Keresés

Részletes keresés

Monika Schuller Kurunci Creative Commons License 2017.06.26 0 0 20471

Üdvözlöm én szeretnék érdeklődni az ellátás iránt .Én 2017.04.22. megkaptam a C2 besorolást de az ellátást elutasították azzal,hogy a 3 éves gyes és gyet nem számít biztositási időnek én 2003 ota vagyok leszázalékolva diabetes és szövődményei miatt 2009 mikor megszületett a fiam a gyes idejére visszamondtam a rokkantsági ellátást .a diabeteszem gyermekkorom ota meg van azaz 31 éve munkaviszonyom 1996tol 2009 ig  és 2016-oktobertol 2017 juni 30ig van a szerződésem megváltozott munkaképesség miatt.A kérdésem az lenne ilyenkor a méltányossági ellátást kérhetem e vagy ujbol a komplex minősitést kell kérnem?Idén április óta betegállományba vagyok a lábam miatt.

Válaszukat köszönöm Monika

Előzmény: Törölt nick (20420)
évalyme Creative Commons License 2017.06.25 0 1 20470

Az alagut szindroma okozója lehet nyaki sérv vagy lyme kor esetleg más betegség. Kézzsibbadás sok betegség tünete lehet.

Előzmény: Istvánka55 (20459)
bandolesa Creative Commons License 2017.06.24 0 2 20469

25-éves kor előtt megrokkant,ezt kell kimondani a Bizottságnak.Most a 18-éves koroddal azelőttiekkel nem foglalkoznak,persze ha van lelet az jó!!

A 70%-ot kell kimondani,hogy ez 25-éves kor előtt már megvolt valószínüleg.

Előzmény: Nickov (20443)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.24 0 2 20468

Szevasztok! ....szerintem eléggé gáz, hogy Mi, itt fillérekből élők, rezsit épp'kifizetők vagyunk. Nem, nem hiszem el, hogy nem tudnának tisztességes járadékot, ellátást, stb. fizetni?! Nem hiszem el, hogy aki még akar néhány órát dolgozni, ne tudnának TISZTESSÉGES juttatást, fizetést adni? Milyen emberek ezek. Ötven évesen, 45 évesen elmegy némely nyugdíjba /én is mentem volna, nem irígylem/, oszt' mégsem elégedett. Mi pedig 64-65 esztendős korunkig retteghetünk, mennyi is lesz a nyugdíj, érdemes-e átváltani? Miért is nem jelentettek be néhányat be anno a munkahelyen, mely dologról nem is tudtunk? KÖSZÖNJÜK....

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.24 0 1 20467

A mostani f.v-lati rendszernél,elég csak a táblázatokat

megnézni,mire hány % adható.

Ezért írtam előzőleg.

Andi58 Creative Commons License 2017.06.24 0 0 20466

Sziasztok! Tudnátok segíteni a következő kérdésben?

Ha én rokkantsági ellátásban részesülök, és adategyeztetés során megállapítják, hogy jogosult vagyok a nők 40 év utáni nyugdíjba vonulására, akkor ugyan úgy, mint az öregségi korhatár elérésekor választhatom-e a magasabb összegű ellátást, vagy először meg kell szüntetni a rokkantsági ellátást (tehát vissza kell mondani először). Előre is köszönöm a segítséget! 

takianyu Creative Commons License 2017.06.24 -1 0 20465

Bocsi figyelmetlen voltam, tehát már műtöttek, akkor nincs ötlet ha nem javul, esetleg megismételhető a műtét.

A leszázalékoláshoz mindenképpen kevés, talán még egy-két betegség van és akkor munka-képességcsökkentés szóba jön. De ha nem éri el a B vagy C 2-t, akkor az nagyon kevés pénzt jelent.

Előzmény: takianyu (20464)
takianyu Creative Commons License 2017.06.24 -1 0 20464

Ahogy írtam is de ide idézem:"Amennyiben a konzervatív (nem műtéti) kezelés hatástalan, általában felszabadító műtétre kerül sor. Ilyenkor az alagút tenyér felőli falát alkotó kötőszövetes lemezt vágják át nyílt operáció, vagy arthroszkópos eljárás során. Ma már több helyen egynapos sebészeti ellátás keretében zajlik a műtét, ami általában a beteg állapotának gyors és hosszútávú javulását eredményezi.  A teljes gyógyuláshoz természetesen elengedhetetlen a műtét utáni gondosan felépített, a fokozatosság elvét szem előtt tartó gyógytorna végzése."

