Keresés

Részletes keresés

Zs:) Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9015

a békéltető testület mondhatja azt is, hogy ezt mán ki kell javítani

de mint mondtam, nem kenyerem senki védése, részemről az ügy lezárva

Előzmény: cseik (9011)
cseik Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9014

aggódni nem kell, tartani tartanak cég cuccai ha már be vannak építve, de hasonló problémákra számíthatsz. mármint repedések, puposodás, esetleg vakolatlehullás.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (9012)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9013

hali

 

Aggódni lehet csak fölösleges . Ha le akar esni úgyis leesik .

Csökkent a tapadás .

De mitől hajlott le ?

 

cs

Előzmény: Törölt nick (9012)
cseik Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9011

és jelen esetben mi értelme a békéltető testületnek?ott meg kéne egyezni! viszont a gyártónak egyáltalán nem érdeke a megegyezés.

a cég számol a hibaszázalékával, és azzal is, hogy egy peres eljárásban a kár többszörösét kell megelőlegeznie a károsultnak és egy rutinos ügyvéd ezt kb 4-5 évig elhúzza. addig nem érdemes bélelni, mert bélelés után a kirendelt szakértő nem tudja megállapítani a kár okát. ez kb. 2 év (de lehet 4) kéménynélküliség.

aztán ha van jogerős ítélet, akkor kimegy és bebéleli.

 

a legtöbben észre sem veszik, akik észreveszik, azok döntő többsége a fentiek okán inkább benyelik kárt. az a néhánya %-nyi aki perel, bizonyít, kivár, meg majd egyszer megkapja a javítást. inkább fizetik ki a panaszok 2-3%-ra a dupla költséget+perköltség, mint mindegyikre a szimpla költséget.

 

a renoméja nem romlik kimutathatóan, emiatt sem kell vigyázniuk.

és a konkurenshez képest uszkve 20%-os árelőnyt sem valószínü, hogy az osztalék csökkentésével érik el ...

 

egyébként meg a cég hazánk legpontatlanabb építőanyagainak gyártója. volt olyan építkezés, ahol műellként beírtam, hogy a gerendákat ki kell cserélni, olyan gagyik voltak. aki minőséget akar, az kerüli a cég gyártmányait, hiába occó.

 

Előzmény: Zs:) (9010)
Zs:) Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9010

Igaz, de utána ezt is írtam:

"De komolyan gondoltam, csak éppen nem biztos, hogy peres eljárással. Létezik fogyasztóvédelem, aki esetleg békéltető testület elé irányoz."

 

De mindegy is, nem kenyerem védeni egyik felet sem, csak nem szokásom elsőre elhinni mindent, főleg hogy csak az egyik fél álláspontját ismerem.

Előzmény: halaloszto (9009)
halaloszto Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9009

Kérdezted miert alltak el a jogi uttol. Szerintem ezert.

 

vajk

Előzmény: Zs:) (9008)
Zs:) Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9008

Kár, hogy én nem ezt írtam! De így is lehet beszélgetni ;)

Előzmény: halaloszto (9007)
halaloszto Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9007

ha valaszthatok hogy 150ezer bukoval tul vagyok az ugyon es elhetem az eletem, vagy 150ezret koltok ugyvedre, es keteselyes a harcom a leier ugyvedei ellen, akiknek az oltonye ennek a tobbszorosebe kerult, egyertelmu hogy az elsot valasztanam! 

 

v

Előzmény: Zs:) (9002)
Zs:) Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9006

De, természetesen lehet!

Ezért mondtam, hogy sok az ismeretlen ahhoz, hogy ki lehetne mondani bármit is.

 

Előzmény: joevagyok68 (9005)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9005

És az nem lehet, hogy nagyon sokan észre sem veszik, hogy elrepedt....

És mivel nem okoz problémát, úgy használják.....oszt jól van.....

 

Mondom ezt úgy, hogy nem ismerem az előzményeket...:-))).., hogy hogyan is derült ki az olvtársnak, hogy elrepedt....

