Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.12 0 0 60116

"a varrógépekhez( a házi jellegűekhez ) lehet kapni úgynevezett varrótalpat"

 

Őt csak az ingyenes megoldások érdeklik.

Előzmény: liptak1 (60114)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.12 0 0 60115

"Ezt találtam, csak nem tudom ez jó-e erre a célra: http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=183199"

 

Ez az áramkör valóban képes leszabályozni bizonyos fajta motorú fúrógépek fordulatszámát és teljesítményét.

Azt persze csak remélni lehet, hogy a te fúrógépednek pont "bizonyos fajta" motorja van.

Az áramkör bekötése itt látható, a hozzávaló potméter itt (is) megvásárolható,

az egészet beleépítheted mondjuk egyszerű kapcsolós elosztó belsejébe is (a kapcsoló nélküli belsejében többnyire nincs elég szabad hely)

és ha abba dugod be a fúrógépet, akkor (remélhetőleg) szabályozható lesz a fordulatszáma.

 

Előzmény: Hedo (60111)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 60114

Még mindig itt tartunk? Volt már egy ajánlat ettől okosabbat én se igen tudok, a varrógépekhez( a házi jellegűekhez ) lehet kapni úgynevezett varrótalpat ez ál egy taposóbol és némi vezetékből ez a gyakorlatban a taposás hatására lassítja vagy gyorsítja a gépet először ezt próbáld meg

Előzmény: Hedo (60110)
THT Creative Commons License 2014.11.12 0 0 60113

Itt találsz egyet, és fölötte a szakik azt is kitárgyalják, miért fogsz mégis rosszabbul járni, mintha vennél 10ezer körül egy használt oszlopost, aminek ékszijas sebességváltója van.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=75649599&t=9104263

Előzmény: Hedo (60110)
Hedo Creative Commons License 2014.11.12 0 0 60112

Meg ahogy olvasom potenciométer is kell hozzá, gondolom azzal szabályozom.

Előzmény: Hedo (60111)
Hedo Creative Commons License 2014.11.12 0 0 60111

Ezt találtam, csak nem tudom ez jó-e erre a célra: http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=183199

Előzmény: Hedo (60110)
Hedo Creative Commons License 2014.11.12 0 0 60110

Akkor most nem beszélve a célszerűségéről illetve szükségességéről, az esetleges nagyobb zajhatásról (nekem jó így is), senki nem tud megoldást arra hogy tudnám csökkenteni a fordulatszámot a fúrógépben? Az állítható fordulatszámú gépekben ezt hogy oldják meg? Más a motor kialakítása? Kijjebb húzza a forgórészt a tekercsből? Vagy a betáp leszabályotzásával játszanak?

Bocs de nem sokat értek az elektromossághoz, ezért kérdezlek titeket. Nem lenne napi 8 órában használva, sőt  havi 8-ban sem, csak kell egy pontos fúró amit tudok pontosan, megfelelő szögben irányítani és nem égeti ki a faanyagot a nagy fordulattal.  Köszönöm a segítséget!

 

Kb ilyesmi a terv:

ötfelezős Creative Commons License 2014.11.12 0 0 60109

Akkor most kaptál egy kettes alát dr. Nagy Lóránttól.

Előzmény: I. Ábris (60021)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 60108

