Keresés

Részletes keresés

WendelkeS Creative Commons License 2011.02.05 0 0 18852

Alulméretezés=nem megfelelően működő (esetleg balesetveszélyes) rendszer.

Túlméretezés=biztonság+több pénz.

 

Igazán csak azt akarom elkerülni, hogy feleslegesen költsek adott esetben a drágább szivattyúra, amikor a kisebb teljesítményű, olcsóbb is tökéletesen megfelel.

 

Ez természetesen nem igaz a biztonsági elemekre, ahogy azt már többen, helyesen elmondtátok.

Előzmény: nszethi (18839)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2011.02.05 0 0 18851

Ha nem nagy probi , akkor részletesebben írj lécci erről a témáról.lehet,hogy többünket is érdekelne.

Köszi szépen:-)

Előzmény: unomma (18845)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 18850

Mivel nem korlátlan cuccról van szó (még ha megújulónak is hívják) ezért nem igaz amit mondassz. Ez szépen fogyó "termék".

Előzmény: csiba00 (18849)
csiba00 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 18849

Azért ez nem olyan biztos. A kereslet növekedésével a kínálat is növekedni fog. Egyre többen lesznek az árusok oldalán is.

 

Gondolj csak bele, hány olyan termék van, ami az elején nagyon drága volt, aztán ahogy egyre bővült a piac, egyre nőtt a kereslet, csökkent az áruk. Pl. energiatakarékos izzókat is jóval olcsóbban lehet már venni, mint jó pár éve.

De pl. pár napja ráakadtam  kb 90 évek közepe, második feléből származó számítógép ajánlatra. Horribilis összeg volt a mai árakhoz képest. Arról nem is beszélve, hogy ma a töredékéből sokkal jobb gépet lehet összerakni.

 

Én csak azért vagyok szomorú, mert ahogy olvasom az a gáz - vegyes átállást támogatja. Én meg vegyest szertnék felújítani. De amíg a pontos szöveg nem ismert, addig csak találgatni lehet.

Előzmény: Blue_Sky_007 (18841)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 18848

Tudom.

Előzmény: Zs:) (18847)
Zs:) Creative Commons License 2011.02.05 0 0 18847

Sok erőmű már aprítékkal megy. Még a rönköket is darálják.

Előzmény: Blue_Sky_007 (18846)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 18846

Mindent mi fizetünk meg. Akkor meg az áram ára fog emelkedni, ha az erőművek drágábban termelnek.

Előzmény: Csavarhúzós (18842)
unomma Creative Commons License 2011.02.05 0 0 18845

Nem!

Előzmény: david559 (18843)
mediterro Creative Commons License 2011.02.05 0 0 18844

egyetértek

nem olyan soká majd:

bezinár 500/liter

tüzifa ár 4000/mázsa

a szén meg 10000/mázsa

 

csak nehogy igazam legyen..........

Előzmény: Blue_Sky_007 (18841)
david559 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 18843

Ha csak radiátorokat cserélnék, de a régi csövek (vastagok) maradnának, elmenne még gravitációsan vajh?

Csavarhúzós Creative Commons License 2011.02.05 0 0 18842

Viszont az erőműveket a dotációs rendszer változtatásával leszoktatják a (rönk)fafűtésről. (Remélem)

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 18841

Ez rossz hír.

A kereslet növekszik, a szén, fa ára emelkedni fog.

Meg kell tartani a gázcirkót.

Előzmény: Frenky54 (18840)
Frenky54 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 18840

http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/20110205-kazancsereprogramot-indit-a-kormany-februarban.html

 

Egy jó hír!Támogatják a vegyestüzelésű kazánra átállást a gázfűtésről.

nszethi Creative Commons License 2011.02.05 0 0 18839

Gondolom azért van a túlméretezés, mert még manapság sem gyakori a tökéletesen méretezett, utolsó alkatrészéig kiszámolt, összehangolt fűtési rendszer, amibe mindent beleraktak, ami oda való. Azért is, mert ritka az a megrendelő, aki egy ilyet hajlandó is kifizetni.

A legtöbben egy régebbi, vagy részben felújított, illetve nem annyira pontosan méretezett (persze attól még jó) rendszert használunk, aztán ide betenni valami igen pontos paraméterek alapján működő eszközt nem biztos hogy mindig szerencsés, mert esetleg pont nem azt fogja csinálni amit az ember várt tőle. A "járt utat..." kezdetű mondás pedig nem biztos, hogy beteges fölhözragadtságot jelent.

