Keresés

Részletes keresés

Hajma Creative Commons License 2018.10.26 0 0 2209

Mi nem oltattuk be magunkat , mástól se nagyon hallottam. Szúnyog van, akárcsak itthon a Balatonon. Éjszakára van szúnyogháló az ágyak körül, szerintem tökéletes.

Szerintem osszátok meg a szállást . Stone-ra simán rá lehet szánni 4-5 napot is akár, innen közelíthető meg sok minden (börtönsziget, fűszertúra, akár a Blue Safari is) , nekem a város hangulata is bejött. 

Előzmény: Munchenera (2206)
fornit1 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 2208

Nyugodtan írj be valami reális összeget.

Előzmény: kaktusz501 (2205)
Munchenera Creative Commons License 2018.10.25 0 0 2207

Bocsi...Hajma..nem Hajni😊

Munchenera Creative Commons License 2018.10.25 0 0 2206

Sziasztok!

A férjemmel dec.22-én indulunk e csodás szigetre.nagyon sok hasznos infót  olvastam már. 

Azt szeretném kérdezni, hogy mennyi szúnyog van a szigeten ?.hol van több  esetleg?

Itt nekünk azt modtak,hogy nem kell tartani a malariatól sem és a sárgaláztol sem.Erről mi a tapasztalat? A férjem aggódik, ő inkább beoltatná magát. 

Hajni kérdezném, aki nemrég jött vissza : Jobb lenne ha a tíz  napot két szállás tölteni el ...Gondolok itt arra,hogy pl. Két nap Stone..Utána pl. nekunk Nungwin van már a lefoglalt szállásunk.Így lehetne az utaztatás és az idővel spórolni:)

Köszönöm a segítséget ☺

kaktusz501 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 2205

Sziasztok!

A vízum kérőn van egy ilyen szöveg: Budget available for your stay. Ezt muszáj kitölteni, vagy ne problémázzak rajta és írjak be valamennyi dollárt?

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.10.25 0 0 2204

Szia!

 

Kizimkazi tökéletes az igazi zanzibári halászfalu megismeréséhez. Hol lesz a szállásotok?

Kizimkazi két külön településből áll:

- Dimbani, itt van Zanzibár első mosc-ja (muszlim imaháza)

- Mukunguni, jellemzően innen indulnak delfineket nézni

 

Mukungunin biztos van általános iskola. Szerintem a ceruza, toll, füzet jobb ajándék, és ez nehezen elérhető nekik. Kis cukorkákat pár forintos áron lehet kapni a helyi boltokban, és csak összevesznek rajta.

Jó ötlet az iskolában leadni.

 

Mivel mi is ezen a településen működünk, tudunk segíteni.

 

 

A fűszertúra jobb StoneTown-ból, mivel annak a környékén vannak jellemzően.

 

 

Üdv,

Zoli

Előzmény: Damayanti (2203)
Damayanti Creative Commons License 2018.10.25 0 0 2203

Szia Zoli!

 

Wow :) Nem semmi, ügyesek a helyi vagányok :) akkor ha Stone Town-ban leszünk el sétálunk arra is, úgyis mindent szeretnénk felfedezni ami abba a pár napba bele fér a fővárosban. Jól gondolom, hogy pl. fűszertúrára is érdemes inkább majd a Stone Town-i szállásunkról menni és nem Kizimkaziból?

 

Illetve ami még felmerült: Kizimkaziban leszünk legtöbbet és szeretnénk minél jobban megismerkedni a falu életével (nem azok az utazók vagyunk akik csak a fehér homokért és a strandolásért mennek egzotikus szigetekre). Szívesen vinnénk édességet, esetleg színes ceruzát/zsírkrétát vagy valamit, aminek a helyi gyerekek örülnek, feltéve ha érdemes. Gondolod, hogy nem sértődnek meg, ha adunk nekik valami apróságot? Persze sokat kell vinni akkor, hogy minél igazságosabban minél több gyereknek jusson... lehet hogy érdemes mondjuk a helyi iskolát felkeresni egyik nap (nem tudom mekkora falu is Kizimkazi, vabn-e egyáltalán saját iskolája...) és ott beszélni az igazgatóval vagy egy tanárral, hogy szeretnénk a gyerekeknek adni valamit? vagy egyszerűen csak akik szembe jönnek velünk az utcán és szóba állnak velünk azoknak adjunk és kész? Vagy esélytelen annyit vinni amennyi igazságos és elég lenne és jobb ha inkább nem viszünk semmit? Ha pedig viszünk, akkor édességet, kekszet, csokit ilyesmit vagy maradandóbb dolgot érdemes, mint amilyen a színes ceruza vagy vmi hasonló?

