Keresés

Részletes keresés

quilla Creative Commons License 2004.06.26 0 0 490
Gitana tervezi, ha jól rémlik szeptemberre az útját, valahol lejebb részletesebben is írt róla. És ha az égiek is úgy akarják, akkor várhatóan az ősz folyamán megyek én is relative hoszabb időre, Portoba, de ez még nagyon terv fázisában van.
Mit fogsz kinn tanulni? És hogy sikerült ezt a félévet elnyerni?
Előzmény: pbence2345 (489)
pbence2345 Creative Commons License 2004.06.26 0 0 489
Sziasztok!

En szeptemberben megyek ki Portugaliaba, Aveiroba, egeszen januar vegeig kint fogok tanulni...
Van valamilyen infotok a varosrol???
Valamelyikotok lesz kint az adott idoszakban?

udv: bence

dismay Creative Commons License 2004.06.25 0 0 488
Ricardo – Um guarda-redes que gosta de fazer o gosto ao pé

Ricardo foi o «herói» do jogo ao defender e marcar as grandes penalidades que ditaram a vitória de Portugal sobre a Inglaterra e a consequente passagem ŕs meias-finais.

Előzmény: gitana19 (487)
gitana19 Creative Commons License 2004.06.23 0 0 487
Mármint az árakról... A menetrendet én is megtaláltam...
Nagyon köszi!!!!!!!!!!! Mikor mi kint voltunk, akkor is mindent a focival akartak eladni - gondolom, most pláne :-)
Előzmény: gitana19 (485)
FUNTHOMAS Creative Commons License 2004.06.23 0 0 486
Akkor az invitálásodra :)

Mi most jöttünk meg az EB-ről, így eléggé képben vagyok a jelenlegi viszonyokról. Csak pár dolgot írok, mert még minden nagyon friss de szívesen válaszolok ha valakinek kérdése lenne.

Szóval 4 fő, madridba repcsivel, majd kocsibérlés (900 eur/4 fő/12 nap bérlés+benzin+autópálya díj) és irány Lisszabon. Szállást előre nem foglaltunk, helyben kerestünk. 3 éjszaka Cascais mellett, Livramentoban (20 eur/fő/éj/apartman), 2 éjszaka egy portoi kempingben (4 eur/fő/és sátor és autó parkolás/éj), 1 éjszaka Nazare (18 eur/fő/éj/apartman), 2 éjszaka Villa Nova (13 eur/fő/éj/apartman), 1 éjszaka Faro (15 eur/fő/éj/apartman).

Ami kihagyhatatlan: Lisszabon-Alfama, terek, villamos, vár, Cabo de Roca, Sintra; Porto-terek, katedrális, hidak; Nazare reggeli halpiac; Cabo de sao vicente
Ami kihagyhato: faro es albufeira turistas helyei

Amúgy az EB miatt király hangulat van, mindenhol portugál zászlók. Az idő elég meleg olyan 35 fok. A nyugati parton szinte jéghidega víz, délen megfelelő de nagyon hullámos.

Nagyon jó hely Portugália, bármikor visszamennék. Ja és remélem kiverik Angliát még akkor is ha őket is szeretem :)

Előzmény: gitana19 (485)
gitana19 Creative Commons License 2004.06.23 0 0 485
Aha, együtt 1 Baía :-) Rosszabbak vagyunk, mint az echte mourók és tripeirók :-))))))
Remélem, megy haza a spiceboy! Ja, vonatárakról tudtok vmit? (Márhogy kint...)
Előzmény: dismay (483)
dismay Creative Commons License 2004.06.23 0 0 484
Az angol-portugal rangadora mit fogadtok?
Megy haza Beckham Victoria-hoz?:)
Előzmény: dismay (483)
dismay Creative Commons License 2004.06.23 0 0 483
Ola,

akkor is Moreira es Quim:)

