Keresés

Részletes keresés

Pisces72 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48816

Ha nem agility-znénk, nekünk sem lett volna ennyire zavaró a dolog, de egy fekete kutyát, akinek eleve melege van, nem lehet érdemben dolgoztatni abbak a klímában és napsütésben, ami errefelé szokott lenni. Márpedig muszáj kánikulában edzeni vele, ha a versenyek is akkor vannak... Lehűteni -vízzel- meg lehetetlen volt, mert egyszerűen nem jutottunk el az aljaszőrig -a tényleges kutyáig :). Tűzoltófecskendő nélkül legalábbis. Mondom: kényszer volt. :) De ez megint egy amolyan "tökjólsültel" dolog lett, úh megtartjuk a tavaszi kopasztás áldásos szokását.

Előzmény: Gabiiiiii (48815)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48815

mondtam mar,hogy mazlim van ezzel az ebbel?? Nyaron o is szenved,de a kinyulason es a lihegesen kivul mas baja azert nincs...Azert meg lepten-nyomon megallitanak,hogy mit csinalok a szorevel,hogy olyan fenyes..szoktam mondani,hogy kifenyesedett a sok simogatastol,mert kulonben semmit:)

Előzmény: Pisces72 (48814)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48814

Mi sem vacakoltunk volna a dologgal, de láthatóan szenvedett a melegtől, hot-spot-ot (így hívják a befülledés miatti sebeket?) meg nem akartunk. Meg az azért már zavart, h nyaraláskor naponta minimum fél óra ráment az utána való takarításra.

Előzmény: Gabiiiiii (48812)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48813

Igen, egy ideje erősen gyanús, h az az egytizenhatod- meg egyharmincketted rész másmilyen ős kavart bele a szőrébe. Viszont gyönyörű lett a végeredmény, úh nem nyavajgunk, hanem tavasszal időben foglalunk időpontot, és probléma megoldva. :)

Kájt nem tartanék. Túl nagy. Minden vele kapcsolatban. :)

Előzmény: kriseva (48811)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48812

na mindjart elbujdosok,en meg eletemben nem fesultem,ondolaltam a kutyat:)

Tok jol ontisztul,ha nagyon mocskos,furdit,torolkozik,de nem is szaritom..Tavasszal-osszel valoban tobbet hullatja a szoret,de annyira mindegy,hogy 10 vagy 20 szort szedek le a gatyamrol:) Meg jo,hogy sokat hordok feketet es nem annyira latszik...

kriseva Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48811

Na mondjuk a kuka nekem is megtelt majdnem,mikor furminátoroztam:)))De utána szép karcsú lett:))Enyém kutyának nem annyira vastag a szőre.Úgyhogy fodrászolni őt nem kellett:)Viszont ha a tiedben van vizsla ős,akkor sajnállak,tudod Te is,milyen a vizsla szőre,és neki nem lehet furminátorozni:(Én totál megőrülök tőle,mindenbe beleragad:(

Na képzed,én 6 kutyát fésülök tavasszal:(A kájomnak külön kuka kell:))

Előzmény: Pisces72 (48810)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48810

Tavaly tavasszal 4x furminátoroztuk végig, mindegyik alkalommal megtöltöttük a kisebbik kukát a szőrével. (Ráadásul mienknek hosszabb is a szőre az átlag-labihoz képest, így elég gáz volt a dolog.) És még nem végeztünk! Akkor telt be a pohár. A fodrász után a kutya kb. 30%-kal lett karcsúbb. Na igen, a felmenői között előfordult egy goldi is, meg egy vizsla is, ez a szőr-dolog sztem tőlük ered. 

Előzmény: kriseva (48809)
kriseva Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48809

Hát úgy átszik ez vátozó,nekem már 9 éves a labim,és nem szoktam nyakig szőrős lenni tőle:)))

Igaz nekem van furminátorom,azzal gyönyörűen,és könnyen kijön az aljszőrzet,és akkor nincs szőrhullás.

