Keresés

Részletes keresés

LeandEra Creative Commons License 2006.07.24 0 0 8432
Jól van, köszi, azért ennél nagyobb bajt is túléltem már. :) :D :DD :DDD
Előzmény: cserella (8399)
ReeDonLee Creative Commons License 2006.07.24 0 0 8431
Tényleg jó hely, a férjem odavalósi. :) Nekem is csak a hétvégi helyem, de nem messze lakom onnan. A leanderek ezért két helyen vannak, a teleltetés inkább Almádiban zajlik, otthon a kisebbek vannak a tetőtérben, ahol lakunk. RDL
Előzmény: kiwancsi (8430)
kiwancsi Creative Commons License 2006.07.24 0 0 8430

 

Az jó hely, gyerekkoromból ismerem.

Mostanában viszont Fonyód környékén járok.

Bevallom reménykedtem hátha közel vagyunk és lehet csencselni:-)

Előzmény: ReeDonLee (8429)
ReeDonLee Creative Commons License 2006.07.24 0 0 8429

Balatonalmádi

Előzmény: kiwancsi (8427)
Boyteam Creative Commons License 2006.07.24 0 0 8428

Szia, szépek!

Jöhet a többi kép is, semmit sem akarunk "megúszni"! :) Majd a medencét :DDD

Előzmény: Szultán. (8421)
kiwancsi Creative Commons License 2006.07.24 0 0 8427

 

Hol vagy Te mólónál? Ha nem titok?:-)

Előzmény: ReeDonLee (8352)
kiwancsi Creative Commons License 2006.07.24 0 0 8426

Azt hiszem nekem is lesz dupla fehérem, ha kinyílik szólok, de hajtást meg adhatok mert nagyon lehajlik a sok virágtól, rövidíteni kell a szárakat.

Amúgy én azt tapasztaltam hogy a fehér gyökeresedik a legkönnyebben(nekem:-)) Épp ezért nem is szoktam(eddig).

Most hogy ilyen szép kis kompánia lettünk, többet fogok, legyen mindíg kész cserealapom.:-)

 

Gyökereztetés!

 

Igen néha hónapok múlva gondolja meg magát.(hibiszkusszal is jártam így)

 

Én szoktam írni hogy ne csüggedjetek! !!!

 

Csak akkor dobom ki, ha a szára meghalt. A leveleit nyugodtan ledobálhatja(nem mindíg teszi).

Ha rohad a vége, levágom az épp részig(ilyenkor néha elfogy:-)  ) azzal nincs mit tenni.

Csak akkor cserélek vizet ha nem tiszta. Gyakran teszek új hajtást kicsit gyökeres mellé, valahol olvastam hogy hormonok kerülnek a vízbe a gyökeresből.

Néha bevágom, ahogy itt mondták. Néha csak a kérgrt sértem meg, hogy ne a gyökérnek kelljen felszakítani.

Használ vagy nem...nem tudom.:-)

 

Vannak márciusban vízbetett hajtásaim amiket most fogok elültetni, de a testvéreikből van amelyik mindjárt virágzik, mert ugyanarról a növényről, ugyanakkor szedett, ugyanabban az üvegben gyökereztetett néhány hét alatt kifejlett gyökereket hozott és elültettem áprilisban.

 

Előzmény: Melody2001 (8345)
LeandEra Creative Commons License 2006.07.24 0 0 8425
Nekem a bordós tetszik nagyon, de a többi is szép. Valszeg azért, mert nálam rógyacsín túltengés van 8-7 arányban. Azért a fehér is megérne egy kattintást...
Előzmény: Szultán. (8421)
rágica Creative Commons License 2006.07.24 0 0 8424
Szia!
Örülünk az ilyen "dicsekvőknek" is!
Különösen, ha ilyen csínytevők a színmutogatásban!
Előzmény: Szultán. (8421)
LeandEra Creative Commons License 2006.07.24 0 0 8423

Köszi az összehasonlító képeket, hát én nem is chopint szeretnék akkor, hanem a dupla lazacot! Ezt a megvilágosodást is a képeknek és Neked köszönhetem!

