Keresés

Részletes keresés

peti.olah Creative Commons License 2014.11.20 0 0 60270

Üdv Urak!

Idehaza lehet kapni amerikai szabványú dugaljat? Találkozott valaki ilyennel?

Lacivill Creative Commons License 2014.11.20 0 0 60269

Folyamatos munkát lehet végezni vele, hiszem 2 aksi van benne 40 perc alatt feltölti a másikat.

Panelban 1 aksi elvisz 40-60 furatot, téglában akár a tripláját.

Előzmény: ha4nz (60267)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.20 0 0 60268

"Nem hát, mert lusták/félnek reklamálni"

 

Tudok olyan internetes szolgáltatásról, amit készakarva elrontottak egy kicsit (gyakorlatilag használhatatlanná tettek), de ott volt egy jól látható email cím hibabejelentés céljára és pörgött a számlálója. Öt EZER felett volt a próbálkozók száma, mire valaki jelezte a hibát.

Ha ilyenek az emberek, akkor meg is érdemlik, hogy úton-útfélen hülyének nézzék őket (nemcsak a gyártók/kereskedők, de a politikusok is).

Előzmény: King_of_Giants (60255)
ha4nz Creative Commons License 2014.11.20 0 0 60267

Köszi a linket! Én egy ilyen szettet nem biztos hogy vennék, de egy csavarozógépet mindenképp. Akkor ami ebben van, azt erősen ajánlod?

Mondjuk egy kézzel kb 1,8kg-ot megtartani még mindig barátibb, mint egy 3 kiló fölötti akkus vagy sima fúrót.

A 3 Ah-ás akksik kb mennyi üzemidőre elegendőek?

Előzmény: Lacivill (60256)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60266

Nem mondod?

Szerinted ilyen "apró" hibára már a boltban  kellene figyelnem , amikor dobozban odalökik?

Ugyanúgy az elszivó hiányzó csavarjára, a hiányzó vezetékszórítóra is?

 

Találkoztál már szakadt vezeték köteggel? Nem? Én igen! Képzeld, nem mértem behúzás elött folyamatosságot rajta, bíztam a gyártóban

Vittem már vissza MÜIII csöveket is mert nem lehetett tágitani, elrepedt

Orosz MTK kábelt nem lehetett blankolni, a külső réteg nem vált el az erektöl, illetve lehúzta azok szigetelését is. Hiányzott a síkpor a gyártásbol

 

Hogy kezeled nekifutásbol ezeket?

Szoval ha lehet, csak okos tanácsokat adj!

 

 

 

Előzmény: Fázisceruza (60257)
Lacivill Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60265

persze

Előzmény: Fázisceruza (60261)
etilalkohol Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60264

Köszi, akkor keresgélek még (ha elakadok, úgyis kérdezek:)... Dunakanyar...

Előzmény: Zs:) (60262)
pajaci Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60263

1.6kg.

Előzmény: Fázisceruza (60261)
Zs:) Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60262

Lehet azt olcsóbban is kapni, de akkor szerezz egy csillag-delta időrelét, amit kiszereltek, azzal is menni fog.

(Ha Győr környéki vagy, tehetek valamit az ügy érdekében :) )

Előzmény: etilalkohol (60260)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60261

Ezt a fúrókalapácsot tudod használni egy kézzel?

Előzmény: Lacivill (60259)
etilalkohol Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60260

Igen, köszi ez lenne (lehetne) az... ellenben rákerestem a kiemelt 'szakszavakra' és az adott márkára egyből (legelső link: https://www.distrelec.hu/id%C5%91rel%C3%A9-bekapcsol%C3%A1si-t%C3%B6rl%C3%A9s/finder/82-21-0-240-0000/420897) 11 ezer forint :( - tudom a lustaságot meg kell fizetni:)

Ha ebben cinizmus is volt, hát megértem és köszönöm:) - Ha nem, akkor bocsánatot kérek a félreértés miatt...

