Keresés

Részletes keresés

mediterro Creative Commons License 2011.02.07 0 0 18937

akkor mi történik ha mondjuk a kiszámolt 100 literes tágulási helyett 250-300 literes tágulásit helyezek fel diszkréten a padlásra?

 

joevagyok68 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 18935

"Egy 500 puffer használtan már 80-120 között meg van."

Egy vadiúj -igaz hőszigeteletlen - 1köbös meg 125000 Ft  > magnet kft

DE

Még az 1000 literessel se tudna áthidalni 1 napot sem , ha igaz amit írt:

 "ha az átlaghőmérséklet 0 fok körül van, akkor az esti 22-23 fok reggelre csak 18-20-ra esik le"  ez azért nem azt jelenti/sejteti, hogy a "A lakás maga extra módon hőszigetelt" !!!!!

szerintem....

 

Előzmény: fedőgéza (18933)
nszethi Creative Commons License 2011.02.07 0 0 18934

na de baccki, azért egyszál huzatszabályzóra, meg egy lefúvúszelepre bízni a családom, meg a házam biztonságát?! Elszólja magát, még a szomszéd háznak se lesz teteje! Most malac volt, hogy a huzatszabályzó menete engedett.

 

Mint írtam én az gyújtanám fel, aki ezt a rendszert így megcsinálta.

Előzmény: joevagyok68 (18921)
fedőgéza Creative Commons License 2011.02.07 0 0 18933

Szia Istipisti!

 

Nekem most a legnagyobb (52kw)Celsius kazánom működik, mert 1200 felett van a légköbm. A polgárdi oldalán szétnéztem, de vmi nem stimmel, szerintem. A 37kw celsius elbírta a 800-850 lkm-et bőven, ahova bel lett rakva. A polgárdi oda 60 kw ír...két lehetőség van: nem jó a hatásfok vagy nem annyi kw...(nem szponzorál a celsius!!!) A totyával a sztorim egy külön történet, majd azt is leírom.

 

Ahogy írtad, tényleg megtettél mindent, hogy le legyen szigetelve rendesen a ház - bárcsak én is meg tudnám tenni. (régi építésű és horror, csak a nyílászáró 5-7 millió lenne...azt meg most nem, nincs khhhmmedvem). Alapvetően egy szigetelt ház, nem sok vízzel... Ha beépítenél egy puffert, akkor ez megoldana mindent! Napi egy begyújtás és állandó hőmérséklet, aHMv-t is elbírná. Többet érne mint a gázkazán... 500-1000 literes puffer.

 

Ha mindenkinek ilyen rendszere lenne, akkor sokan boldogok lennének itt a fórumon:)

A jól szigetelt ház és a fűtésnél lehetnek az opciók:

- optimális kazánméret - mivel elég kevés hőt kell előállítania, ezért kicsi kazán, gyakran kell vele foglalkozni - jobb időben még fojtani is kell vagy bent 30 fok.

Nem tudsz bele annyit tenni, hogy napi egy fordulóval rendben legyen.

- nagyobb kazánra költeni felesleges, mert lenne egy szép kátránygyárad, ami nem egy kellemes hobbi - egyszer próbáltam

- puffert be. jól méretezni és mindenki boldog lenne. A kazán fojtás nélkül, szép bambi barna belsővel kifűtené házat, lenne a pufferben 1000 liter melegvíz.

Egy 500 puffer használtan már 80-120 között meg van.

Sok sikert!

Előzmény: istipisti no1 (18823)
KalásziM Creative Commons License 2011.02.07 0 0 18932

  A kereskedő nem tárolja a 'tücsköknek' a tüzifát  !!