 

Kortól függetlenül mindenképpen érdemes nekivágni.

Előzmény: Istvánka55 (20461)
otthonülő Creative Commons License 2017.06.24 0 2 20463

Szia!

Sajnos "csak" ezzel a betegséggel nem sok öek.-t kaphatsz.   Engem kétszer műtöttek, nem sok sikerrel.  Felülvizsgálatra vittem orvosomtól - aki műtött -  szakvéleményt, amelyben leírta, hogy állapotom két műtét ellenére is romlott, javulás nem várható.  Persze a doki szebben fogalmazott, de most nem keresem elő véleményét.

Lényeg, hogy semmi javulás,   állapotrosszabbodás várható.

Saját tapasztalat, hogy sok mindenben gátol ez a betegség. Kiesik ez-az a kezemből, ahogy írod, nem érzem amit fogok, kattog a gyűrűs és a kisujjam, állandóan zsibbad a kezem, folyamatos könyéktáji fájdalmam is van.

 

Jelenlegi állapotod, (alagút syndroma-t)  ENG/EMG vizsgálat kimutatja.  Ezzel visszamehetsz orvosodhoz, hogy írjon egy határozott szakvéleményt, melyben legyen benne az állapotrosszabbodás.

Rendszeresen más szakorvosokhoz nem jársz?  Egyéb betegségek, gyógyszerek rendszeres szedése?

 

Előzmény: Istvánka55 (20459)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.24 0 1 20462

Önmagában sajnos kevés öek adható rá.

Más egyéb betegségek esetleg, amit legalább

féléve diagnosztizáltak,és rendszeresen kezeltetsz.

Havi rendszerességgel kiváltott gyógyszerek?

Előzmény: Istvánka55 (20461)
Istvánka55 Creative Commons License 2017.06.23 0 2 20461

Carpal tunnel syndroma ami nekem van.

Két éve műtöttek, jártam kezelésekre, majd újra kivizsgálták és nem lett jobb az eredmény, és a kezem se.
Magyarul akkor éhen hallhatok, mert alkalmazni nem alkalmaznak, és már a munkanélküli segélyt sem kapok.

Előzmény: takianyu (20460)
takianyu Creative Commons License 2017.06.23 0 0 20460

A cubitalis alagút szindróma jól gyógyítható, van konzervatív kezelési mód és ha nem használ műtéti kezelés. Kiszabadítják a letapadt, ideget, gyógytorna. Önmagában ezzel nem hiszem, hogy bárkit leszázalékolnának.

Tanács: gyógykezelés minél előbb.

Előzmény: Istvánka55 (20459)
Istvánka55 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 20459

Sziasztok.

 

Olvastam, hogy másnak is van kéztő alagút gondja. Nekem is ez van.
Ha komoly a baj és nem múlik, akkor leszázalékolják az embert vagy mi lesz, mert nem vesznek fel sehova sem, amint megtudják, hogy mi van velem.
Sajnos megnézik a kezemet és az ujjaimat és látják, hogy nem igen tudok így dolgozni, egyből elutasítanak. Nem érzem amit fogok és nem vállalják be, hogy valami történjen.
Valaki van még ilyen helyzetben?
Valami tanács?
Köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.23 0 1 20458

Térjünk vissza rá egy későbbi időpontban, napon. Azzal a kitétellel, hogy sem a politika, sem a vallás irányába nem szeretném elvinni a témát.  Itt segítségre szoruló emberek vannak, magam is lehetek nehéz helyzetben, amikor majd Ti segítetek (ahogy tettétek eddig is!) Nem kérdezzük, hogy  ki milyen politikai nézeteket vall, miben hisz, vagy nem hisz,  Léteznek kifejezetten a politikával és a vallással foglalkozó topikok. Nem fogok kitérni a kéréseddel kapcsolatban, csak türelmed kérem, mint az előző esetben.

Előzmény: Törölt nick (20444)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.23 0 0 20457

Türelmes vagyok...

 

Előzmény: Nickov (20456)
Nickov Creative Commons License 2017.06.23 0 0 20456

Ó köszönöm ez nagyon jó hír !!!!!! Istenem köszönöm ! Bocsás meg hogy megbántottalak! 

