Keresés

Részletes keresés

kod1111 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18646
Előzmény: nszethi (18642)
nszethi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18645

ezt az összevisszakötést majd elmondom nekik, mikor kezdik berakni. Puffert kéne fűtenie, aztán abból padlót, meg pár radiátort, mert a gáz lassan luxuscikk lesz.

 

Tényleg! Néztétek milyen szép sávos, meg a "legmagasabb sem éri el a 10%-ot" lett a gázszámla? 1200m3-ig 100.5-Ft+ ÁFA, felette 115-Ft + ÁFA. Tényleg tiszta sáv, meg alig 10%, hogy csináljanak maguknak kistestvért ezek az igazmondó juhászok!

Előzmény: joebazi (18641)
t.zsolti Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18644

szerintem csak kalapáccsal lehet tönkretenni,fütöttem lengyel léngdara és por keverékével ,ventillátor kellet hogy átfújja a levegőt,500 liternyi kitartott 2 hónapig ,pedig néha megázott a szén,kiváncsi lennék hogy egy rendes kazánba meddig lett volna elég

Előzmény: joebazi (18641)
kod1111 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18643

Ez keresztbekötés a radiátoroknál is igaz.

Előzmény: joebazi (18641)
nszethi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18642

Az kemény! Nekem két telet kitartana.

 

Azt mondják egyébként, hogy volt ennek egy módosított változata a 80-as évektől. A felső részében más az öntvény, többet szédeleg benne a füst a kijáratig, ezáltal lényegesen jobb a hatásfoka. A szomszéd apjá-é tán olyan. Belenézve tényleg vannak kinövések a plafonján, hasonlóak a mostani öntvénykazánokhoz.

Előzmény: t.zsolti (18640)
joebazi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18641

En mondtam, hogy borzaszto bele van :D Viszont nem kellett neki nagy huzatu kemeny. Ami most az Immergasnak eppen eleg, az a KCS-nek boven sok volt. 160mm. Kivitte meg a papirt is a kemenybe. Vateran is lehet kapni hozza mindenfele "tuning" cuccokat. Palcakat a folso csovek koze, hogy hatulrol elore jojjon a lang, tobb idot eltoltve a tuzterben. Alulra az also csovek koze, hogy ne hulljon ki belole az aproszent. En ilyennel tettem tonkre szerintem, mert mikor beraktam ezeket, par begyujtas utan elkezdett folyni a 2, 3 tag kozott a kazan. Szerintem "megnyitotta", koze ment es szetfeszitette a tagokat. Viszont egy jo tanacs, nekem keresztbe volt kotve, ugy jobban leadta a hot. Tehat hatul alul volt a visszatero bekotve, es elol fent az eloremeno.

t.zsolti Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18640

a hatásfok szemléltetése,

1 tátra fa halomba dobálva fél telet ad ki a 65nm-es szigetelt lakásban

Előzmény: kod1111 (18637)
nszethi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18639

Ha valamid netán bexarna itt megvan a manus száma, echte gyári cuccai vannak. Szerintem valami jóvátételi szállítmányból, vagy M zárolt készletből vásárolt be.

Előzmény: kod1111 (18637)
nszethi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18638

ja, illen, még huzatszabályzó is van rajta, viszont van neki lemezbukolattya. Nagy szép, és akkora mint egy Volga. Láttam az öregnél az övét, mutogatta boldogan. Rakott rá a szemem láttára némi fát, tök olyan volt, mintha a kútba dobálná. Mérhető volt az idő, míg koppant az alján. Nem csoda, ha még másnap is van benne parázs. :-))))

Előzmény: kod1111 (18637)
kod1111 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18637

Tényleg  örök életű, az enyém  már vagy 40 éves, de legaláb még ugyanennyit kifog bírni, hibátlan. a hatásfoka "enyhén" gyenge, a kéményt, az eget fűtöd vele.

Előzmény: nszethi (18636)
nszethi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18636

jesssz!

