Keresés

Részletes keresés

bolond38 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18631

Sziasztok! Üdvözlök mindenkit ezen a szép napon! De külön szeretném  üdvözölni az ÉDESANYÁKAT !!!Minden ANYÁNAK egy nagy ölelést küldök!Legyen szép napotok! Gelukkige Moederdag !

segítökéz Creative Commons License 2015.04.26 0 0 18630

Sürgös lenne..--irod.

 

Ahhoz képest nem igyekeztél belenézni a fórumba annak ellenére, hogy itt keresel segitséget.

Ugye nem gondoltad komolyan, hogy problémád megoldására a fórumlakók még majd a mobilodon fognak hivogatni?

 

Tulajdonképpen igazuk van azoknak a hollandiai magyaroknak, akik az ilyen felhivásokra és kérésekre már nem is reagálnak.

Én még belelépek ezekbe a csapdákba sajnos.

Előzmény: hsmline (18626)
schlumberger Creative Commons License 2015.04.24 0 0 18629

test only

Krisztian B. Creative Commons License 2015.04.23 0 0 18628

Sziasztok!

Május 12-16-ig Rotterdamban keresünk olcsó szobát barátnőmmel.Ha tudtok valami jó tippet a Maashaven környékén vagy valahol annak nagyon örülnénk és előre is köszönjük!

segítökéz Creative Commons License 2015.04.21 0 0 18627

Kedves hsmline!

 

Ha beütöd a Google-ba, hogy Huurwoningen in...(az in után a város nevét) könnyedén rátalász a kedvedre valóra.

 

Pl. nekem Schiedam-ban ezt dobta ki, ami kb. olyan, amilyen az elvárásod.

 

http://www.pararius.nl/huurwoning-te-huur/schiedam/PR0001205044/stadhouderslaan

 

Sok sikert!

Előzmény: hsmline (18626)
hsmline Creative Commons License 2015.04.21 0 0 18626

Sziasztok.

 

 

Szállást keresek Rotterdam környékén  /Schidamban dolgozunk/  6-an vagyunk magyar kollégák. Hosszabb távra is.Rendezett életvitellel stabil munkával családos emberek.6 vagy több szobás berendezett családi házat keresnénk max 25 km Schidam körül.Egy nagyobb ház az ideális de nem baj ha 2 egymás közelében....

 

Mindenkinek köszi ha segít.....Sürgős lenne.

 

Áki.

 

tel:+31682075006

Berry May Creative Commons License 2015.04.20 0 0 18625

Ha szeretnél egy péket ebbe a pékségedbe, akkor én ismerek egyet! :)

Előzmény: Allize (18624)
Allize Creative Commons License 2015.04.20 0 0 18624

Hello.Ha valaki tud infot arrol hogy mi kell ahhoz hogy Hollandiaban tudj nyitni mondjuk egy pekseget ha van vmi errol az email cimem: tiszgra7@gmail.com

 

Hanuta85 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 18623

Nem voltak fer játékosok! nem ideiglenes munkát igértek...! egy koszos retkes putriért ami 52m2 volt és abban 5-en 320euró fejenként amihez nincs net? 1600eur egy felszereletlen lakáshoz..200emberre volt 2 mosógép...ez így valahogy kurvára nem olcsó...!!!!! volt ott olyan aki 3napja nem evett ..és megköszönte a páromnak h ott hagyta nála az ételt, a fél bagázs drogos volt.vágni lehetett a füstöt a szobában..de nem a cigi füstjét hanem a másikfajta .. ami rohadt büdös! az ember nem vár palotát meg gazdagságot na de ez? a másik.."miért nem mentél kocsival" mert külföldön max 6hónap  lehet magyar rendszámmal közlekedni aztán a kocsi honositására  regisztrációjára van szükség...ami kizárt mert hitel alatt van! a másik oka meg az hogy a cég vitte csak ki őket! egyedül ki autókázni hollandiába ugy hogy nem tudod mi vár rád, fizetés. munka stb...igen csak drága mulatság..mert ha esetleg ment volna vele még 3-4 ember akkor megérte volna neki kocsival kimennie :) És amit itt írnak hogy magyar munkaközvetítővel nem szabad foglalkozni..., igaz! követem példájukat!

