Keresés

Részletes keresés

nettomazsola Creative Commons License 2010.12.04 0 0 3604

munka kereseshez a legegyszerübb ( parszor leirtam mar ...)

 

www.google.at ( az at fontos!)   es bepötyögni, h "job". kiköpi az összes jobkeresö linket.

ugyanigy müködik a lakassal is.

aki meg ezeken nyelvtudas hianyaban nem tud eligazodni annak meg ugyis remenytelen ...

 

 

vendegek jönnek - mennek. ez ilyenkor nalam teljesen normalis. a becsi advent eleg vonzo.

Előzmény: tamikati (3602)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.03 0 0 3603

Na de a Zillertali az osztrák!

Nap mint nap hallok ehhez hasonlót :-)

Előzmény: malenykij polgar (3601)
tamikati Creative Commons License 2010.12.03 0 0 3602

NINI ! hät itt vagy Mazsika ! megtalältalak ! ami igaz igaz ! nekem is segitettél,amikor nagyon kellett !! mi az äbra a bäcsival ? arra järtam a napokban !! jo lenne ,ha összefutnänk !!vendégeid megjöttek ?

munkakeresöknek ajänlom a következö linkeket,ahol regiszträcio utän küldik a lehetöségeket

www.jobrapido.at www.austriajobs.at www.gigajob.at www.willhaben.at www.kronehat.at

www.hogastjob.at www.hoteljob.ask.com  vagy a vend´glätosok kinéznek egy falut a térképen,beütik és jönnek a hotel cimek,ahova a honlapra älläsajänlatok is felkerülnek

bezzeg az én idömben nem volt me´g ilyesmi,most beljebb lennék pär milläval .... !

utazäsi katalogusbol néztem ki a cimeket,és irtam leveleket...sokat !!

Előzmény: nettomazsola (3574)
malenykij polgar Creative Commons License 2010.12.03 0 0 3601

Svájc nem ér, az külön kategória. Még német nyelvterületen is gyakorlatilag idegen nyelvként tanulják a Hochdeutschot. (Fölöslegesen, mert használniuk nem kell.)

Előzmény: Törölt nick (3599)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.03 0 0 3600

Zillertaler :-)

 

Előzmény: Törölt nick (3599)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.03 0 0 3599

Pedig a salzburgiak még érthetők is.

 

Előzmény: malenykij polgar (3597)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 3598

nagyon jó!! :)))))))

Előzmény: malenykij polgar (3597)
malenykij polgar Creative Commons License 2010.12.02 0 0 3597

Idekívánkozik:

Was ist der Unterschied zwischen einem Salzburger und einem Türken?

?

Der Salzburger ist besser gekleidet, aber der Türke spricht besser Deutsch.

 

Szép napot.

Előzmény: asx (3595)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 3596

Egy hangyányit több, mint a töröknek :-)

Előzmény: asx (3595)
asx Creative Commons License 2010.12.01 0 0 3595

"Bár itt is van sok bevándorló, de azért nem annyi mint Bécsben, ahol már vannak városrészek ahol nem beszélnek németül"

 

Mert a tiroli beszédnek sok köze van a némethez?  :)))

Előzmény: Törölt nick (3594)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.01 0 0 3594

Én Tirolban, Kufstein mellett élek és mozdonyvezetőként dolgozom. A párom tolmács-diszponensként egy nemzetközi fuvarozó cégnél. (bár most gyesen van)

 

Ha a párod vendéglátós akkor erre nyugatabbra sokkal több esélye lenne. Egyes sírégiókban sokkal több vendéglátóst alkalmaznak mint az itt élő lakosok száma! Magyarán a jól képzett vendéglátós egy hiánytermék. Főleg aki nyelveket beszél és nem csak mosogatni vagy tányért hordani jó!

A helyi újságok oldalakon át keresik a vendéglátósokat az AMS honlapján Bezirkeknént 100+ a vendéglátós hirdetések száma.

Neked sem lenne reménytelen a környék, ugyanis itt zajlik a Német-olasz tranzitforgalom nagy része. Itt telephelyes egy csomó nagy fuvarozó cég. Rendszeresen keresnek sofőröket, autószerelőket, diszponenseket, irányítókat, stb.

Bár itt is van sok bevándorló, de azért nem annyi mint Bécsben, ahol már vannak városrészek ahol nem beszélnek németül :-)

Magyarból meg kimondottan kevés van és nem is olyan ellenszenvesek velünk az emberek.

A közbiztonság és a tisztaság, levegőminőség is más dimenziókban van, persze tudom, van aki nagyvárosi patkány és ezt szereti :-)

 

De hasonlóan jó alternatíva, ha már nagyváros, München. Vagy a Bajor Alpokalja. Bár Németországról hallani rossz gazdasági híreket, Bajorország még mindig Európa egyik leggazdagabb régiója.

