Keresés

Részletes keresés

Émile Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9028

 Mi ez az ilyesztgetés ??

Előzmény: ép-it-ész (9027)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9027

Idefigyeljenek Emberek

 

 

Pánik hangulat hamarosan eluralkodik a város kéményei közelében .

Most vannak a Társasházi közgyűlések , hamar indulnak a felújjítási munkák .

Aki nem veszi figyelembe a decemberben változott szabályokat annak kisnyúl.

Kéményseprő vállalat alig vára az első átadás/átvátelt ,

Ők már röhögnek ...

 

 

cs

Zs:) Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9026

Mivel Te vagy a "főkolompos" :), a "részemről lezárva" ellenére még neked válaszolok.

Nem pereskedtem és nem is akarok pereskedni. Nagyjából tisztában vagyok az esélyekkel, meg egyáltalán a hercehurcával.

Nem azt mondtam, hogy Te vagy a kivitelező szúrta el biztosan, hanem hogy akár kivitelezéskor is lehet hiba, de úgyanúgy lehet a Leier részéről is a hiba (magyarul, hogy szart se ér a kéményük). Nem akarok egyik fél oldalára sem állni, csak feldobtam az esetleges lehetőségeket, úgy látom volt is rámozdulás, igaz kicsit "majd én megaszondom" stílusban :).

Nem kell visszaolvasnom, mert folyamatosan olvasom ezt a topikot, és még másikakat is, ahol szintén felszólaltál., így ismerem az előzményeket.

Újra hangsúlyoznám! Nem jelentettem ki, hogy kivitelezői hiba, sem azt, hogy szar a kémény, csak lehetőségként mindkettő lehet. Én elhiszem, hogy mindent jól csináltatok, nincs is mi alapján ezt megkérdőjelezzem.

PONT

Előzmény: bento1 (9024)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9025

Hali

 

Újjaddal kopogtasd meg és ha kong akkor inkább te verg le minthogy valakinek a fejére essen .

Ha meg leesett akkor meg kell vizygálni , hogy vajon mitől .

Ha nem kong akkor nyugi . Esztétikai probléma . Nézd ahol szép !

Előzmény: Törölt nick (9016)
bento1 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9024

Pereskedtél már valaha ilyen multival?Tudod hogy hányszor kell a biroságra menníi?Nekik van ám saját üdvédjük aki ezzel foglalkozik.

Én többször elküldtem nekik a fényképeket és leirtam hogy amit irtak a kivitelezői hibáról nem igaz,LE SE SZA...K.Hivatalosan a véleményük az hogy kivitelezői hiba.Ha nem tetszik lehet pereskedni (évekig).Ügyvédi költség,benzin,stb.!És nem biztos hogy megnyerem a pert.Ezeket gondold végig mielött azt hiszed hogy valamelyik kivitelező vagy én elszurtunk valamit,és hogy sokan miért nem mennek biroságra.Én megkerestem egy ügyvédet,jogsegélyszolgálatos (DAS),nekem semmibe nem kerülne,ő se nagyon ajánlotta a pert.. Ha visszaolvastál volna láthattad volna azt is hogy volt akinél semmi kivitelezési hibát nem tudtak kitalálni mint nálam, fényképezgettek,majd utólag kapott egy levelet miszerint a kéményhez nem megfelelő tüzelőberendezést használt!Amég az anyosomnál laktunk egy kb 50 éves házban falazott kéménnyel tüzeltünk,semmi baja,most 25 nap után elrepedt,"kivitelezői hiba".Szerinted ?

Előzmény: Zs:) (9002)
bento1 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9023

Szerintem sokan meglepödnének ha belenéznének a kéménybe!!Én is úgy vettem észre a hibát hogy a kéménybekötésnél akartunk átalakitást végezni.Ha nem csináljuk azt az átalakitást nem is vettük volna észre!A kémény belül van elrepedve (a kerámia)na azt vegye észre valaki.

Előzmény: Zs:) (8998)
halaloszto Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9022

vazze, en is betervezest irtam, nem megtervezest. a poen, hogy a tervet ugye penzert jova kell hagyatni a gazmuvekkel. penzt eltettek, pecsetet ratettek, hibat eszre nem vettek...

 

vajk

Előzmény: SolnesMM (9021)
SolnesMM Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9021

  "pl nekem a gaztervezo betervezett egy gazoraszekrenyt, amibe nem fert be a gazora."

 

 

 Mi a fene  már gázóra szekrényt is tervezni kell ?

 

 Igen  ott ahol gyártják . 100 - 380 db. - ot, egy gáztervező szeritem csak kiírja - betervezi, de nem megtervezi.

 De ennyire mellé fogni ?

Előzmény: halaloszto (9018)
gmkiev Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9020

A BT. csak akkor hozhat határozatot, ami kötelező bármelyik félre, ha eőtte un. alávetési nyilatkozatot tesznek.

