Keresés

Részletes keresés

GEdevil10 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 5134

A bérbeadónak mindig be kell jelenteni hányan fognak lakni a lakásban. Ha késöbb mások is beköltöznek, akikröl a szerzödés megkötésének pillanatában még nem volt szó, azt engedélyeztetni kell a bérbeadóval. Ennek az egyik leggyakoribb oka, hogy vannak olyan házak, ahol a vízdíj pl. a lakásban lakó személyek számától függ.

 

 

Előzmény: Dózerbike (5132)
egerszegi Creative Commons License 2014.05.14 0 0 5133

Nekem azt mondtak, hogy az szamit ami a szerzodesben van leirva. Magyarul ha ott beleirjak hogy neked egyedul, es valtozas eseten szolni kell, akkor joga van a tulajnak lepni.

 

A mienkbe beleirtak hogy hany fo.

 

Nem megy hogy azt mondod, hogy magadnak keresel, de meg nem tudod kijon-e a csalad es nem akarod hogy limtaljanak ha bele akarjak irni?

 

Illetve nagyon bevett szokas hogy a szomszedok szolnak/beszelnek, szoval arra nem jatszanek hogy nem derul ki.

Előzmény: Dózerbike (5132)
Dózerbike Creative Commons License 2014.05.14 0 0 5132

Lakásbérlésröl szeretnék kérdezni. Bajorországban vagyok. A kérdés, hogy ha kibérlek egy lakást egyedül, de késöbb jön a család is (feleség és egy kisgyerek), akkor ök beköltözhetnek a bérelt lakásba, vagy sem? Tehet e ez ellen a bérlö valamit?

Feltételezve persze mindazt, hogy a lakbér és egyebek minden rendesen fizetve lennének.

 

Lakáskeresésben vagyok, és ez nehezebb mint a munkakeresés. Munkanélkül 1 napig voltam, amikor felmondtam a munkahelyemen. Lakást lassan 2 honapja keresek. De vagy keveslik a fizetésem, vagy a lakást gondolják kicsinek hármunknak.

 

Tehát azt gondolom, valamit trükközni kell sajnos. Nem akarok, elég volt abbol otthon. De ha másképp nem megy, valamit tenni kell. 2 éve vagyok Németországban, jönne a család is, és kell lakás is.

 

Amugy most a kollégámnál lakom. Ö is bérli a lakást szeptember ota. A tulaj nem tudja hogy én itt lakok, de persze be vagyok jelentve. Tehát ebben az esetben nem foglalkoztak vele, hogy a bérbeadás után valaki ide költözött még vagy sem.

 

Tehát jogilag tehet e valamit a tulaj, ha késöbb jön a család is, ez lenne a lényeg.

JAMIE222 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 5131

Bizony hogy megéri a macerát, több ezer ojró per évben mérik a megfogható pénzt, kinek kinek tehetsége szerint.

Előzmény: Törölt nick (5129)
JAMIE222 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 5130

Amikor én kiküldetésben dolgoztam, akkor az otthon kapott minimálbér után otthon adóztam, a németben kapott egyéb pénzek után meg németben.Kellett bevallást csinálnom mindkét helyen.

Amikor már direktben dolgoztam németnél, akkor is kellett a naviktól igazolás, persze nekem a család otthon volt, volt utazgatás, kettős háztartás, mifene.

Előzmény: sogormail (5128)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.14 0 0 5129

Csinálsz adó bevallást otthon is, németben is.

A magyar bevallásban dec.31.-i MNB középárfolyammal átszámolva írd be a német bruttó jövedelmedet a megfelelő helyre.

A német adóbevalláshoz fog kelleni a NAV-tól egy pecsétes papír, amely csak akkor lesz meg, ha már ők(NAV) is feldolgozták, ez a beadástól számított 30 nap, ha minden jól csináltál, tehát először ezt intézd.

Ha nem vagy képben, akkor a német bevalláshoz érdemes egy hozzáértőt keresni.Pénzbe kerül majd, de cserébe esetleg nem kevés manit szerez neked vissza a Finanzamttól.