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.23 0 2 20455

Ha a rehabilitációs bizottság előtt,e.ü.dokumentációval

igazolod,akkor igen visszamenőleg 6-hónappal megkapod.

Előzmény: Nickov (20449)
Nickov Creative Commons License 2017.06.23 0 0 20454

Leírnád részletesen ezt hogy 25. Év előtt 70% os egészségkárosodást szenvedett ezért 6 hónapra visszamenőleg állapítható meg a rokkantsági járadék vagy legkorábban 18. Életévét betöltött személy esetén ? Ezt hogy értelmezzem ?

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.23 0 1 20453

Én a feltett kérdésedre válaszoltam,mi ebben

a számodra lekezelő?

A törvényeket meg sajnos nem mi hozzuk.

Remélem jelenlegi válaszom nem sért.

Előzmény: Nickov (20446)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.23 0 0 20452

Nem felejtünk el, ne félj!

Előzmény: Törölt nick (20450)
Nickov Creative Commons License 2017.06.23 0 1 20451

Köszönöm ! És bocsánatot kérek mindazoktól akiket megbántottam valamivel ! 

Előzmény: Törölt nick (20450)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.23 0 2 20450

Kedves Nickov!

 

Itt mindig segítségre leltél. Hidd el, egyikünk sem lekezelő  és a legnagyobb segíteni akarással, szeretettel viseltetünk irántad (is). Ahhoz, hogy bárkinek azonnal, vagy nagyon rövid idő alatt válasz érkezzen a kérdésére, ahhoz nincsenek meg a személyi és tárgyi feltételek. Senki sem ül éjt nappallá téve a számítógép előtt, mert nem ez a munkája, ezt csak önszántából, a betegtársak iránti segítségnyújtás céljából teszi - amikor éppen ideje van rá. (Az időt magától és a saját családjától vonja el. )

 

Másrészt: vannak komplikáltabb kérdések, amikor utána kell olvasni dolgoknak, annyiféle kérdés és variáció merült már fel, mint a csillagos ég. Szerteágazó ismeretek megszerzését  igényli, ráadással állandó frissítéssel. A jogszabályok sűrűn változnak. 

 

Tehát: 

nem vagy egyedül, barátok vesznek körül, akik szívükön viselik sorsodat, de légy türelemmel, ha az a fránya válasz nem azonnal, hanem később érkezik (ez olykor néhány nap is lehet).   

 

 

Nickov Creative Commons License 2017.06.23 0 0 20449

Mert nekem már minimum 6 hónapja fenn áll a súlyos betegségem tehát akkor a "visszamelőleg hat hónapra állapítanák meg, ne haragudjatok ha valakit megbántottam de már kivagyok teljesen 

Nickov Creative Commons License 2017.06.23 0 0 20448

DDe ebbe hol van hogy 18. Éves kor előtt mert amit eddig irtam most nem fogom kimásolni azt olvastam 18. Életév betöltése után állapítható meg legkorábban ?

Nickov Creative Commons License 2017.06.23 0 0 20447

Hat köszönöm szépen kedves hamster nem is a kérdésre válaszoltál egyébként látom itt se lelhetek segítségre 

Nickov Creative Commons License 2017.06.23 0 0 20446

Köszönöm a lekezelő választ de mi az hogy 25 éves kor előtt megrokkanok és nemszámít hogy előtte rokkantam meg ha 18 éves korom előtt nem voltam ennyire beteg ?

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.23 0 0 20445

Mert rokkantsági járadékot igényelsz.

Előzmény: Nickov (20442)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.23 0 0 20444

Köszi a választ. A buddhizmust kifejtenéd részletesebben?! Köszönöm. Nagyon érdekel. Üdv.: AnnA.

Előzmény: Törölt nick (20434)
Nickov Creative Commons License 2017.06.23 0 0 20443

Mennyire viszzamenőleg ? Hány éves kortól nézik 

Nickov Creative Commons License 2017.06.23 0 0 20442

Igen de hogy működik ez mert azt írják az előzőekben leírtam hogy 25 év alatt kelettkezett legalább 70% os öek kell hozzá és ha ez nekem megvan akkor miért kell a 18 életévem betöltése előtti dolgok ?

Előzmény: bandolesa (20441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!