Keresés

Részletes keresés

liptak1 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60433

jelzem én ezekhez annyira nem értek de ha jól olvastam van itt olyan aki ezzel foglalkozik(ezt inkább riasztósok alkalmazzák) , de az adatlapja elég jónak tűnik, ha valaki vetne rá egy pillantást ás segítene neked előrébb jutnál. Nekem a legtöbb munkámnál elég a gagyi lámpákhoz készített mozgásérzékelős is. Még egy öklet nem tudom van-e benne alkonykapcsolós rész(szerintem nemigen) ha beteszel egyet akkor csak sötétedéskor fog működni.(spórolsz a villannyal)

Előzmény: xtl (60430)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60432

Nem kínai kapcsoló és már nem elég erős a rugója előbb utóbb be fog égni(már ha nem olvadt még meg a műanyag ház), én kezdenék a helyedben keresgélni hozzá egy kapcsolót

Előzmény: psg5 (60431)
psg5 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 60431

Fürdőszobában tükörrel egybeépített kisszekrény trafó beépítve és így világít két kis izzó.

Utóbbi időben a kapcsolónál sercegő hangot hallani, ha nem erőteljesen kapcsoljuk fel. Vezetékek jól érintkeznek.

Lehetséges, hogy a trafóval van valami? De a sercegés a kapcsolótól jön.

xtl Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60430

Köszönöm. Ez elég komoly darabnak látszik.

Előzmény: liptak1 (60427)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60429

"Van olyan topik ahol nem osztasz észt?"

 

Nincs, az összes építős topikban ott van :D

Előzmény: bcslaci (60428)
bcslaci Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60428

Húúúú, KÖSZÖNÖM!

 

Akkor már tudom miért nem boldogulok dolgokkal több mint 10 év után sem, amit a saját vagyonvédelmi vállalkozásomban töltöttem. De most végre megvilágosodtam.

 

Van olyan topik ahol nem osztasz észt?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60416)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60427

PLANAR20P itt egy lehetőség(ne önmaga működtesse amit kapcsolni akarsz tegyél közzé valamilyen relét)

Előzmény: xtl (60426)
xtl Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60426

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132588975&t=9007165

 

Én még mindig itt tartok. Minden további a te kérdéseidre adott válasz, illetve a rosszindulatú feltételezéseidre született reakció. Magam részéről nem folytatom, életmódtanácsadásra nincs szükségem.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60425)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60425

"A feladat egy olyan mozgásérzékelő keresése, aminek nagyobb a hatótávolsága,"

 

A távolságot még el sem árultad eddig, tehát egész biztosan nem lényeges (max. 6-8 méter).

 

Eredetileg volt egy kérdésed, arra kaptál választ.

De ezután módosítottál, hogy sajnos nem lehet máshova tenni, mint a házra, de a máshova tevésre is lett néhány megoldás.

Ezután újabb módositás: az érzékelő nem lehet a kerítésnél, mert ez nem csak villanyt kapcsolna, de egyúttal a vagyonvédelmi rendszert is helyettesítenie kell.

Ezután megegyeztem, hogy kezd kicsit sok lenni az utólagos módosítgatás-terelgetés és el kéne végre árulni (fel kéne sorolni), hogy ténylegesen mit is szeretnél.

De ehelyett most a távolság bukkan fel valami homályos célzásban. Ez egy újabb meglepetés-feltétel?

És ha nagy nehezen megoldjuk a távolságot is, utána meg az lesz a baj, hogy nem piros színű a doboza? ;)

 

A menet közben folyton változtató ügyfélnek azt szoktam mondani, hogy:

1: Írja le egy papírra az ÖSSZES feltételt, amit elvár a dologtól.

2: Olyan megoldást fog kapni, amely az általa leírt összes feltételnek megfelel, de azon kívül szabad kezem van, tehát ennyire nagyon részletes legyen a leírása.

3: A papír átadásának pillanatától kezdve bármely újabb/további feltétel utólagos hozzáírása 100 ezer forintba kerül, úgy fogalmazzon.

