Keresés

Részletes keresés

ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8994

Hali

Menj el a Rákospatak utcába ( kéményseprő vállalat központ ) és érdeklődj .

ott a tuti .

kéményépítés közben minimum kétszer hívd ki az illetékes kerületi seprő urat szemrevételezés végett .

Ő ott csillog majd az eszével .

 

ha terméket kívánsz választani , mindenki a saját lovát dícséri . Kereskedőnek meg tök mindegy , ő azt javasolja amire Te vevő vagy .-. Neki megint csak nem számít .

szerintem , ha jól elkészítitek a kéményt és nem a tudálékos kivitelező vezet Téged akkor a két menő márka közzül válaszd az olcsóbbat .

 

Tudod : kéményépítésnél csak előírás szerüen járj el és nem lesz hiba .

Kiszokták hagyni a hőszigetelést , mert elég macerás berakni , de ez a lelke az egésznek .

 

Úgy.hogy .: Hajrá előre

Előzmény: ApaDipa (8990)
bento1 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8993

Saját tapasztalatom alapján a leiert nem ajánlom!Én is az ára miatt vettem "ocso".Sajnos az ár tükrözi a minőséget ebben az esetben.A Schiedel 30 000 Ft-al lett volna drágább.Most béleltetnem kell a leier kéményem kb. 150 000 Ft-ért.Melyik is olcsobb?

Előzmény: ApaDipa (8990)
KalásziM Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8992

 Így van  - toldani azt a kéményt. A szelvény untig elég - sőt tán nagy is. Max 1.5 m -es toldás, ami könnyen kivitelezhető.

 De csak az üzembehelyezés után.

 És mint utaltak rá  - ne verd a műveletet nagydobra, mert akadnak fontoskodó álhatóságok !!

Előzmény: paragabika (8991)
paragabika Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8991

Ez esetben meg kellene toldani a kéményt?

Előzmény: cseik (8986)
ApaDipa Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8990

Tisztelt Fórumozók!

Sokat olvasom a fórumot, de egyre csak bizonytalanabb leszek kéményépítéssel kapcsolatban, ezért segítséget kérnék.
Bővítem a házamat és szeretnék új kéményt is építeni. Szeretnék az alagsorba egy vegyes kazánt beállítani és a lakószintre egy cserépkályhát vagy kandallót.
Első kérdésem az lenne, hogy milyen kéményt kell a mai jogszabályok szerint építeni? Egykürtős, kétkürtős, milyen kivitelű (tégla vagy Leier/Schiedel), és milyen átmérőjű kellene?
Második kérdésem az előző hozzászólásokkal kapcsolatos. Első körben Leier LK/LSK kéményre gondoltam. De olvasom, hogy nem kis problémák vannak a samottbélésekkel kapcsolatban. De akkor ehhez a fűtési rendszerhez milyen kéményt javasoltok? Mi az ami árban és minőségben is megfelelő lenne?

 

Köszönöm! 

ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8989

Az sem 14X14 - es kürtővel készült

Előzmény: csiba00 (8988)
csiba00 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 8988

Nekem anyukám mesélte, és ez az 1960-as évek elején történt. Saját szemével látta, hogy bemászott a kéménybe.

Előzmény: Émile (8984)
Ad absurdum Creative Commons License 2011.04.26 0 0 8987

Meg tudná valaki mondani, hogy a Schiedel UNI plus és az SR között a szigetelő anyagon (UNI plusnál ugye ásványgyapot lap mindenhol, az SR-nél csak a zsinór 33 centinként) kívül van más különbség?

A belső béléscső anyaga ugyanaz? Az UNI plus esetében speciális UNI*** kerámiacsőről beszél, Ez eltér az SR-ben alkalmazottól?

Esetleg a beton köpenyelem is más?

Előre is köszönöm a válaszokat.

cseik Creative Commons License 2011.04.26 0 0 8986

határeset, de én a nem felé billennék. próbáld ki, aztán kiderül. a számítás szerint biztos nem felel meg

Előzmény: paragabika (8981)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.26 0 0 8985

Itt füstölték a Disznóságot és bellülről aggaták be a kéménybe .

Itt is tárolták .

 

 

Én bontottam olyan tetőt Tihanyban , hogy nád fedele volt és fából volt a kéménye .

A pláne az az egészben , hogy ez egy kovács műhej volt.

Előzmény: Émile (8984)
Émile Creative Commons License 2011.04.26 0 0 8984

  Vót olyan is !

 

 

 "Bemásztak a kéménybe, és kb korom feketén jöttek ki."

 

 De azt csak a dédi mesélhette. És neki is csak a nagymamija !!

