Keresés

Részletes keresés

ganser Creative Commons License 2016.01.29 0 0 23934

Na most őszintén!

A kereskedő az másik foglalkozás.

Ott az értékesítés csínját-bínját tanítják.

Az beszélős munka,nem vitatom.

A kuka kereskedő, olyan mint a dinoszaurusz-kihalt.

Ismersz olyan kereskedőt aki műszakilag is topon van?

 

Előzmény: kiss_atti (23932)
Belzer Creative Commons License 2016.01.29 0 0 23933

Az élő történelem :-)) 

 

Az üvegek azok gondolom elég gyatrák, csak távtartóval egymás mellé lehet illesztve a két réteg. Gáz töltet volt már akkoriban? 

 

Előzmény: ganser (23868)
kiss_atti Creative Commons License 2016.01.29 0 0 23932

komoly szakemberek nem fecsegnek sokat.

--

 

A kereskedők azért nem azok a végletekig szófukar emberek...

:-)))

Előzmény: ganser (23931)
ganser Creative Commons License 2016.01.28 0 0 23931

Keress a környezetben olyant,ahol már volt az elmúlt években ablakcsere és elégedettek voltak a kivitelezéssel.

Ha szóba állsz valakivel,akkor próbáld meg az embert nézni a mondanivalója mögött.

Ha rábíznád nyugodt szívvel a pénzed akkor hajrá.

A "nagydumások" ritkán jönnek be. Az én tapasztalatom szerint a komoly szakemberek nem fecsegnek sokat.

Előzmény: AE ház (23927)
ganser Creative Commons License 2016.01.28 0 0 23930

Ez valami kvízjáték?

92-es profil 36-os üvegezéssel?

Na most megfogtál.92-esről én csak salamanderről hallottam,de abban nem 36-os az üveg.

Na mindegy.

Két képen egyértelműen látható a gyártási anomália.

A másik kettőn nem igazán látni,de minden valószínűség szerint valami hiba volt az üvegben.

Kérdés: hol volt/van az ékelés?

 

Előzmény: curiousboy (23928)
kiss_atti Creative Commons License 2016.01.28 0 0 23929

Csodálkoznék,

ha az üveg szélén nem lenne egy - eredetileg is, tehát már a gyártásnál is ott lévő - kagylós törés.

Szerintem

1., üvegbeszállítói hiba

2., gyártói hiba ( minek tették bele, ha tényleg ott a kagylós törés rajta ? persze, mindenki beleteszi, és bízik a "legjobbakban" ..-)

:-(

Előzmény: curiousboy (23928)
curiousboy Creative Commons License 2016.01.28 0 0 23928

Üdv Szakik!

Történt egy beépítés, valamikor november vége felé. Nem mi építettük be, de tőlünk való a termék. 92-s profil, 36-os üvegezés. Most januárban, két erkélyajtón megrepedt az üveg. Mindkettőnél ugyanabban a magasságban, kilincs felőli oldalon. Kb az üveg tetejétől 20 centire. Sajnos a képek nem lettek a legjobbak, de valamennyire látni.

Szerintetek ez mitől lehet? A repedésnél, nem volt ékelve.

AE ház Creative Commons License 2016.01.28 -1 0 23927

Visszaolvastam, de ettől nem lettem okosabb...

Most akkor azt kellene csinálnom, hogy keressek rá interneten gyártókra, hogy Kömmerling, meg Rehau stb. , majd az oldalukról bogarásszak ki Csongrád megyés márkakereskedéseket és tőlük kérjek árajánlatot a lentebb említett ablakfajtákra?

És azt honnan tudjam laikusként, hogy minőségre hogy fognak dolgozni, mert ahogy te is említed, szinte az a legfontosabb?

(Ha Pestről jönne le egy megbízható brigád, akit ajánlotok, az szerintetek mennyivel növelné a költségeket 23db nyílászárót kellene beépíteni? Ilyenkor a szállásukat nekem kell biztosítani?)

Ha közzé teszek egy publikus e-mail címet, akkor arra tudnátok írni nekem mely kereskedőket lenne érdemes bombáznom egy családi ház összes nyílászáróinak cseréje ügyében?

Köszönöm!

Előzmény: ganser (23926)
ganser Creative Commons License 2016.01.28 0 1 23926

Kiindulási alapként a felsoroltak igen jó alapot jelentenek.

A mai modern konfekcionáló üzemekben-amikből már itthon is sok található-nem egy nagy tudomány,jó végterméket előállítani. Ha a gyártási előírásokat betartják,akkor nem lehet gond vele.