Ugyanezt javasolnám most neked is.

Előzmény: xtl (60417)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60424

"Attól hogy tudja hogyan működik az INFRA érzékelő, még létezik olyan érzékelő amit keres, legfeljebb más elven működik (nem passzív infra)."

 

Szóval az infrás írásom helyett szerinted jobb lett volna, ha azt írom, hogy ne csak a levegőbe beszéljen, hanem kezdje sorolni az állítólagos kültéren is megbízható szembe-mozgás érzékelőket?

Előzmény: Szirty__ (60419)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60423

Az MSZ HD 60364-4-41:2007 szabvány 411.3.3. szakasza –a korábbiaktól eltérően –kiegészítő védelemként megköveteli az áram-védőkapcsolók alkalmazását. Mi a teendő abban az esetben, ha az elosztóberendezésben nem végeznek átalakítást, csak az áramköri kialakítás nyomvonalán változtatnak (pl. ami korábban világítási áramkör volt, az maradt világítási, ami csatlakozóaljzatokat ellátó áramkör volt az ugyanúgy maradt, de áthelyezték az aljzatokat). -Minden felújítás, átalakítás esetében az érvényben lévő szabvány szerinti megfelelés biztosítása egyéni szakmai mérlegelés tárgya. Az Érintésvédelmi Munkabizottság korábbi állásfoglalása szerint: Irányelvnek tekintendő a már visszavont MSZ 1600/1:77 szabványt hatályba léptető előírásához fűzött -3 -megjegyzést, amely szerint „e szabvány hatálybalépése előtt készült erősáramú berendezésekre –feltéve, hogy azok megfeleltek a létesítésük idején érvényben volt előírásoknak –e szabvány előírásai csak abban az esetben vonatkoznak, ha az erősáramú berendezés lényeges felújításra vagy lényeges átépítésre kerül”.Ennek értelmezése az volt, hogy ha a felújítás, átalakítás költségénél számottevően kisebb lenne a meglévő berendezés járulékos átalakítása, akkor javasolt az új, érvényben lévő szabvány szerinti kialakítás! Megjegyzés: Az MSZ172-1:1986 szabvány 5.1.2.2.szakasza szerinti 10 %-os szabály csupán a szabványossági felülvizsgálat elvégzésére vonatkozik, amely szerint: „ha az átalakítás, bővítés a szabvány követelményei alapján meghatározott számértékeket és/vagy ezek kielégítésére szolgáló berendezéseket jellemző számértékeket legalább 10%-ban megváltoztatja vagy megváltoztathatja

ezt csak kiragadtam egy munkavédelmi bizottsági jegyzőkönyvből

liptak1 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60422

Hopp először is elnézésed kell kérnem az EPH tényleg nem kiegészítő védelem,

megkavart a szabvány olvasása közben(a kiegészítő eph) kifejezés ,most jobban volt időm utána olvastam , viszont így meg én nem értem mi a fene az a kiegészítő EPH , most akkor van vagy nincs ha kötelező akkor elő van írva mit hogy mivel kell összekötni, így viszont akkor nem értem a kiegészítő elnevezést. Mivel akkor elvileg nem maradhat ki az egészből semmi.

Előzmény: liptak1 (60420)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60421

az utolsó mondatoddal viszont egyetértek, sokan a villanyt aszt hiszik ha nem látszik akkor már meg is felel, csak azt felejtik el , hogy ha a villany visszadumál akkor általában valaki nagyon rosszul járhat.

Előzmény: pampalini111 (60407)
liptak1 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60420

A szabvánnyal ha nem vagy tisztában ne írj baromságot, a jelenleg előírt fő védelmek TN rendszerben: védőföldelés(védővezető kiépítése) és nullázás. A kiegészítő védelmek az EPH, ÁVK még akkor is csak kiegészítő védelmek ha kötelező de ha elolvastad volna az előző bejegyzésemben leírt szabványt akkor nem igen írnál ilyet.

Előzmény: pampalini111 (60407)
Szirty__ Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60419

Helló Mekk Elek ezermester

 

"Ha tudnád, hogy hogyan működik az infra érzékelő, akkor nem írtál volna ilyet."