köszönöm a hozzászólásod bár manapság sajna mint írtad is a berendezések nem arra készülnek hogy a garit túlfussa, tudok olyan neves cégeket ahol külön vizsgáló sor van felállítva és szúrópróba szerűen futtatnak rajta gépeket ha túl megy az előírt üzemidőn és a nyavalyás nem képes bedögleni gyengébbre cserélik a gyártósoron a benne lévő alkatrészeket. Lásd pl automata mosógépek, bojlerek vagy akár csak a elektromos kéziszerszámok de még az izzókat se igen kellene kihagyni és ide veszem hogy az úgynevezett unió még csak rá tesz egy lapáttal: pl nem igen emlegetek , hogy a coca kóla rohadt jó vizkő és zsír oldó, na meg a régi magyar tungstram izzókat kivonták a forgalomból mivel energia takarékosságból nem gyártható 65.70-100-as izzó érdekes erről a törvényről a lengyelek nemigen tudnak , zsákszámra dobják piacra ma kis hazánkban a gagyi szart, felülvizsgálatkor ha a kábel színét meglátom a román kábelt alapból nem fogadom el az előírt értéknek(1,5-es réz 16A, na csak próbáld megterhelni lőttem már át szigetelés vizsgálóval 350 V-on nullára az értékét) de az is előfordult , hogy egy 100 M-es kötegben jó 15 M-es szakaszon nem volt a 3 érből csak 2-tő azért ha azt vesszük hogy a németek az ilyen kábeleket simán beledobják védőcső nélkül a betonba, érdekes lenne megnézni a búrájukat beüzemelésnél mikor kiborulna a bili(igaz nem nagyon láttam rá esetet mikor nem az ők országukban gyártott terméket építik be(mondjuk én se láttam még mindent) de egy érdekesség a napokban beszélgettem egy ismerősömmel aki már évek óta kint dolgozik és tőle halottam hogy a saját részükre gyártott WW-ek más alkatrész kapnak mint amit mifelénk dobnak piacra, mondjuk nem ellenőriztem le a valóság tartalmát de tőlem még igaz is lehet.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60104)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 60107

ezt az utolsó  részt nem értem"aki felülvizsgáló az szabványos megoldást nem fogad el?" Melyik az az ökör amelyik a szabványos megoldást visszadobja?  Igaz a szabvány ma Magyar honban nem kötelező csak ajánlott a betartása, ellenben az OTSZ mint törvény(országos tűzvédelmi szabályzat) kötelező, ez pedig előírja , hogy mit mikor milyen szabványnak megfelelően innen kezdve akkor mégis csak kötelező,

és hát valljuk meg őszintén az a kitétel , hogy ez meg ez a szabványos és vagy azt alkalmazom vagy lehet más megoldás is de ezzel a szabvánnyal egyenértékű vagy ettől erősebb biztonságnak kell megfelelnie eléggé kötelező érvényűvé teszi a megoldásokat.

Előzmény: ötfelezős (60098)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 60106

ez se igen ad magyarázatot ha eleve napelem akkor nincs értelme agyon komplikálni, egy két cella semmire se jó (mondjuk a víkendházakat kivéve) ha meg rendes rendszerről beszélünk az áramszolgáltató csak szigetüzemű inverteles verziót enged , tehát marad a 230

Előzmény: Peter atyuska (60091)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 60105

már megijedtem , hogy némi múlttal a szakmában elsétáltam valami mellett , bár erre a 12 V-os rendszerre nem nagyon értem a magyarázatot, ha vizesblokk akkor áramvédő vagy védő trafó ha meg normál körülmény akkor szimpla230 és kész sztem.

Előzmény: THT (60090)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.12 0 0 60104

"viszont attól hogy régi ezt a típust ismerem szinte agyonverhetetlen,"

 

Ha valaki napi 8 órában szeretne dolgozni vele, annak én sem ajánlanám a 6-8 ezer forintos "occsó" fúrógépeket.

Előzmény: liptak1 (60089)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.12 0 0 60103

"Érdekes téma ez az elavulás."

 

Elegendő információ birtokában a különböző termékek élettartam/megbízhatóság szempontjából jól elkülöníthető csoportokba sorolhatók. Vannak azok a termékek/gyártók, amelyek egyértelműen a "garancia + 1 nap" élettartam a cél és vannak azok a termékek/gyártók, amelyek az örök életet próbálják megcélozni. Persze a hosszú életű termékek között vannak olyanok, amelyeknek az ára is nagyon "hosszú" ;) de lehetnek olyanok is, amelyek ár/érték aránya egész elfogadható.