Előzmény: Zanzibár Zoli (2202)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.10.24 0 0 2202

Szia!

 

A helyi menő erők valóban szokták produkálni magukat a parton :)

Nem mindig capoeira, néha "csak" szaltóznak, vagy egyéb brutál nehéz dolgot csinálnak.

 

A Tembo hotel előtti parton szokták ezt (én ott láttam), vagy egyéb homokos part menti területen, szerte a szigeten.

 

A Forodhani részen nagy móka a vízbe ugrálás:

 

https://www.youtube.com/watch?v=_uQhahxP2_I

 

Zoli

 

Előzmény: Damayanti (2201)
Damayanti Creative Commons License 2018.10.24 0 0 2201

Köszönöm szépen Zoli! :)

Azt is olvastuk, hogy a fővárosban este felé, főleg a tengerparton szoktak leginkább fiatal srácok capoerázni. Ez mennyire igaz? Nyilván ha szoktak is, mivel ezek spontán kedvtelésből történnek gondolom, így nyilván nem lehet előre számítani rá, de hátha véletlenül bele futunk ahogy gyakorolnak (párom nagy capoerás) :) Igaziból ha egyáltalán nem sikerül sem táncot, sem capoerát látni, akkor sincs baj, biztos hogy így is rengeteg élménnyel jövünk majd haza, csak minél közelebbről sikerül megismerkedni a helyi kultúrával is, annál jobb :)

 

Köszi a linkeket és az infókat!

Előzmény: Zanzibár Zoli (2200)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.10.24 0 0 2200

Szia!

 

A fúvós hangszer, ami az elején van, az Zanzibári. Órákon keresztül nyomják.
A produkció többi része szerintem nem helyi. Valószínűleg Tanzániából jöttek át az előadás kedvéért. A muszlim kultúrával ez az öltözködés nem igazán egyeztethető össze.

 

Én még nem találkoztam olyannal, hogy szállodában felléptek volna. A fellépők Tanzániából jönnek, vagy a szigeten dolgozó maszájok táncolnak.

 

Az alábbi felvételek inkább tűnnek zanzibárinak.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ghjVr7GD53E

 

https://www.youtube.com/watch?v=QIBxhFayU4c

 

https://www.youtube.com/watch?v=HjiS5b2_7ws

 

Ilyeneket ritkán lehet látni.

 

Én többször láttam Kizimkazin helyi táncot. Az inkább órákon keresztül tartó monoton mozgásból áll, aminek a végére katatón/euforikus állapotba kerülhetnek a résztvevők. Ez a helyikek elmondása szerint valamilyen varázslathoz kapcsolódik, de ennél jobban nem tudtuk megbeszélni a nyelvi nehézségek miatt :).

 

 

Előzmény: Damayanti (2199)
Damayanti Creative Commons License 2018.10.20 0 0 2199

Szia Zoli!

 

Ilyesmiket látnia neten tradicionális zanzibári táncként és ez érdekelné páromat, hogy ilyesmi bemutatót hol lehet vajon látni?

 

https://www.youtube.com/watch?v=l4VXay0p0rQ

klauszbogi Creative Commons License 2018.10.10 0 0 2198

Sziasztok!Köszönöm a válaszokat!De eszembe jutott még egy kérdés...ti milyen utasbiztosítást kötöttetek?/melyik biztositónál/Már egy ideje nézegetem,de nem tudok dönteni.Segítenetek?😊

Köszönöm

Hajma Creative Commons License 2018.10.09 0 0 2197

Mi most értünk haza. Érdekes sziget, de egyszer 10 nap elég. Sok helyen voltam már, legtöbbre visszamennék (vagy megyek is) , ide nem vágyódom annyira.

Negatívum:

Gyorsan bejárható, történelmi látnivaló minimális, Józani "esőerdő" -hagyjuk... Nagy szegénység, de mégis európai, vagy drágább árak. A kaja felejthető, hacsak nem európai csinálja a helyet. Négy és fél méteres is lehet az apály-dagály különbség, kevés a jól fürödhető rész, rengeteg sün. Mondjuk északon nem jártunk. 

Pozitívum:

Szép a tengerpart, The Rock étterem, a Dive Time magyar búvárbázis , motorozás (bár meg akartak büntetni a semmiért, de végül is megúsztuk), tanulságos hely , ha valaki kíváncsi az afrikai szegénységre. Stone Town forgataga és az itteni éttermek (pl:Lukman, vagy a teraszéttermek a negyediken). Jó dél-afrikai borok !Finom gyümölcsök. Olcsó faragványok. Barátságos helyiek. Baobab fák.