Első kritikus pont a megfelelő merevítő.Ezen nagyon szeretnek spórolni,úgysem veszed észre(nem látszik) felkiáltássál.

De,nagyon is észre fogod venni....

Második kritikus pont az üvegezés.Itthon még soha nem találkoztam előírásnak megfelelő üvegezéssel.

A helytelenül alkalmazott "ékelés"(terhelés átadás) miatt gyakran leszállnak a szárnyak.A helyesen ékelt szinte soha.

A legkritikusabb viszont a felmérés és  a szakszerű beépítés.

Lehet neked bármilyen ablakod,ha a méretezés nem jó,etc.

A legkiválóbb terméket is használhatatlanná lehet silányítani szakszerűtlen beépítéssel.

Ugyanakkor akár gyengébb terméket is be lehet úgy szerelni,hogy kifogástalanul működjön hosszú éveken át.

A 23601 hozzászólástól beleolvasol,az igen tanulságos tud lenni a hazai viszonyokat illetően.

Beépítést olcsón és jól is,nem lehet csinálni.

Reklámlink partner nem vagyok,ezért nem is ajánlhatok ezen az oldalon senkit.

Előzmény: London26 (23923)
kiss_atti Creative Commons License 2016.01.28 0 0 23925

Aki ismeri

 

a gyártókat, az valamelyikkel tutti kapcsolatban van, így visszás lenne dicsérni a "saját lovat". Az más kérdés, hogy inkább egy márkakereskedőt kellene megkeresned, a gyártók igen ritkán foglalkoznak közvetlen lakossági értékesítéssel.

Előzmény: London26 (23923)
kiss_atti Creative Commons License 2016.01.28 0 0 23924

Arra figyelj,

 

hogy a Duna felőli oldalra, az Árpád Fejedelem útja miatt zajterhelés nagy részét ki lehet szűrni egy külső, 6 mm-es üveggel, kérj rá majd ajánlatot a delikvenstől ( Több lakást csináltam az utcában az elmúlt években, aki megfogadta a tanácsomat az rövidebb lett lett pár forinttal ugyan, de csendesebb a lakás..)

Előzmény: BpPe (23922)
London26 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 23923

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani 5 olyan tapasztalt magyar gyártót/céget, akik egy családi ház összes nyílászáróját kiváló minőségben képesek legyártani és beépíteni is?

Korábban volt szó, hogy A+ vagy AE energiaigényű házakhoz ezeket ajánljátok:

 

"80mm feletti, és 3 gumitömítéses rendszerek a megfelelőek számodra"

Ezek közül válassz:

GEALAN S9000

Kömmerling 88

Schüco 82+

Veka Alphaline 90

Aluplast Ideal 8000

 

Magyarul melyik cégnek vagy gyártónak írjak, hogy ezekről tudjak árajánlatot kérni gyártásra és beszerelésre egyaránt?

 

Köszönöm a segítséget!

BpPe Creative Commons License 2016.01.27 0 0 23922

Köszönöm, hogy figyelmeztettél erre az el nem hanyagolható részletre!

 

A beépítés helyszíne Budapest, II. kerület, Árpád fejedelem út és Szépvölgyi út sarka, társasház, I. emelet, K-Ny tájolás, a Ny-i oldal belső udvarra nyílik, a K-i oldal a Dunára néz (erkélyajtó + 2 szárnyú ablak).

 

Tehát várnám a javaslatotokat olyan megbízható partnerre, amelyről friss, jó referenciával rendelkeztek, és amely nem fog eltűnni 3 hónapon belül.

 

Illetve várnám azon cégek listáját, amelyek ugyan hirdetik magukat az Interneten, de a megrendelést követően hibásan, vagy egyáltalán nem teljesítettek, vagy nem voltak bármilyen szempontból korrektek.

 

Nyilvánvaló, hogy nagyot lehet bukni egy rossz választással. Ezt mindenképpen szeretném elkerülni.

 

Köszönöm szépen a segítségeteket.

 

 

 

Előzmény: gabeeen (23921)
gabeeen Creative Commons License 2016.01.27 0 0 23921

Érdemes lenne szűkíteni helyileg hogy az ország melyik részéről keresel céget.

Előzmény: BpPe (23920)
BpPe Creative Commons License 2016.01.27 0 0 23920

Tisztelt Fórumtársak!

 

Laikus lévén, szeretném a segítségeteket kérni.