 

 Volt olyan , hogy mászó - kémény !! Nem kivülről hanem belülről !

 

Előzmény: csiba00 (8979)
gmkiev Creative Commons License 2011.04.26 0 0 8982

Tedd.

Működni fog.

De ha a kémény használatbavételi engedély is eszedbe jut, azt hessegesd el!:))))

Előzmény: paragabika (8981)
paragabika Creative Commons License 2011.04.26 0 0 8981

Sziasztok!

 

Van egy 8 kW teljesítményű, fa tüzelésű kályhám.

Jelenleg a földszinten működik egy kb 8,5 m magas kéménybe kötve.

 

Ezt a kályhát szeretném felvinni a tetőtérbe és egy 7,3 m magas kéménybe kötni, aminek a tetőtéri padlótól a magassága 4 m.

 

Elég lehet ennek a kéménynek a huzata?

 

Mindkét kémény 160*160-as, béleletlen.

A kályha füstcső csatlakozása 120-as.

 

Előre is köszi:

 

PG

ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.25 0 0 8980

Köszi .

Lehet , hogy a betorkolás méretét meg kell növelni ?

Előzmény: Émile (8975)
csiba00 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 8979

"Valamikor amikor még sepertek  - nálunk gyerekkoromban nagy tekintélye volt a seprőnek. Emlékszem , megkérte a mamámat, hogy huzza hárrébb a füstcső rozsát és tegyen oda valami tiszta rongyot  - nehogy finom korom véletlenül kijöjjön a stucni és a cső között."

 

Ez mennyir eigaz. Szinte szó szerint ezt mesélték nekem is. Bemásztak a kéménybe, és kb korom feketén jöttek ki. No és persze a tekintély.

 

Ma meg mi van.... nálam itt a fórumon mondták meg, hogy mi a gond a kéményemmel, a kéményseprők csak a kezüket tárták szét és nem tudtak semmit mondani. De azért jó beszolásokból legalább raktároztam el eleget az előző év végéről. Volt, hogy olyat mond, mivel jön ki láthatóan a füst a kémény végén, ezért elzáródva nem lehet.

 

Tanuló időszaknak jó volt ez. És ráadásul már tisztítás terén sem vagyok rájuk szorulva, így én végleg búcsút intettem nekik. Ez a "segítség", amit adtak sokra nem volt jó.

Előzmény: Émile (8974)
csiba00 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 8978

Emlékszem a kálváriádra, és valahogy sejtettem, hogy ez lesz a vége. Persze ezzel egyáltalán nem téged akarlak itt bántani.

 

Van egy nagy vállalat, aki azt mondja, menjél perre, aztán van az egyszerű ember, aki meg nem fog, mert vagy nincs pénze, kedve, ideje... vagy nincs meg egyszerre az összes.

 

De ugye ha tényleg ilyen sz@rok ezek a kémények, és tényleg csak jól tüzelek benne de szétreped, akkor sem fognak fizetni. Ilyenkor a legegyszerűbb kifogás, hogy nem rendeltetésszerűen használtad. No és akkor bizonyítsad be, hogy ez nem igaz...

Előzmény: bento1 (8976)
tamas83 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 8977

Sziasztok!

 

180-as átmérőjű kóranyaggal bélelt kéményünk van 2 évvel ezelőtt épült házunk nappalijában. Télre be szeretnénk állítani egy kandallót. Nagy dilemmában vagyok, mivel néha lecsapódott a pára a kéményben, és kifolyt a kémény bekötőcsőnél a szobában a falra. (dugtam bele üveggyapotcsomót és most már jó!) Attól félek, hogyha beállítunk egy kályhát, és nem fűtünk vele minden nap, télen már nem "víz", hanem kátrányos lé fog kifolyni. Mi a véleményetek?

bento1 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 8976

Mikor nálam jártak (a kémény átvevők) nem a seprő,mert a leier kémény elrepedt akkor azt mondta "mi nem tudunk tüzelni,apáink még tudtak"!A szuper leier kémény ezért repedt el 25 napi tüzelés után. 25 nap alatt széttüzeltem a szuper kéményt,apáink meg 100 évig használták a ma már elfogadhatatlan nagyon balesetveszélyes és persze minőségre a mai szuper kéményeket meg sem közelítő kéményeket.

Ha valaki követte az én hányodásom a leierrel sajnos fel kell adnom! A nagy leier engedélyezte hogy kibéleljem a szuper kéményt. Sajnos évekig pereskednem kéne amihez nincs kedvem.

Előzmény: Émile (8974)
Émile Creative Commons License 2011.04.24 0 0 8975

 Természetesen.

 Kicsit nagyobb lesz az ellenállása kivezetésnek.