 

+1

 

en is igy csinaltam tavaly (6 honap itt, 6 ott) es kaptam vissza egy zsak penzt a nemetektol, mivel ok egesz evben ugy vontak az elolegeket, mint ha 12 honapon at kerestem volna ennyit... az eves jovedelmem viszont csak ennek a fele volt (plusz kerekitesi hibanak a hat honap magyar minimalber), tehat sokkal kisebb adosavba estem

 

vagy pl. a koltozes koltsegei is leirhatoak, valasztasod szerint vagy a tetelesen igazolt koltsegek, vagy valami ezer euro folotti atalany... tehat mar onmagaban emiatt megeri a macerat

 

 

Előzmény: JAMIE222 (5127)
sogormail Creative Commons License 2014.05.14 0 0 5128

Ettol bonyolultabb a kerdes. Ha 10 honapot kint dolgozott akkor biztosan nemet adobelfoldi es nem magyar. Az, hogy a magyar 2 honapot, hogy kell bevallani az nagyban fugg a munkaviszony(ok)tol. Ha Nemetorszagban onallo munkavallalokent nemet cegnel volt alkalmazasban, akkor ugy van nagyjabol ahogy irtad. Ellenben ha pl. kikuldetesben volt, magyar cegtol 10 honapot Nemetorszagban, 2-t Mo.-n, akkor az adot teljes egeszeben Nemetorszagban kell megfizetni.

Roviden egyszerubb ha elmegy egy hozzaerto konyvelohoz es kitalaljak mit hol kell beadni.

Előzmény: JAMIE222 (5127)
JAMIE222 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 5127

Na jó, majd én, ha senki más...

Csinálsz adó bevallást otthon is, németben is.

A magyar bevallásban dec.31.-i MNB középárfolyammal átszámolva írd be a német bruttó jövedelmedet a megfelelő helyre.

A német adóbevalláshoz fog kelleni a NAV-tól egy pecsétes papír, amely csak akkor lesz meg, ha már ők(NAV) is feldolgozták, ez a beadástól számított 30 nap, ha minden jól csináltál, tehát először ezt intézd.

Ha nem vagy képben, akkor a német bevalláshoz érdemes egy hozzáértőt keresni.Pénzbe kerül majd, de cserébe esetleg nem kevés manit szerez neked vissza a Finanzamttól.

Ha München jó neked, ott tudok ajánlani könyvelőirodát, van magyar dolgozójuk, telefonon tudsz velük egyeztetni.

A német bevallással nem muszáj kapkodni, hacsak nem kell nagyon a pénz.

Előzmény: Mployee (5126)
Mployee Creative Commons License 2014.05.13 0 0 5126

Sziasztok!

 

Tavaly dolgoztam Németországban 10 hónapot. A magyar adóbevallásban fel kell tüntetnem, hogy mennyit kerestem és ha igen akkor azon kívül fel kell e mást is tüntetni benne vagy elég az a brutto összeg amit kerestem?

 

Másik kérdés, hogyha magyarba adok be adóbevallást akkor németbe kell e bevallani úgy hogy már nem dolgozok kint, egyáltalán kint meddig kell elkészíteni a bevallást?

Lehet, hogy kicsit bonyolultan fogalmaztam, de aki megérti a kérdést és válaszol, annak előre is köszi!

 

 

DeRosa Creative Commons License 2014.05.12 0 0 5125

Sajnos nem tudom.

Az osztrakoknal ki adja? Esetleg itt is hasonlo lehet...

 

De akar siman megkovetelnetik, hogy tetesd fel lopoautora.

Pl.: honnan tudjak (levelben), hogy jok a fekek/gumik stb egy lejart muszakis kocsin?

 

Udv,

deRosa

Előzmény: aangyalka (5123)
AiRLAC Creative Commons License 2014.05.12 0 0 5124

Berlinben igen, bár nem árt ha legalább alapfokon érted a németet. Más városokat passz, azt majd mások :)

Előzmény: Gitta22 (5109)
aangyalka Creative Commons License 2014.05.12 0 0 5123

Nem atomhulladékot szállítok és nincs speditőröm. Személyautóról van szó aminek magyar a rendszáma és lejárt a műszakija. Magyarországon kikérjük rá az útvonalengedélyt és probléma nélkül közlekedhetünk. Viszont Németországot nem tudom,hol lehet ilyet kérni ilyen esetben. Ja és nem Németországban élek csak átutaznék rajta ezért szeretnék kérni az ott élőktől egy kis segítséget.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.11 0 0 5122
DeRosa Creative Commons License 2014.05.11 0 0 5121

Miert, atomhulladekot szallitasz?

