Keresés

Részletes keresés

Robantott csirke Creative Commons License 2011.06.09 0 0 8667

Szia Kris3

 

Hát igen a pozitív hozzáállás fontos és nekem van is belőle nagy adag szerencsére, de kell is. :-) mondjuk tök röhejes, hogy sokszor megpakom dokiktól, aki évente max 1-2 alkalommal látnak és az életbe 5-6 alkalommal találkoztunk, hogy rossz a hozzállásom. :-) Az én dokim azt sugallja, hogy nem tornázok eleget. Hát ha a napi másfél óra nem elég... Amúgy már olyan izmos vagyok, hogy a férjem elkezdett félni tőlem. :-) Azt mondja, hogy szerinte már simán leverném szkanderbe és inkább jól viselkedik mert fél, hogy ha esetleg képen vágnám el is ájulna. :-)

A gyerektéma nálam kissé nehézkes, mert nekem eleve valahogy bedől a medencémbe a keresztcsontom. Kicsit mindig úgy állok, mint aki nagyon kitolja a fenekét. Megvan ennek az állaptnak a neve de én azt már nem tudom. :-)

Amúgy elég egyyértelműen megmondta a dokim, hogy nincs műtét, mondjuk én se akarom. Lesz ami lesz. Szerencsére ezt a pár "bénaságot" kivéve tök egészséges vagyok. :-)

Előzmény: Kris3 (8628)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.09 0 0 8666

Aranyosak vagytok, köszönöm, hogy szorítotok.

 

Mesi elhiszem, hogy nem bírsz enni én se tudok, ha kórházba vagyok. Ma megint megyek manuálra nem tudom mi lesz 1 kicsit álltam a konyhába és akkorát nyilalat a bal pontomba, gyorsan lefeküdtem, de már sugárzik le.

 

Sziporka66

Gyönyörű dolog az anyaság, csak sajnos nem ilyen betegséggel, hányszor mondtam én is, hogyha tudtam volna, hogy ilyen beteg leszek nem szülök, mert ugyebár ott van a kisfiam és nem csak az orvosokat, hanem senkit nem érdekel, hogy beteg vagyok és van egy gyerekem. Én, ha fel is épülök nem merek több gyereket vállalni, pedig nekem is mondták, ha megműtenének, akkor még vállalhatok, csak éppen arra nem gondol senki, hogy a terhesség nagy teher a gerincnek a kisbaba, ha megszületik 24 órás felügyeletet igényel és, akkor nincs olyan, hogy nekem fáj a derekam lepihenek egy kicsit, folyamatosan emelgetni kell. Dehát mindenki saját maga dönti el,  hogy szeretne e vállalni gyereket. Egyszer egy szakkönyvet olvastam és abba az volt, hogy aki átesett gerincműtéten az nem szülhet már, csak sajnos az orvosok nem ezt mondják.

similis Creative Commons License 2011.06.09 0 0 8665

Miért nem ettél? :S

 

Előzmény: Malagurski75 (8663)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 8664

Aranyosak vagytok hogy így szorítotok!

Malagurski75 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 8663

Sziasztok! Várok az MR-re..........már megőrülök........3 napja nem ettem,utálok itt lenni! Gica! Írjál!

Zo72 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 8662

NAGYON SZORÍTOK NEKTEK, 

Malagurski75

Gica 75

Előzmény: Malagurski75 (8659)
sziporka66 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 8661

Nem tartom jó ötletnek, azt, hogy beteg embert, befolyásoljunk, hogy ki akar gyereket vagy sem.

Minden ember de, legfőképp egy betegségben szenvedő egyén majd eldönti, akar gyereket vagy sem.

Pont az, aki add tanácsot az úgy sem fog a másik ágya mellet állni, ha beteg a szülő vagy a gyerek.

Az, hogy a szomszédnak vagy a Sárának a másik faluba sikerült: Kigyógyulni a betegségből, jól sikerült a műtéte, talált munkát, fel tudott nevelni gyereket, gyerekeket, tudott szülni, stb… az nem biztos, hogy majd nekünk is sikerül.

Mindenkinek a saját betegségéből, fájdalom nagyságától, anyagi, szülői segítség, stb.… helyzetéből kell kiindulnia.

Nekem nincs gyerekem, soha nem is akartam. Életem legjobb döntése volt. De megértem azt, aki szeretne a betegségével együtt is, mert Neki, úgy lenne teljes az élete.

