásnál a jó billentyüzet a legfontosabb, a hangzás másodlagos. Nekem mondjuk a hangzás a mániám, dehát nem is vagyok zongoratanár.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2455)
Hellfeld Creative Commons License 2019.07.23 0 0 2456

Inkább pihentesd, a további megeröltetés semmiképp sem jó. A billentésérzékenységet állítsd "-2 SUPER LIGHT"-ra, teljesen jó lesz az. Igen, erre céloztam, hogy a szintetizátor után nagyon nehéznek fog tünni - de ne vegye el a kedved.

Egyébként amikor a Rolandokat nézegettem, én is észrevettem, hogy az FP-30 billentyüzetének a legnagyobb a tehetetlensége, hozzá kell szokni. És a vicc, elvileg tökugyanezt a PHA-4 billentyüzetet építík több más modellbe (F140, RP102, RP501 - én ezeket próbáltam) és mindegyiknek érzésre gyorsabb-könnyebb a billentyüzete, gyorsabban visszatérnek, ahogy te mondtad, nem "ragad le" annyira  mintha teljesen más konstrukciók lennének. Odaültettem az eladót, ö is ugyanezt tapasztalta, mondom jól van, nemcsak én képzelem ezt be magamnak. A yt-on is vannak videók erröl a jelenségröl, mert mindenki észrevette, kis súlyokkal mérik ki és valóban más. Rá is kérdeztem a német Roland oldalon, de csak a hivatalos katalógusadatokat énekeltél el, mindegyik PHA-4, holtpontszimulációval, szintetikus csontfelülettel, blabla. Szóval gözük sincs.

Hogy megnyugtassalak: 1-2 hét és hozzá fogsz szokni, rá kell érezni, bemegy majd az agyadba, hol a holtpont és onnantól kényelmesen tudsz majd játszani rajta. És ha esetleg párév múlva egy Steinway versenyzongorát kapsz karácsonyra, fel lehetsz készülve: egy akusztikus hangszer is kb. igy viselkedik, söt.. Szóval pihi, mindig kell egy nyugtató tea (vagy sör) a két ütlegelés között.

Előzmény: Forceracer (2454)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.07.23 0 0 2455

Első körben egy jó zongoratanár...

Előzmény: Forceracer (2454)
Forceracer Creative Commons License 2019.07.23 0 0 2454

Fáj a kisujjam :(

Azért ez a billentés hosszú távon sokkal nehezebb.

Egyelőre még csak azért fájok mert gyengék az ujjaim - főleg a kicsi - szerintem nem is lesz belőle komolyabb probléma. De valahogy csak meg kell erősödnie!

Van e tanácsotok ilyen esetre? Pihentetés vagy éppen rádolgozás, ujjedzés? (Nem a kézfejem fáj, kifejezetten a kisujjam - szóval nem kezdődő ínhüvelygyulladás)

Hellfeld Creative Commons License 2019.07.17 0 0 2453

A "+2 super heavy" beállítás az egy tuti dolog. Gondolj bele, mi van ha a cirkuszban egy elefánt az ormányával zongorázni szeretne, az idomár beállítja erre, milyen jómár.. :o)  Node, gratulálok, jó gyakorlást!

Előzmény: Forceracer (2448)
djuice Creative Commons License 2019.07.17 0 0 2452

Szóval a végére FP30-ad lett?

Gyakorolj szorgalmasan! Csak vigyázz, ne eröltesd meg kezdőként a kezed, mert az ínhüvelygyulladás elég fájdalmas állítólag!

Előzmény: Forceracer (2451)
Forceracer Creative Commons License 2019.07.17 0 0 2451

Hivatalos megfogalmazásban: "A billentés érzékenység beállítása (Key Touch)"

Így szerepel a használati útmutatóban, amit azóta már kiolvastam ugyanis megvettem a hangszert!

A szintetizátor hangjától már 15-20 perc után csilingelt a fejem, állandóan szünetet kellett tartani.

Ezt viszont két órán keresztül püföltem gond nélkül. Már tökéletes lett a "Boci boci tarka"!

A kezem elfáradt, de olyan értelemben mint amikor egy hosszú túra után megpihenteted a lábadat. Olyan jól eső fáradtság!

Tanulatlan fejemmel a legviccesebb része a használati útmutatónak:

"A hang fényének beállítása (Brilliance):

Az alábbiakban bemutatjuk, hogyan állíthatja be a megszólaló hang fényét" :D

 

Előzmény: djuice (2450)
djuice Creative Commons License 2019.07.16 0 1 2450

Nem a billentésérzékenységet állították át neked? Vigyázz, az elektronikus érzékelésállítást jelent! Nincs befolyása a billentyűk mechanikai ellenállására, csak a kezed érzi azt hogy adott hangerőhöz nem kell nagyon püfölni, de a mechanikai áttétel szabályozás egyetlen digitális zongoránál nem állítható (még).

Előzmény: Forceracer (2448)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!