Előzmény: ép-it-ész (8971)
Émile Creative Commons License 2011.04.24 0 0 8974

 Valamikor amikor még sepertek  - nálunk gyerekkoromban nagy tekintélye volt a seprőnek. Emlékszem , megkérte a mamámat, hogy huzza hárrébb a füstcső rozsát és tegyen oda valami tiszta rongyot  - nehogy finom korom véletlenül kijöjjön a stucni és a cső között.

 

 Aztán jó 25 év után már  a saját lakásban az első seprés : azzal kezdte ,hogy a kormos mancsával megfogta a fehér falat. Oda tenyerelt.

 

 Ma már nagyon tiszták, jobbára csak ellenőríznek és kifogásolnak. Szerintem a nevüket ideje lenne megváltoztatni - Kémény Ellenőrző  Főhatóság -ra.

 

 A titkos vágyuk egyébként ez  !!!

Előzmény: gmkiev (8973)
gmkiev Creative Commons License 2011.04.24 0 0 8973

Igazad van. De a korba helyezés nem lényege a feltöltésnek. A lényeg a kéményseprő, szeretve tisztelt munkája.

No ezt kellene visszaállítani, úgy hogy újra megfogjuk a gombunkat ha meglátjuk őket.

Előzmény: SolnesMM (8972)
SolnesMM Creative Commons License 2011.04.24 0 0 8972

 Ezek a képek minimum 40 évvel ezelőtti állapotot rögzítenek.

A szöveget nem értem mert a gépem  - néma már vagy fél éve !!

Előzmény: gmkiev (8970)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.24 0 0 8971

Éljenek a Kéményseprők akik Ke( É ) ményen dolgoznak .

Sajna a hejzet roppant egyszerű :

Tehát van az épület homlokzati fala ami a kert felőli oldalon egy turbó kémény csonkkal büszkélkedik .

Ez a csonk az ablak szemöldök vonala fölött 15 cm-en bellül van . Tehát a szint különbség alig 15 cm .

Ebbe a keresztmetszetbe kell , hogy elférjen a tető szerkezete .

Ki kell vinnem a tetősík alól a kéménycsonkot .

Azt nem tudom , hogy egy 90 fokos ívvel mindez megoldható -e .?

 

 

 

Boldog Húsvéti gondolkozást Kívánok !!!!!!!

gmkiev Creative Commons License 2011.04.24 0 0 8970

http://www.youtube.com/watch?v=cyTjVpOxefw

 

Ne bántsuk már mindig a seprőket.

Tegyük meg amit kérnek, persze a kéréseiket, bocs elő írásaikat előre és írásbn kell kérnünk.

Oszt ha megtettük, akkor át is veszik!

A kért elemeket, (járda, kibúvó, ...stb,) feltétlenül használtassuk velük minden megjelenéskor.

Ha nincs nála megfelelő felszerelés, kérjük meg, jöjjék akkor ha nem felejti otthon, vagy a biciklin.

Világosítsuk fel.

Nem a számlatömb a leglényegesebb darabja a munka eszközök sorának. Az csak mellékhatása a tevékenység végzésének. és ha nem akarjuk, hogy sűrűn látogasson, akkor kérd a fizetést átutalással. garantáltan mindened rendben lesz míg élsz, mert nem fognak törekedni hozzád.

Ha nem?

Akkor mi megyünk panaszra a jegyzőhöz.

Megjegyezni kívánom, én szeretem a kéményseprőket. csak azokat nem, akik túllőnek a célon.

Magam mindent megteszek az előadásaim alkalmával, hogy az épületgépészek és a kéményseprők közötti, már szinet "antagónisztikus" ellentétet feloldani segítsem.

 

cseik Creative Commons License 2011.04.23 0 0 8969

az ilyen épületek megléte miatt írtam a valószínüt :)

Előzmény: Zoltanuss (8967)
cseik Creative Commons License 2011.04.23 0 0 8968

fizikailag és jogszabályilag is legyen szabályos egy égéstermék kivezetés.

első, hogy jó legyen.

a második, hogy ne ba..ák meg az embert.

 

ha csak kipufogó, akkor még rosszabb, mert méretezni is kell. turbósnál csak egyesített rendszerrel lehet a gyári érték alapján számolni a hatásos hosszat.és ajánlatos is odafigyelni ilyenkor, mert jelentősen megváltozhat a be és ki pont közötti nyomáskülönbség és akkor hiába "turbós" képes visszaáramolni.

van olyan ami tudja az 50 m hatásost (nem fizikai) ha egy ponton van a ki- és be és 80/125 a cső.