Előzmény: mediterro (18928)
arpiman Creative Commons License 2011.02.07 0 0 18931

én is igy jártam tavaly csak én a nagykörösi kazánnal kisseb kazán kell 28 as helyett nekem 19 kw os lett azota szépen ég a tüz benne nemutolsosorban fele tüzelövel lehet benne füteni

Előzmény: piripitty (18922)
mediterro Creative Commons License 2011.02.07 0 0 18930

kérdeznék egy dolgot a nagy tűzterű avagy a bálás kazánokról:

nem létezik, hogy a nagy tűzterű vegyes jobban zabálja a fát ugyanolyan kürülmények között, mint egy normál 25-35kw-os kazán?

mert ezekbe belefér 40kg fa egyszerre, a mostani 35-ösbe meg max 20-25 kg

főleg ha bálára lett fejlesztve, mert aki bálás üzemmódba nyomja, annak úgyis mindegy hogy naponta 4 vagy 14 bála megy el

p.csaba66 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 18929

Üdv! "honnan tudom megállapítani tutira, hogy jó-e vagy nem"

Sztem itt arra tudsz csak ügyelni, hogy ne legyen benne sok korhadt és un. lábon száradt és a mennyiség megvan-e. Arról már regények születtek, hogy a friss vágást nem érdemes súlyra venni, inkább m3-re.

Abban semmi furcsa nincs, hogy frissen vágott. Itt Hajdúban is így hozzák, a kitermelt fát már a második napon "privatizálnák" ha nem vinnék el azonnal a megrendelőhöz.

Én a hétvégén már vágtam össze a köv. szezonra valót. Novemberben és idén januárban jött 8-8 erdei m3 frissen vágva. Most hogy fagyott az anyag, külnösen jól viszi. Saját tapasztalat szerint 1 év elegendő az optimális tüteléshez kazánkész állapotban, de ha csak most fogod megkapni az októberre valót, akkor más késében vagy. Ha van elég helyed, összevágás után érdemes lesz nagyon lazán tárolni, hogy tudjon nyáron száradni. 2009-ben májusi vágású akáccal, hiába volt felvágva, fedett szellős helyen tárolva, szenvedtem vele, és lehetett hallani, ahogy furulyázott (azaz sistergett a víz).

Előzmény: Destroyah2 (18927)
mediterro Creative Commons License 2011.02.07 0 0 18928

nedvességmérő a megoldás

6000 pesetáér van a conradba

amikor vennéd, csapjál ketté 1 hasábot, és a friss hasításnál megméred

így tudsz szelektálni, hogy száraz e, mer a kereskedőnek minden eladó, és mindegyikre azt mondja, hogy fasza száraz..........

Előzmény: Destroyah2 (18927)
Destroyah2 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 18927

úgy alakult, hogy két hónapon belül fogok venni számomra nagyobb mennyisűgű tüzifát/70-80mázsa/már a következő szezonra/

honnan tudom megállapítani tutira, hogy jó-e vagy nem. Itt a román fa dívik, láttam olyan lepakolást, amin a zöld levél még ott volt/ősszel/ tehát valszeg egy hete még állt a fa...

gondolkodtam a nedvességmérő beszerzésén is, nem tudom mi lenne a legjobb megoldás /módszer.

amint megvan felvagdosnám, felhasogatnám, egy év száradás elég lehet?

mert most is beszoptam egy adaggal, elég nyirkos/sisteregve ég/ keverhetem a vésztartalék 4éve száradó akácommal... :(

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 18926

Falrahányt borsó tipikus esete.

Előzmény: joevagyok68 (18921)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 18925

Sok dologról hallottam, de elrohadt öntvénykazánról nem. Ettől még lehet ha folyamatosan kénsavat csepegtetnek rá. Ki kell égetni és kész (üzemközben, normál működési feltételek mellett).

Előzmény: piripitty (18922)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 18924

Ez már az első nagy problémájánál is tiszta volt, hogy a rendszere a kedvenc IED kategóriám. Csak idő kérdése a detonáció, vagy a henco csövek tragédiája.

Előzmény: nszethi (18920)
ja nyugi Creative Commons License 2011.02.07 0 0 18923

Decemberben 17 napig, ment az ÉTI 25-ös gázkazánunk.

Nagyjából 40. 000.-Ft gázdíj keletkezett.

Ezért nem tudják az emberek a számláikat kifizetni.

Elötte és utána, öt évig csak a vegyes tüzelésű üzemelt.

Nagyjából 300 köbméter a laktér+főzés+ melegvíz is erről ment.

2006. 07. 06. óta 917. 089,- Ft-ot költöttünk tüzelőre.

Jelenleg van körülbelül 2 tonna Lengyel szenűnk és kb 2,5 tonna tüzifánk.

