Keresés

Részletes keresés

nettomazsola Creative Commons License 2010.12.05 0 0 3616

en 10X annyi penzert, mint amit itt keresek sem mennek vissza Mo-ra, es 20 eve aldom a napot, h eljöttünk, de aze az elsö 5 - 10 ev jo nagy szivas volt ...  es most se egyszerü.

Mo-on sokan el sem hiszik, el sem tudjak kepzelni, h mennyi melo, kinlodas.

100%-ig megertem, h onnan el akarnak jönni az emberek! nincs is ezzel semmi baj, csak ne en legyek mar a hibas, ha nem repülnek itt a sült galambok!

Előzmény: Törölt nick (3615)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.05 0 0 3615

Hát igen, ez egy súlyos tévhit, hogy sokan azt hiszik, hogy valami mosogatói vagy takarítói segédmunkából jobban meg fognak élni Ausztriában, mint otthon.

Meg néha borzasztó nagy fizetésekről is terjengenek legendák, pedig azért a valóság nem olyan rózsás.

Bár én nem panaszkodhatom, szerencsére én jól jártam Ausztriával, de ez nem mindenkinek sikerülhet, főleg nem a nem megfelelő hozzáállással.

Előzmény: nettomazsola (3613)
nettomazsola Creative Commons License 2010.12.05 0 0 3614

pl ez tipikusan az a munka, ahova en csak ismeröst akiert vallani tudom ( nagyjabol) a felelösseget ...

Előzmény: tamikati (3612)
nettomazsola Creative Commons License 2010.12.05 0 0 3613

33X leirtam mar ezt is ...

 

en attol kapok agybajt amikor vki beböfög ide, h " kene munka - lakas", de ö maga arra nem kepes, h visszaolvasson legalabb itt ebben a topikban. volt olyan, h kb 10 hozzaszolassal lejjebb volt a valasz!

en mindenkinek segitek aki KONKRET dologban ker segitseget. akinek forditani kell, magyarazni, megmutatni stb. netudd hany embernek szereztem mar csak innen munkat ...

de

ugy öszinten el tudod kepzeni, h megjelenik egy vadidegen, nagyjabol semmit nem mond magarol es en elkezdek neki ( KINEK???) munkat keresni? gondolod, h ilyenhez adom a nevem? v barki.

sajna nincs se munkaközvetitö irodam, se szallodam ... es en is CSAK a google-n keresztül tudok keresni. most mondd mar meg, h nekem miert egyszerübb, mint annak akinek a munka kell?

ha vki azzal jön, h kerestem, talaltam, de nem egeszen ertem akkor 5 ember fog azonnal ugrani segiteni.

 

arrol mar nem is beszelve, h en probaltam mar egy topikot csinalni csak munka - lakas keresesre, összegyüjtöttem millio linket, de vmi maig erthetetlen galiba miatt törölve lett az a topik. en meg egyszer nem ... ha kicsit visszaolvastal ( volna) akkor ezt is lathattad volna.

ez a topik NEM erre született, nem azert van.

 

egyebkent kivancsi lennek, h te tudnal-e nekem ott ahol laksz ismeretlenül akar lakas akar munkat?

 

legy szives valaszolj, mert komolyan erdekel; h egy ilyen beirasra: " elegem van Mo-bol, Becsbe akarok menni. ki tud barmilyen munkat v lakast" - te milyen korrekt valaszt varnal?

pontosan tudom, mivel itt elek, h megvannak nekünk a sajat nyomorultjaink akik mar itt elnek, legalisak (?) kicsit v alig beszelnek nemetül es evek ota munkanelküliek. gondolod, h ezek szamat kene meg szaporitani?

miert gondolja vki, h nyelvtudas nelkül = legszarabb munkabol itt meg tud elni?

minimalis fogalmatok van, h mennyi egy kis lakast berelni? mennyi a rezsit fizetni? mennyi itt elni? egyszerüen szinte lehetetlen minimal berböl ...  most en erre biztassak barkit is?

ha meg azt irom, h lehetetlen akkor en vagyok a gonosz aki sajnalja a kolbaszkeritest masoktol...