Előzmény: Zs:) (8998)
Zs:) Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9004

"Nem értek egyet. "

Nem baj, mindenkinek más a véleménye és ez így is van jól :)

 

Lényeg, hogy ez egy sokismeretlenes egyenlet, aminek sokféle kimenete lehet. Részünkről csak elmélkedni lehet.

 

Volt olyan is, akinek még be sem volt üzemelve. Mondjuk ez eleve bukta szerintem.

 

De komolyan gondoltam, csak éppen nem biztos, hogy peres eljárással. Létezik fogyasztóvédelem, aki esetleg békéltető testület elé irányoz.

Előzmény: Törölt nick (9003)
Zs:) Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9002

Miért kellene betömni a szájukat? Persze, ha ők a bűnösök, a normális az lenne, hogy elismerik a hibájukat és javítják azt.

Mindamellett előfordulhat az is, hogy mégsem ők voltak a hibásak. Sőt, arról sincs pontos infónk, hogy hány ilyen eset fordul elő átlagban.

Az is lehet, hogy a kémény tényleg selejtes, de akkor miért nem hallani más fórumokról is visszhangját ennek? Vagy az itt megjelentek miért álltak el a jogi úttól, ha biztos hogy gond van?

Előzmény: halaloszto (9000)
Zs:) Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9001

Rosszul gondolod! Tisztában vagyok vele, hogy csak kis rész téved erre.

Viszont a vázolt minőség esetén ennek a számnak nagyságrendileg nagyobbank kellene lennie, de nem az.

Nem szeretek úgy ítélkezni, hogy csak az egyik fél álláspontját ismerem. Tudom, sok esély nincs a másik fél megszólalására.

Előzmény: Törölt nick (8999)
halaloszto Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9000

ha csak minden ezredikkel lenne gond, akkor nem lenne a leiernek problema betomni a problemas kemenyek tulajainak a szajat...

 

vajk

Előzmény: Zs:) (8998)
Zs:) Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8998

Nekem csak az a furcsa, hogy gondolom nem 10db kéményt ad el a Leier (kb ennyien jöttetek itt össze panasszal), akkor a többi több száz  vagy nem tudom mennyi tulajdonos belenyugszik, hogy egy "szart" vett, vagy náluk kivételesen minden ok, vagy mi van?

Nem akarom én védeni a Leiert, csak nekem így sántít az ügy. Persze mindezen véleményem az itt leírtak alapján fogalmazódott meg bennem, nincs Leier kéményem, még csak nem is fogtam. Azt is el tudom képzelni, hogy tényleg szar, meg azt is, hogy ti/kivitelezőitek csesztek el valamit, esetleg együtt a kettő, vagy mittudomén milyen lehetőségek vannak még.

Előzmény: bento1 (8993)
cseik Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8997

igen, javasolt.

Előzmény: paragabika (8991)
ApaDipa Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8996

Ahogy olvasom a Leier kéményekről sokaknak van rossz élménye.

És a Schiedel kéményekkel mi a helyzet? Van valakinek jó/rossz tapasztalata?

Előzmény: bento1 (8993)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8995

Milyen magas az a kémény, hogy annyiért bélelik ?

Előzmény: bento1 (8993)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8994

Hali

Menj el a Rákospatak utcába ( kéményseprő vállalat központ ) és érdeklődj .

ott a tuti .

kéményépítés közben minimum kétszer hívd ki az illetékes kerületi seprő urat szemrevételezés végett .

Ő ott csillog majd az eszével .

 

ha terméket kívánsz választani , mindenki a saját lovát dícséri . Kereskedőnek meg tök mindegy , ő azt javasolja amire Te vevő vagy .-. Neki megint csak nem számít .

szerintem , ha jól elkészítitek a kéményt és nem a tudálékos kivitelező vezet Téged akkor a két menő márka közzül válaszd az olcsóbbat .

 

Tudod : kéményépítésnél csak előírás szerüen járj el és nem lesz hiba .

Kiszokták hagyni a hőszigetelést , mert elég macerás berakni , de ez a lelke az egésznek .