Megírtam a címemet Rágicának, (többször is), hogy küldje el, mert vele már sikerült leveleznem.

Előzmény: anblock_italia (8403)
cserella Creative Commons License 2006.07.24 0 0 8422
hali!
:DDDDDDDDDD
nagyon szépek!
főleg a rogyacsin!!!
Előzmény: Szultán. (8421)
Szultán. Creative Commons License 2006.07.24 0 0 8421

Üdv mindenkinek!

 

Szimpla rogyacsin, dupla rogyacsin, no meg a sárga (rogyacsin)!

Ez meg a sok-sok csííín! A fehéret nem rakom be, mert ha ránézek, a tavaszi, meg az őszi cipelés jut róla az eszembe... egyébként csak dicsekszem (azt nem tudom hogy van-e mire, de mind1, mert édesanyám érdeme úgy is :))) )

Ej, no! A bordót majd' feledtem... de nem úsztátok meg (bár ebben a melegben :) )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cserella Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8420
a föld tetején sárgás-fehéres elszíneződés lehet,
ilyenkor a fundazolos belocsolás segíthet,
viszont nem tudom,hogy azt ilyen melegben szabad-e,permetezni nem lehet rezes szerekkel melegben,mert égethet.
Előzmény: Boyteam (8417)
cserella Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8419
ha csak meleg lenne,kinyílna szerintem,csak lógatná a virágát
lehet hogy a földje gombás (ez lehet gyárilag a virágföld is)
Előzmény: Melody2001 (8416)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8418
Ez az egyik fontos ok, amiért nem szeretem nagyon ezt a dupla barackot, vagy én lazacnak mondom. Nekem is a nagy bokrom dugig volt bimbóval és lehullt szinte mind, aztán mástól is hallottam ilyen panaszt. Én arra a következtetésre jutottam, hogy annyira érzékeny a nedvességre, hogy a fű locsolásából felszálló pára is árt neki, ezértáthelyeztem a lekövezett ejárati részhez, nem is csalatkoztam, ott szépen nyílt, tavalyi képeimen többször mutattam, szépen nyílt, amíg nem jött az első eső, azzal vége is lett, a rengeteg bimbó lehullott.
Előzmény: Melody2001 (8413)
Boyteam Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8417

A gombát még máshonnan is észre lehet venni?

Előzmény: cserella (8415)
Melody2001 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8416
Mátmint a leander gombás? Azt nem hiszem, mert egységpermet van nálunk mindenre ( szőlő orchidea, lender, hibiscus, íris, stb) a párom egy mixet készít és mindent lefúj vele. A múlthét végén is kaptak, meg három hete is. Inkább nagyon meleg van a teraszon és áll a levegö, pedig már elhúztam a faltól őket.
Előzmény: cserella (8415)
cserella Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8415
gombás
Előzmény: Melody2001 (8413)
cserella Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8414
Igen én voltam,
Köszönöm a visszajelzést,
tapasztalatom szerint a wuxal nagyon jóóóóóóóóóóó!!!
vagy mégse???
Előzmény: Melody2001 (8410)
Melody2001 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8413

Legalább háromnaponta a locsolás részeként ablaktisztítós flakonból. Úgyse megy mindenhová.

Amiket először adtál hajtásokat kettő maradt meg, beindultak. Látom hogy jön majd a virág, szerinted lesz idén belőle valami? Olyan kiváncsi vagyok. A dupla barackszínűm nekem kinyílás nélkül elhervad, mint a dupla sárga.

