Keresés

Részletes keresés

Csabooka Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3586

Köszönöm szépen a biztatást, tudom mindenhol nehéz. Igen a Német nyelv tanulása a legfontosabb, rajta is vagyok!

Előzmény: malenykij polgar (3585)
malenykij polgar Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3585

Az utolsó bekezdéshez:

Nem rossz ötlet eleve nagyobb autóval kezdeni, mert futárkodásra, csomagkiszállításra szerintem lehet igény. Viszont ez a magyaroknak magyar áron - hát, nem tudom. Nem azért, mert én antimagyar vagyok, de ha egyszer leejted az árakat, nem tudom, hogy akarod megemelni majd, vagyis a megélhetéshez kell egy minimális árszint.

Esetleg a taxizás is lehet alternatíva (bár sem ez, sem a csomagszállítás nem könnyü kenyér).

Kitartást és sok sikert kívánok, de ne feledd, hogy a legfontosabb a nyelvet elfogadható szinten elsajátítani. Onnantól több lehetöséged lesz elhelyezkedni akár a tanult szakmádban is.

Előzmény: Csabooka (3581)
nettomazsola Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3584

en mar több mint 20 eve elek itt, reg allampolgar vagyok es halvany fogalmam sincs az uj törvenyekröl. sajnos a topikbol eltüntek az ertelmesen iro, es hasznalhato tanacsokat osztogatok.

nyugodtan irhatsz nekem emailt, de istenbizony semmit nem tudok.

 

a remtörtenertek meg sajnos valos esemenyek, h itt is milyen nagyon kemeny vilag van.  ismerösök, baratok közt törtent horrorok. munkanelküliseg, lakas elvesztes stb.

Előzmény: Csabooka (3583)
Csabooka Creative Commons License 2010.11.29 0 0 3583

Tisztelt:nettomazsola!

 

Tudod, vannak akiknek a mások rosszhíre, a jóhír!

De hállistennek én nem közéjük tartozom!

Mindenestre nagyon szépen köszönöm, a pozitív hozzászólást, nagyon jól esett!

Igen, elhiszem "nem egyszerü itt sem az elet".

Amolyan, jég hátán is, embernek tartom magam.

10 év vállalkozói multat, 5 év autóbehozás, és autó adásvétel követett, de Békés megyében, mára már így sem boldogulok igazán.

Sajna rémtörténetekkel, és rosszindulatú, magukat "barátnak valló emberekkel tele vagyunk mi is!

Dehát pozitívan kell gondolkozni, ha valami, az előre visz!

Ha nem vagyok indiszkrét, te mióta, és hol élsz, mivel foglalatoskodsz, miben kérhetek esetleg tőled tanácsot?   

Előzmény: nettomazsola (3582)
nettomazsola Creative Commons License 2010.11.29 0 0 3582

vegre vki kulturaltan es minimalis bemutatkozassal!

ennek ellenere en sajna nem tudok segiteni,

de

menj vissza a topik legelejere es kb a 100. hozzaszolastol sok sok hasznos info van az "ujaknak".

egyebkent nem egyszerü itt sem az elet.

epp remtörtenetekkel vagyok tele, de nem akarom elvenni a kedved.

 

Előzmény: Csabooka (3581)
Csabooka Creative Commons License 2010.11.29 0 0 3581

Sziasztok! A feleségemmel néhány hete kezdtünk felkészülni a Bécsben tervezett jövőnkre!
Ő 29 éves Szálloda Idegenforgalom szakos közgazdász, folyékonyan beszél angolul, és németül, valamint franciából középfokú nyelvvizsgája van, de azt az utóbbi években nem használta. Én 37 éves autószerelő, és hivatásos sofőr vagyok, és tanulom a német nyelvet. Bécsben szeretnénk élni, és dolgozni. Ha valakinek a környezetetekben, szüksége lenne, a fent leírtakkal bíró munkavállalókra, akkor ajánljuk a szolgálatainkat.  
Elsősorban, valós tapasztalatokon alapuló tanácsokra, és információkra van szükségünk. A bécsi mindennapi élettel, a kezdeti munkavállalással, a lakásbérléssel, és a leghatékonyabb nyelvtanulással kapcsolatban. Valamint szívesen vennék olyan, a bécsi magyarok számára szükséges szolgáltatásokkal kapcsolatos tanácsokat, amelyekkel a kezdeti, de folyamatosan tanult némettel, némi jövedelemhez jutnék, indulásként.
Van-e szerintetek létjogosultsága annak, ha szgk. helyett, egy furgonnal kezdenénk bécsben? Gondolok itt, kissebb költöztetésekre, autómentésre, kissebb autójavításokra esetleg kiszállással is, futárkodásra és csomagszállításra később vállalkozóként is. Magyaroknak természetesen magyar áron!

Szászné Molnár Zsuzsanna Creative Commons License 2010.11.28 0 0 3580

Minden németül tanulni akaró kedves magyar honfitársamnak írom, hogy némettanár vagyok, 18 éves tanítási tapasztalattal (nyelviskolában vezető némettanárként majd gimnáziumban tanítottam a nyelvet).