 

5 helyiségben szeretnék ablakcserét nem panel lakásban (konyha =1 szárny, kis szoba =1 szárny, nagyszoba = 3 szárny, erkélyes szoba=erkényajtó + két szárnyú ablak)  + kőműves munka vésési igény miatt. 3 rétegű üveget szeretnék, megbízható, időtálló vasalatot, garanciát a termékre és a beszerelés kivitelezésére.

 

Kérem, hogy ajánljatok olyan céget, amely jó minőségű terméket és kivitelezést biztosít.

 

Tele vannak a hasonló fórumok kóklerekkel. Szeretném elkerülni, hogy kiadok egy vagyont, és utána futhatok a pénzem után.

 

Az is nagyon hasznos, ha olyan információt kapok, amely arról szól, hogy mely céget NE válasszam a netről.

 

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket. 

 

 

0l0 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 23919

A profilnál jó, hogy 1,5 mm-es az acélmerevítése és 28 mm-es a falvastagság. Hőszigetelési és hangszigetelési képessége nem valami izmos, de megteszi (inkább kétrétegű üveghez van szabva). A vasalat mint köztudott, jó minőségű.

A szakemberek erre a szerkezetre mondanák azt, hogy minőségi belépő szintű kategória.

Ha jól lesz legyártva, korrekten lesz beszerelve, jó áron van, és nincsenek passzívház vagy más extra igények, akkor megfelelő megoldás.

 

A megfogalmazásból ugyan nem következik, de félreértésből sem kell azt gondolni, hogy a kálcium-cink stabilizátornak köszönhetően valamilyen extra UV és ütésálló PVC-ről lenne szó. Ez a nem annyira környezetbarát ólom-foszfátot váltja ki hőtűrési és öntéstechnikai tulajdonságjavító adalékként. Gondoltam megosztom az infót, ha már utánanéztem.

Előzmény: teljeskáosz (23916)
teljeskáosz Creative Commons License 2016.01.26 0 0 23918

Köszönöm, akkor ez nekem biztosíték, hogy jó terméket választok. Hamarosan jelentkezek.

 

Előzmény: -!Gabesz!- (23917)
-!Gabesz!- (X) 2016.01.26 0 0 23917

Szerintem ezt az ajánlatot Tőlünk kaptad, úgyhogy Én nem alkotnék véleményt a saját termékemről, amennyiben bármiben tudok segíteni keress a telefonos elérhetőségeink valamelyikén. :)

Előzmény: teljeskáosz (23916)
teljeskáosz Creative Commons License 2016.01.26 0 0 23916

 

Erre a műanyag ablakra vonatkozó véleményt szeretnék kérni.

 

Szerkezet típus:  Rehau Euro 70 Ecosol, Németországból szállított 5 légkamrás UV- és ütésálló PVC (kálcium - cink stabilizált) profil. Horganyzott acélmerevítéssel, és 70mm beépítési mélységgel. Vasalat német ROTO NT több ponton záródó biztonsági vasalat, hibásműködtetés-gátlóval. Ug = 1,0 Wm2/K kétrétegű üvegezéssel, 7 év gyártói garanciával, 32dB hangszigetelő képessége. Üveg (Normál): Ug = 1,0 W / m2K  mm rétegfelépítésű hőszigetelt (float) üveg 4 Low-e -16 argon – 4float 24 mm üvegszerkezet,  vagy  3 rétegű Ug = 0,7 W /m2K, 4 Low-e -12 argon – 4float-12 argon - 4 Low-e. (36mm-es üvegszerkezet)

 

 

 

 

 

Hangus Creative Commons License 2016.01.26 0 0 23915

köszi mindenkinek. Még emésztem, hogy miért jobb a 2. ábra mint a 3....?

Előzmény: 0l0 (23914)
0l0 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 23914

A 2. és a 3. rajz illetve annak egy módosított verziója tűnik a legjobbnak a felsoroltak közül. Nevezetesen a redőnytokra nem feltétlenül bíznám az áthidaló felé a megfelelő szigetelés megvalósítását, vagyis az áthidaló és redőnytok között jópár centi szigetelőanyag igen hasznos lehet.

Nyilván ha az ablak középsíkja kiköltözik a falsíkra és az ablak legalább félig belelóg a hőszigetelésbe, akkor ez mind nem probléma, csak akkor a redőnytok elnyeléséhez már jó vastag szigetelés kell, 10 centi nem elég.

Előzmény: Hangus (23910)
gabeeen Creative Commons License 2016.01.25 0 0 23913

A felső toldó belső oldali eltüntetése persze nagyban függ attól hol vezetik be pontosan majd a gurtnit, zsinórt, tehát lehet hogy nem teljesen tűnik el majd de akkor is esztétikusabb lesz így szerintem.

