Keresés

Részletes keresés

Zoltanuss Creative Commons License 2011.04.23 0 0 8966

  Ezt most hogy érted ?

 

 Rendeletileg vagy fizikailag ??

 Valaki írta  , hogy egy könyökkel  a tető ( a leendő ) főlé vihető  a füstcső ) az ép-ít -ész ráadásul kipuffogóról beszélt .  Korábban egy nagy "szakértő"  bizonygatta, hogy akár 50 m- es cső ellenállását is képes néhány kazán legyőzni  - (én ugyan ezt nem hiszem ), de itt csak egy    plusz fél méterről lenne szó  és ami a lényeg ez egy földszintes ház !!

 

 A horganyzott k. seprő járda meg egy marhaság  - mármint az , hogy valaki ilyent előír  - az csak játszik a hatalmával !!

Előzmény: cseik (8965)
cseik Creative Commons License 2011.04.22 0 0 8965

akkor má' legyen szabályos. legalább annyira fontos a szabályos égéstermék kivezetés, mint a horganyzott ks járda.

Előzmény: joevagyok68 (8963)
Zöldár Creative Commons License 2011.04.22 0 0 8964

 Márpedig mi jól értelmeztük.

 

 Tehát van az a kivezetés. Tegyük fel a ház csak 10 cm -rel van megemelve. Nekem ugyan ilyen csodakazánom nincs. Nekem csak egy eccerű nyilt égésterü van. Ott kb. 2,5 m -en megy a kéménybe, de elvileg lehetne alacsonyabban is. A kazánteteje 2m és a fodulót is beszámítva úgy 2,2 méteren mehet az a cső. Akár a ba'átunknál is. Tehát kimegy  2,2 méteren. És az új garázs nyilván az épülettől lejt az alsó min. 2 méter , az épület falánál lehet 2,5 - 2,7 m is. Így az a kivezetés bizony belülre kerül. Mit kell tenni ? Egy könyök rá és átvezetni a tetőn.

 de mi a fasznak oda kémény járda ?

 

1. ugyse megy fel oda soha a seperő,

 

2. ha meg felmenne, csak oda ér egy a tetőre támasztott létrán.

 Azon a kettőötven magasan  csak nem szédül le  !

 Úgy faszság ez a felvetés ahogy van !!

 Ép-pít-ész ba'átunk néha meredek dolgokkal jő elő !!

Előzmény: joevagyok68 (8963)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 8963

cseik, zöldár és émile...

 

Marha jól elvitatkozgattok arról, hogy :

"valószínüleg jelenlegi állapot eleve szabálytalan,"

meg

"Egyáltalán megengedtek ilyent valaha ? "

 

Miből gondoljátok, hogy ez jelenleg is így van ????

 

Ő azt írta, hogy.
"Homlokzaton átjön a turbókémény ( szívós - füstölős )

Erre a homlokzatra kell csinálnom egy garázstetőt polikarbonát fedéssel ."

 

Én úgy értelmezem, hogy :

-jelenleg nincs tető ott..

-most kell oda építenie 1et

-és ha oda épít ,akkor hogyan oldható meg a dolog..,.....szabályosan vagy nem.........

 

szerintem...

cseik Creative Commons License 2011.04.22 0 0 8962

az OTÉK szerint minden égésterméket tető fölé kell kivinni, kivéve gázüzemüeknél bizonyos feltételeknél engedi a homlokzatit.

ha ez földszíntes ház, akkor nem valószínű, hogy most teljesül az OTÉK-ban leírt minmum 2,1 m-es kitorkollási és a GMBSZ-ben leírt tetőkiugrás alatti minimu 1,5 m-es távolság együtt. így valamelyik nem teljesül, tehát valószínüleg szabálytalan.

nem valószínü, hogy emeletes az épület, mert akkor egy a homlokzathoz illesztett garázstető miatt felvitt kitorkollás még beleférne a GMBSZ által meghatározott minimális távolságba.

 

az egyéb feltételeket (nyílászáró felett 1 m, 10 m-es szabad tér stb, most figyelmen kívül is hagyhatjuk)

 

 

a GMBSZ kizárólag a gázüzemeltetésbe szól bele, építeni ettől eltérően lehet, csak használni nem szabad.

az OTÉK az építést szabályozza, ettől eltérően nem szabad építeni.

két külön szabályozás, más-más szakaszát érinti a "folyamat"-nak

 

nem tartom gumiparagrafusoknak, elég egzaktul meghatározzák (végre) mit szabad és mit nem.

Előzmény: Émile (8961)
Émile Creative Commons License 2011.04.22 0 0 8961

 Már miért lenne szabálytalan ?