 

Üdv:

Józsi

piripitty Creative Commons License 2011.02.07 0 0 18922

egy kis segitseg kellene, mennyire tud megrohadni 4 ev alatt egy viadrus, ha mindvegig nyers faval futottek benne, a kondenz-tol meg tud-e rozsdasodni annyira hogy kilukad bizonyos ido utan? 18 kw. helyett 40 kw.-os viadrus volt, mindvegig fojtott egetes ment benne, omlik a katrany belole, es mivel lehetne kitakaritani a szutyok-tol?

joevagyok68 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 18921

CSak azt nem értem, hogyha ez korábban is így volt....mármint a forrás, vagy ahhoz közeli állapot

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=105738465&t=9147701

 

És nem emlékszel ezt már elmondtad neki 2010.12.19-én is .........

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=105753788&t=9147701

 

akkor miért nem változtatott a dolgon........?????????????

Előzmény: nszethi (18919)
nszethi Creative Commons License 2011.02.06 0 0 18920

Legalább vészhűtőkör van a kazánban? Gondolom nincs, mert akkor nem csinált volna ekkora cirkusz.

 

Tényleg, ha időben észreveszed, hogy akartad/tudtad volna megfékezni? Max elkezded locsolni slaggal, aztán lesz ami lesz.

Mert én az enyémnél egyszerűen fullra kapcsolom a szivattyút, kinyitom a kazánon az ajtókat, meg a kémény pillangószelepét, és pár perc alatt rend van, viszont nálad, mikor már gyakorlatilag nem kering a víz a rendszerben mit lehet tenni?

 

Azt mondom marhanagy szerencséd volt!

Előzmény: Hooliboy (18918)
nszethi Creative Commons License 2011.02.06 0 0 18919

No akkor Nálad minden elő van készítve a pokolgéphez! Padló, thermofejes radiátorok, A2, és erre egy vegyeskazán zárt rendszerben!

 

Tényleg gondold végig! 60 fokos szokott lenni. Mi van akkor ha éppen valamiért nem akar? Elég ha kint melegebb az idő. akkor már a 60 fokos víztől is lesz olyan meleg, hogy a thermofejek elkezdenek lezárni, erre a vegyeskazán már több lesz mint 60 fok, ekkor a padló keverőszelepe is egyre kevesebb vizet enged a rendszerbe, miközben az Alpha is visszavesz a lendületből. Szépen elindul a lavinaeffektus, és kilövi még a huzatszabályzódat is a helyéből.

 

Ismétlem nem vagyok fűtésszerelő, de aki ezt a renszert így megcsinálta Neked, elsőre leüvölteném a haját, aztán kifizettetném vele a most keletkezett kárt. Első lépésben nagyhirtelen maxra venném a thermofejeket, és fixre a szivattyút mielőtt újra begyújtanék a kazánba.

 

 

Előzmény: Hooliboy (18918)
Hooliboy Creative Commons License 2011.02.06 0 0 18918

A kazánom max 60 fokos szokott lenni, mert a szerelő azt mondta az elég a padlónak. A radiátorok meg termofejesek!

Előzmény: nszethi (18916)
nszethi Creative Commons License 2011.02.06 0 0 18917

... fokos víznél....

 

 

 

Oda ha nagyon.....

Előzmény: nszethi (18916)
nszethi Creative Commons License 2011.02.06 0 0 18916

A konkrét kérdésekre majd válaszolnak azok a kartácsak, akiknek ez a szakmájuk. Én csak a problámát boncolgatom, talán más szemszögből, más logika mentén.

 

Van ugye egy padlód. Annak gondolom van egy keverőszelepe, hogy 30-35 fokos vítnél melegebb ne menjen bele. Tehát amikor 80 fokos a kazánod, a padlóra, mint hőledó közegre nem nagyon számathatsz, mert arrafelé már elég kicsi az áramlás. Maradnak a radiátorok, aminek meg annyi átfolyás van adva, amennyi. (remélem a radiátorok nem thermoszelepesek) Tehát mikor kezd lezárni a padló, mert jó forró a kazán, akkor nálad nem elindul a forróvíz a radiátorok felé, hanem az Alpha veszi vissza a kerigetett vízmennyiséget. Ez egy gázkazánnál jó lenne, mert az visszamodulál, vagy lekapcsol, de a vegyeskazán nem tudja megtenni tehát felmegy a Holdba.