 

általában a csőkeresztmetszet a gyenge lánszem. a 60/100 csővel szerintem mindegyiknek az 5 méter hatásos a max. még egyesítettnél is.

 

a ks járdát meg némi iróniával jegyeztem meg, bár szmájli lemaradt.

Előzmény: Zoltanuss (8966)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.04.23 0 0 8967

  "hogy most teljesül az OTÉK-ban leírt minmum 2,1 m-es kitorkollási és a GMBSZ-ben leírt tetőkiugrás alatti minimu 1,5 m-es távolság együtt. így valamelyik nem teljesül, tehát valószínüleg szabálytalan."

 

 

  azt mondja :  a padló   + 60 cm -re van megemelve. A kazán alsó éle 1,7 m ( a gázcsapra írják elő az 1,6 m -t ), a kazán 0,7 m,  Ez így  0,6 + 1,7  + 0,7 = 3,00  innen egy könyökkel megy kifelé, mondjuk a könyök azért 0,1 m-re van a kazánfelsőtől - tehát kint min 3,1 m  a magasság, A belmagasság 3,5  + a födém  0,4 és innen a padláson olyan térdfal szerű (régen sok ilyen házat építettek , hogy nagyobbnak látszon )  az 0.8 és innen ugrik ki az eresz, az annyi mint 4,7 m. A kettő különbsége pont 1,6 m.

 Igaz az ilyen  polgári (így árulják a közvetítők ) de inkább kispolgári ház ritka, de van.

 

 Pl. az enyém majdnem ilyen (32 .ben épült egy kispolgár építte ).

 

 A megemelés marhaság ennyire (fenn a hegyen se árvít se belvíz ), a belmagasság is túlzó a térfal meg így kevés - akkor már építette volna inkább azt  1,2 m-re. De hát az akkori kispolgári divat !!!

 

 Vagy gondolt 32 -ben a túrbós kazán kivezetési feltételeire - ezt mán nem tudni !!

 

 

 Amúgy ha a felső  eresz kiugrástól csak  1,2 m -re van, nem történik semmi.

 Más : amig a csatornákat festeni kellett az a  4,4 -4,6 m bizony nagyon magasnak bizonyult, de elértem. Most már viszont kitűnően horganyzott csatornák vannak  - 2037 -ig nem festem.

Előzmény: cseik (8962)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.04.23 0 0 8966

  Ezt most hogy érted ?

 

 Rendeletileg vagy fizikailag ??

 Valaki írta  , hogy egy könyökkel  a tető ( a leendő ) főlé vihető  a füstcső ) az ép-ít -ész ráadásul kipuffogóról beszélt .  Korábban egy nagy "szakértő"  bizonygatta, hogy akár 50 m- es cső ellenállását is képes néhány kazán legyőzni  - (én ugyan ezt nem hiszem ), de itt csak egy    plusz fél méterről lenne szó  és ami a lényeg ez egy földszintes ház !!

 

 A horganyzott k. seprő járda meg egy marhaság  - mármint az , hogy valaki ilyent előír  - az csak játszik a hatalmával !!

Előzmény: cseik (8965)
cseik Creative Commons License 2011.04.22 0 0 8965

akkor má' legyen szabályos. legalább annyira fontos a szabályos égéstermék kivezetés, mint a horganyzott ks járda.

Előzmény: joevagyok68 (8963)
Zöldár Creative Commons License 2011.04.22 0 0 8964

 Márpedig mi jól értelmeztük.

 

 Tehát van az a kivezetés. Tegyük fel a ház csak 10 cm -rel van megemelve. Nekem ugyan ilyen csodakazánom nincs. Nekem csak egy eccerű nyilt égésterü van. Ott kb. 2,5 m -en megy a kéménybe, de elvileg lehetne alacsonyabban is. A kazánteteje 2m és a fodulót is beszámítva úgy 2,2 méteren mehet az a cső. Akár a ba'átunknál is. Tehát kimegy  2,2 méteren. És az új garázs nyilván az épülettől lejt az alsó min. 2 méter , az épület falánál lehet 2,5 - 2,7 m is. Így az a kivezetés bizony belülre kerül. Mit kell tenni ? Egy könyök rá és átvezetni a tetőn.

 de mi a fasznak oda kémény járda ?

 

1. ugyse megy fel oda soha a seperő,

 

2. ha meg felmenne, csak oda ér egy a tetőre támasztott létrán.

 Azon a kettőötven magasan  csak nem szédül le  !

 Úgy faszság ez a felvetés ahogy van !!

 Ép-pít-ész ba'átunk néha meredek dolgokkal jő elő !!

Előzmény: joevagyok68 (8963)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!