 A GMBSZ-ben világosan két értelműen le van írva, hogy mik a feltételek (megfelelő táv a szomszéd háztól, az ablakoktól, a saroktól meg miegymás. ) Igaz a kéményseprők csipőből elutasítanak minden ilyen megoldást.

 

 Gondolod, hogy csak az alaptörvényben vannak gumi paragrafusok ??

Előzmény: cseik (8960)
cseik Creative Commons License 2011.04.22 0 0 8960

"az égésterméket minden esetben a tetősík fölé kell kivezetni."

 

valószínüleg jelenlegi állapot eleve szabálytalan, innentől eldőlt probléma, kivezetni tetősík főlé toldással. tetőre meg jöhet a ks járda.

Előzmény: ép-it-ész (8958)
Zöldár Creative Commons License 2011.04.22 0 0 8959

 Üdv !

 Egyáltalán megengedtek ilyent valaha ? Lehet ez a ritka kivétel !

 

 

 

 

"Tetősík alá kerül ebben az esetben a kazán kipufogó csöve ."

 

Ez így szabálytalan, de van megoldás rá.

 A kipuffogóra egy könyök és át a tetőn - illetve köré a tetőt.

 Gondolom ez a "cső a csőben" megoldásnál a belsőbe megy kifelé, a külsőben meg befelé.

 

 

  

"Az új kéményépítésre vonatkozó szabály szerint kéményseprő járdát kell itt kiépítenem .2

 

 De hiszen itt már meglévő állapot van, minek ide a járda.- De az is megoldható

 

 

  A megoldások : konzolosan a falra ill. némi támasz a polikatbonát tető tartóira.

 

 

 Csak figyelmeztetlek : horganyzott acélanyagból legyen a szerkezet, hogy a villámvédelmet is meg tud oldani. 

Előzmény: ép-it-ész (8958)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.22 0 0 8958

Van egy elgondolkoztató ügyem :

 

Homlokzaton átjön a turbókémény ( szívós - füstölős )

Erre a homlokzatra kell csinálnom egy garázstetőt polikarbonát fedéssel .

Tetősík alá kerül ebben az esetben a kazán kipufogó csöve .

Az új kéményépítésre vonatkozó szabály szerint kéményseprő járdát kell itt kiépítenem .

Tehát minden méret behatárolt .

Tető magassága se több se kevesebb nem lehet .

Mit tegyek ???

ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.22 0 0 8957

Persze , mentik az írhályukat mert jön valamelyik TV- stáb és a cég már zárhatja is be az ajtaját .

Sajna nem az igazi  ( valós ) célok mozgatnak meg cégeket hanem a félelem a retorziótól .

 

pjotrkolja Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8956

Igen attól lesz korrekt ... mivel pont azzal ver át, hogy elhiteti, hogy bármi kis szarért jelezhet a gázszolgáltatónak. Pl.: béleltetések orrba-szájba. Szemrevételezéssel nem megállapítható, (hacsak nincs öles repedés a kéményen), füsttömörség próbát meg aligha végeztek ... Ajánlom a kéményseprést szabályzó rendeletet 2.§ (2) bekezdésnél ... 

Az a baj, hogy a többség sz@rf@sz#&@got kiált, ha valaki betartja amit be kell tartania / tartatnia ... ha valakit nem ennek megfelelő eljáráson kapnak, az a "monopol" helyzetét veszélyezteti, alkalmatlanná válik a közszolgáltatás ellátására (fenti rendeletben igen sok megkötés van), ekkor a többi (amúgy nem különb) szolgáltató hiénaként veti rá magát, ellehetetlenítik. A szolgáltatók kvázi a piacukat védik azzal, hogy szabályosan próbálnak eljárni ...  ha nem így teszik nem valók erre a feladatra!

A monopolista hogyan várhat ki ... már azon kívül, ha te nem teszel semmit egy  adott esetben valóbban súlyos / életveszélyes hiba, hiányosság esetén? Sehogyan. Ha kéred mindig nyilatkoznia kell ... az eredmény csak megfelel vagy nem felel meg lehet (utóbbit nyilván erősen alá kell támasztania). Ja, és igen, olyan kis semmiségek is lehetnek mérvadók, minthogy adott termék forgalomba hozható-e, használható-e arra amire a tulaj megvette, beépítette.

Előzmény: ép-it-ész (8955)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8955

Hali

 

És ez attól lesz korrekt mert nem ver át ?

 

Szerintem az első lépés kéményügyben nem az , hogy lekapcsoltatom a gázt a házban .

Ez egy folyamat amit kellő szaktudással , odafigyeléssel és kommunikációval kell kezelni .

Mi van ha csak Én vagyok a partner és a monopolista pedig egyszerüen kivár?

 

pjotrkolja Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8954

Az "indokoltan nem megfelelő" ... nem kihasználva a tulajdonos / használó tudatlanságát, hanem valós veszélyre vagy hibára hivatkozva, annak súlyától függően, megfelelően eljárni. Nem bepalizni a tulajt.