dismay

Előzmény: gitana19 (482)
gitana19 Creative Commons License 2004.06.22 0 0 482
A kecskebak / bakkecske 100%. Az állatorvosi egyetem szakszótára nem tévedhet ;-). Egyébként meg a latin neve a kecskének capra. A cabrao nagyjából OK, csak "szép" magyar kifejezést kerestem... Van néha ilyenem, 1szer a "pupák"ra kerestem német szót...
Előzmény: quilla (481)
quilla Creative Commons License 2004.06.22 0 0 481
Hát ha állatok felöl közelítesz: a cabra spanyolul is kecskét jelent, a cabron a selyemfiú...lehet, hogy ez utóbbi az előzőből származik, ennyire nem ástam bele magam a témába. Viszont a cabra az portugálul is cabra, ezért mondom, hogy szerintem a cabrao a már említett illetőre utalhat, de inkább futok egy kört mindjárt a témában.
Előzmény: gitana19 (480)
gitana19 Creative Commons License 2004.06.22 0 0 480
A barátném szerint a motherf..er és még 1 szó közt van, de arra már nem emléxek, mit mondott... Szó szerint bakkecske. De azért annál durvábbnak tünik :-)
Dismay! A Kapus (így nagybetüvel) Vítor Baía. De Ricardonál mindenki jobb...
Előzmény: quilla (476)
dismay Creative Commons License 2004.06.22 0 0 479
Most megyek megvenni:)

Um Amor infinito

Dizem que
Um Amor Infinito
Já nao há
porque nao pode ser
um Amor
se Divino
Já nao há
Nem há nada a temer
- E eu nao acredito...,
Nao sei como
Eu nao acredito....,
- E peço para ver
- Eu só peço para ver
ainda peço para ver
Um Amor Infinito,
já nao há
é impossível haver
Dizem
que um Amor
Consentido
Já nao há
nem se pode entender
- E eu nao acredito...,
- Eu nao, nao, nao, nao acredito...,
- E peço para ver...
-Eu só peço para ver
- Ainda peço para ver
Dizem que
Um Amor Infinito
Já nao há
Nem há tempo a perder
Um Amor
Um Princípio
Já nao há
Nem há nada a dizer
- E eu nao acredito...,
Nao sei como
Eu nao acredito....,
- E peço para ver
- Eu só peço para ver
ainda peço para ver

English:

Everlasting Love

Lyrics and Music by Pedro Ayres Magalhaes

It’s said that
A love
Everlasting
Is no more
Cause it can’t be
It is said
That a love
if divine
Is no more
Neither is there anything to fear
And I don’t believe
Don’t know how
I don’t believe
And I ask to see
I only ask to see
I Still ask to see
A love
Everlasting
Is no more
It’s impossible to have
It is said
That a love
Consented
Is no more
Nor can be understood
And I don’t believe
Don’t know how
I don’t believe
And I ask to see
I only ask to see
I Still ask to see
It is said that
A love
Everlasting
Is no more
Neither is there time to lose
A love
A beginning
Is no more
Nor is there anything to say
And I don’t believe
Don’t know how
I don’t believe
And I ask to see
I only ask to see
I still ask to see

Előzmény: quilla (478)
quilla Creative Commons License 2004.06.22 0 0 478
Nem tudtam, hogy van új...gyorsan be kell szerezni. Te hallottad már? Tetszik?
Előzmény: dismay (477)
dismay Creative Commons License 2004.06.22 0 0 477
Ola,

Quim az igazi kapus...

de hallottatok az uj Madredeust?