 

Azt azért mindenki elhiheti, hogy ha a gázos, vagy padlós, vagy akármilyen topikban vagyunk, eszembe nem jutott volna felszólalni Alpha ügyben, de a vegyessparhétosban megjegyzem.

 

:-))

 

 

Előzmény: WendelkeS (18838)
WendelkeS Creative Commons License 2011.02.05 0 0 18838

Köszönöm az értékes hozzászólást!

 

Amikor a szivornyához értem, kicsit elmosolyodtam, mert eszembe jutott amikor a szivornyáról, és dudáról tanultam középiskolában. Akkor nagyon viccesnek tűnt.

 

Valóban fűtésköri szivattyúról van szó, bár ezt nem neked, hanem a további hozzászólóknak írom.

 

Attól függően lesz energiatakaréskos szivattyú, vagy hagyományos keringető szivattyú, hogy a projekt költségeiben mennyire fog számítani a két szívattyú közötti árkülönbség, ami kb. 20-25.000 Ft.

 

Ami nekem ebből lejött, hogy ezek szerint általánosságban túl vannak méretezve a szivattyúk, gondolom azon az alapon, hogy biztos, ami biztos. A cikkben is mondjuk ezt említette az író.

 

 

 

 

Előzmény: Csavarhúzós (18811)
Les Grossman Creative Commons License 2011.02.05 0 0 18837

Ez érdekes. Azt hittem csak nekem vannak gondjaim az alpha2 megtérüléséről, és mindenhovavalóságáról.

Előzmény: nszethi (18835)
kormi07 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 18836

 sima 40W-os fénycsőfojtót egyszerűen sorba kötsz a szivattyúval. Így kb 160-180 voltról fog járni a keringető, teljesítménye nagyjából a fele lesz.

 

Pici OFF.

 

2003 nyara volt talán(vagy '04), istentelen meleg volt hetekig, szobahőfok éjjel is közelített 30 fok felé, aztán a 3. át nem aludt éjszaka után bevittem a szobaventillátort, hogy majd én jól megkeverem a levegőt, hátha jobb lesz a hőelvonás rólam:-), namost az az 1-es fokozaton is hangos/szeles volt, hiába állítottam nem pont irányomba.

 

Hajnali 3-kor fény gyúlt a fejemben, buborék súgta"kössél vele sorba egy izzót", lementem a műhelybe, fél 4-re csináltam egy foglalattal kombinált hosszabbítót, 40-es izzó beteker, bedug, bekapcsol...lőn csoda, izzó halványan világít, venti lapátja szemmel láthatóan forog, épphogy csak mozgatja a levegőt...reggel alig bírtam felkelni:-DD

 

Egyszerű megoldás is lehet jó...

 

ON 

Előzmény: nszethi (18750)
nszethi Creative Commons License 2011.02.04 0 0 18835

ja, és nem arról volt szó, hogy semmit sem érnek, hanem hogy divat lett boldog boldogtalannak, mindenhova ezt ajánlgatni, mert most ettől jobb nincsen.

Előzmény: Zs:) (18833)
nszethi Creative Commons License 2011.02.04 0 0 18834

ha már személyes a megtalálás, azért annyit megjegyeznék, hogy nem tüntettem fel ténynek sehol, vélemény volt, valamint a környezetemben néhány mások általi szívás, mint tapasztalat. A szakember, aki tényeket közöl ezt közölte velük, vegyétek vigyétek. Hittek a tényeknek, csak mondjuk az istennek sem volt 18 foknál több a szobában. Fixre kapcsolva már jó, de erre a célra lett volna egyszerűbb meg olcsóbb, és lehet hosszútávon megbízhatóbb is.

 

Az ipari felhasználókat meg az ott előforduló készülékeket meg én nem sorolnám azonos kategóriába a bárki számára egyszerűen hozzáférhető, kisipari felhasználásra szánt eszközökkel.

Előzmény: Zs:) (18833)
Zs:) Creative Commons License 2011.02.04 0 0 18833

Azért majd magyarázd meg az ipari felhasználóknak is, hogy a 10 éves nagyságrendben használt és bevált frekiváltós szivattyúik csak divatcuccok és hamarosan kimennek a divatból, mert semmit sem érnek.

Az fórum olvasóival pedig tényeket kellene közölni és külön a saját véleményedet (véleményünket), hitedet. A választás szabadsága pedig legyen az övék.

 

Részemről lezárva.

Előzmény: nszethi (18829)
nszethi Creative Commons License 2011.02.04 0 0 18832

.... a 3 szál drót. ...