 

Másfél hónapja Bécsben élek és dolgozom, de malben és skype-on mindenki elérhet akárhonnan, akit érdekel.

 

Mail: eszem@mailbox.hu

 

Tehát bécsi magyarok és magyarországi magyarok jelentkezését és szívesen fogadom. A részleteket megbeszéljük.

 

Szeretettel üdvözlök mindenkit ismeretlenül is:

Szászné Molnár Zsuzsanna

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 3579

:-)

Előzmény: asx (3578)
asx Creative Commons License 2010.11.25 0 0 3578

Szerintem úgy lenne a legjobb elkezdened, hogy megtanulsz németül...

Előzmény: BedőAttila (3577)
BedőAttila Creative Commons License 2010.11.25 0 0 3577

Sziasztok! Én felvilágositást szeretnék kérni hogy érdemes e asztalosként probálkozni Ausztriában. Sajnos német nyelvtudásom nincs és angolbol is hiányos a tudásom. szerintetek érdemes megprobálni igy kint munkát keresni. És egyáltalán hogy kezdjek hozzá? Kérem aki tudna infot adni azt igy elöre is nagyon szépen megköszönném.

Üdv Attila

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 3576

Szia!

Akkor sajna csak azt tudom mondani, próbáld az osztrák újságok apróhiredetéseit böngészni.

Sok sikert!!!!

Előzmény: MaryMary85 (3575)
MaryMary85 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 3575

Szia!

Igen a diplomámhoz elég volt az angol alapfok.

És már 4 éve nyelvvizsgáztam, azóta pedig semmihez nem kellett használnom az angolt, csak ha nyaraltam. németet is tanúltam 4 évig, de sajnos az se most volt. Elkezdtem újra , kértem könyveket és próbálom feleleveníteni, de talán kint jobban ragadna rám.

Próbálkozom ahol lehet!

Köszönöm a hozzászólást!

Szép napot!

Mary

Előzmény: Törölt nick (3569)
nettomazsola Creative Commons License 2010.11.21 0 0 3574

iwiwet ki sem nyitom honapokig az is mar az agyamra ment.

en nagyon szivesen segitek barkinek aki normalisan kerdez es nem ismeretlenkent akar kapasbol munkat / lakast,  de az emberek reakcioja meg evek utan is meglep.

Előzmény: asx (3573)
asx Creative Commons License 2010.11.21 0 0 3573

Nekem az is nagyon tetszik ami at iwiwen megy. Valaki keres albérletet Bécsben beírja a tel. számát, hogy ha tud valaki valamit akkor legyenzíveshívja fel. A következő beírja, hogy tud lakást, beírja a tel. szamát, hogy ha még aktuális akor hívja fel. Erre az előző visszaír, hogy igan, még aktuális, beírja újra a tel. számát hogy hívja fel...

Szerinted ez mie jó? Mert azt nem hiszem, hogy ne lenne egyiknek sem 15 centje a telefonra...

Előzmény: nettomazsola (3568)
Kereva-5 Creative Commons License 2010.11.21 0 0 3572

Tudod, jó tett helyébe jót ne várj, ez újabban a kicsit kicsavart közmondás!

Érdekesek az emberek, sokan gondolják, hogy ezek a fórumok szolgáltatást nyújtanak, nekik ez jár! Gyakran én is elképedek a kérdésektől és a kérésektől! Mintha a Holdon élnének....

Előzmény: nettomazsola (3568)
nettomazsola Creative Commons License 2010.11.21 0 0 3571

en mar rongyosra irtam az ujjaimat munka - lakas-sal kapcsolatban. nehogy azt hidd, h BARKI is visszaolvas par oldalt! 

megprobalok nem beleszolni többet. neha nehez megallni ...

 

 

Előzmény: Törölt nick (3570)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.21 0 0 3570

nettomazsola

 

Gyönyörűek a képeid! Én is szeretek fényképezni, vannak hasonlóan színes csodás képeim Ausztriából.

Órákig el bírnék ácsorogni egy-egy helyen és csak bámulni...

 

Más. Szerintem nyithatnál egy pénzbefizetős oldalt, hogy "nálam munka, lakás található".

Felteszel pár linket, aztán besöpröd a pénzt. :)))

 

Előzmény: nettomazsola (3559)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.21 0 0 3569

Szia!

Úgy tudom, nem adnak már diplomát, csak ha nyelvvizsgád is van. Melyik nyelvet beszéled?

Érdemes lenne arrafelé körülnézni. Nyelvtudással mégis könnyebb.

 

Előzmény: MaryMary85 (3567)
nettomazsola Creative Commons License 2010.11.21 0 0 3568

hat ezt nem fogod elhinni!