Előzmény: ép-it-ész (8953)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8953

Hali

 

Mi lehet ez az ,, indokolatlanul nem megfelelő helyzet ,, ??

pjotrkolja Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8952

No ja ... aki nincs tisztában az őt megillető szolgáltatásokkal azt könnyű megvezetni. Pláne ha a "megvezető" még bunkó is.

Torlaszt azonban csak akkor lehet emelni, ha valamilyen okból, indokoltan nem megfelelő helyzet áll elő!

Előzmény: ép-it-ész (8950)
lomi1 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8951

Tisztelt Szakik!

 

Új téglakémény ügyben kérek segítséget. Hogy miért is tégla, azt már nemrég kifejtettem. De megelőzve az előírásokkal meggyőzni akaró olvtársakat, nincs pénzem sídelre. Amúgy is egy 100 éves házról van szó.

 

Szóval: a jelenlegi szilárd tüzelésű kazán lesz áthelyezve. Ezért új kéményre van szükségem. A jelenlegi egy úgynevezett öttéglás, ami sajnos még el is van húzva. A helytelen tüzelési mód miatt jelentős kondenzáció is kialakult.

A kazán egy házilag gyártott, kb 28 kW teljesítményű. Egy gyári alapján készült, némileg átdolgozva. Nagy tűztér ajtóval, huzatszabályzóval.

 

Visszaolvasgattam: elvileg ugye a kör keresztmetszetű kémény az ideális választás. Esetemben ez nem kivitelezhető. A következő alternatíva a négyzet alapú kémény. Ha jól tudom, a legroszabb a téglalap alakú és ha jól tudom az oldalarány max 1 az 1,5-höz.

 

Az új kémény a ház végében lesz felépítve. Ezzel párhuzamosan a régi le lesz bontva. Tehát csak arrébmegy :) Gyakorlatban az új kémény egészen a tetőgerincnél, vagyis a ház középvonalánál lesz építve a főépület és a melléképület találkozásánál. A födémtől hőszigetelve lenne.

 

Az új kémény méretezésében kéne kis segítség, iránymutatás.

 

Kösz.

 

ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8950

Egyet értek .

Nincs alku.

Csak Ő a nagy kéményseprŐ Olyan torlaszokat rakhat alánk amitől csak pislogni tudunk .

Mert ha egy kicsit primitív az ember akkor bunkóskodni se rest .

Szerencsés esetben kérdésre választ - csekkfizetésre szolgáltatást kapunk .

 

üdv

pjotrkolja Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8949

Tisztában kéne lenni azzal, hogy bizonyos kéménytípusoknál a kötelező közszolgáltatáson belül mit is kell tennie a kéményseprőnek, nem pedig csak hőzöngeni!

Aki meg fizet bárkinek is a semmiért az a világ legnagyobb ökre. Mi az, hogy nem kotor ...????? Meg kell tőle követelni a rendelet szerinti szolgáltatást ... ha tetőlétrát meg járdát csináltattak a jónéppel akkor ki kell küldeni oda, ellenőrizzen, tisztítson, szedjen koromzsákot, ellenőrizzen visszaáramlást, mérjen amit kell stb. dokumentáljon, tartson nyilván, kezeljen pénzügyi bizonylatokat, te fizesd ki aztán menjen a dolgára, rendelet mondja ki mit kell csinálnia és neked mit kell csinálnod ... bárki aki attól eltér sumák!

Nem kell itt szarozni meg kiskapukat keresni.

"Biztosan értitek .."

Ha húzza a száját akkor meg kell neki mondani a szemébe a frankót ... vagy ha "nekem itt ne kormoljon, inkább fizetek" szöveggel elküldik akkor meg nem írogatni itt felháborodva ... neki is van főnöke, (neked meg neted) megtudni az elérhetőségét és írásban bejelenteni ... (tértivevény mellett főleg) kötelessége a szolgáltatónak kivizsgálni a bejelentést.

 

 

Előzmény: ép-it-ész (8948)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8948

Igazatok van ,,, nem kotornak . Ez pusztán fikció de akkor minek adnak bizonylatot ?HEEEEEEEEEE?

Ez azért történik így , hogy ha van papír van minden hanincs akkor semmi és számonkérhetővé válsz .

Biztosan értitek ..

gmkiev Creative Commons License 2011.04.16 0 0 8947

Ezek szerint a kotrást nem!

Előzmény: Dunit (8946)
Dunit Creative Commons License 2011.04.16 0 0 8946

 Manapság már nem kotornak kéményt  - főleg nem társasházakban !!

 Akkor mit akarsz eladni ??