 

Akarom kerdezni, hogy miert kellene utvonalengedely?

 

Amugy lassz, vagy kerdezz meg egy speditört vagy az autoklubot...

 

Udv,

deRosa

Előzmény: aangyalka (5113)
Fradista Utazó Creative Commons License 2014.05.09 0 0 5120

Akkor jó :-)

(Mondjuk a gyakorlatban mostanában én a Bayerischer Wald benzinkútnál szoktam megvenni ;-))

Előzmény: JAMIE222 (5119)
JAMIE222 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 5119

A határ utáni kútnál is ugyanannyit állsz sorba, mint itthon.

Előzmény: Fradista Utazó (5117)
evimeri2 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 5118

Köszi a gyors válaszokat.

Annak már utána néztem a neten, hogy Németben nem kell a matrica.

Azt még nem tudom pontosan, hogy hova kell menni. Hétfőn Pesten lesz a meg-beszélés és akkor tudok meg mindent pontosan. Az unoka tesómék Bad Driburg-ban dolgoznak. Lehet, hogy nekem is oda kell mennem. 

Nem tudom van-e ott valaki a közelben a fórumozók közül.

 

Fradista Utazó Creative Commons License 2014.05.09 0 0 5117

Az autópálya-matricát elmondták. Szerintem egyébként érdemes megvenni Magyarországon, párszáz forinttal drágább, mint Ausztriában (8,50 euró ill. 2.900 forint), viszont tankolással együtt meg tudod venni, nem kell a határ utáni benzinkútnál sorbaállni egy csomót. De mindenki maga eldöntheti, mi neki a fontosabb :-)

Magyarországról Németország felé menet egyik autópályán sincs extra díjfizetés Ausztriában.

 

A parkolás a nagyvárosokban problémás lehet, mert a legtöbb nagyváros belvárosába csak megfelelő környezetvédelmi igazolással ("Uweltplakette") szabad behajtani. Ez vonatkozik a külföldi autókra is. Általában a külföldi autósokat nem büntetik meg, ha nincs, de elvileg simán büntethetnek. De amúgy nagyjából ugyanaz, mint Budapesten.

Előzmény: evimeri2 (5114)
JAMIE222 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 5116

Matricát úgy veszel mindenhol, mint itthon, bemész a legközelebbi kútra és kész.Osztrákba kell matrica, németeknél még nem.Itthon ne vegyél külföldi matricát, illetve külföldön sem magyart, mert úgy drágább.

Ahogy átérsz a határon, az első kútnál vedd meg.Az osztrák matrica néhány fizetős szakasztól eltekintve minden pályára érvényes, különdíjat hegyi alagutaknál fizettem anno.

Parkolás:ez így túl általános, amit kérdezel.Nem mindegy, hogy mekkora a település, azon belül is hol, merre mozogsz.Amúgy meg egyszerű, figyeled a táblákat, kérdezed az új ismerősöket.

Előzmény: evimeri2 (5114)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.09 0 0 5115

autópályadíj: Németországban nincs, Ausztriában van, matrica, a szélvédőre ragasztandó, a vásárláskor lyukasztással jelzik az érvényességét. A legkisebb a 10 napos, pontos összegre nem emlékszem, de nagyságrendileg 8 euró, lehet a határon is kapni, de már a határ előtt is a benzinkutaknál.

 

parkolás: kábé, mint Budapesten, a lazán értelmezett belváros szokott fizetős lenni. Ha állásinterjúra mész, akkor lesz elég izgalom a parkolás nélkül is, úgyhogy fizesd be azt a 2-3 eurót (az óradíj helyszínfüggő, mondjuk egy 1 eurós átlaggal nagyon nem lövünk mellé)

 

hajrá!

Előzmény: evimeri2 (5114)
evimeri2 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 5114

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. 

Úgy néz ki, hogy jövő hét szerdán mehetek Németbe dolgozni. Konkrétumokat még nem tudok hétfőn lesz a megbeszélés. 

A lényeg, hogy kocsival kell menni. Érdekelne, hogy tud-e valaki infót adni, hogy Ausztriában és Németországban, hol és hogyan kell autópálya matricát venni. Egyáltalán kell-e? Egységes-e - tehát minden autópályára jó vagy külön-külön kell megvenni? 

Parkolás, hogy megy Németben? Van ingyen parkolási lehetőség vagy mindenhol fizetős?