 

4 különbözö, szamomra ismeretlen embertöl kaptam emailt, h jönnenek nov - dec par napra, hetvegere Becsbe es ugyanma tudnek-e mondani programot, cimet, mit erdemes,  hol erdemes. stb

gondoltam nem külön 4 emailt irok, hanem kiirom ide a topikba hatha mast is erdekel. termeszetesen az erintetteknek küldtem emailt, h a valasz itt.

most jön a csoda!

az egy dolog - h rajtad kivül, pedig te nem is kerted - SENKI annyit nem irt, h "kösz." ( pedig "dolgoztam" vele par orat az amugy is rettentö keves szabadidömben ...) , de vki visszairt, h emailben kerdezett es ezert ELVARJA!!!!! h en emailben valaszoljak, mert neki nincs ideje itt a hozzaszolasok közt keresgelni!

 

ilyenkor szoktam megfogadni, h szaradjon le a kezem ha meg egyszer barkinek is nekiallok linkeket keresgelni.

van közös baratunk, - gugli - mindenki forduljon hozza.

na, mit szolsz?

Előzmény: Kereva-5 (3563)
MaryMary85 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 3567

Sziasztok! Nem tudna valaki egy olyan állást Bécsben, amihez nem kell nyelvtudás?

25éves szegedi lány vagyok és egy éve keresek munkát itt, de esélytelen, hogy diplomával normális állást találjon az ember, amit meg is fizetnek. Ezért próbálkozom külföldön keresni, mert ott a bérek már emberibbek. Ha valaki tudna nekem segíteni ebben írtó hálás lennék.

Valahol el kell kezdeni. Tudom nyelvtudás nélkül kevés eséllyel indulok, de gondolom nem reménytelen. Kérlek titeket ha tudtok valamit, ami nem hosstes vagy hasonló akkor írjatok rám a melani.lindaster@gmail.com-ra. Nagyon köszönöm! Marika

nettomazsola Creative Commons License 2010.11.16 0 0 3566

van egy csomo uj stand. talan kevesebb a nagyon randa giccs.

a kedvenc 49-es standomnal olyan ocsmany forraltbort adtak, h egy korty utan visszavittem. egy szo nelkül visszaadtak a penzt!

masnak is tanacsolom, mert felhaborito, h 3.50-ert mit összepancsolnak. undorito poshadtizü trutyit probaltak eladni. ez sajna elegge jellemzö ...

Előzmény: nettomazsola (3565)
nettomazsola Creative Commons License 2010.11.16 0 0 3565

hetfö ( leglazabb nap!) tömeg;

Előzmény: nettomazsola (3564)
nettomazsola Creative Commons License 2010.11.16 0 0 3564

vegre!

Kereva-5 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 3563

Csodálatosan szép helyek, és gyönyörű felvételek!

Tavasztól - őszig üzemel egy Heurigen-Express névre keresztelt "kisvonat", ami Nussdorftól indul (a D-villamos végállomásától) és felmegy Kahlenbergre (lélegzetelállító kilátás!), azután a szőlőhegyeken át és Grinzinget bejárva jut vissza a kiindulópontra. Nagyon szép kis út, akinek kevés ideje van, érdemes evvel körbeutazni.

Legközelebb - az út ismeretében - inkább gyalogolni fogok.

Előzmény: nettomazsola (3562)
nettomazsola Creative Commons License 2010.11.09 0 0 3562

Leopoldsberg; http://de.wikipedia.org/wiki/Leopoldsberg

 

http://www.bergnews.com/touren/wiener-stadtwanderwege/stadtwanderweg-1a-leopolds-kahlenberg/stadtwanderweg-1a-leopolds-kahlenberg.php

 

egy jo kis seta.

busszal Heiligenstadbol Cobenzl-ig, onnan seta Kahlenbergre es onnan tovabb a Leopoldsbergre.

innen lefele laza oras seta  Grinzing

Előzmény: nettomazsola (3561)
nettomazsola Creative Commons License 2010.11.09 0 0 3561

a LEOPOLDSBERG-röl latni, h hol kezdödik a Donauinsel

 

Előzmény: nettomazsola (3560)
nettomazsola Creative Commons License 2010.11.09 0 0 3560
Előzmény: nettomazsola (3559)
nettomazsola Creative Commons License 2010.11.09 0 0 3559

egy alomszep nap a becsi erdöben;

Kereva-5 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 3558

Köszi az összes infót, a parasztkaja nagyon jól hangzik, azonnal éhes leszek! :)))

Fagyi tárgyában már én is tudom, hogy a másik az igazi!!!! Azóta oda járok, ha fagyizni akarok. Egyszer voltam a Tichynél is, az sem rossz, de talán kicsit édesebb a kelleténél.

Előzmény: nettomazsola (3557)
nettomazsola Creative Commons License 2010.11.09 0 0 3557

jajjistenem, NEEM oda kell menni fagyit enni!

 

http://www.gelato.at/online/page.php?P=411

 

sajna legközelebb marciusban lesz nyitva. messze a legjobb fagyi egesz Becsben. sööt...

nekem a többi mind tul edes es olyan mü. ez vmi csoda!

Előzmény: Kereva-5 (3552)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!