Keresés

Részletes keresés

pere1 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 971
a kártyaszám nem kell,de a cég nevét ha megadnád... :))))
Előzmény: fiore_w (966)
pere1 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 970

Most itthon voltam és csak a könyvespolcig kellett menni :)

 

Buszra nem tudok mit mondani,mert autóztunk.

A szigetekre pedig nem jutottunk át,de ahová mentünk volna az eléggé fapados lett volna,még talán robitcar ajánlotta egy tavalyi hozzászólásában.Az LP Salinára és Strombolira is ajánl 4-5 szálláshelyet,de talán van itt olyan ki látta is őket.

Előzmény: rozsuzs (969)
rozsuzs Creative Commons License 2007.01.23 0 0 969

Köszi! Te mindig magaddal cipeled a szicíliai LP-t vagy már kívülről tudod a tartalmát? :)

 

Arra még nem válaszoltatok, hogy ahhoz, hogy a Lipari (Aeolian) szigeteket körbe járjuk, hol szálljunk meg. Ha Liparin telepszünk le, az milyen? Vagy jobb Salina? Tudtok ajánlani valamilyen jó B&B-t ott? Ahogy írtátok Strombolin elég kevés a szálláslehetőség, Vulcano meg egy kicsit büdös...

 

Talán már volt ilyen kérdés, de nem emlékszem a válaszra. Palermo mellett hol telepedjünk le, ahhoz hogy onnan az északi és nyugati rész legszebb helyeit könnyen el tudjuk érni (főleg busszal)? Palermo nekem túl zsúfoltnak tűnik. Nem szívesen laknék ott. Bár közlekedés szempontjából biztos az lenne a legjobb kiindulópont.

Előzmény: pere1 (963)
mestska Creative Commons License 2007.01.23 0 0 968

ez kb. 5.000.- plusszt jelentett per alkalom

 

Azért én mondjuk egy 10000-s vagy még olcsóbb repülőjegy esetén sajnálnék még 5000 forintot kifizetni csak úgy valakinek.

Előzmény: fiore_w (966)
fiore_w Creative Commons License 2007.01.23 0 0 967
szállt már meg valaki a torre xiare nevű szállodában trapani-ban? tapasztalat?
fiore_w Creative Commons License 2007.01.23 0 0 966
én december végén 28.400.-ért foglaltam per fő, de ebben már benne volt az utazási irodának a mindenféle költsége, ez kb. 5.000.- plusszt jelentett per alkalom. nekem van egy bejáratott helyem, mindig őket szoktam hívni, ha repülőjegyre van szükségem, akár privát, akár céges ügyről van szó (legutóbb múlt héten foglaltam bergamo-ba). a saját kártyaszámomat nem szívesen adom ki...
Előzmény: pere1 (964)
pécsi hornet Creative Commons License 2007.01.22 0 0 965

köszi a szállás címet. megnézzük.

mi a Cataniai fapadossal megyünk szeptemberben...

Előzmény: pere1 (964)
pere1 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 964

Nézte valaki mostanában a Skyeurope oldalát?

BP-Catania-BP 30ezer körül!

június-szeptember

pere1 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 963

Palermo : húsvéti nagyhét görökkeleti misék a a La Martoranában

Enna : nagyhéti csuklyás,jellmezes felvonulás

Marsala : nagycsütörtöki körmenet

Trapani : " I Misteri",a húsvétvasárnapot megelőző kedden veszi kezdetét és nagypéntek délutánján éri el a csúcspontot

 

az LP-ben ennyi van,illetve hogy szintén az egyik kedvelt szabadságolási időpont a húsvét

Előzmény: rozsuzs (962)
rozsuzs Creative Commons License 2007.01.22 0 0 962

Tudtok valamit arról, hogy a húsvéti ünnepek alatt mire kell figyelni a szigeten? Hol vannak nagyobb ünnepségek? B&B szállást lehet-e ilyenkor is foglalás nélkül találni?

 

 

deanka Creative Commons License 2007.01.22 0 0 961
Tényleg, Marconi, Pere nagyon profi vagy :)... Amúgy kellemes kis hely volt.
Előzmény: pere1 (960)
pere1 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 960

Szia, sajnos nem tudom a címet,ezért kicsit utána néztem és szerencsére az egyik fotón ott volt a név,a gugli meg kidobta. :))

Marconi - Via Sette Cantoni 8 - 94015 Piazza Armerina

 

Ebben, a baloldali bárba kell a tulajt keresni,mert a szálloda bejárata mellékutcában van.A 3 ágyas 75 euró volt.

 

 

Előzmény: pécsi hornet (959)
pécsi hornet Creative Commons License 2007.01.21 0 0 959

szia Pere,

megadnád a Piazza Armerina szállás címét? Szeptemberben mennénk 2 hétre, 3 helyen szállnánk meg, Mondello v Palermo - Enna v Piazza Armerina - Taormina.

Mondello és Palermo közötti buszközlekedés gyakoriságáról van valakinek tapasztalata?kösz

drq Creative Commons License 2007.01.21 0 0 958
Sziasztok!
Esetleg volt már valaki a Camping Marinelloban Tindari mellett?
Ugyanis ezt néztem ki magunknak bázis gyanánt, minde infót előre is megköszönök!
mestska Creative Commons License 2007.01.21 0 0 957

nem, nem voltam.