Minden információt szívesen fogadok mert nagy segítség lenne és nem csak az utazással kapcsolatban. 

Előre is köszi mindenkinek. 

 

aangyalka Creative Commons License 2014.05.09 0 0 5113

Sziasztok! Nem tudna valaki segíteni abban,hogy magyar rendszámos autóra hol lehet útvonalengedélyt kérni? Sajnos fogalmam sincs arról,hol lehetne beszerezni. 

KawaBazsy Creative Commons License 2014.05.08 0 0 5112

Sztem még az alapfokú német is kevés ilyen ügyintézéshez..

Előzmény: Gitta22 (5109)
Auralianus Creative Commons License 2014.05.08 0 0 5111

Ehhez annyit tudok hozzáfűzni, hogy lehet (sőt sok helyen még angol tudás nélkül is), de amennyiben

a németet nem beszéled, a veled szemben ülőre vagy utalva. A segítőkészségére (ez ügyben vannak

eltérő tapasztalatok), a belátására... 

..konkrétan nem tudok nyilatkozni, mert nekem ilyen nehézségeim nem voltak, de akadt olyan ismerős,

akinek támadtak nehézségei emiatt. No semmi megoldhatatlan, de különbség van aközött, hogy valamit

öt perc alatt intézel el, és pl az iskola is segít abban, hogy a gyerekeknek óvodai férőhelyet találjatok,

azonnal, szinte térítésmentesen.. és aközött, hogy mindennek neked kell utánajárni.. és ugye ha egy 

bizonyos kedvezmény létéről nem tud az ember (sok helyi önkormányzatnál vannak külön juttatások),
nem biztos, hogy tudja is igényelni...

Akárhogy is, de legalább egyvalaki legyen a családban aki képes megértetni magát többé-kevésbé
zökkenőmentesen. (főleg, ha gyerekek is jönnek, mert ha minden mást el is tudsz mutogatni, de ha a
gyerek beteg, ott nem árt, ha a kommunikáció minél zökkenőmentesebben zajlik) Az iskolában, az
óvodában is sokkal sűrűbben és személyre szabottabban kommunikálnak a szülőkkel, mint azt Mo-n

megszokhattad, nem árt, ha tudod milyen tanácsokat adnak, miféle vizsgálatokat írnak elő.. stb.

Előzmény: Gitta22 (5109)
sogormail Creative Commons License 2014.05.08 0 0 5110

Probald meg magadban eljatszani a feltetelezett szituaciokat elobb az alapfoku angollal (tudsz kerni egy pohar vizet es megkerdezni a masik nevet. Ennyi az alapfok) Most tedd hozza, hogy a hivatalokban a masik fel altalaban meg ennyit se tud es eledtesz sok oldalnyi nemet szoveget, toltsd ki, ird ala felelosseggel. Segitseg nelkul ez tobb mint nehez.

Ha van vki aki segit kitoltogetni a papirokat es elmondja az infokat a hivatal az egyszeri dolog az elejen, letudhato. De az iskola, doki ahol nagyobb esellyel beszelnek angolul, alapfokkal te nem fogsz erteni szinte semit.

Előzmény: Gitta22 (5109)
Gitta22 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 5109

Sziasztok!

 

Tudnátok abban segíteni, hogy Német országban lehet -e boldogulni a kezdetekben alapfokú angol nyelvtudással? Hivatalos dolgok intézésére gondoltam, mint a lakcímbejelentés, gyerekek iskolába íratása, orvos stb. Eltérő véleményeket hallottam, ezért bizonytalan vagyok az utazással kapcsolatban. Ha tud valaki segíteni, köszönöm.

sárgaliliom Creative Commons License 2014.05.07 0 0 5108

Sziasztok! Valaki meg tudná mondani nekem, hogy hol készülhetett ez a kép? Németbe az biztos. Valami pontosabb kellene nekem!

Auralianus Creative Commons License 2014.05.07 0 0 5107

Ahol szükséges a listád alapján kiegészítés:

- bejelentkezés: helyben, személyesen, max 15 perc
- adószám: bejelentkezés területileg illetékes Finanzamtnál személyesen, max 15 perc adószámot később kapod postán lakcímre (kártyát nem adnak, csak egy tanúsítványt, mindenképpen őrizd meg!!)
- bankszámla: egyértelmű
- krankenkasse: személyesen, helyben ez eltarthat egy órát is

Kiutazás kapcsán: HA a helyed fix, elég előtte egy-két nappal kiérni (ergo ad időt a munkaadó arra, hogy ami nincs kéznél pótold, esetleg ha kell segítenek is pár telefonnal) minden más esetben, főleg az adószám miatt érdemes hamarabb is kiérni, kb egy héttel.