Előzmény: quilla (476)
quilla Creative Commons License 2004.06.22 0 0 476
Spanyolban a megfelelője (sejtésem szerint) a cabron, az pedig nem más mint a kurvák fiúkája, selyemfiú, vagy inkább kurvapecér!? A spanyolban is káromkodásszámba meg.
Előzmény: gitana19 (475)
gitana19 Creative Commons License 2004.06.22 0 0 475
Angolok ellen "játszunk"... Miért szurkoljak? Gyözzön Portugália, és rombolják le az angol szurkolók, vagy nyerjenek az angolok, és Portugália egészben marad... ;-)
A Ricardo egyre szarabb. Luzofonok, tud vki egy megfelelö magyar szót a cabrao-ra? Port. - német szótárban néztem, de amit ott írtak, az szetem gyenge rá (Scheißkerl - kb balf@sz)
gitana19 Creative Commons License 2004.06.18 0 0 474
Tiago még OK, Bár a múltkori csapat egész türhetö volt, csak több szívvel! Tegnap hallottam a Lidadoron az 1ik kedvenc port. számom :-) (O cafe mondo - ennek a zenéjére vágtak össze 1 klippet a vb-selejtezök meccseiröl)
Nekem még csak-csak sikerült beolvadni, de a család többi része... Apukám az Obrigado.Da.Do.Melyiiiik????? -el vagy anyukám a 2 utikönyvel... :-)
Előzmény: dismay (473)
dismay Creative Commons License 2004.06.18 0 0 473
Hali,

tenyleg meg a cipotisztitos emberek is azt olvastak:)

Amugy Tiago-t is berakhatnak, a Benfica-ban bizonyitott, vagy pl. Petit, aki bent van a keretben

Előzmény: gitana19 (472)
gitana19 Creative Commons License 2004.06.18 0 0 472
Itt sehol, mikor kint jártam... Hogy vegyüljünk el c. müsor: mivel kint mindenkinek a kezében az van, nem pedig a Panoráma utikönyve... Különben meg szépek a képek benne! :-)
Király, király, csak az EBn is csinálna vmit... Eddig 10es skálán jó, ha 4 pontot ér a teljesítnménye... Töle meccsenként min. 1 gólt várnék...Tehát ha akarja hozni az átlagot, vasárnap 3at kell benyomnia.
Egyébként megvan a munkahelyem: www.vitorbaia.com Csak a leendö fönököm még nem tudja, hogy engem akar :-)
Előzmény: dismay (471)
dismay Creative Commons License 2004.06.18 0 0 471
Gitana,

te hol veszel Pesten Bola-t es Jogo-t:)

Figho bacsit meg kuldjek mar nyugdijba:)

Nuno Gomes kiraly, tegna a Boavista-nak nyomott 2 golt...

Előzmény: gitana19 (470)
gitana19 Creative Commons License 2004.06.17 0 0 470
M a portista és RC az exportista :-) A védelem is OK volt, de Ricardot még mindig gyenge láncszemnek tartom és eddig Simao, Nuno Gomes és Figo se azt hozza, amit elvárnék tölük... Na jó, nem offolok...
Egyébként online sztem a www.maisfutebol.iol.pt a legjobb, kár, h képek nincsenek a cikkekhez. Nyomtatásban A Bola és O Jogo!
Előzmény: dismay (468)
dismay Creative Commons License 2004.06.17 0 0 469
Egy részlet a Bola-ból:)

Euro 2004

Vitória «cirúrgica» deixa Portugal a depender de si próprio
Portugal mudou e o resultado ficou ŕ vista! Perante uma Rússia que também necessitava de vencer, a Selecçăo portuguesa entrou a todo o gás e marcou em momentos «cirúrgicos» da partida: aos seis e 88 minutos, respectivamente por Maniche e Rui Costa.

Előzmény: dismay (468)
dismay Creative Commons License 2004.06.17 0 0 468
Ola,

tegnap nagyot alakitottak a fiuk, Maniche es Rui Costa....

dismay

p.s.

a spnyolokat megesszuk reggelire

Előzmény: gitana19 (467)
gitana19 Creative Commons License 2004.06.16 0 0 467
Azt nem adtak! Csak halacskákat, meg egyszer föételként kágyillót, de azzal nem ismerkedtem, mert apukám azt mondta, a héját is el kell ropogtatni, mert abban van a vitamin, erre elment a kedvem az egésztöl...
Előzmény: dismay (466)
dismay Creative Commons License 2004.06.16 0 0 466
Ola,

arra gondolsz amit eloetelkent hoznak?