 

Miért ne írt volna? Attól hogy tudja hogyan működik az INFRA érzékelő, még létezik olyan érzékelő amit keres, legfeljebb más elven működik (nem passzív infra).

Nem említett infrát, azt te kezdted el magyarázni.

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60416)
solymi papa Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60418

Még egyszer köszönöm a válaszokat! Megoldódott a rejtély. A szakértő szerint: Nekem, mint felülvizsgálónak rögzítenem kell a felülvizsgálat idején érvényes szabványok szerinti hiányosságot, attól függetlenül, hogy a létesítéskor érvényben volt szabványok szerint esetleg nem hiba. És valóban oda volt írva, hogy javasolt végrehajtás a legközelebbi felújításkor. Ezt a kifejezést, mivel annyi mindent hívunk a társasháznál felújításnak, én úgy fordítottam magamban, hogy akkor jövőre meg kell csinálni. (a közös képviselő is úgy értette, ami nagyobb baj). De nem, majd ha ezt a villamos hálózatot újítjuk fel úgy 30 év múlva. Szóval tudni kell értelmezni a kifejezéseket. Mondjuk 30 év múlva már ki tudja milyen szabványok lesznek. Tehát szerintem laikusként nézve inkább zavaró hiányosságként feltüntetni az ilyen eseteket. Legyen a jegyzőkönyv végén , de ne hiányosságként, hanem észrevételként.

xtl Creative Commons License 2014.11.25 0 0 60417

A feladat egy olyan mozgásérzékelő keresése, aminek nagyobb a hatótávolsága, különösen közeledésre-távolodásra, mint a jelenleginek. Nem értem, miért hiszed, hogy 1. nem azt mondom, amit akarok 2. te jobban tudod, ráadásul gondolatolvasó is vagy 3. itt most veled egy új rendszert akarok terveztetni ingyen 4. amit aztán kétezer forintból akarok megvalósítani :S Elhiszem, hogy sok a rossz tapasztalatod, de a prekoncepciód erőltetése nem visz sehova.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60398)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.24 0 0 60416

"Ja, hogy ez is egy szakma?"

 

Ne feledd, hogy én EZER mester vagyok ;)

 

Ha tudnád, hogy hogyan működik az infra érzékelő, akkor nem írtál volna ilyet. A folyosó lencsék nem csinálnak mást, mint a normál lencse számos, de rövid hatósugarú zóna-iránya helyett kevesebb, de (keskenyebb nyílásszögben) nagyobb távolságra érzékelő zónákat hoznak létre. Tehát a mozgásérzékelő lencse-felületét kevesebb, de nagyobb (tehát több test-hőt begyűjtő, tehát az embert nagyobb távolságról érzékelő) fresnel-lencsére darabolják.

 

 

Akár normál, akár folyosó lencsés mozgásérzékelővel gyalogolsz pont szembe, egy bizonyos távolságnál messzebb mozgás közben nem fogod elhagyni az aktuális érzékelési zónát (vagy nem fogsz belelépni egybe, ha éppen kettő zóna között mozogsz) ezért addig a mozgásérzékelő nem fogja észrevenni a mozgásodat, csak amikor már annyira közel vagy hozzá, ahol már annyira sűrűk a zónák, hogy bármilyen kis mozdulattal belépsz valamelyikbe (vagy kilépsz valamelyikből).

Előzmény: bcslaci (60414)
Lacivill Creative Commons License 2014.11.24 0 0 60415

Elvi esély van a megtalálásra, bár nem biztos, hogy kötődobozban van egyáltalán a kötés.

Publikus az emailom ott folytathatjuk a beszélgetést.

Előzmény: eger.jeno (60408)
bcslaci Creative Commons License 2014.11.24 0 0 60414

"és eszükbe sem jut, hogy egy szakembernek esetleg talán volna ezer jobb megoldása ugyanarra"

 

Ha már vagyonvédelmi érzékelőket javasolsz világítás kapcsolására, akkor legalább ne mondj olyat, hogy nem létezik érzékelő szembe mozgásra. Minden rendes gyártónak van legalább egy típusa erre is. A kulcsszó: folyosó karakterisztika.

