Keresés

Részletes keresés

Pisces72 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 48846

Semmit. Gyerek még, ráadásul elég kicsi, előfordul némi visszaesés. (Különösen így, hogy ennyire korán hoztátok el. )

Ne büntesd érte -csak ha már biztos vagy benne, h direkt csinálja, de ez sztem nem az-, hanem vidd ki sűrűbben, kint hagyj neki elég időt, és ott mindig -még hetekig!!!- nagyon dicsérd meg a "produktumot".

Előzmény: makosperec (48844)
secperc Creative Commons License 2012.01.13 0 0 48845

 

Sziasztok:-)))

 

4 éves lettem:-)))

makosperec Creative Commons License 2012.01.13 0 0 48844

Sziasztok! Kezdő kutyatulajdonos vagyok, kérdezni szeretnék. 

10 hetes golden kölyköm van. 7 hetesen hoztam el a szülőktől. Egy-két hét alatt szobatiszta lett, pár napra. A helyzet most sokkal rosszabb, mint legelőször volt. Tegnap éjjel pl. 5 alkalommal piszkított be a nappaliba. Reggel, amikor kivittem, volt pisi-kaki, bejövetel után azonban 5 percen belül még kétszer tojt rám szó szerint. :(((

Nincs hasmenése, kapott féreghajtót, nem etetem folyamatosan, és már több napig kibírta éjjel a 8 órát. Tehát egyértelműen visszaesett, és gondolom, valamit én csinálhattam rosszul. De mit?

Megköszönöm, ha valakinek van építő ötlete, hogyan kezdjek hozzá a probléma kezeléséhez.

 

 

kriseva Creative Commons License 2012.01.12 0 0 48843

Én úgy csináltam,hogy megtanítottam ugatni.Amikor ugatott,akkor megdicsértem.Aztán megtanítottam hogy parancsra ugasson.Ugat,és dicséret.Aztán jött a csönd!.Ha abbahagyta,dicséret.2 nap alatt megtanulták hogy ha szólok,hogy csönd,akkor elhallgatnak,illetve ami fontosabb,hogy parancsra ugat.

Persze jeleznek,ha valami rendellenesség történik,de nem örjöngenek minden semmiségért.Ha meg otthon vagyok,elég kiszólni,hogy csönd.Ha nem vagyok otthon,néma csönd van,csak akkor ugatnak,ha csönget valaki.Mondja a szomszéd:))

Előzmény: molera (48837)
juditk Creative Commons License 2012.01.11 0 0 48842

köszönöm! holnap megpróbálom.:)

Előzmény: molera (48836)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 48841

:)

Előzmény: Lego75 (48840)
Lego75 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 48840

Na ígéret szép szó! Befejeztem a Ceasar Millan könyvet. Valóban igazán csak kezdőknek hasznos, nekem az volt. Inkább az alapelveket lehet elsajátítani belőle, milyen viszonyt, kacsoplatot próbálj meg kialakítani a kutyáddal. De ez még kevés. Jöhet a következő lecke. Ma érkezett meg és már bele is lapoztam, tényeg nagyon jónak és hasznosnak tűnik:

Abrash Creative Commons License 2012.01.11 0 0 48839

csinálj esetleg facebook eseményt.

azt tötölni is lehet, ha minden kutyu elfogyott, különben sokáig kering majd a neten.

ha nem ismered, megcsinálhatom, ott rengeteg emberrel meg lehet osztani.

Előzmény: Sawirja (48838)
Sawirja Creative Commons License 2012.01.11 0 0 48838

Kedves Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni öt kiskutya gazdára találásában.

2 hónapos husky, golden retriever, német juhász keverék kiskutyákról van szó, oltva, féregtelenítve, bolhátlanítva mindenki, és teljesen ingyen! Ha kell, az ideiglenes befogadók a chip-et is megoldják!

Köszönöm!

Érd.: 06/70-379-22-58

 

molera Creative Commons License 2012.01.11 0 0 48837

Én már szoktattam le kutyát ugatásról, vagy mondhatnám úgy is, hogy sikerült az általam támogatott határok közé szorítani.

Mondjuk panelban egy légy zümmögésre is ugró kutyát több perces szólammal naponta kb 20 alkalommal nehéz is tolerálni, bár senki nem szólt érte, jobbnak láttam záros határidőn belül megoldani a dolgot.

A kicsi egy kertes házból került hozzám, ahol ő fél évesen már jelentős házörző, jelző funkciót látott el a többi kutyával, és itt is folytatni akarta. Sikerült leszoktatni, de gyanítom, erős összefüggésben van azzal, hogy sikerült a rangsorban megfelelő helyre tenni őt is, és ezáltal jelezni jelez, úgy, ahogy a többi (csak ajtónál matatás), ő a legaktívabb, de akkor egy "köszönömmel" le is zárom a szitut és onnantól már én intézkedek.