Én elsőre fix 2-esre tenném, de az igazi az lenne, ha lenne egy puffered. Oga ha akarod már rakhatod az Alpha-t, de a puffer meg a vegyes közé egy sima 2 vagy 3 állásút tennék.

 

 

Előzmény: Hooliboy (18915)
Hooliboy Creative Commons License 2011.02.06 0 0 18915

Mint pédául?

Van még vagy két kérdésem megnéznéd őket?

Előzmény: nszethi (18913)
nszethi Creative Commons License 2011.02.06 0 0 18914

Mindeképpen olyanban, hogy elvigye a hőt a sparheldból.

Előzmény: Hooliboy (18912)
nszethi Creative Commons License 2011.02.06 0 0 18913

na jó.

 

Csak az van, hogy azt a túlművelt Alpha 2-őt véletlenül sem raknám a vegyeskazánra, mert csak az úri lelkivilágával foglalkozik, nem azzal, hogy elhordja a meleget a tűzhelyből.

Gondold végig! Ennek ha netán valami dugulás, levált reve, akármi kerül az útjába, akkor nem befeszít, és megpróbálja áttolni rajta a vizet, hanem úgy gondolja, a gazdi biztos letekerte a radiátorokat, mert melege lett. Na akkor visszaveszek a tempóból.

 

Lassan lehet már mániákusnak kezdek tűnni, az Alpha üldözésében, de ha nem találjátok múszaki hiba okát, amitől szétment a rendszered, akkor dobd ki onnan, és tegyél valami rendeset.

Előzmény: Hooliboy (18911)
Hooliboy Creative Commons License 2011.02.06 0 0 18912

A rendszerem zárt van padló+ radiátor fűtés a Grundfos A2-es keringtetőnek milyen fokozatban kellene menni?

Erre mit mondanál?

Hooliboy Creative Commons License 2011.02.06 0 0 18911

Nem értelek. Lehet én vok hülye! :D

Előzmény: nszethi (18910)
nszethi Creative Commons License 2011.02.06 0 0 18910

vagy okosan leszabályzott 8 wattra, aztán mire észbekapott már csak a gőzt tudta volna keringetni.

Ezért puffogtam valamelyik nap.  Hogy csak fixeset.

Ha a kartácsnak egész idáig szépen ment a rendszere, aztán egyik nap, lassan a szezon végén úgy felforr, hogy kissé szétkócolja az egészet, akkor hol van benne a kakukktojás?

 

 

 

Előzmény: Hooliboy (18908)
nszethi Creative Commons License 2011.02.06 0 0 18909

100 körül szokott lenni a Vaterán. Egyébként ahogy említették az előmelegítés a titka, meg hogy nem forgóserleges porlasztás van, hanem kell hozzá egy olyan kompresszor ami 2-3 báron tolja neki a levegőt. Ha beruházol, és bírod a zajt, akkor lehet ingyé fűteni, ha kapod a lőrét. Ha rendesen ég, akkor nem különösebben büdös.

 

Nekem van egy DDR buszkályhám, de gyárilag csarnokfűtő kivitelben. 220-as a motorja, szépen áramvonalasan egybe van építve az olajtartállyal. Megpróbáltam én is fáradtolajjal, de bárhogy szűrve, sőt 10% benzinnel meghígítva is kínlódás volt, és baromira kormolt, bár fűtött mint az ördög. Szóval a forgóserleges, tápszivattyús égők csak tiszta gázolajra jók.

Előzmény: Pampa78 (18900)
Hooliboy Creative Commons License 2011.02.06 0 0 18908

A keringtető nem vitte a vízet (légbuborék vagy mi a szösz volt benne) meg a csőtermosztát is elromlott!

Előzmény: nszethi (18906)
Zs:) Creative Commons License 2011.02.06 0 0 18907

A komposztálás és a rohadás nem ugyanaz! Főleg nem az öngyulladás.

Nekem a komposztálómon szépen megvan a hó, pedig alul már tiszta fekete, morzsalékos anyag. Komposztáláskor is keletkezik hő, de azért nem olyan sok.

Előzmény: arpiman (18902)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!