 

Úgy.hogy .: Hajrá előre

Előzmény: ApaDipa (8990)
bento1 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8993

Saját tapasztalatom alapján a leiert nem ajánlom!Én is az ára miatt vettem "ocso".Sajnos az ár tükrözi a minőséget ebben az esetben.A Schiedel 30 000 Ft-al lett volna drágább.Most béleltetnem kell a leier kéményem kb. 150 000 Ft-ért.Melyik is olcsobb?

Előzmény: ApaDipa (8990)
KalásziM Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8992

 Így van  - toldani azt a kéményt. A szelvény untig elég - sőt tán nagy is. Max 1.5 m -es toldás, ami könnyen kivitelezhető.

 De csak az üzembehelyezés után.

 És mint utaltak rá  - ne verd a műveletet nagydobra, mert akadnak fontoskodó álhatóságok !!

Előzmény: paragabika (8991)
paragabika Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8991

Ez esetben meg kellene toldani a kéményt?

Előzmény: cseik (8986)
ApaDipa Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8990

Tisztelt Fórumozók!

Sokat olvasom a fórumot, de egyre csak bizonytalanabb leszek kéményépítéssel kapcsolatban, ezért segítséget kérnék.
Bővítem a házamat és szeretnék új kéményt is építeni. Szeretnék az alagsorba egy vegyes kazánt beállítani és a lakószintre egy cserépkályhát vagy kandallót.
Első kérdésem az lenne, hogy milyen kéményt kell a mai jogszabályok szerint építeni? Egykürtős, kétkürtős, milyen kivitelű (tégla vagy Leier/Schiedel), és milyen átmérőjű kellene?
Második kérdésem az előző hozzászólásokkal kapcsolatos. Első körben Leier LK/LSK kéményre gondoltam. De olvasom, hogy nem kis problémák vannak a samottbélésekkel kapcsolatban. De akkor ehhez a fűtési rendszerhez milyen kéményt javasoltok? Mi az ami árban és minőségben is megfelelő lenne?

 

Köszönöm! 

ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8989

Az sem 14X14 - es kürtővel készült

Előzmény: csiba00 (8988)
csiba00 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 8988

Nekem anyukám mesélte, és ez az 1960-as évek elején történt. Saját szemével látta, hogy bemászott a kéménybe.

Előzmény: Émile (8984)
Ad absurdum Creative Commons License 2011.04.26 0 0 8987

Meg tudná valaki mondani, hogy a Schiedel UNI plus és az SR között a szigetelő anyagon (UNI plusnál ugye ásványgyapot lap mindenhol, az SR-nél csak a zsinór 33 centinként) kívül van más különbség?

A belső béléscső anyaga ugyanaz? Az UNI plus esetében speciális UNI*** kerámiacsőről beszél, Ez eltér az SR-ben alkalmazottól?

Esetleg a beton köpenyelem is más?

Előre is köszönöm a válaszokat.

cseik Creative Commons License 2011.04.26 0 0 8986

határeset, de én a nem felé billennék. próbáld ki, aztán kiderül. a számítás szerint biztos nem felel meg

Előzmény: paragabika (8981)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.26 0 0 8985

Itt füstölték a Disznóságot és bellülről aggaták be a kéménybe .

Itt is tárolták .

 

 

Én bontottam olyan tetőt Tihanyban , hogy nád fedele volt és fából volt a kéménye .

A pláne az az egészben , hogy ez egy kovács műhej volt.

Előzmény: Émile (8984)
Émile Creative Commons License 2011.04.26 0 0 8984

  Vót olyan is !

 

 

 "Bemásztak a kéménybe, és kb korom feketén jöttek ki."

 

 De azt csak a dédi mesélhette. És neki is csak a nagymamija !!

 

 Volt olyan , hogy mászó - kémény !! Nem kivülről hanem belülről !

 

Előzmény: csiba00 (8979)
gmkiev Creative Commons License 2011.04.26 0 0 8982

Tedd.

Működni fog.

De ha a kémény használatbavételi engedély is eszedbe jut, azt hessegesd el!:))))

Előzmény: paragabika (8981)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!