Most költöztünk kertes házba és a szomszéd kutyák sajnos ugatják az én kutyáimat. Már megkezdtem a kerítés befedését, de nem használ. Az enyémek nem reagálnak, kivéve a kicsit, ő még játéknak veszi a kerítés mentén párhuzamosabb futást ugatással spékelve, de én szeretném erről leszoktatni. Egész jól haladok, de még nem tökéletes.

A kerítésen kivüli mozgásra, kutyákra nem reagálnak, néha-néha ugatnak egyet, ha jön valaki, de ahogy más is írta, végül is ez a "dolguk". Szerintem egy mély hangú ugatás nem olyan zavaró, legalábbis számomra.

 

Előzmény: Abrash (48831)
molera Creative Commons License 2012.01.11 0 0 48836

Paint progid sincs? azzal is remekül lehet kicsinyíteni szükség esetén, megnyitod benne a képet, Kép menü, nyújtás-döntés, százalék általában elég ha 50-50%re módosul.

Előzmény: juditk (48835)
juditk Creative Commons License 2012.01.10 0 0 48835

az én labim mindíg hulajtja a szőrét, és ha az ember fésüli akkor is egy ördögi kör.

 

(töltenék fel róla képet is, de nem tudok kicsinyíteni)

Előzmény: molera (48823)
nettomazsola Creative Commons License 2012.01.10 0 0 48834

szolsz - spricc -- hatha sikerül.

v melle vagsz kaviccsal töltött müanyag flakont v ilyesmit. amit utal. ha van ilyen ...

Előzmény: Abrash (48833)
Abrash Creative Commons License 2012.01.10 0 0 48833

nem akarom végleg leszoktatni,

csak elmagyarázni, mikor rászólok, akkor coki

 

a víznek szerintem is örülne, bár slaggal egyszer meg tudtam ijeszteni a nyáron. azzak nem is próbálkoztam persze utána

Előzmény: nettomazsola (48832)
nettomazsola Creative Commons License 2012.01.10 0 0 48832

szerintem egy kerti kutyanak ez a dolga. ha nem hajnalban, ha nem orakig ugat, akkor mi a baj vele?

egyebkent meg spritzeld le a pofajat flakonbol vizzel amikor ugat. bar egy labinak lehet, h ez nem nagy fenyegetes ...

Előzmény: Abrash (48831)
Abrash Creative Commons License 2012.01.09 0 0 48831

Dorka rájött, hogy tud ugatni, és ugat.

Iszonyú mély hangon. Eddig szerették a szomszédok, hogy olyan szép kis csendes jószág..

Többnyire az utcában elmenő wesztikre meg hasonló hisztisekre ugat.

 

Hogyan lehet leszoktatni? Kimegyek, csititom, de hát nem tudom, hogy érti -e, mit akarok.

kriseva Creative Commons License 2012.01.09 0 0 48830

 

Én azért nem érte ezt,mert nálam pont fordítva van:))A falka főnőkére fekszi mindegyik,legalábbis törekednek rá,hogy a közelében lehessenek,és ha mást nem,a mansukat rátegyék:)))

Nálam a labrador a legelső kutya,a többi mind utána jött,és mindegyik "szótfogad" neki.Mégis,ha sak tehetik,hozzábújnak,rajta fekszenek....vagy épp ezért,ő jelenti a biztonságot nekik.Viszont a káj a házőrző.Ha ugatni kell a kapunál,azt ráhagyják,csak a háta mögül kaffognak:))

Előzmény: molera (48829)
molera Creative Commons License 2012.01.09 0 0 48829

igen, erre gondoltam:-)))

Dalma van legalul a képen, ő az utolsó a falkában, mindig mindenben ő az utolsó, saját akaratából:-))

Utána jön Kekszi lány, aki nem kis nevelésen esett át, a beköltözésekor ő akarta diktálni a szabályokat, a másik két lánnyal is csúnyán viselkedett, de szerencsére hamar meg tudtuk oldani a dolgot.

Bella a rangidős labi, nagyon szociális, szépen terelgeti a fiatalabbakat, a tekintélyét tisztelik.

Nem olyan élesek ezek a vonalak, de egy-két apróságnál láthatóak.

Ahogy a képen is van, teljes harmóniában élnek együtt:-))

 

Előzmény: Anbati (48828)
Anbati Creative Commons License 2012.01.08 0 0 48828

Gondolom, hogy melyik van alul, legfelül,stb.

Előzmény: kriseva (48827)
kriseva Creative Commons License 2012.01.07 0 0 48827

hát ha már ezt kényelemnek lehet nevezni:)))

Ja igen,a vizslaszőr mindebe beleragad,és baromira szúr:((és persze kiszedni sem lehet:((

 

édesek a képen,csak nem értem ezt a falkán belűli rangsort.azt miből látni?