 

Promised Land: a környezet gyönyörű, a bungalók is elmennek, de a kaja nagyon rossz, fürödni nem lehet.De barátságosak, a  bár is rendben van. Fél óra gyalog a falu, de ott sincs semmi. Lehet kajakozni. Utolsó nap felfedeztük a helyi bárt , na az egy érdekes hely ! ( az iskola mögött jobbra, semmi nem jelzi ) Tíz perces ott tartózkodás után meg tudtam volna venni egy helyi csajt ( asszem a tesója árulta) aki a fogával bontotta a sört :)

Mahali Hotel : Szép hely , itteni viszonylatban tiszta és igényes, kaja is rendben volt. Mondjuk az érdekes , hogy a zuhanyfülkét egy sima üveg válasza el a hálótól ... vicces volt.

 

Aisha:  Valóban 4X drágább a helyieknél, igaz többet is ad és magyarul, de szerintem ennyivel nem. Konkrétan azzal, hogy motorral mentünk el Józaniba, fűszertúrára, Jamibani barlangba stb. és saját sofőrrel Stone-ba 1000 dollárt spóroltunk (négyen) . Ez azért sok pénz... Blue Safarira vele mentünk, ez szerintem még megéri, mert tényleg oda visz ahol kevesebb a turista , az ebéd pedig az egyik legjobb seefood kaja volt amit életemben ettem.

Sokat mesél , alapvetően jó fej.

Dive Time búvárbázis :  Ajánlom mindenkinek. A tulajokkal nem találkoztunk, de telefonon, mailben is segítettek, merülni Hajnival és Dáviddal merültünk, csak jókat tudok mondani róluk, profik, segítőkészek, jó fejek. A merülőhelyek nem rosszak, de ne egy Vörös-tengert várjon az ember.

Delfinles: Ha az a célod , hogy messziről láss (esetleg kicsit közelebbről) delfineket akkor jó. De ha azt hiszed, hogy együtt tudsz velük úszkálni az felejtős. Akkor inkább fizesd meg ezt egy akváriumban . Ennyiből ki is jön.

 

Alapvetően jól éreztem magam (én mondjuk általában mindenhol jól érzem magam), de valahogy nem fogott úgy meg mint mondjuk Ázsia egyes részei (pl Sri Lanka). De egyszer érdemes elmenni ide is.

 

Ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok akár privátban is.

 

Ildii50 Creative Commons License 2018.10.08 0 0 2196

Kedves Zoli! Megszeretném köszönni férjem nevében a búvárkodást.Nagyon nagy élmény volt. Nagyon ügyes  ,aranyos kollegátok van.Neked is köszönöm a sok infót,amit indulásunk előtt adtál.Kívánom hogy teljesüljön minden álmotok e csodás szigeten.Ildi

Ildii50 Creative Commons License 2018.10.08 0 0 2195

Szia! Igazad van, de ha nem értem rendesen angolul a tura vezetőt,akkor cseszhetem a 80 dolláromat.Szerintem ez volt a kérdés,hogy minimális angol tudással . Mi Jambianin egy helyi családnál ebédeltünk,  A füszertúra ,börtönsziget,és az óváros egy ebéddel ,reggel 8-19óráig 140 dollár / fő.Közben gyümölcs ,ásványvíz, amennyit kérsz.

Előzmény: amaszat (2190)
amaszat Creative Commons License 2018.10.08 0 0 2194

Szìvesen!

Előzmény: torokcs1971 (2193)
torokcs1971 Creative Commons License 2018.10.08 0 0 2193

Köszönöm a válaszaidat!!!!

Előzmény: amaszat (2192)
amaszat Creative Commons License 2018.10.08 0 0 2192

Technikai megàllàs alkalmàval legtöbbször el sem hagyhatò a gèp. Ha mègis, akkor is csak a tranzitban lehet vàrakozni, ùgyhogy gyakorlatilag ìgy is-ùgy is Zanzibàron lèpsz be az orszàgba, ott kapod meg a vìzumot.

Előzmény: torokcs1971 (2191)
torokcs1971 Creative Commons License 2018.10.08 0 0 2191

Szia,

 

A 2. kérdésem arra vonatkozott, hogy a módosított jegyen az szerepel, hogy technikai megállás lesz a Kilimandzsárónál - Tanzániában (Technical stop at Kilimanjaro, Tanzania for 1 hour...). 

Mivel nem tudom, hogy a "technikai megállás" milyen jövés-menéssel jár, ezért akartam kérdezni, hogy esetleg már ott meg kell e venni a tanzániai vízumot? Gondolom, hogy Zanzibáron is tanzániai vízumot adnak, a kérdésem erre vonatkozott.