A baj ott van, hogy csak nagyon kevés (szak)ember férhet hozzá olyan információkhoz, amelyek alapján a vevő eldönthetné, hogy mit is lenne érdemes vásárolni, ráadásul ezen kevés ember is többnyire titkolózik, mert vagy ezt diktálja az érdeke, vagy a munkaadója. Pl valószínűleg egy autószerelő soha nem fogja elárulni, hogy mely autó típusok azok, amelyektől ő akár éhen is halhatna, vagy egy LED lámpa kereskedő sem fogja elárulni, hogy mely viszonylag olcsó fényforrások bírják ki majd soksok évig és melyek azok, amelyeket a gyárban annyira túlfeszítettek (hogy jó erős legyen a fényük), hogy csoda lesz, ha ki fognak bírni 5-10 ezer órát (mert a gagyi lámpákon sokkal nagyobb a haszna).

 

Ezekre a problémára persze megoldás lehetne a fogyasztóvédelem. Az a baj, hogy a fogyasztóvédelem munkaigényes terület és a munka pénzbe kerül. Ha ezt a pénzt támogatók/hirdetők adják, akkor ők bele is fognak szólni abba, hogy az ő termékeikről csak szép és jó jelenhessen meg, vagy legalábbis elvárják ezt, különben holnap már nem támogat/hirdet ott, ez egyfajta zsarolás, emiatt az "önfenntartó" fogyasztóvédelem mindig messziről bűzlik.  Tehát korrekt/pártatlan fogyasztóvédelmet csak állami támogatásból lehet(ne) megvalósítani, az állam viszont nem költ semmi olyasmire, amiből nem lehet egy kis csúszópénzt visszakapni, az átverhető laikusok/állampolgárok érdekvédelme nemhogy hátul van a fontossági listán, de nincs is rajta ;) pedig ilyesmivel is lehet szavazatokat nyerni.

Előzmény: oljeg12 (60096)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.12 0 0 60102

"Nem volt még a praxisodban fennakadt mágneskapcsoló, ami leégett?"

 

Nem volt.

Mi ennek a jelenségnek a fizikai magyarázata?

Előzmény: ötfelezős (60100)
ötfelezős Creative Commons License 2014.11.11 0 0 60101

Bocsánat, univerzális motornál létezik a "forgásirány szerinti tekercselés" (illetve, ami ezzel egyenértékű), és bizony ezek a motoroknak  "nem esik jól a másik irányba forogni".

Előzmény: cosalf (60024)
ötfelezős Creative Commons License 2014.11.11 0 0 60100

Attól, hogy megnyitjuk egy elektromágnes vasmagját, attól még nem fog jobban melegedni :)

 

Nem volt még a praxisodban fennakadt mágneskapcsoló, ami leégett? Szinte hihetetlen.

A DIL katalógusa szerint a nyitott állapotban 95 VA-t vesz föl, tartásban meg 10-et.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (59999)
ötfelezős Creative Commons License 2014.11.11 0 0 60099

Hát, bocsánat, elég rosszul teszed, a kondenzátor szerepe ma már elsősorban az, hogy (amúgy fázisjavításnak is hívható hatásával, de akkor onnan kell kezdeni, hogy a fojtó rontja a fázist) az armatúrát tápláló vezeték terhelését - és így a feszültségesést - csökkentse.

Előzmény: T25 (59992)
ötfelezős Creative Commons License 2014.11.11 0 0 60098

írtam hogy szabványosan sokmindent lehet , csak nem éri meg

Teljesen egyetértünk.

mert nem megy át a felülvizsgálatkor

Egyáltalán nem értünk egyet. :)

Aki felülvizsgáló szabványos megoldást nem fogad el, az nem felülvizsgáló. :)

Előzmény: pampalini111 (59884)
Jahno Creative Commons License 2014.11.11 0 0 60097

Fele baromság.