 

Előzmény: szepi111111 (5106)
szepi111111 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 5106

Sziasztok !

 

Bevagnek nektek egy munkaado valaszt amire termeszetesen mar holnapra valaszt kell adnom, ugyhogy surgos segitsegre van szuksegem.

Baden-Wurttemberg tartomanyrol van szo, Ulm varosban.

 

Kerdesem: az alabb felsoroltak 1-2 munkanap alatt el is intezhetoek vagy sajnos elore ki kellene utaznom , hogy idoben mindent elintezzek ?

Mert valojaban nem tunnek bonyolultnak.

Tehat a level es kerdeseim zarojelben:

 

Sehr geehrter Herr xxxxxxxx

 

vielen Dank für Ihre u.g. email.

 

Wir möchten Ihnen hiermit nochmals ausdrücklich mitteilen, dass wir nur dann einen Arbeitsvertrag mit Ihnen schliessen können, wenn uns spätestens am 04. Juni 2014 folgende, vollständige Unterlagen im Original vorliegen:

 

[b]- Meldeadresse; Sie müssen sich in Deutschland mit einer Wohnadresse anmelden [/b](ismerosnel leszek bejelentve; allitolag ezt helyben el lehet intezni az illetekes hivatalnal - ti is igy tudjatok ?)

[b]- Vorhandensein einer deutschen Steuer-ID-no. [/b]([color=#ff0000]ez a nagy kerdes[/color]: olvastam olyat is, hogy helyben adjak az ado szamot de a hozza tartozo kartyat majd csak postan kb. 10 nap mulva kerestol szamitva - amennyiben helyben adnak bar a szamot ... azt jelenti, hogy a munkaltatoval mar aznap/masnap meg is lehetne kotni a szerzodest? hiszen lenne adozasi szamom, ez lenne a lenyeg feltetelezem)

[b]- deutsche Bankverbindung[/b] (gondolom ez nehany 10 perc es bejelentett nemet lakcimmel es utlevellel nyitnak barhol egy szamlat )

[b]- Mitgliedsbescheinigung einer deutschen Krankenkasse[/b] (felteltezem ez is helyben zajlik)

[b]- Steuer-ID[/b] - [color=#ff0000]na ez a pont mintha ismetlodne pedig mar az elso emailben is kulon targyalta[/color]. De nem ertem. Ez lenne maga a kartya illetve a fentebbi pont lenne csupan a szam ? Kartya nelkul nem kotne szerzodest? Nem lenne eleg neki az adoszam (amennyiben tenyleg helyben adnak) ? Muszaly lenne az adokartyat is felmutatni ?

[b]- Ausweis / Pass[/b] - ezt nyilvan nem kell targyalni hiszen van :)

- Führerschein-Kopie - ez is rendben van

[b]- wenn schonmal in D aktiv gewesen, die deutsche Sozialversicherungsausweis-no.[/b] - mivel a valasz NEM, ugy gondolom ezzel a ponttal nem kellene foglalkoznom.

 

De a fentiekre surgos, seitokesz valaszokban bizok.

 

Koszonom segitsegetek.

sogormail Creative Commons License 2014.04.30 0 0 5105

Minimalis eselye van ebben a szakmaban nemet nelkul. Amit megprobalhat azok maximum az ir/angol pubok, amik foleg angolul beszelo expat-ek torzshelye. De ide is kell azert vmi minimal nemet, mert beeshet nemet vendeg is. Ha angolul beszel, akkor miert itt probalkozik?? Ha hosszutavu cel Nemetorszag, akkor nemetul meg lehet tanulni egy angol/ir/skandinav melo mellett is, addig is van munka angolul.

Egyebkent en is angolul dolgozom, meg mindig gyenge a nemet tudasom. De ilyen munka csak nagyon specifikus IT/mernoki teruleteken van, ott is csak eros 10+ ev specialitassal, meg sok szerencsevel.

Előzmény: manci02 (5098)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!