A golden talán akkor jobb,a hosszabb szőrű kutyák kevésbbé szőröznek.A vizslámnak attól a rövid szőrétől meg tudok őrülni,még kirázni sem lehet a plédből:))

Előzmény: =Ford Prefect= (48808)
=Ford Prefect= Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48808

Kölyköt szeretnénk. A fésüléssel nem lenne gondom, volt két óriás snautzerem, rendszeres ápolást ígényeltek, de nem hullott a szőrük. A családban van udvaron tartott labrador, mindíg szőrös leszek tőle, ha ott vagyunk :-D

Ezért gondoltam, hogy a golden nekem jobb lenne, mivel szívesen megfésülöm minden nap ha ennek fejében nem leszek nyakig szőrös, ha hozzáérek...

kriseva Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48807

Szerintem mindegy melyik,minden kutya vedlik,és hullajtja a szőrét.A golden tán annyival macerásabb,hogy ha nem fésülöd a hosszú szőrét,összecsimbókosodik.Nekem labim van,lakásban tartom,tavasszal vedlik,olyankor 2-3 alkalommal átfésülöm a furminátorral,és utána egész nyáron nincs gond vele.

Nem tudom milyen idős kutyát szeretnél magatokhoz venni.2,5 éves gyerek mellé felnőtt kutyát,kizárólag udvari tartásra nem vinnék.Kicsi még a gyerek,a kutya csak abban az esetben volna megbízható a gyerek mellett,ha együtt élnek,tehát bent tartanád a gyerek mellett.Ha csak akkor találkozik a gyerekkel,mikor kint vagytok a kertben,nem lesz megbízható a gyerekkel.Én elvem az,hogy a gyerek egy ölyökkutyával együtt nevelkedjen fel,akkor megbízható,hűséges társa,védelmezője lesz a gyereknek.

Előzmény: =Ford Prefect= (48804)
Lego75 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48806

Nálunk is kint van a labi és hihetetlen módon öntisztuló a szőre. Amit szerintem érdemes még figyelmbe venni, hogy a felnőtt méret 30 kg környékén van, a mienk még nem érte el ezt, de ha túl nagy a lendülte, akkor akár egy felnőtt embert is simán felborít. Szóval kisgyerek mellett a barátságosság és a családcentrikusság mellett sem árt a fokozott figyelem. 

Előzmény: =Ford Prefect= (48804)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48805

:)

Enyém labi kint tartott, extra mennyiségű szőrrel. Nyár előtt kénytelenek vagyunk lefodrászoltatni róla, mert márciustól októberig vedlene, és egyúttal szenvedne is a melegtől. "Kopasztás" után nem vedlett tovább, és a nyarat is élvezte végre.

Hugom labija a mi labink huga ugyanazon alomból, bent tartott kutya, selymes, puha, normális mennyiségű szőrrel, és egész évben vedlik. Rengeteget.

Nem tudom, h a goldenekkel ez hogyan műkszik, de mifelénk rengeteg a szőr. Viszont mienk ebek szépen öntisztulnak, külön ápolást egyik sem igényel.

Előzmény: =Ford Prefect= (48804)
=Ford Prefect= Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48804

Sziasztok!

 

Azt tervezzük, hogy a 2,5 éves kisfiunk mellé szerzünk egy retrivert. Nem tudom eldönteni, hogy goldent vagy szemle színű labradort vegyünk. Utánaolvastam mindekettőnek. Az a kérdésem, hogy a golden szőrének ápolása udvari körülmények között sokkal macerásabb-e, mint a  labradoré? Mennyire hullik a labrador szőre?

Köszi a tanácsokat előre is

 

 

kuku21 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 48803

Űdv ..mindenkinek....valaki tud mondani véleményt a Le Chef kutya táprol????????,,32 % protein....

metalex Creative Commons License 2012.01.04 0 0 48802

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását.