Előzmény: ép-it-ész (8945)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.16 0 0 8945

O.K.

tudsz adni hozzá műbizonylatot ?

Ha nem akkor kisnyúl !

Kéménykotró vállalat nem veszi át vagy észre de ha valami gond van akkor mindenki dől .

Én mint műellenőr, nem kockáztatnék mert tudom , hogy mivel jár .

Tipp : bádogos áruházak polcain a horganyzott tömegcikkekre vonatkozóan ki van téve a műbizonylat .

cs.

SolnesMM Creative Commons License 2011.04.16 0 0 8944

 Látom makacs vagy. Korábban a horganyzott anyagon lovagolták, most meg, hogy műhelyben nem lehet gyártani.

 Hát nem is : Egy részét műhelyben gyártjuk a folytatás meg a tetőn, ott már mint építés.

Előzmény: ép-it-ész (8943)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.15 0 0 8943

A járdát, halehet te ne akard festeni , főleg ne a tetőn.

Az a baj , hogy a pontos méreteket műhelyben nem lehet legyártani . Sajna a tetőn minden változik .Hol 1 m-es a szaru köz hol 80 cm-es.

Tehát elég bobilra kell csinálni a cuccot .

Különben meg mindenféle bizonylat szükséges amit át kell adni de ki veszi át a házilag barkácsolt kütyüt.

 

Zöldár Creative Commons License 2011.04.15 0 0 8942

 Kizárható ,  mert ?  Miért ?

 

 Hát a villánhárítóba való bekötést még a mázolás előtt kell megoldani.

 De ha már a villámhárítót felhoztad - tudod é miből áll ?

 Hát nagyjából mezei szerkezeti acélból , valamikor A 38 -nak is nevezték (mint sokmindent pl. mán hajó is van ilyen ).

 Tehát avillámhárító fő szerkezeti elemei : a felfogó  - ez agy acél rúd (igaz a vége tinleg kadmiumozva van vagy ezüstőzve - a lényeg speciálisan kezelve )

 aztán a levezető : ez egy vastag acél sodrony(megfelelően méretezve  - elektromosságilag ). És ez az acélsodrony  a falahoz - lapostetőhőz ahol megy  un acéllábakkal van rögzítve csavaros bilinccsel. Ez aszerkezet szintén mezei acél - gyártás után alapmázolva beszerelés után készre festve. Na és ez a levezető  egy olható kötésen keresztűl megy a földbe - ez a földelő,   ami egy nagy felületű fém elektromosan szintén méretezve és valami speciális anyagból , pl. vas horganyozva stb.

 Az oldható kötés szolgál az átvételkori mérésre.

 Most ezek szerint egy acélszerkezeti  kéményseprő járda nem olható meg villámhárítássilag, ha nem horganyzott acélból készül hanem csak megfelelően mázolt normál acélból ?

 Na ne. Tudod mennyi acélszerkezet létezik ami nem horganyzott. Pl. a daruk stb.

 persze lehet valamilyik hülye megtiltotta  , azt nem vitatom, de hogy nem megoldható .nem igaz !

Előzmény: ép-it-ész (8938)
sur5al Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8941

Köszi mindenkinek a tippeket! Bp-en is van? Bár ha küldik...

 

Ha jól láttam a képeken úgy van, ahogy gondoltam, a cső felül kiszélesedik, úgy megy bele a következő elem. Nálam most fordítva van, ezért folyik ki a barna eső. Persze "szakember" csinálta.

 

Mivel lehet ezt letakarítani (barnás fekete megfolyás ráégve)? Van rá valami vegyi anyag? Vagy csak csiszolóvászon?

Előzmény: joevagyok68 (8920)
gmkiev Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8940

Tudod az elv, olyan mint a szellentés. Amíg tudod, tartod.

De aztán???:))

Előzmény: ép-it-ész (8939)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8939

Elvből nem fizetek egy vasat sem , főleg a kéményseprőknek.

Úgy 10 éve nagyon kegyetlenül járatták velem a bolondját, de akkor sem . Bementem a főnökükhöz és az is olyan korrupt volt ,hogy

végül is semmire sem jutottam.

Amint kijöttem az irodályából pont összefutottam az én két kedves ,, kolégámmal ,, akik fenhangon megígérték ,hogy holnap ott leszünk főnök és mindent elintézünk .

Át is vették .

Egy fityinget sem fizettem nekik sőt azt a visszajáró 2 forintot is elkértem .Pedig nem vagyok sóher .

Korrupcióhoz mindíg 2 db ember kell .

 

ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8938

Bocs, de fából kizárt.

Mázolva pedig a villámhárítás nem megoldható

Zöldár Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8937

  "berakom a helyére a rozsdamenteset?"

 

 Úgy legyen  az egy lényegesen jobb, de drágább anyag !!

Előzmény: kingoftailor (8928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!