Ezért nem is szeretem, amikor erőltetnek egy-egy dolgot emberekre. (gyerekvállalás pont ez a téma)

Sajnos nagyon gyakran hallom azt, hogy aki szült betegen, vagy már tudta, hogy beteg.

Azt egészséges társadalom úgy intézi el, hogy : Ha tudta, hogy ilyen beteg,  akkor miért szült. (pofavágás, vállrándítás)

Ha meg szerzet betegsége van az illetönek, azt meg egy sima vállrándítással elintézik, még az orvosok is.(Ő akarta jelszóval)

Orvosok szerint: A gerincsérv szerzett betegség, nem bizonyított, hogy veleszületett.

 

 

"A 21. században már ne rendelkezzen senki egy nő testével, majd eldönti minden nő, mit akar, és mit nem. Viszont minden tettéért vállalja a felelősséget, ez is a szabadsággal jár."

 

Malagurski75

Gica 75 

Szorítok Nektek és persze Mindenkinek jobbulást!

 

 

 

 

 

Előzmény: Kris3 (8628)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 8660

Gicus!Hogy segítsek?

Előzmény: Törölt nick (8658)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 8659

Sziasztok! Reggel ízt mondta a Veres hogy "hallom jól megkínozták"...Úgy döntött nem szurkáltat tovább.Kitalálta hogy kontraszt anyagos funkcionális MR......Erre várok reggel óta egyébként.Ez kb azt jelenti hogy vénásan kontraszt anyag és MR felvétel hason és háton.Azt mondta ha mégis ez kevés lesz a tiszta képhez,a diagnózishoz akkor mégis újra gerinc kontraszt anyag CT félaltatásban.Ez van.

Előzmény: Törölt nick (8658)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.08 0 0 8658

Jaj Mesi még azt akartam, hogy feltétlenül kell ez a vizsgálat, mert ezzel pontosan meg tudja állapítani, hogy melyik részen nyomja a durát valami. Nekem ilyen vizsgálatok nem voltak találomra valamit megoperáltak, akkor ezek szerint nem azt amit kellett volna. Nem 1 műtéted volt már, úgyhogy ott lehetnek más elváltozások is. Ügyes légy, szorítok!

Előzmény: Malagurski75 (8654)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.08 0 0 8657

Mesi, hogy hogy nem bírták megcsinálni tegnap a vizsgálatot? Spinalist is a durazsákba adják. Kaptál lidokaint?

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.08 0 0 8656

Mesi, tudom, hogy műteni kéne, de nem fognak M.o. megműteni meg mondta a manuálos. Minden orvos leráz azért mondta, hogy valami sumákolás van itt, hogy fogadjak fel ügyvédet. A szalag erősítést az én állapotomba nem lehet alkalmazni, mert agyonra be vagyok gyulladva. Tudod mit mondott a manuálos? Hogy mivel az összes orvos lemondott rólam, így saját erőmből kell felépülnöm, mert nem tudok mit csinálni. Vagy sikerül vagy nem. Azt mondta, hogy valamiért ez így történik.

 

 

Előzmény: Malagurski75 (8654)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.08 0 0 8655

Valami ilyesmik járnak a fejembe. 

Előzmény: robertov72 (8653)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 8654

Sziasztok! Megkérdezem ma a Verest hogy feltétlen kell e ez a vizsgálat a műtéti döntéshez....ha igen,neki megyek mégegyszer,de megkérem a Verest hogy altatásba lehet e?....Kibaszottul fáj! Gica!Tudod Te is hogy műteni kell a hátad......az a megoldás!Orvost kell hozzá találnod!

robertov72 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 8653

Én már a régebbi hozzászólásokból is ilyesmit gondoltam mikor írtad a maszek doki azt mondta senki nem fog hozzád nyúlni rajta kívül.Mondjuk én  a helyedben ,ha engem így elbaszott volna bárki ebben a nagy országban én félévente eltörettem volna 1-1 újját az igaz,hogy ettől még senki nem lessz jobban,de legalább  addig másban nem tudott volna kárt tenni!!! jobbulást.

Előzmény: Törölt nick (8652)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.07 0 0 8652

Nagy barátok V. P. P. meg a L. L. fasza

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.07 0 0 8651

Nem mondod Mesi, hogy nem sikerült, hát mit csináltak?