Az az igazság, hogy ésszel próbálok mindenre felkészülni, azonban hiába tudja az ember, hogy igen sajnos van egy ilyen lehetőség is, nagyon nehéz ezt elfogadni és felkészülni rá.

Az ünnepek előtt vettük észre, hogy ilyen nagy a daganat - ráadásul, engem szerintem  egy kicsit(nagyon) sokkolt a dolog, próbálom tudatosan kezelni a dolgot, de egyszerűen nem megy. Hiába, az ember sokkal könnyebben ad tanácsot másnak, mint saját magának. Szó szerint a tudatalattim próbál tagadni,én meg képtelen voltam elmenni vele az orvoshoz, hogy mi lesz. Nem gondolom, hogy néhány nappal karácsony előtt bárki is elvállalta volna a műtétet. De most próbálom elővenni a jobbik és racionális eszemet, hogy lehet, hogy még lehet segíteni rajta, és ne legyek már ilyen tejföl.

Szóval köszönöm mindenkinek a bíztatást, és jo volt olvasni, hogy talán nincs minden veszve még.

lustica Creative Commons License 2012.01.04 0 0 48801

Azért ez egy eléggé komplex kérdés.

Minden attól függ, micsoda a daganat valójában, hogyan nő, miből és hova terjed.

 

Ha gyorsan megjelent, valószínűleg eléggé invazív ahhoz, hogy gyors lefolyású legyen és rosszindulatú. Meg kéne vizsgáltatni egy hozzáértő dokival, megnézni hogy mit is szűrt már be (csak a bőr alatt van, vagy már mélyebben is) és mintát venni belőle, hogy milyen típusú.

Ha emlő, az elég gyakran ad áttétet tüdőbe. Ha ilyen típusú, esetleg a mellkas rtg már mutat is vmit, akkor sajnos fölösleges műteni, valószínűleg gyors lefolyású lesz.

 

Viszont ha nem invazív, esetleg operabilis, akkor én adnék esélyt a kutyának, utána elélhet még akár 3-4 évet is.

Altatás/műtét is függ a kutya általános állapotától. Megfelelő protokoll mellett, lehetőleg gázzal altatva simán operálható. (egyetemen és más nagyobb klinikákon nem ritkák a 14-15éves kutyák műtéte!)

 

Szóval én mindenképp egy alapos kivizsgálást javasolnék, és annak tudatában döntést.

Előzmény: metalex (48795)
Szepi bá Creative Commons License 2012.01.04 0 0 48800

 

Nekem is volt egy öreg kutyámnak faroktőnél hasonlóan nagy daganata ,nem volt szép látvány de vidáman élt 16 évet . Az altatás és a műtét ebben a korban már nem veszélytelen . Én egyábként azt tanácsolnám , hogy nézesd meg több állatorvossal és az ő tanácsaiktól talán okosabb leszel . Lehet ,hogy van olyan megoldása is a dolognak ami nem jár mélyaltatással .

Előzmény: metalex (48795)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 48799

Az orvos mit mond?

Ha nem javasolja a műtétet, alternatív terápiákkal akkor is könnyíthettek-javíthattok az állapotán.

Előzmény: metalex (48795)
Szepi bá Creative Commons License 2012.01.04 0 0 48798
Előzmény: donci2 (48796)
donci2 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 48797

Nézd! Várható, hogy hamarosan búcsúzni fog Tőletek. Én azt gondolom, ameddig jó kedélyű örüljetek neki... Utána pedig lesz, aminek lennie kell...

Előzmény: metalex (48795)
donci2 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 48796

csuhéééj! Gratulálok a jövevény(ek)hez! Hány lett? Mindegyik fekete?

Előzmény: Szepi bá (48794)
metalex Creative Commons License 2012.01.04 0 0 48795

Sziasztok.