Előzmény: jewel1979 (18582)
Hanuta85 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 18622

Nem szabad velük foglalkozni!!! még akkor sem ha hivogatnak minden nap! a páromat is hivogatták minden nap egy héten keresztül hogy menjen..utána már nem is volt fontos az erkölcsi...csak menjen ki...sürgetik az embert ki hogy felvegyék utána a pénzüket de az hogy ott mi lesz kint az már öket nem izgatja...sőt! írni sem lehet nekik mert abban a szent percben tiltanak! :)

Előzmény: ciceró88 (18598)
Tipetupa Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18621

Mi pár alkalommal vettünk kolbászt a hágai boltban, OK volt.

Előzmény: segítökéz (18617)
segítökéz Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18620

Elnézést!  kedvelem!

Előzmény: segítökéz (18619)
segítökéz Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18619

Quantumleap linkján találhatók a kolbászok:

 

https://sites.google.com/site/hagaimagyarbolt/magyar-termekek/hentes-aru

 

Én is azokat a kolbászokat kedvem.:)

Előzmény: jewel1979 (18618)
jewel1979 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18618

szerintem a kép lemaradt (vagy én nem látom). Én száraz-csípős kolbász párti vagyok. :) 

Előzmény: segítökéz (18617)
segítökéz Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18617

Köszönöm mindkettötöknek a linket, alaposan át fogom nézni.

Az lenne a kérdésem, a képen látható kolbászok közül kipróbált-e már valaki azokból és milyen tapasztalatot szerzett?

 

A múlt hónapban voltam otthon, a testvérem által felfedezett és ajánlott Temesvári füstölt csípös kolbászt hoztam magammal. Nagyon finom, nem mócsingos, nincs benne csontszilánk, primán füszerezett.

Csupán egy a baj, az is, mint minden, egyszer elfogy.:)

Alkalom adtán kellene az utánpótlás.:)

Quantumleap Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18616

https://sites.google.com/site/hagaimagyarbolt/elerhetoseg

Előzmény: segítökéz (18614)
jewel1979 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18615

Van egy szintén facebook-os magyar bolt, Holland Üvegtigris a neve. Bárhova szállítanak (személyesen, kisbusszal) Hollandián belül bármilyen magyar ételt, italt. Megrendeled, és az előre megbeszélt időpontban személyesen szállítanak. Ha nem vagy fent a facebookon, a telefonos és e-mailes elérhetőségük: uvegtigris.holland@facebook.com, 06 21195874

Előzmény: segítökéz (18614)
segítökéz Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18614

Köszönöm az információt, nem vagyok "fészbukos" ezért a megadott linken sem tudom elolvasni, ami nem baj, mert tudattad azt, hogy már nem létezik.

 

A hágai üzlet honlapját meg tudnád adni?

Előzmény: Quantumleap (18612)
Quantumleap Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18613

Ja, és hogy meg ne tévedj, az amszterdami magyar bolt, amiről írnak, azóta úgyszintén bezárt, idén év elején. :)

Előzmény: Quantumleap (18612)
Quantumleap Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18612

Ez volt az a bolt, itt közlik a bezárást:

 

https://www.facebook.com/magyarbolthungaria.hilversum?fref=ts

 

Én csak a hágai és rotterdami magyar boltokat ismerem. Hágából online rendelni is lehet.

Előzmény: segítökéz (18611)
segítökéz Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18611

Valóban? Pedig tervbe vettem, hogy elmegyek körbenézni.

Nem tudtam, a Google-ban sem jelzik a zárást.

 

Múlt héten hozta tudomásomra egy holland ismerös, nagyon megörültem, néha szükség lenne egy-két apróságra, amiért az otthoni élöket nem akarom "ugrasztani" és csomagfeladásra bíztatni.

 

Ha így van, akkor elnézést kérek, nem akartam senkit op het verkeerde been zetten.

 

Tud valaki esetleg egy Utrecht mellöl megközelithetö magyar üzletet?

Előzmény: Quantumleap (18610)
Quantumleap Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18610

Ez a bolt 2013 augusztusában nyílt meg, és tavaly májusban be is zárt.