A kapcsolni kívánt motor teljesítmény 2.5 W, ha így szűkíthetném a keresésem az lehet segítene...

Lehet egyszerűbb ha tapasztalatból megírnátok, hogy ilyen időrelét milyen összeg körül fogadhatom el korrektnek árban.

Találok ilyet is, de az olcsóknál meg a leírás hiányos/nincs: http://www.mentavill.hu/catalog/details/627501

Előzmény: Zs:) (60244)
Lacivill Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60259
Előzmény: Fázisceruza (60258)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60258

Linkeld lécci!

Köszi.

Előzmény: Lacivill (60256)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60257

A simsont nem ismerem, de az FKA-táblával vívott küzdelmed, kizárólag a felkészületlenségednek köszönhető.

 

Valóban előfordul, hogy nincs benne menet, vagy a csavaron nincs menet, vagy hiányos a csavarkészlet, de ezeket problémákat nekifutás nélkül kell tudni kezelni.  

Előzmény: King_of_Giants (60255)
Lacivill Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60256

Évente sok méter csatornát felteszünk, beton, és tégla felületen már soha nem tiplizünk, hanem beütődübelt használunk kb 2 szer gyorsabb.

Makita LION aksis szettet használunk.

Előzmény: ha4nz (60250)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60255

Szép eset!

Az a baj, nyilván ez másnál is előfordu/hat/ hogy nem kapnak visszajelzést a forgalmazók. Igaz, a cuccok meg alapvetően kinaiak, nem tud másfajtát rendelni

 

Simsonozok.

Nem egyszer odaugrottam a boltba, mert elszakdt a bowden, vagy elktört a kuplung/fékkal

Odadja a cuccot, bolt elött ki akarom cserélni, a bowden vég nem megy be a helyére

Más esetben nem megfelelő a bowden külső és belső aránya

Kérdem mi a helyzet

Hát még nem panaszkodott senki

Nem hát, mert lusták/félnek reklamálni

Ha otthon cserélem, káromkodok és megoldom, de mit csináljon akinek semmi érdemleges szerszáma nincs, vagy az országúton kell cserélni? Más hasonló helyzetek is előfordultak számtalanszor

 

FKA táblában 2 csavar van csak a nulla/föld sineken

BSKN tele csavarokkal.

Kétsoros FKA táblában az fedélrögzitő csavarnak a menete nincs kifúrva a lemezen. Mikor veszem észre? Amikor bezsúfoltam minden drótot és zárnám le.

Hát ilyen még nem történt mondja a boltos. Megnézünk egy másikat abban sincs befúrva a menet

Van menetfúrom, de hosszúszárú behajtószárat eszkábálni kellett, mert csak nem szerelem már le és a kereszt hajtókar nem forog el.

 

Multkorában szomszéd szól ,hogy vette egy lámpafoglalatot , de nem ég mégsem.

Megnézem, rugós szoritású csatlakozó. Az egyikben nincs benne a szoritó lemez

Eszem megáll!

OK. volt olyan foglalatom felraktam neki

Előzmény: liptak1 (60251)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60254

Hát nem jött össze!

Ahogy ott morfondiroztam, jutott eszembe hogy a tulaj amikor totál felújitást/átalakitást  csinált, hajtott állandóan, minek ez, minek az. Nem nem, akkor annyi

Volt hogy a parkettás még rakta aparkettát de a feje felett már hordatta be a bútorokat

A g.kartonosokkal meg alig lehetett összedolgozni, mert nem bírták kivárni míg rendesen gégecsövezem és dobozolom

Jó barátom lett/volt a tulaj, Isten nyugosztalja. Sok jó munkát köszönhetek neki

Most a fia kéri ezeket az átalakitásokat.