 

Előzmény: Audi80abk (3608)
tamikati Creative Commons License 2010.12.05 0 0 3612

Segitség !!!

keresek egy kedves hölgyet,aki valamit beszél németül és el tudna menni Salzburgba

egy honapra ,pont a karäcsonyi-szilveszteri idöszakban egy idös,de nem beteg

néninek segiteni a häztartäsban ,2 személyre kell fözni !!gyönyörü häzban lakik

fizetés napi 40 eu,de délutän mär nincs munka..szinte üdülés az egész

a legfontosabb feltétel a jogositväny !!a néni nem akar mär ebben a téli idöben vezetni

a välasz sürgös lenne !!priviben !

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.05 0 0 3611

Szépen írtad!

Ha valaki nagyon akar, akkor az emberek ezt látják és sokkal segítőkészebbek.

Persze, ehhez meg kell tenni az első lépéseket, ami meg csak elszántság kérdése.

Előzmény: tamikati (3610)
tamikati Creative Commons License 2010.12.05 0 0 3610

Kedves Audi !

nekem nem ingem,de kölcsön veszem ! figyelj !

senki nem sértett meg és nem is nevet ki,de ha vissza olvasnäl esetleg én is megirtam PONTOSAN hol lehet munkät keresni,melyik oldalon linket küldtem.

én 59 éves vén banya vagyok és aznap amikor feladtam magamrol a hirdetést

talältam munkät,nem vagyok nyelvész professzor,a netet se igazän ismertem

de akartam dolgozni...segitség nélkül barätok nélkül protekcio nélkül !

aztän...mivel nem ätkozodtam,szidalmaztam lettek barätaim,söt segitett is némelyik

talän nem mérgelödni kellene,szidni az ittenieket hanem komolyan probälkozni

egyedül !!

mindenki kezdte valahogy,sokan nagyon nehezen még DISSZIDENSKÈNT probältak

beilleszkedni, és läm akartäk...sikerült !!

pozitiv gondolkodäs és a VONZÄS TÖRVÈNYE az igazi segitség, nem a mérgelödés !

talän mégis vissza nézel ide..és elgondolkodsz !!

üdv neked !

Előzmény: Audi80abk (3608)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.05 0 0 3609

   De ezek szerint attól függetlenül, hogy már "X" éve kinnt éltek, a tipikus magyar affinitás megmaradt bennetek (sajnos): lehordani, kiosztani másokat, magyarázni, nem segíteni másoknak, kinevetni másokat, az megy!!

 

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=&aq_text=&aq_cre=&user_id=784125&topic_id=9025961&forum_id=9112040&aq_ext=1&t=9025961&na_start=30&na_step=30&aq_target=resl

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=784125&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9053434

 

Először talán olvasd el, nézd át az eddigi hozzászólásaimat. Mindenkinek segítek, aki a megfeleő módon kér segítséget. A Google használata annyira egyértelmű, hogy abban nem vagyok hajlandó segíteni.

 

   Honnan tudjátok, hogy az illető, aki ide ír, mit tud és mit nem tud??

 

  Erre van egy osztrák mondás: "Wenn man lesen kann, ist eine kleine Vorteile"

 

Egyelőre kezdő német tudással rendelkezem, de tanulok szorgosan. Az idézet innen, 163. hsz: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=105362070&t=9025961

Német nyelvtudásom sajnos nincs,de nagyon szeretnék a szakmámban Ausztriában dolgozni,  Az idézet innen, 109. hsz: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=105183344&t=9025961

Előzmény: Audi80abk (3608)
Audi80abk Creative Commons License 2010.12.05 0 0 3608

Kedves Nachtstern és nettomazsola és kedves Többiek (akinek nem inge, ne vegye magára)!

 