Előzmény: Csabooka (3593)
Csabooka Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3593

Szia!

Te mióta, hol, és mit tevékenykedsz?

Egyéb vélemény, tanács a 3581-mel kapcsolatban?

Előzmény: Törölt nick (3590)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3592

Munkát keresni hírdetési oldalakon kell, van ilyen egy csomó, meg helyi ujságokban.

Különböző fórumok erre nagyon korlátozottan alkalmasak csak.

 

Egyszerüen keresni kell, majd jelentkezni és pályázni.

 

http://www.google.at/#sclient=psy&hl=hu&q=jobs+%C3%B6sterreich&aq=0&aqi=g2&aql=&oq=&gs_rfai=&pbx=1&fp=66f86a481935c523

Előzmény: Audi80abk (3591)
Audi80abk Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3591

Sziasztok! Tud valaki valamilyen tapasztalattal szolgálni nekem a bécsimagyarok.hu internetes oldallal kapcsolatban? Talált már esetleg valaki itt munkát rajtuk keresztül? Van  valami infótok róluk, hogy érdemes velük próbálkoznom? Vagy esetleg valami más ötlet? A válaszokat előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3590

Én meg csak olyanokat ismerek, akiknek az első itt volt vidéken.

Kevesebb az előitélet, több a (jó)munkahely....

Előzmény: malenykij polgar (3589)
malenykij polgar Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3589

Szerintem kezdöként csak Bécs jöhet szóba, a mérete és a lehetöségek miatt. Ha megkapaszkodott, léphet a zöldbe vagy a hegyekbe.

Előzmény: Törölt nick (3587)
zooooo Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3588

Sziasztok!

Érdekelne hol érdemes 1 olyan családnak elkezdeni munkát keresni akiknél a német nyelvtanulás folyamatban van de viszont nincs ismerőse kint viszont bármilyen becsületes (takaritás,fizikai,pék..) munkát elvállalna a kijutás érdekében. Próbáltunk közvetitő irodán keresztül de eléggé reménytelen a dolog??!! 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3587

Szerintem ne állj meg Bécsnél!

Előzmény: Csabooka (3581)
Csabooka Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3586

Köszönöm szépen a biztatást, tudom mindenhol nehéz. Igen a Német nyelv tanulása a legfontosabb, rajta is vagyok!

Előzmény: malenykij polgar (3585)
malenykij polgar Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3585

Az utolsó bekezdéshez:

Nem rossz ötlet eleve nagyobb autóval kezdeni, mert futárkodásra, csomagkiszállításra szerintem lehet igény. Viszont ez a magyaroknak magyar áron - hát, nem tudom. Nem azért, mert én antimagyar vagyok, de ha egyszer leejted az árakat, nem tudom, hogy akarod megemelni majd, vagyis a megélhetéshez kell egy minimális árszint.

Esetleg a taxizás is lehet alternatíva (bár sem ez, sem a csomagszállítás nem könnyü kenyér).

Kitartást és sok sikert kívánok, de ne feledd, hogy a legfontosabb a nyelvet elfogadható szinten elsajátítani. Onnantól több lehetöséged lesz elhelyezkedni akár a tanult szakmádban is.

Előzmény: Csabooka (3581)
nettomazsola Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3584

en mar több mint 20 eve elek itt, reg allampolgar vagyok es halvany fogalmam sincs az uj törvenyekröl. sajnos a topikbol eltüntek az ertelmesen iro, es hasznalhato tanacsokat osztogatok.

nyugodtan irhatsz nekem emailt, de istenbizony semmit nem tudok.

 

a remtörtenertek meg sajnos valos esemenyek, h itt is milyen nagyon kemeny vilag van.  ismerösök, baratok közt törtent horrorok. munkanelküliseg, lakas elvesztes stb.

Előzmény: Csabooka (3583)
Csabooka Creative Commons License 2010.11.29 0 0 3583

Tisztelt:nettomazsola!

 

Tudod, vannak akiknek a mások rosszhíre, a jóhír!

De hállistennek én nem közéjük tartozom!

Mindenestre nagyon szépen köszönöm, a pozitív hozzászólást, nagyon jól esett!

Igen, elhiszem "nem egyszerü itt sem az elet".

Amolyan, jég hátán is, embernek tartom magam.

10 év vállalkozói multat, 5 év autóbehozás, és autó adásvétel követett, de Békés megyében, mára már így sem boldogulok igazán.

Sajna rémtörténetekkel, és rosszindulatú, magukat "barátnak valló emberekkel tele vagyunk mi is!