Csak azért merült fel bennem, mert a módosítással úgy jött a jegy, hogy pirossal hozzáírták: "Kérjük, ellenőrizze, hogy szükség van-e vízumra a műszaki megálláshoz"

Előzmény: amaszat (2189)
amaszat Creative Commons License 2018.10.08 0 0 2190

Beachboyok által szervezett kirándulásokon ugyanolyan részletesen elmondanak mindent, fűszertúrán szintúgy megmutatják a növényeket, Blue Safarin ugyanarra a szigetre visznek....stb.

 

Blue Safarin találkoztunk Aishával és egy magyar párral, 320 USD-t fizettek a túráért, mi ugyanazt a kaját és kiszolgálást kaptuk 80 USD-ért. (Csak a tisztánlátás végett írom le, mert sokadjára kerül elő itt a fórumon ez a téma.)

 

Előzmény: Ildii50 (2187)
amaszat Creative Commons License 2018.10.08 0 0 2189

Ha Etiópiában kötelező lenne a sárgaláz oltás akkor sem kötelezhetnének tranzitutasként és technikai megállás alkalmával sem annak bemutatására.

A 2.kérdésed nem egyértelmű, tranzitutasként miért kérnék tőled az etióp vízumot? Vagy arra gondolsz hogy Etiópiában a zanzibári vízumot?

2 külön ország, attól hogy kérnék Etiópiában bemutatni (nem fogják) attól még Zanzibárra belépve nyilván be kell mutatni, tehát a sort nem tudod kikerülni.   

Előzmény: torokcs1971 (2188)
torokcs1971 Creative Commons License 2018.10.08 0 0 2188

Sziasztok,

 

A Bécs - Addisz Abeba - Kilimandzsáró (technikai megállás) - Zanzibár útvonalon megyünk. Két kérdés ezzel kapcsolatban: 

- Az Ethióp megállás miatt a sárgaláz oltás kötelező lehet e? A neten azt olvastam, hogy Ethiópiában is csak ajánlott, nem kötelező.

- A technikai megállás mit jelent? Gondolom tankolás, vagy ilyesmi, de inkább az érdekel, hogy pld. vízum kötlezettség már ott jelentkezhet? Ha igen, akkor pedig Zanzibáron egyszerűen kikerülhető a sor?

 

 Ildii50 - érdeklődve várom az élménybeszámolód! :)

Esetleg hejlendó lennél privátban is értekezni a tapasztalataitokkal kapcsolatban?

Ildii50 Creative Commons License 2018.10.08 -1 0 2187

Szia! Mi Aishaval voltunk programokon.Láttuk az ottani program vezetőket,negyed idő alatt bemutat mindent.Aisha nagyon aprólékosan elmond a történelemtől kezdve a növények minden fajtáját.Útközben is végig tudsz vele beszélgetni az ottani életről .mi nem bántuk meg hogy őt választottuk.A helyi lakosoknál az ebéd is nagyon jó volt.Teljesen ehető finom kaja volt.Mi is minimális angol tudással vagyunk,ezért választottuk Aishát.

Előzmény: kaktusz501 (2178)
Ildii50 Creative Commons License 2018.10.08 0 0 2186

Szia. Mi szombaton jöttünk haza. Nem kell átváltani silingre,mert mindenütt elfogadják a dollárt. Ahol nem tudnak dollárban visszaadni,ott ad silinget,és már is van ottani pénzed.

Előzmény: klauszbogi (2184)
amaszat Creative Commons License 2018.10.08 0 0 2185

Ha nincs kàrtyàd elfogadjàk a cash-t is. Elvileg kàrtyàval lehet csak fizetni, gyalorlatilag mindegy csak fizess;-)

Előzmény: klauszbogi (2184)
klauszbogi Creative Commons License 2018.10.08 0 0 2184

Sziasztok!😊Mi október 16 án indulunk Zanzibárra.A kérdésem:A reptéren váltsunk át dollárt tanzániai shillingre?Érdemes?A másik hogy olvastam néhány helyen,hogy a vízumot csak kártyával lehet fizetni..Igaz ez? 

Köszi a válaszokat!ŕ

kaktusz501 Creative Commons License 2018.10.07 0 0 2183

Sziasztok! Turkish airlines-al utazunk Zanzibárra. Jò az ellátás a gépen? Kényelmes? van infòtok ròla? 

ArénaZoli Creative Commons License 2018.10.06 0 0 2182

Sziasztok!

Mi január végén indulunk Zanzibárra, a Warere Beach Hotelbe. Valaki esetleg volt-e ott. Tapasztalat?

Kakukk17 Creative Commons License 2018.10.06 0 0 2181

Szia!

 

Mi 9-én jövünk vissza. Biztos össze fogunk futni. :)

Előzmény: piki50 (2172)
kaktusz501 Creative Commons License 2018.10.04 0 0 2180

Nagyon köszönöm a válaszodat!!

Előzmény: amaszat (2179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!