Előzmény: molera (48826)
molera Creative Commons License 2012.01.06 0 0 48826

:-))) fő a kényelem:-)))

 

olvastam lentebb, hogy a vizslaszőr milyen remekül beleáll mindenbe vedléskor, ezt csak megerősíteni tudom, a rövid szőrű sharpom szőrét semmiből nem lehet kimosni, ha mellém fekszik, totál átszúr a pólómon is:-)))

de télen mindnek pihe-puha, ezt szeretem, csak már előre látom, hogy mindet le is fogják vedleni és általában egyszerre:-)))

 

ez a kép az alvási szokásokon kívül a falkán belüli rangsort is remekül mutatja nálunk:-DD

Előzmény: kriseva (48825)
kriseva Creative Commons License 2012.01.06 0 0 48825

Most a vizslámnak sem:)))

 

Előzmény: kriseva (48824)
kriseva Creative Commons License 2012.01.06 0 0 48824

Enyémnek sem hullik:))))

 

molera Creative Commons License 2012.01.06 0 0 48823

Sziasztok

 

a mi labinknak egyáltalán nem hullik a szőre, csak ha vedlik, de akkor brutál. ez évente 2 alkalom, de örökkévalóságnak tűnik:-))

most pl már vagy 2 hónapja vedlik, de úgy, hogy még a konyhaszekrényben is találtam a szőréből egy szálat....nem is értem:-DDD

 

 

Tajra Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48822
Tajra Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48821

‎!!!!SOS!!!Frédi GAZDIT KERES!!!!KÖSZÖNJÜK,HA LEGALÁBB MEGOSZTJÁTOK!!!!!!
Frédi labradorszerű 4 éves kan kutya,emberekkel barátságos,okos, érdeklődő kutyus.
Frédit tartója agyon akarta ütni,évek óta nem foglalkozott vele,azt mondta megunta,nem kell neki!Egy közelben lakó hölgy etette Frédit éveken át,de már nem engedték be a kutyához,és a tartó azzal fenyegetőzött,hogy agyonüti a kutyát.A kutyust 1méteres láncról,tákolt kenneljéből,saját ürülékéből mentették...tartója "készségesen" átadta.A hölgy aki éveken át gondozta Frédit nagyon szeretné,ha a kutyus jó helyre kerülne,igazi,örök gazdihoz,lehetőleg kertes házba! Csak határozott gazdi jöhet szóba,Frédi jó egészségben van,és nagyon erős kutyus.A kutya jelenleg a hölgynél van,itt lehet érdeklődni:06-1-282-7971 (BUDAPest)

kriseva Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48820

Gabi az enyémneknagyon tömött a bundája,muszáj kiszedni az aljszőrzetet,mert befülled neki,és az nem csak neki rossz,hanem nekem is:((A tiednek lehet hogy vékonyabb a szőre.

Nem nagy dolog,a furminátorral egyszerű,könnyen kijön.Enge nem zavar,ha szőrős leszek tőlük,de nekik nem jó,ha a melegben befüllednek.

Előzmény: Gabiiiiii (48812)
kriseva Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48819

Semmivel nincs ám több gond a kájjal,mint a többivel:)A labradort tovább fésülöm,mint őt,könnyebben jön ki a szőre,nem annyira tömött.Én meg imádom az óriás macikat:)

Előzmény: Pisces72 (48813)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48818

Sajnos, ez nyári sport. Tudomásul kell venni. De inkább így kint, mint az a zsufi, amivel egy beltéri verseny jár. (Csak zárójelben: nekünk azért ez nem olyan sok verseny sajnos, innen délről eljutni oda északra elég macerás, úh évente tényleg csak 1-2-ről van szó, de ezek miatt is fel kellett készülni a melegre.)

De nem csak mi kopasztunk. A pásztorkutyák kifejezetten röhejesen néznek ki "versenyszerkóban". :) És röhögve is szokták  megnyerni. :(

Előzmény: Gabiiiiii (48817)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.01.05 0 0 48817

ez mondjuk igaz,mert nalunk csak a sima deli pisiltetes is ugy zajlik,hogy elore meg van engedve a viz a kadba,leszaladunk 10 percre es irany a furdes:)

 

Olyankor en nem futtatom,hagyom az arnyekban fetrengeni,ha ahhoz van kedve...En sem rohangalok 35 fokban,tole sem varom el,foleg hogy fekete es szoros csorikam:))

 

igen,nektek erre valoban ki kellette talalni valamit.De azert szep csendben megkerdezem,hogy ki az a barom ,aki a versenyeket a legnagyobb kanuikulaban megtartja?? Sima allatkinzas

Előzmény: Pisces72 (48816)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!