 

Ezért is szeretem az LP, mert korrekten megmondja, ha valami nem érdekes, vagy szerinte túlértékelt. Nagy kedvencem ilyen szempontból az olasz kötetben Potenza leírása, de mivel ez itt off, nem idézem be :)

Előzmény: pécsi hornet (956)
pécsi hornet Creative Commons License 2007.01.21 0 0 956

szia, igen benne van- nagy, forgalmas város, a maffia áldozata - írja a könyv. a háborúban súlyokat károkat szenvedett, és kevés történelmi és kulturális látnivalója van.

Te voltál már ott? 

Előzmény: mestska (954)
zelfike Creative Commons License 2007.01.21 0 0 955
Sziasztok!

Csak most csatlakozok a fórumhoz..
Szícilia a szerelmem! Lassan 3 éve, hogy Reggio di Calabriában töltöttem egy hónapot (olasz nyelvtanfolyam), ahonnan sokszor átmentünk Sziciliára. Én akkor nem készültem előre semmivel, csak olyan random módon mentem. Ami tapasztalat, ha kb 4-en vagytok, szinte jobban megéri kocsit bérelni, mint tömegközlekedéssel. Mi mindig olcsóbban jöttünk ki. Bár nem árt, ha jól tudtok vezetni, tömegnyomor mindenhol, s lehetőleg kisméretű autót válasszatok, azt nehezebb összetörni. :-)
Én sajnos csak a sziget K-i felét jártam be, ezért vágyok vissza, hogy a másik felét is megnézzem! Amit ajánlok:

- Taormina - itt voltam legelőször, csodálatos, bár nagyon kavicsos, van szabadstrandja is

- Messina - 1 hónap után már elegem volt a templomokból, mert már annyit végig jártam, de a messiniai dóm felülmúlta minden képzeletem. Szerintem csodálatos! S érdemes a városban sétálgatni
Messinából érdemes Reggio-ba is átmenni, s a tengerparton sétálni, vagy a starndon, a leanderfák között. A sétány elején, a sarkon van egy zöld bodegás fagylaltozó, ott lehet Olaszország legjobb fagyiját enni! S gelato con briosh-t kérjetek, azaz fagyit bróssal: ilyenkor briósba kapod a fagyit, 3-félét választhatsz bele. Nekem a vacsorámat helyettesítette.

- Gole dell'Alcantara - ha valaki valami természeti csodára, különlegességre vágyik, s nem a mtúristák általi megszokottra! Ez egy fürdőhely, egy vulkán bazalt kőzetei között folyó patak! Olyan mintha a kőzet selymes lenne! Nyáron ajánlom, s erős szívűeknek. Én júliusban voltam, a hegyek között bennrakadt levegő 46 fok volt, de a víz kb 10-15 fokos volt! Fél óráig tartott míg nyakig be tudtam menni a vízbe, de megérte, hihetetlen helyeken úsztam!!! Itt a már megmelegedett italaitokat is le tudjátok hűteni! :-) Ez a hely 13 km-re van Taormina-Giardini Naxos-ól, 185-ös sztrádán kell menni Francavilla di Sicilia irányába.

- Eolie szigetek - Reggioból, Messinán is megállva van egy hajókirándulás. (csak erős gyomrúaknak!)megálltunk Vulcano szigetén, ott a fekete homokos strandon fürödtünk. Ez a sziget híres az iszapfürdőjéről is, de nagyon büdös!!! Sok apartman van ezen a szigeten, de fákat nem nagyon láttam mellettük, szóval elég meleg lehet azokban a bungalókban.
Ezután mentünk Panareára, a híres emberek egyik kedvenc szigetére. Görög hatású sziget, körbejárkáltuk, szép. A templomtól jó a kilátás. Az út Strombolin fejeződött volna be, de olyan nagy hullámok voltak, meg már sokan rosszul letek, hogy az utasok követelték, menjünk haza! Hát, én kicsit ideges voltam, mert pénzt nem kaptunk vissza, Strombolit nem láttam. De a többi megérte.

- Etna - sajnos nem jutottam el az 1 hónap alatt semmilyen vulkánra, de a többiek mondták, hogy nagyon szép volt. Lehet látni füstölögni is az Etnát. Nyáron meg bozóttüzek részese is lehetsz. Én éppen Taorminán voltam, mikor az egész falu füstben volt, majdnem megfulladtam már benne, főleg asztmásan, mert a falu melletti erdőben bozóttűz volt.

Bocsi a hosszú beszámolóért, de előjöttek az emlékek! Mindenkinek jó utat! Ha minden jól megy, talán idén nyáron is 1 hónapot leszek Reggioban.
mestska Creative Commons License 2007.01.21 0 0 954

köszi.

 

Gondolom abban pl. benne van Caltanisetta is, mert az olaszországiban nincs. Magyar Sziciliás LP tényleg nincs. De öröm, hogy elkezdték kiadni őket, szerintem a legjobb útikönyv most a piacon, ha nem ilyen drága szállodában ülök, egész nap a tengerben lógatom a lábam, és (majdnem mindent) meg tudok fizetni típus vagy.