kenyer, muanyag sajt stb? meha sonka?

kis csiga hogy izlett?

dismay

Előzmény: gitana19 (465)
gitana19 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 465
Eszembe jutott még vmi gasztronómiailag: a piritós elöételként... Mi csak pattogatott kenyének hívtuk :-)))) Na, az is hiányzik.
gitana19 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 464
Milyen Moreira? Róla nem hallottál?http://img48.photobucket.com/albums/v148/nokas99/v1.jpg
Különben meg tény és való, inkább egy benfiqistát látnék a kapuban, mint a Ricardot. És ez mire volt olyan nagyképü??
Na ja, L. mulatozik, nem? ;-)
Előzmény: dismay (461)
quilla Creative Commons License 2004.06.14 0 0 463
"Polícias manifestam-se hoje em Lisboa contra o Governo" by Publico
Ez tökéletes időzítés, éppen aktuális. Nincs még eléggé fekavarva Lisboa az angol rajongók által. Mondjuk tavasszal már mondogatták, hogy ilyesmiket tesznek, de nem gondoltam, hogy tényleg, szerintem nem jó reklám ez egy országnak, ha most látnak neki 'lázadozni', mikor minden tele van külföldiekkel. Már csak a légiirányítók és reptéri alkalmazottak kellenek ehhez, mondjuk nagyon már azon semlepődnék meg ha ők is hasonló akcióba kezdenének, mert ezt is ígérgették már tavasszal.
quilla Creative Commons License 2004.06.14 0 0 462
Hát lehet, hogy nálunk már életkori sajátosság a 'korán'fekvés, de az is hozzájárul ugye, hogy a kedvesemnek másnap melózni akell menni, akkor azért nem lehet annyira kilengeni. A másik tényező pedig maga a gyerek, éppen ezért kell kinn találnom majd valakit bébicsősznek. Reménykedem. De még ezzel együtt sem kerültünk ágyba éjfél előtt szinte soha.
Szóval nyaralás és kikapcsolódásképpen pesrze, hogy az ember bulizik hajnalig, de nem ha rendes munkanapokat is él mellette.
És éppen emiatt volt zavaró a hangos utcazaj is, bár megmondom őszintén, engem zavart kevésbbé, én csak azon aggódtam, hogy a gyereket fel ne ébressze. de szerencsére jó alvókája van. Párom sokkal zabosabb volt, pedig ő ugye ebben nőtt fel. Lehet, hogy az ember egy idő után telítődik vele!? hát ezt nem tudom... mindenesetre most kijebb költözik(ünk) a városból, ott ez a probléma nem fog felmerülni.
Előzmény: dismay (461)
dismay Creative Commons License 2004.06.14 0 0 461
Ola,

hát nagy nemzeti gyász, már a VB-n is bénák voltak Figo-ék, de ez nagyon kínos.... baromarcuak betették a béna Ricardo-t Moreira helyett, és Nuno Gomes is csak a végén ment fel, Simao meg elmehet a jó....-ba...

szégyen:(

elvesztettem egy csomó fogadást kb. 100 sört kell kifizetnem..., képzelem milyen síráa-rívás volt kint Porto-ban... aztán leitták magukat és megvertek néhány görögöt meg amerikait:)

ti tényleg lefeküdtök 2 előtt Portugáliában...

este irány egy helyi erős étterem, utána fel zúzni a Chiado-ba a Docas-ba... és ha még byrod, hajnalig lehet tovább nyomni egy-két bárban:)

én kifejezetten bírtam ezt a hangos utca zajt (minidiscre vettem is fel sokat)mert erre tudok csak elaludni, a csend zavar itthon, ja meg a szagok:)...

más,

azért lassan megtanulják kiejteni a focisták neveit, habár így sem autentikus:)

Előzmény: gitana19 (460)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!