Azt hiszem, a következő pár mondatomban sokak véleményét tolmácsolom felétek. Én is írtam már ide a fórumba, véleményt kérve, esetlegesen további ötleteket várva, hogy hol, merre, milyen oldalakon keressek munkát. Eszem ágába nem jutott olyan, amit pl. te leírtál, kedves Nachtstern! Csupán segítséget akarunk kérni tőletek, nem pedig azt, hogy mindent intézzetek el helyettünk!!! De ezek szerint attól függetlenül, hogy már "X" éve kinnt éltek, a tipikus magyar affinitás megmaradt bennetek (sajnos): lehordani, kiosztani másokat, magyarázni, nem segíteni másoknak, kinevetni másokat, az megy!! De hogy azt mondani, hogy teszem azt: "Figyelj, ha tudunk, segítünk,....." vagy "Itt van pár oldal, nézz körül....", azt már nem! És a másik: állandóan a nyelvtudással jöttök. Honnan tudjátok, hogy az illető, aki ide ír, mit tud és mit nem tud?? Ha esetleg az zavar, hogy nem mond el magárol sokat (vagy épp semmit), akkor kérdezt meg és az után reagálj. Minden ember egyforma, attól függetlenül, hogy hol él, akkor is csak ember marad, maximum a tulajdonságainkban különbözünk!! Nem kéne így bánni a másikkal! Ne haragudjatok, csak a véleményemet mondtam el, akár csak ti. Ígérem, soha többet nem írok ide, nem zavarom meg az fórum "nyugodt" menetét és ismerőseimnek is szintén javaslom majd e "segítőkész" fórum elkerülését. Mégegyszer mondom: AKINEK NEM INGE, NE VEGYE MAGÁRA.

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.05 0 0 3607

Nekem az zavaró, hogy igazán még ez sem segít.

Úgy lenne a megfelelő, ha ki is választanánk az ideális állást, majd írnánk pályázatot, elkisérnénk állásinterjúra, majd keresnénk albérletet, segítenénk berendezni.....

 

DDDD

:-)

Előzmény: nettomazsola (3606)
nettomazsola Creative Commons License 2010.12.04 0 0 3606

nem elöször irtam le ...

az agyamra megy mikor vkinek derogal keresgelni, hanem ugy gondolja majd keszen kapja a cimeket. vadidegenkent, ismeretlenül, bemutatkozas nelkül. termeszetesen.

 

Előzmény: Törölt nick (3605)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.04 0 0 3605

Ez jó :-)

Előzmény: nettomazsola (3604)
nettomazsola Creative Commons License 2010.12.04 0 0 3604

munka kereseshez a legegyszerübb ( parszor leirtam mar ...)

 

www.google.at ( az at fontos!)   es bepötyögni, h "job". kiköpi az összes jobkeresö linket.

ugyanigy müködik a lakassal is.

aki meg ezeken nyelvtudas hianyaban nem tud eligazodni annak meg ugyis remenytelen ...

 

 

vendegek jönnek - mennek. ez ilyenkor nalam teljesen normalis. a becsi advent eleg vonzo.

Előzmény: tamikati (3602)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.03 0 0 3603

Na de a Zillertali az osztrák!

Nap mint nap hallok ehhez hasonlót :-)

Előzmény: malenykij polgar (3601)
tamikati Creative Commons License 2010.12.03 0 0 3602

NINI ! hät itt vagy Mazsika ! megtalältalak ! ami igaz igaz ! nekem is segitettél,amikor nagyon kellett !! mi az äbra a bäcsival ? arra järtam a napokban !! jo lenne ,ha összefutnänk !!vendégeid megjöttek ?

munkakeresöknek ajänlom a következö linkeket,ahol regiszträcio utän küldik a lehetöségeket

www.jobrapido.at www.austriajobs.at www.gigajob.at www.willhaben.at www.kronehat.at

www.hogastjob.at www.hoteljob.ask.com  vagy a vend´glätosok kinéznek egy falut a térképen,beütik és jönnek a hotel cimek,ahova a honlapra älläsajänlatok is felkerülnek

bezzeg az én idömben nem volt me´g ilyesmi,most beljebb lennék pär milläval .... !

utazäsi katalogusbol néztem ki a cimeket,és irtam leveleket...sokat !!

Előzmény: nettomazsola (3574)
malenykij polgar Creative Commons License 2010.12.03 0 0 3601

Svájc nem ér, az külön kategória. Még német nyelvterületen is gyakorlatilag idegen nyelvként tanulják a Hochdeutschot. (Fölöslegesen, mert használniuk nem kell.)

Előzmény: Törölt nick (3599)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.03 0 0 3600

Zillertaler :-)

 

Előzmény: Törölt nick (3599)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.03 0 0 3599

Pedig a salzburgiak még érthetők is.

 

Előzmény: malenykij polgar (3597)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 3598

nagyon jó!! :)))))))

Előzmény: malenykij polgar (3597)
malenykij polgar Creative Commons License 2010.12.02 0 0 3597

Idekívánkozik:

Was ist der Unterschied zwischen einem Salzburger und einem Türken?

?