 

Ma voltam manuálon nagyon sokat beszélgettünk 0 ról kezdem megint. Szerinte operálni kéne, mert olyan radicularis tüneteim vannak ami sürgős operációt igényel. Tornát nem is kaptam, mert be gyulladok az idegekkel dolgozott meg vissza tette a medencém, holnap hívom, hogy milyen állapotban vagyok. Azt beszéltük, hogy összeül a manuál konzílium és megvizsgálnak. Valami sumákság van itt, hogy mindenki leráz, úgyhogy azt mondta fogadjak ügyvédet. Vagy valami orvosi műhiba van vagy a Lázár intézte, hogy senki ne foglalkozzon velem és, ha így van, akkor Magyarországon nem is fognak megoperálni. 

Előzmény: Malagurski75 (8649)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.07 0 0 8650

Szia kisslena!

 

Dr Rácz Edit magánrendelője: II. ker. Bimbó út 69

Telefonszám:06302211405

Reggel 9-13 ig tudsz időpontot kérni, ha személyesen a Dr nővel szeretnél beszélni 8-9 óra között hívhatod.

Előzmény: Törölt nick (8648)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 8649

Sziasztok! Kontraszt anyag gerincbe.....Gyerekek nem bírtam....nem találta a durazsákot,kiborultam,ordítottam.....NEM BÍRTAM!...Holnap újból neki futnak......Gica! Mi van?

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.07 0 0 8647

Elnéztem az időpontot nem csütörtökön megyek manuálra, hanem ma este 19 órára. Még jó, hogy megnéztem a naptárat, tiszta szétszórt vagyok. Szorítsatok nekem, ezt a parát kéne legyőznőm, mert már előre félek, hogy megint úgy kimozgat, hogy be kakálok.

 

FÉÉÉLEK! Segítsetek, hogy győzzem le? Próbálok arra gondolni, hogy jó lesz, de rettegek a fájdalomtól! Annyit szenvedtem már. :-(

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.07 0 0 8646

Hát igen. Külföldön úgy műtenek, hogy kiszedik a sérvet és a helyére valami zselés anyagot töltenek és ezáltal nincs veszély egy újabb sérvesedésre, mert ezzel a technikával vissza állítja a gerinc normális terhelését.

Előzmény: similis (8645)
similis Creative Commons License 2011.06.07 0 0 8645

Igen, ez a legrosszabb, hogy csomó minden lehetőség lenne ha az ember nem itt élne :((

Előzmény: Törölt nick (8644)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.07 0 0 8644

Jaj még azt elfelejtettem, hogy a Veres azért küldött az eng meg emg vizsgálatra, hogy nem sérült e meg az ideg, mert, ha esetleg az okozza a panaszom, abba az esetbe vannak olyan kezelések, hogy azt az ideg részt elhalasszák. Állítólag ezt a legnehezebb kezelni. Viszont olvasgattam, hogy mennyi féle fajta kezelés van a fájdalomra, amit ritka esetekben alkalmaznak. Kár, hogy ilyen helyre nem tudok bekerülni, pedig nagyon hatásosak, csak meg van fogva az orvosok keze. Vannak olyan dolgok amiket külföldön tanultak ki és itt Magyarországon nem alkalmazhatnak. :-((

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.07 0 0 8643

1 vizsgálatot megér, mert, ha nem találnak semmi olyan elváltozást ami a műtétből adódik, akkor nem is indítanak pert.

 

Azért érdekes, hogy ahány orvoshoz megyek mindegyik más diagnózist állapít meg. :-( Viszont mikor meglátta a derekam nem tudta megmondani, hogy mitől ilyen csúnya azt mondta, hogy egyedül az a doki tudná megmondani aki műtött, hogy valójában mit csinált, meg jegyezte, hogy borszasztó mit csinált velem. Én többször kérdeztem tőle a kontrolon, de mindig az volt a válasz, hogy azzal nem kell foglalkozni, pedig esztétikailag elég csúnya, ha esetleg jól is érezném magam biztos vagyok benne, hogy zavarna, hogy így néz ki, mert, ha az ember elmegy strandra nincs az a tekintet aki nem szőrnyülködne el rajta. Hévízen is minden nap azt hallgattam mikor mentünk a tóra, hogy úristen, hogy néz ki a derekad. Nem vehetek fel már szűkebb ruhát, mert már, akkor látszik, hogy milyen, ráadásul a nadrág eláll a derekamnál, be fér az egész kezem.