Előzmény: oljeg12 (60096)
oljeg12 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 60096

Érdekes téma ez az elavulás. Nekem, aki használom a különböző eszközöket, az, az érdekem, hogy minél olcsóbban és minél jobb minőségű árut kapjak. Ha lehet, akkor örök élet+3 nap. Azok akik ott dolgoznak a gyártósoron, azoknak pedig az az érdekük, hogy minél többet vegyek, mert akkor nekik is van munkájuk és el tudják tartani a családjukat. Tehát minél hamarabb menjen tönkre az amit én veszek. Ez viszont nekem nem jó, mert a fizetésem egy részét arra kell hogy költsem, hogy "gyenge minőségű" tönkrement eszközöket pótoljam. Én azt mondom neki, hogy sz@rt gyártottál. Ő pedig azt mondja, hogy neki is meg kell valamiből élni. És mindkettőnknek igaza van.

Előzmény: Fázisceruza (60094)
szakmókus Creative Commons License 2014.11.11 0 0 60095

Hmmm...... Ne húzzuk meg a sorkapocsban a csavart?

Előzmény: Fázisceruza (60094)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.11.11 0 0 60094

Tervezett elavulás

Mindenki ismeri a fogalmat. Lassan megtanulunk együtt élni vele. 

A tv, a porszívó, a hűtőgép csak néhány évig fog működni (jó esetben), mert ha örökké működnének,

akkor a gyártók hamar lehúzhatnák a rolót.

A kérdés az, hogy a szakipari kivitelezőknek is kell e élniük a tervezett avultatás lehetőségével,

vagy nekünk örök életű installációkat kell létrehoznunk? 

szakmókus Creative Commons License 2014.11.11 0 0 60093

Engem zavarna a fúrógép süvítése,illetve ha a feszültséget csökkented, csökken a teljesítmény is.

Egy kínai barkács álványossal is jobban jársz, pláne ha kicseréled a 400w-nak csúfolt motorját.

A kisebb fordulaton, nagyobb nyomaték.

 

 

Előzmény: Hedo (60085)
t5359 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 60092

Haligali!

 

Tegyél be egy a teljesítménynek megfelelő diódát, és feleződik a

fordulatszám.

Előzmény: Hedo (60077)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.11.11 0 0 60091

Egy esetben tudnám én elképzelni a 12V rendszert kiépítve egy ingatlanban világítás részen, ha később terveznek inverter + napelem kombinációt és a 12V egyen kimenetét használva, akkor simán lelehet cserélni a 12V rendszert 12V egyenáramúra. Illetve akkor is jó megoldás ha a spottokhoz az egyedi tervezésű vagy sablon de dekor rendszert használna.

Előzmény: mekkme (60086)
THT Creative Commons License 2014.11.11 0 0 60090

Azért nem látsz, mert nem is csinál senki 12V al nagyteljesitményű világitást :)

Előzmény: liptak1 (60088)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 60089

Abban egyet értünk nem biztos , hogy megéri vele barkácsolni , viszont attól hogy régi ezt a típust ismerem szinte agyonverhetetlen, nehéz mint a dög de nekem is van egy ilyen példányom (igaz az enyém már fordulat szabályzós) de a mostani nem írom le a milyen márkájú új (üzletláncos gépek) na azok szarok, ha valaki azokat 20 év múlva(mivel az enyém ilyen idős) ragasztó , beton vagy épp egy csomó fúrás után megússza egy szénkefe cserével akkor azt hiszem belehet majd sorolni ezeket a szemét elnevezésbe.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60078)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 60088

aha így már más bár akkor se értem a dolgot mivel nem sűrűn látok 4 -es rézvezetéket világítási áramkörön de igazad is lehet hisz attól még hogy én nem láttam akár létezhet is(nég UFO se láttam sokan mégis esküsznek hogy van(:-  )

Előzmény: THT (60069)
THT Creative Commons License 2014.11.11 0 0 60087

De miért ragaszkodsz a 12V hoz? Az LED ek esetében nem anyira ideális megfejtés.

Előzmény: mekkme (60086)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!