 

Nálunk a külső tokos redőny bevezetése úgy emlékszem valahol 14cm-nél van a redőny tok tetejétől számítva 16cm-es tok esetében.

Előzmény: gabeeen (23912)
gabeeen Creative Commons License 2016.01.25 0 0 23912

Szia!

 

Én ha a magam részére kéne választani a 2.képen található külső vakolható tokos redőny lenne az.

Azzal kiegészítve hogy a beépítés után a felül lévő toktoldót belül is eltüntetném plusz szigeteléssel.

 

Toktoldó nemcsak felülre hanem oldalra is kell majd annak függvényében hogy mekkora szigeteléssel fordulnak be az ablak kávára, illetve gurtnis vagy zsinóros kezeléshez is szükséges a toktoldózás.

Ezt egyeztesd majd az ablakossal és a kőművessel is, és az építésvezetőddel ha van olyan.

Előzmény: Hangus (23910)
ganser Creative Commons License 2016.01.25 0 0 23911

A felsőtokost jól meg kell gondolni.

Inkább ne válaszd,ha jót akarsz magadnak.

Statikailag méteres szélesség felett már problémás lehet.

Előzmény: Hangus (23910)
Hangus Creative Commons License 2016.01.25 0 0 23910

Új építési ablak + redőny esetén úgy gondolom nehéz a választás. 

Próbálok egy jó típusú /szigetelésű/ de számomra is kifizethető redőnyt választani.

Most épp a Resa  /Schlotterer/  redőnyt néztem ki. Tetszik, hogy az ablakkal együtt érkezik, így lehet beépíteni.

Tapasztalt szakikat kérdezem, hogy mire érdemes figyelni redőny választásnál. Már én kezdek elveszni. alapvetően külső, vakolhatós redőnyt gondoltam, de óriási árkülönbségek vannak.

Van aki  erre esküszik, van aki arra. Közben nézem pl.: ezt a képet.

Szóval mikor is járok jól, ha milyet választok.

Az tuti, hogy lesz olyan ablakom is, amelyiken zsaluzia lesz. /nappali déli ablaka/

De pl. nagy /240*240-es/ tolóajtóra is tudok redőnyt rakatni:


Törölt nick Creative Commons License 2016.01.25 0 0 23909

Vagy lehet, hogy előbb a tok és a belecsúsztatott párkányfogadó közötti rést kéne telenyomni kívülről-belülről. (logikusabb lenne, ha eleve tömítővel kikenve raknák össze s nem csak összetolnák-összekalapálnák)

Előzmény: Törölt nick (23903)
gabeeen Creative Commons License 2016.01.25 0 0 23907

Első körben szerintem próbáld meg azt hogy veszel belső műanyag párkányt, és azt beépíted.

A párkányfogadó alá , és a párkány alá is fúj pur habot .Súlyozd le a belső párkányt néhány órára.

Az oldalt lévő esetleges minimális rést a fal és a párkány között húzd ki akrillal.

 

Előzmény: Törölt nick (23905)
gabeeen Creative Commons License 2016.01.25 0 0 23904

Lehet olyan hogy a párkányfogadónál húz az ablakod.

 

Párkányod nincs hogy látod a párkányfogadót?

Előzmény: Törölt nick (23903)
Okka redőny Creative Commons License 2016.01.25 0 0 23902

Folyamatos kedvezményekkel várjuk régi és új ügyfeleinket, akcióinkat az évszakok változását figyelembe véve és ehhez megfelelően alakítottuk ki. Bővülő szerviz hálózatunk az év bármely szakában vállal javításokat, hatékonyan, kiszállási díj nélkül, előre meghatározott fix árakon.Folyamatos kedvezményekkel várjuk régi és új ügyfeleinket, akcióinkat az évszakok változását figyelembe véve és ehhez megfelelően alakítottuk ki. Bővülő szerviz hálózatunk az év bármely szakában vállal javításokat, hatékonyan, kiszállási díj nélkül, előre meghatározott fix árakon.

 

Okka redőny: Redőny, reluxa, napellenző, szúnyogháló javítás.

http://okka-redony.hu/

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.24 0 0 23901

A vasrács az vasrács. A fény besüt. Simán lophatnak olyankor is, ha nappal szellőztetsz az ablakon, felhúzott redőnnyel. A mindent rögzítő nénik helyett mindenre tojó albisok vannak. A redőny maradjon fényárnyékoló szerepnek, igaz hangos dolog szétverni.

Előzmény: teljeskáosz (23898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!