 

Köszi Mesi, hogy rákérdezel az emg re.

Előzmény: similis (8639)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.07 0 0 8642

Sziasztok!

 

Azért van szükség ezekre a vizsgálatokra, mert vannak olyan elváltozások amit az mr meg a röntgen nem mutat ki pl: 1 fáradt törést csak ct mutat ki. Az eng meg az emg az idegvezetést nézi meg az izmokat, hogy rendesen működik e. Mivel nekem a csontokba van bele piszkálva ezért 1 ct nem ártana, de én nem mondhatom a dokinak, hogy nekem ct kell, mert az ő feladata lenne elküldeni azt meg nem nagyon szeretik, ha a beteg mondja meg, hogy mit csináljanak. Ha ezek a vizsgálatok meg lennének, akkor meg tudnák állapítani, hogy pontosan melyik részen van a panasz és annak megfelelően kezelnének. Az a baj, hogy mindenkit egy kaptafa alatt kezelnek, pedig minden gerinc betegség más és más. Pl: Vannak gyógyszerek is nem szteroid gyulladás csökkentő nem minden esetbe az a legmegfelelőbb amit felírnak, mert más kell  1 sérvre vagy mondjuk 1 kisizületi artrózisra, lehet, hogy az egyik ember jól reagál egy fajta gyógyszerre még a másiknak semmit nem ér.

 

Ennél az ügyvédi irodánál vannak szakorvosok az nem fog megvédeni 1 orvost sem, mert neki az a lényeg, hogyha találnak valamit ők azzal nagy pénzt szakítanak.

 

Mesi ez nagyon jó ne féljél, mert ez tuti ki mutatja, hogy hol van a bibi, ezt a vizsgálatot is olyan esetben szokták alkalmazni, ha nem egyértelmű, hogy mi okozza a panaszod, mert ez nem a szokványos kontraszt anyagos mr. Lehet nekem is ez kellene. Szorítok neked!

similis Creative Commons License 2011.06.07 0 0 8641

Huh, én drukkolok Neked nagyon!!! Ez miért jó amúgy ?

 

 

Valaki mondja már el hogy minek az ENG, ha úgyse csinálnak vele utána semmit???

Előzmény: Malagurski75 (8640)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 8640

Sziasztok! Benn vagyok a Honvédba...nagyon félek....melanóm ct lesz,gerincüregbe szurják be a kontraszt anyagot.....Gicus ha ezt túl élem megkérdezem a Mirtilt az ENG vizsgálatodról,azért is,nincs veszíteni való....Szorítsatok nekem,ha túl vagyok rajta jelentkezem!

similis Creative Commons License 2011.06.07 0 0 8639

Én azt nem nagyon látom, hogy mire jutnál ezekkel a vizsgálatokkal :((

 

A műhibát én megkérdezném, de sztem Mo-on szinte lehetetlen nyerni vele, semelyik orvos sem fog tanuskodni a Tied ellen. Am akkor ez a V. P. P. 100x rendesebb mint a Veress, mert mondjuk attól is az lett volna korerkt h. nem fogad el pénzt.

 

De ezt nem hiszem el hogy ennyire fáj, és nem tudni hogy mitől!!!

Előzmény: Törölt nick (8636)
Graver Creative Commons License 2011.06.07 0 0 8638

Egy próbát mindenképpen megér. Mert ha "peresélyes" a dolog, akkor legalább talán a költségeidet visszakaphatnád. Ettől ugyan nem leszel jobban, de további kezelésekre, gyógymódokra tudod legalább költeni a pénzt, melyek közül valamelyik hátha segít.

Előzmény: Törölt nick (8635)
Graver Creative Commons License 2011.06.07 0 0 8637

Ha ezek a vizsgálatok kellenek, nem értem, hogyhogy senki nem küldött el ezekre? Bár sajnos sokakat nemküldenek el a megfelelő vizsgálatokra, és úgy "kezelgetik" őket. Ezt a saját bőrőmön is tapasztaltam. Marha jó, hogy az embernek a saját orvosának is kell lennie, kitalálni, mi baja és milyen vizsgálatokra lenne szüksége...
Szerintem igen, ha olyat műtött meg rajtad a doki, amit nem kellett volna, és most emiatt vagy rossz állapotban, akkor igen, hibázott. 

Előzmény: Törölt nick (8634)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!