 

OFF

Sajnos a Marokkó sincs meg magyarul. :(

Előzmény: pécsi hornet (952)
Superb_ Creative Commons License 2007.01.21 0 0 953

Üdv mindenkinek!

 

Egy gyors kérdést szeretnék feltenni nektek. Feleségem Cataniába utazik és azt szeretném tudni, hogy mennyire biztonságos ez a város, mennyire lehet pl. sötétedés után mászkálni van -e olyan része a városnak ahol inkább ne (ha igen, akkor az melyik rész) stb.

pécsi hornet Creative Commons License 2007.01.19 0 0 952

az angol nyelvű Szicíilia LP van meg nekem, ez az Olaszország LP Szicíliára vonatkozó részénél sokkal részletesebb közelekedés, szállás, látnivalók tekintetében, szerintem hasznos (magyar nyelvű LP csak Szicíliáról szerintem nincs)

Előzmény: mestska (951)
mestska Creative Commons License 2007.01.18 0 0 951
Valaki írta itt korábban, hogy megvan neki a Szicília LP útikönyv? Miben tartalmasabb a teljes Olaszország LP kötetnél?
Előzmény: rozsuzs (949)
fiore_w Creative Commons License 2007.01.18 0 0 950
a hotel tirreno trapani-ban májustól felújítás miatt zárva :-( tegnap előtt akartam lefoglalni és ezt az egyáltalán nem pozitív választ kaptam. szóval újból szállást keresek ezen a vidéken. aki szállt már meg ezen a környéken, ossza meg velem legyen olyan kedves, hogy hol. előre is köszönöm!
rozsuzs Creative Commons License 2007.01.18 0 0 949
Köszi, már így is sokat segítettetek. Azt hiszem szállás ügyben akkor mi is elsősorban a Lonely Planetre hagyatkozunk. Más utaknál is használtam már ezt az útikönyvet, és jó volt, amit ajánlottak.
Előzmény: pere1 (948)
pere1 Creative Commons License 2007.01.17 0 0 948

Megpróbáltam előkaparni,hoggy hol volt a szállásunk.Ha jól tévedek,akkor akkor Palermóban az Albergo Aristonban a  Mariano Stabile utcában laktunk,Trapaniban pedig a Via Tenente Genovesen,ennek nem tudom a nevét.A többit egyszerűen nem találom,költözés közben azt hiszem sikerült megválnom egy-két névjegytől :((

Előzmény: rozsuzs (938)
mestska Creative Commons License 2007.01.17 0 0 947

A buszos út rendben volt,normális szélességű,jó minőségű út.

 

hát, ahol újra kell építeni rendszeresen :))

Előzmény: pere1 (945)
drq Creative Commons License 2007.01.17 0 0 946
Köszi szépen!
Előzmény: pere1 (945)
pere1 Creative Commons License 2007.01.17 0 0 945
Nem tudom,mert mi busszal mentünk,akkor még nem volt kocsi.De ha visszaolvasol egy nagyobbacskát,akkor ott van egy srác linkje,akik végig saját kocsival mentek,ők 2x is felmentek az Etnára.A buszos út rendben volt,normális szélességű,jó minőségű út.A felvonónál parkoló van.Azt nem figyeltük,hogy fizetős e.A busz út alapján egyszerű a feljutás.
Előzmény: drq (944)
drq Creative Commons License 2007.01.17 0 0 944
Szia!
Ha autóval szeretnénk az Etnára menni, ezt a tapasztalataid alapján ajánlod, vagy inkább nem?
Mi tűnik praktikusabbnak a látottak alapján? Az autó biztonságát is figyelembe véve.
Köszi
Előzmény: pere1 (941)
pere1 Creative Commons License 2007.01.16 0 0 943

látod,ha az asszonnyal utazol :)

nekem Rómából van olyan felvételem,ahol véletlenűl azt mondom a kamera elött, oké,ide majd visszajövünk és megvesszük azt a ruhát...:)

 

dómmal és a kardhallal egyetértek,de engem igazán a kripta fogott meg

kaptunk jó nagy zuhét is,szerencsére vendéglőben ültünk,de kimozdulni nem lehetett,ezért ingyenes házi limoncellot hozott a tulaj 

Előzmény: mestska (942)
mestska Creative Commons License 2007.01.16 0 0 942

Ami viszont nagyon jó az Syracusa

 

Ezt már nyáron is beszéltük, de engem pont az nem fogott meg annyira* :) A legmenőbb dolog a kardhal volt amit ott ettünk :)

 

*Kétségtelen, hogy érdekes, és sok minden van, a páromnak pl. egymás mellett volt két Benetton meg egy Sisley bolt ;)), de attól még olyan érzésem volt, hogy ezeket a dolgokat láttam már máshol, csak picit jobb kiadásban. Persze azért a görög oszlopk a dómban megfogtak engem is, legszivesebben kidobtam volna a sok barokk glancot. :))

Előzmény: pere1 (941)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!