Der Salzburger ist besser gekleidet, aber der Türke spricht besser Deutsch.

 

Szép napot.

Előzmény: asx (3595)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 3596

Egy hangyányit több, mint a töröknek :-)

Előzmény: asx (3595)
asx Creative Commons License 2010.12.01 0 0 3595

"Bár itt is van sok bevándorló, de azért nem annyi mint Bécsben, ahol már vannak városrészek ahol nem beszélnek németül"

 

Mert a tiroli beszédnek sok köze van a némethez?  :)))

Előzmény: Törölt nick (3594)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.01 0 0 3594

Én Tirolban, Kufstein mellett élek és mozdonyvezetőként dolgozom. A párom tolmács-diszponensként egy nemzetközi fuvarozó cégnél. (bár most gyesen van)

 

Ha a párod vendéglátós akkor erre nyugatabbra sokkal több esélye lenne. Egyes sírégiókban sokkal több vendéglátóst alkalmaznak mint az itt élő lakosok száma! Magyarán a jól képzett vendéglátós egy hiánytermék. Főleg aki nyelveket beszél és nem csak mosogatni vagy tányért hordani jó!

A helyi újságok oldalakon át keresik a vendéglátósokat az AMS honlapján Bezirkeknént 100+ a vendéglátós hirdetések száma.

Neked sem lenne reménytelen a környék, ugyanis itt zajlik a Német-olasz tranzitforgalom nagy része. Itt telephelyes egy csomó nagy fuvarozó cég. Rendszeresen keresnek sofőröket, autószerelőket, diszponenseket, irányítókat, stb.

Bár itt is van sok bevándorló, de azért nem annyi mint Bécsben, ahol már vannak városrészek ahol nem beszélnek németül :-)

Magyarból meg kimondottan kevés van és nem is olyan ellenszenvesek velünk az emberek.

A közbiztonság és a tisztaság, levegőminőség is más dimenziókban van, persze tudom, van aki nagyvárosi patkány és ezt szereti :-)

 

De hasonlóan jó alternatíva, ha már nagyváros, München. Vagy a Bajor Alpokalja. Bár Németországról hallani rossz gazdasági híreket, Bajorország még mindig Európa egyik leggazdagabb régiója.

Előzmény: Csabooka (3593)
Csabooka Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3593

Szia!

Te mióta, hol, és mit tevékenykedsz?

Egyéb vélemény, tanács a 3581-mel kapcsolatban?

Előzmény: Törölt nick (3590)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3592

Munkát keresni hírdetési oldalakon kell, van ilyen egy csomó, meg helyi ujságokban.

Különböző fórumok erre nagyon korlátozottan alkalmasak csak.

 

Egyszerüen keresni kell, majd jelentkezni és pályázni.

 

http://www.google.at/#sclient=psy&hl=hu&q=jobs+%C3%B6sterreich&aq=0&aqi=g2&aql=&oq=&gs_rfai=&pbx=1&fp=66f86a481935c523

Előzmény: Audi80abk (3591)
Audi80abk Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3591

Sziasztok! Tud valaki valamilyen tapasztalattal szolgálni nekem a bécsimagyarok.hu internetes oldallal kapcsolatban? Talált már esetleg valaki itt munkát rajtuk keresztül? Van  valami infótok róluk, hogy érdemes velük próbálkoznom? Vagy esetleg valami más ötlet? A válaszokat előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3590

Én meg csak olyanokat ismerek, akiknek az első itt volt vidéken.

Kevesebb az előitélet, több a (jó)munkahely....

Előzmény: malenykij polgar (3589)
malenykij polgar Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3589

Szerintem kezdöként csak Bécs jöhet szóba, a mérete és a lehetöségek miatt. Ha megkapaszkodott, léphet a zöldbe vagy a hegyekbe.

Előzmény: Törölt nick (3587)
zooooo Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3588

Sziasztok!

Érdekelne hol érdemes 1 olyan családnak elkezdeni munkát keresni akiknél a német nyelvtanulás folyamatban van de viszont nincs ismerőse kint viszont bármilyen becsületes (takaritás,fizikai,pék..) munkát elvállalna a kijutás érdekében. Próbáltunk közvetitő irodán keresztül de eléggé reménytelen a dolog??!! 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.30 0 0 3587

Szerintem ne állj meg Bécsnél!

Előzmény: Csabooka (3581)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!