 

Tehát most az a helyzet, hogy az elszívó földje nincs bekötve, eltűnik a gipszkartonban, igy nem használhatom vezérlésre

Lehet , kiszedem a csillárkapcsolót is ami a világitást és az elszivót kapcsolja, hátha ott hozzáférek a föld szálhoz

 

Kihúztam a falbol azt a szemét 80as kötődobozt, hátha előhalászom a kábelt valahogy és rákötök. Persze a menetes kis fül nem fordul vissza a helyére hogy ki lehessen húzni, hanem leesett a falba. Berakásnál ez szintén nyűgös.

 

Van erre valami spec trükk? Mert nem egyszer jártam már így.

Miért nem csinálják rugós füllel mint a szpot lámpákat?

 

Vettem 3x0,75-ös MTK-t. Ha hiszitek ha nem,  lecinezve nem megy az elszivó sorkapcsába. Natúran/összesodorva is alig lehet begyömöszölni

Tuti megtalálom a gyártót, nem magyar,  és irok nekik.

 

A még nyűgösebb helyzet, hogy a burkoló/kőműves is ott dolgozik, mert egy zuhanyfülke kialakitása is folyik

Természetesen nem férek el tőlük mert nekik sürgős. 

Villanybojlernek öntapadós vez.csatorna, de nem tudok eljutni az elosztóig olyan zsúfolt bútorral a helyiség

A wc-ben ott a wc csésze + egy kézmosó, létra nem fér be, akrobatázni kell, 3.50 magas a helyiség

Szombat délután már csak a partvis dolgozhat. Jól belenyúltam, gondoltam 2 nap és kész :)

 

 

 

Előzmény: King_of_Giants (60248)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60253

Pardon kicsit hülyén fogalmaztam: nem az irány fényt írja elő hanem a menekülési útvonalak megjelölését és a kettő azért mégse ugyan az.

Előzmény: liptak1 (60252)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60252

A tűzvédelmi előírás előírja az irányfényt, de nem vagyok benne biztos  előírja-e a világítós típust vagy megelégszik a foszforeszkálóssal.

Előzmény: King_of_Giants (60238)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60251

Egyet tudok érteni veled de hogy tetézzem itt egy másik jó megoldás: 2x36 W-os trafós IP65-ös armatúra , bejön a jó öreg Kínából, felrakod  mondjuk olyan helyre ahol nem azért kell hogy a port fogja, tehát megy mendegél kb úgy 10-15 órát naponta és szól a tulaj : mester úr kicsit át kéne jönni mert a lámpa már a földön jár, eszem a jó kedvét gondolom én , de hát a szaki abból él hogy hívják így megyek én is megnézem mi a fene lett a 2 hónapja feltett lámpával. Hát a szemem fel is akadt mert ha a földön még nem is de a plafonon se igen van már , egyszerűen leolvadt a mennyezetről. Hívom a forgalmazót mi történt - válasz : jó lenne ha nem égetnék egész nap mert nem erre lett tervezve. Akkor mi a t......re tervezték ha nem világítani, dísznek? Ettől fel tud bennem menni a pumpa.

Előzmény: King_of_Giants (60213)
ha4nz Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60250

Köszönöm a csavarozógépre a válaszaitokat!

Én is beláttam hogy külön világ a kerékcsere és más a fúró-csavarozó világa. Szedjük ketté, ki mit ajánlana pl:

-csatornázáshoz, ha fúrni kell a dübel helyét, utána meg hajtani bele a csavarokat,

-simán csavarozáshoz, pl sok csavar, vagy lépcsősfúróval lyuk egymás után előszerelésnél.

 

A kerékcsere témát jegeljük.

 

Köszönöm!

 

 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60249

Sőt, ha a ventilátorhoz a lámpától viszed a nullát és vezérlő fázist is, akkor a második kapcsoló és a vezetéke  is teljesen feleslegessé vált. Ezt felhasználhatod pl hangulatvilágítás kapcsolására, pl egy szép színes forgó diszkógömb feldobja az összképet, vagy egy hangágyú egy villogó stroboszkóppal jól jöhet székrekedés esetén.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60247)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60248

Az még jobb megoldás is

Kösz mégegyszer!