Dehát pozitívan kell gondolkozni, ha valami, az előre visz!

Ha nem vagyok indiszkrét, te mióta, és hol élsz, mivel foglalatoskodsz, miben kérhetek esetleg tőled tanácsot?   

Előzmény: nettomazsola (3582)
nettomazsola Creative Commons License 2010.11.29 0 0 3582

vegre vki kulturaltan es minimalis bemutatkozassal!

ennek ellenere en sajna nem tudok segiteni,

de

menj vissza a topik legelejere es kb a 100. hozzaszolastol sok sok hasznos info van az "ujaknak".

egyebkent nem egyszerü itt sem az elet.

epp remtörtenetekkel vagyok tele, de nem akarom elvenni a kedved.

 

Előzmény: Csabooka (3581)
Csabooka Creative Commons License 2010.11.29 0 0 3581

Sziasztok! A feleségemmel néhány hete kezdtünk felkészülni a Bécsben tervezett jövőnkre!
Ő 29 éves Szálloda Idegenforgalom szakos közgazdász, folyékonyan beszél angolul, és németül, valamint franciából középfokú nyelvvizsgája van, de azt az utóbbi években nem használta. Én 37 éves autószerelő, és hivatásos sofőr vagyok, és tanulom a német nyelvet. Bécsben szeretnénk élni, és dolgozni. Ha valakinek a környezetetekben, szüksége lenne, a fent leírtakkal bíró munkavállalókra, akkor ajánljuk a szolgálatainkat.  
Elsősorban, valós tapasztalatokon alapuló tanácsokra, és információkra van szükségünk. A bécsi mindennapi élettel, a kezdeti munkavállalással, a lakásbérléssel, és a leghatékonyabb nyelvtanulással kapcsolatban. Valamint szívesen vennék olyan, a bécsi magyarok számára szükséges szolgáltatásokkal kapcsolatos tanácsokat, amelyekkel a kezdeti, de folyamatosan tanult némettel, némi jövedelemhez jutnék, indulásként.
Van-e szerintetek létjogosultsága annak, ha szgk. helyett, egy furgonnal kezdenénk bécsben? Gondolok itt, kissebb költöztetésekre, autómentésre, kissebb autójavításokra esetleg kiszállással is, futárkodásra és csomagszállításra később vállalkozóként is. Magyaroknak természetesen magyar áron!

Szászné Molnár Zsuzsanna Creative Commons License 2010.11.28 0 0 3580

Minden németül tanulni akaró kedves magyar honfitársamnak írom, hogy némettanár vagyok, 18 éves tanítási tapasztalattal (nyelviskolában vezető némettanárként majd gimnáziumban tanítottam a nyelvet).

 

Másfél hónapja Bécsben élek és dolgozom, de malben és skype-on mindenki elérhet akárhonnan, akit érdekel.

 

Mail: eszem@mailbox.hu

 

Tehát bécsi magyarok és magyarországi magyarok jelentkezését és szívesen fogadom. A részleteket megbeszéljük.

 

Szeretettel üdvözlök mindenkit ismeretlenül is:

Szászné Molnár Zsuzsanna

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 3579

:-)

Előzmény: asx (3578)
asx Creative Commons License 2010.11.25 0 0 3578

Szerintem úgy lenne a legjobb elkezdened, hogy megtanulsz németül...

Előzmény: BedőAttila (3577)
BedőAttila Creative Commons License 2010.11.25 0 0 3577

Sziasztok! Én felvilágositást szeretnék kérni hogy érdemes e asztalosként probálkozni Ausztriában. Sajnos német nyelvtudásom nincs és angolbol is hiányos a tudásom. szerintetek érdemes megprobálni igy kint munkát keresni. És egyáltalán hogy kezdjek hozzá? Kérem aki tudna infot adni azt igy elöre is nagyon szépen megköszönném.

Üdv Attila

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 3576

Szia!

Akkor sajna csak azt tudom mondani, próbáld az osztrák újságok apróhiredetéseit böngészni.

Sok sikert!!!!

Előzmény: MaryMary85 (3575)
MaryMary85 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 3575

Szia!

Igen a diplomámhoz elég volt az angol alapfok.

És már 4 éve nyelvvizsgáztam, azóta pedig semmihez nem kellett használnom az angolt, csak ha nyaraltam. németet is tanúltam 4 évig, de sajnos az se most volt. Elkezdtem újra , kértem könyveket és próbálom feleleveníteni, de talán kint jobban ragadna rám.

Próbálkozom ahol lehet!

Köszönöm a hozzászólást!

Szép napot!

Mary

Előzmény: Törölt nick (3569)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!