Egy sajnálatos dologban lenne szükségem segítségre, vagy inkább tanácsra, szükségem, de nagyon.

Van egy labradorunk, aki 13 éves múlt most karácsonykor. A hátsó lábai sajnos már nem működnek olyan jól, mint "új" korában, de nem is ez a probléma.

A kutya hasán nőtt egy hatalmas nagy daganat. (valószínűleg valamelyik mellbimbója lehet )Sajnos elég gyorsan nőtt meg, későn vettük észre, most már nagyon nagy (kb. olyan két öklömnyi méretű ).

A kutyus mindezek dacumára kedélyes és jókedvű, vígan tölti nyugdíjas napjait a lehetőségekhez képest.

Adjatok tanácsot, mit tegyek. Érdemes még ennyi idős korában kitenni egy műtét veszélyeinek ?

(sajnos elég rosszak a tapasztalataim e téren, szeptemberben egy 5 éves vadászgörénnyel végigcsináltuk a műtét procedúráját, neki a bélfalán volt egy apró daganat, megműtötték, 5 napig hordtam reggel-este infúzióra, sajnos nem kezdett el utána enni rendesen és egyik éjszaka elaludt, végleg.

Nem akarom ragozni, elég rendesen megszenvedte a család....)

Szóval volt-e valakinek hasonló esete ? Eléggé tanácstalan vagyok (nem eléggé, nagyon, oltári nagyon )és nem tudom mihez kezdjek, ill. azt szeretném tudni, mi lehet a kutya számára a legjobb.

Sajnos egy kicsit nehéz a témáról írni, és nem tudok tiszta fejjel gondolkodni ez ügyben.

 

 

Szepi bá Creative Commons License 2012.01.04 0 0 48794

 

kriseva Creative Commons License 2012.01.04 0 0 48793

Na és mennyi idő alatt találta meg??:)))

Nálunk nem találnál zsírfoltot,3 perc alatt tisztára nyalná a parkettát a banda,nyoma sem maradna:))

Előzmény: Gabiiiiii (48789)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 48792

Nálunk a kutya előkezelné... :) Sajnos, nem folttisztítóval. :)

Előzmény: Gabiiiiii (48791)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.01.04 0 0 48791

szerinted???? Mondom,hogy gyanakodva meregettem,mi az,mikor este 7-kor hazaertem:)

Előzmény: Pisces72 (48790)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 48790

:)

És a foltot melyikük takarította fel? ;-)

 

Előzmény: Gabiiiiii (48789)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.01.04 0 0 48789

az hagyjan...tegnap arra mentem haza,hogy egy hosszu zsirfolt van vegig a parkettan ...A lany vegighuzta rajta a virslit,eldugta az agy alatt es merte,mennyi ido alatt talalja meg a kutya:)

Előzmény: kriseva (48788)
kriseva Creative Commons License 2012.01.04 0 0 48788

A kutyának is el tudom magyarázni:)))Én folyamatosan beszélek velük,mert hát kivel mással:)Annyira tudnak,és értenek mindent,amire megkérem őket.A légyszíves szót kicsi koruktól használom,és pontosan tudják a jelentését.Ha valami olyat csinál,amit nem kéne,csak annyit mondok légyzíves,és máris abbahagyta.Az is tévhit,hogy a kutyának rövid,határozott parancsokat kell adni.Persze,a tanítási időszakban.De bizonyított tény,hogy a kutyák egész mondatokat képesek megérteni,ha sokat beszélnek hozzájuk.

Szerintem pl. a lányod nagyon jól el tud vele beszélgetni:)))

Előzmény: Gabiiiiii (48782)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 48787

Zuhanykabin volt. És utána mindig a legvizesebb részét tartotta a hajszárító elé. :):):)

 

(Rossz, ha az ember elsőre találkozik élete kutyájával, mert utána már semmi sem elég.)

Előzmény: Gabiiiiii (48786)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!