Előzmény: nszethi (18831)
nszethi Creative Commons License 2011.02.04 0 0 18831

Simán lehet. Különböző tekercskivezetések vannak, és egy 3 állású váltókapcsoló hol ide, hol oda kapcsolja a hálózat egyik végét. Ha leveszed a váltókapcsolót, akkor ott marad a 3 azál drót. Innetől csak annyi kell, hogy, ha elég két fokozat, akkor egy relé, elengedve az egyik, meghúzva egy másik kivezetésre adja a villanyt. Egyébként egy sima válóérintkezős csőtermó is tudja így váltani a két fokozatot. Egy másik meg bekapcsolni a szivattyút.

Előzmény: Csavarhúzós (18830)
Csavarhúzós Creative Commons License 2011.02.04 0 0 18830

Ezek a szivattyúk (illetve a klasszikus háromfokozatúak) hogy váltják a sebességet?

Nem lehet valahogy relével/hőkapcsolóval vezérelni?

Hogy mondjuk ha már a visszatérő is 60 fok, akkor kapcsoljon magasabb fokozatba (kazánkör)

Előzmény: nszethi (18828)
nszethi Creative Commons License 2011.02.04 0 0 18829

Tömegpszihózis. :-)

 

Vannak ilyen dolgok. pl a 90-es évek diszkós korszakában a Ring magassugárzó meg a Ruts-láda. Kétségtelen, hogy irgalmatlanul nagyot szólt, de vérzett tőle az ember füle, olyan ganéj módon. 1 valaki elkezdte használni, aztán néhányan hívők lettek, majd pillantok alatt ez lett az Istenkirály. Nem tudtál olyan helyre menni, ahol nem ment szét az agyad, no nem a hangerőtől, mert ettől nagyobbat szólt egy JBL vagy Outline, hanem attól a ganéj hangképtől.

 

Vannak csodás dolgok, de szerencsére az idő elmúlasztja nagyrészüket, és csak a valóban bevált időtállóak maradnak. Addig míg valami felszállóban, illetve pont a csúcson van, addig felesleges ellenük érveket hozni, győz a hit, meg a piár. Úgyhogy igazából nem is tudom minek fogtam bele.

 

Felejtsük el a témát.

Előzmény: Zs:) (18827)
nszethi Creative Commons License 2011.02.04 0 0 18828

Én csak bevertem a gugliba, hogy alpha 2 árak. Ezt dobta. Persze volt akció is, de azzal nem foglalkoztam.

 

Igen akkor lehet értelme, ha termoszelepek vannak a radiátoron, meg van puffer. Legalább nem zúgnak a szelepek. Nekem egy mezei nyomja a lakást 1-es fokozaton. Tökletes, és nem zajos. Ez így lesz még 2030.-ban is, ha csak nem rohad el az öntvénye.

 

Én halál komolyan kérdeztem, hogy minek? Egyébként költői a kérdés. Most egy szép elektronikusan vezérelt folyamatos sebességállítású WILO példányt vettem beszarva 3-ért csillivilli állapotban. Lehánytam róla a vezérlőt, aztán sima szivattyúként  kisteljesítményre bekötve kergeti a hőcserélőt boldogan. Én jól jártam, de akitől vettem nem biztos.

Előzmény: joevagyok68 (18826)
Zs:) Creative Commons License 2011.02.04 0 0 18827

1- szerintem fűtésköri szivattyúról volt szó

2- amennyiért te normál szivattyút veszel, azért én nyomásszabályozósat

3- szerintem olvass utána, hogy milyen előnyökkel jár a használata

Előzmény: nszethi (18824)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.02.04 0 0 18826

"ha 80-90"

Nem sok az 1 kicsit ?

http://www.vizpumpaszerviz.hu/

Nekem 35ért hoztak grA2 25-60-ast az ismerős ismerőse.....

Sima 3 fokozatút meg hirdettek itt gr 25-60 - 15000 ft ért.....

 

amúgy a szakik már többször megegyeztek  itt, hogy kazán-puffer körbe semmiféle képpen nem rakunk "okos" szivattyúkat, főleg nem "autoadapt" módban.

Max fix I-II-III fokozaton, de akkor meg már minek.....

 

Viszont szerintem a radiátor körbe már meggondolandó....

Nálunk radiátorok 44 fokos előremenővel mennek - kondis kazánnál és pufferről is- .

Ha pufferről akkor az alpha2 11-12W-ot fogyaszt.