 

Ja, hogy ez is egy szakma?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60397)
pajaci Creative Commons License 2014.11.24 0 0 60413

Vagy Fázisceruzát :-)

Előzmény: Tízenhármaska (60412)
Tízenhármaska Creative Commons License 2014.11.24 0 0 60412

Talan keresned kellene egy ertelmes szerelot,pl Lacivill-t akinek nem okozna nagy kihivast ez a feladat.

Előzmény: eger.jeno (60411)
eger.jeno Creative Commons License 2014.11.24 0 0 60411

Köszönöm az infót, de ez megvolt. Eredmény: nem lehet semmi érdemleges infóhoz jutni, valahol az egész fal csak kong.. Gondolom a vakolat ugyancsak szar.

 

Éger Jenő

 

Előzmény: cucu (60410)
cucu Creative Commons License 2014.11.24 0 0 60410

A feltételezett nyomvonalon haladva kopogtasd végig a falat. Ahol doboz van leglettelve vagy legipszelve, az másképpen fog kopogni. Valószínűleg mélyebben van a doboz a szokásosnál és a festő rádolgozott, ráfestett.

Vagy ugyancsak a feltételezett nyomvonalon spricnivel permetezd be a falat; a gipszelésnél más árnyalata lesz. De előbb érdemes kopogtatni.

 

A konnektorokkal függőlegesen egy vonalban célszerű keresni az elosztó dobozt.

Előzmény: eger.jeno (60408)
SZ-B50 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 60409

Bocsi de közben rájöttemm hogy kell egy relé is, mert a mozgásérzékelő reléje nem potenciálmentes.

Én ezt a megoldást távirányitós kapcsolásban szoktam használni, pl. kapunyitó mellé világítás kapcsolásra.

 

Előzmény: PentaxMan (60395)
eger.jeno Creative Commons License 2014.11.24 0 0 60408

A következőproblémával fordulok az itteni szakemberekhez:

 

Van egy budapesti régi lakás. Az egyik biztosíték zárlat miatt leoldott.

 

(Én vagyok a tulajdonos, alapvető villamossági ismeretekkel rendelkezem, de nem vagyok szakember.)


Nincsenek olyan készülékek, fogyasztók amik a zárlatot okozták, nyilván a vezetékekben van a zárlat.

 

Egy villanyszerelő - tisztességes hozzáértő - megvizsgálva a problémát a következőt tapasztalta, csinálta:


A biztosítékról elmenő egyik ágat lekötve megtalálta a zárlatos szakaszt.

Feltételezve a zárlat helyét egy cca 2-3 méteres szakaszt - az elosztótól, újra vezetékezte, így a kapcsolódó fogyasztók működnek.

 

A maradék fogyasztók - 3 aljzat és függő világítótest - nem kap áramot.


Az egyik aljzatban tényleg mérni lehet a zárlatot (vagyis mégsem a kicserélt szakaszon volt, vagy nem csak ott volt zárlat), egy másik aljzatban is gyanús a helyzet..


Ez a szakasz a lekötött vezetékről kapja a fázist, ahogy rákötötte le is oldott a biztosíték.

 

DE: a maradék hálózatnak nem lehet találni a vezetékeihez tartozó dobozokat, és így nem tudja a hibás vezetékeket kicserélni. Ez a szakasz egy újra vezetékezett - mielőtt megvettem a lakást - gégecsőben réz vezetékekkel.

 

Igen tudom, hogy ha szétverjük a szoba falait akkor ott előbb utóbb megtalálnánk a dobozokat (vagy nem).  Ezt, mármint a találomra való falbontást nem szeretném.

 

Létezik megbízható megoldás a falban eldugott dobozok, vezetékek felderítésére ?


Ha létezik, akkor keresek olyan tapasztalt szakembert aki ezt feladatot elvállalná.

DE minden tanácsot szívesen fogadok.