Ezt egy szolgáltató soha nem teszi. Nem is teheti, mert az ügyekben nem szakemberek döntenek.

Tehát marad a Polgári peres eljárás. Az a tuti.

Ott eddig mindig nyertem.

Igaz nem a fogyasztói oldalt képviseltem.

halaloszto Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9018

de azt ki a halal varja meg? nem azert epitek hazat hogy bekeltessek, hanem hogy lakjak benne, es hogy futsek. rosszul dontottem, kifizetem a buktat, es az elet megy tovabb.

 

pl nekem a gaztervezo betervezett egy gazoraszekrenyt, amibe nem fert be a gazora. a szekreny 60ezerbe kerult, es mar a helyen votl amikor a dolgo kiderult. alljak le vele baszakodni, hogy teritse meg a karom? fraszt. nyelek egyet, flexelek, toldok, hegesztek, egyezkedek a gazmuves emberrel, es csak belefert.

 

vajk

Előzmény: Zs:) (9015)
Zs:) Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9015

a békéltető testület mondhatja azt is, hogy ezt mán ki kell javítani

de mint mondtam, nem kenyerem senki védése, részemről az ügy lezárva

Előzmény: cseik (9011)
cseik Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9014

aggódni nem kell, tartani tartanak cég cuccai ha már be vannak építve, de hasonló problémákra számíthatsz. mármint repedések, puposodás, esetleg vakolatlehullás.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (9012)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9013

hali

 

Aggódni lehet csak fölösleges . Ha le akar esni úgyis leesik .

Csökkent a tapadás .

De mitől hajlott le ?

 

cs

Előzmény: Törölt nick (9012)
cseik Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9011

és jelen esetben mi értelme a békéltető testületnek?ott meg kéne egyezni! viszont a gyártónak egyáltalán nem érdeke a megegyezés.

a cég számol a hibaszázalékával, és azzal is, hogy egy peres eljárásban a kár többszörösét kell megelőlegeznie a károsultnak és egy rutinos ügyvéd ezt kb 4-5 évig elhúzza. addig nem érdemes bélelni, mert bélelés után a kirendelt szakértő nem tudja megállapítani a kár okát. ez kb. 2 év (de lehet 4) kéménynélküliség.

aztán ha van jogerős ítélet, akkor kimegy és bebéleli.

 

a legtöbben észre sem veszik, akik észreveszik, azok döntő többsége a fentiek okán inkább benyelik kárt. az a néhánya %-nyi aki perel, bizonyít, kivár, meg majd egyszer megkapja a javítást. inkább fizetik ki a panaszok 2-3%-ra a dupla költséget+perköltség, mint mindegyikre a szimpla költséget.

 

a renoméja nem romlik kimutathatóan, emiatt sem kell vigyázniuk.

és a konkurenshez képest uszkve 20%-os árelőnyt sem valószínü, hogy az osztalék csökkentésével érik el ...

 

egyébként meg a cég hazánk legpontatlanabb építőanyagainak gyártója. volt olyan építkezés, ahol műellként beírtam, hogy a gerendákat ki kell cserélni, olyan gagyik voltak. aki minőséget akar, az kerüli a cég gyártmányait, hiába occó.

 

Előzmény: Zs:) (9010)
Zs:) Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9010

Igaz, de utána ezt is írtam:

"De komolyan gondoltam, csak éppen nem biztos, hogy peres eljárással. Létezik fogyasztóvédelem, aki esetleg békéltető testület elé irányoz."

 

De mindegy is, nem kenyerem védeni egyik felet sem, csak nem szokásom elsőre elhinni mindent, főleg hogy csak az egyik fél álláspontját ismerem.

Előzmény: halaloszto (9009)
halaloszto Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9009

Kérdezted miert alltak el a jogi uttol. Szerintem ezert.

 

vajk

Előzmény: Zs:) (9008)
Zs:) Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9008

Kár, hogy én nem ezt írtam! De így is lehet beszélgetni ;)

Előzmény: halaloszto (9007)
halaloszto Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9007

ha valaszthatok hogy 150ezer bukoval tul vagyok az ugyon es elhetem az eletem, vagy 150ezret koltok ugyvedre, es keteselyes a harcom a leier ugyvedei ellen, akiknek az oltonye ennek a tobbszorosebe kerult, egyertelmu hogy az elsot valasztanam! 

 

v

Előzmény: Zs:) (9002)
Zs:) Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9006

De, természetesen lehet!

Ezért mondtam, hogy sok az ismeretlen ahhoz, hogy ki lehetne mondani bármit is.

 

Előzmény: joevagyok68 (9005)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9005

És az nem lehet, hogy nagyon sokan észre sem veszik, hogy elrepedt....