Előzmény: segítökéz (18609)
segítökéz Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18609

Kedves fórumozók és honfitársak!

 

Minap kaptam az információt, amit szeretnék azokkal megosztani, akik az ország közepén élnek és magyar üzletben szeretnének vásárolni.

 

2014. augusztusában nyilt meg egy magyar bolt Hilversumban.

 

Itt adom meg a honlapjukat, hátha érdekel valakit.

 

 

 

 http://hungariahilversum.wix.com/magyarbolt#!restaurant/crrl

Quantumleap Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18608

Na jó, belegondolva egy nyarat tudok mondani, amikor tényleg nem nagyon volt nyárias idő: a  2011-es. De számomra eddig ez az egyetlen 2008 óta, mióta kint élek.

Előzmény: Quantumleap (18607)
Quantumleap Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18607

Dehogyis nuku a fürdés! A tavaly júliusi kánikulában -amikor a família itt volt meglátogatni- is voltunk kint Zandvoort-ban. Rendes, strandos feeling volt. Minden nyári hónapban akad legalább egy (de inkább több) olyan hét, amikor ideális az idő a tengerpartra menéshez, benne fürdéshez.

Előzmény: flami1973 (18601)
Quantumleap Creative Commons License 2015.04.16 0 0 18606

-birom a holland gondolkodast, eletfelfogast, a pihis eletritmust, a kevesebb stresszet, hogy nem dolgozzak a halalba magukat

 

Ami talán még érdekes (számomra mindenképpen), hogy itt nem látok idegbeteg, kapkodó, türelmetlen embereket.

 

Na igen, csak legyen olyan szerencséje az embernek hogy tiszta hollandokkal dolgozik együtt. Nekem ugyebár van tapasztalatom a kínaiakkal, ők itt is csak azt csinálják, mint másutt, robotolás halálig, kizsákmányolás, nuku szabadidő. Ami a másodikat illeti, dolgoztam együtt egy félig holland-félig indonéz illetővel, hát ő egy merő ideggörcs stresszhalmaz volt, a feszültségét mindig átnyomta a kollégákra. Afrikaiakról, közel-keletiekről nem is beszélve, tisztelet a kivételeknek. De igaz, echte hollandoknál ezidáig tényleg úgy tapasztaltam, hogy higgadtak és kiegyensúlyozottak.

 

Előzmény: mirla (18599)
segítökéz Creative Commons License 2015.04.15 0 0 18605

Mint talán a legrégebben itt élönek nekem az a véleményem, mindenkinek magának kell eldöntenie mennyire képes asszimilálódni egy más ország szokásához, idöjárásához,stb.

Nem szabad összehasonlítást tenni a magyaros élethez, aki ezt teszi, soha nem találja meg helyét sehol. Minden ország más.

Azt se felejtsük el, ahány ide írogató, annyiféleképpen került Hollandiába.

Van akinek a társa holland (mint nekem is), természetesen sokkal könnyebb volt a beilleszkedés mint azoknak, akik saját erejükböl építették fel itteni életüket.

A holland partnerrel rendelkezöket szinte azonnal befogadták a társuk révén a kollégák, barátok, a család és a nyelv nem ismerete sem okozott gondot, ha legalább egy világnyelvvel rendelkezik az illetö. Ezzel hosszú évekig el lehet lavírozni anélkül, hogy bárkit zavarna.

A hollandok nem magyarosan nyakba boruló emberek, de akit megkedvelnek és barátság alakul ki, az örökre szól és akár éjjel is ki lehet ugratni öket az ágyból, segítségedre sietnek.

Az, hogy a magyar dunántúlnyi területen itt majdnem 17 millió ember él, eléggé fullasztó.

Azért "menekülnek" Kanadába, Ausztráliába, Új Zélandba az itteniek, mert már nem kapnak levegöt.

Jele annak, hogy bármennyire nagy a protestálás az idegenek befogadása miatt,-- ha nem annyira mint korábban,-- még mindig befogadó nép a holland.

Az idöjárás más tészta. Aki a mediterrán éghajlatot kedveli, az ne itt keresse a boldogságát, ugyanis a legtöbbször esös, szeles és borus idö az arra hajlamosakat deperesszióra készteti.