Előzmény: anblock_italia (8411)
cserella Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8412
:DDDDDDDDDDDD
NAGYON
Előzmény: Boyteam (8408)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8411
Mit értesz azon, hogy folyamatosan?
Előzmény: Melody2001 (8410)
Melody2001 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8410
Ha jól emlékszem te írtál a wuxalos permetezésről. Én régóta használom a wuxalt, de mindig locsolásra,( valószinűleg úgy a gyökereket erősíti). Kipróbáltam permetben, és már borostásak az ágak. Azóta folyamatosan permetezek.
Előzmény: cserella (8405)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8409

Azért túl sok magtokot ne hagyj meg, mert aztán az a kétségbeesett dolog adódik, hogy nem tudsz köztük választani, melyik kis magoncot hagyd meg, melyik lehet valami különlegesség, merthát mindet nem lehet megtartani.

A szimpla sárgát nagyon nehéz életben tartani, írtó picike magjai és hajtásai vannak.

Előzmény: Melody2001 (8406)
Boyteam Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8408
Köszi!:) Tetszenek?-szívesen küldök belőlük hajtást ;)))
Előzmény: cserella (8397)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8407

Most is kicsit felülbírállak, hiszen elsősorban arról van szó, hogy nézzétek mim van, mert büszkék vagyunk arra, amink van és itt is a sértődés inkább azért volt, mert nem értékeltük mások kincseit, nem a válaszok hiányával. Nem vagyunk szentek, hogy csak tanácsokat adjunk, de ne támasszuk azokat alá mutogatással, sőt, általában elvárásnak is tűnik, hogy mutogassunk. Ha már megmutogatom, hogy milyen az az atka kártétel, hát hadd mutassam meg azt is, amire büszke vagyok, nem gondolod.

 

Valóban fel kell írni a fontosabbnak vélt dolgokat, majd ezentúl én is igyekszem, csakhát adminisztrációban sosem voltam jó, de majd megpróbálom, a saját érdekem is ezt kívánja, mert bizony nekem sincs kedvem annyiszor ismételni magam.

Előzmény: cserella (8405)
Melody2001 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8406

Írj egy emilt merrefelé laksz, és jöhetsz a hajtásokért. Remélem meggyökeresednek még.

A biancó rosson nekem is elindult a magtok. eddig mindig levágtam. a szimpla sárgán és bordón szokott lenni.

Én ha nem állnak szóba velem örülök a kinyílt virágomnak és az mindenért kárpótol. Habár volt már félre értésem valakivel, megbeszéltük, azóta jóban vagyunk, és már találkoztunk is.  Remélem itt is megoldódnak a félreértések.

Előzmény: riki86 (8364)
cserella Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8405
Köszönjük,hogy benéztél,a javaslat jogos.
Igazad van abban is,
nem várhatjuk el senkitől,hogy végigolvassa az egész topikot ,az időnk véges.
Viszont elvárhatunk egymástól figyelmet,humort,kedvességet,jóindulatú segítséget,
mert ez egyébként erről szólna,nem pedig arról,hogy nézzétek ,mim van....
Sajnos én is beleestem ebbe a hibába,
a tanácsaimat sajnos sokszor felülbírálták itt,ezért nincs is nagyon kedvem osztogatni
köszi a hsz-t
Előzmény: kinszky (8339)
Twins Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8404

Hát ez igazán száp!

 

Már meg sem lepődök rajta, hogy ilyeneket is csak nálad lehet látni..:)

 

 

Előzmény: anblock_italia (8396)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8403
Nem bolondultam meg, hogy mindent kétszer raktam fel, csak összehasonlítást végzek. Minkét beállításnál az első képen van a Chopin, a másodikon a sokaknak lévő dupla lazacnak nevezett. Jelen esetben az utóbbi sárgább, de valószínűleg azért, mert amíg nem került hozzám sötét helyen lehetett, gondolom, hogy a további virágok sárgásabbak lesznek, de az biztosnak tűnik számomra, hogy a dupla lazacnak egy törpésített változatával van dolgunk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!