Felénk gyönyörű, fullfelújított példányokat árul egy embör, aki ezzel foglalkozik. Mindene van hozzá. Egy rendberakott, kéménytoldalékkal, meg ilyen xarokkal ellátott, lenyomáspróbázott 6vagy7 tagos dögséget most vásárol a szomszédomnak ajándékba az apja 110 rugóért. A megkérdezése nélkül. Merthogy náluk is az van otthon, meg hogy ez majd örök. Ezekben igaza van, de egy kartács szavaival élve innen, el kell tüzelni benne egy erdőt a melegért.

 

Előzmény: kod1111 (18634)
p.csaba66 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18635

Üdv.

A Termomax KY-4 26KW 130-as füstcsonkkal ment még másfél éve, nem tudom azóta változott-e. Az 5 tagostól felfelé már 150-es. Két típus van a piacon, egyiket olaszként, a másikat törökként kínálják, utóbbit jóval olcsóbban.

  

Előzmény: csiba00 (18624)
kod1111 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18634

Magyarul=Vinyisztóként emelgetett öntvény kazán.

Előzmény: sajtkereskedő (18632)
joebazi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18633

Az egy orosz kazan. Borzaszto ocsmany allat. Kis ajtokkal, nagy tuzterrel. Igenytelen egy szerkezet, de nagyon jol birta. Azzal meg lehetett csinalni azt, hogy megraktam ejjelre, lezartam, es reggel meg volt benne parazs. Ket talicskanyi lignitet ra lehetett tenni. En szerettem.

Előzmény: sajtkereskedő (18632)
sajtkereskedő Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18632

Igazad lehet.Mi az a KCS?

Előzmény: joebazi (18631)
joebazi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18631

Az is elkepzelheto, hogy most "tomitetted" azt a reszet az also rostodnak, ahol eddig elszokott a huzatod. Tehat  az also csoveken keresztul huzo levego utjat lezartad, igy kenytelen a tuzet taplalni, nem tud elszokni. Pl nekem Immergas 35Kw olyan nagy tuztere van, hogy hatul eleinte elszokott a huzat, igy eleg nehezkes volt begyujtani. Elotte a KCS nevu orosz szornnyel nem volt ilyen gond. Megjegyzem, nagyon jo kazan volt a KCS. Csak ez takarekosabb, es a huzatszabalyzo nelkul lehet elni, de minek erzese fennall :D

Előzmény: sajtkereskedő (18621)
unomma Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18630

Abszolute igazad van! Nekem is hasonló rendszerem van, harminc éve készült, csak nekem dunaujvárosi lemezradiátorom van. Akkor ez volt a sztenderd. Azóta is hibátlanul üzemel, még keringetőszivattyut sem kellett cserélnem, merthogy nincs is benne! Egyszerüségében tökéletes. KLU 342 kazán nyomja, amit valószinü szénre tervezhettek, mert elég kicsi a szája a maiakhoz képest, Sokáig fütöttem szénnel, de már nagyon drága, és bizonytalan minőségü a szén, pár éve akác a nyerő, felénk 1500-2000 forint mázsája összevágva, ideszállitva. Jelenleg csak egy részét fütjük a háznak, kb 70 nm.-t. Ha itthon az egész család akkor kinyitjuk a többi 70nm radiátorait is. Most ebben a hidegben kb. 40-50 kg lőszer fogy, 21 fok van. Az egész házhoz kb. 60 kg kellene. Szerintem nem sok. Amig ez a rendszer nem megy tönkre biztos nem nyulok hozzá.

Előzmény: Sandor (18608)
Kertesházas Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18629

Már hogyne lenne. A lehető legnagyobb tömegű tüzelőanyagot raktad be a kazánba, ami csak belefér. Ez egyszerre meggyulladva a lehető legnagyobb hőenergiát adja le a kazán ugyanakkora felületére, ezért mégha vizes is a fád jobban melegszik a kazánod. Én ugyanezt csinálom, csak lignittel.