 

Köszönettel:

Éger Jenő

 

pampalini111 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 60407

Az EPH nem kiegészitő védelem, kiépitése mindenhol kötelező ahol védővezetős

érintésvédelmet alkalmaznak, ezt már rég kimondta az MSZ172 is.

A fi vizsgálata csak müszerrel lehet tökéletes, legtöbb helyen nincs karbantartás

ellenőrzés, ezért kockázatos helyeken kötelező a felülvizsgálat ,hogy legalább akkor kiderüljön

a hiba, az már rég rossz ha valai szándékosan nem javítja a hibát.

Előzmény: liptak1 (60374)
Jahno Creative Commons License 2014.11.24 0 0 60406

"A kapu előtt álló vendég megvilágítása történhet akár a csengő megnyomására is."

 

Nem akartam variálni, mert nem csak vendégnek van és annyira sötét az eleje, hogy elég nehéz odatalálni. Ha meg is nyomom, a kompaktnak viszont idő kell, mire fényereje is van, mert ez pont olyan, ami eleinte lilás, aztán bemelegszik. Anyós viszont nem találja el a kulcslyukat, így ez volt a legegyszerűbb és nem túl drága megoldás. Így meg ha valakik "majd érkeznek", akkor villany felkapcsol, betalálnak, távozás után 8 perccel bentről lekapcsolom és kész. Egyszerű, bevált módszer. Haver is mondat, hogy LEDesítsem, de már a fene sem rendelget semmit Kínából, csövet sarki közértben nem adták drágán, reiházam volt, 1 órát se hegesztettünk sógorral és utána ittunk pár sört. Szerintem az több költség lehetett, mint amit erre a világításra szórunk el évente :-)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (60405)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.24 0 0 60405

"Nálunk meg egyszerű, kapuhoz kivittem a villanyt, semmi alkonykapcsoló vagy mozgásérzékelő, ha várunk valakit vagy elhúzunk otthonról, akkor estére felkapcsoljuk,"

 

A kapu előtt álló vendég megvilágítása történhet akár a csengő megnyomására is.

 

"ez meg nem olyan gyakori és az a 7 watt kompakt költsége sem biztos, hogy sok."

 

Én is falnak tudok menni a hülyén értelmezett energiatakarékosságon.

Egyrészt olyan családok, akik évente hét számjegyű összeget költenek fűtésre meg üzemanyagra folyton arról kérdezgetnek, hogy menyit lehetne spórolni, ha átállnának led-es világításra. Ezeknek direkt nem konkrét összeget mondok, hanem százalékot. Van ám megdöbbenés, amikor közlöm, hogy hány tized százalékkal csökkenne ettől az össz energiaköltségük :)

A másik meg amikor egy helyiségből ahányszor átmész egy másikba, majd egy perc(!) múlva visszatérsz és azt látod, hogy valaki lekapcsolta a villanyt utánad és ez megy egész este (szinte látod a rosszalló fejcsóválásokat, hogy pazarlod az ő áramukat).  Egyszer baromira meguntam ezt (nem elég hogy ingyen dolgozok, még a világítással is szívatnak) és közöltem, hogy azt szeretném, hogy az összes helyiségben folyamatosan égjen a villany amíg itt vagyok, ezért ragaszkodom ahhoz, hogy kifizessem a miattam elhasznált energiát, ezután elővettem egy ötforintost és letettem az asztalra.

...szóval egyetértek abban, hogy aki egy 7 wattos lámpa (kb 35 fillér/órás) néhány órányi energiafogyasztását  pénzpazarlásnak tekinti, az elvesztette a számológépét (vagy a realitásérzékét :)

 

Kedvenceim azok a kis helyiségek, amelyekbe sok-sok ezer forintért automata világítást csináltatnak, mert néha valaki égve felejti a villanyt ?)

Előzmény: Jahno (60402)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.11.24 0 0 60404

Szólok havernak, hogy intézzen pár balesetet a háza elé :)

ahogy a felesége tolat, szerintem simán megoldja.

Előzmény: Törölt nick (60403)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!