 

csak írjad rá piros filccel,..."

Fehér filc kell mert fekete kapcsolók, plusz munka, nincs megfizetve

Megmondom neki, ha meg elfelejti és nem elszív , elönti szarszag ugyis eszébe jut

:)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60247)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60247

Ha a lámpától lehet fájdalommentesen vezetéket vezetni a ventilátorhoz, onnantul már igen 1szerű a feladat (lehet az a vezeték a nulla is és akkor a kapcsolóktól indulhat mindkét fázis).

 

A kapcsolót meg nem muszáj átkötni sem, csak írjad rá piros filccel, hogy "SOSE KAPCSOLD LE B+!"

Előzmény: King_of_Giants (60246)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60246

Remélem jól gondolom?"

 

Perszehogy jól!!

Azért kösz a hozzászólást, mert ha nem irok ide és nem válaszol senki, tunya maradok és nem gondolkodom rajta

:)

Előzmény: King_of_Giants (60245)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60245

A szaGember aki anno 15-17éve, az egész lakás villanyt készitette én voltam :)

Arra már nem emlékszem hogy egyáltalán volt-e már akkor  időzitős elszívó.

 

 

Franc se figyelt most mielött megvettem az elszívót, hogy van egy kapcsoló az elszivóhoz és ebböl gond lehet

Vezeték utánhúzás nem jácc mert minden fal g.karton

 

 

Igen, a föld feketére/pirosra szigszalagozva eszembe jutott

Gyanús hogy nincs, mert első ránézésre 4 kötést láttam. Föld/kapcsolt szál a világitáshoz/kapcsolt az elszivóhoz/nulla és mindez MMfal tehát gégecső sincs itt

Azért megsasolom mégegyszer

 

 

 

Hoppá!

Ahogy a kommentet irom, eszembe is jutott a megoldás

Elszivó kapcsolója átkötve belűl, máris van a kötödobozban fix fázis. A kapcsolt szál meg jön a világitástol, adva van, ezt rákötöm az elszívó föld drótjára

Remélem jól gondolom?

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60243)
Zs:) Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60244

Ehhez elég egy sima időrelé is! Findernél ez a Bekapcsolást törlő funkció.

Előzmény: etilalkohol (60242)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60243

Olcsó megoldás:

ventit bekötöd állandó üzeműre, az ügyfélnek meg megmondod, hogy ha leég, akkor fizettessék meg azzal, aki a két kapcsolót kitalálta (egész biztosan az ügyfél volt a feltaláló, a tervezéskor ügyesen megspórolta a szakember megkérdezését)

 

Kevésbé olcsó megoldások:

- venti késleltetését nem használod, a felesleges kapcsoló helyére beépítesz egy késleltető időzítőt.

- falvésés: eggyel több vezeték odavezetése.

 

Még valami: lehet, ha a ventihez három ér megy, viszont a berendezés kettős szigetelésű, akkor a földelő vezeték (feketére átszínezve) használható másik fázisvezetőnek.

Előzmény: King_of_Giants (60213)
etilalkohol Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60242

Dehogy bizalmas, csak úgy bonyolódik a leírás.

Igen, eddig pont úgy ahogy leírtad:

"Tehát (ha jól értem, bár még mindig zavaros):

- van egy meglévő kapcsolóra, ami két óránként bekapcsol 230 voltot 15 percre

- minden 15 perc első 5-15 másodpercében szeretnél csináltatni valamit valamivel,"

Amit kapcsol az egy mikrohullámú sütő forgatómotorja (230 V-os). 5-30 vagy akár 60 másodpercig is jó a kapcsolási idő, mert csak egy végálláskapcsolót zár rövidre a relé, hogy el tudjon indulni végállásból a majdani következő végállásba ami kb. 2-3 perc múlva jön el.

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60241)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.19 0 0 60241

"valamit valamivel, valahogyan, valamiért"

 

Persze ha ezek bizalmas információk, akkor nem muszáj elárulnod.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!