Előzmény: sajtkereskedő (18621)
nszethi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18628

Nem úrihuncutságból, meg a vegyeskazán életének felvirágoztatása végett szoktuk széttúrni a vastagcsöves rendszert.

Közelítsünk máshonnan. A legtöbb helyen gáz, és vegyeskazán dolgozik ugyanarra a fűtési rendszerre. Mivel a gázkazánt a termosztát kapcsolgatja ezért minden egyes indulásnál eléget egy hombár gázt feleslegesen, míg azt a rohadt vas, és víztömeget fűtésre alkalmas állapotba hozza, ráadásul mindez vagy 80 fokos vízre van méretezve. ( tudom, tudom, az öntötvas milyen jól tartja a hőt. Ez igaz is, csak mindig kimarad, hogy milyen qvasok energia felmelegíteni. Gázkonvektor se kellene öntvény az biztos)

Anyagi kár tetemes, amit nincs kedvünk hosszútávon kifizetni. Készül tehát egy gázkazánnak ideális alacsonyhőfokú, kis tehetetlenségű rendszer, ami aztán  a vegyesnek nem túl nagy élmény. Ekkor kerül a buliba egy puffer, és a mindenki jól érzi magát. Legjobban a fűti, fizeti, mert többet nem kell ott portáskodni a sparhéttal, megy fullon mint az ökör, hogy mielőbb felnyomja a tartályt, aztán másnap délutánig szevasz. Gázzal, és vegyessel is szép egyenletes hőfok a lakásban kényelmesen, kifizethetően.

Igen, munkát, és pénzt kell belerakni, de kényelemben, és számlában megtérül.

 

Még emlékszem, mikor megvettem a házat, felújítás közben a régi rendszert használtuk. Gravitációs vegyes, és egy ráakasztott  C21. Bárhol indult a fűtés fél óráig semmi nem történt. A C21 ennyi idő alatt pont 1m3 gázt eresztett ki a kéményen, oszt' már volt 40 fokos is a rendszer, de még egy kanyit nem melegített a házon. A vékonycsövessel fél óra alatt letudok egy ráfűtést cuzámmen, a 14kW-ra visszavett S. Duval Renovával. Belobban benne a gáz, és 1 perc múlva langyosodik a radiátorok teteje, amit vadhidegben fűt csak 60 fokra.

Előzmény: Sandor (18608)
t.zsolti Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18627

sajna de azt a kazánt nem ismerem

de amit mondtam az állhat reá is,, KÉP

Előzmény: ribaisti (18614)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18626

Igen, ezeket néztem én is pár napja, mikor kazánok után böngésztem. Érdekes egy dolog, az biztos.

Előzmény: Törölt nick (18625)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18624

Nekem még egy olyan kérdésem lenne, hogy létezik öntöttvas kazánból olyan, ami 25kW körüli teljesítményű és 130-as a füstcsonkaj?

Hiába kerestem eddig, nem találtam.

csiba00 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18623

Én az előző hozzászólásomban írt kazánommal 300 lég m3-t fűtök. A 18-19 fokos lakásból kb 2 óra alatt csinál 22-23 fokosat.

Van itt olyan, aki Feka 2 kazánnal még picivel nagyobb lakást fűt, minimális szigeteléssel, ráadásul mellette van 1200l puffere, és a lakást meg a puffer 4 óra alatt feltölti.

Szóval saját tapasztalat szerint egyáltalán nem kicsi 300 lég m3-re egy kb 25kW körüli lemezkazán.

Előzmény: Törölt nick (18618)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18622

Nekem a Mezőgép Monor 24kW-os (szénre) lemezkazánomnak kb 2,3m2 a fűtőfelülete.

Előzmény: fűtögető (18617)
sajtkereskedő Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18621

Hi Mindenki!

 

1./ Ma akartam akácfát venni a jövő szezonra erdészettől,azt mondták augusztusban érdeklődjek,addig már nem lesz.