Pufiról próbáltam már olyat, hogy előremenő kb 39-40 fok, és szivattyú állandó üzemre kapcsolva napközben és ha köll a termofejek a radiátorokon szabályoznak.

Na olyankor pár óra múlva a szivattyú 7-8-9W ot mutatott ......

 

 

 

Előzmény: nszethi (18824)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.02.04 0 0 18825

Támogatom. A kazánkörben semmi keresnivalója az A2, meg hasonszőrű társainak.

Előzmény: nszethi (18824)
nszethi Creative Commons License 2011.02.04 0 0 18824

Kartácsak! Azzé megint megkérdezem, hogy miért akarjátok drága pénzért keseríteni a sorsotokat ezekkel az értelmiségi szivattyúkkal? Kit érdekel mit fogyaszt, ha 80-90 rugó, a sima 3 fokozatú meg mondjuk 30? 60 rugóból elég sokáig finanszírozom azt az adott üzemmódban meglévő 25-30W fogyasztáskülönbséget. Arról nem beszélve, hogy ahol megjelenik a mikroproci, ott megjelenik a hihetetlen szívás lehetősége is. Bármilyen műszaki probléma, hálózatból érkező erős zavar, vagy csak mert éppen kifogtál egy gyengébb pédányt azonnali, és szép nagy cumi! Szerencsére télen ritkán villámlik, legalább ezzel nincs gond.

Ráadásul mindezt egy vegyeskazánnál, ahol még majd a gőz is felcsap, ha nyálas szivattyú beveri a hisztit, oszt' lehet szaladozni, mint pók a falon.

 

Tudom, hogy sokaknak földhözragadott ez a hozzáállás, de 25 éve gyakorló elektroműszerész vagyok, ráadásul különféle szervízterületeken gyakorló, úgyhogy láttam már ezt azt. Hivatalból próbálom üldözni a digitális technikát, ahol annak semmi keresnivalója, és sokszor csak látványelemet szolgál, valamint hogy a kedves vevő azt gondolja kapott valami hihetetlen csodát a pénzéért. Kapott! Sokszor szép nagy és drága cumit!

Tévedés ne essék, nem a digitális tehcnikával van baj, hanem a mostani mindent elborító, gondatlanul, vagy szándékos a gyátó által elbújtatott bitekre, amik a tervezett élettartam végén (ami manapság elég rövid) letetetik a lantot a szép, okos kütyüvel.

 

Abból a 60 rugóból a háztartásban sokkal nagyobb, és gyorsabban megtérülő energiatakarékos intézkedést lehet tenni, mint egy vacak szivattyú 25W-ja.

 

 

istipisti no1 Creative Commons License 2011.02.04 0 0 18823

Szia Géza,
végülis nem vettem, mert elköltöztünk az öcsémhez, tök hideg a lakás. Nos, radátoros kiépítés van, 10 radátor kb 50 liter víz + a csövek (két szint) 60 liter. Kémény 10 méter magas 140-es hőszigetelt Schiedel. Zárt rendszer van, keringtető 3 állásu Wilo (63 watt a középső állás - ezen jól vitte korábban). A lakás maga extra módon hőszigetelt. Ytong, ami önmagában elegendő a szabványoknak + 6cm dryvit rendszer van a falakon. 30 cm kőzegyapot a tetősíkon. ezért számoltak 16 kw hőveszteséget. Ja és 60 - 50 fokostól sohasem kellett melegebb víz. ha az átlaghőmérséklet 0 fok körül van, akkor az esti 22-23 fok reggelre csak 18-20-ra esik le, tehát elviselhető. Szóval nehezen találok
kazánt. Lemezt akarok venni és ami könnyen fölmelegszik. Előbb utóbb egy gázkazán kisegítés is rá lesz kötve ha az anyagiak megengedik. Műanyagcsöves rendszerem van, tehát a magas vizhőmérsékletet nem szeretném ráengedni (max 65- 70 fok) de mondom a 60-50 nem folyamatos fűtés még nappali fagypont alatti hőmérséklet esetén is kifűtötte a kb 120 m2-t.
Azt mondod a totya nem jött be, pedig a totya s 18 kw- nak több a víztere az adatok szerint 70 liter, a celsius v 16-nak 38 liter. Ma a polgárdi kazán után érdeklődtem. és annak nagyobb a tűztere is, ajtaja is (20 kw). A hétvégén döntés születik. most a Polgárdi áll nyerésre.
Üdvözlet

Előzmény: fedőgéza (18802)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!