 

Egy angol barátom mondta, "Hollandia túlcivilizált ország".

Minden szervezett, minden szabályok szerint müködik. Ezt lehet szeretni, vagy nem szeretni.

 

Aki saját akaratából jön ide, számoljon ezekkel a számukra pozitív, ill. negatív szokásokkal.

RodeTulp Creative Commons License 2015.04.15 0 0 18604

Javítom magam, mert kicsit zavaros így:

Kanadába a nagy szabad területek miatt mennek elsősorban az emigrálók, nem a meleg miatt!:) Viszont lehet hegyet mászni is, nem úgy, mint itt. Általában a parasztok telepednek le ott, állatokat tartanak, nincs agyonszabályozva a farmer-lét, nem úgy, mint itt. Ott van erre hely, itt egy egész város szagolja, ha tavasszal a paraszt kiteríti a földjére a trágyát.... Nincs számukra külön hely ugyanis, csak közel a lakott területekhez.

Előzmény: RodeTulp (18603)
RodeTulp Creative Commons License 2015.04.15 0 0 18603

Mielőtt az itteni időjárást messziről nézve idealizálnánk, le kell szögezni, hogy NAGYON KIÁBRÁNDÍTÓ tud lenni...

Igaz, hogy olyan nagy kilengések nincsenek a téli-nyári hőmérsékletekben, mint Magyarországon, de amikor heteken át nem látsz napot, amikor vége-hossza nincs az esőnek, a szürkeségnek, amikor csak az a változás, hogy az esőben még fúj-e a maró szél is vagy nem, és ha igen, akkor milyen erősséggel, akkor azért vágysz egy kis akár -10 fokos magyar hidegre is, de legalább tiszta éggel, napsütéssel.

Az elmúlt fél évben hatalmas szélviharok voltak itt, a tető miatt még annyira nem aggódtam, de a kerítést ki kellett támasztanom, a kertben semmi nem maradt a helyén...

 

A biciklizésről annyit, hogy nem tudom, hogy, de nekem mindig szembe fúj... A tüdőmet kipedálozom, de oda-vissza szembeszélben.... A hollandok nagy része már nem ad olyanra, hogy esőkabát, úgyis befolyik a szél miatt minden résbe-ujjba-lyukba, a cipőd is sz@rrá ázik mindig, ha szemüveges vagy, tuti, hogy semmit nem látsz a világból.... Az esőöltözék alatt beizzadsz nagyobb távon, anélkül meg tropára ázol.... Távolságtól függ persze, de sokszor 5 perc is elég...

A legcifrább, amikor a jégeső elkap a biciklin... Na, az kegyetlen!

 

A nem itt születettek és arra hajlamosak állandó fronthatásoktól szenvednek (szívbetegek, migrénesek), főleg a tengerparti megyékben. Itt szinte soha nincs stabil időjárás, az angliai partoktól itt csapódnak be a szárazföldbe, illetve afölé a légáramlatok, északról-délről, nyugatról, aztán keveregnek a partok fölött egy darabig, amíg egy még nagyobb front el nem viszi őket. Szóval aki genetikailag nincs levédve ez ellen, az megérzi!

Sok holland pont az időjárás miatt emigrál melegebb országokba, Kanada, Új-Zéland, Ausztráliába, vagy a volt gyarmatokra. Mert már ők sem bírják ezt a szürke "vakondéletet"  itt...  ....

A keletebbre fekvő országrészekben azért jobb.

De ott is télen már 3 óra körül sötétedik, és nem véletlenül mennek 9-re a gyerekek az iskolába... Itt a nap másképp jár már, sokkal északabbra vagyunk.

 

Ja, még annyit, nemrég hallottam, kb. 5 ezer holland nyugdíjas él a Mecsek lankáin, márciustól október végéig szépen sütkéreznek, az Magyarország egyik legmelegebb és legszebb része.... Ők tudják.... És azt is, hogy miért mennek oda.

Előzmény: flami1973 (18601)
jewel1979 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 18602

Én nem akartam senkinek elvenni a kedvét :) remélem, nem tettem. és bár a tenger nem igazán fürdésre való, de tényleg csodaszép.

Előzmény: flami1973 (18601)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!