 

2./Maszek kazán,vizes akác kínlódás,ahogy az ilyenkor lenni szokott.Ebben a hidegben egész apróra vágtam a fát,hátha 60 fok fölé bírom tornázni a kazánhőmérsékletet.Semmi.Ekkor kínomban a kazán utolsó szögletét is kiraktam fával mintha legoznék,azt hittem hülyeséget csináltam,mert a levegő majd nehezen szűrődik át a szorosra rakott fán.Mit ad Isten,ég mint az állat.Van ennek logikus magyarázata?

csiba00 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18620

Csak az a különbség, hogy nálam már nem nagy radiátorok vannak, hanem lemez radiátorok. A többi az mint nálad.

 

Viszont egy percig sem vacilálnék, hogy szigeteljek-e, vagy átalakítsam a fűtést, ha hasonló árban lennének. Csak az egyik nagyságrendekkel több mint a másik. Jelenleg 1 tonna brikettet tüzeltem el kb 1,5-2 hónap alatt. Szóval nem fogyasztok olyan sokat, így egy több milliós szigetelés beruházás nagyon lassan térülne meg, míg egy jóval olcsóbb fűtés átalakítás, aminek következtében egyenletesebb lenne a hőfok a lakásban sokkal hamarabb.

Előzmény: Sandor (18608)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18619

Akkor hasonló cipőben járunk lakás hőfokot illetően, és valószínű a megoldás is ugyan az. Puffer kell a rendszerbe. Így a kazán meget max teljesítménnyel, ahol  a legjobb a hatásfoka. És a lakásban sem lesz elviselhetetlen meleg.

Előzmény: ribaisti (18605)
fűtögető Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18617

Halihó.

Esetleg tudja valaki hogy a lemezkazánnál 1m2 fűtőfelület mekkora KWnak felel meg???

Vagy esetlek hol tudnám megnézni?

Köszike!

gocsikarl Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18616

heli érdeklödnék meg van e még a plutomat 35 kazánod

előre köszönöm válaszod

tel sz 06 70 3387512

Előzmény: liszaa (11377)
mediterro Creative Commons License 2011.01.31 0 0 18615

elmesélek egy kedves kis történetet ami velünk történt meg:

 

adva vagyon a cég ahol dolgozok, főnök fázik, de fizetni nem szeret, ezért vegyeskazán beállít, 120 mázsa  fa megvesz

a rendszrről annyit, hogy itt ilyen regiszteres csőradiátorok volatk, 60-as átmérőt képzeljünk el,ami körbe volt tekerve valami lemezzel, és amikor "felizott" a cső, a lamellák ontották a meleget, olyannyira hogy a teljesítményük kb 325W / fm szinten mozgott.....

ennek köszönhettünk néhány kazánforrást, mivel nem volt minek leadni a kakajót

 

azt azér tudni kell, hogy a főnökömet már többször felkérték a Magyar Állami Operaházba vezető szólistának, mert:

altba,mezoszopránba valamint szopránba is tud ordítani, de úgy hogy a stúdiófelvételek alkalmával a hangrögzítő szobába a hangszigetelés leolvadt ijedtébe

másszóval sose szoktam kitakarítani a fülemet, mert neki mindig sikerül kiordítani a fülzsírt a fülemből

ezeken felbuzdulva javasoltam, hogy a csőregiszteres radiátorok helyett rakjunk fel 600/250 -es  radiátorokat 2őt, szabályozható szeleppel 1-6 fokozatkiosztással, gondolva majd a melegebb időkre is

 

most ott tartunk, hogy megkaptam a munka hőse érdemrendet, és mindenki elismerő pillantásokkal illet

mer a főnök nem fázik, így mi se

hálából felzavart a pallásra is, hogy ugyan teríccsem már le aztata 20cm üveggyapotot, ami onnan hiányzott

mivel ez lapostető volt eredetileg,és később lett sátortetősítve,  így elég szűken voltunk

ma este biztos hogy jót heverek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!