És mivel nem okoz problémát, úgy használják.....oszt jól van.....

 

Mondom ezt úgy, hogy nem ismerem az előzményeket...:-))).., hogy hogyan is derült ki az olvtársnak, hogy elrepedt....

Előzmény: Zs:) (8998)
Zs:) Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9004

"Nem értek egyet. "

Nem baj, mindenkinek más a véleménye és ez így is van jól :)

 

Lényeg, hogy ez egy sokismeretlenes egyenlet, aminek sokféle kimenete lehet. Részünkről csak elmélkedni lehet.

 

Volt olyan is, akinek még be sem volt üzemelve. Mondjuk ez eleve bukta szerintem.

 

De komolyan gondoltam, csak éppen nem biztos, hogy peres eljárással. Létezik fogyasztóvédelem, aki esetleg békéltető testület elé irányoz.

Előzmény: Törölt nick (9003)
Zs:) Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9002

Miért kellene betömni a szájukat? Persze, ha ők a bűnösök, a normális az lenne, hogy elismerik a hibájukat és javítják azt.

Mindamellett előfordulhat az is, hogy mégsem ők voltak a hibásak. Sőt, arról sincs pontos infónk, hogy hány ilyen eset fordul elő átlagban.

Az is lehet, hogy a kémény tényleg selejtes, de akkor miért nem hallani más fórumokról is visszhangját ennek? Vagy az itt megjelentek miért álltak el a jogi úttól, ha biztos hogy gond van?

Előzmény: halaloszto (9000)
Zs:) Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9001

Rosszul gondolod! Tisztában vagyok vele, hogy csak kis rész téved erre.

Viszont a vázolt minőség esetén ennek a számnak nagyságrendileg nagyobbank kellene lennie, de nem az.

Nem szeretek úgy ítélkezni, hogy csak az egyik fél álláspontját ismerem. Tudom, sok esély nincs a másik fél megszólalására.

Előzmény: Törölt nick (8999)
halaloszto Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9000

ha csak minden ezredikkel lenne gond, akkor nem lenne a leiernek problema betomni a problemas kemenyek tulajainak a szajat...

 

vajk

Előzmény: Zs:) (8998)
Zs:) Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8998

Nekem csak az a furcsa, hogy gondolom nem 10db kéményt ad el a Leier (kb ennyien jöttetek itt össze panasszal), akkor a többi több száz  vagy nem tudom mennyi tulajdonos belenyugszik, hogy egy "szart" vett, vagy náluk kivételesen minden ok, vagy mi van?

Nem akarom én védeni a Leiert, csak nekem így sántít az ügy. Persze mindezen véleményem az itt leírtak alapján fogalmazódott meg bennem, nincs Leier kéményem, még csak nem is fogtam. Azt is el tudom képzelni, hogy tényleg szar, meg azt is, hogy ti/kivitelezőitek csesztek el valamit, esetleg együtt a kettő, vagy mittudomén milyen lehetőségek vannak még.

Előzmény: bento1 (8993)
cseik Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8997

igen, javasolt.

Előzmény: paragabika (8991)
ApaDipa Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8996

Ahogy olvasom a Leier kéményekről sokaknak van rossz élménye.

És a Schiedel kéményekkel mi a helyzet? Van valakinek jó/rossz tapasztalata?

Előzmény: bento1 (8993)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8995

Milyen magas az a kémény, hogy annyiért bélelik ?

Előzmény: bento1 (8993)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8994

Hali

Menj el a Rákospatak utcába ( kéményseprő vállalat központ ) és érdeklődj .

ott a tuti .

kéményépítés közben minimum kétszer hívd ki az illetékes kerületi seprő urat szemrevételezés végett .

Ő ott csillog majd az eszével .

 

ha terméket kívánsz választani , mindenki a saját lovát dícséri . Kereskedőnek meg tök mindegy , ő azt javasolja amire Te vevő vagy .-. Neki megint csak nem számít .

szerintem , ha jól elkészítitek a kéményt és nem a tudálékos kivitelező vezet Téged akkor a két menő márka közzül válaszd az olcsóbbat .

 

Tudod : kéményépítésnél csak előírás szerüen járj el és nem lesz hiba .

Kiszokták hagyni a hőszigetelést , mert elég macerás berakni , de ez a lelke az egésznek .

 

Úgy.hogy .: Hajrá előre

Előzmény: ApaDipa (8990)
bento1 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8993

Saját tapasztalatom alapján a leiert nem ajánlom!Én is az ára miatt vettem "ocso".Sajnos az ár tükrözi a minőséget ebben az esetben.A Schiedel 30 000 Ft-al lett volna drágább.Most béleltetnem kell a leier kéményem kb. 150 000 Ft-ért.Melyik is olcsobb?

Előzmény: ApaDipa (8990)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!